urr DEN MOPPEN- TROMMEL. moet, hoor, anders vind ik het niets leuk Reeds scheen het alsof Elsje van plan was te gaan pruilen maar moe der stelde haar weer vlug op haar gemak door te zeggen: O. als jij zelf overal voor zorgt dan kan het mij niet schelen. Wat mij betreft vraag er dan maar hon derd Elsje stond stil en telde vlug ver der. Negen, moes. Negen meisjes! Mag dat! Goed haar! knikte moeder, maar, liet zij er met een ernstig ge zicht op volgen, ik heb geen geld om allerlei versnaperingen te koopen, dus als je je vriendinnen wilt trac- teeren op lekkers, moet je zelf maar wat klaarmaken! O, o, die moes. Zij zei het alsof zij het heel naar vond, maar zij wist wel dat het Elsje juist daarom te doen was. Els hield zich ook ernstig en vroeg toen zoo gewichtig mogelijk: Ja. dat moet dan wel! Wat zoudt U denken van oliebollen, moes? Een oogenblik stond Elsjes moeder sprakeloos van verbazing. Wat haal de het kind nu in 's hemelsnaam in haar hoofd? Oliebollen, midden in den zomer? En bovendien, dat ge knoei met beslag en krenten kon zij Elsje toch niet laten doen. Maar Elsje stond te popelen van ongeduld. O, o, als moeder nu maar niet wei gerde. Al zoo lang had zij gehoopt eens oliebollen te mogen bakken. Nu zag zij de kans schoon om het te vragen, maar ach, wat wachtte moes lang met haar antwoord Inderdaad het duurde heel lang eer moeder tersluiks eens naar haar dochtertje keek. Zij wilde juist vra gen wat Elsje toch in haar hoofd ge haald had toen zij plotseling getrof fen werd door de angstige spanning welke op het gelaat van het kleine meisje stond afgeteekend Wil je het werkelijk zoo graaf, vroeg moes toen, geheel de kwasie ernst van het begin van het gesprek vergetend. Ja, moe. fluisterde Elsje met een hoog roode kleur. Dan zal ik het vanavond aan vader vragen, antwoordde moes op eens weer afgemeten, want bij de ge dachte aan den komenden knoeiboel kon zij er toch niet toe besluiten de toestemming te geven, alhoewel zij daarvan op het punt stond om te zeggen: doe het dan maar! Elsje schrok en stil ging zij de ka mer uit. Zou vader het goedvinden? Het gesprek tusschen vader en moeder viel echter mee. Nauwelijks was pa thuis of moeder vroeg het hem en liet niet na hem er op te wij zen dat het een groote knoeiboel zon worden. Vader keek Elsje eens van terzijde aan en vroeg toen, terwijl hij haar bij zich trok: Zou je niet liever wat lekkers in een winkel koopen? Moeder zegt dat zij geen geld heeft, antwoordde Elsje O, kwam vader, is het 'm dat. Ja. ging hij toen voort, maar kijk eens hier moeder. Als je nu geen geld hebt om wat te koopen. dan zit er ook niets anders op dan dat Elsje zelf wat bakt Natuurlijk, antwoordde moes, maar waarom nu Juist oliebollen! Vader zweeg, want op die vraag wist hij het antwoord ook niet. Hij zag alleen maar dat Elsje een hoog roode kleur had en blijkbaar niets zaligers wist te verzinnen dan olie bollen. Tersluiks keek hij moeder nog eens aan, knikte, schudde het hoofd, trok eens aan zijn oorlelletjes en knikte toen weer en zei eindelijk: Nou, Elsje, ik zou zeggen, maak jij dan die oliebollen maar. Hoewel op één voorwaarde: dat je zelf den vuilen boel weer opruimt! Ja vader, dat is goed, juichte Elsje nu dol gelukkig. Van vreugde sprong zij hoog op en viel haar moe der om den hals Hè. moes, zeg nu dat U het ook goed vindt, smeekte zij en moeder kon natuurlijk niet anders doen dan toestemmend lachen. Ach zij meen de het zoo kwaad niet met haar Elsje en eigenlijk had zij er den geheelen middag al spijt van. dat zij niet da delijk haar toestemming gegeven had. .(Wordt ycrvolgcL). MIJN HERBARIUM. Nog enkele planten, die tot de fa milie der Compositen behooren. Herfstleeuwentand. (Leóntodon autumnalis) Zie fig. 1. De plant komt algemeen voor langs wegen, dijken en in weilanden en wordt ook wel eens paardebloem genoemd, om dat de bloem er wel wat op gelijkt; ze is echter van geheel anderen bouw. De stengel is vertakt en 2 of meer hoofdig. Er zitten dus meer dere bloemen aan een stengel. De bloemhoofdjes staan steeds rechtop, terwijl de stelen der hoofdjes vlak er onder langzaam verdikt en be- schubd zijn. De stengel is bladloos; de bladeren staan rond den wortel en zijn bochtig getand. De bloem pjes hebben denzelfden bouw als de paardebloem; doch de randbloe- men hebben aan de onderzijde een rood- of bruinachtige streep. Bloei tijd JuliOctober. Margriet of witte ganzebloem (zie fig. 2) (Chrysanthemum leucanthe- mum). Komt veel langs wegen en dijken, in wei- en graslanden voor. De plant vertoont veel overeen komst niet onze gekweekte margriet, de overblijvende plant, die in ..Ons Tuinhoekje" nog een beurt krijgt. De stengel draagt aan 't eind een JüEN KEUKEN-AVONTUUR. Elsje was een handig meisje van acht jaar. Eigenlijk kon men wel zeggen dat zij negen was, want de volgende week vierde zij haar ver jaardag. Tenminste.... als alles ging zooals mem hoopte. Elsje was wat je noemt een echt meisje. Zij was eigenlijk een beetje bang voor de jongens die zoo ruw waren bij het spelen, zoodat Elsje altijd duizend angsten uitstond als zij toevallig eens meedeed. Daarom was zij maar het liefste met haar vriendinnen sa men en gelukkig had zij vriendinnen genoeg, want zij was de hartelijk heid en voorkomendheid in persoon. En lachen dat je met haar kon! Neen maar, geen voorbeeld van! Want Elsje was ook buitengewoon geestig, weet je. Steeds had zij een aardig antwoord klaar als iemand eens iets doms zei en nog voor je er aan dacht had zij altijd haar antwoorden al gezegd. Jammer, zei haar vader wei eens. dat Elsje geen jongen is! Dan zou zij het ver brengen in de wereld. Dat be greep Elsje echter nooit goed. Zij was veel te gelukkig dat zij geen jon gen was en wilde liever een meisje blijven, met poppen spelen en.in de keuken knoeien! O, dat laatste! Dat was Elsjes grootste plezier. Soms. als moeder niet wist waar haar dochtertje zat, dan deed zij maar eerst even de keu kendeur op een kiertje en jawel, hoor, het verloren schaap was te recht. Heel in haar eentje stond Els je dan bij den gootsteen of bij het keukentafeltje en altijd was zij met iets druk in de weer. Soms stond zij een aardappel te schillen, soms ook was zij bezig haar pop in het bad te doen, zoo lang tot al de verf van het lieve gezichtje spoelde! Dan moest vader des avonds het popje weer bij kleuren! De brave man lachte zich dan bijna slap om het treurige ge zicht van zijn Elsje, dat zoo dom ge weest was om haar pop zoo toe te takelen Neen, zei hij dan, het is toch ook maar weer goed dat je geen jon gen bent, want als Je zulke domme dingen doet zou je het toch niet ver brengen in de wereld! Ik wil geen jongen zijn, protes teerde Elsje dan boos en dan lachte vader nog harder. De oolijkert be greep maar al te goed, dat hij zijn dochtertje er fijntjes mee plaagde als hij haar met jongens vergeleek! Zoo naderde haar verjaardag al meer en meer! Moes, kwam Elsje een paar da gen van te voren eens in de keuken. Moes, mag ik nu op mijn verjaardag eens een paar vriendinnetjes tege lijk vragen? Moes keek eens even op. Zij wilde nooit hebben dat Elsje meer dan twee meisjes tegelijk in huis haalde, maar ja. nu het een echt verjaars feest was. begreep moeder toch ook wel. dat een uitzondering wel toege staan kon worden. Hoeveel meisjes dan? Infor meerde zij echter eerst nog eens voorzichtig. Ja, laat eens kijken, zei Elsje diepzinnig en gelijk begon zij te tel lenAns, dat is een. Miep, dat is twee. Klaart je. dat is drie, Dora dat Is vier. Lies. dat is vijf en Marietje, dat is zes en Zeg, houd op. alsjeblieft, kwam moeder tusschenbeide. Nog meer dan zes. Wie moet die visite naloopen? Denk je dat ik niets anders to doen heb? - Neen. moes. neen, neen! Ik zorg *elf voor de bediening. Ja, neen, da| hoofdje van bloemen, soms is hij vertakt, ieder met 1 hoofdje. De onderste bladeren zijn lang^esteeld, meest gekarteld; de bovenste zijn zittend, langwerpig. De bloemhoofd jes bestaan uit gele schijf- en witte straalbloemen. Ook de omwindsel bladen zijn wit, eenigszins vliezig. Bloeitijd MeiHerfst. Kleine klis of klit (Lappa minor) zie fig. 3. Op diiken, langs wegen en vooral op onbebouwde plaatsen als opslagplaatsen komt deze plant vrij algemeen voor. De meeste jongens zullen deze plant wel ken nen; de klitjes blijven zoo fijn aan je kleeren hangen, 't Zijn krachtige, rechtopstaande planten met een vertakten stengel. Ze hebben groote, eironde of hartvormige bladeren. De omwindselblaadjes der bloem hoofdjes zijn haakvormig omgebo gen, terwijl de bloemen purperkleu rig zijn. Bloeitijd JuliSeptember. Rustenburgerlaan 23 S. INSECTENKASTJE. INSECT ARIUM. Hoewel reeds van 't vroege voor jaar af rupsen op boomen en plan ten voorkomen, zijn ze in dezen tijd toch 't meest talrijk. Rupsen van al lerlei kleur en grootte kunnen we nu viriden. 't Is zeer interessant deze rupsen te laten verpoppen en te zien welke vlinders er 't volgend jaar uitkomen. Maar we moeten dan een goede gelegenheid hebben de rupsen behoorlijk op te bergen, daar deze moeten blijven leven op de plant, waarop ze voorkomen tot dat ze zich verpoppen. De meeste doen dit boven den grond, doch en kele er in. Een eenvoudig kastje maken we van een kistje, waarvan de korte zijkant als onderzijde wordt ge bruikt. In de bovenzijde maken we een opening, die we met glas afdek ken. Tegen de voorzijde wordt een deurtje gemaakt van muggengaas. Dit bestaat uit een open raam, dat we op half hout in elkaar timmeren en met scharnieren aan 't kastje be vestigen. Tegen den bodem maken we aan de voorzijde een opstaand randje van pl.m. 3 c.M. hoogte. We hebben dan gelegenheid den bodem met een laag zand te bedekken. Iets boven den bodem maken we een plankje met een opening, waarin een of andere vaas past om de planten in te zetten. Los op den bo dem gezet, heeft deze veel kans om te vallen. Van buiten wordt 't kastje geverfd of gebeitst, terwijl we 't van binnen laten zooals 't is. HET SPROOKJE VAN DE TONDELDOOS. van HANS ANDERSEN naverteld door W. B.Z. 6) ,,'k Wou wel graag een pijpje rooken, Uit mijn doos haal ik dan vuur. Ik beloof je, :k zal mij haasten. Och zoo'n pijp is kort van duur." De koning moest 't verzoek eerst weten, Maar 't werd dadelijk toegestaan. Wie toch naar 't schavot geleid werd Had altijd een wensch gedaan. Een, twee, drie daar gaf hij vuur nu Uit de oude tondeldoos Een, twee, drie, Ja reuze-honden. Stonden naast hem, keken boos. Naar den koning en zijn hofstoet Zouden zeker hen te lijf, Als 't soldaatje niet gezegd had: Rakkers, koest, niet verder, blijf!!" En als trouwe goede makkers iStonden zij nu naast hun vriend. In hun oogen was te lezen: Heeft 't soldaatje dat verdiend? De oude koning was geroerd nu. En wie vliegt hem tegemoet? 't Is zijn dochter en ze smeekt hem: Dood hem niet, o 't is niet goed. Rustig vlijen nu de honden Zich bij het prinsesje neer. En ze likken haar de handen En zij streelt ze telkens weer. „Goed mijn kind, 'k geef hem de vrijheid, Wie zoo goed voor dieren is Kan geen dief of roover wezen, Dat is zeker en gewis." ,,'k Dank u Sire, duizcndmalen, Spreekt 't soldaatje, diep geroerd. En vergeef me, dat 't mijn schuld was, Dat 't prinsesje werd vervoerd. Maar vervul mijn liefsten wensch nog 'k Beloof u daarvoor eeuwige trouw Geef het lieve, lieve meisje Mij nu spoedig maar tot vrouw," ,.Nu mijn dochter, spreek maar zelve. Ik wacht het antwoord nu weldra." En 't prinsesje o, ze lachte En ze zei heel zachtjes: Ja. Jongens, toen kwam er een bruiloft O zoo heerlijk en zoo fijn, Ieder kind werd er genoodigd Honden mochten er ook zijn. Ja, honden zaten mee aan tafel Kregen worst en ook pastei, Alle leed was nu vergeten Alle menschen - waren blij. EINDE. WAT ONZE BELANGSTELLING WEKT Wie niet van visch houdt, moet niet naar Zweden of Noorwegen gaan Omringd als deze volken zijn door het water, spreekt het vanzelf, dat er veel visch gevangen en dus ook veel visch gegeten wordt. Zalmen en forellen zijn er in groote menigte. En van de schaaldieren garnalen en kreeften. Eet men bij een gegoede Zweedsche familie, dan is het eerste gerecht smörgaas. Dat is een schotel voorzien van allerlei soorten visch en schaal dieren. Gaat het eenvoudiger toe, can krijgt men een stroming, dat is .-en gebakken haring of sardien. Men krijgt er bij een bruin gebakken stukje haverbrood. Men kan daar boter en kaas bij nemen. Een kleermakertje onder de vo gels. Dat is het snijdervogeltje, dat in de tropen veel voorkomt. Met zijn langen spitsen snavel naait het van bladen en takjes een nestje. Het priemt in de bladen een gaatje en neemt plantenvezels of spinsels van cie zijderups om alles aan elkaar te hechten. Met de nageltjes maakt hij werkelijke draden, 't Is een alleraar digst- gezicht om te zien hoe hij kop en pooten gebruikt om dc draden door de gaatjes te halen. Hij maakt zelfs knoopen voor de afwerking. Dit bladernestje wordt verder gevuld met pluisjes en vormt zoo'n prachtig nestje, dat de knapste mensch het niet na kan doen. yj. B.—Z, GATEN, DIE ER WEZEN MOETEN Liesje: Moeder, u moet een nieuwe spons koopen. Moeder: Waarom kind? Liesje: Omdat er zooveel gaten in zitten. WAAR WAS DIE? ,,Ik heb voor 't eerst vioolles ge had," vertelt Jan aan Piet. En hij vervolgt: „Ik speel op een halve viool." „Wat zeg je: op een halve viool?" vroeg Piet verbaasd. „Maar Jan, waar heb je dan de andere helft ge laten?" UIT DE GE'SCHIEDENIS-LES. Onderwijzer: Gerard, noem jij nu eens een groot zeeheld en een groot staatsman, die in denzelfden tijd leefden." Gerard heeft maar half geluisterd en de namen van Piet Hein en Jan de Wit willen hem niet te binnen schieten. Opeens denkt hij er te zijn en roept hij: „Albert Hein en Simon ,de Wit." WEINIG GEHOLPEN In een winkel, waarvan de deuren altijd wagenwijd openstonden, kwam men telkens vragen, hoe laat het was. Hel ging den winkelier vervelen en hij hing een groote klok aan den winkelmuur op. „Heeft het geholpen?" vroeg een bevriende klant na een poos. ..Welnee, 't is nog erger geworden. Nu vragen ze allemaal, of mijn klok wel gelijk is." GELIJK nAD IE. Kees: Hoor je de klok luiden, Bert? Hoe zou dat komen? Bert: Omdat er iemand aan trekt. DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: D. Onvlee, oud 14 jaar, Papavertje oud 12 jaar, Zevenster oud 12 jaar, Teekenaarster oud 15 jaar. De kleine Bouwer, oud? Draaitol, oud 13 jaar, Babbelkous, oud 11 jaar, Blauwoogje oud 13 jaar, Zeeuwsch Boerinnetje, oud 11 jaar, Wielewaal oud 11 jaar, Jerrie, oud 7 jaar. Krielkip, oud 9 jaar Nagekomen inzendingen: Wilgenroosje, oud 17 jaar, Zonne straaltje oud 9 jaar, Gilzwaveltje, oud 9 jaar. DE UITSLAG. In Afdeeling I (7, 8 en 9 jarigen) heeft DE KLEINE BOUWER, oud 9 jaar de meeste woorden gevonden en wel 413. Hij ontvangt den lsten prijs. Op hem volgt: DUIZENDSCHOON- TJE oud 9 jaar. met 322 woorden. Zij krijgt den 2den prijs. Dan komt GILZWAVELTJE, met 243 woorden. Zij krijgt den 3den prijs In Afdeeling n (10. 11 en 12 jari gen) krijgt ZEVENSTER, oud 12 jaar den lsten prijs. Ze heeft 330 woor den gevonden. Dam volgt MIJNTJE HAVENAAR oud 12 jaar, met 318 woorden. Zij krijgt den 2den prijs. Haar zusje LENA H AVENA AR. oud 10 jaar. heeft 307 woorden gevon den. Zij krijgt den 3den prijs. Afdeeling III (13 jaar tot 19 jaar) WILGENROOSJE, oud 17 jaar spant de kroon met 2225 woorden. Dat is me een uitgezoek geweest. Dubbel en dwars heeft zij den lsten prijs verdiend. Dan krijgen we als 2de prijswinster DRAAITOL oud 13 jaar met 484 woorden. En tenslotte TEEKENAARSTER. oud 15 jaar met 442 woorden. De 1ste prijswinners mogen mij den titel van een boek opgeven. Alle prijswinnaars mogen Woens dag 25 September na 2 uur hun prij zen bij mij komen halen. ONZE BIBLIOTHEEK. Nieuwe deelnemers geven zich op Maandags nam. 7.15—8.00, KI. Hei ligland 66. Dinsdags nam. 6.007.00 Leidsche- vaart 244. Inlichtingen op deze avon den steeds te verkrijgen. Volgende week zal een groote prijsvraag worden uitgeschreven ter gelegenheid van 't 1-jarig bestaan, waaraan ieder Rubriekertje mag deelnemen. W. LASSCHUIT, Leidschevaart 244. RAADSELS (Deze raadsels zijn Ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken "erloot. AFDEELING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Huishen.) Verbor gen beroepen. a. Wat doet Cor Reluton? b. (Ingez. door Witte van Haem- stede.) Wat doet Piet Kian? c. En Henk Oscamer. d. En Rika Tenap? e. En Elice Ectrin? f. En El Schrid? g. En Anne Krolbred? h. (Ingez. door Draaitol.) Wat doet Sara Pogzereen? J. En Rika Mijngaseeletar? 2. (Ingez. door Draaitol.) Ze drukken me hier. En ze drukken me daar. Ze geven me dikwijls een trap. Dan brom ik van links, En dan klaag ik van rechts. Wie 't raadt, ja, die noem ik heusch knap. 3. (Ingez. door Hagenaar.) Neem uit onderstaande Rubrle- kertjesnamen telkens één letter, zoo dat ge een nieuwen schuilnaam krijgt. Denappeltje, 't Kloppertje, Rom- pelsteeltje. Boterbloempje, Prinses Rozemond, Paddestoeltje, Billy Boe. 4. (Ingez. door Wielewaal). Zoek uit onderstaande plaatsna men telkens één letter, zoodat ge een plaats in N. Brabant krijgt. Abcou de, Haarlem, Amsterdam, Zandvoort Zaandam. 5. (Ingez. door A. B. C.) Verborgen rivier in Nederland en Europa. a. In een bonte rij naderden de bruiloftsgasten. b. Van dof crêpe was de lijkwa, alles in het vertrek was verder in paarse kleur gehouden. c. Alle kinderen werden op school getracteerd. d. Met een dreg gelukte het einde lijk om het kind op te halen. e. Het was wel slim aas onder het kroos te verbergen. f. Beb rookte een cigaret. g. Wel, ben je geslaagd? h. Met-a, Agathe en Marie zijn mijn vriendinnen. i. Deze wol gaat bij 't breien erg pluizen. 6. (Ingez. door Marietje H.) Ik ben een groot man, die veel uitvindingen heeft gedaan en besta uit 6 letters. 1 6 Is een voegwoord. 2 5 4 is een ander woord voor kleeding. 6 3 4 vindt men bij oude gebou wen. AFDEELING II (Leeftijd 9 Jaar en Jonger.) 1. (Ingez. door Hagenaar.) Ik ben een bekend rijmpje van 54 letters. 3 2 l is groente. 4 5 6 7 is een telwoord. 8 9 10 11 12 13 zijn huisdieren. 14 15 16 17 18 19 20 moest nooit meer gebeuren. 21 21 22 is een familielid. 23 24 25 is een lidwoord. 26 27 28 29 is een lichaamsdeel. 30 31 32 33 53 54 is niet stilstaan. 35 36 is een lidwoord. 44 45 46 47 is niet langzaam. 51 52 is een uitroep van verbazing 34 51 52 53 is een drank. 37 38 39 40 41 komt na de tweede 42 43 5 4 zit in een peul. 48 49 50 uitgaan vinden we alle maal prettig. 54 53 53 54 is geen ja. 2. (Ingez. door Gerard ten H.) Trapraadsel. HI11 -H -I- -H -I Eerste tree is een medeklinker. Tweede tree (2 letters) is een fa milienaam. Derde tree (3 letters) is groente. Vierde tree (4 letters) komt uit den Schoorsteen. Vijfde tree (5 letters) is een kleur. De eindletters der treden noemen een straat in Haarlem. 3. (Ingez. door Madeliefje.)) Wie kan uit dezen zin 4 kleuren halen? De arme weduwe wist geen raad, toen ze haar laatste geldstuk moest uitgeven. 4. (Ingez. door Michiel de Ruyter) Wie kan door uit appel, druif, kers en noot één letter te halen een jon gensnaam vormen? 5. (Ingez. door Doornroosje.) Ver borgen bloemen en vruchten. a. Alle lieve kinderen krijgen wat van Sinterklaas. b. In deze armoedige stulp woonde een oude vrouw. c. Wat knap pelde dit ventje zijn appel. d. Toen broer weg was, was het ze ker stil in huis. e. Ik kocht dit boek heel goedkoop in de opruiming. 6. (Ingez. door Anneke Moeder heeft me in een grooten pot gedaan en ik besta uit 8 letters. 1 2 zeg je als je pijn hebt. 6 4 5 6 zit op een flesch. In den winter is het vaak 3 2 4 5. 8 7 6 is een lichaamsdeel. Raadseloplossingen Raadseloplossingen van de vorig» week zijn: AFDEELING I 1. Arretje Noff. 2. Al is de leugen nog zoo snel, de waarheid achterhaalt haar wel. 3. a. Berliner Bol, b. Zonsonder gang. c. Akkrum. d. Leeuwarden. 4. Hardlooper. 5. Watt en half Watt. 6. Hottentottententoonstelling. AFDEELING II 1. Sluis. 2. a. Kruidenier, b. Straatmuzikant c. Timmerman. 3. Huishen. 4. a. Een kat kan wel spinnen, maar een spin kan niet katten, b. Om te visschen, of te zwemmen, c- Het zonlicht). Een molshoop. 5. 6. Zwembad. Goede oplossingen ontvangen vanï Berliner Bol 5 Jerrie 3 Aronskelkje 4 Hagenaar 6 De kleine Vogelvriend 6 De kleine Violist 6 Arretje Noff 5 Teekenaarster 5. Korstjesknager 5 Wipneusje 5 Roodwangetje 6 Tilburgertje 5 Don Frederik 5 Pioenroos 6 Floris V 5 Jerrie 4. Interieur 4 Denappeltje 4 Babbelkous 5 Zonnestraaltje 6 Sari na 6 Zeeuwsch Boerinnetje 4 Een naamlooze 5 Karei I 5 Katuil 6 Note- kraker 6 Obione 5 Zevenster 5 Kriel kip 5 Prinses Zonneglans 2 Violetta 6 Bloemenverzorgstertje 5 Wenda 5 Brillantster 5 Dorus Rijkers 4 Prin ses Zonneglans 2 Damiaatje 4 Juf fertje Sch rijf graag 6 Krullebol Steil- haar 5 Prinses Sterremuur 6 Rom- pelsteeltje 6 Zonsondergang 5 Blauw oogje 4 De kleine Bouwer 4 De Woud- looper 4 Alba 5, Sneeuwklokje 4 Amico 6 Zangvogeltje 6

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 16