HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 23 SEPTEMBER 1929 Heringa Wuthrich, Haarlem Centrale Verwarming Oliestookinr ichtin gen (Adv. Ing. Med.) HAARLEM, 23 September De Gemeentebegrooting. Wij hebben Zaterdag al een uitvoerig over zicht gegeven van de belangrijke posten in de Haarlemsche gemeentebegrooting', die in inkomsten en uitgaven (gewone dienst) sluit met een totaal van 12.483.884.06. De gebrui kelijke begeleidende nota van B. en W. aan den Raad geeft eenige sobere commentaar op het geheel, met een paragraaf betreffende de te betalen schadeloosstellingen inzake de an nexatie ,die aanvangt met de woorden: „De financiëele toestand onzer gemeente eischt nog altijd bijzondere zorg". Dit woord klinkt bekend; wij hooren. het sinds jaren, en niet alleen van gemeentewege. De Staatsbegrooting met millioenen-nota compleet heeft pas weer hetzelfde leidmotief aangegeven, ofschoon de Staat in de laatste vijl' jaar 260 millioen heeft overgehouden, vertegenwoordigend 60 pCt. van onze belas tingpenningen. Het adjectief „zorgwekkend", daarbij op den financiëelen toestand des Rijles toegepast, maakte een lichtelijk on- waarscliijnlijken indruk, en het uitblijven van belastingverlaging bij zulk een stand van zaken stemt bitter. Het is zoo langzamerhand onmo.geli.jk geworden om vol te houden dat de Nederlandsche Staat er financieel moeilijk aan toe zou zijn, om steeds maar een som ber gezicht te blijven trekken en om te be weren dat de natie als geheel niét welvarend zou zijn. Het buitenland heeft er een heel anderen indruk van, en het buitenland ver gist zich niet. Den Haag moge buiten den heer Braat gerekend niet zeer reperesen- tatief voor de boeren zijnhet heeft dit met hen gemeen, dat het altijd klaagt. Maar het zou verkeerd zijn om te meenen dat de opmerking oin de nota van B. en W. van Haarlem slechts geïnspireerd is door het pessimistische voorbeeld, van den Staat, ook al zijn wethouders van financiën tot dezelfde houding geneigd, omdat zij in den loop dei- jaren tot schatkist-Cerberi zijn geworden. Er was een tijd waarin de Raad de taak had om hun beleid te controleeren en te zorgen dat zij niet te royaal werden. Die is lang voorbij. In alle gemeenten is de wethouder van finan ciën de waakhond geworden, die den schat kist tegen te groote royaliteit van den Raad tracht de behoeden en om den haverklap tot voorzichtigheid en zuinigheid aanmaant! Evenals de vorige begrooting wordt dit Haarlemsche gemeentebudget evenwol nog geheel beheerscht door de onzekerheid om trent de schadeloosstellingen, ingevolge de annexatiewet uit te betalen. Er is omtrent eenige onderdeelen een onderlinge schikking met de betrokken gemeenten bereikt, maai er bestaat nog altijd onzekerheid betreffende de exploitatie-verliezen van verkleinde ge meentebedrijven, en de toepassing van de artt. 22 en 26 der Annexatiewet, waarmee ettelijke tonnen gouds gemoeid zijn. Daarbij komt de onzekerheid omtrent de in 1931 in werking tredende nieuwe wet inzake de fi nancieels verhouding tusschen Rijk en ge meenten. B. en W. kunnen nog niet bij be nadering voorspellen hoe groot de uitkeering uit het Gemeentefonds voor Haarlem zal zijn. Tenslotte is er ofschoon B. en W. dit pijn lijke onderwerp niet in hun nota aanroeren ook nog de onzekerheid omtrent de finan- cieele positie van het Grondbedrijf, die pas ln 1930, als de provinciale taxateurs hun werk gedaan hebben, opgeheven zal worden. Eenige maanden geleden lieten enkele raads leden zich zeer pessimistisch over het Grond bedrijf uit en verwachtten een tekort van vele tonnen. De wethouder gaf een vaag antwoord, en wij hebben er ons toen al over verbaasd dat de gemeente geen eigen onder zoek instelde. Nu komt de begrooting er is sindsdien niet meer over gepraat. De onze kerheid bestaat nog steeds. In een particu lier bedrijfenfin de gemeente is geen particulier bedrijf. I-Iet laatste» accountantsrapport betreffen de de schadeloosstellingen heeft den indruk nagelaten dat Haarlem er niet goedkoop af zal komen. Er is dus wel aanleiding voor B. en W. om van „bijzondere zorg" te sproken, er is alle aanleiding voor den Raad om zuinig te beheeren, en de taak van de wethouders die nieuwe werken tot stand willen brengen blijft moeilijk en ondankbaar. Typeerend is wel, dat ditmaal ruim een ton minder is uit getrokken op het onderhoud van straten en pleinen een post die een dergelijke be langrijke verlaging slechts kan verduren. B. en W. geven alvast duidelijk te kennen dat zij weinig of geen kans zien op verlaging, van de gas- en electriciteitstarieven. De algomeene indruk van deze begrooting is, dat zij zweeft, dat de toestand be- heerscht wordt door allerlei dure onzeker heden, die de uitvoering van gemeentelijke werken remmen en bemoeilijken, en dat men maar moet hopen, dat le een spoedige bevredigende oplossing van het „Problème des Reparations" gevonden wordt en 2e het volgende jaar eenige meevallers brengt in de diverse twijfelachtige posities. Dan zal de begrooling voor 1931 weer eens een duide lijk beeld van den werkelijken toestand en een vaste basis kunnen geven. Maar wij heb ben geen al te blijde vermoedens omtrent de begrooting 1931. Haarlem leeft onder den druk van een annexatie die te duur is ge weest. R. P. IIAARL. JEUGDKERK VOOR OUDEREN. Woensdag 25 September des avonds 8 uur precies, zal in het wijklokaal van Ds. L. D. Poot, Leldsche straat 20, een aangenaam samenzijn worden gehouden, waartoe uit sluitend jongelui van 14 tot 20 jaar toegang- hebben, teneinde tot belangstelling in de Haarl. Jeugd kerk v. Oudóren op te wekken. Ds. H. E. Beker hoopt er een enkel woord te spreken. Mevr. G. Waardenburg—Lindeyer zal het hebben over liturgie en ten slotte zal Mr. Pliestc'r voorzitter van de commissie van uitvoering afscheid nemen van zijn vele vrienden, die hij onder de bezoekers der Jcugdkerk in zoo'n grooten getale heeft. De muzikale medewerking wordt verleend door een koortje der' Jcugdkerkbezoekers (sters) en de dames Tr. v. Beek, R. Bergisch (piano) en G. v. Vliet (zang). DIEF GEARRESTEERD. Zaterdag is te Amsterdam op verzoek van de Velsensche politie aangehouden A. K., die er van verdacht werd den dader to zijn van den diefstal van een geldkistje met f 640 ten naedele van een logementhouder te LJmui- den. ALASTRIM. GEEN GEVAL TE ZANDVOORT. In ons nummer van Zaterdag deelden we reeds mede, dat volgens den gemeentesecre taris van Zandvoort don heer F. Jellema de geruchten als zou daar een geval van alastrim geconstateerd zijn, onjuist zijn. Thans wordt ons ook namens Dr. H. L. J. M. Willems de verzekering gegeven, dat het 'bewuste geval waaromtrent twijfel 'bestond, geen alastrim. is. TRIOMF VOOR „HAARLEM'S ZANGGENOT". tweede prijs behaald te dordrecht. In den nationalen zangwedstrijd te Dor drecht, uitgeschreven door de Lieddrtafel „Zanglust" te Dordrecht ibehaalde.de Lieder-' tafel „Haarlem's Zanggenot", directeur de heer L. C. Kèëróweer Zondag den tweeden prijs in de 1ste afdeeling Mannenkoren. De prijs werd toegekend meb 3—2 stemmen. De eerste prijs viel ten deel aan „De Dageraad" uit. Schijndel, eveneens met 3—2' stemmen, do derde met algemeens stem men aan „Kunst na Arbeid", te Dordrecht. De directeur van dit gezelschap, de heer Henk van den Berg, behaalde met 32 stem men den directcMrsprijs. De vierde prijs was voor „Orpheus Rotter dam, toegekend met 3—2 stemmen. De prijs voor „Haarlem's Zanggenot" be staat uit een verguld zilveren medaille en een bedrag van f 200. HET LAATSTE AVONDORGEL CONCERT IN DE ST. BAVOKERK. medewerking van „werkmanslust". Morgen, Dinsdag 24 September, van 8 1/4 tot 9 1/4 uur, geeft George Robert de laatste gratis toegankelijke, avondorgelbespeling in de Groote- of St. Bavokerk. Aangemoedigd door het groote succes naar schatting waren vorig jaar op het laat ste avondconcert 4000 menschen aanwezig zal ook dit jaar aan het slot van de omvang rijke serie concerten een bijzonder cachet worden gegeven door de medewerking van het onder leiding van George Robert staande Mannenkoor „Werkmanslust" uit Krommenie. Men herinnert zich ongetwijfeld den grooten indruk, dien vorig jaar dit koor met zijn zingen in de Groote Kerk verwekte. Het programma voor dezen avond is samengesteld uit werken van Purcell, da Palestrina, da Vittoria, J. S. Bach, Charles Bordes, César Franclc en Willem Robert. Het koor zingt motetten van da Palestrina en da Vittoria, van Bordes driestemmige zangen en van Willem' Robert „Gloria in Excelsis Deo". Na afloop zal een collecte worden gehouden voor de restauratie van het kerkgebouw, in zonderheid van een nieuw raam in het Noor der transept. Het volledig programma luidt: 1. Chaconne H. Purcell. (orgel). 2. a. Tantum erga sacramentum G. P. da Palestrina. b. Ave Maria T. L. da Vittoria. (koor). 3. Fantasie en Fuga C kl. t. J. S. Bach. (orgel). 4. a. O Sacrum convivium b. Beata es, Virgo Maria Ch. Bordes. c. Tantum ergo sacramentum (koor). 5. Fantasie C gr. t. C. Franck. (orgel). 6. Gloria in excelsis Deo W. Robert. (koor). DE WINSTEN UIT DE BEDRIJVEN wat haarlem op gas, electri- citeit en water verdient. Uit de gemeentebegrooting voor 1930 blijkt, dat de gemeente de volgende winsten uit de gemeentebedrijven haalt: Gas f 475.729 Electrlciteit 831,400 Water (geen saldi) Bovendien aan recognitie (vergoeding voor het hebben van buizen en kabels in ge meentegrond) Gas Electrlciteit Water Totaal f 121.000 123,600 123.600 f 368.200 De gemeente laat de bedrijven voor ge sloten leeningen 5 1/2 pet rente betalen, terwijl het geld haar niet meer dan 5 pet. kost. Daarop verdient de gemeente nog: gas f 20.000. electricibeit f 29.000 en water f 5.500. Samen f 54.500. In het geheel haalt de gemeente dus uit de genoemde drie bedrijven f 1,729,829. Het totaalcijfer van de begrooting is f 12.483,884. Door deze winst wordt dus ongeveer 1/7 deel van alle uitgaven gedekt. Het voorbereidend-, 'lager-, uitgebreid-, middelbaar-, hooger- en nijverheidsonder wijs kost aan de gemeente voor 1930 f 1,669.397. Die uitgaven kunnen ruim schoots uit de winst van deze drie - bedrijven bekostigd worden. WEER EEN DIEFSTAL BIJ VROOM EN DREESMANN Wederom Is bij Vroom en Dreesmann een winkeldiefstal gepleegd. Een juffrouw, die er Zaterdagmiddag inkoopen deed in den winkel in de Korte Veerstraat, miste eer hand- taschje met een bankbiljet van 10 er in. Beide voorwerpen zijn niet terug gevonden. HET TOONEEL. het nieuw nederlandsch tooneel. trio. Groteske in 3 bedrijven door Leo Lenz. Wanneer Rita, het verwende vrouwtje, haar man de verrassende mededeeling doet, dat zij zich opnieuw „verloofd" heeft, voegt zij er vertroostend als pleister op de wonde aan toe, dat hij haar gerust nog eens in haar nieuwe omgeving mag opzoeken. Ralph is dan ook zoo vrij, nfear zijn bezoek is toch in een eenigszins anderen vorm als Rita het zich heeft voorgesteld. Hij heeft er het „kleed der dienstbaarheid" voor aange trokken en verschijnt bij mevrouw als de nieuwe chauffeur. In deze functie merkt hij al heel gauw, dat.zijn plaatsvervanger het in ieder opzicht tegen hem aflegt en het kost hem heel weinig moeite zijn oude plaats weer in te nemen. In het trio wisselen de twee heeren van rollen en aan het einde van het derde bedrijf keert Rita- weer met den „eer ste" terug, zonder dat er ook maar één traan om het geval door een der leden van het drie span wordt gestort. Een licht; luchtig en ondanks het bed, dat in I is opgesteld doodonschuldig blij spelletje, dat enkel is geschreven om ons 'n paar uur aangenaam bezig te houden. De stof blijkt niet geheel voldoende en in het eerste bedrijf vooral moesten Magda Janssens en Louis Chrispijn den schrijver nog al eens te hulp komen door het spel aan te vullen, waar hij te weinig had gegeven. Met de ver schijning van den chauffeur komt er meer schot in de handeling en wordt deze gro teske ook in den dialoog amusant. In Trio debuteerden Louis Chrispijn en Jacques Reulè als nieuwe krachten bij Het Nieuw Nederlandsch Tooneel. Welk een aan winst Louis Chrispijn vóór liet gezelschap van Saalborn is, bleek reeds dadelijk bij de ze voorstelling. Hij speelde Ralph in lichten blijspeltoon, voornaam, geestig en met tal van fijne nuances. Magda Janssens gaf hem het daarbij passende tegenspel. Zij was als het verwende, capricieuse vrouwtje hoogst amusant en wist ook later bij de herovering1 door pittig, levendig en gevarieerd spel te boeien. Jacques Reule kon den lichten blijspeltoon van Magda Janssens en Chrispijn niet ge heel volgen. Zijn spel was zwaarder en de ze baron ging nu en dan zelfs fn de richting van den marqué, wat mij" niet in de bedoe ling van den schrijver scheen te liggen. Anny Schuitema speelde verdienstelijk het rolletje van heb vrool-ijke kamermeisje. Het publiek vermaakte zich best met dit onschuldige, lichte gevalletje en bleef tot het slot in een genoegejjjke, vroolijke stem ming. De grootste voldoening van dezen avond was zeker, Chrispijn weer op een plaats te zien, die hem rechtens zijn talent toekomt. J. B. SCHUIL. EEN ACTIE BIJ VAN GELDER'S PAPIERFABRIEKEN. Samenwerkende vakvereeni- gingen stellen eischen. staking te velsen niet onmogelijk. Sedert eenige jaren zijn de verschillende organisaties van arbeiders in dienst der pa pierfabrieken der firma Van Gelder en Zo nen te Velsen, Wormere Apeldoorn en Ren- kum bezig te trachten verschillende verbe teringen voor het personeel te verkrijgen. Voor wat de fabrieken in Renkum en Apel doorn betreft gaat het allereerst om het ver krijgen van dezelfde loonen als te Velsen en Wormer worden betaald. In laatstgenoemde fabriek bedraagt het standaardloon in den regel 3 meer dan op de fabrieken in Gel derland, welk loonsverschil ongemotiveerd wordt geacht. De verdere eischen golden o.a. een algèhee- le reorganisatie der loonregeling, ter vermin dering van het verschil in loon tusschen de arbeiders in dezelfde fabriek, invoering van een vacanbie van zes dagen, verbetering van de pensioenregeling, beperking van den Zon- dagsarbeid, toekenning van een gratificatie of eventueele deelneming in de winst, en af sluiting van een collectief contract. De di rectie stond steeds afwijzend tegenover deze eischen der betrokken organisaties, met na me de Nederlandsche Vereeniging van Fa brieksarbeiders, de Nederlandsche R.-K. Fa- brieksarbeidersbond „St. Willibrordus", de Nederlandsche Bond van Christelijke Fa- brieks- en Transportarbeiders.. Langen tijd vernam men niets meer van deze aangelegenheid, doch Maandag jl. werd aan de arbeiders te Velsen een door genoem de Bonden gemeenschappelijk uitgegeven cir culaire overhandigd, waarin er op werd aan gedrongen om door een krachtige actie het sinds lang beoogde doel te bereiken, desnoods door middel van strijd over de geheele liniè. „Het behoeft niet.te worden gezegd, dat wij het zouden betreuren", aldus de circulaire, „als het hier toe moest komen. Wij zoeken den.bedrijfsvrede, doch dit mag niet gaan ten koste van het recht. De samenwerkende or ganisaties zijn volkomen in staat en bereid den strijd voor de verwezenlijking van de bovengenoemde eischen te voeren". De vorige week hebben te Velsen drie huis houdelijke vergaderingen van het personeel plaats gevonden waarin de inhoud van be doelde circulaire is besproken. Naar wij vernamen is er wel is waar nog geen sprake van een actie op de fabriek te Velsen. maar het is bekend, dat men vooral op de fabriek te Renkum voor doorzetten is, desnoods door middel van een staking. In dit geval zou ook te Velsen een conflict niet onmogelijk zijn, daar het verrichten van be smet werk ongetwijfeld geweigerd zou wor den. DIRIGENTSCHAP NEERGELEGD. De heer K. H. Kerkhof f alhier heeft zijn functie als dirigent van de Harmoniekapel van de Koninklijke Papierfabrieken van de firma van Gelder en Zoon te Velsen neer gelegd. De heer Kerkhoff was van 1917 af aan „Eendracht" als dirigent verbonden en heeft tot nu toe zoowel in het binnenland als in het buitenland de hoogste onderschei dingen met „Eendracht" behaald. Niet min der dan ruim 30 eerste»-, eere- en directeurs- prijzen wist hij te bemachtigen. De heer Kerkhoff zal zich thans meer dan tot dus- verre aan de Kamermuziek wijden. WEERBERICHT. naar waarnemingen verricht in den mor gen van 23 Sept. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.5 m.M. te Rennes; laagste barometerstand 740.3 mJM. te Vestmanoer. Verwachting tot in den avond van 24 Sept. Meest matigen Westelijken tot Zuid-Weste lijken wind, zwaar tot half bewolkt, moge lijk met ochtendnevel, weinig of geen regen in het Noorden, in het Zuiden waarschijn lijk droog, weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Stand van heden 767m.M. Stand van gisteren 760 m.M. Neiging: Vooruitgang. Opgave van CAREL VAN HUIZEN, Opticien, Kl. Houtstraat 13, Tal. 14112, THERMOMETERSTAND Haarlem, 23 Sept. 1929. Hoogste gisteren 61 F. Laagste heden nacht 58 F. Hoogste heden tot 12 uur 63 F. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ceat» per regel. BURGERLIJKE STAND Haarlem, 23 Sept. 1929. Bevallen; 18 Sept.: A. B. J. Keggev. d. Broek z. 20 Sept.: C. M. F. v. d. MeèrBoo nekamp z. A. RondeKoper z. C. M, Vreene- goorde Graaf d. P. J. E. Stoute—Hom z. J. C. v. d. KroftRem, z. Overleden: 20 Sept.: J,, 4 maanden, doch ter van G. van Koperen, Hazepaterslaan; A. W. E. M. RosenmöllerDreesmann, 73 j., Heerenweg. GEEN CRISdSSCHULD MEER. de leening van 1919 afgelost. Voor het eerst komt op .de ge'mëentebe- grooting geen post voor ter aflossing van de in 1919 gesloten crisisleening. - - In 1928 werd daarvan nog 200.000 afgelost en .in 1929. 100.000. RECTIFICATIE. In den gedeelte van de oplage van ons vorig nummer is een zinstorende zetfout ingeslopen. Daar staat namelijk ongeveer aan het einde van het datumstukje: '„Mr. J. R. H. "van Schaik heeft bij zijn installatie niet in dén geest van het algemeen landsbelang gespro ken, zooals een Kamerpresident,bóven.de partijpolitiek verheven, past". Uit den inhoud van het geheèle stuk blijkt duidelijk, waar hier do fout schuilt; door R. P. wordt juist de rede van den nieuwen Kamerpresident geprezen, zoodafc in boven- genoemden volzin het woordje „niet" ten on rechte is ingeslopen. Wij zijn nog in staatgeweest; de fout in een groot gedeelte van onze oplaag te ver beteren. EFFICIENCY-TENTOONSTELLING Door hèt uitvoerend comité van de Effi- ciency-tentoonstelling te Rotterdam wordt ons medegedeeld, dat Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden heden, Maandag 23 dezer, de Efficiency-tentoonstelling hoopt te be zoeken. TELEGRAMMEN T KANAAL LUIK-ANTWERPEN. de gunning vastgesteld. BRUSSEL, 21 Sept. (V.D.) De gunning voor de eerste werkzaamheden voor het kanaal, dat een directe verbinding zal'vormen 'tus schen Luik en Antwerpen, is vastgesteld op 29 November a.s. Deze gunning, die een be drag beloopt van ongeveer 500 millioen Belg. francs, omvat o.m. het graven van een tran- chée, dat het Maasdal en de rivier de Geer (In de Belgische provincies Luik en Limburg, na een loop van 6 mijlen uitmondende in de Maas bij Maastricht) zal verbinden, met dien verstande, dat het kanaal om het gebied van Maastricht heen zal loopen. Slechts een en kele Belgische onderneming is, naar men zegt, in staat aan de gunning deel te nemen waartoe zij haar kapitaal op 100 millioen francs moet brengen. UITGEDOOFDE VULKAAN WEER ACTIEF NEW YORK, 23 September Reuter). Uit Kingston op het eiland St. Vincent van de Kleine Antillen, de zoogenaamde eilanden boven den wind wordt gemeld, dat de vul kaan Soufrière, een uitgedoofde vulkaan op het eiland St. Vincent, teekenen geeft van ac tiviteit, evenals het geval was in 1902 toen de Mont Pelée op Martinique is uitgebarsten, waardoor de stad St. Pierre met 40.000 inwo ners werd verwoest. Mysterieus onderaardsch gerommel deed zich gisteren hooren; de inlanders begonnen reeds een schuilplaats te zoeken op veilige plaatsen. Gisteren was de vulkaan schijnbaar kalm bij mooien zonneschijn, doch 't water in de krater steeg. De hevigste uitbarsting van de Sougrière had plaats in 1812 toen 1565 personen zijn omgekomen; LAND GOED INGESTORT. ROME, 23 September (N.T.A.) Tijdens een heyigen storm, die gisteren boven Zuid- Italië woedde, is een landgoed ingestort. Zes personen werden onder het puin bedolven. Eén hunner werd gedood. ERNSTIG ONGELUK IN EEN STEENGROEVE. PARIJS, 23 September (N.T.A,) In een steengroeve in het departement Oise werden zes werklieden onder de neerstortende steen massa's bedolvn. Twee lijken werden reeds te voorschijn gehaald. ONGELUKKEN BIJ AUTORENNEN. MINEOLA, (New York) 21 Sept. (N.T.A.) Bij de autorennen alhier werd de wagen van den rennór Robinson uit Dayton Beach bij een bocht uit de baan geslingerd. Robinson werd zwaar gewond. Kort daarop suisde een andere renwagen op de menigte in en verwondde tien perso nen, ónder wie een vrouw en vier kindek- ren. OLMüTZ, 21 Sept. (Wolfbureau)Bij de hedenmiddag gehouden training voor de autorennen in Starnberg is een Bugatti- renwagen met twee inzittenden op een 100 Meter achter het einddoel staande motor fiets ingereden en sleepte deze met zijn be rijder eenige metórs over de straat. Door dat de renner de remmen aanzette werd de renwagen in de -lucht geslingerd en viel met den motor een eind verd-ür neer. Beide machines werden geheel verwoest. De drie rijders werden zwaar gewond naar het ziekenhuis getransporteerd. NIEUWE WERELDRECORDS ZWEMMEN. NEW YORK, 21 September, (V.D). De bekende Amerikaansche zwemmer Crab'oe zwom te Honoloeloe 300 M. vrije slag in den tijd van 4 minuten 12.2 seconden, waarmee hij een nieuw wereldrecord vestigde. (Oud record 4 min. 14.4 sec.) Denzelfden dag vestig de Miss Holm eveneens te Honoloeloe een nieuw wereldrecord op haar naam over de 110 yards rugslag. Zij ziwom dezen afstand n.l. in 1 min. 22 seconden. 451ste STAATSLOTERIJ. Trekking van Maandag 23 September 192*. 5e Klasse 5e Lijst. Hooge prijzen: 3721 540S 7777 10S68 10874 20184 ƒ1000.— 8395 9910 11861 18272 18559 ƒ400.—. ,,f\ 2148 10334 -17830 ƒ200.— 1236 2958 4141 4304 9722 12796. 13559 15391 17487' 17512 18879 19257 19868 20896 lüü.— Prijzen van 70 280. 391 442 739 S07 830 1014 1037 1059 1077 1134 1144 1153 1172 1192 12S5 1503. .1505 .1569 1707 1848 1849 1SS3 2077 2132 2180 2401 2411 2460 2560 2566 2637 2704 2724 2830 2954 3026 3275 3419 3530 4009 3532 3682 3743 3768 3S09 3874 3900 3907 4038 41S7 4246 4310 4331 4343 4394 4613 4685 4811 4S19 4949 5041 5087 5157 5241 '5415 5630 5701 5719 5795 5862 6065 6073 6075 6233 6268 .6306 6621 6622 6735 6667 6871 7461 7618 7625 7638 7687 7711 7728 '74S 7S54 7866 7962 7984 8009 S035 8117 8191 8402 8404 S575 8738 SS82 9220 923S 9604 9609 9749 9S42 9926 10038 10077 9385 10124 10262 104Ó5 10444 104S1 10534 10717 10776 10795 10S54 10855 11162 112S9 11375 11584 1174S 1183Q 11873 ';'J 1878 11939 12114 12160 12265 12283 ---12318 123*84 12483 12653 I3Ö15 13069 13072 13073 13127 13130 ,132o4 1337S 13417 13461 13530 13576 "33/35* -T3784 13787 13869 13933 .14018 14094-14159 ;,-W 14431 '14436 14-Ï55 14479 14595 14603 14644 U' :M6M 14735 14S39 T4904 14964 '14998-15048 15194 -15267" 15519^10045 "1554S 15549 13620 15737 15903 15909 16047 16108 16263 16335 163S0 16406 16473 16481 16540 16585 16596 16696 16814 16829 16905 16945 17053 17069 17314 17326 17338 17422 17525 17567 17772 17796 17855 17857 17877 17914 17970 17977 18060 18067 1S115 1S138 18242 1S320 1S550 18607 18698. 18707 18732 18813 1S974 1S9S6 19066 19251 19299 19422 19445 19577 19935 -20048 20087 20151 20190 .20217 20224:2Ö272 20401 20472 20940 20565 2065320690 20784 20708 20814 20872 - tyr. NIETEN: - 96 140 169 230 '248 623 284 328 486 528 563 645 646 897 961 1190 1389 1555 1760 2073 2234 2505 -2849 3209 3509 3755 4110 4313 4617 4784 4926 5125 '5311 5662 59S3 6096 6422 6516 6751 6984 7229 7449 7746 7902 8165 8323 8523 8S17 S92S 9146 9358 9673 9863 654 964 1195 1416 1580 1780 212S 2308 2574 3004 3252 3559 3914 4150 4806 5003 51S9 5394 5696 6029. 6226 6439 6581 6820 7089 '7260 7490 - 7751 7945 8202 8352 S702 8830 8936 9172 1191 1404 (563 1765 2082 2248 2570 2935 3220 3511 3899 4126 4317 4643 4799 4998 5159 5332 5665 600S. 6148 6432 6523 6761 7028 7238 7460 7747 7935 8172 8343 8557 8822 8932 9164 9398 9719 9726 9S97 9921 10116 10118 10133 10308 10325 10333 10446 10504 10545 10765 10780 10S19 11047 11069 11091 11.311 11361 11367 11521 11555 11564 11756 11762 11765 11931 11943 11962 12159 12161 12199 17430 12469 12503 12663 12672 12693 13093 13100 13131 1,3.326 1.3340 1,3524 13675 136S4 13751 13S94 13908 13957 14071 14080 14144 144.37 14463 14554 14789 14803 14S05 14953 14955 15015 15261 15338 15357 1559S 15696 15707 15846 15861 15902 161S9 16217 16232 16444 16450 16471 16647 166S6 16743 16981 169S2 17012 17075 17095 17140 17319 17343 17389 17615 17665 17734 17951 17952 17953 18155 18182 18191 18496 18518 18562 18627 18634 18693 1872°.. 18837 18847 1S935 19009 19031 1904S 19179 191S9 19194 19563 195S2 19643 199II 20035 200S3 20443 20579 20614 20830 20856 20S66 20962 Verbetering. 12S52 en 13363 m.z. met mei. 1081 1197 1417 1624 1851 2151 •2310 2664 3018 3256 3570 1 3920 4263 4427 46S3 4S29 5012 5229 5419 5822 6036 6329 6460 6620 6833 7119 7267 7526 7762 8040 8215 8362 8715 8842 8995 9207 9451 9741 9929 10134 10197 10345 10351 10546 10624 10852 10928 11101 11131 113SO 11431 1158S 11606 11792 1IS0O 1196S 11993 12200 12224 12557 12571 12697 12714 13145 13203 13533 13539 13752 138.33 13972 13973 14160 14265 14573 14614 14S44 14S55 15017 15043 1-5404 15446 15759 15760 15910 15964 16234 16242 16541 16554 16769 16773 17019 17031 17163 17169 17433 17440 17797 17S53 17959 17998 18355 18379 1S574 1S57S 4428 4692 4859 5049 5244 5485 58S3 6061 6342 6471 6656 6846 7121 7396 ,7560 1773 St)S7 8219 8384 8733 8851 8996 9209 9493 9792 9944 839 1135 1281 1427 1699 1934 2184 23.69 27S6 3171 340G 3666 3955 4290 4448 4732 4879 50625066 5276 52.80 5548 5570 5890. 5923 60S2 6091 6349 6382 6482 64S5 66S0 6738 6S57 6911 7155 7160 7405 7414 7587 7637 7827 7834 Sill 8148 8237 8267 8390 8420 87S5 8792 8877 8879 9128 9131 9239 9295 9531 9534 9816 9S32 9955 10042 10226 10247 10377 1 0408 10711 10728 10931 10948 11170 1119S 11432 11478 1160S 11665 11S2Q 11S37 12012 12021 12252 12306 12617 12647 12904 12949 13256 13272 13611 13636 13837 13S70 13980 13985 14297 14400 11681 14726 14900 14919 15103 15105 15447 15457 15795 15S30 16013 16015 16340 16345 16599 16603 16SS4 16941 17037 17039 17214 17281 17558 175S5 17S99 17941 18018 118085 18391 18439 1S617 18620 864' 1184 1345 1538' 1756' 20011 22331 24801 2800i 3197 3483' 3751 40S0, 4294 457.0 4778 4924 5093 1 5284' 565S 5979 6093 6394' 6504 6740' 694S 7197 7444, 77311 7880 8162 8271 8484 8804 8900 9135 9347 9542 9.841' 10060: 102,84- 10415 107 50 11010 11296 114S0. 11751) 11838 12130 12320 12661 12964 132S6 1363S 138.87 14003 14401 14756 14946 15226 15465 15S43 16061 16347 16633 16956 17053 172S8 17608 17944 1P137 18443 1S623 18726 1S940 19114 19211 19671 20213 20662 20881 1S754 18955 19115 19215 19678 20221 206S9 20S93 1S789 18958 19147 19269 19753 20283 20713 20907 1SS10 1SS33 1S995 18907 19I6S 19175 193IS 19396 19S15 19S83 20384 2071.8 2079," 20929 20932 5c Kl. 4e lijst: 17626 m.z. 176S6; met 70; 5747 met 70 m.z, 'V-V** '1

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2