ONDERSCHEIDINGEN HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1929 (Vervolg). Bij Koninklijk besluit is benoemd tot Rid der in de Orde van Oranje-Nassau: M. Vas Dias, zich noemende en schrijven de M. S. Vaz Dias, directeur van het pers bureau van dezen naam, te Amsterdam. tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: dr. W. Brede Kristensen, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. N. Ph: Tendeloo, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. J. Haverschmidt, buitengewoon hoog- iceraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. L. H. Siertsema, hobgleeraar aan dé Technische Hoogeschool te Delft; ar. Hendrik de Vries, hoogleeraar aan de Gemeente Universiteit te Amsterdam; dr. P. V. Sormani, buitengewoon hoog- -leeraar aan de Roomsch-Katholieke Univer siteit te Nijmegen; dr. G. Nijhoff, hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de vijfde hoofinspectie te Groningen; dr. A. van Voorthuysen, inspecteur van het buitengewoon lager onderwijs, te Utrecht; M. J. van Alphen de Veer, inspecteur van het nijverheidsonderwijs, te 'sGravenhage; dr. J. H. Holwerda, directeur van hel Rijksmuseum van Oudheden te Leiden; i urof. dr. A. H. de Hartog, te Amsterdam; zijn bevorderd: I tot officier in de orde van Oranje-Nassau: Willy Sluiter, kunstschilder, voorzitter van het Genootschap „Pulchri Studio", te 'sGra venhage; L. A. Vogel, voordrachtkunstenaar, voor zitter van het Genootschap „de Haagsche Kuntskring", te 'sGravenhage; zijn benoemd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau: dr. J. A. W. van Loon, lector in de tand heelkunde aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. J. H. Th. Hemstege, rector van het ge meentelijk gymnasium te Maastricht; A. Landman, directeur der Rijkshoogere- burgerschool te Winterswijk; dr. J. C. Costerus, oud-directeur eener ge meentelijke hoogereburgerschool te Am sterdam; Th. A. Verdenius, rector van het gemeen telijk lyceum te 'sGravenhage; P. J. R. Mesker, Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Maastricht, te Maastricht; B. J. Ouendag, voorzitter van de industrie school van de Maatschappij voor den Wer kenden Stand te Amsterdam; mr, J. Acquoy, oud-archivaris der gemeen te Deventer, te Deventer; I-I. van Heeswijk, lid der Rijkscommissie voor de Monumentenzorg, te 'sGravenhage; P. Boendermaker Czn., kunstbeschermer, te Bergen (N.-H.); -- tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: M. J. Ornee, leeraar aan de Christelijke hoogereburgerschool te Groningen; dr. J. G. C. Vriens, leeraar aan het Roomsch-Katholiek Lyceum te Utrecht; I-I. J. Zier, voorzitter der Commissie van Toezicht en Advies op de Federatie-examens voor haidels- en kantoorbedienden, te Am sterdam; P. van Duyn, schoolopziener van het lager cnderwij? in de inspectie 's Gravenliage, te 's Gravenhage; J. Hobma, tweede-voorzitter der Vereeni ging van Christelijke Onderwijzers en On derwijzeressen in Nederland en Overzeesche Bezittingen, te Utrecht; J. M. Prins, oud-directeur der Rijksnor maallessen, te 'sGravenhage; J. Gras, oud-directeur der Christelijke Kweekschool voor Onderwijzers en Onder wijzeressen te Gorincliem, wonende te 'sGravenhage; mejuffrouw F. Fa vier (zuster Theresinia), overste van de Meisjeskostschool „Mariën- gaarde", te Aarle-Rixtel; L. Speet, rector-directeur der Congregatie van Arme Zusters van het Goddelijk Kind, te Amsterdam; P. Damen, oud-lioofd der openbare lagere school te Maarheeze; L. B. M. Deenen, hoofd der Petrus Cani- sius Scholen, te Bergen op Zoom; O. H. Sljtstra, oud-hoofd eener openbare lagere school te Leeuwarden; G. van Zeggelaar, hoofd eener Christelijke lagere school te Ransdorp; G. W. A. van Laer, bestuurslid van den Koninklijken Nederlandsclien Schaatsenrij- dersbond, te Amsterdam; H. G. Burgers, directeur der Ambachts- en Nijverheidsavondschool te Nijmegen; mevrouw W. M. Lobman, geboren Geertse- ma, voorzitster der Vereeniging „de Indu strieschool voor Meisjes" te Groningen; A. van der Horst, tooneeldirecteur te Am sterdam M. Guillaume, directeur der Koninklijke Harmonie te Roermond; mejuffrouw Cornelle van Zanten, zang- lccrarcs te 's Gravenliage; is bevorderd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: W. F. Pop, vorozitter van de Bezulnigings- commissie, te 'sGravenhage; zijn benoemd: tot ridder in de orde van den Nederland- schen Leeuw: mr. J. Westerman Holstijn, directeur van de Nederlantische Bank te Amsterdam; jhr. H. J. Rcpelaer van Driel, administra teur van het Kroondomein te 's Gravenliage; G. L. van Lanschot Hubrecht, directeur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Zwolle; A. W. Udo, hoofdinspecteur der directe belastingen te Rotterdam; J. A. Enuma, oud-bewaarder van de hypo theken. het kadaster en de scheepsbewijzen, wonende te 'sGravenhage; F. H. A. J. Bingcn, ingenieur-verificateur van het kadaster te Roermond; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: W. Eljmers. referendaris bij het Departe ment van Financiën; mr. II. F. de Boer, bezuinlgingsmspecteur bij net Departement, van Financiën; J. II. Sural, inspecteur der directe bclas- tingen, invoerrechten en accijnzen te Zwolle; H. C. van Nispen, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, te Vlaardingen; A. H. de Joncheere, inspecteur der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen te Utrecht, 1ste atdeeling; M. W. Klein, inspecteur der registratie en domeinen te Tiel; N. A. van Konijnenburg, bewaarder van de hypotheken, het kadaster en de scheeps- bewijzen te 'sGravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. Varenkamp, hoofdcommies bij de Al- gemeene Rekenkamer; W. Kleber, ontvanger der directe belas tingen en accijnzen te Zalt-Bommel; J. J. A. Houben, ontvanger der directe be lastingen en accijnzen te Breda (buiten gemeenten) J. Repel lus, ontvanger der registratie no. 2 en domeinen te 'sGravenhage; M. Kuilman, verificateur der invoerrech ten en accijnzen te Amsterdam; C. A. M. Oosterman, landmeter van het kadaster te Maastricht; O. Verhagen, ontvanger der registratie en domeinen te Noordwijk; L. L. D. Zuiderhoek, districtsbouwkundige te Rotterdam; tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: de schout-bij-nacht C. C. Kaijser, com mandant van het eskader in Nederlandsch- Indie; de generaal-majoors: M. Belzer, lid van het Hoog Militair Ge rechtshof; K. A. Pfeiffer, directeur voor het mate rieel der landmacht; F. J. Quanjer, commandant der IVde divisie en P. H. A. de Ridder, commandant der nde divisie; de leger- en vlootpredikant in algemeenen dienst ds. H. Janssen; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden): de kapitein ter zee A. Vos; de kapitein-luitenant ter zee J. P. Re- mij r, se; de kapitein-luitenant ter zee J. C. M. Warnsinck; de luitenant ter zee der 1ste klasse W. H. Tetenburg; de luitenant-kolonel der mariniers V. F. M. IJssel de Schepper (bij bevordering); de hoofdofficier van administratie der tweede klasse T. Meijer; de kolonel H. K. Hardenberg, comman dant van de Vilde infanteriebrigade; de luitenant-kolonels: J. G. Lutz, commandant van het 3de re giment infanterie; I. Bessem, commandant van het 5de regiment veld-artillerie; A. M. Geeslnk, van den staf der artillerie; A. C. Breebaart, van den staf der in fanterie P. van Hal, controleur der militaire ad ministratie; B. ten Broecke Hoekstra, van den staf der VEHse infanteriebrigade, commandant van de vrijwillige landstormkorpsen motor-, vaartuigen- en luchtvaartdienst; W. J. D. Havelaar, commandant van het 2de regiment veld-artillerie; de luitenant-kolonel-intendant L. J. de Wolf, van den staf der lilde divisie; de majoor W. F. Sillevis, van den genera- len staf; de gepensionneerde luitenant-kolonel der infanterie V. J. Klijnsma, en de reserve-luitenant-kolonel-titulair voor speciale diensten dr. J. C. Eringaard, van he' vrijwillig landstormkorps motordienst; tol officier in de orde van Oranje-Nassau: W. F. L. van de Wetering, bijgenaamd de Rooy. referendaris bij het Departement van Defensie, er. dr. C. A. M. van Dam, deken en pastoor van eBrgen op Zoom, voorzitter van den bond van R.-K. Militairen Vereenigingen in Ne derland; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden): de luitenants ter zee der eerste klasse L. Klaassen en C. H. Brouwer; de officier-vlieger der tweede klasse M. Vethake; de officieren van den marinestoomvaart- diensb der eerste klasse W. C. M. Brouwer, W. C. Cort en D. W. Kwak; de officier van den marinestoomvaart dienst' der tweede klasse J. W. Holterman; de officier van gezondheid der eerste kiasse J. Boosman; is benoemd tot: ridder in de Orde van schen Leeuw: den Nederland mr. J. F. van Roijen, te 'sGravenhage, algemeen secretaris der posterijen, telegrafie en telefonie; is bevorderd tot: officier in de Orde van Oranje-Nassau: J. Kalff, te Terborg, oud-voorzitter van den raad van commissarissen van de Spoor- w e gmaatschapp ij ZwolleBlokzij 1 zijn benoemd tot: officier inade Orde van Oranje-Nassau: 0 K. J. B. de Kleermaker, te 'sGravenhage, referendaris bij het Departement van Wa terstaat'; G. Redeker, te Amsterdam, hoofdinge nieur van den Rijkswaterstaat; J. P. Walland, te Zwolle, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. E. Gerst, te Utrecht, Rijksinspecteur der Spoor- en Tramwegen; W. H. Beijen, te Utrecht, chef van de per- soneelfondsen bij de Nederlandsche Spoor wegen; ir. J. J. Vermeulen, te Utrecht, ingenieur van den weg bij de Nederlandsche Spoor wegen; ir. L. C. Westhoff, te Hilversum, chef van de werken-oost bij de Nederlandsche Spoor wegen; dr. W. J. Jongmans, te Heerlen, directeur van het geologisch bureau voor het Neder- landsch mijngebied te Heerlen; G Wolters, te 's Gravenliage, inspecteur der posterijen en telegrafie in algemeenen dienst; S. J. H. Wesselink, te 'sGravenhage, on derdirecteur van den postchèque- en giro dienst; ridder in de Orde van Oranje-Nassau: M. J. C. A. van der Linden, te 'sGraven hage, hoofdcommies bij het Departement van Waterstaat; D. J. de Jongh, te Gorinchen, technisch hoofdambtenaar bij den Rijkswaterstaat; G. A. Dudock, te Deventer, technisch ambtenaar van den provincialen waterstaat in Overijssel; E. R. M. de Bruyn, te Dordrecht; A. Blijenberg Wzn., te Culemborg, dijk graaf van het polderdistrict Culemborg; mr. C. van der Lee, te Aar lander veen, oud notaris, oud-voorzitter van het bestuur van den Zuid- en Noordeinderpolder; C. Winkel, te Hoorn, secretaris van Drech- terland; B J. Holtrust, te Hasselt, dijkgraaf van het waterschap Hasselt en Zwartsluis; J. J. A. van Schreven, te Utrecht, onder- afceelingsclief bij de Nederlandsche Spoor wegen; F. A. Muller, te Amsterdam, stationschef lste klasse A* bij de Nederlandsche Spoor wegen; B. C. van Walraven, te 'sGravenhage, oud-gezagvoerder bij de Holland—Amerika- Lijn; L. W. Weekesser, te Rijswijk (Z.-H.), plaats vervangend lid van de commissie, belast met het afnemen van de examens ter verkrijging van een diploma als machinist aan boord van koopvaardijschepen en als machinist voor de sleepvaart; H. L. van Ormelingen, te Heerlen, hoofd kassier bij de Oranje-Nassaumijnen; J. F. H. Heidenrijk, te Rotterdam, referen daris der posterijen, telegrafie en telefonie, belast met de functie van adjunct-directeur van het postkantoor aldaar; J. W. Romljn, te Amsterdam, electrotech- nisch hoofdambtenaar der telegrafie; J. H. Bergman, te Naarden', eigenaar eener reederij te Amsterdam; is benoemd: tot grootridder in de Orde van Oranje- Nassau: df. H. W. A. Deterding, wonende te Ascot (Berks), directeur-generaal der Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploita tie van .Petroleumbronnen in Nederlandsch- Indië; de kapiteins: W. van der Hout, van het regiment genie troepen; G. H. Schouten, adjudant van het lste re giment veld-artillerie; H. S. Bloeme, adjudant van het lste re giment infanterie; P. Dingemanse, adjudant van het 22ste regiment infanterie; B. W. T. van Slobbe, van den generalen staf; A. H. Schimmel, van den generalen staf; N D. G. van der Werff, van den staf der artillerie, en J. J. Vermeulen, van het 15de regiment infanterie, gedetacheerd bij het korps poli- tietroepen: de ritmeester W. A. M. Westerouen van Meeleren, van het lste regiment huzaren; de paardenarts der eerse klasse J. M. Hoogland, en de reserve-kapitein voor speciale diensten W. H. van 't Hoogerhuys, van het vrijwillig landstormkorps luchtwachtdienst; tot ridder in de orde van Oranje-Nassau: A. G. Paardckooper, hoofdcommies bij het Departement van Defensie; P. M. Tutcln Nolthenius, houtvester te Breda, en- jkvr. J. J. A. von Schmidt auf Altenstadt, chirurgisch assistente bij het militair hos pitaal .te 's Gravenhage; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw; C. C. A. Last, hoofdinspecteur van den ar beid, te Rotterdam; mr. dr. W. H. M. Werker, lid van den Ver zekeringsraad, te 'sGravenhage; u J. E. F. de Kok, directeur der Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petroleumbronnen in Ned.-Indië en der Bataaf sche Petroleum Maatschappij, te 'sGravenhage; dr. J. D. Filippo, te 'sGravenhage, secre taris van de commissie, bedoeld in axt. 17 van de Warenwet; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: D. Brocx, controleerend geneeskundige bij de Rijksverzekeringsbank, te 'sGravenhage; ir. H. J. N. II. Kessener, scheikundig ad viseur bij de Arbeidsinspectie, directeur van het Rijksinstituut voor zuivering van afval water, te 'sGravenhage; dr. J. H. Tuntler, inspecteur van de volks gezondheid, te Groningen; mr. F. R. J. Dubois, te Amsterdam, gede legeerde van de regelingscommissie voor de ontvangst, van het 5de Congres der Interna tionale Kamer van Koophandel, Amster dam 1920; A. M. Dikkers, wonende te Lonneker, oud ste directeur der naamlooze vennootschap: Machinefabriek G. Dikkers en Co., te Hengelo (O.) A. Foekens Szn„ afgetreden directeur der naamloozo vennootschap: Blaauwhoeden- veem-Vriesseveem, te Rotterdam; J. F. Bangert, effectenhandelaar, te Am sterdam, voorzitter van de Maatschappij voor den Werkenden Stand, aldaar; dr. H. A. Steeman, geneesheer-directeur van het Juliana-Kinderziekenhuis te 'sGra venhage* dr. C. H. A. T. Fehmers, geneesheer-direc teur van hei. St. Franciscus Gasthuis te Rot terdam; dr. C. D. Cramer, geneesheer-directeur van het Diaconessenhuis, te Utrecht; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. C. van Ommeren, technisch ambtenaar voor het stoomwezen, te 'sGravenhage; J. Wolfson. hoofdassistent bij het Bureau voor den Industrieelen Eigendom, te 's Gra venhage; E. J. Jonxis, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken Zaanland, te Zaandam; V. J. M. Eras, mededirecteur der naam looze vennootschap: Lips' Brandkasten en Slotenfabrieken, te Dordrecht; C J. de Vilder, commissaris, voorheen di recteur van de Amsterdamsche Ballast Maatschappij, te Amsterdam. ir. S. H. Stoffel, directeur der naamlooze vennootschap: Machinefabriek „Reineveld", te Delft; D_ Roosenschoon, te Bilthoven, voorzitter van den Bond van Smedenpatroons in Ne derland; J. H. Gaarenstroom, onderdirecteur van de naamlooze vennootschap: Philip's Gloei lampenfabrieken, te Eindhoven; A. I. J. de Broekert, hoofd van de afdee- ling technische bedrijven der naamlooze vennootschap: Philips' Gloeilampenfabrie ken, te Eindhoven; ir. J. B. Kam, directeur der Koninklijke Nederlandsche Machinefabriek, te Helmond; C. J. de Klijn, groothandelaar in granen, enz., te Raamsdonksveer, gemeente Raams- donk; P. G. Kraff, wonende te Dordrecht, di recteur der Naamlooze Vennootschap De Nieuwe Margarinefabrieken, te Rijswijk (Z.-H.) G. Groeneveld, wonende te Hilversum, di recteur der Naamlooze Vennootschap Groe neveld, van der Poll en Co.'s Electrotech- nische fabriek, te Amsterdam; Th. F. Hund Gebhard, vice-voorzitter van het Departement Groningen der Maatschap pij voor Nijverheid en Handel, te Groningen; P. J. Geuze, wonende te 'sGravenhage, gedelegeerd commissaris der Naamlooze Vennootschap Geuze en Co.'s Drukkerij, te Dordrecht; N. Th. Hillen, apotheker, te Arnhem; M. L. E. Hupperetz, te Gulpen; J. de Soo, arts, te Brielle; dr. D. J. Kamberg, arts, te Hendrik Ido Ambacht; J. Boerhcut, wonende te Hilversum, re dacteur van het Officieel Orgaan van de Nederlandsche Banketbakkersvereenigïng „de Banketbakkerij"; J. Quispel, te Rotterdam, hoofdbestuurder van den Nederlandschen Bond van Christe lijke Fabrieks- en Transportarbeiders. tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: J. Breton de Nijs, lid der Algemeene Re kenkamer in Nederlandsch-Indië; mr. E. Pino, vice-president van het hoog gerechtshof van Nederlandsch-Indië; J. Berendsen, beheerder der pensioen-, weduwen- en weezenfondsen van de Indi sche burgerlijke en locale ambtenaren, voor- zitter van het Protestantsch kerkbestuur; W. Ch. Hardeman, Gouverneur van Oost- Ja va; H. J. Schmidt, resident van Manado; A. H. Neys, Nederlandsch-Indisch hoofd ambtenaar met buitenlandsch verlof, laat stelijk resident van Bondowoso; Pangeran Ario Adipati Danoeredjo, Rijks- bestuurder van Jogjakarta; Raden Adipati Djojonegoro, Rijksbestuur der van Soerakarta; Ch. G. S. Braat, hoofdinspecteur, hoofd van den dienst van het boschwezen; prof. dr. O. de Vries, directeur van het proefstation voor rubber te Buitenzorg, al gemeen voorzitter van het Fourth Pac,f,n Science Congress; N. van Zalinge, president-directeur der Koninklijke Paketvaart Maatschappij; ir. J. Gasille, hoofdingenieur bij den Waterstaat en 's Lands Burgerlijke Openbare Werken, hoofd van den provincialen wa terstaat van Oost-Java; prof. dr. ir. H. A. Brouwer, hoogleeraar aan de Gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; prof. ir- H. van Breen, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Bandoeng, voor zitter der sedert ontbonden Commissie voor Motor verkeer; C. D. Lagerwerff, generaal-majoor, inspec teur van het wapen der artillerie; S. H. Leegstra, hoofdinspecteur van scheep vaart; E. S. Lansberg, voorzitter van den Kolonia len Raad van Curasao; C. van Ginkel, administrateur bij het De partement van Koloniën; zijn bevorderd tot officier in de orde van Oranje-Nassau: G. P. Hoekman, hoofdambtenaar ter be schikking van den legercommandant, luite nant-kolonel, voor herinnering gevoerd bij het leger, met buitenlandsche verlof, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zijn met de zwaarden; Th. E. Juda, majoor-commandant der schutterij, hoofd van de Van Sypesteyn- school te Paramaribo; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: Raden Mas Ario Adipati Koesoemo Oetoye, lid van het College van Gedelegeerden van den Volksraad; mr. W. H. van Helsdingen, Nederlandsch- Indisch hoofdambtenaar met buitenlandsch verlof, laatstelijk secretaris van den Volks raad; Ch. Beets, hoofd van het Bezoldigings kantoor; P. J. J. Michlelsen, Nederlandsch-Indisch hoofdambtenaar met buitenlandsch verlof, laatstelijk chef van de arbeidsinspectie voor de Buitengewesten; C. de Priester, inspecteur van Financiën lste klasse, hoofd der inspectie Weltevreden; P. J- Gerke, thesaurier-generaal; dr. H. J. Lam, plantkundige bij het her barium en museum voor systematische bo tanie te Buitenzorg, algemeen secretaris van het Fourth Pacific Science Congress; A. Ph. van Aken, assisten-resident van Pidië, gouvernement Atjeh en Onderhoorig- heden; M. F. F. Beltgens, Nederlandsch-Indisch ambtenaar met buitenlandsch verlof, laatste lijk adjudant-inspecteur bij de algemeene politie; Raden Adipati Ario Tjokronegoro, regent van Patjitan, provincie Oost-Java; ir. M. H. C. Vreede. administrateur vah de I^ederlandsch-Indische Tramwegmaatschap pij, lid van het College van Gedeputeerden van de Provincie West-Java, met buiten landsch verlof; W. J. A. C. Bins, onderdirecteur van het departement van Onderwijs en Eeredienst; A. Vogel, gepensionneerd Nederlandsch- Indisch ambtenaar, laatstelijk inspecteur van het inlandsch onderwijs; A. P. Vooren, Nederlandsch-Indisch hoofd ambtenaar met buitenlandsch verlof, laat stelijk directeur van de Koning Willem m school te Weltevreden: ds- L. Tiebersma, emeritus-predikant te Bandoeng; J. Goossens. pastoor te Nangasedjiram, residentie Westerafdeeling van Borneo: dr. John Lee Ilydrick. arts bij de Rocke feller Foundation, adviseur en leider van den Medischen Hygiënischen Propagandadienst van den dienst der volksgezondheid; J. L. van Eek, hoofd van den burgerlijken veeartsenijkundigen dienst; W. F. Mailette de Buy Wenni^er, hoofd administrateur van de Djasinga estates, met buitenlandsch verlof; Th. C- "Sandrock, directeur van de Neder- landsch-Indische Escompto Maatschappij, met buitenlandsch verlof; J. J. Braat, directeur der N.V. Machine fabriek Braat te Soerabaja; L. R. Middelberg, secretaris, tevens hoofd van het centraal kantoor der Staatsspoor- en tramwegen; H. L. G. Aernout, hoofd van de afdeeling Verkeer der telegrafie bij den post-, tele graaf- en telefoondienst; ir. S. R. J. Onnen, chef exploitatie der Bataviasche Electrische Tramweg Maat schappij, met buitenlandsch verlof; J. A. Helsdingen, luitenant-kolonel der in fanterie, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zijn met de zwaarden; T. Bakker, majoor der infanterie, met buitenlandsch verlof, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zijn met de zwaarden; J. Beumer, luitenant-kolonel der infanterie, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zijn met de zwaarden; S. Eisma, secretaris van de Bijbank te Amsterdam der Javasche Bank; ir. H. Freydanck Oesinger, hoofdingenieur bij het technisch bureau van het Departe ment van Koloniën; dr. L. J. van der Waals, referendaris bij het Departement van Koloniën; dr. ir. J. Ph. Pfeiffer, secretaris van de commissie tot onderzoek van de mogelijkheid om tot oprichting van een grootbedrijf voor houtexploitatie in Suriname te geraken; W. P. Marinissen, majoor der intendance van het Nederlandsch-Indisch leger, leeraar aan de Hoogere Krijgsschool. zijn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. Maas, tijdelijk waarnemend hoofdcom mies bij de griffie van den Raad van Justitie te Batavia; F. Steevensz, griffier lste klasse bij den Landraad te Magelang c a.; W. R. Grijzen, hoofdbeheerder bij den Pandhuisdienst; P. H. J. Vetter, algemeen ontvanger lste klasse van 's Lands kas te Weltevreden; A. K. Will, gediplomeerd gezaghebber bij het Binnenlandsch Bestuur in de Buitenge westen: E. Nijgh, bestuurslid van de Bandoengsche Hulp-, Spaar- en Landbouwcredietbank; Raden Soemadhi Soeroredjo, patih van het regentschap Pekalongan; Agoestjik gelar Raden Achmad Arifaï, dis trictshoofd lste klasse in de residentie Pa- lembang; P. J. van Baarda, secretaris van de Offi- cleele Vereeniging voor Toeristenverkeer en van de Koninklijke Vereeniging „Java-Motor Club", bijkantoor voor West-Java; J. Westplat, gouvernements Indisch arts lste klasse bij het krankzinnigengesticht te Buitenzorg; J. de Best, hoofd der lste Europeesche lagere school A te Bandoeng; mejuffrouw H. Hellings (zuster Alexia), zuster van de congregatie der Zusters^ Fran ciscanessen van Veghel te Laham, residentie Zuider- en Oosterafdeeling van Borneo; D. B. Starrenburg, zendelingleeraar der Utrechtsche Zendingsvereeniging te Miei, af- leeling Noord Nieuw-Guinee, met buiten landsch verlof; Sajjid Ali bin Abdoerrachman al Habal, godsdienstleeraar te Kwitang, provincie West-Java; E. J. Reijntjes, ambtenaar voor de binnen- visscherij lste klasse: J. F. Cooke, directeur voor Java van de Levensverzekering Maatschappij „Arnhem"; F. A. Westerbeek, praktijkingenieur bij den Waterstaat en 's Land Burgerlijke Openbare Werken; J. F. L. G. Bauer, hoofdinstrumentmaker lste klasse bij de Staatsspoor- en tramwegen; J. L. A. Schuil, gepensionneerd Neder landsch-Indisch ambtenaar, laatstelijk prak tij kingenieur bij de Staatsspoor- en tram wegen; J. Patty, hoofdgeëmployeerde bij de Ba- taafsche Petroleum Maatschappij te Pang- kalan Brandan; K. van der Zee, lid van de sedert ontbonden commissie voor motorverkeer; F. E. van der Gugten, officier van gezond heid lste klasse, met bepaling, dat het ver siersel der Orde zal zijn met de zwaarden; J. de Jongh Swemer, kapitein der genie, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zijn met de zwaarden; P. C. Hoolboom, kapitein der artillerie, hoofd van de pyrotechnische werkplaats, met bepaling, dat het versiersel der Orde zal zijn met de zwaarden; J. J. Lefèvre, burgerlijk ambtenaar bij den topografischen dienst; W. F. Hofstede, majoor der infanterie, ge wezen civiel bestuurder van de onderafaee- ling Tapatoean, gouvernement Atjeh en On- derhoorigheden. met bepaling, dat het ver siersel der 'Orde zal zijn met de zwaarden; J. W. Langeler, inspecteur van scheepvaart; R. A. Isselt, griffier bij het Hof van Jus titie van Suriname; Ch. A. F. Hejlmund, griffier bij het Hof van Justitie van Curasao. J. C. Wahlen, Roomsch-Katholiek geeste lijke, directeur van het krankzinnigenge sticht en van het gesticht voor melaatschen in Curacao. C. Vos, hoofdcommies bij het Departement van Koloniën; D. van Geuns, secretaris-penningmeester van de Vereeniging van Indische Verlofgan gers: G- Boon, gezagvoerder bij de Maatschappij „Nederland"; tot broeder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: F. H. Kanitz, bode bij het Departement van Justitie te 's-Gravenhage: F. Noya, commies bij het depot van leer middelen te Weltevreden; G. Schiffer, opzichter-amanuensis bij het Algemeen Proefstation voor den Landbouw; J. F. Ph. L. Baron, commies lste klasse bij den Post-, Telegraaf- en Telefoondienst; J- J. van Lamoen, tijdelijk hoofdagent van politie in Curasao; Is toegekend: de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in zilver, aan: R. Versteeg, hoofdbestuurslid van den Nederlandschen Bond in Duitschland te Duisburg-Msderïch W. Bockhop, voorzitter der Nederlandsche Vereeniging „In den vreemde Vereenigd" te Dusscldorf: P. H. Hooren, te Crefeld;

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6