WAT ON: TE K NEDERL. VOETBALBOND Pi PIPPi H. F. C. begint het seizoen met een gelijk spel tegen Hermes- D.V.S.De eerste wedstrijd van E.D.O. eindigt met een nederlaag tegen Stormvogels. V. S. V. klopt H. B. S. en R.C.H. speelt in Dordt tegen D. F.C.l1 gelijk.De rood- broeken lijden hun tweede nederlaag, ditmaal tegen Sparta. Bloemendaal verliest in Baarn en Zandvoort verspeelt een punt tegen A.F,C. De Zeemeeuwen winnen van Schoten. DE UITSLAGEN AFDEELING I Eerste klasse: HilversumAjax 40 ExcelsiorA. D. O. 33 HaarlemSparta 24 V. S. V.—H. B. S. 2—1 D. F. C.—R. C. H. 1—1 Tweede klasse A: K. F. C.Hollandia 31 W. F. C.Spartaan 32 D. W. S.Alcmaria Victrix 23 Z. V. V.—West Frisia 24 Tweede klasse B: ZandvoortA. F. C. 1l BaarnBloemendaal 21 Hercules—H. V. C. 2—2 D. E. C.—Velox 3—2 B. F. C.Zeeburgia 40 Derde klasse B: Quick—V.I.O.S. 5-2 AmstelO. V. V. O. 4—6 Tweede klasse B D. S. V.—Z. R. C. 3—3 NeptunusO. D. S. 0—1 O D. E.Kinheim 54 V. D. L.Gouda 1—0 Hortus—T.H.B. 1—3 V. O. C.—Unit-as- 4^-1 SchotenZeemeeuwen 1—2 AFDEELING III. Reserve eerste klasse: 2—4 2—2 Tubantia—Robur et Velocitas 3—3 R. C. H. 2Blauw Wit 2 Stormvogels 2Haarlem 2 Go aheadWageningen Z. A. C.P. E. C. 7—1 31 H. F. C. 2—Hilversum 2 3—2 A. G. O. V. V.—Vitesse 7—3 Ajax 2—A. F. C. 2 44 EnschedéHeracles 1—1 Z. F. C. 2—E.D.O. 2 4—0 AFDEELING IV AFDEELING II Willem IIWilhelmina 2—2 Eerste klasse: M. V. .V—N. O. A. D. 0—4 E. D. O.Stormvogels 2—3 RoermondL. O. N. G. A. 2—1 Hennes-H. F. C. 1—1 E. V. V.Eindhoven 4—3 V. U. C.Feijenoord 1—4 P. S. V.—N. A. C. 2—1 Blauw Wit—Z. F. C. 2—0 AFDEELING V H. V. V.'t Gooi 3—2 LeeuwardenFriesland 4—0 Tweede klasse A: G. V. A. V.—Be Quick 2—0 S. V. W.Overmaas 2—8 VeendamFrisia 1—3 MerwedeS. V. V. 1—3 AlcidesVelocitas 2—4 C. V. V.—B. M. T. 7—2 W. V. V.—Achilles 0—3 Haarlem - Sparta (2-4) De roodbroeken maakten Zonidag een heel wat beteren indruk dan een week geleden in Den Ilaag tegen H. B. S. De leiding was in de goede handen van den heer Eymers. De volgende elftallen kwamen tegenover elkaar te staan: Haarlem: De Vries. P. van Daalen, Goedhart, Bleshaar, W. van Daalen, Huysmans, Iseger, Oldenburg, Breeuwer, Verwaal, Kammeijer. Sparta Bloemendal, Formenoy, Voormolen, Viergever v. d Welle. De Jong, Van der He'yden, Kramer, Van der Geest, Van Zwieteren, Cohen. Van Daalen heeft den toss gewonnen. Sparta trapt af met voordeel van den wind. Zij is aanvankelijk iets in de meerder heid, maar de Haarlem-achterhoede laat zich spoedig van haar goede zijde zien; vooral P. v. Daalen heeft er het oog in. Deze speler wordt met eiken wedstrijd beter. De Sparta-voorhoede brengt het dan ook niet verder, dan de beide backs. De Haarlem-voorhoede komt er dan ook weldra in en maakt het de Sparta-backs zeer lastig. Door Verwaal en Oldenburg wordt Jam merlijk door pingelen het spel te veel opge houden, waardoor de overige spelers te wei- nog aan den strijd kunnen deelnemen. Des ondanks komen er toch van de zijde van de roodbroeken veel goed opgezette aanvallen, maar op het beslissende moment ontbreekt het schot. Dan krijgt Sparta de leiding. Als de bal voor doel komt en De Vries van dicht bij door Voormolen wordt gepasseerd. (0—1). Direct hierop volgt een pittige aanval van Haarlem, die afgeslagen wordt. De bal be landt bij Welle, die hem voor doel zet, waar na Voormolen mooi inkopt (02). Niet ontmoedigd blijven de roodbroeken doorspelen, maar toch houden zij het spel te kort; Van Zwieteren c.s. kunnen steeds in grijpen. Kammeijer geeft enkele goede voorzetten; Breeuwer kopt eenlge malen in de goede richting, maar Cohen is op zijn plaats. Sparta scoort dan een derde doel punt als De Vries een bal stopt, maar niet kan wegwerken (03). Onmiddellijk na de hervatting wordt door Haarlem aangepakt en reeds in de eerste minuut scoort Verwaal tegen (1—3). De roodbroeken houden nu het beste van het spel; Sparta heeft een tijdlang wei nig in te brengen. Tot groots teleurstelling der Haarlem supporters verhoogt Sparta haar voorsprong als Welle geheel vrij staande den bal over kan geven aan Viergever, die geen fout be gaat (14). Nog geeft Haarlem zich niet gewonnen, 'maar daar vooral de vleugels te weinig aan het werk worden gezet, is het spel niet pro ductief. Een verandering van den rechtervleugel brengt weinig verbetering. Iseger, die nu rechtsbinnen moet spelen, schijnt er niet veel zin meer in te hebben. Wel blijft leir in de meerderheid en bestookt zij steeds de Sparta-veste. Het is tenslotte Kam meijer, die met een goed schot van den vleugel den stand op 24 brengt. E. D. 0. - Stormvogels (2-3) De eerste competitie-wedstrijd van E.D.O. heeft niet het gewenschte resultaat opgele verd. Erkend moet evenwel, dat aan de IJmuidenaren de overwinning toekomt, daar zij in doorsnee genomen den geheelen wed strijd in de meerderheid zijn geweest, ook omdat zij na de hervatting gebruik maakten van een tijdelijke inzinking der thuisclub, waardoor zij plotseling een voorsprong van 13 wisten te bewerken. Overigens was het van het begin tot het einde een uiterst spannende kamp, die door scheidsrechter Breedhof goed geleid werd. De volgende elftallen komen tegenover elkaar: E. D .O.: Meenhorst, Kuijl Boeree, v. Weere, J. Perukel, C. v. d. Laan, J. W. Koene, v. Orde, Donia, J. S. Perukel, H. Stormvogels: Oome. Boekelaar, Struys, Groeneveld, Kuikens, De Jonge v. d. Velde, Tol, Effern, De Lugt, Haak, Thijssen. Stormvogels heeft den aftrap en neemt di rect het initiatief tot den aanval, dat zij voorloopig behoudt. Een vrije trap, aan Stormvogels toegewezen, wordt door Meen horst tot hoekschop verwerkt. De roodzwarten kunnen maar niet los ko men; zij zijn gedwongen om een verdedigen de houding aan te nemen. Kuijl speelt weer zooals wij van hem ge wend zijn; vooral zijn kopwerk is weer su bliem. Eens weet hij koppende een bijna ze ker schijnend doelpunt te voorkomen. De thuisclub begint nu beter te spelen. Nu zijn de E.D.O.-aanvallen werkelijk gevaar- lenk. Als J. S. Perukel eens handig door de Stormvogels-defensie manoeuvreert, denken wij hem te zien scoren, doch zijn schot gaat naast. Het is evenwel uitstel van executie, want kort hierop weet Oome een voorzet van Koe ne te benutten. (10). Speelden de IJmuidenaren vóórdien al een forsch spel, thans gooien zij er nog een schepje op, zoodat de scheidsrechter strenger moet optreden. Stormvogels.komt weer in de meerderheid; de E.D.O.-verdediging krijgt werk te over. Het duurt dan ook niet lang of Groeneveld brengt met een scherp schot de partijen op gelijken voet (11), Met gelijken stand wordt van doel verwis seld. De bezoekers hebben weer de beste kan sen; als dan ook de strijd een minuut of tien aan den gang is, lijkt het of de thuisclub wat uitgespeeld raakt. Deze gelegenheid grijpt Stormvogels gretig aan en met een hard schot via den paal geeft Struijs zijn club de leiding (12). De roodzwarten schijnen het gevaar nog niet in te zien, want spoedig hierop kopt Kuikens ten derden male langs Meenhorst (1—3). Stormvogels, door dezen voorsprong ge steund, legt het nu wat kalmer aan, waar door E.D.O. weer gelegenheid krijgt om eeni- ge aanvallen te doen. En werkelijk niet zon der succes; Koene krijgt den bal scherp toe gespeeld; uit zijn voorzet scoort J. S. Peru ke] (2—3). Met den moed der wanhoop wordt dan door beide ploegen verder gestreden; de spanning stijgt naarmate de tijd verstrijkt. Eindelijk zal dan toch de gelijkmaker ko men. Penalty! Maar Thijssen doet zijn plicht, waardoor met onveranderden stand het einde komt. V.S. V.-H. B. S, (2-1) De volgende elftallen stellen zich even na tweeën op om den strijd aan te binden: V.S.V.: v. d. Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, J. Wey, Heyermans, Demmers. Koning, Wolf, P. Wey, de Koning, Hillekamp. H.B.S.: Von Seca, v. d. Bergen, v. Kesteren, v. Ro- mond, J. de Vries, Schorel Jr., Diehl, Schorel Sr., Vermetten, Denis, Rambonnet. H.B.S. wint den toss; Denis laat zijn club met den wind. tegen beginnen. Direct na den aftrap ontwikkelt zich een vlug spel; beide doelwachters worden reeds spoedig aan het werk gezet,-De IJmuidenaren houden echter niet voldoende rekening met den stevigen wind, waardoor de bal meestal onzuiver ge plaatst wordt. De meeste aanvallen komen van den kant der thuisclub. Bij een dezer aanvallen kan Rambonnet den bal niet weg werken, doordat P. Wey hem in den weg loopt. Er ontstaat een hoekschop, die echter achter wordt gekopt. Een mooi schot van Heyermans, vangt Rambonnet fraai op. Het regent dan een tijd lang hoekschoppen, de meeste op het doel der gasten. Zij leveren echter geen resultaat op. Koning, 'dien-we wellens beter zagen spelen, krijgt den bal door goed samenspel der voorhoede toegespeeld. Hij rent op het doel af, maar schiet den bal in Rambonnet's handen. Van der Griendt, profiteerende van den wind onderneemt dan een aanval op het Haagsche doel. Zijn hard schot gaat echter langs den verkeerden kant van den doel- mond. Dan is het van Romond die naar zich doet kijken. Hij zendt tweemaal een keihard schot op v. d. Wint af, maar deze laat niets passeeren. Het spel blijft forsch; zelfs de internatio nale „rots in de branding", Denis, wordt tweemaal door een IJmuidenaar omverge- loopen, de eerste maal ten koste van een vrijen trap. Beide elftallen doen hun best, maar het samenspel laat - veel te. wenschen over. Rust komt met 0. Na" een lange rustpoos Is het de beurt van V.S-V. om tegen den iets afgenomen wind in te spelen. Het samenspel gaat nu iets beter; als spoedig krijgt Rambonnet een tam schot van den goed spelenden de Koning te ver werken. Dan is het weer van Romond, die v. d. Wint aan het werk zet; deze tipt den bal jui^t over de lat. Eindelijk heeft V.S.V. succes. Hillekamp krijgt den bal toegespeeld. P. Wey stelt zich goed op en" als/"hij den bal toege speeld krijgt, weet hij met een kalm schot Rambonnet te passeeren (10). Van beide kanten komen eenige aanvallen, maar vooralsnog dreigt -er voor geen der doelen gevaar. Totdat een aanval der gasten v. d. Wint uit zijn doei lokt. Hij valt en een der Hagenaars schiet op het doel, waar echter juist v. d. Griendt zich heeft opgesteld, waar door deze een zeker doelpunt weet te voor komen. Even moet gestopt worden voor v. d. Wint, die bij deze schermutseling in de knel is ge raakt. Beurtelings zijn beide elftallen dan in den aanval, maar de hechte verdedigingen weten doelpunten te voorkomen. Een fraai doelpunt komt eindelijk voor V.S.V. als de Koning Denis te slim af is. P. Wey weet daardoor voor de tweede maal Rambonnet te passeeren. (20). Door goed spel van von Seca krijgt einde lijk ook H.B.S. een kans, die van Kesteren weet te benutten. (2I). Herraes-D. V. S. - H. F. C. (1-1) Het zij ons vergund, u een beeld te geven van den wedstrijd, die Zondag in Schiedam onder de meest gunstige weersgesteldheid ge speeld is. We zijn verheugd te mogen constateeren, dat de heilige wil om te winnen bestaat. Deze wedstrijd heeft noch voor de spelers noch voor het publiek veel aantrekkelijkheid geboden, hoewei hieraan direct toegevoegd dient te worden, dat de wedstrijd zeer vriend schappelijk gespeeld werd. Bij den aanvang van den wedstrijd sprak de voorzitter van Hermes de spelers van H. F. C. toe om hun zijn gelukwensch aan te bieden bij het 50-jarig bestaan van de H.F.C., waarbij hij den aanvoerder een stoffelijk blijk in den vorm van een zilveren plaque over handigde. Wamsteker bedankte, H.F.C. wint den toss en kiest het voordeel van zon en wind. De volgende elftallen stel len zich tegenover elkander op: H. F. C.: Van der Meulen, Wamsteker, Baasbank, v. Riemsdijk, v. d. Lee, Lamp, de Ruyter, Daniëls, v. Beekum, Kruyt, v. d. Berg. Hermes: Nolet, v. d. Grient, v. Es, Bronneman, Gou- mare, v. d. Windt, v. Nus, Scheffers, De Bruin, Den Hoed, Jousma. Van Es trapt af; Hermes onderneemt di rect eenige aanvallen. Het lukt aan de H.F.C.- achterhoede gedurende geruimen tijd goed stand te houden, ofschoon 'enkele hachelijke momenten het ergste 'deden vreezen. We zien dan het debuut van H. v. Riems dijk. In het begin wat onzeker, gaf hij later toch blijk over heel goede spelkwaliteiten te beschikken; hij verichtte eenige nuttige din gen. Jammer is het dat hij wat licht is, hetgeen hem na rust noodzaakte uit te val len tengevolge van kramp in zijn beenen. De H.F.C.-aanval liet" in het begin even eens veel te wenschen over. Het werd dezen echter niet gemakkelijk gemaakt door het goede verdedigen van de Bruin, die zich in spande voor twee. We zien dan na ongeveer een half uur spe len dat v. d. Meulen een bal opvangt, die hem op hetzelfde moment volgens velen dooi den rechtsbinnen Bronneman met zijn arm uit de handen werd gêloopen; Hermes scoor de. De scheidsrechter kende het punt toe. Niet teleurgesteld vallen nu de II.F.C.'ers wat doortastender aan en zoo waar, na en kele mooie kansen, die teloor gingen, mocht De Ruyter het genoegen smaken een tegen- punt te scoren. (1l). Niet lang daarna is het rusten. De tweede helft kenmerkte zich door iets meer spanning en een weinig beter spel. Van Riemsdijk wordt weldra wegens een blessuur vervangen door Marchant. We verheugen ons in enkele goede aanval len en goed verdedigen van beide zijden. Heel gevaarlijk zijn de momenten echter nog niet, totdat vlak vóór het einde Van Beekum te gelijk met den keeper van Hermes tegen den bal trapt, waarbij beide spelers op den grond komen te liggen en de bal bij de Ruyter be landt, die hem zonder aarzelen in het doel zendt. Tot ieders groote verwondering geeft de scheidsrechter buitenspel en annuleert het doelpunt. Spoedig daarop is het tijd. Beide partijen mogen blij zijn dat de uitslag gelijk is geble ven. ZandvoortA. F. C. (11) Het begin van dit seizoen is voor Zand voort niet bemoedigend; word verleden week van de Bloemendalers verloren, thans zag Zandvoort wederom geen kans om ie win nen, ondanks het feit dat- zij regelmatig iets sterker was. Van beidei kanten werd te ruw gespeeld, waardoor zich nogal eens incidentjes voordeden, die feitelijk niet door den beugel konden. Zandvoort stelde zich als volgt op: Van der Mije, Water, Keur, v. d. Mije, Paap, Moolenaar, Schut, Rinkel, Koper, Keesman, Kraaienoord. Van der Mije stond dus weer onder de lat. Het begin is onbeteekenend, maar spoedig zijn de partijen ingespeeld, en ontwikkelt zich Oen vurige (meermalen te vurige) strijd. A.F.C. heeft, het eerst succes door haar rechtsbinnen. De beide Amsterdamsche backs staan goed te spelen, waardoor voorloopig de Zandvoortsche stormloopdn alle worden af geslagen. t Na rust is Beekhuls bij Zandvoort ingeval len. daardoor wordt de opstelling nogal ge wijzigd. Zandvoort is na rust doorloopend in de meerderheid, maar de verdediging van A.F.C. is bijna niet te passeeren. Daarom probeert Koper het met eenige schoten van grooten afstand. Dan heeft een vlugge aanval succes; na een voorzet weet Rinkel den uitloopenden keeper te passeeren. Beide partijen spannen zich tot het uiterste In 0111 de overwinning te behalen, waardoor de stemming bij de spelers geprikkeld wordt. Het einde komt mot 1—1 gelijk spel, waar door beide partijen haar eerste puntje bin nen hebben. BaarnBloemendaal (21) De eerste aanvallen zijn voor de Bloemen dalers. Reeds in de eerste minuten van den strijd ontstaat een kans voor het doel der gastheeren, waarvan de witten echter niet profiteeren. Hoewel de Bloemendalers, door den wind gesteund, sterker zijn, blijkt spoedig dat mot de snelle Baarnsche aanvallers terdege reke ning moet worden gehouden. Geruimen tijd blijven de verdedigingen meester van heb terrein, doch wanneer na e enhalf uur spelen twee aanvallers der thuis club bij een aanval van rechts plotseling vrij voor den witten keeper komen, hebben zij den bal slechts voor het inloop en (10). Wel krijgt Eijsten kort hierop een goede kans, doch zijn uitstekend schot wordt even fraai door den doelverdediger der gasten gestopt. Met ongewijzigden stand wordt gedraaid. Ondanks het nadeel van den wind is Bloe mendaal in de tweede helft niet de min dere». Vooral Kammeijer is steeds in de gelegen heid het leder uitstekend voor het Baarnsche doel te plaatsen, war het binnentrio c'r echter slechts zelden in slaagt een behoorlijk schot te lossen. Eerst mist Eijsten een mooie kans, maar even later slaagt hij er toch in na goed doorzetten den gelijkmaker te scoren (11). Direct hierna volgt een goeden aanval dei- gasten. De witte verdediging wordt gepasseerd en met een formidabel schot hergeeft de linksbinnen zijn club de leiding (21). Bloemendaal geeft niet gewonnen, doch haar aanvallen zijn niet bijster gevaarlijk. Steeds weten'de backs der tegenpartij met succes uit den strijd te komen. Een schot van Strik gaat tegen den paal, maar aan den anderen kant laten de gastheeren Beijk ook nie't ongemoeid. Hoewel Bloemendaal over het geheel iets sterker is, krij.gt.,de witte doelverdediger heel wat gevaarlijker werk dan zijn collega aan den overkant. In den stand komt geen verandering en Baarn wint alzoo met gering verschil. Hoewel Bloemendaal in het veld niet min der was, kan de nederlaag moeilijk onver diend worden genoemd. Daarvoor was de voorhoede der witten, speciaal het binnentrio teveel uit vorm. Zeer goede ballen uit voor zetten, voornamelijk van rechts, kwamen steeds vrij voor de verdediging der tegen standers, die er dan wel raad mee wisten. KennemersPurmersteijn (32) In een vlot gespeelden wedstrijd is het den Kennemers gelukt, de Purmerenders met een kleine nederlaag huiswaarts te zenden. Purmersteijn trapt af en direct ontwikkelt zich een spannende strijd met de thuisclub het meest aanvallend. Bij een goed opgezet ten aanval der gasten maakt de linksbinnen van Purmersteijn een keurig doelpunt. (01). De Kennemers doen hun uiterste best om den achterstand in te halen; bij een doelwor- steling veroorzaakt een Purmersteijn-back een penalty. Deze wordt door Van 't Hof be nut. (1—1). Wederom een goede aanval; Van 't Hof zet over naar Van den Berg, die den Kennemers de leiding bezorgt. (21). Toch weet Purmersteijn vóór de rust nog gelijk te maken. (22). Na de rust hebben de Kennemers de op stelling gewijzigd wat een verbetering blijkt. Herhaaldelijk zit de voorhoede voor het doel. Eindelijk, acht minuten vóór het einde, krijgt Steeman na goed werk van Aardenburg den bal te pakken en de Kennemers hebben de leiding. Onder groote spanning komt het einde met een welverdiende Kennemers- zege (3—2). Het was weer eigenaardig dat het Bloemen- daalsche doel,, hoewel de witten in he»t veld niet minder waren, veel meer critieke mo menten beleefde dan dat aan den overkant. Willen de volgende wedstrijden van Bloe mendaal succes opleveren, dan dient de voor hoede een veel grootere activiteit te ontwik kelen. Het elftal was als volgt samengesteld: J. Beijk, J. Sunter, IJfs, J. Cassee. H. Beijk, Van der Mey, J. Kammeijer, A. Cassee, Immer, Eysten, Strik. SchotenZeemeeuwen (12) Na een spannenden wedstrijd heeft Zee meeuwen kans gezien om beslag te leggen op beide punten. Als scheidsrechter Van Lennep beginnen blaast, stellen beide elftallen zich volledig op. Schoten heeft het voordeel van den straffen wind,. Zij is dan ook direct het meest aanvallend, maar voorloopig zonder succes. De voorhoede van Zeemeeuwen doet ook haar best, maar brengt het niet veel ver der dan de backs. Jan krijgt He tem den bal goed toegespeeld; het scoort in den uiter sten hoek (10). Door dit succes pakt Schoten flink aan, maar De Jong in het Zeemeeuwen-doel ver richt goed werk; Schoten ziet geen kans meer om voor rust haar voorsprong te ver- grooten. Na de thee is Zeemeeuwen, ge holpen door den wind, meer in den aanval. Als Boeser den bal-wordt ontnomen, scoort Molenaar in het verlaten doel (1—1). De Schoten-voorhoede schept nog wel goede kansen, maar de voorzetten worden steeds door de Zeemeeuwen-achterhoede on schadelijk gemaakt. Dan krijgt Paap den bal goed vrij; hij D.F. C.-R. C. H. (1-1) 1 R. C. H. is met een gelijk spel uit Dor drecht teruggekeerd en ze kan daarmede te vreden zijn, evenals trouwens D. F. C., om dat in dezen wedstrijd voor beide partijen dit gelijke spel wel 't beste de verhouding weer geeft. Dit eindresultaat was reeds met de rust bereikt, nadat eerst R. C. H., na handig spel van Van de Werve de leiding had geno men doch daarna D. F. C. uit een penalty wegens hands gelijk maakte door Piantoni. Het was een aantrekkelijke wedstrijd, waarin R. C. H. voor de rust, de gastheeren na de rust iets in de meerderheid waren. In het elftal van R. C. H. speelde vooral Prevost zeer goed, doch ook de andere ver dedigers kunnen op een goeden wedstrijd terug zien. In de voorhoede was de linker- wing niet sterk, speelde Verkerk ook niet al3 we van hem mogen verwachten; de rechter - wing was ditmaal wel het beste. Het D. F. C.-terrein was als bekend zeer zwaar te bespelen door den overmatig hoo- gen grasgroei, terwijl het waarschijnlijk door de droogte zeer effectvol was. Onder leiding van scheidsrechter Van Moorsel stelden zich de volgende ploegen op: D. F. C.ï Born, Litz, De Bruin, Mookhoek, Wolf, Piantoni, Van Dam, Ruisch, Lebret, Dragt, Desmit R. C. H.: Paape, Kedde, Verkerk, Van de Werve, Hanse, Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. R. C. H. trapt af en na een algemeenen aanval ontstaat reeds in de eerste minuten een corner op het Dordtsche doel, die' echter op niets uitloopt. Geutskens speelt daarna een paar maal mooi door naar Verkerk, doch Born onderschept den bal heel goed. D. F. C. komt dan ook wat los; Kos moet er eenige malen aan te pas komen. Het blijkt weer, dat de rechterwing van D. F. C. aan gevaarlijkheid nog niets heeft ingeboet; Krom en Prevost hebben volop werk om zich tegen hen staande te houden Plotseling krijgt Van de Werve 'ëeh 'be vlieging; hij passeert de geheele achterhoede. Born incluis en met een kalm schot legt hij den bal in het D. F. C.-doel. De Dordtenaren komen dan geweldig op zetten, doch R. C. H. blijft iets sterker. Bij een uitval van D. F. C. krijgt Van Dam dan op de achterlijn den bal en opzij van het doel tracht hij voor te zetten, waarbij hij tegen de hand van Vrugt schiet. De naar on ze meening te zware straf van penalty werd door D. F. C. in een doelpunt omgezet (11). Met dezen stand wordt dan gedraaid. Na de rust hebben de Rood-witten wel iets meer het spel in handen gehad, doch de ach terhoede van R. C. H. heeft zich, met Prevost aan het hoofd geweldig geweerd. In laatste instantie keerde ook Kos alles met groote zekerheid. In het veld wilde het bij R. C. H. niet altijd even goed vlotten, vooral links niet. Toch blijven de uitvallen van Verkerk c.s. zeer ge vaarlijk, temeer daar D. F. C. zich thacht te bedienen van den buitenspelregel, 't geen niet altijd lukt, al werd daardoor aan R. C. H. een enkele goede kans geheel ten onrechte ontnomen. Er volgen dan eenige oogenblikken van D. F. C.-overwicht, doch R. C. H, weet zich los .te werken en in de laatste minuten zijn de Haarlemmers weer aan het woord. Kedde krijgt nog een goede kans om te scoren, doch de bal vliegt langs het doel. Het is dan spoedig tijd; de partijen hebben tenslottede punten verdeeld. scoort van verren afstand juist in den hoek (1—2). Schoten doet haar best om den achter stand in te halen, maar strandt steeds op de achterhoede der gasten. Gedoelpunt wordt er niet meer. Scheidsrechter Van Len nep leidde heel goed. HortusT. H. B. (13) De eerste wedstrijd is door T.H.B. verdiend gewonnen. Dit resultaat is heel mooi, vooral omdat enkele goede krachten niet meer voor de Boys beschikbaar zijn, daar dezen zich hebben aangesloten bij grootere vereenigin» gen. Hortus is, gesteund door den 'sterken wind, in het begin in de meerderheid. T.H.B. wordt Oenigszins overspeeld door het enthousiasme en daar het in de voorhoede der groij-witten niet zoo wil .vlotten, krijgt de achterhoede het zwaar te verantwoorden. Deze is echter volkomen voor haar taak berekend en weet langen tijd aan den druk weerstand te bie den. Na een half uur scoort de rechtsbinnen van Hortus (10). Verder brengt zij het evenwel niet, terwijl ook eenige Haarlemsche aanvallen geen re sultaat hebben. Na de rust, die dus aanbrak met een kleinen voorsprong voor Hortus, is T.H.B. zoo verstan dig om van spelmethode te veranderen: Hortus wordt nu mot haar eigen wapen aan gevallen: enthousiasme tegenover enjjou- siasme. Nu ziet T.H.B. dat het gaat. Kortman maakt gelijk en even later zelfs een tweede doel punt. Als Veldmeijer dan nog eens door alles heenloopt, den keeper uit zijn doel lokt en ook dezen passeert (1—3, is de strijd beslist in het- voordeel van T.HF. Als bijzonderheid zij nog gemeld, dat deze wedstrijd geleid werd door den heer Laarmans één der moest bekende eerste-klas scheids rechters. Dit- garandeerde natuurlijk een' prettigeh wedstrijd.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6