BUITENLANDSCH OVERZICHT POLITIEKE STRIJD IN OOSTENRIJK. TEGEN DE BURGERWACHTEN. BURGERLIJKE STAND Fa. Gebr. BRAKEL HAARDEN RAADSVERGADERING. SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 9 SEPTEMBER 1629 Een socialistisch manifest. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Aan een manifest door de socialistische partij in Oostenrijk verspreid, is het volgen de ontleend: De burgerlijke partijen meenen. van de burgerwachten te kunnen gebruik maken om pressie op het parlement te oefenen en een reactionnaire den arbeiders vijandig gezin de grondwetsherziening door te zetten. Zij willen Weenen, het grootste bondsland, zijn zelfstandigheid ontnemen. Wij echter wen- schen de democratische ontwikkeling der Republiek, wij willen geen burgeroorlog, maar wij zullen ons niet door fascistische avonturiers laten neerslaan, noch iets van onze rechten prijsgeven. \^ij zijn nog steeds bereid toe te stemmen in een volledige bin- nenlandsche ontwapening, mits ook de tegenpartij ontwapent. Zoqlang de regeering en de burgerlijke partijen dit echter van de band wijzen, blijven wij paraat. De partijdag, zoo luidt het manifest ver der, zal de noodige beslissingen nemen voor onze verdediging, maar met het oog op het dreigende gevaar hebben wij reeds thans de volgende besluiten genomen: Er worden on verwijld overal leden- en massa vergaderin gen belegd, welke o.a. zullen eischen: de zoo spoedig mogelijke inwerkingtreding der ouder doms en invaliditeitsverzekering; een monopolie voor den buitenlandschen handel in graan; hervorming van het grondbezit; zij zullen hun stem verheffen tegen het drei gende Putschgevaar. De actie zal terstond beginnen en gedurende de geheele maand September worden voort gezet en verstekt. Als het fascisme er op los wil slaan, zal het geheele arbeidende volk opstaan om allen, die de Republiek aanval len, ter neder te werpen. In de vergaderingen zal krachtige actie voor den republikeinschen Schutzbund wor den gevoerd, waartoe overal de weerbare mannen moeten toetreden, terwijl de nieuwe leden ten spoedigste zullen worden geoefend. Ook onder de vrouwen en de jeugd zal actie worden gevoerd. Ten slotte wordt in het manifest aange drongen op het handhaven eener strenge discipline. Alle botsingen moeten worden vermeden; bijeenkomsten en parades der burgerwachten mogen geen aanleiding zijn tot gevechten. Waar echter de fascisten aan- vailen doen op arbeidersinstellingen of arbei dersvergaderingen, daar moeten zij worden afgeslagen met dezelfde dapperheid als die der moedige strijders van St. Lorenzen. Ket manifest besluit met de verklaring: Wij willen den binnenlandschen vrede, maar v/ij zullen den fascisten bewijzen: de Oos- tenrijksche arbeidersklasse is onoverwinne lijk! Tot zoover het manifest. Gevreesd wordt dat door deze publicatie de rust in Oostenrijk zal worden verstoord, daar de burgerwachten ook niet zullen stil zitten. De socialisten hebben het voornemen te fcennen gegeven, deze week te Weenen 4000 vergaderingen te houden! Een opzienbarende verklaring. President Hoover heeft een opzienbarende verklaring afgelegd, waaruit blijkt, dat hij de justitie opdracht heeft gegeven, een onder zoek in te stellen naar de juistheid der be richten volgens welke 3 groote scheepsbouw maatschappijen zouden hebben deelgenomen aan eén groote propaganda-actie, die ten doel zou moeten hebben, de vorderingen, ge maakt op den weg naar de algemeene ontwa pening ter zee, te niet te doen. President Hoover heeft een grondig onder zoek naar de beschuldigingen gelast. In het middelpunt van deze aangelegenheid staat een met name genoemde marine-deskundige, die in dienst zou hebben gestaan van be doelde scheepsbouwmaatschappijen en wiens taak bestond uit tegen hooge honoraria openlijk en systematisch propaganda maken tegen vermindering van de Amerikaansche marine. President Hoover heeft den in Amerika wel bekenden voorvechter voor een „big navy" William Shearer als den bovengenoemden en tot nog toe onbekenden marinedeskundige aangewezen. Shearer had onlangs een vorde ring, zoowel op de Bethlehem Scheepsbouw mij. als de Newport News Scheepsbouwmij. en de Amerikaansche Brown-Bovery mij., van welke hij een kwart millioen dollar we gens bewezen diensten eischte. Thans wordt hij ervan beschuldigd, in Amerika propaganda te hebben gemaakt tot het opwekken van internationalen haat in het belang van Amerikaansche scheepsbouw maatschappijen. President Hoover heeft van de betrokken maatschappijen geëischt dat zij een verklaring zullen geven. Indien dit niet mocht geschieden zou de regeering zich ge noodzaakt zien, te overwegen, welke stappen zij zal moeten doen om de V. S. van dergelij ke verderfelijke invloeden te bevrijden. De Britsch-Amerikaansche onderhandelingen. De Britsch-Amerikaansche vlootbesprekin- gen hebben er tot dusver toe geleid dat Groot Brittannië definitief het recht der Ver. Sta ten erkent, om meer kruisers van 10.000 ton te hebben dan Groot Brittannië, terwijl an derzijds de Ver. Staten het recht van Groot- Brittannië erkennen om een grooter krui- sersvloot te hebben dan de Amerikaansche kruiser svloot. Op grond van te Genève uit betrouwbare bron ontvangen mededeelingen schrijft Per- tinax in de „Daily Telegraph", dat de Ame rikaansche regeering de regeeringen van Frankrijk, Japan en Italië tamelijk uitvoerig heeft ingelicht over den loop der vlootbe- sprekingen tusschen Londen en Washington. De onrast in Palestina. Van particuliere zijde wordt uit Jeruzalem gemeld dat 25 personen, die ervan verdacht worden ten hebben deelgenomen aan plun deringen, zijn gearresteerd. Het wantrouwen blijft aan beide zijden bestaan. De gewapende botsingen beginnen langzamerhand plaats te maken voor een uitgebreide propaganda- actie. Lord Melchett (Sir Alfred Mond), de voor zitter van de Zionistische Organisatie van Groot-Brittannië, is voornemens wanneer hij daartoe in de gelegenheid is, zich naar Pa lestina te begeven teneinde ter plaatse den toestand te bestudeeren. Reuter meldt uit Washington, dat een de legatie van in de Vereenigde Staten woon achtige Arabieren een onderhoud heeft ge had met den Britschen ambassadeur te Washington, Sir Esme Howard, en met den Amerikaanschen staatssecretaris van bui- tenlandsche zaken, Stimson, wien werd ver zocht zijn invloed te doen gelden opdat Engeland het plan tot stichting van een Joodsch Nationaal Tehuis in Palestina op geeft en zijn verplichting tot het stichten van een Arabischen nationalen staat na komt. Stimson wenscht geen verklaring af te leg gen. Twee bomaanslagen in Lemberg. WARSCHAU, 8 Sept. (V.D.) Toen de Poolsche minister van Handel, Kwitckowski Zondagmiddag ongeveer 3 uur per auto terug keerde van de opening van de Lemberger Messe en door de Poniatowskistraat reed explodeerde in de handen van een op het trottoir staanden jongen man een paket met springstoffen. Het was een Oekrainisch scho lier. De Poolsche pers is van meening, dat hier een poging gedaan is een aanslag te plegen op den minister van Handel. Niet lang na negen uur werd- een bom ge- woipen onder het open venster in het direc tiebureau van de Lemberger Messe. De bom explodeerde, en richtte groote verwoesting aan, terwijl de hoofd-cassière die in een aan grenzende kamer zat, zwaar gewond werd en drie beambten lichte verwondingen bekwa men. Onder de bezoekers van de jaarmarkt ont stond een paniek. Het onmiddellijk ingestel de inderzoek had geen resultaten, daar de da der in het donker gemakkelijk heeft kun nen ontkomen. AANSLAG OP EEN HONGAARSCH DIPLOMAAT. De persattaché bij de Hongaarsche legatie te Weenen, de heer v. Ziegler, is in zijn werkkamer door een Hongaar met een re volverschot aan de heup gekwetst. De dader is gearresteerd. De wond was niet ernstig. Nadat in het gasthuis de kogel uit de heup was verwij derd, kon Ziegler zich weer te voet naar huis begeven. Des middags verscheen hij weer in zijn bureau. De dader had Vrijdag en Zaterdag een onderhoud met Ziegler geihad, die hem beide malen mededeelde, dat hij zich met de zaak, waarvoor hij kwam, niet tot hem, Ziegler, moest wenden, maar tot het consulaat. De dader, die een vreemden indruk maakte, ging eerst weg maar keerde later ten derden male terug. Eenige minuten later hoorde de secre taris drie schoten, hij snelde naar binnen en zag, hoe Ziegler den dader vasthield. Van de schoten had er slechts één getroffen. Nader wordt nog uit Weenen gemeld: De dader van den aanslag op v. Ziegler is de oud-advocaat en dagbladuitgever dr. Koloman Budei uit Fünfkirchen. Na de op heffing van zijn courant was hij medewer ker aan verschillende Hongaarsche bladen geworden; wegens zijn artikelen had hij -her haaldelijk een veroordeeling gekregen. Om zich aan zijn straf te onttrekken, had hij Hongarije verlaten en te Pressburg en Weenen verblijf gehouden, zonder werk te vinden. Van hieruit had hij talrijke verzoeken ge richt tot de Hongaarsobe regeering om gratie of vergunning om terug te keeren. Daar deze stappen vruchteloos bleven, had hij be sloten een gewelddaad te plegen om de aan dacht van het publiek op zich te vestigen. Daar het onrechte op journalistiek gebied lag, had hij den aanslag op den pers-attaché gepleegd, dien hij echter slechts had willen kwetsen. Persoonlijke redenen daartoe be stonden niet, hij kende v. Ziegler volstrekt niet. BEVERWIJK. Ondertrouwd: G. Cats en G. Porck, L. de Reus en G. M. Rekveld. Getrouwd: J. N. Vastenouw en M. Schip per; J. J. Sterk en J. van Leeuwen. Bevallen: C. Meijer—Rol, levenl. z.; M. Weimar—Boon, d. C. Lukkien—de Ruiter z. A. M. Duiker—van Roon, d. E. T. C. v. Lies houtBoots d. Overleden: A. E. M. van Noort, 75 j., ge huwd met D. Dekker; F. Marx, 53 j.. gehuwd met I. Kunst; E. de Groot, 76 j., gehuwd m. A. Cijs. HAARLEMMERMEER. Bevallen: C. K. Verhoeven-v. d. Ochtend, d. J. C. J. Nugteren-Thomas, z. E. van Oosten-van Alkmaar, d. A. Postma-v. d. Welle. d. G. v. d. Beek-van Rijswijk, z. C. Calvelage-Montange, d. Z. H. W. Mulder -van Slochteren, z. F. Krabbendam-Leur. z C. Borsje-v. d. Haak, d. P. de Rooij- Bos. z. A. Hijstek-Nuis, d. M. Slooten- Biesheuvel, d. A. Buis-van Gelderen. z. A. K. Slootweg-Hoogvliet, levenl. d. W. M. Witteman-Schelling, z Ondertrouwd: F. D. Elenbaa, 47 j. en P. J. W. de Jonge, 29 j. P. Visser, 25 j., W. van Huizen. 19 j. Gehuwd: A. C. de Koning, 32 j. en C. M. Holla, 27 j. J. W. Wesselius. 21 j. en M. P. Servaas, 21 j. G. Griekspoor 28 j. en J. Vastenhout, 31 j, S. Boogaard 38 j. en H. van den Heuvel, 33 j. Overleden: Petrus Nibbering, 40 j. echt-g. van H. A. de Heij. Gerardus Marinus Pel, 18 j. ongeh. zoon van Willem Pel. Cornelia 4 j. dochter van C. Rip en M. v. d. Wetering. Jantje op den Kelder, 85 j., wed. van H. Bakker. Antje Galis, 81 j., wed. van G. Brujn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL SOPHIAPLE1N 6—14 HAARLEMMERMEER Vrijdagmiddag vergaderde de gemeente raad. Aan den heer H. J. Blaauw werd met 1 Oct. eervol ontslag verleend als onderwijzer aan de openbare school te-Hoofddorp. Het vermenigvuldlgingscijfer voor de ge meentelijke inkomstenbelasting voor het dienstjaar 1929-1930 werd vastgesteld op het zelfde cijfer (2 1 2) alshet vorige jaar. Hoewel verwacht- mag worden dat het be lastbaar inkomen van vele landbouwers over het vorige jaar iets is gestegen, meende de gemeenteraad dat toch vooralsnog niet tot verlaging kon worden overgegaan, teneinde te voorkomen dat bp de rekening van de gemeente over het dienstjaar 1929 weer een nadeelig saldo zou ontstaan. Betreffende de gasvóorziening deelde de voorzitter medé. dat door hem overeenstem ming was bereikt met den directeur van de gasfabriek te Heemstede omtrent de voor waarden waarop door de gemeente Haarlem mermeer aan de gemeente Heemstede voor een tijd van 40 jaren" concessie kan worden verleend voor de levering van gas in de ge heele gemeente Haarlemmermeer. Een door den voorzitter opgesteld prae- advïes met een concêptovereënkomst werd aan de raadsleden uitgereikt onder toezeg ging dat deze zaak in de eerstvolgende raads vergadering zal kunnen worden behandeld. Een zeer breedvoerige discussie werd ge voerd over de vraag of zal worden overge gaan tot het maken van een systematische rioleering voor de dorpen Hoofddorp, Zwa nenburg en Nieuw-Vennep. Door B. en W. waren aan den raad over gelegd een rapport van den directeur van het technisch advies-bureau voor de vereeni- ging van Nederlandsche gemeenten, geves tigd te Amersfoort, en een van den directeur der N.V. Industrieele Maatschappij Mabeg, gevestigd te Utrecht. Door den burgemeester was een prae-ad- vies aan den Raad toegezonden waarin hij voorstelde om in beginsel te besluiten in Hoofddorp te doen maken een rioleering met verzamelkelder. machine-installatie en pers leiding overeenkomstig het overgelegde rap port van de maatschappij Mabeg; B. en W. te machitigen om daarvoor bestek en teeke- ning te doen gereedmaken en een openbare aanbesteding uit te schrijven. De voorzitter hield een warm pleidooi voor de noodzakelijkheid om in Hoofddorp en de beide andere dorpen een afdoende rioleering tot stand te brengen en meende dat de jaar- lijksche kosten welke het gemeentelijk bud get zouden verzwaren mochten worden be groot op 2200 voor Hoofddorp, 3500 voor Zwanenburg en 1900 voor Nieuw-Vennep. Deze cijfers werden door verschillende raadsleden ernstig bestreden en in het alge meen werden de kosten voor het maken van een dergelijk werk veel te groot geacht om thans door de burgerij te kunnen worden ge dragen. Tenslotte werd goed gevonden om aan B. en W. op te dragen Jim overleg met de beide raadscommissiën, een-oÏKl-erzoek in te stéllen en advies in te winnen bij deskundigen of het niet mogelijk is verbetering in de bestaan de toestanden, welke algemeen als slecht wer den aanvaard, aan te bréngen, door toepas sing van een ander systeem, waarbij allicht de afvoer van hemelwater en menagewater in een buisleiding zou kunnen worden ge concentreerd en het vraagstuk van de oprui ming der faecaliën kunnen worden opgelost door het aanschaffen van een tankwagen met pompinstallatie en het aanstellen van enkele gemeentewerklieden. Over het voorstel tot het treffen van een regeling met het provinciaal bestuur inzake de verbetering van den Kruisweg te Hoofd dorp werd eveneens een paar uren gespro ken. Door den voorzitter was voorgesteld om van gemeentewege de volle medewerking te verleenen voor het provinciale plan tot ver betering en verbreeding van den Kruisweg door Hoofddorp heen over een afstand van 2 kilometer, o.m. door als bijdrage in de alge meene kosten aan de provincie toe te zeggen een som van 11.300 en voor rekening van de gemeente te doen maken een behoorlijke rioleering voor afwatering van den nieuwen Kruisweg. Deze rioleering zou dan later kunnen dienst doen in het plan van een algemeene riolee ring voor Hoofddorp, terwijl de uitgave van 11.300 bij wijze van annuïteitsleening op een verzwaring van de gemeentelijke lasten zou neerkomen met 660 per jaar. Tenslotte werd het voorstel van den voor zitter met algemeene stemmen verworpen en besloten om het vroegere besluit genomen in de vergadering van 28 December 1928, waarin onder zekere voorwaarden medewerking werd toegezegd, alsnog te handhaven met dien verstande dat de meentc niet be reid blijft om en een gedeelte van den Kruistocht tusschen het dorp en den Kagertocht, hetwelk in den afgeloopen win ter door de werkloozen niet werd afgewerkt, te doen dempen, maar ten behoeve van deze demping en het dempen van de wegsloot aan de provincie te betalen een som van 5800. Goedgekeurd werden de ingezonden ge loofsbrieven door de nieuwbenoemde raads leden P. J. Joore en J. Vreeken. Alvorens de vergadering te sluiten sprak de voox-zitter een hartelijk woord van af scheid tót de heeren W. Scheffer, die van 2 September 1919 af en G. Gerritsc, die van 4 September 1923 af lid van den gemeenteraad zijn geweest. BLOEMENDAAL. JEUGDTL'INTJES EN. FLORALIA- WED STRIJD. Zaterdag vond op de Jeugdtuinen aan den Vijverweg van de Ver. voor Jeugdwerk de bekroning plaats van de tuintjes en de ge kweekte planten. 120 Potjes waren teruggekomen en alle getuigden van de groote zorg er aan besteed. De jury, bestaande uit mevr. Puister en de heeren Clausing en Meij kende ae vol gende prijzen toe.: Petargonium: .1- Jantina Mooi; 2. Nelly van Rees Vellinga; 3. Maart je Hellevaard: 4. Annie de Vries; 5. Henny Memelink,; 6. Ma rie van der Horst. Margarieten: 1. Jenny van Burken: 2 Jelïe Hilgeman; 3. Greta Pouwer; 4. Anton Pouwer; 5. Gerretjc van Eek; Lifla Fon- teyne. Fuchsia's: 1. Anton Schipper; 2. Willy BILLY BOE VOOR DE KINDEREN iKli Toen Billy op den grond zat. (Wat deed het hoofd hem pijn) Riep de dresseur al lachend: „Was dat nu niet erg fijn? Arme jongen, wees niet bang nu, Nog maar eens geprobeerd; Als jij je maar goed vasthoudt, Weet ik dat je je niet bezeert." -\..M „Loop naar de pomp!" riep Billy, Want hij was nu erg kwaad, „Weet dat ik door een ezel. Me nooit meer trappen Iaat." Doch de jongen merkte toen niet, Dat de ezel vlak bij hem stond. Het dier trapte weer, Billy vloog toen Naar buiten en viel op den grond. Zal Billy dat zoo maar toelaten?. Wc zullen zien hoe hij zich wreekt Fonteyne; 3. John Goes; 4. Gerda van Koo- ten; 5. Lina v. d Horst; 6. Nico Dijkman. Begonia's: 1. Jan Meij; 2. Gerrit Mooi; 3. Liesbeth Bakker, Wim Beunder, Gerrit Waanders en John Goes. Een rondgang door den tuin schonk ons de overtuiging met hoeveel liefde hierdoor de jeugd onder degelijke leiding wordt ge werkt. Het eene tuintje zag er aardiger uit dan het andere. Naast mooie bloembedden merkten we tuintjes op met groenten voor moeder. De jury kende hier de volgende prijzen toe: 1. Annie Beekman; 2. Leida Hoekstra; 3. Tilly en Bertha Eger; 4. Piet Hoekstra; 5. George Eger; 6. Hetty Berghorst; Willy en Lies van den Ende. De prijsuitdeellng vindt plaats op Zater dag 14 September om 3 uur op de Jeugd tuinen. Van de gelegenheid om de tuinen te be zichtigen van 6—8 u. werd"door de ouders een druk gebruik gemaakt. IJMUIDEN GEVONDEN VOORWERPEN Willemsplein). Kinderportemonnaie. arm bandhorloge, damesportemonnaie, konijn tje (speelgoed), fototoestel met platen, zil verbon, kunstgebit, mantelceintuur, rijwiel- merk, notitieboekje, hond, doublé speldje, heerenhorloge, plunje zak m. inhoud. (Engelmundusweg). Twee houten ledikan ten, kinderwagentje, zilveren beursje, hond, soenr kralen, kindermateltje, ring m. sleu tels, Lipssleutel, kinderportemonnaie, rlj- wielmerk. Alwaki 5 Sept. van Santos, Buenos Ayres, n. Rotterdam. Amazone 6 Sept. te New York van West- Indië. Alconey 6 Sept. te Hamburg van Rotter dam. Almkerk 6 Sept. v. Adelaide n. Melbourne. Bali 6 Sept. van Batavia n. Calcutta. Buitenzorg p. 6 Sept. 12 u. Perim, Java n. Rotterdam. Brielle 5 Sept. v. Valparaiso n. Amster dam. Bovenkerk 6 Sept. van Madras. Rotterdam n. Calcutta. Crijnssen 5 Sept. v. Curasao n. Pto. Ca- bello. Chr. Huygens 6 Sept. te Suez,, Java n. Amsterdam. Drechtstroom 6 Sept. ladende te Liberia, Amsterdam n. W.-Afrika. Drechtdijk 6 Sept. v.m. te Cristobal, Rot terdam, n. de Pacifickust. Eemstroom 5 Sept. te Lagos, Amsterdam n. W.-Afrika. Grootendijk 7 Sept. v.m. te Rotterdam v. Vancouver. Grijpskerk 7 Sept. te Rotterdam van Am sterdam. Gaasterland 6 Sept. 20 u. van Lissabon, Buenos Ayres n. Amsterdam. Johan de Witt 6 Sept. van Singapore n. Amsterdam. Karimoen 4 Sept^ van Belawan-Deli naar New York. Kennemeriand 5 Sept. te Freetown, Am sterdam n. W.-Afrika. Koningin der Nederlanden 6 Sept. van Genua, Amsterdam n. Batavia. Kambangan 7 Sept. te Amsterdam van Batavia. Maaskerk 4 Sept van Accra n. Freetown W.-Afrika n. Amsterdam. Moerdijk 6 Sept. te San Francisco van Antwerpen. Meliskerk 5 Sept. van East Londen 'naar Durban. Meliskerk 6 Sept. van East London n. Port Natal. Narenta 4 Sept. van San Francisco, Pa cifickust n. Liverpool, Londen en Rotter dam. Nebraska 5 Sept. van Cristobal, Pacifickust n. Liverpool en Rotterdam. Orania 6 Sept. te en van Southampton, Buenos Ayres n. Amsterdam. Oldekerk 4 Sept. te Yokohama van Kobe. Orania 7 Sept. te Amsterdam van Buenos Aires. Poelau Laut 6 Sept. van Marseille, Java n. Amsterdam. Prins der Nederlanden 8 Sept. 6 u. van Batavia te IJmuiden en 10 u. te Amster dam verw. Regg est room 5 Sept. te Accra, Amsterdam n. W.-Afrika. Sitoebondo 6 Sept. 17 u. te B<^awan, Rot terdam n. Batavia. Schouwen 6 Sept. 18 u. van Padang, Ma kassar n. Hamburg. Scheldestroom 6 Sept. ladende te Kribi, W.-Afrika n. Amsterdam. Streefkerk 7 Sept. v. m. te Rotterdam v. Calcutta. Sumatra 6 Sept. v. Dakar n. Kaapstad Bei ra n. Rotterdam Statendam 7 Sept v.m. van New York n. Rotterdam. Spaarndam 6 Sept. n.m. v. Vigo, Tampico n. Rotterdam. Simon Bolivar 8 Sept. 15 u. te Plymouth verw. W.-Indië n. Amsterdam. Triton 6 Sept. v. Port au Prince n. Cap Hait-ien. Tjikembang 5 Sept, te Batavia van Sjang hai. WesterdUk 7 Sept. v.m. te Rotterdam y, Bremen. Baarn 5 Sept, te Colon van Amsterdam Barneveld 6 Sept. 2 u. 26 m. 600 mijl Z.W, van Valentia, Chill n. Amsterdam. Bilihton 6 Sept. te Kaapstad van Port Natal. Binnendijk p. 7 Sept. 18 u. Scilly, Rotter dam n. NorfWk. Dinteldljk 5 Sept. 22 u. 11 m. 180 mijl Noord v. Land's End, Rotterdam n. de Pa cifickust. Garoet p. 6 Sept. Gibraltar, Rotterdam n. Java. Indrapoera p. 7 Sept. Perim, Rotterdam n. Java. Nieuw Amsterdam 8 Sept. te Plymouth verw., New York n. Rotterdam. Singkep 7 Sept. te Havre, Batavia naar Amsterdam. Spaarndam 7 Sept. n.m. v. Coruna, New: Orleans n. Rotterdam. Tapanoeli p. 7 Sept. Perim, New York, n. Java. Tabanan p. 7 Sept. Ouessant, Rotterdam n. Java. Ternate p. 6 Sept. Point de Galle, Hamburg n. Java. Tosari p. 7 Sept. Finisterre, Java naar Rotterdam. Tjerimai 7 Sept. te Marseille, Java naar Rotterdam. Toba 7 Sept. te Suez, Java naar Rotter dam. Veendam 7 Sept. v.m. te New York van Rotterdam. Van Renselaer 7 Sept. van Hamburg naar Amsterdam. Waterland 7 Sept. van Hamburg naar Amsterdam. Zaanland p. 5 Sept. Dakar, Amsterdam n. Buenos Aires. DINSDAG 10 SEPTEMBER. HUIZEN. 1875 M. 10. Morgenwijding. 10.30 Gramofoonmuziek 12.15 Concert door het Tuschinsky-orkest. 1.45 Gramofoonmuziek. 2. Kookpraatje. 2.45 Gramofoonmuzlek. 3. Maak het zclf-cursus. 4. Microfoondebutanten (zang). I. d. pauze pianospel van Egb. Veen. 5. Gramofoonmuziek 6. Concert door hot AVRO-kwartet. 8. Boek bespreking. 8.30 Concert door het Omroep orkest o.l. v. Nico Troop. Met medewerking van „De Troebadoers (zang en muziek-trlo), Daarna dansmuziek in „La Gaité". HILVERSUM, 298 M. na 6 uur 1071 M. Uitsl. K.R.O.-uitz, 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het KRO-trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2. Knipcursus en stofversieren. 2.20 Vrouwen- uurtje. 5. Gramofoonmuziek 6.01 Gramofoon muziek. 7. Praatje over de cursus Esperanto 7.15 Gramofoonmuziek. 7.35 Lezing over: Het Katholiek standpunt inzake Lichaamscul tuur. II. 8.01 Lezing over: Brabant vraagt positieve actie. 8.30 Concert. Orkest en piano 9.45 Nieuwsber. 10.45 Gramofoonmuziek. DAVENTRY, 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert, F. Steger, zang. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Beeld- uitzending. 4.20 Orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.35 Nieuwsbr. 7.05 Concert. 7.20 Lebzing. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 9.20 Concert. Nora Drewett en Geza de Kresz (viool en piano). 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing 10.35 Concert. L. Duff sopraan, J. Topping, tenor. 10.55 Dansmuziek. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 1.05 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.55 Concert. Orkest, piano en zang. LANGENBERG, 473 M. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkest concert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmu ziek. 1.25 Orkestconcert, 5.55 Orkestconcert, sopraan en viool. 8.50 Orkestconcert. 9.20 Concert. Strijkkwartet. ZEESEN, 1635 M. 6.10 Lezingen. 12.50 Gramofoonmuziek. 1.15 Lezingen. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Lezin gen. 5.20 Concert uit Lelzig. 6.20 Lezingen. 8.20 „Mensch und Uebermensch" van Ber nard Snaw. KALUNDBORG 1153 MJ 12.20 Orkestconcert 3.20 Concert, Intrum. ensemble. 8.20 Concert voor strijkorkest. 8.50 Vocaal concert. 9.35 Pianoconcert. 10.20 Decnsche operamuziek door orkest. BRUSSEL. 508.5 M. 5.20 Trio-concert. Kamermuziek. 6.50 Gra-i mofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3