STADSNIEUWS Fa. Gebr. BRAKEL HAARDEN INGEZONDEN HANDELSBLAD SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1929 DE DAHLIATENTOONSTELLING GEOPEND. VEEL AUTORITEITEN EN VEEL ANDERE BEZOEKERS. Nadat Donderdagmiddag twee uur de Dahliatentoonstelling van de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde geopend was op de wijze, zoo als wij het Donderdag reeds vermeldden, namelijk met toespraken van de heeren J. L. Bouwer, E. Th. Witte, E. H. Krelage en den burgemeester, kwam er reeds onmiddel lijk veel publiek de zaal binnen, waaronder vele bekende stadgenooten. De opening werd door tal van autoriteiten bijgewoond o.a. door den algemeen secretaris van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, den heer A. C. M. Mensing uit Aals meer en het hoofdbestuurslid, de heer F. W. S. Baron van Pallandt van Roosendael, den oud-burgemeester van Haarlem, jhr. J. W. G. Boreel van Hogelanden, den hortulanus van den hortus botanus te A'dam, den heer A. J. v. Laren, den Commissaris van Politie, den heer E. H. Tenckinck, en een zeer groot aantal raadsleden. In de zaal heerschte direct een opgewekte geest, op het podium in het midden speelde een orkestje. Men hoort ter tentoonstelling allerlei ver gelijkingen maken. De een spreekt van de beroemde Gentsche Floraliën, de ander over de bekende groote bloemententoonstelling de Gruga te Essen. Maar ook hoort men vaak: 't lijkt wel wat op de groote zaal te Heem stede in 1925, toen deze vol stond met de schitterende Rhododendrons en Azalea's, al leen dit is nog grootscher. Zooals men weet ontvangt elke duizendste bezoeker een vaas dahlia's en de 2000ste eiken dag een mooi serre- of tuinmeubel. DE BEKRONINGEN. De Vaste Keuringscommissie uit de Neder landsche Dahliavereeniging, bestaande ub 18 leden, bekroonde de inzendingen. I Eereprijzen. 1. Medaille H. M. de Koningin: groep, firma D. Bruidegom, Baarn. 2. Medaille H. M. de Koningin-moeder,: groep, N.V. Holl. Cultuur Maatschappij, Vo gelenzang. 3. Medaille Z.K.H. de Prins, groep J. G. Ballcgo en Zoon, Leiden. 4. Verg. zilveren medaille Gemeente Haar lem, groep N.V. Inr. Enchantress, voorheen H. Carlee, Haarlem. 5. Bloemenkussen van mevr. Martin, groep C. Vianen, Rijnsburg. 6. Kleine gouden medaille, Floralia, voor mooiste groep in pot: J. G. Ballego en Zoon Leiden. 7. Gouden medaille van Bloembollencultuur voor belangrijkste collectie aanwinsten van binnen- en buitenlandschen oorsprong, groep Holl. Cultuur Mij., Vogelenzang. Wisselbeker: aan Dahlia Gaiety, van N.V. Enchantress, voorheen H. Carlee, Haar lem. Gouden medaille. aan: Decoratieve groep afgesneden dahlia's van N.V. R. A. v. d. Schoot, Hillegom. Idem van Firma D. Bruidegom, Baarn. Idem van N.V. Tuinbouw Inrichting En chantress voorheen H. Carlee, Haarlem. Dec. groep afgesneden dahlia's en in pot van J. G. Ballego en Zoon. Leiden. Dec. groep afgesneden dahlia's van Holl. Cultuur Mij., Vogelenzang. Idem C. Vianen, Rijnsburg. Idem Fa. W. Topvoort, Aalsmeer. Kleine gouden medaille aan: Groep afgesneden dahlia's en bloemwerk van Ned. Bond van Oud-leerlingen Tuin- bouwcursussen, afd. Haarlem en Omstr. Decoratieve groep afgesn, dahlia's van G. F. Hemrik, Leiden. Dec. groep afgesneden dahlia's van J. H. van J. F. Hemerik, Leiden. Dec. groep afgesneden dahlia's van K. van Bourgondiën en Zn., Hilegom. Dec. groep afgesneden dahliaês van J. H. v. Waveren, 't Stamhuis, Hillegom. Idem van P. Majoor Baarn, idem van C. S. Wegers. Hillegom. idem in pot van N.V. C. G. v. Tubergen, Haarlem. Verguld zilveren medaille aan G. C. Pool, Haarlem, mand King George; idem doofpot met dahlia's, idem grafkrans. C. de Wit, Haarlem, decoratieve groep af gesneden dahlia. Coöp. Tuinb. vereen. Eigen Tuin, Haar lem, voor groep afgesneden dahlia. Clir. Duyn Santpoort groep. Zilveren medaille: G. C. Pool, Haarlem, fantasiestuk. J. H. van Waveren, Stamhuis. Hillegom, groep afgesneden Mignon-dahlia: K. Maarse Dz. Jr. Aalsmeer. afgesneden dahlia: N.V. Holl. Cultuur Mij. Vogelenzang, groep Mignon-dahlia; L. de Boer, Haarlem, groen afgesneden dahlia: N. V. Tuinbouw inr. Enchantress v.h. H. Carlee, Haarlem, groep Mignon-dahlia in pot; Joh. Rozen- krantz en Zoon. Heemstede. groeD „Park Beauty"; Francois Nagels. Welryck bij Ant werpen, groep nieuwe dahlia's. Bronzen medaille. 1, Mand Helmuth Spaek. G. C. Pool. Haarlem. 2. koperen pot Rapollo, id. id.. 3. Vaasmand Urlus. id. id.. 4. koperen kan Potte Polnes, id. id. 5. groen nieuwe dahlia's, gemeente Amsterdam, afd. Begraafplaats, hoofd opzichter Jac. v. Twuy- ver. .Getuigschrift le klasse aan: Dahlia Mai denhood. van J. Geytenbeek. Soestdijk. idem W D. Cartwriglit, van J. C. Ballego en Zn., Leiden. Getuigschrift van verdienste: aan Cactus dahlia „Svringa" van Ludwig en Co.. Hille gom: dahlia ..Little Pearl" van Gebr. Eg- mond, VoovschotenMltrnondahlia „Nor thern Gem" van N.V. C. G. van Tubergen's Bloombollen en Zaadhandel. Haarlem; dahlia „Exquise" van fa. D. Bruidegom. Baarn, decoratieve dahlia „Park Beauty" van de fa. Joh. Rosenkrantz en Zn. Heemstede; dahlia „Golden Harvest" van Holl. Cult. Mij. Vogelenzang. NED. R.-K. VOLKSBOND. DE AFD. HAARLEM BESTAAT 40 JAAR. Wij ontvingen het programmaboek der feestelijkheden ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan der afd. Haarlem van dén Ned- RK. Volksbond. Op het titelblad prijkt het portret, van Mons. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem en Beschermheer van den Ned. RK. Volksbond, waaraan is toegevoegd het facsimile van een brief van den Bisschop, waarin hij de afdeeling met haar jubileum gelukwenscht. Bij het portret van Rector J P. Kok, gees telijk adviseur der jubileerende afdeeling een waardeerend en opwekkend woord van diens hand. Verder bevat het boek de portretten van de heeren Mr. F. M. Hagemeyer en Mr. F. J. Gerritsen, de rechtskundige adviseurs der afdeeling en groepsfoto's van de besturen der afdeeling en van de verschillende onder afdelingen van den Bond: St. Raphaël, Al- berdingh Tliym, Arbeid Adelt en vele andere. Het algemeen programma der te houden feestelijkheden luidt als volgt: Vrijdag 20 en Zondag 22 September: tri duüm in de St. Jozefskerk, Jansstraat, geleid door Pater Theophilis van IJmuiden-Oost. Zaterdag 28 September: van 35 uur re ceptie in St. Bavo. Zondag 29 September: Te 3 uur groote feestvergadering met vaandelwijding in de Gem. Concertzaal. Medewerking van het Ned. Vocaal-Ensemble onder leiding van den heer Joh. H. Nelissen te Bloemendaal. Het vaandel wordt gewijd door den Zeereerw. Heer J. P. J. Kok. Van 1 tot en met 4 October: Muziek- en Zanguitvoeringen in St. Bavo, met mede werking van: de Harmonie-Vereeniging „Euphonia" te Overveen, de R.K- Mannen- zangvereeniging „St. Caecilia" en Santpoort's Dubbel gemengd Kwartet, de Harmonie „St. Cecilia" te Schoten en de R.K. Mandoline club „Santa Lucia". Woensdag 16 en Woensdag 23 October: Kindervoorstellingen; optreden van Prof. Antonini, vertooning van een kinderfilm. Dinsdag 15, Donderdag 17, Zondag 20, Dins dag 22, Donderdag 24, Zondag 27 en Dinsdag 29 October: Jaarfeesten van den Bond. Op voering van „Don Garcia Moreno", treurspel in drie bedrijven. Donderdag 31 October: Trekking der prij zen voor de verloting. NATIONALE DANSCOMPETITIE. HERHALING IN 1929. Het nationale comité schrijft ons: Zooals men zich herinnert werden tijdens het vorig winterseizoen in een aantal plaat sen van ons land verschillende danswedstrij den voor amateurs georganiseerd, gevolgd door een finale wedstrijd te Amsterdam, als eerste welgeslaagde poging in ons land om langs dien weg de belangstelling in den modernen gezelschapsdans te vermeerderen en het beoefenen van den dans zelf op hooger peil te brengen. Het succes, met deze wedstrijden behaald, heeft het organiseerend Comité doen beslui ten ook dit jaar een competitie te houden, met de bedoeling die vervolgens elk jaar te herhalen. De ervaringen van het eerste jaar hebben doen besluiten eenige wijzigingen in de rege ling aan te brengen, waardoor de deelneming vergemakkelijkt wordt. Zoo mogelijk zal men trachten in een veel grooter aantal plaatsen wedstrijden te hou den, waartoe reeds thans de medewerking Is gevraagd van de directies der toonaangeven de dancings. In tegenstelling tot vorig jaar, toen de locale wedstrijden vooral georganiseerd wer den door plaatselijke dansleeraren, en als duidelijk bewijs, dat geen persoonlijke be langen in deze wedstrijden betrokken zijn, heeft het Comité besloten zelf de verschil lende wedstrijden te organiseeren, zoodat het mogelijk is dat de verschillende dans leeraren uit elke plaats geheel belangeloos in de jury zullen kunnen zitting nemen. De leiding der wedstrijden is om wille der eenvormigheid opnieuw toevertrouwd aan de bekwame technische leiding van den dans- specialist Cor Klinkert, aan de meeste lezers welbekend als vroeger radio-dansleeraar. In het Comité hebben dezelfde personen zitting als vorig jaar, naast eenige nieuwe bekende personen, die aldus gaarne dit vruchtbaar initiatief willen steunen en wier namen nog nader zullen bekend gemaakt worden. Vermoedelijk zullen de eerste wedstrijden reeds in November plaats Rebben, terwijl de finale eindwedstrijd valt in April a.s., als alle plaatsen een beurt hebben gehad met een locale competitie. Tal van eeremedallles, wisselbekers en ver rassingen zijn reeds beschikbaar gesteld. DANSINSTITUUT DONKERLOO. Op 15 November a.s. is het 10 jaar geleden, dat de heer Th. Donkerloo Jr. zijn dansinsti-» tuut opende. Daar de heer Donkerloo vele lessen geeft zal deze dag zeker niet onopge merkt voorbij gaaan. HET OOST-NEDERLANDSCH TOONEEL IN AMSTERDAM GEHULDIGD. De N.R.Ct. schrijft: „Amsterdam heeft, vroeg in het seizoen zijn grooten avond beleefd, die uiterst moeilijk te overtreffen zal zijn. Het was te voorzien, dat aan van Dalsum en de zijnen een meer dan gewone ontvangst ten deel zou vallen, ook onafhankelijk van wat stuk en spel zouden brengen. Dat het echter aan het slot een hulde zou worden, zoo groot, zoo uit bundig, zoo aanhoudend, als Amsterdam het sedert „de Russen" niet gekend heeft, was door niemand en wel allerminst door de spe lers zelf, voorzien. Een lang festoen van bloemen verbond de ontroerd buigende spe lers met den leider in het Harlekijnspak in het midden. Bloemen lagen over de vloer, niemand wist wie ze toebehoorden. „Amsterdam eerde deze wakk're groep die in deze stad zijn oorsprong heeft gevonden en voor wie deze avond juist in den Stads schouwburg. wel een bijzondere beteekenis had. Bovenal heeft het echter den directeur, regisseur en speler van Dalsum geëerd." INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cts. per regel. SOPHIAPLEIN 6-14 DE BANANENSCHIL. Donderdagmorgen gaf een dame, die met haar kleine dochtertje in de Groote Hout straat bij het Verwulft stond te wachten, aan het meisje een banaan. Het kind at de vrucht dadelijk op en wierp de schil op den rijweg. Een voorbijganger maakte de dame er op merkzaam op, dat er geen bananenschillen neergegooid mogen worden. Andere menschen zouden er immers over kunnen vallen. De dame antwoordde tot zijn groote ver bazing: „Op straat mag het wel; niet op het trottoir!" Waarop zij haar weg ver volgde. De schillen bleven liggen! GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN Terug te bekomen bij; Vroom, Semarang- straat 9, broche; der Kinderen, Ged. Vol dersgracht 7, bontje; Moorkerk, Rollandstr. lc, postduif; v. Voost, Klarenbeekstraat 49 sood, autodop; Kennel Fauna, geel hondje en grijs-witte kat en zwart-witte kat; v. Gelo ven, Teyerstraat 5, pinchertje; Pelser, Lom- bardsteeg 3, lorgnet; v. Waveren, L. Begijne straat 3 (na 6 uur n.m.), kindermanteltje; Fransen, Ged. Oude Gracht 46, contramoer; Doesburg, M. v. Heemskerkstr. 40, wagen- moer; Wajer, Doelstraat 26 A rood, porte- monnaie met inhoud; v. Bourgonje, Jans straat 36, loterijloten; Brederode, Donkere Spaarne 6, passer; Zonneveld, Damiatestr. 10, rijwelbelastingmerk; Lubbers, Smede- straat 14, idem; Koelma, Heerenweg 63, rozenkrans; Rozenheek, de Keijstraat 8a, ring; Brink, Slachthuisstraat 106, rijwielbe- lastingmerk; Kroft, Kinderhuissingel 62 E, sierspeld; Beelen, Brouwersvaart 36, auto slinger; Huize Martha, Koninginneweg 8A, sjaal; v. d. Fogt, Westerhoutstraat 13, vul potlood; Habich, L. Raamstraat 28, vulpen houder; Meijer, Tetterodestraat 19a, zweep. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie rich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug- Geachte Redactie, Dezer dagen stond ik 's morgens vóór 8 uur aan de halte Koedieflaan te Heemstede te wachten op de tram naar Haarlem. Dit wachten duurde een kwartier. Toen einde lijk de propvolle tram verscheen op kor ten afstand gevolgd door een paar leege trams vroeg ik den conducteur naar de reden der vertraging en vernam, dat deze tram aansluiting moest verleenen aan de stoomtram Leiden-Heemstede. Op mijn tweede vraag, wat er onder deze omstandig heden van den 5-m.inuten-dienst terecht moest komen, antwoordde de conducteur, dat hij zich aan het voorschrift zijner su perieuren had te houden. Uit het wel niet onvriendelijke, maar lakonieke antwoord was op te maken, dat ik beter deed mij niet verder met het geval te bemoeien. Ik ben zoo vrij dit toch te doen en de vraag te stellen: Is het noodig een bepaalde tram voor de aansluiting op de stoomtram aan te wijzen, onverschillig of deze al dan niet te laat is, en daardoor den dienst tijde lijk te ontredderen, een massa menschen, die naar hun werk moeten, maar te laten wachten, de forensen hun aansluitingen te doen missen? Want de trams naar Amster dam enz. wachten op hun beurt natuurlijk niet, evenmin als de treinen aan het sta tion. Het gaat hier blijkbaar niet om een uitzonderingsgeval, want een kennis, wien ik het vertelde, zeide mij aanstonds, dat hem kort geleden iets soortgelijks overko men was. Ziehier een merkwaardige tegenstelling: Komt de Heemsteedsche tram ook maar enkele seconden te vroeg aan de halte Den Hout, dan moet zij daar blijven staan tot de reglementaire tijd bereikt is. Ik zal de vraag onbesproken laten of deze maatregel eenig practisch nut oplevert: zij is ingevoerd ter wille van een geregelden .dienst soit! Maar, worden er hier verbazende staaltjes van seconden-stiptheid vertoond, aan den anderen kant neemt men het blijkbaar veel minder nauw. Net als iemand, die erg zui nig met centen is en die de guldens bij tien tallen wegsmijt. Zoolang dat uit eigen zak gaat, kan het niemand deren, maar ver kwist men tijd en daarmede geld van het publiek, dan is dat niet in den haak. Er is een 5-minutendienst, laat men zich hieraan houden en willekeurige afwijkingen vermijden. Met dank voor de verleende plaats ruimte, uw abonné, W. L. De tramdirectie deelt ons mede, dat de trams van Heemstede vertrekkende niet op de stoomtram wachten, zoodat daardoor geen vertraging in den 5-miruitendienst be hoeft te komen. Wel wordt wat begrij pelijk is bij aankomst van een stoomtram op het oogenblik van vertrek van een stads tram door deze aan de doorgaande reizi gers nog gelegenheid tot overstappen gege ven, waardoor bij een groot aantal reizigers dikwijls eenige vertraging ontstaat. Een vertraging van meer den eenige minuten is uit dezen hoofde echter niet te vreezen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. DEZE MAAND GRATIS. Zij, die zich thans als kwartaal- abonné opgeven, ontvangen het Handelsblad tot l October, gratis. Abonnement 1-90 p. maand en 5.50 per kwartaal. Buiten Amsterdam verhoogd met 20 cent per maand voor verzending. Abonnementen op te geven bij het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 TELEFOON 10209 I 1 BILLY BOE VOOR DE KINDEREN A! dichter kwamen ze bij de aarde. Huizen en straten kwamen heel nabij. Jerry keek vooral nieuwsgierig, O, wat was die Billy blij. Toen zei de ooievaar knorrig: „Nu maar gauw het huis getoond. (Want ik begin moe te worden), Waar je lieve moeder woont 1" „Ik zal je wel helpen," zei Billy, „Ik begrijp je, je weet hier weg noch steg." En toen riep hij al wijzend „Volg nu maar dezen weg!" Doch wat deed de ooievaar, Toen hij het huis gevonden had? Hij daalde op het dak. Waar hij gewoonlijk zat. Dat is ook een mooie geschiedenis. (Onderstaande berichten zij" "«eds 1" een deel van de vorige oplaag opgenomen)". DE NUTSBIBLIOTHEEK. NOG MEER LEZERS GEVRAAGD. Men schrijft ons: De lange winteravonden zijn in aantocht en daarmede opent zich weer de gelegenheid om verpoozing te zoeken in het lezen van goede lectuur. De Nutsbibliotheek in de Lange Veerstraat 16 geeft daar ruimschoots gelegen heid toe. Een beroep op het Haarlemsche publiek in het vorig seizoen gedaan, om van deze bibliotheek meer profijt te trekken, is niet zonder resultaat gebleven. Meldden zich in het seizoen 19271928 1.099 personen aan, aan wie 18.112 boeken werden uitgereikt, het seizoen 19281929 bracht 1.403 lezers aan, wie in totaal 23.468 boeken ter lezing wer den gegeven. Dezelfde cijfers bedroegen voor de kinder bibliotheek in beide seizoenen resp. 254 kin deren met 4.312 boeken, en 390 kinderen met 6.589 boeken. Het bestuur van de bibliotheek is voor dit resultaat zeer erkentelijk, doch zou gaarne zien, dat het seizoen 19291930 nóg meer belangstelling bracht. Daarom heeft het zich beijverd wederom een aantal nieuwe uitgekomen werken aan de bibliotheek toe te voegen, waarvoor het supplement op den catalogus reeds bij den drukker is. De geringe kosten kunnen niemand af schrikken. Zij bedragen voor volwassen 25 sent per persoon voor het geheele seizoen. Men ontvangt dan elke week een ander boek. Voor de kinderen zijn deze kosten slechts 15 cent. De complete catalogus voor de vol wassenen kost 30, voor de kinderen 10 cent. Losse supplementen 5 cent. Een dezer dagen zullen wederom dagen en uren worden bekend gemaakt, waarop gelegenheid tot inschrijving van lezers zal worden gegeven. ZUIGELINGENBESCHERMING IN NOORD HOLLAND. In de memorie van toelichting op de be grooting voor Arbeid spreekt de minister van Arbeid de overtuiging uit, dat het niet moge lijk zal zijn, dat de uitgestrekte en dichtbe volkte provincie Noord-Holland, t.a.v. de zui gelingenbescherming, op den duur aan één districtskinderarts zal kunnen blijven opge dragen. Splitsing van die provincie even als van Zuid-Holland zal niet kunnen uit blijven. FOTOGRAFEN. Woensdagavond hield de Kennemerfatokring B. A. F. V. haar maandelijksche vergadering in de Soc. Vereeniging Zijlweg onder voor zitterschap van den heer J. C. Mol. Het bestuurslid de heer P. Windt hield een causerie over de retouche van negatieven. Hij behandelde enkele fouten in negatieven en besprak verder de geheimen van de retouche. De firma Zwartser demonstreerde twee nieuwigheden de Rolleiflex en een ingebouw- den zelfontspanner. Hierna werd nog een keurige collectie lan taarnplaten vertoond. Alkaid, 19 v. Amsterdam naar Hamburg. Algenib 19 te Antwerpen v. Rotterdam. Aludra 18 te Santos v. Buenos Ayres naar Rotterdam. Agamemnon 18, 19 u. v. Hamburg naar Amsterdam. Breda, p. 19, 7 u. Vlissingen, Antwerpen n- Amsterdam. Bellatrix 18 te Santa Fé v. Rotterdam. Bovenkerk 18 te Calcutta v. Rotterdam. Boskoop 17 te Guayaquil v. Corral. Bengkalis 19 te Singapore, Pacifickust n. Java. Buitenzorg, p. 19 5 u. Gibraltar, Java n. Rotterdam. Drechterland, 19 te Antwerpen, Amster dam n. Z. Amerika. Delfland, 18 v.m. te Rio de Janeiro, Am sterdam naar Buenos Aires. Eemdijk, p. 18 de Azoren, Antwerpen n. de Pacifickust. Edam, 18 v.m. v. Tamplco, Rotterdam n. New Orleans. Eemstroom 18 v. Freetown naar Havre, West-Afrika naar Amsterdam. Ga roet, p. 18, 8 u. Suez, Rotterdam naar Java. Giekerk 18 v. Zanzibar naar Mozambique. Gaasterland p. 18 17 u. Fernando Noronha Amsterdam naar Z. Amerika. Gaasterdijk 19 te Antwerpen, Pacifickust naar Rotterdam. Ganymedes 18, 14 u. 30 m. 600 mijl West van Ouessant, 22 v.m. te Havre verwacht. West-Indlè naar Amsterdam. Jagersfontein 17 v. Beira n. L. Marques. Klipfontein 18 v. Algoabaai n. East London. Maaskerk p. 18 Ouessant, 19 te Calais ver wacht, W. Afrika naar Rotterdam. Maasland p. 18 13 u. Ouessant, 20 nn. IJmuiden verwacht, Buenos Aires naar Am sterdam. Noorderdijk 18 te Los Angeles Harbour, Pacifickust naar Rotterdam. Narenta 18 te Panama, Pacifickust naar Rotterdam. Nieuw Amsterdam 19 v.m. v. Southampton Rotterdam naar New York. Nieuwkerk 18 v. Hamburg naar Antwerpen Nijkerk 18 v. Port Said naar Marseille, Beira naar Rotterdam. Patria p. 18, 2 u. Kaap del Armi, Java n. Rotterdam. Prinses Juliana, 18 v. Batavia naar Am sterdam. Poelau Laut 19 v. Amsterdam v. Hamburg. Poseidon 18 v. Sanchez naar Havre en Am sterdam. Prins Frederik Hendrik 17 te New York v. West-Indië. Rotterdam p. 18 v.m. Cape Race, Rotter dam naar New York. Reggeatroom 18 v. Akassa naar Benin- haven, Amsterdam naar West-Afrika. Rietfontein 19 v. Hamburg naar Amster dam. Slamat 19, 10 u. v. Colombo, Java naar Rotterdam. Simon Bolivar 18 te Hamburg, van Am sterdam. Sembilan p. 18 Malta, Amsterdam n. Java. Schouwen, 18 v. Coconada n. Cuddalore. Tabanan, p. 18, 17 u- Suez, Rotterdam naar Java. Tapanoeli 19, 18 u. te Belawan, New York naar Java. Toba 18 v. Salonikl naar Piraeus, Java n. Rotterdam. Telamon 18 te Havre, West-Indië naar Am sterdam. Ulysses 17 v. Curasao n. Puerto Columbia. Van Spilbergen 17 v. Adelaide naar Java. ZATERDAG 21 SEPTEMBER HUIZEN 1875 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-kwartet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinski- Theater te Amsterdam. 4.00 Thé dansant uit Cabaret „la Gaité" te Amsterdam. 5.30 Let terkundig overzicht door Dr. P. H. Ritter Jr. 6.01 Concert door het. Omroeporkest. Het Dubbel Mannenkwartet „Bel Canto". 8.00 VARA. Concert. Orkest, orgel, xylofoon en gramofoonplaten. Lezing over Zonnestraal dag. 10.00 VARA. Persberichten. 10.45 VARA. Vroolijk uurtje. HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1070 M. Uitsl. KRO.-Uitz. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmu- ziek. 2.00 Kinderuurtje. 4.00 Cursus Engelsch. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Gramofoonmu- ziek. 6.45 Journalistiek weekoverzicht 7.00 Le zing over: Electriciteit in de huishouding. 7.30 Lezing over: De Melaatschheid in de ge schiedenis, in het bijzonder in de Heilige Schrift. 8.00 Orkestconcert. 11.- Vroolijk gra- mofoonprogramma. DAVENTRY 1554 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.50 Concert R. West, tenor, J. Edwards, mandoline, Orkest. 5.05 Orgelcon cert door A. Taylor. 5.35 Kinderuurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Pianorecital door E. Bainton. 7.35 Lezing. 7.50 Pianorecital door M. Cole. 8.20 Concert A. Lilley, sopraan. L. Manucci, cello. Orkest. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 Lezing. 10.40 Variété-uitzending, dans- orkest. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 5.05 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 9.20 Dansmuziek. LANGENBERG 473 M. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Orkestconcert. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoonmu ziek. 1.25 Orkestconcert m. m. v. sopraan. 5.55 Orkestconcert. 820 Vroolijke avond. Daarna tot 1.20 Dansmuziek. BRUSSEL 508 M. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Pianorecital. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert m. m. v. vocale solisten. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen. 12.20 Muziekuitzending voor scholen. 1.10 Lezingen. 2.20 Gramofoonmu ziek. 2.50 Lezingen. 5.20 Concert uit Ham burg 6.20 Lezingen. 8.20 Uit „Miniaturdra- men" van Maurice Baring Daarna tot 12.50 Dansmuziek. KALUNDBORG 3.505.50 Concert door Mogens Hansen's Ensemble. 8.35 Concert. 9.50 Concert. 11.20 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14