H. D.-VERTELLINGEN FEUILLETON De Roode Vingerafdruk HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 9 SEPTEMBER 1329 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Dieuleveuille (Naar het Fransch). Ei- was een zieke binnengebracht, die me buitengewoon interesseerde en een studie waard was. Het was een zekere Dieuleveuille waarvan diegenen, die uit mijn tijd dateer den, wel eens hadden hooren spreken, want de couranten schreven destijds veel over hem. Deze Dieuleveuille een klein en nietig mannetje, verschrikkelijk nerveus, was een werkelijk geleerde en een schrandere uit vinder. Nog eerst 34 jaar, leefde hij heel schraaltjes van hot jaargeld, dat de door zijn uitvindingen rijk geworden fabrikanten aan hem uitkeerden. Zij toestand was be klagenswaardig. In een reeds vergevorder den staat van longtuberculose verkeerend, wist hij dat hij nog maar kort te leven liad. Dit besef wekte in dubbele mate zijn wan hopige razernij op, en deze richtte zich in de eerste plaats tegen de menschen, dien hij een feilen haat toedroeg en in de tweede plaats tegen zijn uiterlijke afwijkingen, want hij beging allerlei buitensporigheden. Het -resultaat was, dat zijn ziekte nog ver ergerde en zijn verstand eronder ging lij den. Hij begon met te veronderstellen, dat hij achtervolgd werd. Ook was het wel eens omgekeerd en was hij degeen die achter volgde. Eens op een dag loste hij een revolver schot op een zeer achtenswaardig man, die er gezond en flink uitzag en geld scheen te bezitten. Hij had geschoten uit zijn venster, zich vervolgens in zijn kamer opgesloten, en daarna het wapen op de politie gericht, die hierop trachtte binnen te dringen. Toen zijn voorraad,munitie uitgeput was, werd hij ge arresteerd. Zijn revolver had iii ieder geval' haar doel gemist. Dieuveuille trachtte geenszins zich vrij te pleiten. Voor den rechter van instructie weigerde hij verklaringen af te leggen. Toen hij vernam, dat zijn aanslag mislukt was, verklaarde hij: dat daar niet zijn arm, maar zi,jn oog schuld aan'had. Men hield hem daar opgesloten. Zijn advocaat, die hem was toegezegd, was niet gelukkiger. De ge sprekken met Dieuleveuille waren moeilijk, want hij legde altijd een onver dragelijke brutaliteit aan den dag. Drie zenuwartsen konden hem slechts met groote moeite on derzoeken en Dieuveluille werd geheel on toerekenbaar verklaard en in een krank zinnigengesticht gepalatst, Toen men hem wegbracht, wist ik nog niet, dat ik werkelijk met een krankzinnige te doen had, want ik had voor gewoonte genomen, ten behoeve van mijn studie in de zielsziekten, nooit de certificaten van opneming te lezen, alvorens de patiënten zelf te hebben ondervraagd en een eigen oordeel gevormd te hebben over het desbetreffend geval. Ik vroeg hem dus naar zijn naam. Hij strekte zijn handen ge vouwen uit, alsof hij iemand zegenen wilde en de oogen ten hemel richtend, zeide hij: Dieu le veullle (God wil het zoo). Ik herhaalde mijn vraag nog eens, maar nu een beetje ruwer: Hoe is je naam? En weder vouwde hij do handen op dezelfde wijze en sprak ernstig: Dieu le veuille (God wil het zoo). Eerst later begreep ik. waarom hij zich zoo noemde, hij was atheïst en spot- te met z'n eigen naam. Het onderzoek in zake zijn geestvermogens was niet gemak kelijk, want of, hij deed geen mond open of er kwam geen einde aan zijn verklaringen afleggen. Ons andere doktoren maakte hij uit.voor slechte doktoren" moordenaars en nog erger cn wanneer hij in een betere stem ming was, voor uitvinders van de rabarber. Wanneer ik probeerde hem te ondervra gen, hem een verhoor af te nemen, keek hij me zoo listig en zoo verachtelijk aan, dat ik niét durfde doorgaan. En nu spreek ik nog niet eens van de dagen dat hij zoo kwistig was met schoppen. Op een namiddag dat hij zeer opgewonden was, hief hij zijn gevoelloos geworden vuist op. en don hemel bedreigend, riep hij uit: Smeerpoets. Om te weten wien hij hiermede bedoelde in zijn ijltoestand, vroeg ik hem: Wien bedreigt ge Dieuleveuille? Hij keck me recht aan cn antwoordde met een knippen van de oogleden. Hem, den uitvinder. Welke INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per reReL uitvinder, Dieuleveuille? Opnieuw keek hij me oplettend en op dezelfde wijze aan. De uitvinder van de gemeenheid. Van welke gemeenheid, Dieuleveuille? Hij kwam op zijn bed weer tot kalmte, schudde met het hoofd en antwoordde ernstig, als of hij tot zichzelf sprak: De menschheid. Deze scene had me diep geschokt. En el- ken keer, dat ik zijn kamer naderde (hij had een kamer in de ziekenafdeeling) voel de ik me vreeselijk angstig worden. Hij had een bijzondere aantrekkingskracht voor mij, een samengaan van sympathie en medelij den. Ik raadde in hem heel de smart van den mensch om zijn lot. Hij was terneergedrukt door een naam, die zijn geloofsovertuiging in een belachelijk daglicht stelde. Eens op een dag, gedurende de nieuwe in spectie, kon ik mij niet meer inhouden. Ik klopte hem zachtjes op den schouder, en zeide, zeer bewogen, tot hem: Dieuleveuille, ik heb erg met je te doen. Ik had tranen in mijn oogen. Hij zag me aan, zooals hij me nooit had aangezien; en één oogenblik ont dekte ik in hem een normaal fijngevoelig en broederlijk mensch, in 't kort: een men- sclielijk mensch. Daarna werd zijn blik weer zooals ik van hem gewoon was. en Dieu leveuille, die me een trap tegen mijn bee- nen gaf, wierp me verachtelijk toe: Ach, loop naar de maan. kwakzalver, machtelooze uitvinder van de rabarber. Ik begreep, ik begreep dat hij ons. dokto ren niet vergeven kon, onze onbekwaam heid om hom te genezen. POST VOOR INDIë. HET EERSTE VLIEGTUIG VERTREKT DONDERDAG. De directeur van het Amsterdamsche post kantoor herinnert er aan, dat het eerste postvliegtuig naar Ncd. Oost-Indië zal ver trekken op 12 September a.s. des morgens vroeg. De aandacht wordt er op gevestigd, dat alleen medegenomen wordt correspondentie voor Ned. Oost-Indië en verder gelegen lan den als Malakka, Sia'm, Fransch Achter- Indië, Philippijnen, China, Japan, enz. Deze correspondentie wordt opgenomen in de luchtpost-brievenmalen voor Ned.-Indië en. vandaar uit per eerstver. trekkende gelegen heid doorgezonden. Boven en behalve het gewone porto is een luchtrecht (te ver antwoorden in luchtpostzegels) verschuldigd van: voor briefkaarten en postwissels 40 cc. per stuk; voor brieven en andere stukken 75 ct. per 20 gram of gedeelte van 20 gram. Het verdient aanbeveling, de stukken, welke 'bestemd zijn om met postvliegtuigen naar Ned.* Oost-Indië te worden verzonden, te voorzien van een „LucMpost"-étiquette, om dat de stukken dan beter in het oog vallen. De luchtpost-étiquetten zijn kosteloos aan de kantoren verkrijgbaar. IIET CARLTON-HOTEL. Naar het Hbld. verneemt, zal Maandag avond In „Polen" te Amsterdam een vergade ring worden gehouden van crediteuren van het Carlton-Hotel (staande buiten het co- mité-Roozen-Bol-Baumhauer) De bedoeling is er tegen te protesteeren, dat de crediteuren h.i. zijn misleid. Zij zijn in de meening geweest te hebben geleverd aan de N.V. Carlton-Hotel (welke N.V. niet bestaat) en blijken nu schuldeischers te zijn van de N.V. „Nereïde", die een verzoek om surséance heeft ingediend. Zij willen pogen te bewerken, dat de surséance niet wordt ver leend of dat de beslissing wordt uitgesteld. ORGELBESPELING in de Groote- of St. Bavokerk te Haarlem, op Dinsdag 10 September 1929, 's avonds van 8 1/4—9 1/4 uur, door den heer George Robert. Programma: 1. Chaconne F gr. t., H. Purcell. 2a. Pavane a kl. t., W. By<rd. b. Fuga C gr. t., D. Buxtehude. 3. Concert g kl. t., G. F. Handel. Adagio, Al legro, Adagio, Allegro. 4. Vom Himmel hoch, da komm' ich her, J. Pachelbel. 5. Conceit g gr. t., J. S. Bach. Allegro, Gra ve, Presto. DE AMSTERDAMSCHE WETHOUDERSKWESTIE. Een college met 3 Soc.-Dem. 1 Christ.-IIist. en 1 Vrjjz.-Dem.? Oud-wethouder Ter Haar neemt geen candidatuur meer aan. Zaterdagmiddag is te Amsterdam een bij eenkomst van raadsfracties gehouden, ter bespreking van de wethouderscrisis. De Christ.-hist. -fractie die het initiatief tot deze bijeenkomst genomen had, heeft in een communiqué aan de pers o.a. het volgende medegedeeld: De mëening der Chr.-Hist. fractie. Zij wenscht er aan te herinneren, dat het tegenwoordige college slechts onder den drang der omstandigheden gevormd is. Im mers het belang der stad Amsterdam eischt, dat er sociaal-democraten in het college zit ting nemen. Nu men voor het feit staat, dat het col lege genoopt is geworden af te treden, zijn, naar de meening harer fractie, in de eerste plaats degenen, die deze motie verwierpen, verplicht een nieuw college samen te stel len. Practisch komen voor deelneming aan het nieuwe college in aanmerking: de sociaal-de mocraten, vrijzinnig-democraten en Christe- iijk-historischen. Van de laatste twee frac ties ieder slechts één. Verder meent de Christ.-hist. fractie, dat, nu gebleken is, dat er aan wederzijdsche te gemoetkomendheid van de fracties, die dit college hielpen samenstellen, tegenover dit college en omgekeerd steeds meer is gaan haperen en dit college door een dergelijk ge brek aan tegemoetkomendheid van de meer derheid van het collége thans zelfs gevallen is, er, zoo eenigszins mogelijk, niet meer zulk een college moet terugkomen. Trouwens, zij acht de S. D. A. P. thans, nu deze de motie-Douwes mede verworpen heeft, verplicht weer in het college zitting te nemen. De Christ.-hist. fractie kan daarom aan vaarden, dat de soc.-dem. in het nieuwe col lege drie zetels zullen bezetten. Zij acht dit geen derogeeren van het stand punt, door haar fractie in 1927 ingenomen. Immers de politiek brengt steeds nieuwe si tuaties, die dan telkens nieuwe oplossingen vragen. Hiermee is nog niet beslist over een in williging van door de S. D. A. P. te stellen voorwaarden. Hare fractie zou dergelijke voorwaarden eerst nader moeten bezien. Naast de drie fracties, die h.i. practisch in de eerste plaats verplicht zijn in het nieuwe college zitting te nemen, rust boven dien volgens hare fractie ook op de overige fracties een plicht zich' niet aan de vorming van het college te onttrekken. De Ghrist.-Hist. achten zich verantwoord tot een dergelijk college met drie soc.-dem., een vrijz.-dem. en een R.K. of Vrijheidsbon- der mede te werken, omdat er haars inziens op dit' moment geen andere keuze is, echter slechts wanneer zij zich zou kunnen ver eenig-en met eventueel door de S. D. A. P. of anderen te stellen voorwaarden. De meenïng der S. D. A. P. In de Zaterdag gehouden bijeenkomst hebben de soc.-dem oer aten uitdrukkelijk ver klaard het stemmen 'tegen de motie-Douwcs geen grondslag te achten voor samenwer king. meldt her- Hbld. Zij waren van oordeel, dat er moest komen een college van B. en W. homogeen op democratischen grondslag door de aanvaarding van de voorwaarden van hunne uitvoerige lijst. Tenslotte verklaarden zij, dat hunne eischen thans aan alle grbepen bekend wa ren en de fracties die op die basis met hen wilden samenwerken, werden verzocht dit schriftelijk aan hen mede te deelen. Onder deze omstandigheden bestaat bij de Christelijk-Histofl|phe fractie geen nei ging om andermaal de verschillende par tijen bijeen te roepen; zij meent dat thans de soc.-democratische groep de leiding heeft genomen. Het Hbld. verneemt dat de afgetreden wethouder de heer J. ter Haar Jr. zich niet meer beschikbaar wil stellen voor een wet- hovderscandidatuur. Zijn fractie heeft zich echter bij dit besluit nog niet neergelegd. TWEE BOOTEN OP DE KAAG VERBRAND. Vrijdagnacht is op de Kagerplassen door onbekende oorzaak een motorboot van dr. Schoemaker uit Scheveningen in brand ge raakt. Het vaartuig dreef naar de motorboot van den heer Van Hulst uit Warmond, welk vaartuig ook vlam vatte. Beide booten zijn geheel verbrand, meldt het Hbld. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorge komen. BEJAARD ECHTPAAR VOOR 2400.— OPGELICHT. DE DADER GEPAKT. Begin Augustus van dit jaar vervoegde zich bij een bejaard echtpaar te Aagtekerke (Z.) een persoon, die voorgaf belasting ambtenaar te zijn en die zeer goed met de situatie en de financieele positie van het echtpaar op de hoogte scheen te zijn, meldt de Tel. Hij heeft deze menschen wijs ge maakt, dat zij de belastingwetten ontdoken door hun spaarpenningen thuis te bewaren. Ook waren zij schenkingsrecht aan den Staat verschuldigd, omdat zij aan hun kinderen een belangrijk bedrag aan geld geschonken hadden. De bejaarde menschen geloofden die vertellingen volkomen en in hun angst veroordeeld te worden tot een geldboete of gevangenisstraf, hebben zij dien persoon on geveer f 2400 afgegeven. Deze persoon is ver volgens met het- geld vlug op zijn rijwiel weg gereden. Na eenige dagen is daarop bij den burge meester van Aagtekerke aangifte van deze oplichting gedaan, waarop de burgemeester den brigadier der rijksveldwaeht, Marcusse, en den gemeenteveldwachter, Verhage heeft opgedragen een onderzoek in te stellen. Wel ke wegen bij dit nauwkeurig onderzoek ech ter werden ingeslagen, steeds weer leidde de weg naar Oost- en West-Souburg. In ver band met het door het echtpaar opgegeven signalement en in samenwerking met de Oost- en West-Souburgsche rijksveldwaeht, rezen bezwarende aanwijzingen tegen een thans gearresteerden verdachte, waardoor tot arrestatie kon worden overgegaan. Na confrontatie met de beide oudjes ver klaarden laatstgenoemden pertinent in hem den dader te herkennen. De burgemeester van Aagtekerke heeft inbewaringstelling van don arrestant bevolen. Dezer dagen ïs ver dachte voorgeleid voor den Officier van Justitie te Middelburg, die zijn bewaring noodig oordeelde en waarna insluiting in het Huis van Bewaring is gevolgd. DE TENTOONSTELLING VAN „FLORALIA" In tegenwoordigheid van verschillende be langstellenden opende Zaterdagmiddag de heer G. H. Weustink, Inspecteur van het Lager Onderwijs, de tentoonstelling van „Floralia" in het gebouw St. Bavo, nadat de presidente van het bestuur, mevr. Risselada- Garrer, dank had gebracht voor de ook thans weer van verschillende zijden on dervonden medewerking, in 't bijzonder aan de heeren Weustink, Bouwer, Directeur van Den Hout en de Plantsoenen en de jury leden. De heer Weustink zeide o.m. in zijn ope ningswoord dat het streven der Vereeniging „Floralia" hem buitengewoon sympathiek ïs, omdat het zooveel opvoedende waarde heeft. „Onmid'lijk nut sticht niemand, meestal gaat Het langs een weg, die zich niet nagaan laat". Zoo gaat heb ook met „Floralia". Het heeft spr. vaak getroffen dat de kinderen hïer en. in de omgeving van Haarlem de bloemen meer sparen dan in andere streken wel het geval is. Zeer zeker is dit ook te danken aan den goeden invloed van „Floralia". Het zien van bloemen doet iedereen goed, Guido Gezelle en zooveel andere dichters werden geïnspireerd door de natuur. Wan neer nu de natuur zulk een invloed oefent op de dichters, hoe groot zal dan haar in vloed zijn op het ontvankelijk kinderhart! Spr. eindigde met een woord van dank aan alle hoofden van scholen en onderwij zers die het streven van „Floralia" steunen en verklaarde de tentoonstelling voor ge opend. De opening werd o.m. bijgewoond door de heeren van Liemt, Joh. Visser en M. H. Groenendaal, leden van den Gemeenteraad. VERKEERSONGELUKKEN. Te Hillegom. Het negenjarig zoontje van den heer K. is bij het onverwacht oversteken van de Hoofdstraat! nabij de Hfrvormde Pastorie door een auto aangereden. Dr- ten Hoopen, constateerde een ernstige hersenschudding en gelastte onmiddellijke overbrenging per ziekenauto naar het ziekenhuis te Leiden. De toestand van het ventje is bedenkelijk. De bestuurder van den auto had geen schuld aan het ongeluk. EEN VAANDEL VOOR IIET CORPS MARINIERS. Op 16 September a.s. zal de Koningin een Koninklijk vaandel uitreiken aan het corps Mariniers, op het Malieveld te Den Haag, des namiddags te half twee. Het corps zal daartoe op het Malieveld worden opgesteld. Het Staf muziekkorps der Kon. Marine zal zijn mede werking verleenen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 C««fc per regel. UithetDuitscli van MATTHIAS BLANK. 18) Ik zal alles doen wat Je verlangt, Else. Wacht neg één dag twee dagen! Dan zal ik je mijn antwoord geven. Ik moet meet nu alleen zijn! Zul je niets overijlds doen? Neen, neen! Maar daarom juist moet ik tijd hebben. Tot ziens. En hoef ik dus niet bezorgd om je te zijn? NeenMorgen Maandag zul je na der van mij hooren. Hij begreep volkomen- dat zij alleen wilde .zijn. Het ergste was toch al voorbij en zij 'wist nu dat hij niet wankelde in zijn liefde. En daarom kon hij gaan. Hij geloofde dat de tijd deze smart zou stillen. HOOFDSTUK XVIII. „Bobbie! In dit oogenblik moet ik je weer noemen zooals vroeger. Ik hoor bij jou, want jouw daad drukt evenzeer op mij als op jou. Toen je dien avond bij Martin Heinecks gezegd hebt, dat je naar mijn man zoudt gaan om mijn vrijheid, op te eischen, had ik het gevoel dat ik een verloren geluk teruggevonden had. Maar ik had geen oogenblik 't idee dat je liefde je tot zoo'n daad zou kunnen brengen. H:t Y.as gebeurd en ik vermoedde nog niets; je had me toch niet geschreven wan neer je naar hem toe zou gaan. Pas toen ze mij vroegen of ik iemand kende op wien de persoonsbeschrijving die ze gaven van toepassing was, dacht ik aan jou. Èn in mijn overijling heb ik verteld dat er op dien avond bij Heinecks vingerafdrukken gemaakt waren en door mijn schuld hebben ze het bewijs gevonden, dat de afdruk op de schrijftafel van jouw duim is. Daarom ben ik tegen mijn wil een verrader ge worden en ik kon het niet anders meer on gedaan maken, al heb ik uit alle macht tegenover den commissaris geprobeerd om de aandacht van jouw af te leiden. Maar dat geeft natuurlijk niets. Dus er blijft je maar een weg over: de vlucht! Ze megen je niet vinden! Ik veroordeel je niet, want je hebt het terwille van mij gedaan. Ik had je niet mogen laten merken hoe ongelukkig ik was en je niet de sporen van zijn mishandeling moeten laten zien. Ik had je moeten, waar schuwen om niet naar hem toe te gaan, want ik wist toch hoe hij was. Dus volg mijn raad op en vlucht; er komt wel een tijd dat ik je volgen kan. Eens heb ik je in den steek gelaten, om dat ik toen niet begrijpen kon wat ik dacht dat lichtzinnigheid was, maar nu begrijp ik je. Verlies geen tijd! Later.... Later als je veilig bent, kom ik bij je. KITTY". Dr. Perscheid richtte het hoofd op en keek Bobbie vragend aan. De verdachte zat tegenover hem, een politieagent stond bij de deuren. Bobbie had de ellebogen op de knieën ge steund en het gezicht met de hand be dekt. Hij bewoog zich niet en antwoord de niet. Dr. Perscheid had met zware stem den brief voorgelezen, dien de commissaris in handen had weten te krijgen. Toen er geen antwoord kwam, vroeg de officier van justitie: Is het na dezen brief niet beter dat u bekent? Deze brief hebt u toch zeker ontvangen? Bobbie von Matrei liet de handen zakken, richtte het hoofd op en knikte. En u probeerde den brief te Verber gen en te verhinderen dat de commissaris hem in handen kreeg, ging de officier van justitie voort. Ja! Waarom bekent u dan niet; de brief komt toch van mevrouw Langenbach? Weer knikte Bobbie. Zijzelf bevestigt uw daad, waarschijn lijk heeft de vermoorde zijn echbgenoote gekweld en mishandeld. Uzelf hebt sporen gezien van geweld. Tenminste, zoo staat het hier. Daar u een paar jaar geleden met de vrouw van den vermoorden Consul-Generaal verloofd bent geweest, wilde u waarschijn lijk weer met haar in contact komen. Is dat zoo? Ja! Geeft u ook toe dat u den Consul-Gene raal wilde nopen zich van zijn vrouw te laten scheiden? Ja! Met dat doel hebt u hem dus opge zocht? Ja! U was het dus, die door den getuige Davidet, den portier, naar de kamer van den Consul-Generaal gebracht werd? Ja, dat was ik, maar den moord heb ik niet gepleegd. U bent tegen twee uur in de werk kamer van den Consul-Generaal geko men? Jal Wat gebeurde er? We hadden een opgewonden gesprek, ik heb hem gezegd wat ik op het hart had. En meneer Langenbach? Hij verzette zich heftig tegen mijn voorstel. Hij schold mij uit enen liet zich hoogst krenkend uit over zijn vrouw. En toen hebt u zich door uw gevoe lens laten' meesleepenOnder die omstan digheden is een dergelijke daad verklaar baar. He heb het niet gedaan. Toen hij mij bovendien uitlachte, toen hij mij vertelde, dat het hem amuseerde om ons in den weg te staan, toen ben ik woedend de kamer uitgeloopen- Hebt u toen iemand ontmoet? Neen. Hoe verklaart u dien bloedigen duim afdruk op de schrijftafel, als u onschuldig bent? Die is niet van mij. Maar die afdruk komt toch volkomen overeen met dien van uw rechterduim. Iloe kwam er bloed op uw duim? Ik weet het niet; ik heb den moord niet gepleegd. Ik weet niets van bloed af en ik ben ook niet in de buurt van de schrijftafel geweest. Hoe laat verliet u de kamer? Ik weet hêt niet; ik was veel te op gewonden om me daar rekenschap van te geven. Maar juist uw opwinding zou het ver klaarbaar maken, dat u de daad begaan hebt. Ik had niet eens een wapen bij me! Heeft de politie u de fotografische ver grootingen van den vingerafdruk laten zien? Ja! U erkent dat de afdruk, die op dien avond bij meneer Heinecke gemaakt werd, die van uw rechterduim is? Weiger namaak en let er op dat op elke tablet het woord „BAYER" staat. Prijs 75 cts GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij: v. Paradijs, Korte Lakenstraat 4 rood, broche: Beiaom, Leia- schevaait 238, bontje; de Vries, Klever, parkweg 8, collier; Tedens, v. 't Hoffstraat 129, ceintuur; v. d. Aar, Korte Hofstraat 7, hamer; Leger des Heils, Spaarne 102, tuin gereedschap en kapstok: Kennel Fauna, grijs-wit katje, gebracht door Meijer, Kruis- weg 21; idem, gebracht door Roos. Kleine Houtstraat 39; grijs-witte kat, gebracht door Veller, Weverstraat 1; zwart-witte kat, ge bracht door Zijp, Oranjeboomstraat 101; Reedijk. Lange Margarethastraat 17, een nachtzak met inhoud: Hoffies, Joh. de Breukstraat 24, potloodhouder; Avis, Zijl straat 32. portemonnaie met inhoud; Jan sen, Soendastraat 34, portemonnaie; Spar renboom, Voorzorgstraat 2f, rijwielbelas- tingmerk; Bruinenberg, Bankastrraat 61, Heemstede, regenjas: Hubert, Celebesstraat 31, rijwielbelastingmerk; In 't Hout, Goet- zeestraat 16, schop: Leewener, Elzenplein 53, taschje; Kruijer, Jacobstraat 1, touw; Bijs ter, Colensostraat 33,. velg met band: Pau- len, Koudenhorn 6, waschgóod; Bureau van politie, Smedestraat, zweep. Wassenaar, Papetorenvest 17 rood, broche; Bureau van politie, Smedestraat. ceintuur; v. d. Berg, Hofdijkplein 35. geld; Kennel Haerlem, zwart-bruin hondje: Meulman, Borneostraat 53, Heemstede, handschoe nen; Verzeilberg, Da Costastraat 62, motor jekker; Kors, Brongebouw, autokussens; Korzelin, Berckheydestraat 36, mantel; Boerkool, Wijde Geldeloozepad 9, manden: Redeleer, Resedastraat 7, kindermutsje; Schouten, K. Heerenstraat 15 zwart, pakje met inhoud; v. d. Smitsen, Nic. Beetsstraat 13 zw., portemonnaie met inhoud; Zuidema, Mamixstraat 21, idem; Sleijtkamp, Ged. Ou de Gracht 43, gereedsehac: Haf tel, Nassau- straat 5, rijwielbelastingmerk; Poul, Elzen- plein 49, idem; Wit, Cornelissteeg 7, idem; Hegeman, Lombardsteeg 14, ring; de Cale- von, Essenstraat 24, kinderschoentje; v. d. Beek, Semarangstraat 8, schoentjes; v. d, Broek, L. Annastraat 16, teekendoos; Ubink, Kinderhuïssingel 62i, gonje zak. Terug te bekomen bijDe Wit, Kruistocht straat 25, bal, Timmers, Arnoldistraat 15, bril Hoogerheide, Haitsma Mulierstr. 38, broche. Kuiper, Oranjestraat 155, befje v. jongens pak. Zeelenbergy Kleverparkweg 214, cein tuur. Bras, Bakenessergracht 75 rd, hand schoen. Kennel Fauna, herdershond gebracht door Klerk, Gasthuisstraat 7, kat gebracht door Sabelis, Donkere Spaarne 16 rd. v. d. Linden, Schouwtjeslaan 94, kap v. electr. lantaarn. Huis. v. Oosten de Bruijnstraat f". kip. Laatstr, Kokstraat 6 rood, kistje sigaren. Wanrooy, Feithstraat 5, moer v. wagen. Splinter, Leidsehestraat 37 rood, pakje met onderkleeding. Bur. van politie, Smedestraat, portemonnaie met inhoud. Bur. van Politie, Smedestraat, idem. Boers. Bleekenbergstraat 23, potloolh ouder. Roosloot, Corn. Schoon- straat 4, rijwielbelastingmer. v. Donselaar, Leidschevaart 240 rd., idem. Janssen, Krit- zingerstraat 26, idem. Zeelenberg, Klever parkweg 214, kinderschoentje. Poort, Anslijn- straat 47, zwempak met muts. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. êoeft een overvloediA roomachtié schuim. Het éebruik hiervan voor uw toilet en in het bad is een weelderié éenot. Een hard stuk aeep.dal tot het laatste viiesje éebruikt lean worden Ja! Er zijn ook vingerafdukken van u i nomen, nadat u in hechtenis genomen bent en de duim daarvan komt ook volkomen overeen met dien bloedigen afdruk. U hebt het zelf gezien. Ja! Maar ik heb den moord toch niet gedaan. Zelfs mevrouw Langenbach twijfelt er niet aan of u het gedaan hebt! Bobbie trok alleen maar de schouders op. Waarom wilde u dan den brief vernie tigen, als u toch onschuldig bent? Ik werd verdacht en als mevrouw Lan genbach aan mij twijfelt dan zouden anderen zeker aan mij twijfelen redeneerde ik. daar om wilde ik verhinderen dat die brief t.egen mij gebruikt zou worden, zooals u nu inder daad doet Dus niettegenstaande alle bewijzen, blijft u bij uw ontkenning: Ik kan alleen maar de waarheid zeg gen. Zoo noemt u het. Waarom hebt u zich niet als getuige aangemeld toen u van den moord hoorde en terwijl u den vermoorde levend en wel achtergelaten hebt, zooals u zegt? Ik zou vragen hebben moeten beant woorden die ik niet- beantwoorden kon. In ieder geval zijn de bewijzen tegen u, de bloedige duimafdruk is het voornaamste bewijs. En uw daad is eenigermate te be grijpen, nadat u wist dat mevrouw Langen bach door haar man mishandeld werdT En zij zelf twijfelt er niet aan of u het gedaan hebt. Ik moet u daarom ook voorloopig in hechtenis houden. Hebt u mij nog iets te zeg gen? Neen! (Wordt vervolgd.).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6