Het tweede lustrum van de M.T.S. J. Lottgering HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 9 SEPTEMBER 1929 TWEEDE BLAD Belangstelling uit stad, binnen- en buitenland. „In tien jaar de stoutste verwachtingen overtroffen". Bestuur en directeur gehuldigd. get bestuur en de directeur van de M. T. S. in den hoofdingang van de school Zater dagmiddag na de receptie. Het feest van de Middelbare Technische Echool te Haarlem, die Zaterdag haar twee de lustrum vierde is begonnen in Hotel Royal met de réunie van afgestudeerden te twee uur. Daar zagen jonge menschen, die nu in alle deelen van de wereld verspreid wonen elkaar terug, na vele jaren, 't Is dus te be grijpen, dat het een vreugdevol weerzien was, dat er een hartelijke en feestelijke sfeer heerschte. Het was reeds een groot gezel schap, van ongeveer honderd, dat tegen half drie naar het schoolgebouw trok en talloos waren de belangstellenden, die gebruik maakten van de gelegenheid om het gebouw te bezichtigen, welke gelegenheid openge steld was van 10 tot 12 en 24 uur. De receptie. Van 4 uur af recipieerde in de Bestuurska mer het bestuur der Vereeniging voor Nij verheidsonderwijs met den directeur der school, ir. G Hofstede. Van de zeer velen, die op deze receptie het bestuur de hand kwamen drukken, noemen wij den Commis saris der Koningin in deze provincie, Jhr- Mr. Dr. A. Röell, den inspecteur-generaal van het Nijverheidsonderwijs, den heer H- J. de Groot, komende namens den minister van Onderwijs, den loco-burgemeester wethou der Mr. J. N J. E. Heerkens Thijssen en den wethouder van onderwijs, den heer W. Roo- denburg. Voorts waren er de Hoofdingenieur van den Rijkstelegrafie Ir. Tours uit Den Haag, in opdracht van den directeur-gene raal der Posterijen en Telegrafie, de direc teur van de Academie voor Beeldende Kunsten, Den Haag, dl*. Ir. P. Plantenga, Mr. Dr. W. F. Witteveen, secretaris van de Plaatselijke Commissie van Toezicht op het M. O., de inspecteur van het Lager Onder- wens, de heer G. H. Weustink, Ir- M. Voor zanger, directeur, en de heer J. H. Mulder, onder-directeur van de H. B. S- A, de heer J. J. Bauer, directeur van de Gemeentelijke Avondschool voor Nijverheidsonderwijs, ver tegenwoordigers van het bestuur van den Bond van Vereenigingen van Leeraren aan Middelbare Nijverheidsscholen, van het be stuur en de directie der M. T. S. „Amster dam" te Amsterdam, van de Vereeniging van Afgestudeerden aan die M. T. S., van de Vereeniging van Afgestudeerden aan de Middelbare Technische School te Dordrecht. Verder een aantal raadsleden. leeraren der school en van de Ambachtsschool, en tal van anderen uit onderwijskringen en zeer veel persoonlijkheden op nijverheidsgebied. Bijzonder treffend was de groote belang stelling van oud-leerlingen, waarvan er ve len met hunne dames uit Duitschland en België speciaal waren overgekomen en zelfs een tweetal uit Venezuela. Brieven en telegrammen met bericht van verhindering om persoonlijk te komen en met gelukwenschen waren ingekomen van Mr A. Bruch, oud-wethouder van Onderwijs, van den heer H. L. Warnier, inspecteur v:fn den Gemeentelijken Dienst voor de Licha melijke Opvoeding, het gemeentebestuur van Velsen, Dr. A. D. Donk, directeur der H. B. S. B, het raadslid, den heer H. J. L. Klein Schiphorst, den directeur der M. T- S. Gro ningen, de directie der Hoogere Textiel school, Enschedé, de Vereeniging voor Mid delbaar Technisch Onderwijs te Dordrecht, de directie der Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken, der Machinefabriek Stork, Hengelo, de afgestudeerden uit Indië. di recteur en leeraren van de Ambachtsschool en tal van particulieren. Onder een groot aantal bloemstukken wa ren er van de Middelbaar Technische Scho len „Amsterdam" en Dordrecht, van het Corps van Leerlingen der M- T. S. te Haar lem. den Bond van Vereenigingen van afge studeerden aan M. T. Scholen in Nederland, de Vereeniging van Afgestudeerden der M. T. S. te Haarlem, den Bond van Vereenigin gen van Leeraren aan Nijverheidsscholen, de Vereeniging van Oud-leeraren der M- T. S. te Amsterdam, het personeel der Ambachts school, het niet-onderwijzend personeel der M. T. S., de Algemeene Patroonsvereeni- ging voor de Bouwbedrijven in Nederland, afdeeling Haarlem, de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Aannemersbond en een aantal particuliere firma's. e Schouwburgavond. In den bijna geheel vollen Stadsschouw burg werd 's avonds de tooneelvoorstelling gegeven, aangeboden door de stichting „Steunfonds ter Bevordering van het On derwijs aan de M. T. S- te Haarlem". Het was een goede gedachte om deze voorstel ling te doen geven door „Het Schouwtoo- neel", dat hiertoe gekozen had „De Familie Stastok" het tooneelspel in 4 bedrijven door Ir J. p. Valkema Blouw bewerkt naar de „Camera Obscura", waarvan twee dagen te voren de première te Amsterdam gegaan was, en waarvan Haarlem Vrijdag de eerste opvoering genoten had. Niet dikwijls zal „Het Schouwtooneel" te spelen hebben gehad voor een zoo enthousiast en dankbaar cn tevens zoo talrijk publiek en de invloed daarvan zal aan het voortreffelijke spel Piet vreemd zijn geweest, 'at huldeblijk aangeboden. In de pauze tusschen het eerste en het tweede bedrijf had de aanbieding van het huldeblijk van afgestudeerden, leeraren, leerlingen en personeel aan het bestuur van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs plaats. De voorzitter van .de Vereeniging van Afgestuderden, de heer C. van Schie veen voerde hierbij het woord. Hij onthulde het geschenk, een groot gedenk raam, dat echter nog slechts in teekening aanwezig was- Het zal uitgevoerd worden in geel glas in lood en is verdeeld in drie vak ken, in het middelste waarvan de vijf tas- ken van Onderwijs aan deze M. T. S. sym bolisch zijn weergegeven, onder het opschrift 19191929. Bouwkunde wordt voorgesteld door een groep moderne gebouwen, Water bouwkunde door een spoorbrug, Scheeps- bouwkunde door een op stapel staand schip, Werktuigbouwkunde door een dieselmotor en Electro-techniek door een electrischen om vormer. Het onderschrift luidt: „Aangeboden door afgestudeerden, leerlingen, leeraren en personeel". Na deze onthulling sprak de heer Meec- wis, voorzitter van de vereeniging van leeraren. Hij zeide uiting te willen geven aan zijn bewondering voor de leiding, die er in slaagde om in korten tijd van de school een bloeiende te maken, een bloei waaraan de naam van den directeur, Ir. G. Hofstede onafscheidelijk verbonden is. Als blijk van dankbaarheid overhandigde spreker den di recteur een groote mand gele en roode dahlia's, namens alle collega's. J3en lange en geestdriftige ovatie werd den directeur hierbij gebracht. De heer Van Schieveen wendde zich voorts tot den voor zitter van het schoolbestuur, Ir. P. J. van Voorst Vader om hem en zijn mede-bestuurs leden te danken. De heer Rubenkamp, voorzitter van het corps van leerlingen der M- T. S. be dankte het bestuur van de Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs voor de stichting en in standhouding der M. T. S-, die velen een zegen is. De heer Van Voorst Vader de spre kers beantwoordende zag in dit alles een bewijs, dat de leerlingen hechten aan de school. Dat in deze tien jaar de stoutste ver wachtingen overtroffen werden, is in de eerste plaats te danken aan de industrie, die de school niet alleen aan propaganda-mate- riaal hielp, maar ook het Steunfonds sticht te. Maar voor het grootste deel is de bloei toch het wex-k van den directeur Op den heer Hofstede deed spreker ëen „Lang zal hij leven" aanheffen, dat bijzonder spon taan gezongen werd. De heer Hofstede zeide in zijn dank woord, dat het 10-jarig kind, de M. T. S., altijd veel te gulzig is geweest voor zijn leeftijd. De groei was veel te voorspoedig, en wij mogen wel oppassen, dat er geen onge lukken gebeuren, want niet altijd waren de middelen er om in dien groei te voorzien. Spreker denkt met dankbaarheid terug aan diegenen, die met hun geheele hart gehan gen hebben aan den bouw van de nieuwe school, indertijd en daaibij ln ne eerste plaats wel aan den oud-voorzitter, den heer Geyl, die met alle kracht van een sterken wil sinds 1903 heeft gewerkt om Haarlem een Middelbare Technische School te geven. De heer Hofstede wilde de hem gebrachte hulde overbrengen op zijn medewerkers, de leeraren en het andere personeel en ook op hen deed hij een „Lang zullen zij leven" aanheffen. Nu kreeg de heer Van Schieveen weer het woord. Hij noemde den heer Hof stede den vader van het groote gezin der M. T. S., ook voor de afgestudeerden en zeide, dat dit aanleiding haa gegeven om den di recteur de hoogste onderscheiding te ver eeren. die valt aan te bieden, het eere-voor- zitterschap der Vereeniging van Afgestu deerden. Bij het overhandigen van het di ploma waren de ovaties weer langdurig en vol geestdrift. De heer Hofstede sprak een hartelijk dankwoord. Souper en baL Toen ruim half twaalf de schouwburg voorstelling afgeloopen was ging een groot deel van de bezoekers met extra-trams naar hotel „Royal" op het Stationsplein, waar de oud-leerlingen 's middags reeds een gezellig diner gehad hadden- Terwijl een ge deelte der gasten zich aan het souper ver- eenigden werd er door de anderen gedanst op de goede muziek van de „Philips"-band, „The Miniwatters" onder leiding van den heer J. C. Braakman. Na het souper, reeds zeer diep in den nacht, trad de heer Rodi Roeters op als conférencier en liet hij zich tevens bewonderen als snelteekenaar. Het behoeft geen betoog, dat tot het einde toe het uiterst gezellig bleef, zoodat men bij net scheiden te vier uur van een zeer, zeer ge slaagd feest kon spreken. DE MOORD IN DEN HAAG. WAT VAST STAAT. De Tel. schrijft uit Den Haag: De belangstelling voor den afschuwelijken moord in Bezuidenhout duurt onveranderd voort. Nu de verdachte K. R. v. d. M., hard nekkig blijft ontkennen en daarmede de motieven voor de daad alsmede de wijze waarop de moord heeft plaats gegrepen nog in het duister gehuld zijn. doen de meest fan tastische verhalen de ronde. Naar ons van bevoegde zijde pertinent verzekerd werd, zijn de hierover in de locale pers gepubliceerde berichten van a tot z on juist. Er is absoluut nog niet in het minst gebleken, dat verdachte chantage heeft wil len plegen. Verder is niet de minste aanwij zing aangebracht voor het geuite vermoeden dat de moord gepleegd zou zijn om een ken nis van verdachte een erfenis in handen te spelen. Evenmin is tot heden iets gebleken dat zou wettigen het gepubliceerde gerucht dat de verd. ook andere moorden op zijn ge weten zou hebben. Wat uit het tot nu toe gehouden getuigenverhoor vaststaat, is ten eerste dat verd. door de huishoudster twee maal reeds pertinent is herkend als degeen; die uit de kamer is gekomen waar haar meesteres vermoord is, waarna hij de huis houdster ook met een scheermes heeft aan gevallen. Ten tweede, dat de huishoudster verd. ook 's morgens aan de woning heeft gezien, wat deze zelf heeft toegegeven. Ten derde, dat conducteurs der H.T.M. verdachte uit het moordperceel hebben zien komen. Ten vierde, dat. een bouwvakarbeider ge naamd Piko verdachte herkend heeft als degeen, die het pakje over den muur gooide in de Cornelis v. d. Lijnstraat, hetgeen later het bebloede scheermes bleek te zijn. Ten vijfde, dat bloedvlekken aan de handen van verdachte zaten. Hoe kwam de dader binnen? Hoe of verdachte het huis van mevr. O. is binnengekomen staat £iook nog niet vast. Het is mogelijk dat hij met een sleutel die op de deur van perceel 395 paste ongemerkt is binnengekomen. Proeven met den in bezit gevonden sleutel moeten deze mogelijkheid niet hebben uitgesloten. Het is echter ook mogelijk dat mevr. O. hem heeft open gedaan. De huishoudster mej. H. wier toestand nog zorgelijk is door het groote bloedverlies heeft hieromtrent geen opheldering kunnen ge ven. De directeur van de H. T. M., ir. Montijn heeft volgens het Hbld., Zaterdag in de directiekamer de drie trambeambien ont vangen, die zich hebben onderscheiden door het verleenen van hulp aan de gewonde huishoudster van de vermoorde en door het aanhouden van den vermoedeiijken moor denaar. Zij kregen een gratificatie. HET CONGRES VAN HET N. V. V. De openingsrede van den heer E- Kupers. Bij de opening van de algemeene vergade ring van het Nederlandsch Verbond van Vakvereenigingen te Rotterdam hield de voorzitter van het Verbond, het iid der Twee de Kamer de heer E. Kupers hedenmorgen de openingsrede. Spr. begon met eraan te herinneren, dat het laatste Congres van het N. V. V., drie jaar geleden te Utrecht gehouden, een moei lijke periode voor de vakbeweging afsloot. Spreker ziet thans echter met voldoening terug op de afgeloopen drie jaar. Deze pe riode heeft over de geheele linie vooruit gang gebracht. Vooral de vacantie-actie is schitterend ingeslagen. In de afgeloopen 3 jaar gig het ledental van het N. V. V. met meer dan 30.000 voor uit en op 1 Juli bedroeg het ledental 242.000. Aan stakingen en uitsluitingen werd in 1928 f950.000 uitgekeerd, waarvan bijna 7 ton voor rekening van den metaalbewerkers- bond kwam. Het totaal vermogen der bij het N. V. V. aangesloten bonden bedroeg op 1 Januari 1929 f 11400.000, niet medegerekend de stakingskas, die op 1 Januari 1929 geste gen was tot 11/2 millioen gulden. Het bezit van een groote financleele re serve is een sterke steun voor de bonden bij het voeren van hun acties. De heer Kupers memoreerde de conflic ten met dij Metaalbond n.l. de loodgieters- staking in 1927 en den striju bij de scheeps bouwmaatschappij „De Schelde" waai bij door het N. V. V. een steunbeweging werd georganiseerd, mede als een waarschuwing aan den Metaalbond, om niet tot uitslui ting over te gaan. Spr. besprak verder de moeilijkheden van het houtconflict te Zaan dam, waar echter de arbeiders allen naast elkaar staan, wat helas niet gezegd kan worden van de landarbeidersstaking in Oostelijk Groningen. De positie, waarin de moderne vakbewe ging verkeert aldus spreker geeft reden tot tevredenheid. Er heerscht overal leven en beweging, wat voor een zeer belangrijk gedeelte mogelijk is gemaakt door de sterke opleving, die in de laatste jaren in het be drijfsleven valt waar te nemen. Spr. toont dit uitvoerig aan en met cijfers gedocu menteerd. De verstandhouding met den nolit'eken bondeenoot. de S. D A. P. is beter dan 7,ii nru*- ooTTïopif Ic pn rfoor d° .«st.'cbH»"» vnu (4pn Algemeenen Raad van S- D. A. P. en N. V. V. Is dit bondgenootschap nog hechter ge worden. De invloed van de vakbeweging breidt zich overal uit. Meer en meer erkent ook de regeering de maatschappelijke beteekenls der vakbeweging en in allerlei officieele or ganen worden vertegenwoordigers benoemd der vakbeweging. De Industrieclc samenwerking. Ten aanzien van het overleg tusschen werk gevers en arbeiders zei de heer Kupers het volgende: ..In navolging van andere landen zijn eeni- gen tijd geleden ook in ons land pogingen in het werk gesteld, om tot- een betere verstand houding te geraken tusschen werkgevers- en arbeidersorganisaties. Aan het verzoek, door het Verbond van Nederlandsche Werkeevers tot enkele Vakcentralen een'cht om de moge lijkheid van een dergelijke samenwerking nader onder het oog te zien. heeft ook het bestuur van het NV.V. gevolg geceven. Of dit overleg in de toekomst tot practische resul taten zal leiden, is thans nog niet te zeggen. Daarvoor heeft dit overleg nog te kort ge duurd. Indien evexiwel door zoodanig over leg een betere verstandhouding tusschen de arbeiders- en werkgeversorganisaties verkre gen kan worden, dan is dat o.L toe te juichen. Onze vakbeweging heeft niet de minste be hoefte aan conflicten, aan stakingen of uit sluitingen. Indien het mogelijk is, door over leg tot behoorlijke arbeidsverhoudingen te geraken, waarbij ook de belangen dor indus trie in het oog gehouden kunnen worden, dan zal zij er niet aan denken, het wapen der werkstaking te hanteeren. Het is ook in onze kringen reeds lang gemeengoed geworden, dat de vakbeweging belang heeft, bij een bloeiend bedrijfsleven Een kwijnende indus trie is niet in staat, goede arbeidsvoorwaar den te geven. Maar betere verhoudingen zul len er alleen komen, wanneer het besef daar van bij beide partijen aanwezig is. De rede van den heer Philips op Vrijdag 6 September jl. te Maastricht gehouden, op het congres van het. Verbond van Nedcrlandsche Werkgevers aldus de heer Kupers zij dan ook bij den leidinggevenden personen in de" verschillende werkgeversorganisaties van harte ter bestudeering aanbevolen. Voor al beveel ik in hun bijzondere aandacht aan, de passage in deze rede. waarin de heer Phi lips den dringenden oproep tot- de werkgevers richt, om den vertegenwoordigers der vakver eenigingen te helpen in hun pogingen, het levenspeil der arbeiders te %'erhoogon". Tenslotte herdacht de heer Kupers den sedert de vorige algemeene vergadering over leden secretaris der S.D.A.P. den heer C, Werkhoven, en den overleden bestuurder van den Transportarbeidersbond H. Overst-, wat door de vergadering staande werd aange hoord. Na 't Congres tot eensgezindheid en strijdvaardigheid te hebben opgewekt en de aanwezigen hartelijk welkom te hebben gc- heeten, verklaarde de heer Kupers dc verga dering voor geopend. FLORALIA-TENTOONSTELLING. Op de Zaterdag en Zondag in gebouw „St. Bavo" gehouden Floralia-tentoonstelling wer den de volgende prijzen toegekend: 1ste prijzen. Hendrik Roodselaar, Hemmie Dijkstra. J. Vijlbrief, Johanna Groenveld, Dina Leiders, Karei Geschar, B. van Busschoten. A. van Steen, Lucie van Dijk. Jeanne van der Hart, J. G. Maatkamp, Lena Planjer, Jo Walker. Kees Fortgens, Ben Lubbers, Mar iet je Veen, Willem le Fèbre, Bettie Geeven, Jacob Vre- denduin, B. F. Kruyff, Stientjc de Vogel, Gonnie Geutskens, Annie Wenke, Dient je Uitermarkt, G. Hellingman. Annie Kuyper. Kiek ter Smitten, Theo Knol, Sient-je Kuyper, Alida Luyte, Jo Fic.kenger, Teunis Luikel, Jan Kramer, Gerarda Steenkist, A. v. d. Weerdt, Marietje Veuger, Willem Hage. Greta v. Sta voren, Miep Stoffers, Corrie Waalewijn, Ans Oberinck, Betsie Harmsen, Wim Roest. Noes Lubbers, Jaantje de Vries, Maantje Koel, J. H. Scheffer. Bestuursprijzen. Lucie v. Dijk. Corrie Waaiewijn, E. Bausch, Beppie Roosloot, H. v. Liemt, Annie Timmer mans, J. B. Kasten. J. H. Scheffer, Karei Popelier, Piet Woudenberg, Petrus Korsman. 2de prijzen. J. Roggeveen, Annie Boerkool, C. L. van Halm, Jacob Wassenaar, Sippie Smidt, J. Geels, Rika Turkenburg, Annie Bogaart. Thea v. Hemert-, T. Veenstra, M. v. Bilderbeek, Pancras Lammertsma, Mimi Moser, C. Oremus Jan Will-emsen, Jan Notenboom, Annie Heerens, D. Kramer. Corrie v. Slooten, Corrie van Veen, Piet Makkeiie, Jes de Vries. David Andrea, Jan Broer, N. Teeuwen, Paula Sweerts Corrie de Vries, Johan Groot, Geysbert L Groot, C. Huel, Friede Groot. Nelly Toepoel. W. Zwart, Joh. Hartel, Gerrit Feders, E. van Asperen, G. Wichers, Guurtje Groot. G. v. d. Valk, Mientje Versteeg, Gretha. Blom. J. W. Overstegen, Truus v. d. Maat, P. v. d. Bilder beek, Frieda Luytcn, Annie Smit. Geurtje Smit, R. Polak, E. Cassé, Mida Messchaert, Annie Koster, Pieter v. Rooye, Eva Groot, Adriaan Warmerdam, Pietje van Rossum, Theo v. d. Poll, Jetty Blijker. Annie Lucas. B. v. Viersen, J. J. Timmer Willem Klomp. J. J. Huyer, H. Out Dirk Smit, Jan Veen, D. J. Maarse, Marie IJsselmuiden. Joh. Wil- lemsen, Henk van Muyer, Bep Hennis. Ferdi nand Kappelliof. Annie Westenbroek, W. Dickx, G. Kroonduiver. DOODELIJK MIJNONGELUK BIJ HEERLEN. NALATIGHEID DE OORZAAK. De 21-jarige ongehuwde Oostenrijksche mijnwerker L. Höfstadter is in de „Oranje Nassau III" in een tusschenschacht gevallen en in het ziekenhuis te Heerlerheide aan de bekomen verwondingen overleden. Naar de Crt. verneemt is het ongeval te wijten aan nalatigheid van dengene. die belast was met de afsluiting van de schacht, hetgeen volgens het mijnreglement op oogenblikken, dat geen transport plaats vindt, steeds geschieden moet. AUTO BIJ ENSCHEDé DOOR LOCOMOTIEF VERBRIJZELD. Een doodc en een zwaar gewonde. Zaterdagavond omstreeks negen uur is er bij den onbewaakten overweg van de halte Usselo (gem. Lonneker) een ernstig ongeluk gebeurd, meldt dc N. R. Ct. Een auto, waarin twee personen zaten is tegen een daar pas- seerende losse locomotief gereden, waardoor de auto geheel verbrijzeld werd. Een der in zittenden, G. W., werd gedood, terwijl de andere, G. Z., ernstig gewond naar het zie kenhuis te Enschede is overgebracht. Omtrent het ongeluk op den onbewaakten overweg bij Usselo meldt V. D. nog: De 46-jarige handelsreiziger G. W., uit Lonneker die tegen den grond werd geslin gerd en op slag dood was, laat een vrouw en tien kinderen achter. De bestuurder van de auto dc 50-jarige koopman E. Z. uit Enschedé raakte tusschen de buffers van den locomo tief. welke door den wagen heendrong, en de stuurinrichting bekneld. Hij werd zwaar ge wond naar het R. K. Ziekenhuis te Enschedé overgebracht. Zijn toestand is op het oogen- biik niet levensgevaarlijk. De auto kwam van Boekelo en reed op den. met oer spoorlijn parallel loopenden straat weg. Bij de halte maakt de weg echter een scherpe bocht en steekt de lijn over. Beide inzittenden hebben de locomotief wel gezien, doch zij dachten er niet aan, dat deze met groote snelheid reed. W. schijnt het gevaar wel te hebben zien aankomen en heeft naar alle waarschijnlijkheid getracht uit den auto te springen. Het tragische van dit ongeluk Is, dat W. aan Z., die bezig was het chauffeeren te lcc- ren uit vriendschap heeft aangeboden hem dien middag te onderrichten. De aan Z. toe- behoorende auto is totaal vernield. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN n 60 Ct». per regel. Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a HILLEGOM ZWEMDIPLOMA'S. Zwemdiploma's van de gemeente zijn uit gereikt aan de heeren J. Muller. M. Struik, J Straathof. R. Sobcls, L. Baas. H. Kijne, T. Out. Th. Breedveld. H. Stevens, H. J. Hfjl- kema, Chr. Hijlkema. H. P. Benkempcr. G. Flentrop. G. J. W. Mathot cn J. de Geus- En aan de dames: A. Jonkheer Wd-, M. F- Taat, A. W. C. Maaskantr—Roeien, M. Duys, cn J. M. WarmenhovenDuys. Tevens zijn diploma's van de H. Z- V. uit gereikt aan de hoeren J. C. G. Kat, C. Kraay, D. Haster, J. Voges, H- Roeland, H. Roeland Jr.. en H. Peet, benevens aan de dames G. E. Taat, A M. Hoogmoed, G- C. den Hartogh— Schuurman en E. van Zonneveld—Maas kant. NOTARIS D. BODDEUS. f Notaris D. Boddeus te Hillegom is Zondag middag plotseling overleden in den ouder dom van 56 jaar. De overledene werd in 1902 canditdaat, in 1912 notaris te Schie dam en in 1927 notaris tc Hillegom. Hij was bestuurslid van de Kieskring Lel den der Anti-Revolutionaire Partij. Zondagmorgen is notaris Boddeus nog ter kerke geweest. BLOEMENDAAC GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal gehou den op Donderdag 12 September 1929 ten 14 ure ('s nam. 2 uur) ten Raadhuize te Over- veen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Verleening eervol ontslag aan den amb tenaar van den Burgerlijken Stand, Ch. F. de Roo van Aldcrwerelt. 3. Benoeming ambtenaar van den Burger lijken Stand. Aanbevolen wordt de heer Mr, Dr. J. Wackie Eystcn. 4. Benoeming voorzitter en leden der Com missie. bedoeld bij art. 54, lid 1, der Gemeen tewet: Financleele Commissie: (Aftredende leden: de heeren Luden, Dor- hout Mees. Schulz). Benoeming leden der Commission, bedoeld bij art. 54. lid 2. der Gemeentewet: Commissie voor Publieke Werken: (Aftredende leden: de heeren Prinsenberg en de Waal Malefijt). Commissie voor Onderwijs: (Aftredende leden: de heeren Boniwater en Hogenbirk). Commissie voor Sociale belangen: (Aftredende leden: de heeren Dc Clcrcq en Noorman). Commissie voor de bedrijven: (Aftredende leden de heeren Hogenbirk en Kremer). Commissie voor de brandweer: (Aftredende leden de heeren Cassee en Verdegaal). Benoeming leden der Commissie, bedoeld bij art. 166 der Gemeentewet: Commissie voor de strafverordeningen: (Aftredende leden: de heeren Bornwatcr, Luden en Dorhout Mees). 5 Voorloopige vaststelling gemeentereke ning over 1928. 6. Verhuur van het terrein aan den Brede- rodeweg en de Zomerzorgerlaan. 7. Aankoop grond langs den Brederodeweg van de Erven van der Vliet. 8. Idem van mevrouw Van der Wijck. 9. Aangaan eener transactie met de ge meente Haarlem ter zake van den Zeeweg en de bebouwing \an het terrein der meng machine. 10. Vaststelling uitbreidingsplan voor het terrein aan den Duinlustparkweg cn den Bre derodeweg. 11. Wijziging der Bouwverordening. 12. Ontheffing Drankwetverordening 1909 aan S. Zwaagman. 13. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 14. Beslissing op reclames tegen aanslagen ln de Hondenbelasting. 15. Vaststelling verordening aardappel ziekte. GEVONDEN VOORWIERPEN Terug te bekomen bij: Bakker. Bloemen- daalscheweg 130, Bloemendaal, een dames- vest; Ronner. L. v. Dalelaan 34. Haarlem een dameshorloge; Simonls, Emmastraat 17. Am sterdam een kinderarmbandje; L. Warmer dam, Boekenrodewcg 3, Aordenhout, een zweep; Zwemmer. Oosterduinweg 14. Aerden- hout, een damesportemonnaie met inhoud; en een sleutel; Kennel Haerlem, een zwart hondje; Postkantoor te Bloemendaa/1, een huissleutel; R. van den Enden. Bloemendaal- scheweg 95, Bloemendaal. een zwartlederen damestasch met inhond; Hhijbens, Ramp laan 52, Haarlem, een damestasch met in houd; Gras en Spoor, Bloemendaalscheweg 49, Bloemendaal, een portmonnaie met in houd; G. Waanders, Boschlaan 29, Bloemen daal, een penning waarop No. 669 Zaandam; P. Lokerman, Bloemendaalschestraatweg 118 Jan Gijzen vaart een zilveren rozenkrans in étui; L. Hofste. Zuider Stationsweg 17. Bloe mendaal, een kindertaschje met Inhoud; Zij-1 stra, Hendrik Roozeitfaan 39. Haarlem, een belastingplaatje; J. v. Altena. van Stolberg laan 7. Aerdenhout. 4 bollenmandenW. Vleghert. van Stolberglaan 17. Aerdenhout. een bal; W. F. Roozen, Middentuindorplaan 9. Haarlem, een vermoedelijk gouden broche. W. Mazurel, Klevcrlaan 259, Haarlem, oen paraplui en een pondgewicht: de Jong. Duin- v!Iet spad 7, Haarlem, een bruin lederen si garenkoker, J P. v. d. Borden, Kleverlaan 109, Bloemendaal. een dames- en klnderstroo- hocd; Godijn, Nieuwe Kerkplein 24 zwart. Haarlem, een bastaard herdershond; bij den badman aan het Bloemendaalschestrand eenig los geld; aan den politiepost Noordzee strand, een ring met sleutels, drie badpakjes, een nummerplaat van auto R 3866: aan bet bureau van politie te Overveen, een minia tuur, een kinderportemonnaie. een huissleu tel. een nikkelen armband, een portemon- nale. een potlood, een dameshandschoen, een portemonnaie met Inhoud,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 5