HERINGA &WUTHRICH, BLIKSEMBEVEILIGING WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 19 SEPTEMBER 1929 (Adv. Ing. Med.) op hij het groote doelmatige gebouw heeft willen afstaan. Dat de Nederlandsche Dahliavereeniging voor den derden keer in zoo korten tijd aan de afdeeling Haarlem van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde weer het ver zoek richtte om met deze afdeeling samen te werken, verheugde ons zeer, en gaf ons het bewijs, dat die samenwerking altijd or de aangenaamste wijze werd gevoeld. Tenslotte bracht de heer Bouwer dank aan de schenkers van de medailles, in de eerste plaats aan het vorstelijk Huis, aan de in zenders en aan de jury. Tweede spreker zou zijn de heer E. Th. Witte, uit Lelden, voorzitter van de Neder landsche Dahliavereeniging. Deze wilde er de aandacht op vestigen, dat dit de elfde Dahliakeuring was. Men is er zeer klein mee begonnen en niemand kon vermoeden, dat de keuringen zoo'n groote vlucht zouden ne men. Dit is in de eerste plaats tg danken aan de energie van de kweekers. Vervolgens aan de medewerking van de afdeelingen van de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, zeer in het bijzonder van de afdeeling Haar lem, die spreker daarvoor in het bijzonder wilde danken, mèt de Vereeniging voor Bloembollencultuur en de Keuringscommis sie. Vervolgens zou de heer E. H. Krelage, voorzitter van de Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur en Voorzitter van den Nederlandschen Tuinbouwraad spreken. Deze zou ongeveer het volgende zeggen: Ik heb gaarne voldaan aan de uitnoodi- ging om een enkel woord te spreken, omdat het in de eerste plaats een eigenaardige ge waarwording is voor mij om de rol van gast te vervullen op deze plaats. De Algemeene Vereeniging van Bloembollencultuur behoort nl. niet tot de vereenigingen, die deze ten toonstelling hebben georganiseerd, maar heeft gaarne haar beurszaal om niet ter be schikking gesteld vcor dit doel. In de tweede plaats, omdat de dahlia een oude liefde van mij is. Gedurende meer dan een eeuw hebben mijn voorgangers en ik hare ontwikkeling kunen volgen. Spr. verheugt zich over den gestadigen vooruitgang in deze cultuur. In de derde plaats is het spr. bijzonder aangenaam om als voorzitter van den Tuin bouwraad namens den geheelen Nederland schen Tuinbouw de Dahliavereeniging en de Kon. Ned. Maatschappij voor Tiunbouw en Plantkunde geluk te kunnen wenschen met het welslagen dezer tentoonstelling, de groot ste, die tot nu toe in Nederland gehouden is. Haarlem heeft steeds een belangrijke plaats bekleed in de geschiedenis der dahlia. De Haarlemsche firma A. C. van Eeden en Co. verspreidde vóór meer dan 100 jaar de eerste dubbele witte verscheidenheid: steeds is de dahlia aan Haarlem trouw gebleven. Al wor den er thans in andere plaatsen meer dahlia kweekers gevonden dan hier, Haarlem is steeds meer geworden het groote handelscen trum voor deze bloem, dank zij de Beurs van Bloembollencultuur. Het is dan ook niet te verwonderen, dit juist hier in zoo overweldi- gendehoeveelherren van groepen en andere inzendingen is bijgebracht. Met de beste wenschen voor het welslagen der tentoonstelling zou spr. eindigen. De burgemeester, de heer C. Maarschalk zou daarop' de openingsrede houden, als volgt: Het gemeentebestuur weet de keuze van onze stad als tentoonstellingsterrein voor bloemen naar waarde te schatten. Spr. wilde herinneren aan den groei der tentoonstelling sinds de eerste in 1922 en de tweede in 1927, cn het bestuur gelukwen- schen, dat het een ruimte heeft kunnen vin den, die aan dien groei beantwoordt. De burgemeester wenschte verder er op te wijzen dat uit de dahlia als najaarsbloem de dahlia als zomerbloem ontstond. De eer van die wijziging van de cultuur komt voor een niet gering deel toe aan de altijd ener gieke kweekers, maar ook aan de Dahlia-ver- ceniging, die steeds een groote mate van ac tiviteit aan den dag legt. Velen hebt ge daarmede aan u verplicht, want dat deze bloe mgeliefd is geworden, be wijst wel hare aanwezigheid in schier elke woning. En niet alleen bij ons maar ook ln het buitenland vertegenwoordigt zij op waardige wijze de Hollandsche kweekkunst. Duizenden heeft zij in verrukking gebracht als uiting van genegenheid of troost. Mede daarop lettende, zeg ik, uw vak ls een mooi vak. Het leeft en het brengt glans en kleur in ons leven, in onze huizen, in onze parken. Ook de Haarlemsche parken blijven hierbij niet achter. Op vele plaatsen prijkt de nieu we zomerbloem in opgerepten luister. Met den wensch dat deze tentoonstelling ook moge strekken tot verhooging van den goeden naam welke onze bloemenstad met hare amgeving gelukkig reeds heeft, wilde de burgemeester de tentoonstelling openen. DE GEVAARLIJKE TOESTAND OP HOUTPLEIN EN ZIJLWEG. EEN 2S-JARIG JUBILéI In het verslag van den Haarlemschen ge meenteraad van 25 jaar geleden lezen wij: De heer Hugenholtz wijst op den slech ten toestand van den Zijlweg tusschen het viaduct- en de brug. De rijweg is daar veel te smal, vooral nabij de Pieter Kies- straat. Een verbreeding is bepaald zeer noodig. De heer Rlnkema wijst op den gevaar lijken toestand van het Houtplein aan de Westzijde. De toestand wordt daar hoe langer hoe moeilijker. Men is zijn leven er af en toe niet zeker. De voorzitter antwoordt, dat met de verschillende wenschen rekening gehou den zal worden. In die 25 jaar is evenwel niets anders ge daan dan plannen gemaakt om den toe stand te verbeteren. Het voornemen ls het volgend jaar tot uit voering over te gaan. Maar zekerheid is er nog niet, vooral niet wat den Zijlweg betreft. PERSONALIA. Tc 's-Gravenhage slaagde voor het examen candidaat Indisch Ambtenaar de heer J. W. J. M. van Bemmel te Heemstede, HAARLEM, 19 September De Hoofdstad. In hoofdstedelijke bladen heeft de revisie van de Giessen-Nieuwkerkzaak nogal wat uitingen teweeg gebracht van hetgeen men „locaal patriotisme" pleegt te noemen. Dit is een vrij onschuldige liefhebberij. Het doet de Amsterdammers plezier als hun stad een wereldstad genoemd wordt en de rest des lands, in tegenstelling daarmee „de provin cie" of liefst „het platteland". Dat het niet getuigt van zeer breede opvatting om alles in je eigen stad, of je eigen buurtje, liever je eigen straatje, het liefst van alles je eigen huis, als het mooist en het best te procla- meeren, dat dit zelfs erg bekrompen en hee- lemaal niet wereldsteedsch isenfin, dat is weer een andere geschiedenis. Maar tegen zulke forsche doorslaanders als Dr. R. Feen- stra in „De Groene Amsterdammer" moet ik toch stelling nemen. In een erg opgewonden stuk zegt hij: „Daar hadden wij Nederlan ders den mond vol over de Mecklenburgsche rechters in de zaak-Jakubowski, maar bij ons is het in de provincie al niet veel beter dan in Mecklenburg. In de provincie is nu een maal alles een tikje tweederangsch". En Verderop: „Dat we zulke tweederang- sche rechtspraak in de provincie hadden: het waseen openbaring". Dit is een gevaarlijk soort van generalisa ties. En het is onzin bovendien. Het is onzin om het te willen voorstellen alsof het Am- sterdamsche Hof een rechtscollege van su perieure mentaliteit boven alle andere is. Niemand kan beweren dat deze revisie, voor eenig ander Gerechtshof in het land ge bracht, een ander resultaat zou hebben. En het wordt niet alleen bespottelijk, maar bo vendien erg onverantwoordelijk als men het publiek den indruk gaat geven dat alleen in Amsterdam recht te krijgen zou zijn. Bij lichtgeloovige en weinig-nadenkende lieden wekt dit ongemotiveerde onrust. De raadsheeren en de advocaat-generaal bij het Amsterdamsche Hof hebben allen hun carrière via „Provinciale" rechtbanken moe ten maken. Zoo gaat het altijd. Het is lang niet onmogelijk dat geen hunner een geboren Amsterdammer is. Ik weet het niet zeker, want ik heb de levensgeschiedenissen van de heeren niet bij de hand, maar het is zelfs waarschijnlijk. Tot „de provinciale recht banken" behooren ettelijke hoogst bekwame en zich van hun hooge roeping en taak zeer bewuste rechters en ambtenaren van het O. M., die t. h. t. uitverkoren zullen worden om raadsheer, advocaat-generaal, procureur- generaal te worden of die, zonder dergelijke promoties te maken, niettemin volkomen be rekend voor hun arbeid zijn. De organir satie der rechterlijke macht sluit zeker uit dat Amsterdam met de knapste en hoogst staande menschen bedeeld zou worden en de rest des langs op het tweede plan gelaten. Het is dwaasheid om de menschen zooiets wijs te maken, en onverantwoordelijk van de zijde van een oud journalist zooals dr. Feenstra, die beter behoort te weten en zeer zeker Inderdaad beter weet. Amsterdam heeft veel zeer goede en aan trekkelijke eigenschappen. Het ls geen „we reldstad" ik heb te lang in wereldsteden gewoond om het verschil niet te kennen het ls als hoofdstad gehandicapt doordat de hoofdorganen van het Landsbestuur in de residentie zetelen, maar het heeft een zeer eigen karakteristiek involking en steden bouw, en een bijzondere energie in het uit breiden, verfraaien en technisch, verbeteren van zijn aanleg en organisatie. Verder telt het als stad de meeste Inwoners, hetgeen slechts statistische beteekenis heeft. Alles gaarne toegegeven. Maar te beweren dat het op het gebied van wetenschap en kunst een monopolie zou hébben in den lande zou even erge nonsens zijn als om het te doen voorko men, zooals dr. Fenestra doet, alsof alleen in de hoofdstad goed recht gesproken zou wor den en de rest, „de provincie" herbergend negentig procent van de bevolking des lands „tweederandsch" is. Als dat waar was zou een rampzalige toestand in ons land heer- sch en De minister van Justitie heeft op door het Eerste Kamerlid mr. Mendels gestelde vra gen geantwoord, dat hij zal overwegen of hij naar aanleiding van de zaak Giessen-Nieuw- kerk speciale algemeene of bijzondere maat regelen moet nemen. Reeds bevestigt de mi nister dat het niet opnemen van rapporten in het Dordtsche dossier in strijd is met het Wetboek van Strafvordering. Wij kunnen dus verwachten dat het hiermede niet afgeloopen is, en dat deze revisie haar heilzame gevol gen zal hebben. Maar het is pure onzin om dit als een Amsterdamsch succes te procla- meeren. en het is een onwaarheid om de „pro vinciale" justitie in het algemeen als twee derangs te bestempelenomdat in Dor drecht een verkeerd beleid is gevoerd. Het feit dat de hoofdstad een Hof bezit behoorde haar publicisten te weerhouden van een wijze van redeneeren die voorkomt uit iets heel en heel kleinshofjesgeest. R.P. VISSCHERIJ-OPBRENGST. DE BESOMMINGEN. Heden waren aan den Rijksvischafslag te IJmulden 21 stoomtrawlers. De besommingen waren: H. C. 100 f 4911, Derika 2 f 3072, Derika 6 f 1500. Derika 8 f 3592, Derika 13 f 2600, Henriette Jacoba f 4060. Christine f 4900. Rotterdam IJM. 112 f 6200. Pallas f 2420. nermina f 1720. Fram f 2211. Jeanne f 1800, Zeelandia f 1600. Begonia f 2500. Accacia f 2400, Aneta f 4800, Simon f 1800, Invïerro f 2200, Irene f 4800, Zeehond f 1657, Albatros f 2924. AANSLAG IN MEXICO. TWEE DOODEN. Volgens berichten uit Mexico is in Torreon een aanslag gepleegd op den candidaat voor het presidentschap, Jose Vasconcelos, toen deze op het punt stond van het balcon van 't gebouw „La Espanola" een toespraak te houden. Door politieke tegenstanders, die zich onder de toehoorders bevonden, werden verscheidene schoten op hem gelost. Er zijn twee dooden en vele gewonden te betreuren. Vasconcelos zelf bleef ongedeerd. Regee- ringstroepen hebben de menigte uiteengedre ven. In de stad Torreon is de staat van be leg afgekondigd, ARROND.-RECHTBANK. De schilderijendiefstal in het Frans Halsmuseum Heden werd voor de Haarlemsche Recht bank voortgezet de zaak tegen den 21-jari gen Th. J. V., verdacht van den bekenden diefstal van twee schilderijtjes uit het Frans Halsmuseum. Verdachte antwoordde op een vraag van den President, dat hij ook den diefstal in het Rijksmuseum niet bedreven kan hebben, omdat hij op den dag van den diefstal te Leiden een machinisten-examen aflegde. De Officier van Justitie zei, dat deze zaak aangehouden was omdat bij de vorige be handeling der zaak niet voldoende duidelijk gebleken was, dat verdachte schuldig was aan hetgeen hem in de dagvaarding ten las te was gelegd. Nu is de zaak ook nog niet duidelijk geworden, waarom het OM. ver zoekt haar terug te verwijzen naar den rech- ter-commissaris. Jhr. Mr. De Ranitz vond deze zaak ook hoe langer hoe raadselachtiger; hij refereerde zich aan het oordeel van de Rechtbank. Deze zal over dit verzoek over acht dagen uitspraak doen. De oneerlijke bediende Vervolgens stond terecht de 28-jarige D. van O., die ten huize van zijn patroon, den heer R. Smink, begrafenis-ondernemer aan de Kinderhuisvest, op Zondag 11 Augustus op heeterdaad betrapt werd op diefstal van 100 aan bankpapier uit een kast in de woonkamer van den heer Smink. Zooals onze lezers weten, hadden op diens verzoek twee rechercheurs zich te zijnen huize verdekt op gesteld, omdat hij zijn bediende er van ver dacht, hem reeds meermalen bestolen te hebben. Dat hij dit goed had ingezien hebben onze lezers toen uitvoerig in ons blad kun nen lezen. Verdachte deelde mede dat hij, over een heel jaar genomen, ten hoogste 37.50 per week kon halen. Daarvoor moest hij hard ploeteren en 's avonds nog den vuilen rom mel opruimen. Zijn collega daarentegen ver diende wel 60 a 65 per week. „En was dit dus voor u een aanleiding om uw patroon te bestelen?" vroeg de President. Verdachte antwoordde: „O neen, dat niet!v Het O.M. eischte, de reeds meermalen ge pleegde oneerlijkheden in aanmerking ge nomen, zes maanden gevangenisstraf. De verdediger, Mr. H. Drilsma, pleitte de uiterste clementie. Hij wees er op, dat ver dachte in Antwerpen een goede betrekking kan krijgen^ wat natuurlijk misloopt als hij zes maanden gevangenisstraf moet onder gaan. Dan wordt niet alleen hij getroffen, maar dan komt ook zijn gezin in de diepste armoede. Hij was, aldus pleiter, tot oneerlijk heid gekomen, omdat hij eens niet in staat was 50 boete te betalen wegens een door hem veroorzaakte aanrijding. Uitspraak over 8 dagen. UITSPRAKEN. Vier maal ingebroken. De Rechtbank deed hedenmorgen uit spraak in de zaak tegen P. IJ. v. d. B., de 25-jarigen betonwerker, die een groot aantal inbraken in Haarlem en omstreken heeft gepleegd. Hij had voor vier daarvan terecht gestaan en tegen hem was geëischt 1 jaar g e vangenisstraf De uitspraak luidde acht maanden gevan genisstraf met aftrek der preventieve hech tenis. Opruiing van stakers te Zaandam. „Tribune"-redactcur veroordeeld tot C weken. Hedenmorgen deed de Arrond. Recht bank uitspraak in de zaak van den 26-jarigen redacteur van het Communistisch Dagblad „De Tribune", A. J. K., uit Amsterdam, die een week geleden terecht gestaan heeft we gens opruiing van arbeiders in een stakings vergadering te Zaandam. Tegen K. was gerequireerd 3 maanden gevangenisstraf. De verdediger mr. S. de Jong uit Amsterdam, had gevraagd een straf op te leggen, die de preventieve hechtenis van 6 weken niet zou oversohrijden en verzocht zijn onmid dellijke invrijheidstelling. De rechtbank veroordeelde hem tot zés weken gevangenisstraf met aftrek der pre ventieve hechtenis. De verdere uitspraken lulden als volgt: P. R„ tuindersknecht, zonder vaste woon plaats, thans gedetineerd. Landlooperij, drie dagen hechtenis en zeven R.W.I. o.v. W. J. G„ koopman, wonende te Amsterdam thans gedetineerd, diefstal, een jaar gevan genisstraf met aftrek prev. hechtenis, o.v. J. v. S., houtbewerker, wonende te Am sterdam, thans gedetineerd, diefstal, acht maanden gevangenisstraf m.a. pr. hecht. o.v. H. de R., zonder vaste woonplaats, thans gedetineerd, diefstal, twee maanden gev. straf ma. pr. hecht. o.v. J. K., los werkman, zonder vaste woon plaats. thans gedetineerd, diefstal, vier maanden gev. straf ma. pr. hecht. o.v. HET POSTVLIEGTUIG TE ALAHABAD. Het postvliegtuig, op weg naar Indië, is om 6.20 plaatselijken tijd uit Karatsii ver trokken en om 15.05 plaatselijken tijd te Alahabad aangekomen. Alles wel aan boord. FOTOGRAFEN. Woensdagavond hield de Kennemerfatokring B. A. F. V. haar maandelijksche vergadering in de Soc. Vereeniging Zijlweg onder voor zitterschap van den heer J. C. Mol. Het bestuurslid de heer P. Windt hield een causerie over de retouche van negatieven. Hij behandelde enkele fouten in negatieven en besprak verder de geheimen van de retouche. De firma Zwartser demonstreerde twee nieuwigheden de Rolleiflex en een ingebouw- den zelfontspanner. Hierna werd nog een keurige collectie lan taarnplaten vertoond. ZUIGELINGENBESCHERMING IN NOORD HOLLAND. In de memorie van toelichting op de be grooting voor Arbeid spreekt de minister van Arbeid de overtuiging uit. dat het niet moge lijk zal zijn, dat de uitgestrekte en dichtbe volkte provincie Noord-Holland, t.a.v. de zui- gelingenbescherming. op den duur aan één districtskindcrarts zal kunnen blijven opge dragen. Splitsing van die provincie even als van Zuid-Holland zal niet kunnen uit blijven. naar waarnemingen verricht in den mor gen van 19 Sept. Medegedeeld door het Kon. Ned. Me. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 762.6 m.M. te Scilly; laagste baromeerstand 734.7 mM. te Jan Mayen. Verwachting tot in den avond van 20 Sept. Zwakke tot matigen Westelijke tot Noord- Westelijken wind, meest zwaar bewolkt, en kele regenbuien, weinig verandering in tem peratuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Stand van gisteren 758 m.M. Stand van heden 758 m.M. Neiging: Stilstand. Opgave van CAREL VAN HUIZEN, Opticien, KI. Houtstraat 13, Tal. 14112. Haarlem, 19 Sept. 1929. Hoogste gisteren 72 F. Laagste heden nacht 61 F. Hoogste heden tot 12 uur 65 F. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Haarlem, 19 Sept. 1929. Ondertrouwd; 18 Sept.: D. van Leeuwen en A. S. Philippo, P. C. J. Visser en C. J. Vink, W. H. Verheijde en M. M. Meijer, C. Steffers en C. J. Veenings, A. J. Koers en R. Oosterhof, L. Nierse en J. C. Zuiderduijn, J. F. Zantvoort en C. B. P. Beijk, H. J. Oud- hoff en C. v. Ebergini, W. den Heeten en E. Kleefman, J. Nijenhuis en N. Zilverschoon, W. van Wonderen en J. de Boer, W. Dam- steek en R. Wallach, P. T. Tromp en A. H. C. Mathot, Getrouwd: 18 September: G. Bijl en M. C. Hetem, J. C. v. d. Voort en M. A. A. Reijer, H. Hagen en J. H. van Bentem, C. J. Ai Jansma en B. E. Keim. C. Jonker en B. E. Tijtko, J. de Haan en E. Hirs, W. Spee en F. M. Raberger, A. de Nieuwe en M. H. Pérukel, F. H. Mentjox en C. Hering, J. T. Gelaudie en G. Kamphuis, J. H. Smit en F. Vrugt. Bevallen: 16 Sept.: E. ZonneveldPauk z. J.: T. -Bouwmeester.v._cL. Wal. z. 17 .Sept.: M. J. SchousRemmé d, J. de Boer—Hijlkema d. 18 Sept.: A. M. HeiliegersPIrovamo d. C. A. GeldorpBraunius z. A. E. Meerveld— Kleinhout d. Overleden: 16 Sept.: A. Bosman, 67 j., N. Kerksplein; 17 Sept.: A., 9 j., zoon van G. Dekker, Kleverparkweg; E! C. Nieberding, 58 j., Kamperlaan; 18 Sept. H. A. E. Bos, 17 j., Amsterdamstraat. E. SchoonderbeekHoe- venaars, 70 j„ de Witstraat, EEN BRANDJE EN VEEL VERKEERSBELEMMERING. KUNSTSNEEUWVLOKKEN DWARRELEN OVER DE GR. MARKT. Hedenmorgen omstreeks 9 1/4 uur werd door het personeel brand ontdekt op den zol der van het beddenmagazijn der firma I. C. Haan, Barteljorisst-raat 3941. De brandweer rukte uit en na aankomst duurde het niet lang of het vuur werd met twee stralen op de waterleiding aangetast. Op den zolder van het hooge winkelpand waren veel balen kapok en veeren geborgen en daaronder smeulde het. Er was dan ook meer rook dan vlammen. Toch bleef het met hardnekkigheid smeulen, maar omdat er in korten tijd zooveel water op de goederen ge spoten werd, kon het vuur niet tot uitbrei ding komen en was al gauw gevaar voor uit breiding geweken. Er moest evenwel tot 12 uur water gege ven worden. De brandweer vond het noodig, dat de ba len kapok en veeren van den zolder verwij derd werden. Omdat er geen „achteruit" aan het perceel is, moest alles uit het dakraam op straat gegooid worden. De balen waren niet dicht, het gevolg was, dat een regen van veeren en kapok-vlokken in de Barteljoris- st-raat dwarrelde, zelfs over de Groote Markt. Voor den winkel lag zooveel kapok en vee ren op straat. dat er wel een dozijn bed den mee gevuld konden worden. De brand bepaalde zich tot den zolder. Maar ook in andere vertrekken hebben goe deren waterschade gekregen. De oorzaak van den brand is nog niet vast gesteld. Eerst werd gedacht aan broeiing van kapok, maar een deskundige door de politie geraadpleegd, wees die veronderstelling van de hand. Eerder werd vermoed, dat iemand van het personeel onvoorzichtig met vuur is omgegaan. Het nadere onderzoek wees dan ook uit, dat een jongen een lucifer heeft afgestreken, die per ongeluk in het kapok gevallen is. De jongen had eerst een sigaret aangesto ken en later nog zonder reden, een tweeden lucifer aangestoken. De tweede lucifer moet den brand hebben veroorzaakt. Verzekering dekt de schade. Het brandje heeft- veel verkeersstoornis veroorzaakt. Meer dan 1 1/2 uur ken de tram niet door de Barteljorisstraat ry'den. Het overige verkeer werd door de politie geleid door Smedest-raat en Nieuwe Groen markt. Van half tien tot even voor elven reden de trams slechts tot hotel Funckler en tot het Proveniershuis. Men heeft aan liet station de passagiers echter zooveel mogelijk gewaar schuwd, zoodat zij met de tram naar den Koninginneweg konden gaan vandaar naar het Houtplein wandelen en dan verder weer per tram. Na elven was het tramverkeer weer nor maal. Om half twaalf kwam een auto van de ge meente-reiniging om de veeren en kapok uit de Barteljorisstraat weg te voeren. Verschillende autoriteiten kwamen een kijkje nemen, o.a. de burgemeester, de heer C. Maarschalk, wethouder Mr. M. Slingenberg en eenige raadsleden. WEER DIEFSTAL IN EEN WINKEL. Woensdagmiddag was een juffrouw ln den winkel der firma Vroom en Dreesmann in de Groote Houtstraat. Plotseling vermiste zij haar portemonnaie met f 27, die nog wel in haar gesloten handtasch zat. Even later vroeg een andere juffrouw aan de bestolene: „Is dit misschien uw portemonnaie?" Inder daad bleek het de vermiste portemonnaie te zijn; die was zonder inhoud in de tasch van de andere juffrouw gestopt. De politie stelt een onderzoek in. GEEN VUURPOTTEN MEER. Naar wij vernemen heeft hedenmorgen «e commandant van de Brandweer, na een be zoek aan den toren van de Groote Kerk ge bracht te hebben, een order uitgevaardigd dat bij het soldeeren op den toren geen vuurpotten meer gebruikt mogen worden), maar dat men électrfsch moet soldeeren. LUIDSPREKERS OP HET AMSTERDAM SCHE CENTR AAL-STATION. Op het Centraal Station te Amsterdam zijn gisteren goedgeslaagde proeven geno men met luidsprekers, teneinde veranderin gen in den treinenloop, wijzigingen wat be treft perrons van aankomst en vertrek, be kend te maken, meldt het Hbld. ALASTRIM TE ELST. ELST, 19 Sept. (V.D.) Bij den heer Freeling, dokter te Herveld, is alastrim ge constateerd. Te voren heeft hij eenige pa- tienten behandeld. LIJK VAN DE „ESTELLA" GEVONDEN. HAINSWEERT. 19 Sept. (V.D.t Door de douaneboot „Albatros" is hier hedenmorgen het lijk aangebracht vermoedelijk van een der opvarenden van de „Estella". BEVERWIJK OPENING FLORALIA-TENTOONSTELLING. Woensdagmiddag is door den heer Runia, Hoofd eener Bijz. School in Wijk aan Duin de Floraliatentoonstelling in het veilingge bouw „eHt Centrum" geopend. Aan deze tentoonstelling hebben ruim 500 kinderen uit Be-verwijk en Wijk aan Duin deelgenomen. De prijsuitreiking zal a.s. Woensdag plaats hebben. 451ste STAATSLOTERIJ. ;v: Trekking van Donderdag 19 September 1929, ■if - 5e Klasse 4e -Lllst: C Hooge prilzeo; 3603 ƒ100.0001 8634 16S34 1ÓOO. 1.3609 14348 14552 f400. - 626 II89 1587 6001 6295 f200. 3044 509/ 6926 7261 8580 18463 I93Ö0 ƒ100. A Prijzen van 70.—: 126 531 896 919 1415 1534 ISIS 1865 2782 2808 4201 4202 55S3 5747 6360 6580 7614 7685 8051 8183 8795 8798 9337 9431 20405 20S13 1 107 574 959 1437 1854 2166 2588 2S65 3161 3888 4044 4272 4599 4920 5135 5479 5826 6048 6264 6554 153 294 341 721 740 838 929 930 999 1286 1354 1409 2081 2167 2198 2208 2512 2529 2810 2S70 3473 3593 3812 4063 4561 4622 4727 5065 5358 5513 5854 5940 .6251 6269 6312 63361 6654 6714 6755 6823 6886 7252! 7/29 7740 7772 7831 7868 8010 8333 8410 8508 8730 8732 8756 8821 9055 9059 9070 9075 9267; 9544 9739 10067 10265 10364 10433; 10469 10483 10603 10781 10858 10924 11228 11350 11383 11574 11613 I18S9 11350 11383 11452 11574 11613 118S9 12220 12313 12366 12463 12542 12656 13166 13233 13313 13900 13941 13953 14223 14376 14502 14663 14737 14790 15398 15901 15921 16025 16119 162S1' 16578 16602 16666 16759 16859 16SS3 17342 17411 17612 17673 18061 18241) 18361 18596 18700 18790 19060 1908S 19362 19501 19634 19646 19711 197SSi 19943 19983 20114 20133 20199 20270" NTéï TN:' '1 127 578 1027 1508 1936 2221 2596 2907 3276 3903 4105 4287 4619 4933 5139 5513 5859 6049 6288 6593 6793 200 216 596 603 1107 1273 1586 1636 2050 2099 2271 2281 2639 2673 2944 3036 3372 3394 6774 6962 7434 7499 7643 7657 7943 7952 8315 8329 8533 8581 8959 8991 9066 9067 9247 92S7 9474 9476 9783 9922 10383 10401 11074 11107 11320 11338 11700 11750 12009 12063 12267 12368 12760 I2S15 13019 13040 13305 13338 13588 13729 13992 14023 14316 14342 14563 14591 14976 15059 15477 I54S6 15774 15000 16270 16274 16512 16582 16875 16899 17367 173S0 17660 17704 17942 179SS 18219 18293 18470 18536 18850 18934 19387 19570 19S45 19855 20075 20124 20422 20415 20692 2076! 5e klJs 40 276 665 1330 1709 2131 2296 2679 3070 3573 3959 4000 4004 4131 4148 4149 429S 4351 4360 4621 4626 4659 5002 5011 5031 5153 5176 5239 5556 5685 5694 5871 5914 5926 6143 6153 6178 6314 6331 6366 6649 6669 6697 6SM 6S19 6826 7091 7146 7151 7517 7564 7565 7714 7786 78S2 7972 8000 8001 8360 8364 8383 8697 8722 8727 9016 9017 9030 9117 9137 9141 9294 9324 9396 9548 9615 9637 9977 10032 10073 KM74 10768 10770 UIOS 11116 11132 11413 11479 11618 11783 11835 1IS42 12085 12134 12147 12375 12510 12536 12S44 12852 12S66 13087 13215 13218 13363 13372 I340S 13730 13742 13811 14064 14065 14105 14373 14403 14418 14725 14838 14847 15075 15125 15137 15504 15516 15566 15913 16010 16095 16294 16343 16405 16626 16641 16664 16912 17009 17097 17474 17555 17559 17707 17775 17801 17994 18007 18046 1S294 18295 18334 18621 18651 18673 1S938 18952 I899I 19669 19684 19713 19928 19929 10933 20178 20271 20273 20475 20476 20525 20834 25857 20943 Hist 8864jgryait. 697 1357 1725 2140 2339 2712 3151 3654 4011 4163 4423 4707 5040 5362 57S2 5927 6213 6417 6704 6928 7218 7552 7553 8062 8409 8774 9049 9142 9414 425 49L 750 910 1422 1815 2146 2470 2752 3159 3726 4034 4255 4560 4903 50S2 5441 5S08 5967 6222 6542 6749 6969 7299 7620 1366 1746 2145 2345 2741 3157 3697 4012 4191 4450 4767 5051 5399 5800 5937 6220 6452 6743 6952 7274 7603 7SS7 SI68 8223 S467 8501 S907 8941 9062 9063 9171 9245 - 9438 9443 9652 9698 9771 10091 10146 10245 10797 10853 10959 U159 11243 11261 11644 11659 11676 US76 11S80 11S93 12192 12219 12230 12541 12636 12756 12S69 1293S 12997 13259 13276 13279 13410 13438 13526 13821 13S5S 13883 14112 14113 14267 44426 44465 144S5 14883 14956 14972 15166 15275 15371 15730 15738 15753 16139 16191 16215 16416 16432 16440 16SI8 16840 16S4S 17131 17265 17314 17576 17626 17627 I7SS4 17912 17916 IS 159 18181 18206 18336 18347 18352 18715 18823 1SS49 19046 19062 19216 19766 19805 198-12 19934 19976 20002 20370 20387 20413 20536 20590 20673- 20945

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2