HERINGA &WUTHRICH, BLIKSEMBEVEILIGING WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND SCHEEPVAARTBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 5 SEPTEMBER 1929 (Adv. lng. Med.) ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN 19c Arrondissements Rechtbank deed he denmorgen uitspraak in de zaken, die 14 dagen geleden voorkwamen. Diefstal uit badkoetsjes. Een 22-jarig los arbeider uit Lonneker, J. H. R., tegen v/ien vier maanden gevangenis straf was geëischt wegens diefstal van f 6 en f15 uit badkoetsjes te Zandvoort, werd ver oordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Oplichting. De 39-jarige tuinman uit Haarlem, G. J. S. die verschillendepersonen heeft opge licht voor bedragen van f 100, f 32 en f 150 en die een in huurkoop gekochte fiets ver duisterd heeft, werd gestraft met 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf met atfrek van preventief. Geëischt was 2 jaar gevangenisstraf. De bandendief. De 23-jarige monteur, M. H. S., die bin nen- en buitenbanden en een velg heeft ont vreemd uit de garage „Krelagehuis" en te gen wien 6 maanden gevangenisstraf was gerequireerd, kreeg 4 maanden gevangenis straf. Oneerlijke dienstbode. Het Duitsche dienstmeisje, dat terecht pestaan heeft' wegens diefstal van verschil lende aan-haar mevrouw behoorende huis houdelijke- en luxe voorwerpen, tegen wie 4 maanden gevangenisstraf geëischt was, werd verooreöeld conform den eisch, echter met aftrek van preventieve hechtenis. Inbraak te IJmuiden. De 32-jarige varensgezel uit IJmuiden, J. K., had zich tc verantwoorden gehad we gens een poging tot inbraak in den Amster- damschen Vleeschwinkel in de Neptunus- straat te IJmuiden. Hij had een gevangenis straf van twee jaar tegen zich hooren eischen. De uitspraak luidde: 1 jaar met af trek van preventieve hechtenis. Dronken autorijder. 9 April jl. fietste een 15-jarige metselaars knecht uit Haarlem van Bennebroek naar Heemstede op het asphalt van den Heeren- weg. Hem kwam de auto achterop van een 33-jarig koopman uit Bennebroek. De jongen week uit van het asphalt op het klinkerpad, doch werd niettemin aangereden en tegen den grond geworpen. Den bestuurder was nu ten laste gelegd hoogst roekeloos en onvoorzichtig te hebben gereden en niet voldoende te zijn uitgeweken. Daarvoor is bij verstek door de Rechtbank veroordeeld tot 3 weken hechtenis met 6 maanden intrekking van rijbewijs. Van dit vonnis was hij in verzet gekomen. De politie heeft geconstateerd, dat ver dachte vier borrels gedronken had. Een getuige, die achter den aangereden Jongen fietste heeft geconstateerd, dat de auto 40 K:M. reed, doch de aanrijding niet precies waargenoemen. Een 21-jarige werkster, die uit Heemstede kwam fietéen heeft gehoord, dat de automo bilist signalen gaf en het achterste gedeelte van den auto den jongen raakte. Verdachte "zeide*, dat hij niet begrijpen kon hoe de aanrijding kan plaats hebben. De Rijksveldwachter Vos heeft geconsta teerd. dat verdachte naar drank rook. Kort geleden is verdachte wegens dronkenschap, tijdens het rijden veroordeeld. Verdachte zeide: „dat het niet bestaat", dat hij iemand heeft aangereden. De president: Waarom niet? Verdachte: „Omdat het niet bestaat". De feiten hebben nochtans, bewezen, dat het wel bestaat, want in December nog is zijn rijbewijs voor eenigen tijd ingetrokken. Het O. M. vroeg bevestiging van het in eer- sle instantie gewezen vonnis. De Rechtbank deed na in Raadkamer te zijn geweest onmiddellijk uitspraak en beves tigde het verstekvonnis. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. P. C. C. het te Haarlem bekendmakingen aanbrengen op eens anders eigendommen 1 3 subs. 1 week tuchtschool. J. S. P. idem geen straf. C. J. K. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement f 1 subs. 1 dag hechtenis. C". J. van L. overtreding der Pol. verordening van Haarlem l' 6 subs. 6 dagen hechtenis. J. B. Idem f 3 subs. 3 dagen hechtenis. A. A. v. W. idem van Bloemen- daal f 15 subs. 15 dagen hechtneis. S. M. L. overtreding der Motor- en Rijwielverorde ning \yn llaarlemmerliede 1' 10 subs. 10 da gen hechtenis. W. v. D. overtreding der Mo tor- en Rijwielwet f 2 subs. 2 dagen hech tenis. J. dc W. idem f 5 subs. 5 dagen hech tenis en 1 1 subs. 1 dag hechtenis. K. A. fd. 2 maal f 3 subs. 2 maal 3 dagen hechtenis. J. W. K. het te Beverwijk als bestuurder van een motorrijtuig daarmede op wegen binnen de bebouwde kommen der gemeente rijden met grootere snelheid dan 30 K.M. per uur f 4 subs. 4 dagen hechtenis. J. K. het te Zandvoort als bestuurder van een handkar hiermede op hoeken van straten blijven staan f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. B. M. H. overtreding der Pol. verord. van Haarlem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. H. H. het loo- pen over verboden grond f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. H. V. idem f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. M. overtreding van art. 120 van de Pol. verord. van Haarlem f 15 subs. 15 dagen hechtenis. J. J. H. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 10 subs. 10 dagen hechtenis. J. K. het te Heemstede als be stuurder van een rijwiel zich vasthouden aan een in beweging zijnd motorrijtuig f 4 subs. 4 dagen hechtenis. J. L. P. het te Zandvoort bij het .venten luidkeels roepen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. W. J. M. over treding der Motor- en Rijwielwet f 5 subs. 5 dagen hechtenis. H. B. het te Haarlem zonder vergunning langs de huizen met ne gotie venten f 5 subs. 5 dagen hechtenis. J. Ch. van B. het een aantal schapen laten loopen op grond, die beplant is f 5 subs. 5 dagen hechtenis. A. K. H. B. overtreding der Veiligheidswet f 25 subs. 25 dagen hech tenis, DE SCHNEIDER CUP. HEBBEN DE ITALIANEN GEEN KANS? (Van onzen correspondent) LONDEN, 4 September. Als het weer blijft zooals het de laatste dagen is geweest dan zal over drie dagen, Zaterdag a.s., de wedstrijd om den Schneiderbeker plaats hebben. De biaden hier hebben zich tot het uiterste ingespannen de openbare belang stelling gaande te houden en op te stoomen; en nu is ook de Prins van Wales naar Calshot gegaan om voor het laatst de aan dacht van alle Britten op de komende ge beurtenis te vestigen. Men wil tot eiken prijs vermijden de voorstelling ingang te doen vinden dat de wedstrijd ditmaal niet inder daad een wedstrijd zal worden en dat de Britten praktisch gesproken een „walk over" zullen hebben. De Itallaansche onder-mi nister voor Luchtvaart, die de Italiaansche vliegers met zijn tegenwoordigheid hier op beurt, heeft een paar dagen geleden wat roet gegooid in het door de pers bereide „eten". De minister heeft verklaard dat al- leeen sportieve zin de Italianen heeft doen besluiten naar Engeland te komen om deze zoo hoog aangeslagen vliegtrophee na te' jagen. „Wij zijn volstrékt overtuigd", ver klaarde hij, „dat wij geen kans hebben". En hij voegde er half boudeerend aan toe dat het anders zou zijn geweest indien Italië slechts het gevraagde uitstel had gekregen. Deze uitlating is inmiddels diep begraven onder de vooi stellingen in de Britsche pers, waarin de Italiaansche vliegers als gewel dige mededingers worden voorgesteld. Het is moeilijk na te gaan hoe de zaak nu eigen lijk staat, omdat „bluff" nu niet meer is te onderscheiden van de feiten. Over de snel heid, die de machines der twee naties ont wikkelen, weten wij niets. Alleen de Prins van Wales schijnt in dit geheim, bij zijn be zoek Dinsdag, wat te zijn ingewijd. Van de Engelsche tóestellen is bekend dat ze geslaag de proefvluchten hebben gedaan met enorme snelheid. De Italianen hebben tot nu toe alleen de baan verkend in verouder de machines. Zij hebben twee allerbelang wekkende toestellen in een Savoia met twee motoren en in een Fiat-eendekker van de kleinst mogelijke afmetingen en gehuld in een glad pantsertje, zoodat het machine tje de gedachte opwekt aan een groot en welgevormd ei. Maar beide machines, die in dc lucht welücht wonderen van snelheid zouden ontwikkelen, schijnen ten eenen- male ongeschikt voor de manoeuvreer-proe- ven op het steeds wat woelige water van de Solent. De landingssnelheid heet ook veel te groot te zijn om met eenige kans op suc ces op ander dan spiegelglad water te kun nen dalen. Die meest belovende toestellen der Italianen doen dus, naar reeds is ver klaard, niet mee. De onderdanen van Mus solini zijn daarom aangewezen op de Macchi's, de toestellen die zeer zeker op hun speciaal gebied machtig veel hebben gepresteerd maar die, naar men moet aan nemen, minder ver ontwikkeld zijn dan de nieuwe Rolls Royce en Napier-machines der Britten. Inmiddels is de Solent nauwkeurig afgebakend voor de baan en het toeschou werswater, dat een gansche vloot van drij vende tribunes té zien zal geven in den vorm van oorlogsschepen, moederschepen voor vliegtuigen, waarvan de uitgestrekte dekken al bij uitstek geschikt zijn voor kijk plaatsen, en uit groote passagiersschepen, die in eenige gevallen het bijwonen van den wedstrijd hebben betrokken in een program voor een pleiziervaart naar verre zeeen. EEN CURSUS VOOR ELECTRO-MONTEURS. Op een gecombineerde bestuursvergadering van de Vereenlging van Electro-Technische Werkgevers en den R.K. Bond v. Werkgevers in Electro-Technische Bedrijven „Sint Anto- nius", beide voor Haarlem en omstreken, werd besloten dezen winter een cursus te or- ganiseeren voor opleiding van electro-mon- teurs, welke bij genoegzame deelneming zal gehouden worden van October 1929 tot April 1930 Deze cursus, waar dan theoretisch en practisch onderwijs zal gegeven worden is in het leven geroepen om den electromonteur gelegenheid te geven zich in zijn vak te be kwamen en daarna een monteursdiploma te verwerven. Inlichtingen worden verstrekt bij alle aan gesloten elect ro - tech nische werkgevers. VISSCHERIJ-OPBRENGST. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmuiden 22 stoomtrawlers. De besommingen waren: S D 86 f 2900. S. D 141 f 2700, Hercules f 2900, Johanna Elizabeth f 2500, John Brown f 1700, Katharina Duyvis f 2400, Anna f 1800, Derlka 4 f 2500. Derika 15 'f 2500. Holland 6 f 1300. Helza f 1900, Groningen f 1700, Fries land f 1700. Zaanstroom I f 1500, Avanti f 1600, Protinus f 2700, Christina Catharina f 2300. Kamperduin f 1600. Avila f 1000, Pe ter D. f 3400, Licsbeth 13 f 1900, Reiger f 1400. EEN CENTRUM VOOR ONT- WIKKELINGS- EN JEUGDWERK ER WORDT EEN COMITé GEVORMD. Eenigen tijd geleden hebben wij medege deeld. dat in opdracht van het bestuur van de vereeniging „Volksonderwijs" eenige be stuursleden van die vereeniging uitvoerig rapport uitgebracht hadden betreffende de wenschelijkheid van het oprichten eener stichting voor ontwikkeling en jeugdwerk op neutrale basis. Dit rapport is in de dezer da gen gehouden bestuursvergadering van „Volksonderwijs" behandeld en het bestuur heeft besloten adhaesie te betuigen aan de idee om een Comité voor dit doel te stichten. Daar ook andere vereenigingen in dit comité vertegenwoordigd zullen zijn is de samenstel ling daarvan nog niet op te geven. Het doel is om te komen tot een stichting, zooals „Ons Huls" tc Amsterdam is. HEVIG ONWEER IN HENEGOUWEN. In de omgeving van Bergen he^ft Woens dagmorgen een buitengewoon hevig onweer gewoed. Twee personen werden door den bliksem gedood. Een hoeve werd vernield, terwijl ook verder nog veel schade werd aangericht, v. DE JANSSTRAAT WORDT ONDERHANDEN GENOMEN. OUDE RAILS VERDWIJNEN, NIEUW SPOOR WORDT GELEGD. Op len Jansweg bij het Stationsplein is begonnen met het opbreken van de oude rails van de Ceintuurbaan om de nieuwe rails van lijn 1 te kunnen leggen, nu die binnenkort van de Groote Markt door de Jansstraat en Jansweg naar het station zal gaan. Tevens zullen de Jansstraat en de Jansweg nu geasphalteerd worden. Het voorbereidende grondwerk, het vernieuwen der trottoirs en rioleeringen daarvoor is reeds tweea jaar geleden geschied. Nu de schuttingen bij de nieuwe Jansbrug weg zijn is eerst goed te zien hoe een groote verbetering hier verkregen is, vooral wat betreft de opritten. Van brughellingen kan zelfs niet meer gesproken worden. De sloo ping van „Het Haasje" op den hoek van de Groote Markt is bijna voltooid. PERENDIEFJE BETRAPT. Wilde hij Merijntje Gij zen nadoen, toen die mispels stal uit den tuin van den pas toor? Of was het alleen maar, omdat de pe ren nu zoo lekker rijp zijn? In elk geval vond de politie hem, den negen-jarigen jongen, in den tuin van de pastorie van de R.-K. kerk aan den Kleverparkweg en betrapte hem op heeterdaad, toen hij peren gapte. Een lang niet aangename reis naar het „bero" was het gevolg en wat er daarna gebeurde, toen de ouders op het bureau ontboden waren stond verre achter bij wat hij zich van het genot van de peren had voorgesteld. Enfin, mis schien zijn die onaangename ervaringen van voldoende preventieve werking voor de toe komst. Misschien ook niet. HET TRAMPERSONEEL. DE ARBEIDSVOORWAARDEN. Dinsdagavond werd door de afdeeling Haarlem van de Nederlandsche Vereeniging van Spoor- en Tramwegpersoneel een druk bezochte vergadering gehouden voor de le den werkzaam aan de N. Z. H. T. M. De heer A. Eizema hield een kort openings woord, waarin hij de aandacht vestigde op de belangrijkheid van deze vergadering. Daarna verleende hij het woord aan den heer L. W, Peterse, welke op uitvoerige wijze de herziening van het Reglement Dienstvoor- waarden behandelde en in verband daar mede, de door de organisatie ingediende voor stellen. Deze voorstellen beoogen o.a. de ver lofregeling te verbeteren, op te nemen een artikel terzake het regelmatig overleg ple gen tusschen directie en de organisaties, het uitbetalen van vacantietoeslag (voor ambte naren van een halve maand en beambten tweemaal een week loon), verbetering van het loonstelselwaardoor de jeugdige, arbei ders op 21-jarigen leeftijd op het volle mi nimum loon komen te staan, verhooging van het loon voor diverse groepen waarvan de verhooging minstens f 1.40 per week zal be dragen. De vergadering vereenigde zich met deze voorstellen en de uiteenzetting door het hoofdbestuur gegeven, waarbij tevens ook de wenschelijkheid werd geuit om te pogen een landelijk Reglement Dienstvoorwaarden te verkrijgen, 'twelk dan ministerieel zou moe ten worden goedgekeurd en zou dienen te gelden voor alle tramwegmaatschappijen. In gewone omstandigheden zou de confe rentie met de directie der N. Z. H. T. M. in de maand September plaats vinden, aan de vergadering werd medegedeeld, dat ditmaal deze bespreking eerst in de maand October zal worden gehouden, in welke bespreking dan tevens voor het personeel de zoo belang rijke voorstellen aan de-orde zullen komen, ALASTRIM. Inenting blijft gewenscht, vooral voor wie veel reist. NU OOK VACCINATIE IN NOORD HAARLEM. Wij hebben nog eens aan Dr. J. van Ko nijnenburg, den directeur van den Ge neeskundigen Dienst, gevraagd hoe het gaat met het inenten in onze stad. „Bevredigend", was het antwoord, „onge veer 400 personen worden hier aan den Ge neeskundigen Dienst per zitting ingeënt. Vrijdag j.l. waren er wat minder, dus u kunt zeggen dat een kleine 1200 menschen per week immuun worden gemaakt tegen alastrim. En dan zijn er nog verscheidenen, die zich door hun huisdokter laten vacci neeren. Er wordt thans ook gelegenheid voor in enting gegeven in het voormalig Raadhuis van Schoten, des Woensdag- en Zaterdags middags van half 4 af." „En u acht inenting nog steeds ge wenscht?" „Zeer zeker, vooral voor menschen die veel op reis zijn en in verschillende plaat sen met. anderen in aanraking komen. En mocht zich hier te Haarlem een geval voor doen: wij zijn gereed en men kan er op re kenen dat wij zoo secuur mogelijk zullen zijn. De barakken in het St. Elisabeths Gasthuis bieden voldoende ruimte en de zusters die daar werkzaam zijn. zijn vrij willig tegen alastrim ingeënt. Elk geval zal ook onmiddellijk worden geïsoleerd." „Er bestaat nog al verschil van opvatting over den termijn die tusschen twee inentin gen kan verloopen. om tegen alastrim ge vrijwaard te blijven. De een zegt 10 jaar, een ander 7, weer een ander 3.Kunt u hier ook iets van zeggen? „Op de aanplakbiljetten in de stad staat 10 jaar", antwoordde de directeur. „Maar dit is een geheel persoonlijke opvatting. Zoo is het ook met 7 en met 3 jaar. Er moet nu eenmaal in officieele aankondigingen een termijn genoemd worden en daarvoor heb ben wij 10 Jaar aangenomen. Zou alastrim zich ook te Haarlem voordoen, dan zal het misschien wenschelijk zijn dezen termijn korter te nemen. Maar het is onmogelijk om in het algemeen te zeggen: binnen zoo en zooveel jaar na de inenting is men niet meer tegen de ziekte gevrijwaard. Dit hangt ge heel van het individu af en van de reactie." Inenting bij Figee. De directie der N.V. Haarlemsche Machi nefabriek v.li. Gebr. Figee heeft op haar fa briek voor het personeel de gelegenheid open gesteld om zich te laten Inenten tegen alastrim door den fabrieksarts, den heer A. G. W. van Waveren. Van deze gelegenheid wordt druk gebruik gemaakt, naar waarnemingen verricht in den morgen van 5 Sept. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.3 m.M. te Isafjord; laagste barometerstand 755.6 m.M. te Röst. Verwachting tot in den avond van 6 Sept.: Zwakke totf matigen wind uit Westelijke richtingen, aanvankelijk nog zwaar bewolkt, met kans op onweer, later tijdelijk opkla rend, iets koeler. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Stand van heden 761 m.M. Stand van gisteren 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien, Kleine Houtstraat 13, Tel. 14112. Haarlem, 5 Sept. 1929. Hoogste gisteren 76 F. Laagste heden nacht 64 F. Hoogste heden tot 12 uur 73 F. Haarlem, 5 Sept. Ondertrouwd: 4 Sept.; C. J. J. Jansma en B. E. Keim, W. Spee en F. M. Raberger, A. de Nieuwe en M. H. Pérukel, C. Jonker en B. E. Tijtko, M. B. Rond en G. M. W. Laget, H. Hagen en J. H. van Bentem, J. de Haan en E. Hirs, J. H. v. d. Valk en M. A. Reinert, I. van Abbe en B. Velleman, G. Bijl en M. C. Hetem, F. H. Mentjox en C. Hering, J. T. Gelaudie en G. Kamphuis, J. H. Smit en F. Vrugt, P. Haan en A. Elema. Getrouwd: 4 Sept.: W. J. Spijker en M. C. de Wit. W. J. M. Franse en W. J. v. Vee- nendaal, B. A. S. Bijlard en W. J. J. Boes mans, L. W. Bergman en C. M. Ruiter, D. Muller en F. A. Jackob, H. van Zuidam en G. v. d. Vlekkert, H. D. Claus en B. E. M. Meier, P. J. v. d. Voorn en J. P. M. v. d. Geest, W. de Lange en C. v. d. Horst, L. W. Keukelaar en K. Bakker, A. v..Arum en H. v. Oosterhout, J. J. B. Giebing' en F. W. Stoye, C. Ligtvoet en A. E. van Noord. Bevallen: 1 Sept.: C. J. v. d. ZeeVooren d. 3 Sept. M. Bakkerv. d. Velden, d A. A. Oldersomv. d. Hidde d. 4 Sept. M. F. Koe- lemijde Droog z. G. J. Dekker—Pomper, 2 Overleden; 3 Sept. H. Mensing, 70 j., Mid denweg; H. M. E. LieftirickHoltzman, 71 j., Dreef: H. J. Baggelaarde Wilde, 75 jaar, Kleverparkweg. Meermalen moet een bestek of een ander uitge breid Drukwerk in zeer korten tijd gemaakt worden. Met haar ACHT zetmachines doet dat voor U, tot gewonen prijs, de drukkerij van Haarlem's Dagblad WAAR IS DE WINST? Uit Moekden wordt gemeld: De correspondent van United Press heeft een onderhoud gehad met den heer J. J. Manteli, Amerikaansch adviseur bij den Chi- neeschen Oosterspoorweg, die bijzonderheden mededeelde omtrent de resultaten van zijn juist voltooid onderzoek naar de situatie bij den Chineeschen Oosterspoorweg. Manteli verklaarde: „In het jaar 1928 behaalde de Chineesche Oosterspoorweg een bruto winst van 63 mil- lioen Chineesche dollars, doch er werd slechts melding gemaakt van een netto-winst van 130.000 dollars. De Chineesche Oosterspoorweg maakt op eiken dollar bruto gemakkelijk een winst van 48 ets., zoodat de winst in 1928 30 millioen dollar had moeten bedragen. Om trent het ontbrekende bedrag mist men alle gegevens. De Sovjets hebben het beheer van den spoorweg geheel in handen, daar de Chi neesche vertegenwoordiging in dat beheer slechts schijn is, zoodat de Russen recht streeks voor dit enorme geknoei verantwoor delijk zijn. Wanneer de Chineesche Ooster spoorweg beheerd werd op dezelfde grond slagen als de overige Chineesche spoorwegen dan zou. de onderneming haar Russische schuld, welke naar huidige schatting niet meer dan 200 millioen goudroebel bedraagt, afbetaald kunnen hebben. Krachtens de overeenkomst van 1924 oefenen de Sovjets in Noord-Mandsjosrije een alles ovenheer- schenden invloed ui«. De Chineezen moeten trachten hieraan op de een of andere wijze een einde te maken. De Russen hielden de boekhouding bij, zoodat het vrijwel onmogelijk is te ontdek ken, waar het geld gebleven is, doch hand having van den huldigen toestand is onmoge- 1 lijk. VLIEGTUIG IN NIEUW-MEXICO» VERONGELUKT. 8 PERSONEN OMGEKOMEN. NEW-YORK. 5 Sept. (Reuter). Het trans continentale vliegtuig City of San Francisco dat tijdens den hevigen storm van Donderdag verdween, is teruggevonden nabij Gallup in Nieuw Mexico. Alle passagiers zijn omgeko men, de machine is geheel verbrijzeld, blijk baar door den bliksem getroffen. De beman ning bestond uit drie personen terwijl het aantal passagiers vijf bedroeg. CLEMENCEAU ZIEK. PARIJS, 5 Sepfc. (Havas). Gemeld worde dat Clemenceau eergisterennacht ijlende werd gevonden, waarop onmiddellijk de dok ter ontboden werd. De ongesteldheid schijnt echter niet van ernstigen aard te zijn, daar hij zich thans weder veel beter voelt. „HET IS GEEN WERK, DAT U NIET GEKOMEN BENT". EIGENAARDIGE VONDST TE DEVENTER. DEVENTER, 5 September (V.D.) De Commissaris van Politie te Deventer maakt bekend, dat op 4 September op den Bolwerk- weg bij den IJssel is gevonden een grijs ge ruite colbert, bevlekt met verf en waarin het merkteeken van de firma gebroeders Ber- voets, een dito broek en een verstelde bonte boezeroen. In de bovenvestzak zat een siga rettendoosje, waarop aan den binnenkant met potlood was geschreven: „Waarde kame raad, hier zijn de kleeren van de jongens, maar het is geen werk, dat u niet gekomen bent. Nou besjoer". Dit wordt geteekend met den naam De Jonge. De Commissaris van Politie te Deventer verzoekt terzake inlichtingen. ELECTRISCHE VERBINDING BUITENZORG—BATAVIA. DE EERSTE WAGEN REED IN 55 MINUTEN. BUITENZORG, 4 September (Aneta). De eerste electrische spoorwagen van Batavia proef rijdende naar Buitenzorg is daar aan gekomen, den afstand afleggende in 55 mi nuten, met 10 minuten oponthoud onder weg. DOOR VIER AUTO'S OVERREDEN In de omgeving van Kassei is een gruwe lijk ongeluk gebeurd. Een 21-jarig arbeider is in de duisternis op den straatweg door een auto overreden, zonder dat de chauffeur dit waarschijnlijk gemerkt heeft. Althans, de 2iwaargewonde is op den weg blijven liggen, waar hij achtereenvolgens nog door drie auto's is overreden. Een wielrijder vond ten slotte den ontzettend verminkten man ter zijde van den weg liggen. Tijdens het ver voer naar het ziekenhuis is hij overleden. Door een toeval is het de politie bekend, welke wagens den man hebben overreden, daar zij dien nacht aan weerskanten van Kassei een auto-contrölepost had ingesteld. ZANDVOORT GELEGENHEID TOT INENTEN. Door het gemeentebestuur is alsnog de gelegenheid opengesteld om zich te doen vaccineeren tegen pokken en wel op 7 Sep tember van 4—5 uur en 11 September a.s. van 78 uur in een der lokalen van school A aan den Hoogenweg. Naar we vernemen wordt er door de inwoners een spaarzaam gebruik van gemaakt. Wel hebben de doc toren het op hun spreekuur druk met het inenten, meestal van tijdelijke gasten. DE BURGEMEESTER MET VACANTIE. Naar we vernemen, vertrekt burgemeester van Alphen heden naar het buitenland voor den tijd van 3 weken. De heer Zwaan, oudste wethouder, is aangewezen om den burgemeester te vervangen. BLÖEMENDAAL. De kinderen, die mee doen aan den Flo- ralia-wedstrijd van de Ver. voor Jeugdwerk moeten hun potjes inleveren op Vrijdag 6 Sept. a.s. tusschen 4 en 6 uur op den Jeugd- tuin aan den Vijverweg. Hier worden de plantjes op Zaterdag 7 Sept. van 68 uur ter bezichtiging voor het publiek opgesteld. Alkmaar 5 Sept. van Antwerpen te Am sterdam verw. Ares 4 Sept. van Amsterdam naar Ham burg. Amstelkerk 4 Sept. van Amsterdam naar W.-Afrika. Amstelland 4 Sept.. te Rio Grande do Sul, Amsterdam n. Buenos Aires. Bodegraven p. 3 Sept. 12 u. de Azoren, Amsterdam n. Chili. Johan de Witt 4 Sept. van Batavia n. Amsterdam. Mapia 3 Sept. van Rangoon naar Java. Oldekerk 4 Sept. van Yokohama, Rotterdam n. Japan. Springfontein 4 Sept. te Suez, Beira naar Rotterdam. Texel p. 4 Sept. 18 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. JSJë STAATSLOTERIJ. Trekking van Donderdag 5 September 1929. 4e Klasse 4e Lilst. Hooge prijzen: 130 2088 3743 43S6 6345 S242 9407 200.—. S74S 14728 100. 1 65. Prijzen vai 376 851 944 1518 2319 24S2 2988 3245 4035 4048 4056 4123 4740 5152 5391 5669 6350 7157 7570 7695 S416 8471 86S4 SS 24 9462 95S6 10037 10103 11465 11573 115S7 11778 13096 13160 14322 14564 16124 16150 16208 16253 17517 17601 17605 1761S 1960S 19625 19690 19718 1615 1663 2055 3574 3619 3709 4276 4347 4415 6118 6187 6293 i 7856 7947 7994 1 8S40 8961 9203 1 10170 1048S 10729 i 11917 12017 12225 l 14654 14800 15302 164S7 16645 16677 5 18769 19200 19205 i 19829 20018 2Q3S&

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2