HERINGA &WUTHRICH, BLIKSEMBEVEILIGING WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND SPORT EN SPEL Vreemd geld en chèques HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1929 (Adv. Ing. Med.) gen als herkenningsteeken voor de dragers van het „geheim". Bijzonderheden over den verdachte. Het Persbureau Vaz Dias schrijft ons het volgende: De in verband met den moord op mevrouw O. gearresteerde K. v. d. M. was vroeger klerk bij de N.V. Eerste Drentsche Stoom tramweg Maatschappij te Hoogeveen. Hij wist zich dermate het vertrouwen der directie te verwerven, dat hij benoemd werd tot chef van het station Emmen dier maatschappij, welke functie hij verscheidene jaren be kleedde, totdat hij hi 1925 wegens verduiste ringen ontslagen en in 1926 door de Asser Rechtbank tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld werd. Te Emmen was K. v. d. M. een algemeen geacht ingezetene, die vele vrienden had en zich als een humaan mensch voordeed. Zijn ondergeschikten waardeerden hem zeer en in het algemeen scheen hij zich gaarne het lot van minderbedeelden aan te trekken. Velen hunner steunde hij metterdaad en in de arme buurten als Lombok en Emmerzand was hij een bekende persoonlijkheid. Omtrent het mijn en dijn had hij echter breede opvattingen: van verschillende inge zetenen hleende" hij geld, naar thans blijkt tot in de duizenden guldens. Geen zijne^ geldschieters sprak er echter over, want K. v. d. M. was, zooals gezegd, geacht en genoot het vertrouwen van ieder zoodat men niet over zijn leeningen praatte om hem niet, zooals dat heet „op de straat" te brengen. Zijn „hulpvaardigheid" ging zoover, dat hij soms hypotheek beloofde aan arbeiders, opdat zij een huisje konden bouwen en daar door goedkooper wonen, terwijl hij geen geld had om zijn belofte in te lossen, tenzij hij het zelf leende. De justitie schijnt echter al voor de ver duisteringen (bij de EjDÜ. aan den dag kwamen, hem van verkeerde practijken ver dacht te hebben. Zij moet hem geruimen tijd in het oog gehouden hebben, zonder echter voldoende reden te hebben om in te grij pen. De behandeling der verduisteringszaak trok destijds dé aandacht door de eigen aardige houding van K. v. d. M., een houding die veel overeenkomst vertoont met de „pose" die hij thans schijnt aan te nemen. Ook -boen ontkende hij alle schuld; hij zweeg of tracht te den indruk te vestigen, dat anderen schul dig waren. Menschen die hem kennen, ge- looven dan ook niet, dat hij tot een beken tenis te brengen zal zijn. Men acht het te Emmen mogelijk, dat een door de maat schappelijke tegenstellingen bij hem ont staan innerlijk conflict, hem tot een wan hoopsdaad gedreven heeft en dat hij zich deswege niet schuldig gevoelt, omdat hij het recht achtte van een beter gesitueerde in casu mevrouw O. te eischen, dat zij hem hielp, zooals hij anderen geholpen heeft. Deze verklaring een' poging om hem in zekere mate te verontschuldigen wijst er wel op hoezeer men den verdachte te Em men indertijd achtte en vertrouwde, zelfs al plaatsten verschillende handelingen hem reeds'lang in minder gunstig licht. ARROND. RECHTBANK. In dronkenschap een aanrijding veroorzaakt. De 27-jarige B. H. uit Stompwijk stond te recht omdat hij op den Rijksstraatweg te Hillegom op Zondag 17 Maart 1929 te 9 uur 's avonds hoogst onachtzaam en lichtvaar dig een auto heeft gereden, zoodat hij tegen een langs den weg staande auto, die geheel rechts was neergezet en van voren en van achteren verlicht, is gebotst, met het gevolg, dat zijn auto is omgeslagen en een der in zittenden zoodanig letsel kreeg, dat hij zijn beroep langen tijd niet heeft kunnen uit oefenen. Subsidiair was verdachte ten laste gelegd, in dronkenschap gehandeld te hebben. Veldwachters te Hillegom hebben dron kenschap geconstateerd, hoewel verdachte zeide slechts twee glaasjes mèlk gedronken te hebben. Verdachte zelf was ook gewond, doch vond niettemin de kracht om de veld wachters op hun vragen te antwoorden „Dat gaat je allemaal niets aan." Een 34-jarig stoker uit Rijswijk heeft dien dag meegereden en mee biertjes gedronken, en ook in.de .gevolgen gedeeld. Hij sliep toen heü ongeluk gebeurde, zat boven op een boom toen hij wakker werd, was toen weer meteen „de kluts kwijt" en vond die weer in een zie kenhuis te Rijswijk, waar hij met een lichte hersenschudding en een gekneusden schou der mitsgaders een gescheurd oor lag. Hij heeft 14 dagen geen stoker kunnen zijn. De bestuurder van de aangereden auto. een 34-jarig expert van de Rotterdamsche Ver zekeringmaatschappij te Rotterdam had zijn auto geheel rechts aan den kant gezet om zijn koplicht naar beneden te richten. Een met hem meerijdende dame vroeg hem nog of hij zijn achterlichten wel aan had. Zoo doende heeft hij zich daar nog van overtuigd. Juist toen hij weer in den wagen wilde gaan zitten had de aanrijding pViats. Verdachte zeide, dat de stilstaande auto geen achterlicht op had. De dame, die over het achterlicht gespro ken had, als getuige gehoord, vertelde door de achterruit het licht van een naderende auto te hebben gezien. Een der gewonde in zittenden van den omgeslagen wagen heert tegen haar gezegd reeds een aanrijding ge vreesd te hebben wegens het snelle rijden. De dame werd zelf aan haar lip gewond. Een 16-jarig banketbakker uit Rijswijk wist t-e vertellen, dat verdachte ln een café te Am sterdam en te Halfweg bier gedronken had. Ze waren naar een voetbalwedstrijd in Am sterdam geweest. „Voorzichtig rijden" heeft getuige nog gezegd. Verschillende getuigen legden nog verkla ringen af over de snelheid en den stand van de auto's. Het O.M. achtte alles wat ten laste gelegd is. bewezen. Spr. kan meegaan met den wensch, dat men eens optreedt tegen zulke menschen en vroeg een hechtenisstraf van twee maanden. .Uitspraak over 14 dagen. DE OPRUIïNGSZAAK UIT ZAANDAM. VOOR DE HAARLEMSCHE RECHTBANK. TEGEN EEN „TRIBUNE"-REDACTEUR 3 MAANDEN GEëlSCHT Op een andere plaats in dit nummer vin den onze lezers het verslag van een verga dering, welke de afdeeling Haarlem van de Communistische Partij Holland, sectie der 3de Internationale, Woensdagavond heeft ge houden in het Brongebouw naar aanleiding van een rechtszaak, die heden voorde Ar- rondissements Rechtbank te Haarlem diende. De 26-jarige A. J. K. uit Amsterdam, re dacteur van het Communistische Dagblad „De Tribune" thans gedetineerd, stond te recht, ter zake dat hij, aldus de dagvaarding, op of omstreeks 8 Juli 1929 te Zaandam op zettelijk in een openbare vergadering het aldaar aanwezige publiek mondeling tot een strafbaar feit en tot gewelddadig optreden tegen het openbaar gezag heeft opgeruid, door alstoen aldaar tot dat publiek op hef- tigen toon de volgende woorden te spreken: „Jullie moet iederen dag demonstreeren op straat, en je niets aantrekken van het ver bod van de politie. Er is hier maar een hand jevol agenten en laat jullie je daar toch niet door opzij zerten. Wanneer jullie een demon stratie houdt en de politie verbiedt dit en slaat je uiteen, loopt dan niet weg, maar biijft aaneengesloten staan en gaat door. Wanneer jullie een goed geheel vormen kan de poiitie er niets tegen doen. Jelui moet je tegen de politie verzetten", althans woorden van gelijke zin en strekking. De belangstelling op de publieke tribune was niet zeer groot. Verdediger was mr. S. de Jong uit Am sterdam. Verdachte bracht, terwijl hij in het be klaagdenbankje plaats nam het publiek op de püblieke tribune den conimunistischen groet, het opheffen van de gebalde vuist. Eenige getuige was de heer S. v. d. Laan, commissaris van politie te Zaandam. Deze was echter niet verschenen tengevolge van een misverstand op het parket. Noch het O.M., noch de verdediger hadden bezwaar •tegen het voortzetten der behandeling. Ook verdachte wilde van het hooren van den getuige afzien. In Raadkamer besloot de Rechtbank tot voortzetting der behandeling. De president las een proces-verbaal voor van de protest-vergadering, welke door een opgewonden menigte van 250 a 300 perso nen werd bijgewoond, waaronder 12 Duit- sche matrozen van houtbooten, die geestdrif tig ontvangen werden. K. sprak toen de ge wraakte woorden. Verdachte gaf de juistheid van dit verbaal toe. In den aangegeven geest heb ik in elk geval gesproken, zeide hij. Hij achtte het politie-optreden te Zaandam niet normaal, het is zelfs in politiebladen gecri- tiseerd en daartegen heeft verdachte zich gericht. Over den aard van het door hem aangeraden verzet, gaf hij toe, kan verschil' van meening ontstaan. Ook de sociaal-der mocarten waren verontwaardigd over de hou ding der politie en protesteerden bij den burgemeester, hun partijgenoot. Verd. wil nog opmerken, dat hij meent, dat indien het voor den strijd der arbeiders noodzakelijk is de communisten ook tegen de politieverordening in willen gaan. De president: Maar dan komt u in strijd met de wet. VerdachteDe Communistische Partij heeft geen behoefte aan martelaarschap doch aan vaardt de consequenties van haar optreden. 1-Iet O. M. achtte verdachte strafbaar, kon hoewel verdachte nooit veroordeeld is, in verband met verdachte's voornemens om in eenzelfde geval weer aldus op te treden, geen voorwaardelijke straf vragen en requireerde drie maanden gevangenisstraf, met aftrek van preventieve hechtenis. De verdediger wees er op, dat K. steeds de meest loyale houding heeft aangenomen. Do verdediging door een jurist moet niet be schouwd worden als een terugkrabbelen op die houding. Zelfs onder wat hij als revo- lutionnair de burgerüjke wet noemt, heert verdachte het recht, dat iedereen heeft, op verdediging. Van de twee ten lasteleggingen het op ruien tot tot een strafbaar feit (het verzet te^en het demonstratieverbod) en het ge welddadig optreden is de laatste het belang rijkste. doch volgens pl. niet bewezen. Volgens de jurisprudentie is. meent pi., slechts strafbaar de directe opruiing, niet de indirecte en van de eerste kan hier geen sprake zijn. Pl. ging uitvoerig na de opvattingen om trent verzet. (De zitting duurt voort). BEGIN VAN BRAND ONTDEKT. OPZETTELIJKE BRANDSTICHTING? Hedenmorgen half vijf zag een porder, die over het Begijnhof liep. dat er brand was in perceel 4 B zwart aldaar. Hij waarschuw de onmiddellijk de politie, die op herhaald rammelen aan de deur geen gehoor kreeg. Juist toen de politie tegen de ruiten begon te slaan werd de buitendeur geopend en kwam Van A. te voorschijn. De vlammen waren door hem reeds gedoofd. Het bleek, dat een crapaud, een partij electrisch draad, eenige kleedingstukken en een matras aan het smeulen waren. Die voorwerpen werden door de politie naar buiten gebracht. Tevens bespeurde zij aan een beddetijk en een tafel kleed een lucht van benzine of petroleum. Deze werden door de politie in beslag geno men. Van A. werd daarna gearresteerd en in het politiebureau in bewaring gesteld. BEZOEK AAN HET FRANS HALS MUSEUM. Woensdag om 1 uur werd het Frans Hals museum door de leden van het Internationaal Congres voor Oogheelkunde te Amsterdam bezocht, waar zij door den Directeur en zijn assistente ontvangen en rondgeleid wer den. Om 2 uur kwam een tweede gezelschap dat eerst aan Tcyler's Museum een bezoek ge bracht had. m x WIJ SCHAPEN. (Het Engelsche woord Shearer beteekent Schapenscheerder) Shearer, Shearer, schapenscheerder, Oorlog-, macht- en geldvereerder, Akelig individu; Saboteur der wereldvrede, Ondanks recht, gevoel en rede, Shearer, vent, waar sta je nu? Dacht je dat wij, tamme schapen, Die je scheren wou, maar slapen. Tot de misdaad is volbracht? 't Vuige spel is nu verloren, Scheerder, je staat zelf geschoren, Als een wolf in schapenvacht; Je zult nu wel moeten boeten. Voor je ondergrondsche wroeten. En geen strafmaat is te zwaar, Om je misdaad aan te meten. Want een stem van een geweten, Brengt je rust niet in gevaar; Neen, wij zullen niet verwachten, Dat j' in slapelooze nachten, Door je daden wordt gekweld, Maar je kans is afgesloten, Dat je nog in oorlogsvloten, Je vergelding 'zoekt ingeld. DE MOORD TE GIESSEN- NIEUWKERK. AANVANG DER REVISIE-BEHANDE LING VOOR HET AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF. AMSTERDAM, 12 Sept. (V. D.) Het Ge rechtshof te dezer stede is heden aangevan gen met de behandeling in revisie van de ge ruchtmakende moordzaak van Giessen-Nieuw kerk. Over de voorgeschiedenis en de feiten, welke er toe geleid hebben dat deze zaak, die reeds in hoogste instantie was afgegaan, op nieuw aan het onderzoek van een rechtscol lege wordt onderworpen, hebben wij reeds uitvoerig het een en ander medegedeeld. Vol staan wij thans met te vermelden, dat bij de nieuwe berechting dezer kwestie zulks in opdracht van den Hoogen Raad het Am- sterdamsche Gerechtshof zal trachten uit te maken of inderdaad twee menschen onschul dig tot vijftien jaren gevangenisstraf veroor deeld werden, een straf, waarvan zij reeds vier jaren hebben geboetof dat Vrouwe Justitia geen blaam treft. Vijftien jaren gevangenisstraf wegens dief stal, voorafgegaan door geweldpleging, en naar alle waarschijnlijkheid met een ijzeren hamer gepleegde gruweldaad, waarvan in den nacht van 3 op 4 Augustus 1923 de.sein- huiswachter Jacob de Jong te Giessen-Nieuw- kerk, wiens lijk bij het krieken van den dag nabij een seinpaal op ongeveer 400 Meter af stand van zijn woning gevonden werd, het slachtoffer is geworden. Een geweldpleging, welke blijkbaar uit roofzucht bedreven werd, want uit het seinwachtershuisje bleek een bedra gvan circa vijf gulden aan wisselgeld ontvreemd te zijn. Te kwart voor tien, als de eerste verslag gevers de ruime zaal van het Gerechtshof be treden is deze nog geheel leeg. Naast den ze tel van den president is een tafeltje geplaatst, dat het gewicht- te torsen heeft van een lij vig stapel stukken Op de Prinsengracht, bij den hoofdingang van het Paleis, staat een batal..on fotogra fen opgesteld, wachtend op de dingen, die komen zullen. De heeren hebben geluk, want te ruim half tien komt het echtpaar Kroon met Vermeer de hoofdgetuigen in deze zaak rustig aanstappen. Even een kleine schrik vanwege de plotseling op hun perso nen geconcentreerde belangstelling; dan zegt Kroon, zich tot zijn echtgenoote wendend: „Zeg vrouw, draai je eens even om, de heeren willen je kieken! Het volgend moment staren beiden welwillend naar de op hen gerichte lenzen Tegen tien wordt in de Hofzaal het publiek op de groote staantribune toegelaten, tege lijkertijd vult de zaal zich met de kleine hon derd opgeroepen getuigen, terwijl ook in de advocat-enbanken tal van leden der balie plaat-s nemen. Inmiddels zijn ook de verdedigers van Klunder en Teunissen, de heeren Mr. H. H. Roobol en D. den Hollander in de zaal ver schenen. Te kwart over tien wordt eerst Klunder door een veldwachter binnengeleid. Zoo met een ouderwetsch brilletje op den neus maakt hij den indruk van een gemoe delijk burgerman. Zichtbaar nerveus onder houdt hij zich met zijn verdediger-. Even latei- wordt Teunissen binnengeleid, die er vrij gesoigneerd uitziet. Kalm kijkt hij de zaal rond en knikt af en toe lachend naar beken den. Te 10.20 uur staat plots de geheele zaal overeind, het is het oogenblik dat het Hof binnentreedt. Het college is als volgt samen gesteld: President: Mr. Joh. M. Jolles; raadsheeren Mrs. J. Wiarda en W. Boekhoudt; bijzittend raadsheer Mr. J. G. Meilink; advocaat-gene raal Mr. P. M. F.* Bauduin; griffier Mr. H. E. Vlaanderen. Nadat de president zich op de formeele wijze overtuigd heeftd at het werkelijk Klun der en Teunissen zijn, die in de verdachten- bank hebben plaats genomen, deelt hij mede, dat het in zijn bedoeling ligt, in vier dagen het getuigenverhoor af te maken. t.w. heden, morgen (Vrijdag, alsmede a.s. Maandag en Dinsdag. Het grootste deel der getuigen wordt dan voorloopig naar huis gestuurd. Verhoor der verdachten. Het onderzoek vangt aan met het verhoor der verdachten. Pres.: „Blijft u volhouden, dat u beiden onschuldig bent?" Verd. Teunissen: „Daaraan behoeft u geenszins te twijfelen, Edelachtbare. Waarom staan wij, die altijd de waarheid hebben ge sproken, te boek als leugenaars?" Pres.: „Maar Klunder, al dat bewijsma teriaal!" Klunder: „Dat is door de Rechtbank klaargemaakt! Heusch, meneer, ik sta van dien moord even ver af als u!" De president gaat met dezen verdachte dan de verschillende omstandigheden na, waarbij Klunder. die.timmerman van beroep is, mee deelt dat hij op het tijdstip van den moord niet in geldverlegenheid was. Hij werkte aan de lijn DordrechtHardinxveld en heeft de halte GiessenNieuwkerk nooit gezien. Pres.: „Droeg U ten tijde van het gebeur de ook al een bril? U weet'dat dit punt een rol speelt in de zaak". Klunder: „Als ik een bochelhad, zou die ook een rol spelen!" (gelach). Pres.: „En u, Teunissen, bent u ook on schuldig?" Verd. Teunissen: „Mijn veroordeeling is het werk van krankzinnigen!" (De zitting duurt voort). naar waarnemingen verricht in den mor gen van 12 Sept. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.9 m.M. te Stettin en Danzig; laagste barometerstand 742.7 m.M. te Jan Mayen. Verwachting tot in den avond van 13 Sep tember: Zwakke tot matigen aanvankelijk Zuid-Oostelijken tot Zuidelijken wind, later Zuid of West: toenemende bewolking, waarschijnlijk met ochtendnevel, aanvanke lijk nog droog, later waarschijnlijk onweer of eenige regen en koeler overdag. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Donderdagmiddag 1 uur 763 m.M. Stand van gistermiddag 767 m.M. Neiging: Achteruit. Opgave van CAREL VAN HUIZEN, Opticien, KI. Houtstraat 13, Tel. 14112. 12 September. Hoogste gisteren 64 F. Laagste hedennacht 51 F. Hoogste heden tot 12 uur 67 F. Haarlem, 12 Sept. 1929. Ondertrouwd: 11 Sept.: J. Nederstigt en P. H. M. Piepers; S. van der Laan en A. J. W. E. Kuiper; W. van Danslk en W. A. Scholte; F. F.Witteman en G. J. Wempe; W. A. Vrene- goor en C. H, Hagemans, C. J. Wolf en J. M. van den Aakster, P. J. Oerlemans en H. Pre- vost, J. J. A. Hommes en R. Vorst, H. Las- schuit en C. B. van Maren, H. J. de Jong en S. Altena. Getrouwd: 11 Sept.: W. P. van Eekhout en J. C. Berseh, H. Eichhorn en M. C. Schra- ma, P. H. Stokhof en J. M. E. Westerman, A. J. P. Stegemeijer en H. J. C. Tesselaar, C. van Boekei en A. Lubbers, W. C.. van Wort en A. Delstra, A. Th. van Garderen en A. P. Verhoef, B. H. Wempe en E. Brinkman, M. Angenent en J. Bulthuis, H. Th. Jeuriëns en M. Havik, A. Nïerse en P. van Norde, J. Eg- gelte en J. A. Krips, G. Takken en H. C. van der Voort. Bevallen; 10 Sept.: J. M. van der Brug— Meijer z. J. A. Hamerde Graaf d. N. Beun- Pik d. Overleden: 10 Sept.: H. Asvan Niekerk, 78 j., Lange Annastraat; C., 1 maand, zoon van C. de Bonte, Kamperlaan. 9 Sept. A., 3 jaar, zoon van S. J. Warmerdam, Gene raal Cronjéstraat. DE ORANJEFEESTEN TE BENNEBROEK. RINGRIJDEN EN TAPTOE. Het was Woensdagmiddag enorm druk op de Bennebroekerlaan. waar het ringrijden zou gehouden worden. Schouder aan schou der stond klein en groot naast elkaar de ver richtingen der deelnemers gade te slaan. De frisse he, vroolijke muziek van het Beiersche muziekkorps verhoogde nog aanzienlijk de feeststemming. De gelukkige prijswinnaars bij het ringrij den werden: 1. N. Spruit, 2. A. van Schie, 3. Willem v. d. Mey, 4. Willem Bergman, 5. A. van Schie. Te circa 5 uur werden in café „De kleine Geleerde man" de prijzen, behaald bij de ver schillende wedstrijden, uitgereikt onder een toepasselijk woord van den heer T. van Lierop, de ntegenwoordigen voorzitter van het Oranje comité en waarnemend burge meester. Spr- liet daarbij in zijn openings speech vooral uitkomen zijn groote tevre denheid over de goede organisatie der fees ten, zijn grooten dank aan burgerij en alle medewerkenden, die zoo groote belangstel ling en medewerking bij de voorbereidende werkzaamheden betoond hadden. Te circa 8 uur werd door de Beiersche Muziekkapel de taptoe geblazen. Een enorm groot aantal feestgangers sloot zich hierbij aan. Na een rondgang door het dorp onder ontzaglijke belangstelling ontbond zich de stoet op het feestterrein, waar onmiddellijk alle vermakelijkheden, voor zoover zij nog niet bezet waren, stormenderhand werden ingenomen. Den geheelen avond door, tot één uur des nachts was, mede dank zij het mooie na- zomerweer, het aantal feestgangers in het feestelijk met kleurige lampions verlichtte dorp en feestterrein abnormaal groot, groo- ter zeker dan andere jaren. Vermelden we ten slotte nog, dat B. F. C. Dinsdagavond in een goed gespeelden wed strijd met 3—0 van een elftal van de Haar- lemsche Politiesportvereeniging won en al dus in het bezit van den door het feestcomité uitgeloofden lauwertak geraakte. De prijs bij de verloting (een kunstvoor werp naar keuze ter waarde van f 25) is ge vallen op nummer 236. Richten wij ten slotte nog een woord van lof tot de politie, die ondanks alle drukke verkeer, dat vooral op den Viersprong vaak heel druk was, de orde uitstekend heeft we ten te bewaren. Tijdens dat ringrijden was de Bennebroekerlaan voor het verkeer afge sloten, STADSSCHOUWBURG Hedenavond zou in den Stadsschouwburg door De Vereenigde Schouwspelers het too- neelspel „M'n Vrouw is Advocaat!!" worden opgevoerd. Deze voorstelling gaat echter niet door. AAN DE BEKOMEN VERWONDINGEN OVERLEDEN. Het 9-jarig knaapje Corsuize uit Nieuw Vennep, dat te Hollegom, waar het logeerde de vorige week door een auto werd aange reden, is thans aan de gevolgen hiervan in het Academisch ziekenhuis te Leiden over leden, meldt de Tel. IJMUIDEN VERDUISTERING VAN KLEEDING. Een trawler-stoker P. V. genaamd, had twee zakken kleeren aan een victualiën-han delaar op de trawlerkade in bewaring gege ven Hij was daarbij vergezeld van zekeren L. de H. te Santpoort. Toen de rechtmatige eigenaar eenigen tijd later zijn kleeding wilde afhalen bleek dat de H. hem deze moeite bespaard had. Daar laatstgenoemde inmiddels met een vracht boot naar zee is vertrokken zal V. zijn bezit tingen voorloopig wel niet terug zien. DIEFSTAL VAN f 640. De logementhouder A. H. Prins Hendrik straat heeft bij de politie aangifte gedaan dat een kostganger, eveneens A. H. genaamd, die eenigen tijd bij hem had gewoond, ver dwenen is met medeneming van een geld kistje, inhoudende f 640. VELSEN DIEFSTAL VAN IJZERWAREN. Woensdagmiddag heeft de politie te Drie huis aangehouden twee Haarlemsche jongens die zich hadden schuldig gemaakt aan dief stal van ijzerwaren ten nadeele van den aannemer M. te Bloemendaal. De jongens hadden de goederen ontvreemd uit een schuurtje aan den Driehuizer Kerkweg. VOETBAL HET GOUDEN FEEST VAN H.F.C. DE JUNIORES-AVOND. De viering van het gouden feest van H.F.C. werd Woensdagavond voortgezet met een ju- niores-avond in café-restaurant Brinkmann. De opkomst van de jongelui was heel groot. Er waren zeker wel 90 juniores en adspiran- ten aanwezig, die den ganschen avond naar hartelust hebben genoten Er was dan ook een aardig programma opgemaakt. Vóór dat met de afwerking daarvan begon nen werd sprak de voorzitter van H. F. C., Dr. C. Spoelder, de jongens op hartelijke wij- zé toe. Er werd met enthousiasme gekiend en ge musiceerd. Ook werd de nieuwe H.F.C.-film vertoond, die Zaterdagavond voor de groote ren in de Rembrandt-Bioscoop op het witte doek komt. De heer J. Verwey wist de jeugd ook eeni gen tijd met zijn uitstekend geslaagde goo cheltoeren te vermaken. SPAARNESTAD I—SPERWERS I (UIT VREELAND) 1—0. SPAARNESTAD II—SPERWERS II, 0—2. Bovengenoemde wedstrijden werden ge speeld op de Gemeentelijke Sportterreinen. Als te twee uur de heer Hartman beginnen blaast, stellen de Sperwers zich volledig op. Spaarnestad heeft twee invallers. De aan voerder van de Sperwers biedt bloemen aan. Er ontwikkelt zich ondanks de warmte aan beide zijden een vlug spel. Hoewel de Sper wers den wind en de zon in hun voordeel hebben, weet het achtertrio van Spaarnestad het doel schoon te houden. Diverse corners op beide goals leveren geen resultaat op, zoodat de rust met blanken stand komt. Dadelijk na de hervatting komt er een aanval op het Sperwers-doel. doch de mid- voor schiet naast. Eindelijk heeft Spaarne stad succes; na een goeden voorzet van links weet J. de Nijs met een zuiver schot zijn club de leiding te bezorgen (1—0). Er is nog 20 minuten te spelen; er wordt hard gestreden, doch doelpunten blijven verder uit. Als de scheidsrechter het eind signaal blaast heeft Spaarnestad een mooien beker, uitgeloofd door den heer P. Kossen, gewonnen. 's Middags van 12—2 uur wonnen de Sper wers 2 met 20 van Spaarnestad 2 een me daille, zoodat de Sperwers hun reis niet ge heel voor niets hadden gemaakt. Het waren zeer geanimeerde wedstrijden. Medegedeeld door de Nation. Bankvereon. te Haarlem DONDERDAG 12 SEPTEMBER 1929 Koersen tot hedenmiddag 12 uur BILJETTEN Berlijn 59.25 Parijs Belga New York Londen CHEQUES Berlijn Parijs Brussel Zürich Londen Rome Weenen Madrid 35.07H New-York (Cable)2.49^ Kopenhagen 66.32^- Oslo 66.32H- Stockholm 66.76 - Praag 7.32 - 9.70 - 34-50 - 2 47 - 12.06 - 59.33 - 9 70 - 34.65 - 47.99 - 12 09 - 13 00 - 36.62H- -59 50 9.86 -25.00 2.49 12.11* •59.46 9.80 34 75 48 11 12. IC* 13.10 36.77* 35 22* 2 49«i •66.47* 66.47* 66.91 7.43

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2