FLITSEN STADSNIEUWS SCHILDERWERK FEUILLETON De Roode Vingerafdruk HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 7 SEPTEMBER 1929 T FEEST IN DE CRONJé- STRAAT BEGONNEN. Drukte, zooals de straat nimmer zag. DE VERSIERING IS KEURIG. De Haarlemmers zeggen van de week te gen elkaar: Ben je al lu de Cronjéstraat ge weest? Want de Cronjéstraat staat in aller belangstelling, nu de feestweek begonnen is. Dat was Vrijdag te merken. Wij durven met zekerheid zeggen, dat de Cronjéstraat nog nooit zoo'n volksmassa gezien heeft als Vrijdagavond tusschen haar fel verlichte winkelruiten deinde. Er was geen doorko men aan. Als verkeersweg was de straat vol komen uitgeschakeld. De poltie stuurde de auto's en bussen maar wijselijk over den Schoterweg. Het moet gezegd worden, dat de voornaamste winkelstraat in het Hooge Noorden er keu rig uit zag. Er brandden aan de slingers over de straat 1300 lampjes, oranje-rood gloeiend boven de donkere menschenmenigte. Het was een hemel van lichtjes, waarboven stil de vlaggen hingen en de hooge booglampen. Met Penning zouden wij kunnen spreken van „lampen en lampengroepen, één ge dicht." Er werd gehost zelfs in de Cronjéstraat en gezongen achter de muziek van „St. Caecïlia" aan. O, *t was een feestelijke, een gezellige boel. En dan de etalages! Waarlijk deze straat wordt nog eens een tweede Groote Hout straat. Op een dag als deze merkt men eerst goed, hoeveel fraaie winkels deze straat telt, hoe prachtige etalages. De meeste win keliers hadden er extra werk van gemaakt, een bloempje neergezet in een bijzonder smaakvollen opmaak van de etalage. Ware kunststukken zagen wij vooral bij de sla gerijen, o.a. een schilderij, geheel van reu zel. Het zou te ver voeren om de lange, lange rijen van etalages te beschrijven. Het publiek deed zijn best op den etalage wedstrijd, noteerde letters en raadde. En ook de jury ging rond van 7 uur af. Eerst na tienen slonk de drukte om ech ter nog wel zoo te blijven als op een druk ken Zaterdagavond. Wél is de Generaal Cronjéstraat voor uitgegaan met het nieuwe plaveisel, de nieuwq verlichting, de nieuwe belang stelling! HET ONTSLAG AAN DE CENTRALE WERKPLAATS. OUD-MINISTER DE VISSER VOOR- ZITTER VAN HET SCHEIDSGERECHT. Zooals bekend zijn door de Nederlandsche Spoorwegen onlangs een drietal personen ontslagen als gevolg van de demonstraties aan deze werkplaats, onder het motief, dat zij een superieur hinderlijk gevolgd zouden hebben. De betrokken arbeiders ontkennen ten stcl- Mgste zich daaraan schuldig te hebben ge maakt en uit de organen der valcvereeni- gingen is gebleken, dat ook de besturen der vakvcreen!glrugen niet toestemmen dat hin derlijk volgen inderdaad heeft plaatsgevon den. De betrokken arbeiders hebben -op ad vies der .vakvereeniging bij het scheidsge recht beroep aangeteekend. Thans vernemen we, dat tot voorzitter van het scheidsgerecht is aangewezen Dr. J. Th. de Visser, oud-Minister van Onder- De zitting van het scheidsgerecht is nog niet vastgesteld. Begrijpelijkerwijze bestaat er voor de uit spraak van het scheidsgerecht onder de ar beiders van de Centrale Werkplaats groote belangstelling. L. VLASVELD BEGRAVEN. DE ONTROERING ALGEMEEN TE HALFWEG. Treffend groot was de belangstelling Vrij dagmiddag bij de begrafenis van het stoffe lijk overschot van den heer L Vlasveld, in leven gemeente-ontvanger van Haarlemmer- liede, die Maandagavond op zoo noodlottige wijze bij een aanrijding door een auto op den Rijksstraatweg te Halfweg om het leven kwam. Het stille kerkhof te Zwanenburg vulde zich tegen half drie met honderden en honderden dorpsgenoot-en en belangstellen den uit wijden omtrek. Te 2 uur vertrok de stoet van het sterfhuis aan den Rijksstraat weg, om kwart voor drieën kwam hij onder droef gelui van de klok der Hervormde kerk op de begraafplaats aan. Behalve familieleden waren in den stoet de burgemeester van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, de leden van den Raad, het personeel van de gemeentesecretarie en de politie, en op de begraafplaats oa. de opzich ters van den Houtrakpolder en van Rijnland, de heeren N. Kion en v. d. Klip, het Hoofd der Openbare Lagere School in den Houtrak polder, de heer H. Heilen. de directeur van de Suikerfabriek, de heer Visser, de heer Bley directeur van het Zangkoor der Hervormde kerk, en eenige vroegere collega's van den heer Vlasveld. De kist werd ten grave gedra gen door leden van den Kerkeraad. Zij was gedekt met bloemstukken en kransen o.a. van de gemeente Haarlemmerliede en Spaarn woude, van de kerkelijke gemeente Houtrijk en Polanen, van het gemeentepersoneel en de Kerkvoogden en Notabelen der Ned Hervorm de Gemeente. Het eerst sprak aan het graf ds. B. Bal- j o n, hervormd predikant te Halfweg. Deze schetste eerst, hoe de heer Vlasveld op weg was gegaan om het hoofd van de Chr. School te bezoeken, die juist een zoon had verloren. Hij is gevallen, zeide ds. Bal- jon, bij den ingang van de oude kerk, waar hij zoo dikwijls het evangelie heeft hooren prediken. Zoolang die oude kerk er nog stond hebben wij nooit van een ongeluk gehoord, maar sinds de kerk moest verdwijnen voor het verkeer zijn er reeds vier gevallen met doodelijken afloop geweest. De spoorlijn tus schen Haarlem en Amsterdam is de drukste van Europa, dp autorenbaan tusschen die twee steden is misschien wel de gevaarlijk ste van Europa! Op dezen weg gaat bijna el- ken dag een menschenleven verloren. Daar zijn wij niet trots'ch op. Met dat al, hij is er niet meer en zijn vrouw en zijn kinderen blijven achter. Vlas veld hebben wij gekend als een man, eerlijk en trouw, stipt en accuraat en niet bang om Iets aan te pakken, een man, die wilde staan in het volle leven. De landman slaat thans den sikkel in het koren, hier heeft echter de Hemelsche land man den sikkel in het koren geslagen om het te brengen naar de Hemelsche voorraad schuren. Na den predikant sprak de burgemeester, de heer L. Simons. Deze wilde de vraag stellen: Mag dat wegmaaien van de onzen voortgaan? Wat is er mee te verdienen met dat snelle rijden? Een paar minuten. Maar wat is er mee te verliezen? Met Vlasveld is de echtgenoote ontrukt een dierbare echt genoot, een vijftal kleine kinderen een dier bare vader, een grijsaard zijn eenige over gebleven zoon, de gemeente een trouw die naar, den armen een vader, als secretaris penningmeester van het Burgerlij kArmbe- stuur, der gemeenschap een uitstekend bur ger. Vlasveld was een rechtvaardig en recht schapen man van beginselen, die ongetwijfeld niet onvoorbereid de Eeuwigheid is ingetre den. Namens het gemeentebestuur en namens het Burgerlijk Armbestuur dankte de burge meester den overledene. De gemeentesecretaris, de heer Hokwerda sprak als collega, Mr. H. F. Vermeer uit Am sterdam oud-president kerkvoogd namens Kerkvoogden, waartoe de heer Vlasveld ook behoorde, en Notabelen. De heer v. d. Vegt getuigde van het gemis, dat,het kerkkoor der Nederduitsch Hervorm de Kerk, de Christelijk Historische Kiesver- eeniging en het Ziekenradio-fonds, van welke drie instellingen de ontslapene mede-oprich ter was, voelen. De heer H. W. Bos sprak als voorzitter van het bestuur der Chr. School namens dat be stuur, waartoe de heer Vlasveld eveneens be hoorde en het personeel. Ds. Baljon deed de plechtigheid met het zingen van Psalm 103 vers 8 en 3 op indruk wekkende wijze besluiten. Een neef dankte namens de familie. Vermelden wij nog, dat de heer Vlasveld tal van jaren als correspondent Haar lem's Dagblad van nieuws uit zijn gemeente voorzien heeft. EEN POLITIEBUREAU ZONDER.... CEL! BLOEMENDAAL HEEFT BEHOEFTE AAN EEN NIEUW POLITIEBUREAU! Als men tegen^ een lid van het Bloemen- daalsehe gemeentebestuur zegt: „Bloemen- daal heeft een nieuw politiebureau noodlg!" antwoordt hij daarop: „En ook een nieuw raadhuis Als dan de directeur van Gemeentewer ken in de buurt is laat hij er op volgen: .„en' een nieuw gebouw voor Gemeente werken is ook geen luxe". Bloemendaal heeft groote behoefte aan al die nieuwe gebouwen, maarhet pra ten wordt maar niet in daden omgezet! Geld is er wel (er is een reserve-pot van meer dan een half miliioen voor gewone uitgaven disponibel!) maar de heeren zijn het niet eens over de plaats waar de nieuwe gebouwen moeten komen. De toestand in het hoofdbureau van politie te Overveen wordt met den dag onhoudbaar der. Alles is te klein. Het is of de Com missaris en zijn agenten.... gevangen zit ten, zoo beperkt is de bewegingsvrijheid in het gebouwtje! Het sterkst is evenwel dat ergeen cel voor vardachten is. Er is wel een hokje dat daarvoor vroeger ge bruikt werd, maar in het nieuwe wetboek van Strafvordering zijn voor een cel voor schriften gegeven en daaraan wordt op geen stukken na voldaan. Als er nu ver dachten zijn, worden zij zoo gauw mogelijk naar het Huis van Bewaring getranspor teerd. Toch is het soms noodig verdachten een poosje in het politiebureau te houden voor onderzoek. Als het een man is, kan het bovenbedoelde hokje nog wel dienst doen, maar voor vrouwen gaat het in het geheel niet. Dan wordt zooveel mogelijk raad ge schaft. Verleden jaar werd voor een vrouw een „bed" gemaakt op een bank in de agenten-wachtkamer. Toen het mensch sliep, draaide zij zich om en lag op den grond te spartelen! Soms moeten ver dachten 36 uur op een stoel in de agenten wachtkamer doorbrengen. Deze feiten werden ons uit vertrouw bare bron medegedeeld. Er werd bijgezegd: „Publiceert u die, dan zal er misschien ein delijk eenigen aandrang op de Bloemendaal- sche raadsleden uitgeoefend worden, om een einde te maken aan den onhoudbaren toe stand". Ook werd ons nog medegedeeld, dat de lokalen waarin de secretarie-ambtenaren werken onvoldoende zijn. Als de arbeidsin spectie eens komt, zal blijken, dat de lokalen niet voldoen aan de rijksvoorschriften. VOLKSONDERWIJS. Dezer dagen vergaderde in de „Nijverheid" de afdeeling Haarlem van Volksonderwijs. De plannen van het bestuur inzake de stich ting van „Ons Huis" werden goedgekeurd. Bij de behandeling van den ibesdhriij- vingsbrief werden geen amendementen in gediend; als afgevaardigden naar de alg. vergadering op 5 en 6 October a.s. te Utrecht werden gekozen de heeren Mr. L. G. v. Dam, J. H. W. Habermehl en E. Geerts Wzn. Het hoofdpunt van de agenda was de in leiding van den heer D. de Boer omtrent den duur der grondschool. Zeer uitvoerig zette de inleider tegenover elkaar de 7-jarige grondschool en de grondschool van korte- ren duur. Zijn conclusie was: alleen de 7- jarige grondschool is aanvaardbaar. Op de inleiding volgde een zeer geani meerd debat; zoowel van voor- als tegen standers. Met op 2 na algemeene stemmen vereenig- de de afdeeling zich met de conclusie van den inleider en den afgevaardigden ter algemeene vergadering werd dan ook ver zocht in Utrecht te stemmen voor 't voor stel Zalt Bommel (7-jarige grondschool) en zoo noodig, dat voorstel te verdedigen. Met de opwekking pal te blijven staan voor de Openbare school en propagandist te blijven voor Volksonderwijs, sloot de voorzitter de opgewekte vergadering. Ten gevolge van verwisseling van functies is het bestuur van den Kennemerkring van Volksonderwijs als volgt samengesteld: Mr. L. G. van Dam, Haarlem, voorzitter; E. Geerts Wzn., Engelszstraat 26, Haarlem, secretaris: D. KLay, Santpoort, penning meester; K. Faber, IJmuiden en G. O. Korn- mann, Zandvoort leden. TRANSFORMATORENHUISJE. Krachtens raadsbesluit van 16 Mei 1928 is voor deze gemeente, ten behoeve van het gemeente-electriciteitsbedrijf, aangekocht het perceel aan de Botermarkt no. 4. Het ligt thans in het voornemen dat perceel te doen sloopen en ter plaatse een transfor matorstation te doen bouwen. De kosten van een en ander ramen B. en W. op 29.800. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1483 UITKLEEDEN Jantje begint uit te kleeöen gaat naar de wasch- tafel om een glas water en laat zijn das op den rand lig gen trekt zijn schoenen boven aan de trap uit, onderwijl debat- teerende waarom hij morgen niet mag gaan visschen laat zijn schoenen bij de trap staan en trekt, naar het por taal loopend zijn sporthemd uit trekt zijn broek uit op vader's kamer, terwijl hij een bal zoekt die onder va der's bed moet liggen loopt naar de kamer van den grooten broer om in een boek te kijken en laat zijn kousen daar op tafel liggen kruipt in bed op het oogenblik dat moe der informeert of hij zijn kleeren netjes op den stoel heeft gelegd komt uit bed, raapt zijn ondergoed van den grond op. legt dit keurig op zijn stoel en stapt met een zuiver geweten weer in bed. (Nadruk verboden.) COMMISSIE TOEZICHT L. O. De Commissie van Toezicht op het lager onderwijs te Haarlem vergadert op Dinsdag 10 September 1929, 's avonds 8 uur, ten stadhuize. De agenda luidt: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Oprichting Montessorf-school. 4. Bestemming school aan de Zaanenlaan. 5. Oprichting nieuwe school voor open baar onderwijs in het Schoterkwartier. 6. Geschiktheid van de hulpschool voor openluchtschool. 7. Rondvraag. GEMEENTERAAD. Er wordt een vergadering van den Raad der gemeente Haarlem gehouden op Woens dag, 11 September 1929 des namiddags ten 1 1/2 ure, in de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken. 2. Balans, enz. 1928 Woningbouwvereeniging „Rosehaghe" 3. Aanwijzing wegbedekking, enz. wegen tusschen Marnixstraat en de Delft. 4. Verkoop grond Kempstraat (M. Neder- koorn). 5. Regeling bezoldiging Directeuren en on derwijzend en bedienend personeel Gem. Avondschool handelsonderwijs. 6. Aankoop perceel Pijlslaan 127. 7. Aankoop grond. a. ten Westen Rijksstraatweg. b. ten Zuiden Slaperdijk. 8. Bouw transformatorstation Botermarkt. 9. Regeling met Bloemendaal inzake be bouwing gronden nabij den watertoren. 10. Benoeming: a. 3 leden Commissie van beheer Stads schouwburg. b. tijd. leeraren Gemeentelijk Lyceum. c. Vaste raadscommissies. MUZIEK IN DEN HOUT. De H. O. V. geeft haar laatste concert in Den Hout op Zondag 8 September 1929, des middags te half drie, onder leiding van Ma- rinus Adam. Het programma luidt: 1. Sempre Avanti, Marsch*- J. de Graaf. 2. Ouverture, „Prinz Methusalem", J. Strauss 3. El Furia, Wals Espagnol, Granada. 4. Potpourri Die Lustige Witwe, Léhar. 5. Ouverture, Die Fledermaus, J. Strauss. 6. O Frühling wie bist du so schön, Wals, P. Lïncke. 7. Ballet Egyptien, Luigini. PLANTSOEN IN HAARLEM NOORD. VOORSTEL TOT AANKOOP VAN 19.623 M2 GROND. De eigenaar van gronden, gelegen ten wes ten van den Rijksstraatweg en ten oosten van de Delft, kadastraal bekend gemeente Schoten sectie A nos 436 en 454 ged., ter ge zamenlijke opervlakte van pl.m. 19.623 c.A., heeft zich bereid verklaard die perceelen aan de gemeente in koop af te staan tegen den prijs van 1.20 per M2. In verband met het bij raadsbesluit vari 16 Januari jl. vastgesteld plan van uitbrei ding (detail 14 Haarlem-Noord) is aankoop' van genoemde gronden door de gemeente van belang. Immers, blijkens dat uitbreidings plan zijn deze gronden bestemd voor plant- soenaanleg en voor den aanleg van een weg langs de Delft. Het plantsoen is ter plaatse geprojecteerd in verband met het plan van uitbreiding der gemeente Velsen. Door dit plantsoen wordt een vrij uitzicht van den Rijksstraatweg en van den aan te leggen weg langs de Delft verkregen over Spaarnberg en andere buitenplaatsen. B. én W. stellen daarom aan den raad voor tot aankoop van bedoelde gronden te be sluiten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. VRAAG VOOR* UW BINNEN- EN BUITEN. FIRMA J. HE YD ANUS Zn. KONINGSTRAAT 25 PARKLAAN 60 rd. Tel. 11361 van 8-12 en lH—5. Zaterd. 8—1. voce AMATtun roTOOOAre* Uit het Dultsch van MATTHIAS BLANK. 17) Ik ben onschuldig. Ik zal er nooit aan twijfelen. Als Ik je ook maar ecnigszlns kan helpen zal ik het doen. Meer heb lk Je niet te zeggen! Toen ging hij kalm met zijn begeleiders Buiten op straat was het zoo goed als don ker: een pc-sioten auto wachtte. Kombasch wees op het voertuig. Ik heb den wagen hier laten wachten omdat ik veronderstelde dat u liever had dat we ieder opzien vermeden. Ik dank u. was het korte antwoord. Hij stapte vlug In den auto, waarin de beide beambten hem volgden en de wagen zette zich in beweging. Toen kwam Doctor Frlesen uit de portiek van het huis aan den overkant te voorschijn. Hier had hij zoolang gewacht;van hieruit had hij gezien hoe Bobbie met geboeide handen weggevoerd werd. Hij wist dat dit komen moest, dat zijn col lega dr. Perschcld het bevel tot inhechtenis neming gegeven had en dat Kombasch het dienzelfden avond nog zou uitvoeren. Hij had nog steeds moeten zwijgen, zijn ambtsgeheim verplichtte hem er toe, maar hij werd voort durend gekweld door de gedachte aan Else. Hoe graag had hij hen willen waarschuwenI Maar nu zou hij naar haar toegaan. Toen1 het dienstmeisje hem opengedaan had, liep hij haar voorbij naar Else's kamer, waarvan hij de deur openduwde. Daar zat ze In een grooten stoel voorover gebogen, het smalle gezicht in de handen begraven; haar schouders schokten van het snikken. Een paar seconden bleef hij als versteend staan. Else! Bij het hooren van zijn stem keek zij op; toen ze hem zag. sprong ze op, legde haar armen om zijn hals en verborg het gezicht tegen zijn schouder. Ze kon niets zeggen, alleen maar schreien en hij hield den arm troostend om haar heen geslagen. Heel zacht streelde hij over haar haren en fluisterde: Else, ik ben er tochik blijf bij je... Friesen bracht haar naar den divan, dwong haar te gaan zitten en zette zichzelf naast haar. Else, ik voel alles zoo diep met je mee. Langzaam werd ze kalmer en ze probeerde zich te beheerschen. Ernst, ben je gekomen omdat je weet wat er gebeurd is? Ik weet het. Dus dat was het wat je zoo onrustig en stil gemaakt heeft? Ik was bang dat gebeuren zou, maar ik wist het toon nog niet. Dus je weet ook dat ze hem voor den moordenaar houden? Ja? Maar hij is onschuldig! "Hoor je het! Hij is geen moordenaar, b'J heeft het niet ge daan, clat was zijn laatste woord en jij Ernst jij P">oc-c. hem redden, je moet hen zeggen dot het allemaal leugens zijn! Zij was opgesprongen en stond met vlam mende oogen voor hem en terwijl zij hem aankeek, terwijl haar handen zijn schouders grepen, ontweken zijn oogen de hare. Hoe moeilijk was het voor hein om haar nu de waarheid te zeggen! Maar htf voelde dat hij het doen moest. Iedere leugen zou nu misplaatst medelijden zijn. Als zij maar eerst alles wist en zich in het onvermijde lijke schikte, zou zij troost vinden in zijn liefde. Voorzichtig begon hij: Else, ik wil je op alles antwoorden, maar Je moet eerst gaan zitten en rustig zijn. Je kunt niets weten, heelemaal niets we ten, als je niet zegt dat hij onschuldig is. De zaak Langenbach is direct in mijn han den gesteld; ik heb bij hét lijk gestaan en alle bijzonderheden gevolgd en toen ik hoor de, hoe een getuige den bezoeker beschreef, wiens komt de vermoorde verwacht heeft, toen ben ik zóó angstig geworden, dat jij het aan me gemerkt hebt. Ik mocht niets zeggen en niets verraden, want mijn ambts geheim verzegelde mijn lippen. Maar toen ik vandaag op mijn bureau kwam, verscheen de commissaris en bracht bewijsmateriaal, dat helaas geen twijfel overliet. En toentoen moest het gebeuren. En jijheb jij het bevel gegeven? Zij deinsde terug en keek hem met ver schrikte oogen aan. Neen! Ik kon het niet! Wat toen? Ik heb de zaak aan een collega overge geven. Je had aan hem moesten blijven geloo- ven! Elsealle bwijzen zijn tegen hem. Langenbach heeft hem verwacht en een ge tuige heeft hem herkend hij is er geweest, en de bloedige vingerafdruk die we in Langen- bach's kamer gevonden hebben, is van zijn rechterduim. Begrijp je het nu. Else? Een noodlottige gelijkeniseen ver gissing Neen! Zooiets bestaat niet bij een vin gerafdruk. Geloof niet dat ik lichtzinnig ben geweest, dat ik overijld heb gehandeld. Neen! Maar toen ik die bewijzen zag, kon ik niet verhinderen, dat hij gearresteerd werd. Je hebt zelf gezien hoe eigenaardig hij deed dien middag toen hij thuiskwam, hoe hij zich in zijn slaapkamer opgesloten heeft. Dat was half vier. Omstreeks drie uur moet de moord gepleegd zijn. Als officier van justitie moest ik naar plicht en geweten handelen en als ik rechter was, zou ik hem moeten ver- oordeelen. Ze hief in ontzetting de handen omhoog. Dus jij gelooftjij gelooft dat Bobbie Langenbach vermoord heeft? De bewijzen zijn tegen hem. Jij hebt ze niet gezien. Ik hecht meer waarde aan zijn woord. Else, ik geloof niet dat hij uit onedele motieven gehandeld heeft. Zijn liefde heeft hem ongelukkig gemaakt. Ik kan het begrij pen, maar mijn beroep legt mij plichten op; ik kan de bewijzen niet in rook laten verdwij nen en omdat ik het arrestatiebevel niet ge ven wilde, heb ik de zaak aan een ander over gedragen. En verder? fluisterde zij. Ben ik naar jou toegegaan in de hoop dat ik je een beetje zou kunnen troosten. Dus jij gelooft dat hij het gedaan heeft? In een toestand van hevige opwinding. Dus dan zou ik de zuster van een moor denaar zijn? Else zeg dat niet! Het bloed steeg hem naar het gezicht.1 Jij mag niet van de zuster van een moordenaar houden, Ernst. Haar stem klonk koud en toonloos, haar groote oogen staarden wezenloos voor zich uit. Toch wel! Jij hebt immers geen schuld. Maar anderen zullen mij net zoo goed als hem met den vinger nawijzen. Ik hoor bij Bobbie, Ernst. Ik neem mijn ontslag, je moet niet den ken dat mijn liefde wankelt, omdat zij op de proef gesteld wordt. Jij hebt niets met de misdaad te maken, onze liefde blijft onbe roerd. En je beroep? Ik heb de zaak in andere handen ge geven en vandaag nog neem ik mijn ontslag als officier van justitie. Je zult niet aan mij twijfelen. Ze bleef doodstil zitten; haar woorden kwa men fluisterend over de lippen; Ik twijfel niet aan je liefde ik geloof er aan. Dan is het goed Door onze liefde zul je leeren vergeten. Ik ga weg bij de rechterlijke macht, maar ik wilde eerst naar jou toe. Vandaag nog dien ik mijn ont-slag in, dan ben ik heelemaal vrij en kan je trouw blij ven. Ben je tevreden; Samen zullen wij dra gen wat komen zal. Else, zeg toch wat. zeg toch dat je het met me eens bent. Aan onze liefde mag niet geraakt worden! Maar ze zullen mij altijd nawijzen, ik zal je als een somberg schaduw in den weg staan. Ernst. We kunnen ergens heengaan waar nie mand ons kent. En Bobbie? Denk nu niet aan hem. Toen stond zij op; ze scheen tot een be sluit gekomen te zijn. Geloof niet dat ik je liefde twijfel Ernst, ik geloof dat jij (rit offer van heeler harte wilt brengen. Maar het blijft een offer voor je, zoo beschouw jij het en terecht. Je wilt het graag voor mij doen, ik voel het, omdat jij van me houdt, maar doe vandaag nu neg niets, beloof me dat Ernst. Het heeft me allemaal overrom peld; ik moet eerst klaarheid in mijn ge dachten brengen. Ik wil dat je nog wacht. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6