Cadum Zeep ZILVER /o H. D.-VERTELLINGEN FEUILLETON De Roode Vingerafdruk STADSNIEUWS is prachtiè voor het behoud van eenèezonde en mooie huid; INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct«. per regel (Als de bladeren vallen zoekt men de gezelligheid in huis. De tijd der intieme feestjes breekt aan, waarbij een goede verzorging van de tafel een belangrijke rol speelt. Een ruime collectie tafelzilver is. hiervoor een eerste vereischte.j Daarom behelpt de moderne gast vrouw zich niet meer met eer» kleine hoeveelheid massief zilver. .1 zij koopt een complete installatie] Gero Hamstra HAARLEM'S DAGBLAD Men had besloten, de kleine provinciestad een wereldstedelijk karakter te geven. De middenstand was er voor. De overige bevol king was er voor. De gemeente-achitecten waren er ook voor. Eerst zou aan het Markt plein een wereldstedelljk karakter worden ge geven. En wel onmiddellijk. Ik wachtte ge- ruimen tijd. En omdat er niets te bespeuren was, vroeg ik er den hoofdambtenaar van Publieke Werken naar. „Wat wilt u dan", gromde die, „we zijn toch. al lang bezig!" Ik zag hem verbaasd aan en zeide: „Dat kan Ik niet vinden". „Te zien is er natuurlijk niets. Wij zijn met de voorbereiding bezig. Tenslotte is het niet zoo eenvoudig, een plaats een wereld- stedelijk karakter te geven". „Neen", stemde ik toe. „De trotooirs moeten breeder worden. Lage huizen moeten door hooge vervangen worden. Tenslotte moe^t ook het cirkelverkeer worden ingevoerd. Het is geen kleinigheid". „Daar hebt u geen idee van. Weet u, wat voorstudies zijn? Men bouwt er maar niet eenvoudig op los". „Neen, voorstudies moeten er zijn. Daar onder versta ik opmetingen volgens de rege len van de landmeetkunde, het maken van een plan en het vaststellen van rooilijnen". „Daar kan ik uit afleiden, dat u een leek is. U denkt zeker dat het voldoende is, dat men de plaats opnieuw indeelt?" „Ik dacht alleen maar „Wat u denkt, ls verkeerd. Wij moeten ons eerst van de bouwtechniek van de oude Ro meinen op de hoogte stellen. De oude Ro meinen waren voorbeeldige stratenbouwers. Ook de Amerikanen leiden hun kennis af van „Mag ik vragen", viel lk den hoofdambte naar in de rede, „wie de hooge gebouwen zal uitvoeren?" „Goede meneer, daar maken we ons op het oogenblik nog geen zorgen over. Vraagt u dat eens over een half jaar, wanneer we terug zijn". „Zoo", zeide lk, „gaat u op reis? Dan helpt u zeker niet mede aan de uitvoering?" De hoofdambtenaar staarde mij verbijsterd aan. „Goeie hemel", riep hij, „juist omdat ik medewerk, ga ik op reis!" „Mag ik vragen met welk doel?" „Nou, natuurlijk niet voor de grap! Ik ga naar Parijs en naar Londen om het wereld- Etedelijk karakter te bestudeeren". „Moet dat?" „Uw vragen zijn rijkelijk kinderlijk. Na tuurlijk moet dat. Men moet zelfs nog meer. Onze verkeersdeputatie moet goedschiks of kwaadschikt naar Amerika". „Maar dat is verschrikkelijk!" „Een genoegen is het niet bepaald. Maar het valt piet te vermijden wegens het cirkel- verkeer". Ik wilde van den hoofdambtenaar afscheid nemen en zeide: „In ieder geval dank ik u. Ik zal nu even naar den directeur van de stadsplantsoenen gaan. Naar ik hoor zal tus schen de tramrails gras gezaaid worden". „Den directeur van de plantsoenen zult u op het oogenblik niet vinden. Die is vandaag op reis gegaan". „Hoe dat, op reis gegaan?" vroeg ijc ver baasd. „Mijn waarde", zei de hoofdambtenaar kortaf", dat is toch niet moeilijk te raden. Natuurlijk om het gazon. Waar groeit het beste grasveld? In Engeland. Bijgevolg is de directeur van de plantsoenen naar Engeland vertrokken". „Zoo", zeide lk, „dan zal ik den directeur van de plantsoenen voorloopig met rust la ten. Eigenlijk zou het interessant zijn, Jets te vernemen over de verplaatsing van de kabels en de buisleidingen. Voor dat doel ga ik even naar de deputatie voor de grondwerken". „Dan zult u geen geluk hebben. Voor zoo ver ik weet is de deputatie voor de grond werken in Zweden. In Zweden komen zoo goed als geen breuken in de buizen voor. De taak van onze commissie voor de grondwer ken is het nu, te onderzoeken, waar dat aan INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cl», per regel. UithctDuitsch van MATTHIAS BLANK. 30) Door !het lawaai keek Lëngertbach om. Zijn blik viel op de boeien die de commissaris in de lxand hield en hij zag de oude vrouw. Toen bukte ihjj zich als een dier dat door een schot getroffen was. Wat beteekent dat? hijgde hij. Dat u er bij bent, meneer Riohard Langenbach. U bent mijn arrestant, ik ben namelijk officier van justitie en geen no taris. Uw fotografisch kunststukje met dien duimafdruk hebben wij ontdekt, u hebt u van uw lastigen broer ontdaan en tegelijk ge tracht een vijand van u in het verderf te storten. Het eerste is alleen maar gelukt.... Maar verder zal uw plan niet lukken De commissaris sprong op den arrestant toe, maar hij kwam te laat. Langenbach had Ijlings iets uit zijn zak genomen en op hetzelfde moment dat Philip Kombasch op hem afstoof, viel een schot. In de armen van den commissaris gleed Richard Langenbach op den grond; het bloed stroomde uit den schedel, maar de oogen waren nog open en zijn geest was nog helder. Mijn spel is uit, zei hij rochelend. Ik heb geen zin om langer mee te doen. U erkent dus Jaik benRichard Langenbach. Ik heb verduisteringen gepleegd enmijn broer er voor laten opdraaiendie kwam bij mehij eischte geld, dat hebt u goed geradenen dreigdebij Heinecke heb ik het gesprektusschen mijn vrouw MAANDAG 23 SEPTEMBER 1929 Wereldstad ligt en het fabrieksgeheim van de buizen te ontsluimeren. U ziet, wat er van ons gevergd wordt. Neemt u mij niet kwalijk, dat ik af scheid neem. Ik heb nog veel te doen". „Nog een vraag, mijnheer. Ik hoorde, dat men den Stadsschouwburg wil moderniseeren. Heeft dat ook betrekking op de inrichting van het tooneel?" „Op tooneel en toeschouwersruimte. Er worden zelfs nieuwe brandjbluschmiddelen aangeschaft". „Drommels!" zeide ik. „Daar zou ik graag den directeur van de brandweer over inter viewen". „Maar niet voor de volgende week", ver zocht de hoofdambtenaar. „Hoezoo? Is hij op reis?" „Ja, hij is te Madrid op het oogenblik". „Waarom juist in Madrid?" „In Madrid is toch de groote schouwburg brand geweest. Om ons voor een dergelijke ramp te behoeden, is het allereerst noodza kelijk, de oorzaken van dezen brand na te speuren. Dan zal aan het licht komen, welke verbeteringen wij hebben in te voeren". „Buitengewoon moeten in dit opzicht de New-Yorksche theaters zijn". „Is voor Ons niet nieuw", merkte de hoofd ambtenaar op. „Waarschijnlijk zal de direc teur van de brandweer er uit Spanje regel recht heengaan". „Waarde heer, wanneer ik het goed begrijp, is dus vrijwel de geheele overheid op reis?" „Ja, behalve de rapporteur over de begroo ting. Die is niet op reis". „Drommels, waarom niet? Heeft die niets met het wereldstedelijk karakter te maken ik bedoel met de verbouwing van het Markt plein?" „Natuurlijk. Heel veel. Gaat u maar naar hem toe. U zult hem juist aan een interes sant werk vinden. Hij denkt er over na, door welke nieuwe belastingen het stedelijk defi cit kan worden gedekt". „Natuurlijk, dan kan hij niet op reis gaan". „Zegt u dat niet", meende de hoofdambte naar. „Misschien moet hij toch nog schielijk naar het buitenland. Maar alleen, wanneer hij er met nieuwe belastingen niet kan ko men". „Moet hij dan naar het buitenland?" vroeg „Natuurlijk! Voor een leening". ik verwonderd. GEMEENTELIJK ELECTRICITEITSREDRIJF. VERSLAG OVER 1928. Wij ontvingen het verslag van den toe stand en de exploitatie van het Gemeente- Electricteitsbedrijf te Haarlem over het jaar 1923. Het volgende is er aan ontleend. Het bedrijfsjaar 1928 had een gunstig ver loop, zoowel uit technisch als economisch oogpunt beschouwd geeft het aanleiding tot tevredenheid. Het aantal geplaatste meters nam toe met 11,2 pCt.; einde 1927 waren geplaatst 21.793 meters, einde 1928: 24.241 meters. De draaistroomlevering nam belangrijk toe; in 1927 werden verkocht 18.142.890 K.W.U., in 1928: 21.404.685 K.W.U. De gelijkstroomlevering (440 volt) bedroeg dit jaar 414.487 K.W.U. De gelijkstroomlevering (1200 volt) aan de N. Z. H. T. M. bedroeg in 1927 ,1.261.252 K.W.U., in 1928 1.299.435 K.W.U. In totaal werden gedurende het bedrijfs jaar door de N.V. „P.E.G.E.M." aan het G. E. B. Haarlem 24.700.471 K.W.U. geleverd. Gedurende het jaar 1928 werden aange legd 679 huurinstallaties (v. j. 753) en 462 muntinstallaties (v. j. 403), zoodat op 31 De cember 1928 aanwezig waren 4666 huurinstal laties en 4168 muntinstallaties. Met verschillende verbruikers werden bij zondere overeenkomsten voor stroomlevering gesloten. De ontvangsten in 1928 bedroegen 2.434.144,55, de uitgaven 914.213,60, zoodat er een overschot was van 1.519.930.95. Dit bedrag, verminderd met 327.859.14 voor af schrijving, geeft een resteerend bedrag van 1.192.071.81. De bijdrage van de gemeente van de winst bedraagt 849.768.65. en meneer von Matreiafgeluisterd.en op dat oogenblik werd mijn plan.... gebo ren De stervende sloot even de oogen en zweeg; toen opende hij ze weer en vervolgde: Ik wilde mijn lastigen broer uit den weg ruimen en von Matrei tegelijkertijd on gelukkig makenalles luktealle voor bereidingenik heb Theobald gedood ik had hem besteld na von Matreitrok hem mijn huisjasje aan en deed zelf de kleeren van mijn broer aanIk ging naar het hotelhet testament heb ik gemaakt. ik wilde als mijn broer terugkomen, wc leken sprekend op elkaarde brief heb ik aan mijzelf geschreven.... om mijn adres bekend te maken De gestalte rekte zich en Phllipp Kombasch hield een doode in zijn armen. Doktor Friesen's blik viel op de getuigen die nieuwsgierig naderbij kwamen. Hij wees ze terug. U kunt allemaal gaan; iik heb u niet meer noodig. Terwijl de getuigen op de teenen en fluisterend heengingen, zei de officier van justitie tegen Kombasch: Ik zelf ben ook te veel hier. Wat ver der gebeuren moet kunt u alleen af meneer de Commissaris. Zeker, meneer de officier. Ik moet me haasten om den onschul dige de vrijheid weer te geven. De schuldige heeft voor zijn daad geboet. HOOFDSTUK XXVII. U kunt hier wachten; zoo gauw ik meneer von Matrei gesproken heb, zal ik hem bij u sturen. Het "bevel voor zijn in vrijheidstelling is al geteekend; hij is op weg hierheen. U kunt hem hier aanstonds ongestoord begroeten. De woorden van Doctor Perscheid golden in de eerste plaats Else von Matrei en me- NED. HERVORMDE KERK. EVENREDIGE VERTEGENWOORDI GING VAN LINKS EN RECHTS. Aan het verslag van de vergadering van den Algemeenen Kerkeraad antieenen wij: De vergadering heeft te behandelen het verzoek der Vereeniging van Vrijz. Hervorm den, vroeger al ingekomen, om de moge lijkheid te overwegen van stichting eener 9de predikantsplaats voor dit speciale doel. Een schrijven is ingekomen van de kerke lijke kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis", om hei verzoek der Vrijz. Hervormden zonder meer te wijzen van de hand. Dit schrijven wordt voor kennisgeving aangenomen. De vergadering is van oor deel dat men er zich op die manier al te gemakkelijk afmaakt. Zoo eenvoudig als ge noemde kiesvereeniging de kwestie stelt, is ze wel niet. De vergadering benoemt een commissie van 6 leden, 2 predikanten, 2 ouderlingen en 2 diakenen, om het vraagstuk en al wat er aan vast is (evenredige vertegenwoordiging r.aar links en naar rechts) in onderzoek te nemen, en er dan later rapport over uit te brengen. Meegedeeld wordt nog door Ds. van Paas- sen, dat het orgel in de Oosterkerk den 16en October in gebruik kan genomen worden, waarmee de vergadering accoord gaat. DE ASPHALTEERING EN DE TRAM. Naar aanleiding van een verzoek van be woners van het gedeelte Kleverlaan, tusschen de Delft en de Spoorbaan, omdat gedeelte te asphalteeren, deelen B. en W. don Raad mede: Genoemd gedeelte weg behoort tot de straten, waarin smalspoor door normaal- spoor zal worden vervangen. Bij uw besluit van 5 Juni 1929 werd in be ginsel tot asphalteering van al die straten besloten. In verband daarmede achten wij het ge- wenscht, met het nemen van een besluit omtrent de asphalteering van meergenoemd gedeelte van de Klevorlaan te wachten tot de tramsporen ter plaatse veranderd zullen worden. VERHUUR KLOPPERPOORT. B. en W. stellen den Raad voor aan het kerkbestuur der R.K. Kerk van St. Josef voor een tijdvak van 25 jaren, welk wordt geacht op 1 Januari 1928 te zijn ingegaan, de Klop- perpoorb gelegen tusschen de Bakenesser- gracht en de Jansstraat alhier ter opper vlakte van 223 M2., waarvan 68 M2. over dekt en 155 M2. onoverdekt, en zulks voor 'n jaarlijkschen huurprijs van wat't bebouwde gedeelte betreft van 24 cents per M2. en voor he'fc onbebouwde gedeelte 12 cents per M2., alzoo voor f 34.92 per jaar. ONDERWIJSKWESTIE TE UITGEEST. Het schoolbestuur van de L. V. parochie te Uitgeest, was bij Ged. Staten van Noord- Holland in beroep gegaan naar aanleiding van het besluit van den gemeenteraad te Uitgeest, waarbij geweigerd werd gelden be schikbaar te stellen voor den bouw van een nieuwe school. Wel waren B. en W. bereid twee lokalen aan een bestaande school bij te bouwen. Ged. Staten hebben beslist, dat de gemeen te Uitgeest verplicht is mee te werken, aan gezien de stukken in orde zijn. Op welke wijze het gemeentebestuur moet medewerken is een kwestie tusschen de betrokken partijen Wordt geen overeenstemming bereikt, dan is beroep bij den minister van onderwijs mo gelijk. BNOEMINGEN IN HET BISDOM HAARLEM. Naar „Sint Bavo" meldt, heeft de bisschop van Haarlem te Lisse een nieuwe parochie opgericht en daar tot pastoor benoemd den heer N. A. Sentenie. Tot kapelaan te Haarlem is benoemd de heer E. Mathot. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij; Postkantoor Haar lem, armbandje; Kubatz, L. v. Leijdenlaan 6 (Heemstede) bril; Leeuwener, Elzenplein 53, dekentje; v. d. Meer, Judith Leijsterstr. 38, étui met schrijfbehoeften; Kennel Haer- lem, zwart-bruine hond en zwart-wlt kat; Zwitser, Parklaan 108 rood, zwarte hond; De Bouter, Zomervaart 142, handschoen; Schef- fer, Zomerstraat 33, zwarte kat; Suurland, Damstraat 2, boekenlijst; Boogaard, Pot gieterstraat 34, portemonnaie met inhoud; v. Leeuwen, Gr. Heiligland 38, rijwielbelas- tingmerk; Tiegen, Zuid-Polderstraat 14, rij- wielbelastingmerk; Pennaea-ts, Zomerstraat 27, rijwiel; Steenkist, Rozenprieelstr. 44, schaar; Wensing, Pieter Kiesstraat 22, stuk zink. vrouw Langenbach; toen wendde hij zich tot Friesen. Ik kan niet nalaten u te zeggen, col lega, hoeveel bewondering ik voor u heb, om het overstelpende bewijsmateriaal dat u hebt bijeen gebracht en om de vernuftige manier waarop u het gedaan hebt. Zelfs als de schuldige in het oogenblik van zijn dood niet had bekend, zou de verklaring van die oude vroedvrouw uit Neuenfeld, die u hebt weten op te duiken, die bij de geboorte aangeteekend heeft dat de eerstgeborene Theobald werd gedoopt en op den rechter schouder een kleine moedervlek had in den vorm van een klimopblad, voldoende zijn geweest. Dit kenteeken is bij de lijkschou wing bij den vermoorde geconstateerd, zoo dat er geen twijfel aan is of deze werkelijk Theobald Langenbach was om van het an dere bewijsmateriaal niet te spreken. U hebt een onschuldige gered. Ik feliciteer u van harte. Dat ls niet alleen mijn werk; als ik daarbij geen uiterst intelligente hulp had gehad Else hield de handen afwerend voor zich uit en zei lachend: Stil maar! Ik wil niet bewonderd wor den. Meneer Persoheid, kan ik mijn broer gauw omhelzen? Lieve juffrouw von Matrei, uw wensch zal zoo gauw mogelijk vervuld worden; ik ga al! En doe ter Perscheid maakte een buiging en ging naar zijn werkkamer. Else von Matrei hield de rozen, die ze voor Bobbie meegebracht had, tegen haar ge zicht. Wat zijn die rozen prachtig, daar heeft hij altijd zoo van gehouden! Warom moest ik eigenlijk meekomen? Hij vindt het misschien heelemaal niet pret tig, omdat hij er daardoor weer aan her innerd zal worden dat ik zooveel schuld heb aan zijn ellende, zei mevrouw Langenbach gedrukt. NEDERLANDSCHE ARBEIDERS IN HET BUITENLAND. In „De Arbeidsmarkt, orgaan voor de praktijk'', tevens het officieel orgaan van de Vereeniging van leiders van openbare in stellingen ten behoeve der arbeidsmarkt, le zen we eenige bijzonderheden over de vraag naar Nederlandsche arbeiders in België, Frankrijk en Duitschland. We ontleenen er het volgende aan: België. De vraag naar Nederlandsche arbeiders in België is in den loop der maanden Juli en Augustus toegenomen, dank zij de allerwege heerschende bedrijvigheid, steenfabrieken enz. zijn er toe overgegaan arbeiders uit Her- zogewina (nieuw Servië) aan te werven, om dat zij geen kans zagen voldoende andere arbeiders te verkrijgen. In Brussel en omgeving, Antwerpen en omgeving, Belg. Limburg en in Luik en om geving werden vele Nederlandsche arbeiders gevraagd in de bouwvakken. De aanvragen betreffen metselaars, timmerlieden, stuca- doors, opperlieden, huisschilders, voegers, grondwerkers, mozaïk- en granietbewerkers, enz. Verder is er veel vraag naar fabrleks- timmerlieden, betomtimmerlieden, betonijzer- vlechters, enz. In de omgeving van Antwer pen en in de Kempen worden nog steeds groote aantallen fabrieksarbeiders gevraagd. In Brussel en omgeving voor graaf- en ka- naalwerken vele grondwerkers. In groote steengroeven te Quenast in het centrum van België werden groote aantallen onge schoolde arbeiders gevraagd voor transport- arbeid; hier is werk zomer en winter. Ver der worden te Brussel gevraagd (huls) stof feerders, behangers, idem stoffeerders voor clubfauteuils, idem voor automobielen, rij tuigschilders, ketelmakers, electriciens, lood gieters, zlnkwerkers, enz. De loonen zijn in de laatste maanden ge stegen, In Juli en Augustus werden door de Ne- derl. arbeidsbeurzen in België geplaatst pl.m. 150 arbeiders, hoofdzakelijk fabrieks arbeiders, grondwerkers, bouwvakarbeiders, enz.; bovendien werden 130 arbeiders door Belg. arbeidsbeurzen geplaatst, die zich zon der tusschenkomst van Nederl. arbeidsbeur zen naar België hadden begeven. Kolonisatieplan Z.-W. Frankrijk. Voorbereidingen worden getroffen om de daarvoor in aanmerking komende gezinnen tegen einde September op deelbouwersbe- drijven te plaatsen. Waarschijnlijk zullen er nog enkele plaatsen voor deelbouwers en voor gezinnen in loondienst beschikbaar zijn. Deze plaatsen worden namens de commissie van Rappard onderzocht. Hiervoor zijn een voldoend aantal gegadigden (gezinnen) in Nederland beschikbaar. Dat is niet waar, Kitty: Ik heb jou ver geven, nadat ik je heb leeren kennen, dus hoeveel te eerder zal hij het doen, die van je houdt. Toen bleven ze wachten en luisterden naar elk geluid dat zij hoorden. Kitty hield zich op den achtergrond als wilde zij zich verber gen; haar hart klopte wild. Toen Else haar de waarheid verteld had: dat haar man niet vermoord maar dat hijzelf de moordenaar was, en zijn daad met zijn leven had geboet, was zij niet zoo geschrok ken als Else gedacht had. Haar doode echt genoot had niets meer voor haar beteekend en de achting die zij eens voor hem gevoeld had, was al gauw verdwenen toen zij hém beter had leeren kennen. Voor haar gevoel was hij allang gestorven. Maar ook Bobbie von Matrei had zij al als een doode beschouwd en die zou nu tot het leven weerkeeren! Else en Doctor Friesen stonden dicht bij elkaar. Twee gelukkigen, dacht Kitty, toen ze naar hen keek en zij vroeg zich af, of zij ook nog eens in haar leven zoo gelukkig zou kunnen worden. Toen ging de deur open en Bobbie von Matrei kwam binnen; toen zijn helderblauwe oogen zijn zuster en Dr. Friesen zagen, stond hij een oogenblik verbijsterd; de verrassing was te groot. Else vloog naar hem toe en om helsde hem: Bobbie! Else! Dus jij komt me begroeten! En heb rozen voor je meegebracht! Ben je blij? Ik heb een gevoel alsof ik droom. Dat is niet zoo! Ik ben er toch en Ernst en nog iemand Bobbie von Matrei keek Doctor Friesen aan die naar hem toe kwam en hem stevig de hand drukte. Ik heb het je toch wel voorspeld, zei de officier van justitie opgewekt. Bobbie streek zich met de hand over de oogen die tegen zijn wil vochtig waren. Ik dank jullie; wat ik niet heer had dur- Duitschland. Ofschoon de toestand op de Duitsche ar beidsmarkt in de laatste maanden zoozeer verbeterde dat de werkloosheid met spron gen terug liep, is de toestand niet zóó gun stig, dat in de industrie werkgelegenheid was voor Nederlandsche arbeiders. De vraag naar land- en tuinarbeiders bleef aanhouden. Het aanbod in Nederland werd in den loop der maanden Juli en, Augustus ruimer. De aanvragen om Nederlandsche bieten- rooiers zullen dit jaar via de Landesarbeits- amter en de Landarbeitercentrale aan de Nederl. arbeidsbeurs te Oberhausen worden toegezonden. In de tweede helft van Septem ber worden de aanvragen tegemoet gezien. Nagegaan wordt door de Nederl. arbeids beurs te Oberhausen of er behalve in Rijn land in Westfalen ook behoefte bestaat aan Nederl. bietenrooiers. In Oldenburg konden een 20-tal veenarbei ders geplaatst worden; hierin heeft de ar beidsbeurs te Winschoten voorzien. Door de arbeidsbeurs te Oberhausen wer den in Juli uit Nederland in Duitschland geplaatst 9 melkers (waaronder 3 gezinnen)] en 5 andere landarbeiders. In Augustus wer den 19 melkers (waaronder 4 gezinnen) en Ij paardenknecht uit Nederland in Duitsch land geplaatst. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per regel Een hard stuk w zeep.dat tot het Wiy Hmk cT/ laatste vliesje Jw VB éebruikt kan a B worden mfW Ik dank jullie.wat ik niet meer had dur- Wij waren niet alleen, we hadden nog een derde die ons geholpen heeft..,, zei Else zacht, kijk maar Toen opeens ontdekte hij Kitty, die zich nog meer teruggetrokken had, alsof ze vrees had voor de nabijheid van dit gelukkige drie tal. Toen hij haar herkende, lichtten zijn blauwe oogen op in zijn vaal gezicht en in zijn stem kwam weer de oude, vroohike klank: Kitty.Kitty.Nu ontbreekt er niets aan mijn geluk engeloof je nu aan mij? Ik ben zoo zwak geweest! Dat was de angst die de liefde altijd voor de liefde heeft. Ik heb toch in je brief gevoeld hoeveel je nog van mij houdt. Kun je mij vergeven? Voor vergiffenis moet er schuld zijn en die vind. ik niet in jou. Ik heb aan je getwijfeld en Je zooveel ellende bezorgd. Dat kun je door je liefde goedmaken. Kan ik dat, is dat heusch waar? Ik weet het zeker. Dan zal ik het probeeren. Kitty! Ze stonden vlak tegenover elkaar en Bobbie nam haar handen; nu was er niets meer wat hen scheiden zou. Heel zacht, zoodat die twee het niet kon den hooren. zei Else tegen doctor Friesen: Nu geloof ik dat Bobbie zijn geluk ge vonden heeft. En de officier van justitie antwoordde: Wil je nu ook eens een beetje aan mij denken? Wat moet ik met de verlovingskaar ten doen die nog !n mijn bureau liggen? Wegsturen moet je ze, plaaggeest. Hoera, dan schrijf ik vandaag nog zelf alle adressen! En voor twee paren menschen begon op dien dag een geluk, waarop geen schaduw zou komen. EINDE (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) door ARKADY AVERCHENKO.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10