>T VAN H.F.C Pi lUlölLiüMWiPSÏiRSIPiiM DE VERLIEZERSRONDE. DE EINDSTRIJD. Het veertigjarig jubileum van „Haarlem". BUITEN DE COMPETITIE. OM DEN ZILVEREN BAL. R.-K. VOETBAL. HONKBAL De vier oudste vereenigingen tegen elkaar in het krijt. Genoeglijke veteranenwedstrijden. H.V.V. wint den eindstrijd tegen Robur et Velocitas. H.F.C. verovert den derden en Hercules den vierden prijs. De Veteranenwedstrijden. Zaterdag zette H. F. C. haar gouden feest voort met wedstrijden tusschen vier vete ranen-elftallen. Verschillende „jaargangen" bestreden el kaar fel, van de lijn af luide aangemoedigd door der spelers respectievelijke zonen en dochteren. Met jeugdig enthousiasme werd gestreden, waarbij het bij velen na een moedig begin spoedig zakte, hoewel hijgend en puffend tot het bittere einde volgehouden werd. Aan den anderen kant waren velen het spel hunner jongere jaren geenszins verleerd. Nico Bouvy o.a. speelde als in zijn beste ja ren. Hij mocht er helaas niet in slagen om zooals in vroegere tijden zoo dikwijls ge beurde, zijn elftal ter overwinning te voe ren. De eerste strijd ging tusschen de beide na volgende elftallen: B: A. Steup, W. Schnitger, J. v. d. Boogaard, Baljon, J. Lamp, R. Peereboom, Alta, de Graaf, N. Bouvy, Dr. Naessens, W. Wijsmul ler. D: Lotsy. Schoonheid, Nijboer, Droste, Jonge- neel, Faber, P. W. Peereboom, Jhr. Feith, v. Wisseligh, Elias, Mollerus. Met 20 won elftal D. De strijd tusschen elftallen A en C eindig de in een flinke overwinning van ploeg C. Deze partijen waren als volgt samenge steld: Beynes, Verwey, Holtz, v. Lennep, Wegerif, Spoeider, Davidson, Mac Neill, Wijt, Amcsz, Roelofsz. C: E. Kaars Sypesteyn, Francken, Kervel, On derwater, H. Francken, Veldhoen, J. Dom- hof, L. Domhof, J. Bouvy, v. Beekum, v. Len nep. Na afloop had een gezellig samenzijn plaats waarna een gemeenschappelijke maaltijd in Hotel „Den Hout" als eindnummer op het programma stond. Het was weer een uitstekend geslaagde dag. H. F. C—H. V. V. (0—1) Ook het tweede voetbaltournooi bij gele genheid van H. F. C. 's gouden jubileum is in alle opzichten geslaagd. Het weer werkte wederom volop mede. De strijd ging ditmaal tusschen de vier clubs, welke het langst bij den N. V. B. zijn aange sloten, namelijk: Hercules uit Utrecht, Ro bur et Velocitas uit Apeldoorn, H. V. V. uit Den Haag en ten slotte de jubilaresse. Aardig en spannend zijn de wedstrijden geweest. Was de publieke belangstelling in de mor genuren nog maar matig, des namiddags liëp het aardig vol. Ook nu hield een muziek-korps er de stemming in. De eerste strijd ging al dadelijk tusschen de twee aloude tegenstanders H. V. V. en H. Het elftal van H. V. V. viel ons geducht mede; het zal zeer zeker in de komende com petitie-wedstrijden wel van zich doen spre ken. H. F. C. viel wat spel betreft, wel eenigs- zins tegen doch wij meenen te mogen veron derstellen dat het feest van Zaterdagavond hieraan niet onschuldig zal zijn. Onder leiding van scheidsrechter Katon stellen de twee volgende elftallen zich op: ii. v. v.: Rekkers, De Graneda, Neuerburg, Sandberg, Roelfsema, Eschauzier, Snouck Hurgronje, v. Staay, Pasteur, Jansen, v. Oosten H. F. C.: Van der Meulen, Jongeneel Sr., v. Baasbank, Hagenaar, Reuvekamp Gille, Lamp, De Ruyter, Miezérus, Kruyt, Van Beekum, v. Berg Eerst een verkennen van eikaars krachten, waarna H. V. V. het eerst van der Meulen aan het werk zet. Vooral de linkervleugel van H. V. V. is uiterst actief. Jansen probeert in alle mogelijke standen te schieten, waarbij de juiste richting nogal eens ontbreekt. De Hagenaars combineeren beter, dan H. F. C. Bij de Haarlemmers is gelukkig de verde diging goed op dreef. Met H. V. V. het meest in den aanval verstrijkt de-tijd, tot kort voor rust eindelijk Pasteur op voor van der Meulen onhoudbare wijze weet te doelpunten (0—1). Spoedig is het rustèn. Vermelden wij inmiddels, dat de voorwed strijden tweemaal een half uur zouden du ren. Wanneer weer hervat wordt, is Reydon verschenen, die de plaats van Van Beekum inneemt. Als geheel is het weder een herhaling van voor rust. H. V. V. n.l. iets in de meerder heid. De Ruyter onderneemt enkele goede rushes doch vergeet ten slotte dat hij meet voor zetten. Kruyt is niet op schot. Het blijft een aardige strijd. Er wordt door geen van beide partijen meer gedoelpunt, zoodat ten slotte H. V. V. verdiend met 10 wint en zich hier door in den eindstrijd plaatst tegen den win naar van Robur et VelocitasHercules, welke strijd direct hierna een aanvang nam. Robur et VelocitasHercules (3-2). De Heer Van Gessel leidde ditmaal. Het ging tusschen deze partijen al dadelijk vin nig doch fair toe. Vooral Hercules loopt hard van stapel; een tijd lang heeft het Apel doornsche doel het hard te verantwoorden. Vlug spel met goede aanvallen deed dezen 'strijd zeer aantrekkelijk zijn. Na circa tien minuten weet Hercules de leiding te nemen, doch hierna is Robur het meest in den aanval; ieder oogenblik ver wachten wij den gelijkmaker. Door goed ver dedigen weet de Hercules-achterhoede stand te houden, tot enkele minuten vóór rust Ro bur eindelijk verdiend succes heeft (11>. In de tweede helft zet Robur er dadelijk alles op om het tot een overwinning te bren gen. Ook nu weer een vlug spel. Na ruim een kwartier spelen weder een vinnige Robur-aanval, waarbij handig door zetten van den midvoor succes heeft (21). Het heeft er alles van, dat Robur met een flinke overwinning zal gaan strijken. Aan val op aanval volgt, maar juist in deze pe riode heeft een plotselinge uitval van Hercu les succes. Wel droeg de Apeldoornsche doel man hier het meest toe bij, door onhandig den bal in doel te laten glippen, doch met dat al was de stand gelijk (2—2). Robur zet er alles op om het verloren ter rein te herwinnen en dit gelukt vrij spoedig. Het Utrechtsche doel wordt nog enkele ma len heftig beschoten, doch doelman en bo venlat blijven onoverkomelijke struikelblok ken. Robur wint ten slotte volop verdiend met H. F. C.Hercules (61) De verliezersronde ging alzoo tusschen H. F. C. en Hercules terwijl de eindstrijd plaats had tusschen H. V. V. en Robur et Velocitas. Voor den eindstrijd had eerst de wedstrijd plaats tusschen de beide verliezers van des morgens. De aftrap had plaats door het eerelid van H. F. C. den heer Th. Peltenburg, terwijl de heer Mutters de leiding in handen had. Even een Hercules-aanval, maar van dit oogenblik is H. F. C. de aanvallende partij. Hercules verdedigt dapper, maar kan niet voorkomen dat H. F. C. met geregelde tus- schenpoozen voor rust tot vijfmaal toe wist te doelpunten. Vooral Miezérus bleek productief; hij nam van deze vijf doelpunten er vier voor zijn rekening, terwijl Van den Berg eenmaal de gelukkige was. Bij den stand van 20 kreeg Hercules een strafschop te nemen, dien zij op onberispelijke wijze wist te benutten. In de tweede helft vrijwel dezelfde vertoo ning. H. F. C. het meest in den aanval. Her cules flink verdedigend en wel zoo, dat H. F. C. nog slechts eenmaal wist te doelpunten, wederom door Miezerus. Met een 61 over winning verzekerde H. F. C. zich alzoo van den derden prijs. H. V. V.Robur et Velocitas (3-2) Ten slotte de eindstrijd tusschen H. V. V. en Robur. H. V. V. had hetzelfde elftal als 's morgens. Robur et Velocitas speelde in deze op stelling: Roomer, Fiethof, Karsch, De la Mar, Nikkels, Molemaker. Elfring, Jo Kres, Kamminga, Jan Kres, C. Kres. Ditmaal geschiedde de aftrap door den heer W. Muiier, eere-voorzitter van H. F. C., terwijl als scheidsrechter de heer Eymers fungeerde. Hadden velen verwacht dat H. V. V. ge makkelijk zou winnen, zulks is geenszins het geval geweest. Wel is H. V. V. af en toe ster ker geweest, doch van het begin tot het einde heeft Robur goed partij gegeven. Bij de Ha genaars was het wederom Max Jansen, die voor de doelpunten wist te zorgen. Het begon al na ongeveer tien minuten spelens, toen hij zich handig wist vrij te maken en met een harden kogel den Robur-doelman het nakijken gaf (10). Enthousiast hield Ro bur vol en hoewel H. V. V. meer kansen kreeg wisten de Apeldoornsche spelers toch vóór rust nog den gelijkmaker te behalen na een fraai schot van De la Mar. O.i. werd het uitzicht van den H. V. V.-doelman hierbij wel eenigszins belemmerd. Na een welverdiende rust begonnen de partijen weer opnieuw. Vooral H. V. V. is aanvankelijk geweldig op dreef. Jorgen stelde zich in den regel handig op, om wanneer de bal bij hem kwam, een hard schot te lossen. Op deze manier kwam no. 2 voor H. V. V. dan ook ter wereld (21). Nog steeds blijft Robur taai volhouden en wederom werd gelijk gemaakt, ongeveer een kwartier voor het verstrijken van den speel tijd. Het dreigde af en toe even al te vurig toe te gaan, maar direct trad de heer Eymers flink op. H. V. V. legde er ten slotte nog een schep je op en het was ten derden male Jorgen, die nu voor het winnende punt zorgde. Met 32 voor H. V. V. kwam het einde. De prijsuitreiking. Na afloop reikte Mr. Slingenberg met een kernachtig woord de prijzen uit. H. V. V. won als eersten prijs een fraaien grooten beker, uitgeloofd door de eereleden van H. F. C. Robur als tweede prijswinner kreeg een kleineren beker, evenals H. F. C. als derde prijs, terwijl Hercules als vierde prijs zich elf presse-papiers zag toegewezen. Na nog een woord van dank van voor zitter Dr. Spoeider, besluitend met een drie werf hoera voor de oudere clubs, was het ein de daar van een prachtigen voetbaldag. De onderlinge wedstrijden. ZATERDAG. Na den wedstrijd tegen Go-ahead werden de feesten van Haarlem Zaterdag voortgezet met wedstrijden voor adspiranten en juniores welkt bestonden uit doeltrappen, raak den paal. dribbelen met den bal. zakloopen met den bal en het nummer „Gooit 'm er af". Een groot aantal jonge roodbroeken heeft gestreden om in het bezit te komen van een der mooie prijzen. Er heerschte onder de jongelui een pret tige en aangename geest, hetgeen vooral veel bijdroeg tot het welslagen van dezen middag. De regen, die een oogenblik dreigde het feest in de war te sturen, kon toch niet ver hinderen dat de animo geen moment daalde. De stemming was er en bleef er gedu rende den geheelen middag. De uitslagen waren als volgt: J u niotfeh: Doeltrappen: 1. Cliottel, 2. Eken. Dribbelen met den bal: 1. P. Dankelman Jr. 2. Cornet. Zakloopen: 1. J. Hartog, 2. P. Dankelman. Raak den paal. 1. W. v. d .Bosch, 2. J. Har tog. Adspiranten: Doeltrappen: 1. W. de Ruiter, 2. W. v. Daa- len Jr., 3. D. v. Abs. Dribbelen met den bal: 1. v. Es, 2. Smit, 3. Boeree. Zakloopen: 1. Boeree, 2. Tupker, 3. Linde man. Raak den paal: 1. Th. v. d. Heijde, 2. Schel leken A. Hartog. Voor het hoogst aantal behaalde punten behaalde nog een extra prijs in de af deeling junioren P. Dankelman en adspiranten Boe ree. Na afloop kwam het nummer „Gooit 'm er af!" Dit was een gevecht op een paal bo ven water. Het was een attractie die veel deelnemers een nat pak bezorgde en schit terend insloeg. ZONDAG. Zondag waren er onderlinge wedstrijden voor de ouderen; deze dag is een ware feest dag geworden. Reeds vroeg waren een groot aantal rood broeken aanwezig; niet minder dan zes elf tallen zouden meedingen naar de prijzen. Geholpen door het mooie weer en daarbij nog een vroolijk stukje muziek was er een stemming op het Haarlem-terrein, die er tot het einde in bleef; de warmte kon niet ver hinderen dat de onderlinge wedstrijden met vuur werden gestreden. De uitslagen waren als volgt: le prijs Elftal de Vries. 2e prijs Elftal van Daalen, 3e prijs Elftal Dankel man, 4e prijs Elftal Groeneveld. De clou van den dag was de veteranen- wedstrijd. Jammerlijk konden nog niet alle oudjes hun medewerking verleenen, maar toch deed prettig aan om menschen als Jur Haak en Healy nog eens te zien spelen. In beide elftallen waren voorts bekende vete ranen, zij het dan ook van de laatste jaren. De Haarlem-president, de heer C. N. Hin, verdedigde bij de blauwen het doel en wist zelfs door op het goede moment uit te loo- pen een doelpunt- te voorkomen. Dit gaf hem een verdiend applaus. Na afloop werden door den heer Scliale- kamp de prijzen uitgereikt. BloemendaalR. C. H. (31) Eloemendaal verscheen met een sterk elf tal aan den start, waarin alleen doelman Beijk ontbrak. Ook R. C. H. had een goed) ploeg, waarin o.a. Krom, De Geus en Ruijsch uitkwamen. De strijd beweegt zich aanvankelijk vlug van doel tot doel. De Bloemendaalsche aan vallen komen voornamelijk van rechts, waar J. Kammeijer uitstekend werk verricht. Het binnentrio blijkt echter weinig schotvaar dig. Aan den anderen kant staan IJfs en Sun- ter hun mannetje. Toch slaagt R. C. H. er in door De Geus met een kalm schot de leiding te nemen. (01). Na de hervatting blijkt al spoedig dat Bloemendaal er weinig voor voelt om te ver liezen. Spoedig brengt A. Cassee met een uitste kend schot de partijen op gelijken voet. (1—1). Dezelfde speler geeft Bloemendaal kort hierop de leiding. (21). Bloemendaal blijft sterker en de witte ver dediging heeft met de weinige aanvallen der gasten niet al te veel moeite. Immer slaagt er tenslotte in een goeden voorzet van Kam meijer te benutten, waarmede hij den stand op 31 brengt. De Bloemendaalsche overwinning Is dan een voldongen feit. Mede door de hooge tem peratuur verslapt het spel tegen het einde aanmerkelijk. Wanneer scheidsrechter Ca*see voor het laatst zijn fluitsignaal doet weerklinken, heeft Bloemendaal een verdiende overwin ning behaald. Het was een prettige oefen wedstrijd. Sparta wint den eindstrijd met 61 van Excelsior. Sparta heeft Zondag den eindstrijd om den Zilveren Bal met 61 van Excelsior gewon nen. Aan „De Crt." ontleenen we hierover het volgende: Het is voor Excelsior een débacle geworden. Met niet minder dan 61 moest zij het on derspit delven. Vooral, toen de stand 30 voor Sparta geworden was, geloofden de Ex- celsior-spelers het wel. Van dat oogenblik af vertoonden zij een zóó mat en lusteloos spel, dat het soms leek, of er alleen Spartanen in het veld liepen. Hiertegenover ontwikkelde Sparta aanvan kelijk een aantrekkelijk spel. Haar aanvallen veroorzaakten meermalen lastige situaties voor Bund, die echter door goed werk een nog grootere nederlaag wist te voorkomen. In een hartelijke en geestige speech, aan gehoord o.a. door oud-minister Kan en ver schillende bondsbestuursleden, huldigde de heer J. J. Meyer tenslotte het Sparta-elftal en reikte hij den aanvoerder den Zilveren Voetbal uit. De heer Van Hasselt schonk aan Excelsior den tweeden prijs, een zilveren be ker. Het Sparta-elftal verscheen in dezelfde op stelling als verleden week. Bij Excelsior was J. Bak vervangen door Pollé. Beide keepers moeten nog al eens hande lend optreden. Eenmaal schiet Formenoy tegen den binnenkant van den paal. Na on geveer 15 min. kopt Formenoy een voorzet van Blommendal in (10). Langzamerhand verslapt het spel. Een vlugger tempo komt pas weer tegen de rust. Dan vergroot Sparta op onverwachte wijze haar voorsprong door Voormolen. (20). De tweede helft geeft aanvankelijk ook nog niet een groot verschil in sterkte te zien. De beide Sparta-backs zuiveren telkens op prachtige wijze hun terrein. Voormolen brengt den stand op 3—0 en Formenoy op 40. v. d. Welle voegt er een punt aan toe. (5—0). Uit een penalty doelpunt Grobbe voor zijn club, zoodat „de eer" gered wordt. (51). Door Voormolen komt tenslotte het einde met een 61 overwinning voor Sparta. De Keurwedstrijderi. In Deventer vonden voor de Technische Commissie uit den N.V.B. keurwedstrijden tusschen wier elftallen plaats. De uitslagen luiden: WitGroen 21. Het doelpunt voor Groen werd gemaakt door Iseger (Haarlem), terwijl voor Wit scoorden Brilleman (Go Ahead) en De Kreek (Go Ahead). De wed strijd RoodBlauw eindigde met een 61 overwinning voor Blauw. Voor Blauw doel puntten Nijboer (2), Legger, van Delden, Wouters, Van den Broek. Voor Rood scoorde Bakhuis. Om den Zilveren Westertoren. De uitslagen van de seriewedstrijden te Amsterdam om den Zilveren Westertoren luiden als volgt: SpartaanHilversum 35; StormvogelsD.W.S. Niet gespeeld door in ge breke blijven van Stormvogels. Z. A. C—E. D. O. (0—2) De Zwolsche club, de club van Bakhuys, heeft een reputatie van uitstekend spel zoo dat een oefenwedstrijd tegen deze goed spe lende combinatie natuurlijk veel nut heeft. Bakhuys de goalgetter ontbrak, maar dat alleen kan toch niet de oorzaak zijn geweest, dat het Zwolsche elftal zoo faalde. Want zoo als gewoonlijk was de schotvaardigheid bij de roodzwarte Haarlemmers weer in het ge drang, zoodat de tamelijk milde uitslag lang de minderheid der thuisclub niet weergeeft. De Haarlemmers verschijnen met het vol gende elftal: Meenhorst, Kuil, Boeree, v. Weeren, W. Zandstra, C. v. d. Laan, Jan Perukel, v. Norden, Dona, Perukel Jr., Oomen. Reeds van den aanvang af is E.D.O. in de meerderheid. Wel speelt Z.A.C. zeer fanatiek, maar de E.D.O.-achterhoede speelt thans haar beproefd spel. Zandstra stuwt geweldig, maar is nog niet de schakel die een juist ver band brengt tusschen voor- en achterhoede. Perukel Jr. rukt met zijn weergalooze schijnbewegingen onophoudelijk de geheele Z.A.C.-achterhoede uit elkaar. Eens passeert hij vijf achterhoedespelers (zelfs de doelman) maar tot ieders verwondering haalt hij den bal zoo scherp om, dat de zeker schijnende goal niet gescoord wordt. Even daarna be reikt hij beter resultaat. (0—1). Na de rust was het veldspel der Haarlem mers verbluffend goed, maar voor doel zijn de E.D.O.-spelers verbluffend slecht. Slechts één keer benut Dona een mooie throughpass. Z.A.C. blijft falen, zoodat Meenhorst feite lijk geen moeilijk werk behoeft te verrichten. E. D. O. wint tenslotte verdiend. ZandvoortDe Kennemers (12) Zondag speelden bovengenoemde partijen een friendly game in de badplaats, welke in de beste verstandhouding werd gespeeld. Zstidvoort pakt goed aan en daar de onvol ledige Kennemers-defensie tijd noodig heeft jom in te spelen, heeft Zandvoort door toe doen van Keesman spoedig de leiding (1—0). De ex-E.D.O.-man Zwart zet zijn voorhoede telkens aan het werk, doch alras komen ook de Kennemers los; met goed samenspel wordt het Zandvoortdoel keer op keer be stookt, zonder dat er doelpunten komen. De rust komt met 10. Na de rust zijn de Kennemers Iets sterker; het gelukt Aardenburg keurig gelijk te ma ken (1—1). In de Zandvoort-stormlinie botert het niet erg; het moet hier van Rinkel en Keesman komen. De laatste 20 mimiten zijn meeren- deels voor de gasten en wanneer Horeman fraai opbrengt, geeft hij keurig over aan Groot, die aan.de Kennemers de leiding be zorgt 12 Zandvoort doet wanhopige pogin gen gelijk te maken doch het lukt hun niet. Het einde komt met een vei diende Kenne- mers-overwinning. VolewijckersSchoten (25) Schoten speelde Zondag een openings wedstrijd, daardoor uitgenoodigd door de pas gepromoveerde vereeniging „de Volewij- c-kers" te Amsterdam. Eenige begunstigers hadden voor dezen wedstrijd een fraaie zil veren beker disponibel gesteld, die door Schoten met 5—2 gewonnen werd. Tweede JeugdTramvogels (22) Na een door beide partijen goed gespeel den wedstrijd, is het resultaat tenslotte een gelijk spel geworden, hetgeen de verhouding juist weergeeft. Ruim drie uur wordt aangevangen. Om beurten verkeeren beide doelen in gevaar, doch doelpunten blijven voorloopig uit. Eerst na 20 minuten spelen is het de linksbuiten van Tweede jeugd die de score opent (10). De Tramvogels laten het er niet bij zit ten; zij weten eenige minuten later door hun midvoor gelijk te maken (11). Nog vóór de rust is het de midhalf van Tweede Jeugd, die weet te doelpunten (21). Ook na de rust is het een gelijk opgaande strijd. Tramvogels gelukt het wederom den gelijkmaker te scoren, wanneer de rechts buiten een hard onhoudbaar schot inzendt (22). Geen der partijen weet hierna het net meer te vinden, zoodat deze prettig ge- speelde wedstrijd eindigt in een gelijk spel (2—2). KennemerlandInsulinde (31) In het begin wil het bij de thuisclub niet vlotten; de Amsterdammers zijn dan ook voortdurend in den aanval. De Kennemer- land-keeper is echter goed op dreef; hij weet voorloopig doelpunten te voorkomen. Insu- linde blijft in het offensief en tenslotte moet v. d. Brink zwichten voor een onhoud baar schot van den rechtsbinnen. Kennemerland raakt ingespeeld en begint thans ook met aanvallen. Het duurt niet lang of de linksbuiten zorgt met een vleugel- schot voor den gelijkmaker en even later maakt de linksbinnen der thuisclub er 2—1 van. In de tweede helft wegen de partijen goed tegen elkaar op, alléén heeft Insulinde pech met schieten. Verwoerd vergroot na fraai samen spel den voorsprong (3—1). Er worden hierna geen goals meer ge maakt. Oranjefeesten te Bennebroek. Ter gelegenheid der opening van de Oranje feesten, speelt de B.F.C. „Bennebroek" een wedstrijd tegen de Haarlemsche Politie Sport vereeniging op Dinsdagavond half zeven, om een lauwertak uitgeloofd door de feestcom missie. De heer Bille, oud-voorzitter der feestcommissie zal den bal aftrappen. Na afloop maakt de feestcommissie van het B. F. C.-terrein af een rondgang door de ge meente. Het 2e lustrum van den Dioc. R.-K. Haarl. Voetbalbond. Zaterdag en Zondag werd het 2e lustrum van den D. H. V. B. herdacht met districts wedstrijden waaraan deelgenomen werd door de districten Haarlem, Amsterdam, Den Haag en Rotterdam. Rotterdam legde na verlenging beslag op den door den Bond uitgeloofden beker. Des avonds had in café-Restaurant Brinkmann een feestdiner plaats, waaraan aanzaten het bestuur van den D. H. V. B., spelers en officials tijdens welk diner de beker aan 'den Rotterdamschen aanvoerder werd overhandigd. B. S. M. I—Victrix I (1—2) MEDAILLEYVEDSTRIJD Hoewel wat warm, was het spel vrij vlug en afwisselend. Voor rust wist B. S. M. de leiding te ne men. Rust 10 In de tweede helft komt Victrix er beter in, en trots de goede B. S. M.-verdediging scoort zij twee maal, waardoor zij beslag leg de op de fraaie medaille, die na afloop door den voorzitter, den heer P. de Wit, aan de winnaars werd uitgereikt. Haarlem II ook kampioen. Bij Haarlem was de opstelling als volgt: Dijkhuizen, v/erper, G. de Bock achtervan ger, P. Hinze, korte stop, C. Hunik le honk, J. Roosen 2de honk, M. Hunik, 3e honk en Wagemans, Rouw en Cats in het verre veld. Quick gaat het eerst aan slag; het begin is zóó goed, dat iedereen denkt dat Haar lem nog niet gewonnen heeft. Dijkhuizen is nog niet in vorm; zijn ballen worden ge ducht geslagen. Vijf spelers komen binnen eer er twee nullen behaald zijn. Dan komt de automatische nul, zoodat gewisseld moet worden. Haarlem begint weer vrijwel op dezelfde manier. Alle spelers krijgen al direct een beurt, Roosen gaat zelfs tweemaal voor nul uit, doch er komen maar vier spelers over het thuishonk. Ook in de tweede innings gaan de partijen vrijwel gelijk op. In de derde inning begint Quick met de twee automatische nullen, zoodat er bij het spelen maar één behoeft behaald te worden, hetgeen in een oogenblik gebeurd is. Haarlem komt er gaandeweg beter in. In de derde innings worden vijf en in de vierde zelfs tien punten behaald. Dan is de stand 2110 voor Haarlem. Vermelding verdienen een paar keurige vangen van M. Hunik op het derde honk, en de home runs, geslagen door Dijkhuizen en De Bock (tweemaal). Dan werpt de Amsterdamsche bowler echter weer uitstekend, terwijl Haarlem blijkbaar den voorsprong groot genoeg vindt. In de vier volgende innings van Quick ko men nog vier loopers binnen, in de drie vol gende van Haarlem nog vijf. Haarlem speelt dus een slagbeurt minder en wint met 2614, daarmee het kampioen schap van de tweede klasse C. behalende, zender geslagen te zijn. Kampioen tweede klasse A. Inningscijfers: Quick: 5, 3, 0, 2, 0, 2, 0, 2 14. Haarlem: 4, 2, 5, 10, 1, 1, 3 26. Eerste klasse. De beslissingswedstrijd om het kampioen schap van de tweede klasse A, gespeeld door V. V. G. A. en A. G. H. C. is met overtuigende cijfers door A. G. H. C. gewonnen. De laatste wedstrijd in de eerste klasse, QuickZ.R.C. werd door Quick, met een slag beurt minder dan Z. R. C. met 1413 gewon nen. Daardoor slaan Blauw Wit en Quick sa men op de tweede plaats en Concordia en Z. R. C. samen op de onderste. In dit laatste geval is dus een beslissingswedstrijd noodig om uit te maken wie van de twee degrada tiewedstrijden moet spelen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10