SCHILDERWERK RADIO-PROGRAMMA BILLY BOE „Jij mag eerst," zei "Billy, Kareltjc had er ooren naar, Hij rolde zich als een groote bal, Knoopte zijn bccncn bij elkaar. Toen hij zoo rond was als een kogel, Zei hij„Geef me nu een zet." En hij rólde door het circus, Alle mcnschen hadden pret. VOOR DE KINDEREN N Toen -Billy dat zag, schrok hij, Was er werkelijk van ontdaan, Hij was geheel ontmoedigd, Vreesde een slecht figuur te slaan. Doch plots werd hij weer vroolijk, Want er viel hem iets aardigs in. „Ik wed,'' zei Billy tot zich zelf, „Dat ik toch den wedstrijd win." Wat zou dat zijn? HAARI.EM'S DAGBLAD G. J. Kolthof, wever bij de Naamlooze Ven nootschap Bontweverij „de Batavier", te Winterswijk; J. L. Backs, magazijnknecht bij de Naam looze Vennootschap Bontweverij „de Bata vier"' te Winterswijk; mejuffrouw D. Derksen, dienstbode bij den heer H. J. Hagen, te Brummen; D. J .G. W. B. Maandag, timmerman bij de firma Bloemendaal en de Wolf, te Doesburg; T. Dokter, arbeider bij de firma A. Meiling voorheen Schussler en Co., te Nijkerk; E. Quik, broodbezorger bij de firma D. Eg berts en Co., te Hedel; mejuffrouw W. van der Burg, voorheen dienstbode bij mevrouw de wed. van Deven ter, geb, Maas te 's-Gravenhage; mejuffrouw M. Franzen, dienstbode bij me vrouw de wed. Hüber, geb. Frangois te Den Haag; mejuffrouw R. J. Bienvenu, dienstbode bij mevrouw de wed. C. Henriquez, geb. Maduro Lopcz, te 's-Gravenhage; H. J. Gras, kurkensnijder bij de Naamlooze Vennootschap Hollandsche Kurkenfabriek te 's-Gravenhage; mejuffrouuw A. de Vroom, dienstbode bij den heer J. G. van Schoot te 's-Gravenhage; Th. van Biezen, huisschildersknecht bij de familie A. M. de Lamaar te Wassenaar; mejuffrouw S. A. van den Donker, dienst bode bij de familie van Stolk te Rotterdam; F. H. van Opstal, huisknecht in dienst van dc familie Elie, te Rotterdam; N. A. Burger, wagenknecht bij de Naam looze Vennootschap Handelsvennootschap voorheen Gebrs. van Oordt, te Rotterdam; G. de Goederen, arbeider bij de Naamlooze Vennootschap Stoommeelfabrieken „de Maas", te Rotterdam; B. J. Stamkot, voorheen letterzetter bij de Naamlooze Vennootschap de Courant de Maasbode, te Rotterdam; J. A. Poldervaardt, voorheen letterzetter bij de Naamlooze Vennootschap de Courant <le Maasbode, te Rotterdam; G. P. Opdenkamp, loopknecht bij de firma Gebrs. Schönau, te Rotterdam. C. van Luyk, voorheen scheepmaker bij de Maatschappij voor Scheeps- en Werktuig bouw „Fijenoord", te Rotterdam; D. van Vliet, voorheen modelmaker bij de Maatschappij voor Scheeps- en Werktuig bouw „Fijenoord" te Rotterdam; A. Rijsdijk, voorheen scheepmaker bij de Maatschappij voor Scheeps-' en Werktuig bouw „Fijenoord" te Rotterdam; C. A. van den Berg. kantoorbeambte bij de Maatschappij voor Scheeps- en Werktuig bouw „Fijenoord" te Rotterdam; J. H. Kuipers, wever bij de Naamlooze Ven nootschap Koninklijke Vereenigde Tapijtfa- brieken te Rotterdam; J. P. Klerks, banketbakker bij de firma C. Jamin, te Rotterdam; A. Van Kampen, arbeider bij de firma W. S. van de Wetering en Co. te Rotterdam; W. Kramer, voorheen boorder bij de Naam looze Vennootschap Scheepsbouwwerf Gebrs. Pot te Bolnes, gem. Ridderkerk; P. Bode, timmerman bij de Naamlooze Vennootschap Scheepsbouwwerf Gebrs. Pot te Bolnes, gem. Ridderkerk; A. Salij, wonende te IJsselmonde, voorheen arbeider bij de Naamlooze Vennootschap Scheepsbouwwerf Gebrs. Pot, te Bolnes, gem. Ridderkerk; M. Stout, constructiewerker bij de Naam looze Vennootschap Kloos en Zonen's Werk plaatsen te Kinderdijk gem. Alblasserdam J. Fons voorman in de perskamer der Stea- rinekaarsenfabriek Apollo" te Schiedam; F. van de Hoek, schipper bij de Naamlooze Vennootschap Houthandel voorheen F. W. yan der Eist en C. te Schiedam; J. van der Meer, timmerman in dienst van den heer A. Poortman, te Maassluis; A. L. Korporaal, wonende te Sliedrecht, onderbaas in dienst van de familie Schram te 's-Gravenhage; C. Versteeg, wonende te Sliedrecht, arbei der in dienst van de familie Schram te den Haag; J. Boogaard, hoepelmaker in dienst van den heer C. de Jong Jz. te Hardinxveld; P. van 't Veer, wonende te Barwoutswaar- der, timmermansknecht in dienst van de fa milie Verwey te Rietveld; H. Smit, besteller bij de Naamlooze Ven nootschap Expeditie-onderneming van Gend en Loos te Woerden: L. W. P. van Kersbergen, voorman bij de Naamlooze Vennootschap Kon. Stearinekaar- senfabriek „Gouda", te Gouda; mejuffrouw J. P. M. Zoet, dienstbode-huis houdster bij den heer P. van der Pol, te Gouda; D. Brokaar, kettingboomer bij de firma J. en A. Le Poole, te Leiden; N. de Mey, voorman bij de Naamlooze Ven nootschap Koninklijke Nederlandsche Grof smederij te Leiden; W. Breedijk, scheepmakersknecht bij den heer H. J. Westhof te Zoeterwoude; mejuffrouw J. C. Heidelberg, werkster bij den heer F. C. Dupuy te Amsterdam; J. F. Kracht, stoker bij de Naamlooze Vennootschap Bierbrouwerij en Azijnmakerij „De Gekroonde Valk", voorheen van Vollen- lioven en Co., te Amsterdam; J. Onclin, pakhuisknecht bij de Naamlooze Vennootschap Wijnhandel van Hendrik Kruimel te Amsterdam; Th. J. C. Oostveen, voorheen timmerman In dienst bij de familie Repko te Amsterdam: mejuffrouw A. van Wagensveld, dienstbode bij de familie Fleck te Amsterdam; H. van Berkel, kruideniersbediende bij de familie Kloppenburg te Hoorn; mejuffrouw J. H. B. Peters, dienstbode bij den heer J. F. Visscher te Naarden; C. Lakeman, koetsier bij de firma R. Köhne, te Zaandam; G. A, Rijnders, typograaf bij de Naamlooze Vennootschap Utrechtsch Provinciaal en Ste delijk Dagblad te Utrecht; H. Herder, typograaf bij de Naamlooze Vennootschap Utrechtsch Provinciaal en Ste delijk Dagblad te Utrecht; A. B. Siemen, typograaf bij de Naamlooze Vennootschap Utrechtsch Provinciaal en Ste delijk Dagblad tc Utrecht: J. J. C. van Hattum typograaf bij de Naam looze Vennootschap Utrechtsch Provinciaal en Stedelijk Dagblad te Utrecht; M. van der Wurff, typograaf bij de Naam looze Vennootschap Utrechtsch Provinciaal en Stedelijk Dagblad, te Utrecht; mejuffrouw M. P. van de Velde, dienstbode bij mevrouw de wed. M. VrolijkLuiking te Utrecht; D. S. de Graaf, boekdrukker bij de firma J. van Boekhoven, te Utrecht: M. van der Teems, machinist-bankwerker bij de Naamlooze Vennootschap Houthandel, voorheen P. M. en J. Jongeneel, te Utrecht; J. Spies, arbeider bij de firma E. J. van Ark el en Co., te Jutphaas; H. Majoor, wever bij de Naamlooze Ven nootschap L. van Wijngaarden en Zonen's Tapijten- en Mattenfabriek te Rhenen; F. Leppers, sajetnoppcr bij de Naamlooze Vennootschap Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek, voorheen Weduwe D. S. van Schuppen en Zoon te Veenendaal; A. Middelhoven, sajethaspelaar bij de ZATERDAG 31 AUGUSTUS 1929 Naamlooze Vennootschap Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek, voorheen We duwe D. S. van Schuppen en Zoon, te Vee nendaal; J. Boers, sajethaspelaar bij de Naamlooze Vennootschap Veenendaalsche Sajet- en Vijfschachtfabriek, voorheen Weduwe D. S. van Schuppen en Zoon te Veenendaal; H. Veldhuizen, wonende te Renswoude, met selaar bij de firma Wed. P. Hardeman, te Veenendaal, G. de Vries, kleermakersknecht bij de fir ma S. de Wit te Harlingen. J. H. D. Visser, sigarenmaker bij de firma W, G. Boele Sr., te Kampen; A. Karvink, wever bij de firma van Heek en Co. te Enschedé; A. Wooldrik, stukkenkeurder bij de firma van Heek en Co., te Enschedé; B. J. A. ten Bos, wever bij de firma Gebrs. van Heek te Enschedé; H. ten Tije, spinner bij de firma Gebrs. van Heek, te Enschedé; E. J. Nikkels, wonende te Lonneker, spinner bij de firma Gebrs. van Heek, te Enschedé; B. ten Donkelaar, wonende te Lonneker, wever bij de firma Gebrs. van Heek te En schedé; D. J. Poffers, wonende te Hellendoorn, we ver bij de Koninklijke Stoomweverij, te Nij- verdal; mejuffrouw A. Plomp, wonende te Hellen doorn. kamlapster bij de Koninklijke Stoom weverij te Nijverdal; G. W. Kassenberg, wonende te Wierden, stukkenkeurder bij de Koninklijke Stoomwe verij te Nijverdal. J. R. van der Noort, wever bij de firma ter Horst en Co., te Rijssen; D. Bruggink, aanknooper bij de firma ter Horst en Co., te Rijssen; G. J. Ruiterkamp, wever bij de firma ter Horst en Co., te Rijssen; G. ter Harmsel, wever bij de firma ter Horst en Co., te Rijssen; J. van den Bos, wever bij de firma J. ten Bos te Almelo; G. J. Exoo, wever bij de Naamlooze Ven nootschap H. Hedeman Jr.'s Textielfabrieken te Almelo; J. Hannink, wever bij de Naamlooze Ven nootschap H. Hedeman Jr.'s Textielfabrieken te Almelo; G. G. Meijer, wever bij de Naamlooze Ven nootschap H. Hedeman Jr.'s Textielfabrieken te Almelo; G. Schipdam, wever bij de Naamlooze Ven nootschap H. Hedeman Jr.'s Textielfabrieken te Almelo; J. Schotten, wasscher bij de Naamlooze Vennootschap Almelosche Ververij en Che mische Wasscherij, voorheen Gebrs. Palthe te Almelo; H. Hondebrink, wasscher bij de Naamlooze Vennootschap Almelosche Ververij en Chemi sche Wasscherij, voorheen Gebrs. Palthe, te Almelo; J. Knoop, kleermaker bij de Naamlooze Vennootschap Almelosche Ververij en Che mische Wasscherij, voorheen Gebrs. Palthe te Almelo; J. P. Hen-, wever bij de Koninklijke Weef- goederenfabrielc, voorheen C. T. Stork en Co., te Hengelo (O.); J. ter Eist, wonende te Stad-Delden, wever bij de Koninklijke Weef goeder enfabriek voorheen C. T..Stork en Co., te Hengelo (O.) E. ten Cate, wever bij de Koninklijke Weef- goederenfabriek, voorheen C. T. Stork en Co., te Hengelo (O.); J. I-Illbrink, arbeider in algemeenen dienst bij de Koninklijke Weefgoederenfabriek, voorheen C. T. Stork en Co., te Hengelo (O.) A. J. Leeftink, machinist bij de Naamlooze Vennootschap Boekelosche Stoombleekeiij, te Boekelo, gemeente Lonneker; G. Brinkman, pakknecht bij de Naamlooze Vennootschap Boekelosche Stoombleekerij, gemeente Lonneker; mejuffrouw W. Braxhoofden, dienstbode bij mevrouw de wed. dr. J. Reijerga, te Gro ningen M. H. Bisschops, arbeider in de looierij van den heer W. Ploem, te Gulpen; Th. van Breda, timmerman bij de Naam looze Vennootschap Maatschappij van de Griendts Land-Exploitatie te Horst; H. F. Jongen, commissonnair en geldopha- ler bij de firma Arnold Bonhomme, te Maas tricht; mej. I. MichonPaulissen, lompensorteer- ster bij de Koninklijke Nederlandsche Pa pierfabriek te Maastricht; W. Purnot bode bij de Maastrichtsche Zinkwit Maatschappij te Eysden; in goud aan: C. J. Martens, ondercommissaris bij de al- gemeene politie; Th. Soeterik, onderluitenant der inten dance, het versiersel uit te reiken met de zwaarden; E. A. Kneefel, loods 1ste klasse bij den Dienst van Scheepvaart; W. Matveld, gepensionneerd adjudant-on derofficier-schrijver bij dc troepen in Suri name (bij bevordering) het versiersel uit te reiken met de zwaarden; H. van Ravenswaay, landbouwer in Suri name; H. H. Janssen, kamerbewaarder bij het De partement van Koloniën; in zilver, met de zwaarden, aan: C. G. Ch. Secherling, fourier der infanterie; H. P. van den Dool, adjudant-onderofficier administrateur der infanterie; J. Ph. II. Göbel, adjudant-onderofficier der militaire administratie; A. W. Doorns, sergeant-majoor-schrijver; Kartodikromo, Javaansch sergeant 2de klasse; in zilver, aan: W. A. P. van Weelden, gepensionneerd vendu-afslager lste klasse; G. Hohenhorst, waarnemend hoofdpolitie- opzicncr bij de algemeene politie (Cultuur politici F. Witveen, opziener der wegen in de on- dcrafdccling Fort van der Capelien, residen tie Sumatra's Westkust; F. W. Davis, boscharchitect lste klasse bij den dienst van het Boschwezen; mejuffrouw A. K. Riegler, gewezen ver pleegster lste klasse bij den hospitaaldienst van het leger in Nederlandsch-Indië; in brons, met de zwaarden aan: J. M. Lahallo, Amboineesch infanterist lste klasse D. Gomis, Amboineesch korporaal; I. Ribokh, Amboineesch marechaussee lste klasse: M. Doodo, Menadoneesch korporaal; Z. Huwae, Amboineesch korporaal. P. Likliwatil, Amboineesch marechaussee le klasse; in brons, aan; G. Baus. hoofdagent van politie le klasse; II. J. R. Daniels, maandgelder, burgerlijk schrijver bij de intendance; J. R. Flcuru, apotheckknccht bij de apothe kerszaak W. Engelbracht te Paramaribo; M. Witte, weduwe van J. F. Baraas, hoofd van het comité voor lijkbewassching der Hervormde Gemeente te Paramaribo; K. Melfor, huisbediende bij de familie Sta- tius Muller, in Curasao. Bij Koninklijk besluit zij de volgende ti tulaire rangsverhoogingen verleend: de titulaire rang van schout-bij-nacht aan den gepensionneerden kapitein ter zee W. B. K. Boom; de titulaire rang van kapitein ter zee aan den gepensionneerden kapitein-luitenant ter zee C. L. Schepp; de titulaire rang van kapitein-luitenant ter zee bij de Koninklijke marine-reserve aan den gepensionneerden luitenant ter zee der lste klasse bij de Koninklijke marine-reserve P. van den Heuvel; de titulaire rang van hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der lste klasse aan den gepensionneerden hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der tweede klasse J. Verschool; de titulaire rang van hoofdofficier van den marinestoomvaartdienst der tweede klasse aan den gepensionneerden officier van den marinestopmvaartdienst der eerste klasse S. Taaie; de titulaire rang van luitenant-generaal aan den gepensionneerden generaal-majoor W. E. van Dam van Isselt; de titulaire rang van generaal-majoor aan de gepensionneerde kolonels A. W. F. Gel derman, A. S. de Jongh, G. H. C. Cramer en J. L. van der Moer; de titulaire rang van kolonel aan de ge pensionneerde luitenant-kolonels J. Ditmar, J. Stroband, N. J. Lavaleije en E. H. Juckema van Burmania baron Rengers van Warmen- huizen; de titulaire rang van reserve-kolonel aan den eervol ontslagen reserve-luitenant-kolo nel P. de Vries; de titulaire rang van luitenant-kolonel aan den gepensionneerden majoor H. Janssen; de titulaire rang van luitenant-kolonel magazijnmeester aan den gepensionneerden majoor-magazijnmeester G. N. van Affelen van Saemsfoort; de titulaire rang van majoor aan den eer vol ontslagen kapitein D. H. Peereboom Vol ler; de titulaire rang van kapitein aan de eer vol ontslagen lste luitenants J. F. Weynman en L. W. M. Hamm; de titulaire rang van reserve-kapitein aan den eervol ontslagen reserve lste-luitenant A. van Doorn; de titulaire rang van: generaal-majoor aan den gepensionneer den kolonel der artillerie van het N. I. leger C. H. M. H. Kiès, en aan den gepensionneer den kolonel-titulair der infanterie van het N.-I. leger E. P. van Thiel; luitenant-kolonel aan den gepensionneer den majoor van den topografischen dienst in Ned.-Indië J. van Roon, en aan den gepen sionneerden majoor der infanterie van het N. I. leger P. W. A. Meijer; majoor aan den gepensionneerden kapitein der infanterie van het N.-I. leger J. H. E. van der Wal. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. VRAAG VOOR UW BINNEN- EN BUITEN- FIRMA J. HE YD ANUS Zn. KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60 rd. Tel. 11361 van 8—12 en lH—S. Zatard. 8—1. DE TRAMPLANNEN. EEN ADRES VAN HET PERSONEEL AAN B. EN W. Voor eenige dagen hebben wij medegedeeld dat ons ter oore was gekomen, dat de Neder landsche Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel een commissie had benoemd, wie opgedragen was een onderzoek in te stel len naar de nieuwe tramplannen. Thans vernemen wij, dat dit rapport is ge reed gekomen en dat besloten is het ge meentebestuur met den inhoud in kennis te stellen. Reeds is een bespreking aangevraagd met den wethouder van Openbare Werken, om dien met de opvattingen der organisatie in kennis te stellen. In het rapport zou tot uitdrukking wor den gebracht, dat men uit het oogpunt van een goed functioneerend stads-tramverkeer niet over zou moeten gaan tot splitsing van lijn. 1 (SoendapleinHeemstede). Er wordt een oplossing aan de hand gedaan, waardoor men, rekening houdend met de bestaande verkeersmoeilijkheden, tot een meer aan zijn doel beantwoordend tramverkeer zou kunnen geraken. Men verzekerde ons,- dat het rapport hoofd zakelijk de bedoeling zou hebben aan te toonen, dat de voorstellen van B. en W. en de Directie der N.Z.H.T.M. niet voldoen aan verlangens die het publiek redelijker wijze mag koesteren. CURSUS VOOR AUTORIJDERS EN RIJDSTERS. De directeur der Ambachtsschool verzoekt het navolgende mede te deelen: Hoewel het steeds in de bedoeling lag per jaar slechts één sucsus te houden, waren wij verleden jaar genoodzaakt ook een winter- cursus te openen, daar hiervoor zeer vele aan vragen waren.' Het succes van dezen cursus was dan ook zeer groot. Ook thans zijn reeds verschillende aanvra gen binnen gekomen om, indien mogelijk wederom een cursus in de wintermaanden te houden. Daarom heeft het bestuur van de ambachtsschool besloten om met ingang van half September a.s. den volgenden cursus te openen. Deze cursus zal ongeveer een half jaar duren. Per week zullen twee theoretische les sen worden gegeven, terwijl bovendien het rijden wordt onderwezen. VELSEN BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Veisen zijn de navolgende bouwvergunnin gen verleend: aan de N.V. v.h. Gebrs. H. J. van der Pol te Heemstede, tot het bouwen van een koffiehuis met bovenwoning in „de Rats" te IJm u id en: aan W. A. de Bruyn te IJmuiden. tot het bouwen van vier woonhuizen aan de Gerad. Doustraat, aldaar: aan C. A. van Gils, te IJmuiden, tot het bouwen van een kegelbaan aan het perceel Willemsbeekweg 10, aldaar; aan de N.V. Maatschappij „Kennemer- land" te IJmuiden, tot het bouwen van een kolenpakhuis aan de De Ruyterstraat, aldaar; aan den Hoofdingenieur van den Rijks waterstaat in het arrondissement „Sluis bouw" te IJmuiden, tot het bouwen van 2 transformator- en 2 schakelhuisjes en tot het verbouwen van 3 woonhuizen op het Sluiseiland, r.os. 29, 30 en 31 te IJmuiden; aan de N,V. Holl. IJzeren Spoorweg Maat schappij te Utrecht, tot het maken van een 2e wachthuisje, (abri) op het perron van de halte Casembrootstraat te IJmuiden; aan H. Vooren te Santpoort, tot het bou wen van een dubbel woonhuis aan den Rijksstraatweg, aldaar; aan A. Kramer, te IJmuiden, tot het bouwen van een pakhuis met bovenwoning aan de Trawlerkade, aldaar; aan Ir. A. H. van Rood, te Veisen, tot het bouwen van een directieverblijf op het fa brieksterrein Hoogovens te IJmuiden; aan H. F. van Paradijs, te Haarlem, tot het bouwen van 2X4 woningen aan de Tul penstraat te Santpoort; aan A. en P. Bleeker, te IJmuiden, tot het bouwen van 2 woonhuizen aan de Gerad Doustraat, aldaar; aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Ijsfabrieken in Nederland te IJmuiden, tot het bouwen van een garage aan de Log- gerstraat, aldaar; aan J. Bleeker te IJmuiden, tot het bou wen van een bakkerij aan de Casembrood- straat, hoek de Ruyterstraat, aldaar; aan de N.V. Vereenigde Koninklijke Pa pierfabrieken der firma Van Gelder Zonen te Veisen, tot het bouwen van een ketelhuis op het fabrieksterrein. ZONDAG 1 SEPTEMBER HUIZEN. 1875 M. 9.00 V.A.R.A. Mededeelingen voor Postdui- venliefhebbers. 9.02 V.A.RA. Gramofoonmu- ziek. 9.10 V.A.RA. Mededeelingen in 't Esperanto. 9.25 V.A.R.A. Gramofoonmuziek. 9.4ó V.A.RA. Toespraak over „Onze Opera- tcestand". 9.50 V.A.R.A. Muzikale inleiding. 10.00 V.A.R.A. „Caïn", Mysteriespel door Lord Byron. Orgelbegeleiding. 12.00 VA.R.A. Tijdsein. 12 00 Lezing door Rob. Geraerds over: Van Eiffel tot Montuich. 12.30 Concert door het A.V.R.O.-octet. Boris Lensky, viool. 2.00 A.V.R.O.-Boekenhalfuurtje. H. Jor dan Jr. bespreekt Francois Pauwels. Verza melde Gedichten en Willem de Merode's „Lichtstreep". 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Piano-recital door Hans Franco Mendes. 3.30 Concert door het Omroeporkest. Annie Veenenbos, alt. 5.00 V.A.RA. Kleuteruurtje. 5.40 V.A.R.A. Bij de pomp. Wekelijksch nieuws. 8.00 Tijdsein, pers- en sportber. 8.15 Karhaus Scheveningen. Solisten-concert. Het Residentie-orkest. Carlo van Neste, viool. Daarna Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 298 M. Na 6 uur en tijdens de uitzending van den Kerkdienst 1071 M. 8.15 KR.O. Uitzending van de H. Mis uït- de St. Hubertuskapel te Amsterdam. 9.50 N. C. R. V. Kerkdienst vanuit de kerk der Vrij Evang. Gemeente te Hilversum. 12.30 K.R.O. Concert door het K.R.O.-trio. 1.30 K.R.O. Godsdienstonderricht voor ouderen. 2.00 Li terair halfuurtje. K.R.O. 2.30 Gramofoon muziek. 3.30 K.R.O. Pontificaal Lof van Z. D. H. Mgr. Aengenent, Bisschop van Haarlem op Houtrust te Den Haag. Zang door 10000 Patronaatjongens met begeleiding door or kest 3.45 K.R.O. Predikatie en toewijding aan Christus door Pater Borromeus de Gree ve O.F.M. 5,50 N.CR.V. Kerkdienst uit de Ned. Herv. (Juliana) Kerk te Alphen a. d. Rijn. 7.30 K.R.O. Lezing over: „Een priester nachtbraker". 8.01 K.R.O. Praatje van den K.R.O.-voorzitter. 8.10 K.R.O. Intenties van het Apostolaat des Gebeds. 8.20 K.R.O. Con- cer. Orkest en piano. 10.45 K.R.O. Epiloog door het Klein Koor. DAVENTRY, 1554 M. 3.50 Concert. Orkest. W. Ajello, sopraan, W. Heard, fluit. 5.35 Missie-lezing. 5.50 Bij bellezing. 6.05 Bach's Kerk-cantate No. 78. 8.20 Kerkdienst. 9.05 Lïefdadigheidsoproep. 9.10 Nieuwsberichten. 9.25 Concert. Militair orkest. M. Balfour, alt, H. Nash, tenor. 10.50 Epiloog PARIJS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.20 Religieuse causerie en gewijde mu ziek. 1.05 Gramofoonmuziek. 4.50 Gramo foonmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en solisten. LANGENBERG 473 M. 7.50 Orkestconcert. 9.20 Morgenwijding. 12.50 Openluchtconcert. Orkest, en koor. I.20 Orkestconcert. 4.50 Citer-concert. 5.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. Or kest en vocale solisten. 10.50 Volkenbonds concert uit Genève. Daarna tot 12.20 Jazz muziek. j ZEESEN 1635 M. 6.50 Orkestconcert. 3.20 Lezingen. 9.20 Mor. genwijding. 10.20 Lezingen. 12.35 Orkestcon. eert. 2.20 Lezingen. 2.50 Gramofoonmuzie's, 3-50 Lezing. 4.50 Concert. Orkest en koor. Toespraak. Uit Frankfurt. 5.20 Orkestcon^ eert. 6.50 Zang. R. Michaelïs. 7.20 Lezingen, 9.20 Solisten-concert. Piano en viool. lO.öó Volkenbondsconcert uit Genève. Daarna to; 12.50 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 M. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 3.35 Orkestconcert. 9.20 Orkestconcert uii Ostende. HAMBURG 372 M. Ochtendconcert aan boord van het ss, „Milyaukee". 7.25 Morgengroet en concert. 9.35 Morgenwijding. 11.50 Concert. Dames-, kinderkoor cn solisten. 1.25 Concert. 3.20 Concert. Vocaal Kwartet. 4.20 Orkest-cor.- eert. 5.45 Concert. Viola en piano. 6.05 Dans muziek. 6.50 Cooncert. Klarinet, viool, cello, fluit en xylophoon. 8.20 Orkestconcert. 10.50 Voikenbondsconcert. 11.50 Orkestconcert. K^/Zotr&r SB j Steeds /iet S/teuw&te is* Radio. car (Adv. Ing. Med.)' MAANDAG 2 SEPTEMBER HUIZEN, 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het A.V.R.O.-kwartet. 2.00 Gramofoonmu- ziek. 2.30 Aansl. van het Rembrandt-Thea ter te Amsterdam. 5.00 Kinderuurtje. 6.01 Concert door het A.V.R.O.-kwartet. 7.15 Causerie door W. Graadt van Roggen over: „De XXIe Nederl. Jaarbeurs. 8.01 Vereeni- gingsuurtje. Hilversumsche „Harmonie" o.l.v. M. Key en Hilversumsche Mandoline Ensemble „Ars et Labor" o.l.v. M. de Wal— Tapking. 9.00 Concert door het Omroepor kest. 10.00 Persber. Na afloop concert: Gra mofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 298 M. Na 6 UUT 1071 M. (Uitsl. NCRV-uitz.). 10.30 Ziekendienst. 12.30 Orgelconcert, 4.00 Ziekenuurtje. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.30 Literaire lezing over: Christelijke Lec tuur. 7.00 Praatje over den te openen cursus Engelsch. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.45 Uit zending vanuit het Conferentie-oord te L-unteren. Referaat over: De Christen en de Wereld. 8.45 Concert. Vocale solisten, kerk orgel en piano. Daarna Persberichten. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Opening van de Volkenbondsvergadering te Genève. 1120 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. J. Vincent, sopraan. D. Evans, bariton. 1.20 Orkestcon cert. 4.20 Dansmuziek. 4.35 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuws berichten. 7.05 Strijkkwartet. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8.05 Concert. Kwintet. 8.35 Vau deville. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Concert. The English Singers. 11.05 Dans muziek. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Gramofoon muziek. 6.55 Garmofoomnuziek. 8.35 Con cert. Orkest en solisten. LANGENBERG, 473 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 7.50 Orkestcon cert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramo foonmuziek. 1.25 Orkestconcert. Cello. 5,55 Gramofoonmuziek. 8.35 „Willis Frau", Blij spel in 3 bedrijven van Max Reimann en Otto Schwartz. Daarna tot 1.50 Dansmuziek. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.15 Lezingen. 5.20 Concert. 6.20 Lezingen. 8.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkei'. en vocale solist. Daarna tot 12.50 Dansmu ziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Trio-concert m. m. v. zangeres. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.2) Orkestconcert uit Ostende. HAMBURG, 421,3 M. 5.20 Radio-zanguurtje. 6.20 Concert. 8.21 „König Oedipus" van Sophocles. 10.20 Klas siek concert. Cello, alt-viool en piano. U-*5 Dansmuziek. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per refjel. ^ZWTö--™W©ois SPECIALISTEN TEL. 14609. KONINGSTR.il PHILIPS- EN „ERREM 3" TOESTELLEN

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8