I VAN H.F.C PI JUBILEUf^WEDSTR9JDE*L De H. F. C. -sixes voor Juniores. VOETBAL BUITEN DE COMPETITIE. Ned. Elftal-Rhine Army. HONKBAL Spannende matches op Zaterdag en Zondag. H.F.C. en Haarlem in den eindstrijd. De feestvierende vereeniging wint na verlenging met 2—1 van de roodbroeken. R.C.H. wint na loting met E.D.O. den derden prijs. WcdcrzijdscTic huldigingen. Het eerste tournooi ter gelegenheid van het gouden feest der Haarlemsche Football Club was een strijd tusschen de vier stede lijke eerste-klassers. H. F. C. had als tegenstander R.C.H., ter wijl E.D.O. het met Haarlem moest uitvech ten, wie den volgenden dag in den eindstrijd zou komen. H.F.C. en Haarlem zegevierden zoodat veler hoop, de aloude tegenstanders toch dit sei zoen nog tegen elkaar te zullen zien strijden, al heel spoedig in vervulling ging. De H.F.C. werd overigens wel ip de bloeme tjes gezet. Zoowel R.C.H. als E.D.O. en Haar lem boden onder hartelijke toespraken der respectievelijke voorzitters H. Scheen, D. Pigge (waarnemend) en C. N. Hin aan de ju- bilaresse prachtige bloemstukken aan. Ook Haarlem werd gehuldigd met haar veertigjarig jubileum en weder terugkeer in de eerste klasse. Op de hem eigen gemoede lijke wijze bood H.F.C.'s voorzitter Dr. Spoel- der aan Haarlem een fraaie zilveren coupe aan. H.F.C.R.C.H. (3—2). Eindelijk begonnen de wedstrijden. Het eerst verschenen H.F.C. en R.C.H. met de volgende elftallen: R.C.H.: Kos, Vrugt, Prevost, Geutskens, Ruys, Krom, Hanse, Van der Werve, Verkerk, Kedde, Pape. H.F.C. Van der Meulen, Van Baasbank, P. Jongeneel, R. Jongeneel, Reuvekamp Gille, Lamp, E. Reydon, Miezérus, Kruyt, Hagenaar, v. d. Berg. Als scheidsrechter fungeerde mr. Van Bis- selick. Ondanks het voor voetbal wel wat te warme weer pakken beide partijen direct flink aan. Hoewel R.C.H. over het algemeen beter voet- bal vertoonde, bleek toch H.F.C. productie ver. Na ongeveer tien minuten althans weet Van den Berg te doelpunten. (1—0). In den R.C.H.-aanval is Verkerk het meest gevaarlijk. Hij hoede er zich echter voor om te veel alleen te willen doen. Bovendien treft R.C.H. Van der Meulen weer in tlp-top-vorm. Op gelukkige wijze krijgt R.C.H. bijna den gelijkmaker, wanneer Jongeneel bij een "poging tot wegwerken den bal bijna in eigen doel trapt. Het liep nog gelukkig voor H.F.C. af. Wanneer Reydon eens goed voorzet, weet Kruyt fraai in te koppen. (20). Dat vindt R.C.H. toch te bar. Even wordt er extra aangepakt en goed werk van het binnentrio doet tenslotte Ver kerk voor een tegenpunt zorgen. (21). De warmte doet inmiddels haar invloed gelden, waardoor over beider spel een zekere matheid kwam. Een onhandigheid van doel man Kos bezorgt H.F.C. dan al heel goedkoop een derde doelpunt. Hij liet althans een mislukt schot van Miezerus kalm door zijn beenen glippen. (31). Diverse comers blijven zonder resultaat; enkele goede schoten van Miezérus en Ver kerk dienen nog even vermeld en dan fluit de scheidsrechter voor rust. Eenigszins opgefrischt is het spel dan bij de hervatting weer wat vuriger, doch zulks is kort van duur. R.C.H. is over het algemeen weder iets in de meerderheid. Van der Meulen is nu vooral het struikel blok. Bij R.C.H. is het goede schot ver te zoe ken. Inmiddels is bij H.F.C. Lamp in de voor hoede gaan spelen in Hagenaar half-back. Eindelijk hééft Verkerk succes zoodat het 32 wordt. Hoe R.C.H. verder ook werkt, er komt geen verandering meer, zoodat ten slotte H.F.C. met 32 wint. Vermelden wy nog dat bij H.F.C. vóór rust Jongeneel uitviel en Marchant zijn plaats in nam. i Haarlem—E.D.O. (5—3). Direct betraden bovengenoemde elftallen het veld. De opstelling is als volgt: E. D. O.: De Kiefte, Boeree, Kuyl, J. Perukel, Zandstra, C. v. d. Laan, Van Norden, Karper, Dona, J. Perukel, Oomen Haarlem: De Vries, P. van Daalen, Goedhart, Bieshaar, W. v. Daalen, Huismans, Kammeijer, Oldenburg, Breeuwer, Verwaal, Onkenhout. Ditmaal bespeelt de heer J. de Wolf de fluit. Eerst is E.D.O. aan het woord, maar al heel spoedig blijkt, dat Haarlem met de beste voor nemens bezield is. Vooral de beide vleugel spelers en Breeuwer zijn actief. Een fraai stukje solo-spel van Perukel Jr. wordt met een goed schot geëindigd: vóór hij het zelf weet ligt de bal achter den Haarlem-doel man. (01). Hierna komt over het E.D.O.-elftal een ze kere lakschheid, waarvan Haarlem dankbaar gebruik maakte door met geregelde tusschen- poozen de score op te voeren. De gelijkmaker kwam door Breeuwer na een goeden voorzet van Onkenhout. Kort hierop zorgt Verwaal voor de leiding en Oldenburg maakt er 31 van. Wanneer Haarlem dan zelfs den stand op 41 brengt, gelooft E.D.O. het verder wel. De roodbroeken blijven sterker. Met een vrij vasten voorsprong komt dan de verdien de rust. In de tweede helft tapt E.D.O. wel uit een ander vaatje. Er wordt nu veel enthousiaster gespeeld. Bij het publiek bleek vooral Haar lem favoriet. Beider doelmannen toonen zich zeer betrouwbaar. De strijd dreigt af en toe in forschheid te ontaarden, doch gelukkig bedwingen de par tijen zich tijdig. Dan laat E.D.O. zien, toch wel degelijk doelpunten te kunnen maken. Eerst maakt Breeuwer er 51 van. „Heele- maal alleen in z'n eentje" passeert Perukel Jr. dan eenige tegenstanders en met een goed schot geeft hij De Vries het nakijken. (52). Direct hierop treft een schot van Oomen ook doel. (5—3). Zou E.D.O. werkelijk gaan ophalen? Er is nog ruim vijf minuten te spelen. Het Haar lem-doel heeft het hard te verantwoorden, maar toch zegeviert de verdediging der rood broeken, die in prima vorm speelt. Einde komt met een verdiende Haarlem-overwin ning. Wij willen nog onze bewondering uiten voor het spel, dat alle partijen met zulk een warmte ten beste gaven. Een bepaald oor deel over de diverse elftallen zullen wij op schorten tot de competitie-wedstrijden. Het geheel was weder een geslaagde voetbal-dag. ZONDAG. Zondagmiddag werd het tournooi voortge zet. Ook ditmaal werkte het weder bijzonder mede. De muziekvereeniging „Laurens Jansz. Coster" hield er met vroolijke marschen een feestelijke stemming in. De publieke belang stelling was nu bijzonder groot. R.C.H.—E.D.O. (2—2). Begonnen werd met den strijd tusschen de beide verliezers van den vorigen dag, nl. E.D.O. en R.C.H. Beide partijen hebben het publiek onthaald op een werkelijk aantrekkelijken strijd. Voor al de eerste helft was die het aanschouwen volop waard. Er werd enthousiast gestreden, waarbij het spel zich soms vliegensvlug ver plaatste. De leiding berustte bij den heer Vrugt, die streng optrad, zoodat elk begin van forsch heid al dadelijk onderdrukt werd. In de R.C.H.-voorhoede is Verkerk weder de gevaarlijke man; met zijn schot is hij echter niet bijster gelukkig. Kos in het R.C.H.-doel wordt intusschen ook op de proef gesteld. Hij toonde zich een betrouwbaar keeper. Daar de rechtshalf van R.C.H. den E.D.O.-vleugelman nogal vrijspel laat, dreigt van dezen kant voor de blauw zwarten nogal eens gevaar. De partijen houden er vrijwel een gelijk soortige spelmethode op na: goed, kort sa menspel. Ongeveer tien minuten vóór rust heeft E.D.O. succes als Karper hard en onhoud baar inschiet. (01). Met dezen stand wordt gedraaid. Nauwelijks is weer begonnen, of R.C.H. is het meest in den aanval. Voor deel wil het echter maar niet lukken. Dan een korte pe riode, waarin E.D.O. wat meer aanvalt. Luide aangemoedigd door het publiek neemt echter R.C.H. het initiatief weer tot krachtige aan vallen en werkelijk met succes. Een goed gecombineerden aanval besluit Van der Werve met een goed schot en de ge lijkmaker is daar. (11). Hoewel E.D.O. niet slecht speelt, is R.C.H. over het algemeen in de meerderheid, het geen tenslotte in een tweede doelpunt door Kedde wordt uitgedrukt. (21). Er is dan nog een kwartier te spelen. E.D.O. ziet het gevaar tijdig in. Hard wordt er aangepakt; eenige aanvallen op het R.C. H.-doel worden ondernomen. Ook nu blijft succes niet uit, en onder luid gejuich harer supporters weet Perukel Jr. kort vóór tijd gelijk te maken. (22). De laatste minuten verstrijken onder groote spanning, of het winnende goaltje nog zou komen. Daar dit niet gebeurde, eindigde de strijd onbeslist. De spelers verdwenen en kwamen niet terug, zoodat niet verlengd werd. R.C.H. wint na loting. Toen kwam de eindstrijd H.F.C.—Haarlem. H.F.C.Haarlem (21). Bij Haarlem ontbrak ditmaal Breeuwer, zoodat in de volgende opstelling gespeeld werd: De Vries, P. van Daalen, Goedhart, Moolenaars, W. van Daalen, Huismans, Kammeijer, Oldenburg, Bieshaar, Verwaal, Onkenhout. Ook H.F.C. had een eenigszins andere op stelling, haar elftal zag er aldus uit: Van der Meulen, P. Jongeneel, Van Baasbank, Reuvekamp Gille, v. d. Lee, Lamp. Daniëls, Miezérus, Kruyt, Van Beekum, Van den Berg. Zooals men dus ziet, speelde Van Beekum weer eens mee. Scheidsrechter was Mr. Van Blsselick. Eerst een verkennen van eikaars krachten, waarbij Haarlem fijner combineert. In de H.F.C.-voorhoede vertoont Van Beekum we der zijn oude spel-methode: flink doorzetten met tenslotte een schot, doch steeds veel te onbesuisd. Bovendien geniet hij een geduch te bewaking van de Haarlem-backs, zoodat hij niet gevaarlijk kan worden. Daniëls is er aanvankelijk niet bijster in. Zoowel De Vries als Van der Meulen krijgen volop gelegenheid om him capaciteiten te toonen; beiden verrichten keurig werk. Na een klein kwartier spelens heeft goed doorzetten van Bieshaar ten gevolge dat hij van kortbij Van der Meulen het nakijken kan geven. (01). Hevig gejuich natuurlijk bU de vele Haar lem-supporters. Het blijft, een vlug, verdeeld spel. Wanneer Van den Berg eens goed opbrengt, plaatst hij tijdig naar binnen, waar Kruyt gereed staat om ook De Vries te passeeren. Hij doet wat elk H.F.C.-enthousiast verwacht te en onder luid gejuich is de gelijkmaker ter wereld. (11). Bij Haarlem valt op hoe goed Van Daalen Sr. als mid-half steeds zijn vleugelmenschen aan het werk zet. Rust komt met ongewïjzigden stand. In de tweede helft aanvankelijk weer een verdeeld spel, hoewel het gehalte ervan min der is dan voor rust. Loffelijke uitzonderingen blijven beide doelverdedigers maken. Een gevaarlijk mo ment voor het H.F.C-doel ontstaat als Haar lem een vrijen trap te nemen krijgt. Het goede schot van Oldenburg keert. Van der Meulen schitterend. Haarlem blijft sterker, maar vindt in de H.F.C.-verdediging een waardige tegenpartij. Onder groote spanning breekt tenslotte het einde aan, zonder dat een der partijen ver der gedoelpunt heeft. Verlenging. De spelers verdwijnen in het kleedhuis; het publiek stroomt over het veld. Wat gaat er gebeuren? Het blijkt, dat verlengd zal worden, want na enkele minuten verschijnen de spelers weder. De eerste verlenging van 7 1/2 minuut is in hoofdzaak voor Haarlem, doch ook nu weer houdt de verdediging van H.F.C. stand. Wanneer gedraaid wordt, zijn de rollen wel omgekeerd. H.F.C. is nu aan het woord. Dan komt spoedig het beslisserde oogenblik. H. F. C. krijgt wegens hands een vrijen trap te nemen. Miezérus schiet op doel doch De Vries stopt. Een geweldige opeenhooping van spe lers voor het Haarlem-doel volgt, Een heftig heen en weer get-rap met als einde dat de bal in het Haarlem-doel wipte. Direct wordt dan gestopt. H.F.C. heeft dus geflatteerd gewonnen. De prijsuitreiking. Hierna had voor de overdekte tribune de prijsuitdeeling plaats. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen sprak en kele woorden van gelukwensch tot de jubi- leerende vereeniging en ging toen tot de uitreiking der prijzen over. H.F.C. kreeg een prachtigen, grooten zilve ren beker, uitgeloofd door het Haarlemsche gemeente-bestuur. Haarlem kreeg als -tweeden prijs een klei neren zilveren beker. Aan E.D.O. en R.C.H. werd een kunstvoor werp toegekend. Hiermede behoorde het eerste tournooi ter gelegenheid van het gouden jubillum weer tot het verleden. Des avonds had een gemeenschappelijke maaltijd plaats, door H.F.C. aangeboden aan spelers der mede-dingende elftallen en ver dere genoodigden. Het geheel is ten zeerste geslaagd! Zondagmorgen, hadden op het H. F. C.- terrein de sixes voor Juniores plaats. De animo was bij deze „hoop der toe komst" enorm, zoodat 7 zestallen elkaar vu rig bekampten. Het eindresultaat was, dat de bekende hoofdfiguur uit de H. F. C.-film, Max Slin- genberg, met zijn six den len prijs in de wacht sleepte. Zijn medespelers waren de Boer, Mol, Spoelder, Valken en Wesseling. De tweede prijswinnaars waren Kermer, Ruys, Kamminga, Naessens, Visser en De Vries. Het geheel stond onder leiding van den heer Wijt, zoodat een regelmatig en vlot verloop reeds te voren verzekerd was. Hij reikte met toepasselijke woorden de prijzen uit. Vele ouders woonden de prestaties hun ner zoons bij. Het was een aardig feest voor de jongere leden! BloemendaalStormvogels (36) Daar R. C. H. aan het H. F. C.-tournooi moest deelnemen, waren de blauw-zwarten ditmaal niet de tegenstanders van Bloemen daal bij den traditioneelen wedstrijd op Ko ninginnedag, doch had men Stormvogels be reid gevonden om als zoodanig te fungeeren. Ondanks de weinig voor voetbal geschikte temperatuur is zooals gewoonlijk op dezen feestavond een vrij goede partij voetbal op het Bloemendaal-terrein te zien gegeven, waarin de doelpunten tijdens de eerste helft bijzonder goedkoop waren. In die pe riode was het IJmuider team ook in alle op zichten sterker dan de tweede-klassers. Na de rust veranderde het aspect van den strijd geheel. De aanvallen op het Stormvo gels-doel waren in die periode zelfs heel wat talrijker dan die aan den overkant. Goed verdedigen van Haak c.s. beperkte het aan tal goals aan dien kant toen slechts tot één Daar de Bloemendaalsche verdediging, die lang niet op volle kracht was, in den aan vang alles behalve zeker deed. werd het den IJmuider aanvallers niet bijzonder lastig gemaakt. Spoedig gaf de linksbinnen zijn club met een welgeplaatst schot van korten af stand de leiding, welk doelpunt even vlug werd gevolgd door een tweede van denzelfden speler, 02. Na talrijke vergeefsche pogingen van de witte voorhoede probeerde Parson het van de rechtshalf plaats; hij zag zijn uitstekend schot doe! treffen, mede dank zij het feit dat de laagstaande zon den IJmuider doel man danig hinderde (12). Stormvogels maakte hierop nog een derde, vierde en vijfde goal, waartegenover Bloe mendaal er door Eijsten nog één stelde. Toen scheidsrechter Cassee rust aankon digde was de stand dus 52 in het voordeel der bezoekers. Zooals gezegd gaf Bloemendaal in de tweede helft heel wat beter partij. Na ongeveër 20 minuten spelen verkleinde Eijsten den ach terstand tot 35. De Bloemendalers deden hierna hun uiter ste best om verder op te halen. De meeren- deels.door links geleide Stormvogels aanval len bleven zeer gevaarlijk, doch over het al gemeen bleef Bloemendaal toch het meest voor het Stormvogels-doel. Toen echter een als voorzet bedoelde bal van rechts via Beijk met veel effect zeer ge lukkig in het witte doel verdween, was de kans op een gunstig resultaat voor de wit ten geheel verkeken. Stormvogels won tenslotte deze aardige partij met 63. Een verdiend resultaat ongetwijfeld, hoe wel het verschil in doelpunten misschien iets te groot kan worden genoemd. BaarnSchoten (21) Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan der voetbalvereeniging O.D.E. te Amsterdam speelde Schoten Zondag in de jubileumwed strijden tegen den 2en-klasser Baarn. Baarn speelde het eerst met den straffen wind in den rug. Toch is van eenig overwicht geen sprake. Alleen profiteert Baarn niet van den wind. Schoten krijgt zelfs nog de eerste kans, maar Pillipo schiet tegen den keeper aan. Dan neemt Baarn de leiding door haar links binnen, uit een voorzet van rechts. Dan is Schoten weer aanvallend, maar het loopt haar niet mee. We dachten Schoten nog te zien ophalen, maar het wil in de voorhoede niet lukken. Na een handsgeval doelpunt Baarn voor de tweede maal (20). Dti is geheel tegen de verhouding in, maar dan is Schoten aan de beurt, en wanneer De Bruin een keurigen corner voor het doel plaatst, kopt Cyon hem fraai in (21). Met 2—1 voor Baarn fluit de scheidsrech ter het einde. (Van één onzer medewerkers) De eerste dag. Vrijdag is te Amsterdam de wedstrijd be gonnen tusschen het Nederlandsch elftal en de Rhine Army. De Beus verliest den toss en moet fielden. Ray en Fitzherbert openen op het bowlen van v. d. Bosch en Rincker. Rincker heeft spoedig succes als Maas een gemakkelijken vang doet, waardoor Ray voor 4 kan verdwij nen. 14. Standage en Fitzherbert spelen dan rustig verder, totdat op 49 Fitzherbert voor 27 wordt gevangen op het bowlen van Jansen. Nevill en Standage zetten dan een grooten stand op. Toen voor de lunch gestopt werd, was het totaal 108 met Nevill 25 en Standage 45 Na de lunch is de aanval in handen van Schmeink en v. d. Bosch. Schmeink heeft spoedig succes als v. d. Bosch .Nevill vangt voor een goede 35. 3130. 6 runs later kan Standage voor een kanslooze 62 verdwijnen, gebowld door Schmeink 4-136. Smailes wordt als hij 12 runs heeft door v. d. Bosch gebowld 5144, terwijl Whittaker gevangen wordt op het bowlen van Schmeink voor 7. 6161. Rincker ruimt den staart op voor enkele runs, zoodat het totaal sluit op 190. Rincker en Schmeink hadden met 543 en 3—36 uitstekend gebowld. M. Jansen 128. W. v .d. Bosch 152 en Maas 019. Om 4.20 openen Neuerburg en W. v. d. Bosch de innings op' het bowlen van Nevill en Whittaker. Op 41 wordt v. d. Bosch voor een harde 33 gebowld door Smailes 141. Schill, die dan inkomt gaat op dezelfde wij ze uit als hij er 28 heeft. 2110. 4 runs later wordt v. Stuivenberg voor 4 gevangen, ter wijl op 125 Neuerburg kan verdwijnen voor een uitstekende 46. 4125. v. Manen en M. Jansen houden dan tot het einde stand. v. Manen 5* en Jansen 0*. De volledige scores van Vrijdag luiden: lste innings Rhine Army. D. Ray c. A. Maas b. Rincker 4 E. Fitzherbert c. de Beus b. Jansen 27 D. Standage bowled Schmeink 62 C. Nevill c. v. d. Bosch b. Schmeink 35 F. Smailes bowled v. d. Bosch 12 J. Mardell not out 27 R. Whittaker c. Jansen b. Schmeink 7 D. Mack bowled Rincker 1 D. Buttler bowled Rincker 2 LP. Chestermaster bowled Rincker 3 D. Pritchard l.b.w. Rincker 0 Extra's 10 Totaal 190 Bowlingcijfers: O. M. R. W. W. v. d. Bosch 20 4 52 1 F. W. Rincker 19 5/6 4 43 5 A. Maas 5 19 M. Jansen 12 4 28 1 J. Schmeink 14 4 38 3 lste innings Nedcrlandschc Elftal 1. Ir. E. Neuerburg bowled Nevill 46 2. W. v. d. Bosch bowled Smailes 33 3. E. J. A. Schill bowle'd Smailes 28 4. A. v. Stuivenberg c. Ch. Master b. Whit taker 4 5. H. v. Manen not out 5 6. M. Jansen not out 0 Extra's 14 Totaal voor 4 wickets TWEEDE DAG 130 Twee Engelsche centuries. Zaterdagmorgen 11 uur werd de wedstrijd, nadat Vrijdag de Nederlanders een stand van 126 voor verlies van 4 wickets verkre gen hadden, voortgezet. Van Manen en Jansen speelden zich eerst kalm in en lieten daarna aantrekkelijk cricket zien. Vooral Max Jansen bracht meer malen de handen van het publiek op elkaar; hij scoorde naar alle zijden van het veld. In betrekkelijk korten tijd werd het totaal der Engelschen bereikt en met een forsche vier van Jansen gepasseerd. Op 212 komt aan de innings van Van Ma nen een einde, wanneer hij in de slips gevan gen wordt voor een uitstekende 36. De Beus tracht nu door snel scoren een voldoenden voorsprong op de Engelschen te verkrijgen; de volgende batsmen doen hun best om het consigne van hun captain op te volgen. Schmeink, Glerum en Maas brengen het resp. tot 17, 16 en 10 not out. Wanneer voor het noenmaal gestopt wordt wijst de telegraaf een stand van 266 voor 9 aan. De Beus sluit daarna de innings. Met een voorsprong van 75 runs meenc hij een kans op de overwinning te hebben. Als de Engelschen aan hun 2de innings be ginnen, ziet het er aanvankelijk voor onze landgenooten gunstig uit. Ray en Fitzherbert zoomede Standage zijn reeds op een totaal van 48 verdwenen. Mardell en Nevill zorgden er evenwel voor, dat de Nederlanders niet alleen in een brandende hitte uren konden bowlen en fielden, doch deden door meer dan schitterend spel de kansen volkomen kee. ren. Wat De Beus ook deed, changen hieip niets, voor geen bowler toonden de Engelsche batsmen eenig ontzag; tiental na tiental ver scheen in een uiterst snel tempo op de telegraaf. Jansen en Maas werden in één over resp. voor 19 en 20 runs het veld uit gewerkt. De klap, waarmede Mardell Schmeink voor zes in de vaart werkte, was geweldig. Nadat de score van 3 voor 48 op 4 voor 257 gebracht was en Nevill intusschen zijn 100 vol gemaakt had, kwam er een scheiding; Nevill werd voor een schitterende 125, waar onder 2 enorme zessen, gevangen. Mardell was korten tijd daarna de tweede Engelsch- man die een century scoorde. Met zijn totaal op 100 sloot Capt. Chestermaster de Engel sche innings bij een stand van 282 voor 4! De bowlingcijfers waren natuurlijk alles behalve fraai. De Nederlanders stonden nu voor de taak óf ca. 200 runs te scoren in 100 minuten, óf den tijd uit te spelen. De Beus koos 't eerste, Van Manen en Van den Bosch, die openden, waren evenwel spoedig verdwenen. Van Ma nen werd prachtig aan den rand der boun dary gevangen. Van Stuyvenberg faalde wederom; hij werd onmiddellijk voor 0 gebowld. De geringe kans op een overwinning was verkeken; De Beus, die nu met Jansen op de mat stond, speelde kalm verder. Op het totaal van 72 wordt de Beus ge vangen. Jansen begint nu met Schill als partner vrijer te spelen. Tweemaal werkt hij den bal voor zes het veld uit; in een oogwenk is de 100 gepasseerd. Op 131 voor 4 wordt, wanneer nog een kwartier speeltijd over is, gestopt. Jansen blijft met een snel gescoorde 68 en Schill met een kalm gespeelde 12 not out. De ontmoetingen met het Rhine-Army elf tal behooren hiermede tot het verleden. Deze match was de laatste van een serie op hoog sportief peil staande ontmoetingen. Het Nederlandsche Elftal liet, hoewel met een tweetal invallers verschijnende, goed spel zien. Het batten en fielden was van uitste kende kwaliteit. De veteraan Rincker bowlde den eersten dag zeer goed door 5 v. 43 te ne men. Het goede batten van Max Jansen die in 2 innings 145 runs scoorde en het uitste kende wicketkeepen van Tonny de Beus mo gen wél speciaal vermeld worden. Het bowlen was de zwakste zijde van het team, hetgeen, ook van de Engelschen gezegd kan worden. Hieronder de scores: lste innings. 1 Ir. E. Neuerburg bowled Butler 46 Jhr. W. v. d. Bosch bowled Smailes 33 E. J. A. Schill bowled Smailes 23 A. v. Stuyvenberg c. Chestermaster Whittaker 4 Mr. H. v. Manen c. Mardell Whittaker 36 M. Jansen c. Butler Whitttaker 57 J. E. C. Schmeink bowled Mardell 17 W. Glerum bowled Mack 16 A. Maas not out 10 A. de Beus bowled Mack 0j F. W. J. Rincker did not bat Extra's 19. Voor 9 wickets 266 Bowlingcijfers: O. M. R. W. C. A. R. Nevill 13 4 30 B. C. C. Whittaker 33 1 97 3 J. Mardell 7 2 23 1 D. Mack 8 2 .17 2 T. Smailes 20 6 53 2 D. Butler 8 3 27 I 2de innings Rhine-Army. D. Ray l.b.w. v. d. Bosch 17 E. Fitzherbert st. de Beus b. M. Jansen 15 D. Standage c. de Beus b. Rincker -«2 C. Nevill c. Schill b. J. Schmeink 125 J. Mardell not out 100 T. Whittaker not out 15 F. Smailes, A. Mack, D. Butler, J. S. Ches termaster en D. Pritchard, did not bat. Extra's 8 Totaal voor 4 wickets 282 Bowlingcijfers: O. M. R. W. F. W. J. Rincker 14 2/6 3 40 1 Jhr. W. v. d. Bosch 16 3 63 1 J. Schmeink 12 2 80 1 M. Jansen 9 1 43 1 A. Maas 5 42 Mr. H. v. Manen 1 6 2de innings Nederland: Mr. H. v. Manen c. Nevill b. Whittaker 1 Jhr. W. v. d. Bosch bowled Butler 9 A. v. Stuyvenberg bowled Butler 0 M. Jansen not out 68 A. de Beus c. Mardell, Mack 21 E. A. J.'Schill not out- 12 W. Glerum, J. Schmeink, A. Maas, F. W. J. Rincker en Ir. E. Neuerburg, did not bat. Extra's 20 Voor 4 wickets 131 Bowlingcijfers: O. M. R. W. R. C. C. Whittaker 7 46 1 D. Butler 5 2 9 2 F. Smailes 6 20 E. Mack 7 28 1 D. Standage 3 2 8 9 Concordia IVHaarlem II. Bovengenoemde wedstrijd is niet doorge gaan. doordat Concordia te voren bericht stuurde dat zij den wedstrijd gewonnen gaf. QuickBlauw Wit. Nu Haarlem I de eerste plaats bezet, was deze wedstrijd alleen van belang voor de tweede plaats. Met 287, waaronder een inning van 20 runs, vist Blauw-Wit haar meerderheid uit te drukken. Blauw-Wit is nu uitgespeeld en bezit twaalf punten. Quick moet nog spelen tegen Z. R. C. en kan het ook tot 12 punten brengen. Ook al had Haarlem den wedstrijd tegen Ajax niet gewonnen gekregen, doch zelfs verloren, dan was nog het kampioenschap in Haarlem te recht gekomen De stand der eerste klasse. gesp. gew. verl. pnt. Haarlem 10 8 2 16 Blauw-Wit 10 6 4 12 Quick 9 5 4 10 Ajax 10 4 6 8 Z. R. C. 9 3 6 6 Concordia 10. 3 7 S

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10