UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. RADIO-PROGRAMMA HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 30 AUGUSTUS 1929 ZANDVOORT Donderdagavond vergaderde de gemeente raad van Zandvoort onder voorzitterschap van den heer H. van Alphen, burgemeester Afwezig waren de heeren Gunters, met kennisgeving, en v.d. Mye. Ingekomen stukken. Ingekomen was een brief van den heer Wolff met het verzoek om door een commissie een onderzoek te doen instellen naar de juistheid van het gerucht, dat de heer Fraenkel voordeel heeft nn de verpachting van de standplaats voor ijs op het Kerkplein. Op voorstel v?m den heer Termes wees de voorzitter de leden der commissie aan, n.l. de heeren Koning, Geers en Forrer. Deze heeren verklaarden de benoeming aan te nemen. De begrooting 1929 wordt gewijzigd. In de vorige raadsvergadering op 8 Augustus, was ingekomen een brief van Ge deputeerde Staten, waarin zij meedeelen, dat zij hun goedkeuring aan de begrooting voor 1929 voorloopig moeten onthouden. Zij ver langen, alvorens hun sanctie te verleenen eenlge wijzigingen, waarvan de belangrijkste zijn, dat f 15.000 ten laste van het grondbedrijf •neer moet worden uitgetrokken en de post voor niet invorderbare belasting met 30.000 moet worden verhoogd. Op een voorstel tot aanhouding van de zaak staakten In de vorige vergadering de stemmen. Het voorstel werd derhalve aange houden. Thans was het opnieuw aan de orde. B. en W. hebben intusschen advies uitge bracht, de financieele commissie echter nog niet. Zooals wij reeds gemeld hebben advl- seeren B. en W. thans om het ontbrekende bedrag van 45000 30.000 op de kwade posten en 15-000 als verhooging van de post Grondbedrijf) te vinden in de uitkeering van de wegenbelasting en de achterstallige straatbelasting 1928. Belastingverhooging kan dan vermeden worden. De heer Siegers vond het een gemakke lijker oplossing om het cijfer van de inkom stenbelasting met 30.000 te verhoogen. De heer Molenaar betreurde het, dat de financieele commissie niet in de gelegenheid was om rapport uit te brengen. Hij ontwik kelde een plan om het ontbrekende te vin den op het grondbedrijf. Het geld, dat de gemeente daar vroeger in heeft moeten steken kan daarvan terug gevorderd worden. Spr. gelooft, dat indien het voorstel van B. en W. wordt aangenomen de begrooting weer zal terugkomen. Hij zou een leening willen sluiten op den gfohd van het grondbedrijf. De heer E1 f f e r s meende, dat een derge lijke leening niet zal worden goedgekeurd. Hij wil het voorstel van B. en W. steunen. De voorzitter gelooft, dat het, nu wij bijna September schrijven, het beste is om het voorstel van B. en W. aan te nemen. Het voorstel kwam in stemming en werd aangenomen met de stemmen van de heeren Geers en Molenaar tegen. Punt 3. Ontheffing drankwet. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen aan N. Cohen verlof te verleenen voor den verkoop van alcohollioudynden drank, anderen dan sterken drank in de beneden voorlocaliteit van perceel Kerkstraat 8, dat een oppervlakte heeft van 39.37 M2. en ingevolge art. 2 der verordening van art. 352 der drankwet een oppervlakte moet hebben van minstens 50 M2. Goedgekeurd. Punt 4. Tegemoetkoming in schoolgeld. In behandeling kwam het verzoek van een ingezetene, om een tegemoetkoming in de kosten van schoolgeld voor zijn zoon, die het R.K. Lyceum te Haarlem bezoekt.-Deze kos ten bedragen 225 per jaar. B. en W. stelden den Raad voor aan adressant 19/20 gedeelte van zijn kosten uit te keer en voor den cur sus 1929/'30. Aangenomen z. h. s. Punt 5. Geen ontheffing van vermakelijkheidsbelasting. Be exploitant van de kegelbanen op het Kerkplein heeft zich tot den Raad gewend met verzoek om in plaats van f 8.— per dag een taxe te mogen betalen van 10% van zijn ontvangst. B. en W. adviseerden om dit ver zoek niet toe te staan, aangezien de heffings verordening een dergelijke schikking niet toelaat. De heer Molenaar vroeg, waarom de inspecteur van de belastingen niet in de kwestie gehoord is. De voorzitter antwoordde dat de rechtskundig adviseur van de gemeente ge hoord is. Een voorstel van den heer Molenaar om de zaak aan te houden werd verworpen. Het voorstel van B. en W. werd aangenomen. Rondvraag. De heer S1 e g e r s vond de ziekenbarak ken er zeer verwaarloosd uit zien. Wethou der P a d t antwoordde, dat de gemeente arts de barakken in goeden staat heeft be vonden. De heer Molenaar vestigde er-de aan dacht op, dat de landbouw dit jaar mislukt is. Spr. verzocht van den winter eens na te gaan hoe deze menschen, die daarvan te lijden hebben, kunnen worden geholpen. Na veertig minuten vergaderen werd de openbare zitting gesloten. HALFWEG KONINGINNEDAG. Ter gelegenheid van den verjaardag van de Koningin heeft de Chr. Oranje Vereeni- ging alhier kinderspelen georganiseerd, die gehouden zullen worden. Zaterdag, op het heiland achter de Chr. School, en waaraan omstreeks 300 kinderen zullen deelnemen. O.a. worden door het kinder-zangkoor •.Swaen en Hout" alsmede door de Chr. Gem. Zangvereeniging „Sursum Corda" eenige liederen gezongen, ook de muziek vereniging „Eensgezindheid" zal hare me dewerking verleenen. Des morgens te 10 uur zal een optocht docr Halfweg en Zwanenburg worden ge houden. Zaterdagavond geeft de muziekvereeniging Eensgezindheid een concert van 6—9 uur in de muziektent aan de Schoolstraat. IJMUIDEN CONCERT OP KONINGINNEDAG Programma van het concert te geven door het Christelijk Fanfarekorps „Wilhelmïna" te IJmuiden op Zaterdag 31 Augustus a.s. des avonds van 7.45—9.45 uur in de muziek tent in het park „Velserbeek". Koraal Wilhelmus Jubileummarsch Polonaise Le Farceur Pauze Oranje Nassau marsch Marche Cortège Le Secret d'Oliivette Vers l'Avenir Koraal S. Vlessing P. Cappé S. Vlessing Jos. Kessels Paul Gilson L. Furgeot S. Vlessing GEMEENTECONCERT. Programma van het concert te geven door de R.-K. Harmonievereeniging St. Fidelis in de muziektent aan de Casembrootstraat te IJmuiden op 31 Augustus a.s. des namiddags van 35 uur. 1. Wilhelmus 2. Lang zal hij leven, marsch J. P. van Leeuwen. 3. Feest Ouverture S. Vlessing. 4. Princesse Palatine F. Mourque. Pauze. 5. Luidspreker, marsch Werkman. 6. Sympathie J. Martin. 7. Les Cloches de Corneville Planquette. 8. L'Eola F. Mourque. 9. Finale. POSTAGENTSCHAP MET TELEGRAAF- TELEFOONSTATION. De directeur van het Post-, Telegraaf- en Telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat ingaande 2 September een Postagent schap met Telegraaftelefoonstation wordt gevestigd in den boekhandel met sigaren winkel van den heer L. P. Thiery, Zeeweg 218 (hoek Beukenstraat) te IJmuiden (Oost). Openstelling op werkdagen 8.20 met dien verstande, dat voor wat de post betreft tus- schen 88.30 en tusschen 1920 slechts ver koop van zegels kan plaats vinden. Op verzoek kan uitbetaling van ouderdoms rente aldaar geschieden. HAARLEMMERMEER KONINGINNEFEESTEN. Op verschillende dorpen en buurtschappen in deze uitgestrekte gemeente worden feesten georganiseerd ter eere van den verjaardag van onze Koningin. Het is Vrijdag onder begunstiging van prachtig weder al begonnen te Nieuw- Vennep en zal worden voortgezet op Zaterdag a.s. en enkele dagen in de volgende week. Het bestuur der Oranjevereeniging te Nieuw-Vennep kwam om 9 uur bijeen in het café „De Rustende Jager", alwaar de heer J. A. van Arkel als voorzitter een toespraak hield en in het bijzonder Mr. Slob bedankte voor zijn tegenwoordigheid. Vervolgens werd onder de vroolijke tonen van een muziekkorps uit Haarlem door de meer dan 600 schoolkinderen een rondwan deling gemaakt door het dorp, waai-na zij op hun eigen school werden getrakteerd. In den middag was 't een drukte van be lang met de vele kinderspelen en volksspelen voor de ouderen; vooral het ringrijden met paard en rijtuig en het ringsteken per auto mobiel trok veel deelnemers en belangstel lenden; 's avonds was er een schitterend vuurwerk. Te Vijfhuizen wordt Maandagavond een feestelijke bijeenkomst gehouden door Pro Rege in de Gereformeerde kerk. Het pro gramma vermeldt zangnummers van koor en solisten, declamatie en een toespraak van den heer A. C. Brörens over „Liefde en trouw". Het orgel zal bespeeld worden door den heer H. Pijlman uit Amsterdam die ook het koor dirigeert. Het belooft een mooie avond te worden. PERSONALIA. De belasting-onvanger de heer J. A. B. van de Ven te Amsterdam is overgeplaatst naar het kantoor der directe belastingen te Haar lemmermeer. VERDRONKEN. Woensdagnacht is de 18-jarige ongehuwde schippersknecht G. M- wonende te Wil ms, van een in de Ringvaart van den Haarlemmermeerpolder tusschen de Ben- nebroekerbrug en de Cruquius varend motorvaartuig gevallen en verdronken. Door de duisternis bleven de tot Tedding aange wende pogingen vruchteloos. Hoewel reeds geruimen tijd over een grooten afstand werd gedregd, had men het lijk van den jongeman nog niet gevonden. GRAANMARKT. Donderdag was de aanvoer op de graan markt als volgt: nieuwe tarwe f 11-50 a f 12.25; rogge f 9 a f 9.40; gerst chevalier f 9 a f 9.40; wintergerst f 9 a f 9.40; haver f 9 a f 9.25; groene erwten f 14.75 a f 15.50; karwij f 37 a f 38; blauwmaanzaad f 35 a f 36; koolzaad f 24 a f 25; kanariezaad f 20 a f 21. Alles per 100 K.G. BLOEMENDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij. Visser, Koediefslaan 49, Heemstede, een vulpenhouder; van Hees, Zijlweg 342, Haarlem, een witte poes; Voer man, Kinheimweg 65, Bloemendaal, een geit; E. Smits, Camphuislaan 10, Heemstede, een marterbontje; J. Tuilenaar, Zijlweg 10, Overveen. een voetbal; G. Kesting, Plata- nelaan 85, Bloemendaal, een damesporte- monnaie; J. Donkers, Boschlaan 2 b, Bloe mendaal, een verrekijker in étui; Pijnboom straat 123, Haarlem, een rozenkrans in etui en armband; Boekhandel „Lectura", Bloe- menöaalscheweg, Bloemendaal, een kinder rijwiel; R. Bonarius, Zijlweg 227, Haarlem, een blauw zakkammetje; R. Pannekeet, Schreveliusstraat 70, Haarlem, een eind touw; Hendrik Schouten, Roozenlaan 33, Overveen, twee riempjes van armbandhor loge; aan het bureau van politie te Over veen, een kleine hondenmuilkorf, een dop van een auto, een broche, een damestaschje met inhoud, een ceintuur, een Lipssleutel no. 7584, een rijwielbelastingmerk. een mantel ceintuur aan den politiepost te Aerden- hout; aan het Noordzeestrand: een bril en een viertal badschoenen. VELSEN PERSONALLY Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor, P. J. Verwayen, tijdelijk leeraar in de vakken zeevaartkunde en zeeman schap aan de Visscherijschool te IJmuiden, die reeds 2 jaren als zoodanig werkzaam is. met ingang van 1 September a.s. in vasten dienst aan te stellen. BOUWVERGUNNING GEWEIGERD. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. om praeadvies gesteld verzoek van J. M. de Haas te Haarlem, om hem alsnog vergunning te verleenen tot het bouwen van een opslagplaats voor brandstoffen op het stationsemplacement te Santpoort, deelt het College den Raad mede, dat het de vergun ning heeft geweigerd, omdat- bedoelde bouw in strijd is met het bepaalde bij art. 4, 9 en 30 der bouw- en woningverordening. Alhoe wel B. en W. bevoegd zijn van de voorschrif ten vrijstelling te verleenen, hebben zij van deze bevoegdheid geen gebruik gemaakt, om dat 't college met de Schoonheidscommissie van meening is, dat een dergelijke opslag plaats in de naaste omgeving van het station Santpoort uit een oogpunt van welstand aan stoot zal geven. DE FEESTEN VAN DE RINGRIJDERIJ „DE PRINS De Donderdagmiddag door de Ringrij- derijvereeniging „de Prins" gehouden fees ten zijn uitstekend geslaagd, vooral door het prachtige weder, waai-mede zij begun stigd werden. Bij den aanvang was de be langstelling nog niet groot, doch later op dén middag kwamen velen op het terrein, om de verrichtingen der ringrijders en (rijdsters en van de automobielrijders gade te slaan. De Ringrijderij. Niet minder dan 35 paren namen aan de ringrijderij deel. Er werden over het algemeen vele ringen uit den arm geprikt; vooral de heeren toonden zich zeer "bedreven in de edele kunst, hetgeen blijkt uit het feit, dat twee heeren, die 9 van de 12 keeren geraakt hadden, nog niet voor een prijs in aanmerking konden komen. De uitslag was als volgt: Dames: le prijs mevrouw van Gameren, Velsen, met 10 ringen, 2e pr. mevr. Klein met 9 ringen, 3e pr. mevr. Meyer met 8 ringen, 4e pr. mej. M. Maris met eveneens 8 ringen. De extra prijs voor het grootst aantal achter elkaar gestoken ringen be haalde mevr. van Gameren. Hegren: le prijs de heer Martin Meyer, 2e pr. de heer P. van Schie, beiden met 10 ringen, 3e pr. de heer J. Rutte, 4e pr. de heer H. van Gameren, beiden met 9 ringen. Bij een gelijk aantal ringen werd een herkamp gehouden. De extra prijs voor het grootst aantal achter elkaar gestoken ringen werd behaald door den heer P. van Schie, die tevens den prijs behaalde voor het „schoonst geheel", voor welken wedstrijd het publiek de jury vormde. De heer M. Meyer kwam in het bezit van den wisselbeker, die verleden jaar werd ge wonnen door den heer J. v. d. Sluis. Mevrouw van Gameren won het wissel- De behendigheïdswedstrijd voor auto's. Aan dezen wedstrijd namen 24 personen deel n.l. 23 heeren en 1 dame. De wedstrijd bestond uit het binnen den koristen tijd afleggen van een door vlaggetjes en leege botervaatjes aangeduid parcours, het onder weg stoppen voor het aansteken van een sigaret en voor het aan- en uittrekken van een jas. Bij dezen wedstrijd was de belangstelling ling zeer groot; niet alleen op het terrein maar ook langs den weg stonden velen naar de capriolen der deelnemende auto's te kijken. Tengevolge van een onduidelijkheid in het wedstrijdreglement konden de namen der winnaars nog niet worden vastgesteld. Dit zal nader door de jury geschieden. Des avonds vond in een gezellige bijeen komst in „De Prins" de prijsuitreiking plaats, hetgeen geschiedde door den heer J. van Garneren, voorzitter der Ringrijderij- vereen iging. Tot laat in den naciut bleef men bijeen. HAARLEMMERLIEDE INENTING. In verband met elders voorkomende geval len van alastrim zal voor de inwoners dezer gemeente gelegenheid worden gegeven tot kostelooze inenting en herinenting en wel op Dinsdag 3 September om 11 uur in de O. L. school te Houtrakpolder en om 1 uur ten huize van den arts L. Melchior te Halfweg. Op Woensdag 4 September om 3 uur te Zuid-Schalkwijk wijk C no. 37 en om 4 uur in de R.-K. school te Haarlemmerliede. Voor een juiste vermelding in de vaccine- bewijzen van de namen en geboortedata der kinderen is het gewenscht, dat bij de aan melding trouwboekjes of geboortebewijzen worden medegebracht. SANTPOORT. HET KONINGINNEFEEST. Aanvankelijk lag het in de bedoeling, dat „Soli Deo Gloria" op „Koninginnedag" des avonds een concert zou geven. Nu dit korps echter verhinderd Is, zal, evenals heden avond, gramofoonmuziek ten gehoore wor den gebracht. BEVERWIJK AANBESTEDING De spoorbrug over de Wijkervaart. Door de Nederlandsche Spoorwegen werd te Utrecht aanbesteed het vervangen van de bestaande kraanbruggen over de Wijkervaart te Beverwijk nabij kilometerpaal 11.883 van den spoorweg Haarlem-Uitgeest door een op haalbrug voor dubbelspoor, het wijzigen van den onderbouw van deze brug en bijkomende werken. Er waren vier inschrijvingen. Hoogste inschrijver was de heer M. M. Bau- duiri te Dordrecht voor f 63.600, laagste in- schrijfster was de fa. W. Splundert te Rid derkerk voor f 54.925. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN En Billy niet bang, begon te*wrijven. Riep Yakadoe, maak mij zonder been. En nauwelijks had hij uitgesproken Ot hij rjep„Ik heb er geen." En als jongen zonder beend'rcn, Dank zij zijn wonderamulct. Maakte hii net als Kareltjc, Met zijn lijf liet alphabet. Billy, overmoedig, zcidc „Wil jc wedden met mij, Dat ik veel beter kan werken En veel aardiger dan jij? I.aten wc ccn wedstrijd houden. Wie van ons dc mooiste toeren verricht." Dc menschen lachten luide. 't Slangcnmensch keek met beteuterd gezicht Wie zou het winnen? Billy of Kareltjc Kurkentrekker? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) KONINGINNEDAG. MOTOR-BEHENDIGHEIDSWEDSTRIJDEN. Zaterdagmiddag 3 uur, Koninginnedag, houdt de motorclub „Haarlem" een motor- behendigheidswedstrijd op het grasveld naast de Haarlemsche Dreef. De politie zorgt voor een goede afzetting van het terrein, doch het publiek heeft daaromheen vrijen toegang tot het zien van dezen allervermakelijksten strijd in behendigheid, gestreden door onze Haarlemsche motorridders. De te nemen hin dernissen bestaan uit: een hek dat geopend en gesloten moet worden; een hoop mulzand afgezet met vlaggetjes, waar doorheen gere den moet worden, zonder de vlaggetjes om te stooten; het al rijdende opnemen, vervoeren en wederom neerzetten van 'n vol glas water zonder te morsen, of om te stooten; het ge durende het rijden openen en sluiten eener parapluie en met geopende parapluie door een vlaggenbaan heen rijden; het ringste ken: het rijden over plat op den grond lig gende planken; het kruipen door een ton (de motor wordt daarna weer bestegen)het rijden over een wipplank, enz. De snelheid bedraagt niet meer dan een langzame fietsersgang, doch het komt er hier op aan, om te toonen in hoeverre men zijn machine meester is, zonder deze hinder nissen te missen of met de voeten den grond te raken. Dat er echter maar zeer enkelen zullen zijn die het er geheel zonder straf pun ten zullen af brengen, is wel heel zeker. Iedere motorrijder kan mededoen en zich op het terrein vóór den wedstrijd nog laten inschrijven, tegen betaling van 1. ORANJEBOND „PRINSES JULIANA". HET VUURWERK AAN DE ZOMER. VAART. De Oranjebond „Prinses Juliana" organi seert zooals wij reeds medegedeeld hebben, de Koninginnefeesten in Haarlem-Oost. Zaterdagavond wordt des avonds 11 uur aan de Zomervaart ee nvuurwerk afgestoken. Dit vuurwerk kan door iedereen aanschouwd worden, want daar wordt, evenmin als bij de volks- en kinderspelen, entree geheven. Het terrein voor de vermakelijkheden zal 's avonds schitterend verlicht zijn. Het programma van het vuurwerk vermeldt niet minder dan 49 nummers. Natuurlijk kun nen wij die niet alle vermelden. WIJ volstaan met eenige te noemen, om een indruk te ge ven van het fraais dat den bezoekers wacht. No. 11 is: Groot draaiend vuurfront, het electrische zonnenrad, beginnende met kran sen van goud en brlllantvuur, waarin ge kleurde staven welke van kleur veranderen, plotseling overgaande in schitterende mag- nesiumkransen met duizenden schclwitte vonken en stralen. Eindigende met kanon slagen. No. 15: Groote diamantmozaieken, begin nende ~met rozet in kleurenring, omringd door Chineesch vonkenspel, plotseling ont branden een aantal Jasmeinfonteinen en vormen groote mozaïeken,, waarin weder ge kleurde zonnen verschijnen. Het geheel ein digende met kanonslagen. No. 34. Groot schitterfront, de Japansche vlinderboom, gevormd door groote schitter- fonteinen welke duizenden en duizenden gou den vlinders uitwerpen, waarin een groote vlinderzon draait, eindigende met kanonsla gen (zeer fraai nummer). Het slotnummer is: Groote slotdecoratie, bestaande uit eenige woorden, b.v. „Leve de Koningin" of eenige andere woorden, in de- viesvorm. Ontbranding van een aantal brillantfon- teinen, welke een schitterend vuurtableau om de woorden vormen. Ontbranding van brlllantmozaieken, waarin groote gekleurde zonnen draaien. Ontbranding van batterij Romeinsche kaarsen, welke een menigte gekleurde mag nesium- en polypsterren over het geheel heen werpen. Groot slotbombardement en sterrenregens. CHRIST. ORANJEVEREENIGING „SCHOTEN". De Christelijke Oranjevereeniging „Scho ten", Haarlem-Noord, houdt Zaterdagmor gen 8 uur een wljdlngsdienst in de Juliana- kerk, spreker is Ds. M. G. Blauw. Om 9 uur steilen de kinderen zich op voor een wandel tocht met muziek op het Pretoriaplein. Op het gem. voetbalterrein aan den Middenweg zullen kinderspelen gehouden worden. Die kinderspelen duren tot 4 l 2 uur. 's Avonds 7 uur heeft eer. feest plaats voor leden en ge- noodigden in het gebouw „Olympia", de re- clteerclub. onderafdeeling der vereeniging, zal haar medewerking verleenen. ZATERDAG 31 AUGUSTUS. HUIZEN 1875 M. 8.30 Aubade te geven voor het Stadhuis te Rotterdam ten aanhoore van den burge meester. Koor van 1500 zangeressen en zan gers o.l.v. Mevr. M. C. GrimbergHuyser met orkestbegeleiding door de Rotterdam- sche Harmonie o.l.v. Jac. Dorrenboom. Or gelbespeling en toespraken in de Burger- zaai van het Stadhuis. Spreekkoor. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het A.V. R.O.-kwintet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak 2.30 Aansl. van het Tuschinskl-Thea- ter, Amsterdam. 3.30 Kurhaus Schevcnin- gen. Thé dansant. 4.30 Concert door het A. V. R. O.-kwintet. 6.01 Concert door het Om roeporkest. 0.30 Uitzending der groote volkszang-uitvoering op het Domplein te Utrecht. 7.00 Voortzetting concert. 8.01 Na tionaal Concert. Medewerkenden: Dr. Johan Wagenaar, Cornells Dopper, Jan van Gilse, Kor Kuiler, Dl Moorlag, sopraan, het Utrechtsch Stedelijk Orkest.. Rustpoos te be steden door de A. V. R. O. Na afloop van het concert: Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM 298 M. Na 6 nur 1070 M. Uitsl. KR.O.-uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K.R.O.-trio. 1.15 Gramofoon muziek. 2.00 Nationale Kinderzanghulde, te den Bosch. 3.00 Carrillonbespeling van- het Kon. Paleis te Amsterdam. 5.00 Gramofoon muziek. 5.45 Journalistiek Weekoverzicht. 6.01 Concert door Cinema-orkest. 7.00 Espe- ranto-praatje. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Lezing. Onderwerp: „Domine salvlm fac Reginam nostram". 8.00 Koraalmuziek vanaf her dak van de Nieuwe Kerk te Amsterdam. 9.30 Nieuwsber. 9.40 Gramofoonmuziek. 11.00 Vroolijk gramofooix-programma. DAVENTRY 1554 RL 1.35 Morgenwijding. 1.20 Orkestconcert. 3.50 Concert. W. Ajello, sopraan. P. Under wood, bariton. Orkest. 5.05 Orgelconcert Ci nema-orgel. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuws berichten. 7.05 Piano-recital door St. Askenase. 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 Vioolrecital door A. Sammons. 8.20 Concert. B. Goodacre, alt. F. Titterton, tenor. V. Schioler, piano. Symphonie-conccrt. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Actueele causerie. 10.35 „Too-Ral-I-Ay" Revue. Koor. orkest en so listen. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 RL 12.50 Gramofoonmuziek. 4,05 Dansmuziek, 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Muziek en zang. LANGENBERG, 473 RL 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 1.25 Orkestconcert. 5.55 Orkestcon cert. 8.20 Vroolijke avond. Orkest en blijspel. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN 1635 RL 5.10 Lezingen. 5.20 Concert uit Hamburg. 6.20 Lezingen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert m. m. v. The Revellers. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. BRUSSEL 508 RL 5.20 Trio-concert. Jules Daems, tenor. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert uit Ostende. HAMBURG, 372 M. 4.35 Cello-concert door John de Jager. m. m. v. orkest. 5.20 Concert. Orkest en vocale soliste. 6.35 Muziek op verzoek. 7.20 Zang en declamatie. 8.20 Orkestconcert. 11.20 Orkest concert. 12.20 Orkest-concert. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regeL I Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 bij het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advcrt.-Bureau) TEMP ELI ERSSTR. 32 Telefoon 10200

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11