iTFSIiC ROEIEN. UW De wedstrijden van A. V. A. C. (Van een onzer medewerkers) Men kent de lijdensgeschiedenis van de Olympische sintelbaan. Het drama van de oefenbaan op het Olympiaplein is echter nog veel treuriger. Kon de Olympische baan. door krachtig ingrijpen van Kreigsman, die energiek gesteund werd door enkele Haar lemmers, nog vóór de Olympische Spelen klaar komen, de oefenbaan voor de zelfde spelen is eerst gisterenmiddag offi cieel geopend. Gelukkig won ook hier ten langen leste de volhoudendheid van het Am- Bterdamsche Gemeentebestuur en de kunde van Kreigsman het van de onkunde door het N. O. C., speciaal door den heer Scharroo wat betreft de sintelbanen, aan den dag gelegd. Zooals wethouder Polak het bij het openings woord mededeelde, het gemeentebestuur van Amsterdam heeft ten volle het nut van een goede oefenbaan ingezien en zal den Amster- damschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding krachtig steunen. Die goede oefenbaan ligt nu klaar voor de Amsterdamsche athleten. Hopenlijk ma ken ze er goed gebruik van. De athletiek in Amsterdam staat niet op een hoog peil en de onmacht der Amsterdamsche clubs werd niet beter gedemonstreerd dan door het feit, dat de H. A. V. „Haarlem" de 4 maal 100 M. Est. won van de beste Amsterdamsche ver- eenigingen, terwijl voor Haarlem uitkwamen e enhink-stap-sfpringer (v- Musscher) een lange-afstand looper (Dorsman) een pols stokhoogspringer (v. d. Zee) en éénr'ras- sprinter B. enz. De openingswedstrijden waren voor de or ganiseer en de vereeniging A. V. A. C. de eeni- ge vereeniging waarvan in Amsterdam een flinke actie uitgaat, een succes. Veel inschrij- vingen, mede door het feit, dat er enkele nieuwelingen en beginnelingen wedstrijden gehouden werden, en goede, spannende kampen. De 100 M. nieuwelingen werd een overwin ning voor den Amsterdammer Postma, die bij goede training een behoorlijke sprinter kan worden. De tijd 12,1 sec. is natuurlijk yoor verbetering vatbaar. De 200 M, klasse A werd in 3 series verloo- pen, waaruit zich voor de finale klasseerden Berger en Paulen. De Haarlemmer eindigde en Bergveld. In de finale ging het tusschen Bergen en Paulen. De Haarlemmer eindigde op dien hem ongewonen afstand op 11/2 M. achter Berger (23 sec.), wiens snelle 200 M. we herinneren hierbij aan zijn strijd met van den Berge tijdens de kampioenschap pen ook nu den indruk gaf, dat hij het ko mend seizoen onze beste sprinter zal worden. Slikker van de Gooische Athletiek Club, die bij gebrek aan oefenbanen in 't Gooi, bij „Haarlem" komt trainen eindigde evenals bij de kampioenschappen op de derde plaats. Wanneer hij in het Haarlemsche trainings- verband is opgenomen, zal ook hij nog betere resultaten gaan boeken. De strijd tusschen Zeegers en Gerbrands op de 3000 M. eindigde in een besliste over- winning van den langen A.V.A.C.'er- Hoe Zeegers ook probeerde zijn ^rivaal kwijt te raken, Gerbrands hield elk teiïïpo gemakke lijk bij en sloeg Zeegers in den eindspurt met hetzelfde gemak als hij Klaasse ook in de avondwedstrijden van Haarlem achter zich liet. Zeegers kwalificeerde zich voor de zoo- veelste maal als een slecht verliezer door te trachten door te loopen tot de 5 K.Men zoo danig den indruk te vestigen als had hij zich in den eindspurt gespaard. Na twee ronden geloopen te hebben moest hij echter den strijd staken. Het nummer 25 K.M. om liet Ned. kam pioenschap bracht een overwinning voor den Hagenaar Peters, die in 1 uur 26 min. 33 sec. het Ned. record met niet minder dan 5 min. verbeterde. Peters kan bij goede training een goed Marathonlooper worden. Op de 800 M. klasse C. startten de Haar lemmers Sassen en v. d- Booren, die zich echter de eerste ronde te veel op den achter grond hielden. In den eindspurt kwamen ze flink naar voren en van den Booren slaagde er nog in als tweede de finish te passeeren. Op onbegrijpelijke wijze besliste de jury echter dat de uitslag luidde: 1. Dijkman 2 min. 12,2 sec.; 2. v. Bladeren, 3- Sassen, 4. v. d. Booren. Een 3000 M. nieuwelingen wedstrijd werd voor de afwisseling bulten het terrein op den weg gehouden. 60 enthousiasten vertrokken, van wie J. Cremer (K.V. Zuid) in 9 min. 58 sec. als eerste aankwam. Het wandelnummer (wanneer wordt zoo iets toch eens voorgoed geschrapt van 't pro gramma) was weer voor Ekkers van te Werve. Tot slot werden de Estafettes 4 x 100 M. en 3 x 1000 M. gehouden. Zooals boven vermeld won Haarlem de 4 xlOO M. in 46.4 sec. voor „1923" en Avac, In de 3 x 1000 M. vestigden Effern, Paulen 'en Hoogerwerf ondanks den feilen tegenwind voor Haarlem wederom een nieuw Nederlandsch record- De tijd 8 min. 17 4/5 sec., 3 1/5 sec. beter dan het record, dat onlangs op het Haarlem-veld gevestigd werd, is echter nog voor verbetering vatbaar. Het kan zeker 8 min. worden. Doch dit zal het volgend jaar moeten geschieden, daar het seizoen met deze wedstrijden gesloten werd. Crisis in de K. N. A. U. We lezen in „De Crt.": De organisatie der athletiekkampioenschap- pen voor dames, of lidver het 'beleid, dat men gevolgd heeft bij de daartoe gegeven opdrach ten, vormde reeds eenigen tijd een punt van wrijving in den boezem der K.NA.U.-leiding. Naar het blad thans verneemt, is op een gisterenavond gehouden bestuursvergadering een motie aangenomen, welke het beleid der Technische Commissie terzake goedkeurt. De heeren Do Vries, Deenen en Hardeman, resp. voorzitter. 2e voorzitter en secretaris penningmeester, hebben hierin aanleiding ge vonden hun besluit kenbaar to maken, om zich op de e.v. algemeene vergadering niet meer herkiesbaar te stellen. WIELRIJDEN H. S. V. „De Kampioen". KAMPIOENSCHAP 100 K.M J. J. VAN EGMOND KAMPIOEN. Zoo gunstig als de club het de vorige week met haar sprint kampioenschap (wat het weder aanging) trof, zoo ongunstig was het nu. Dit zal dan ook wel oorzaak geweest zijn van de weinige belangstelling en van de slechte opkomst der deelnemers. Aan den start kwamen de Groot, v. Egmond, Schijvenaar, v. Bree, Baardman, Fabol, v. Baak, Zeulevoet, Kruyd, v. d. Broek en Schell. Voor de juniores: Voetelink, Gruyters, Moerkerk, Verkes en Langeveld. Afwezig ware'n o.a. Kossen, v. Dijk, Coster en Sijpestein, van wie de laatste wegens ziekte afwezig was. Dit was jammer daar Sypestein zeker een ernstige candidaat voor den titel was. Na den start een kalm begin, maar spoe dig wordt ondanks den zeer straffen wind een stevig tempo ingezet; de eerste ronden gaan in circa 15 minuten^ De Groot en Fabel zijn de eersten, die' moeten lossen. Daarna Van Bree; Van Baak krijgt een lek ken band. In de 7e ronde komt er eenige teekening In den strijd. Schij venaar, Egmond, Zeule voet, Schell en Kruyd gaan in he>; hoofd peloton voorop. Dan volgt Baardman en daarna v. d. Broek. In de 8ste ronde komen Kruyd en Schell te vallen. Kruyd breekt een wiel en is dus, jammer genoeg uit den strijd. Schell gaat ve'rder en loopt het hoofdpelöton weder in. Dan stapt ook Baardman af; Zeulevoet moet wegens een val ook lossen. De beslissing valt in de eindspurt, welke door v. Egmond op keurige wijze wordt ge wonnen. Schijvenaar 2de, Schell 3de, v. d. Broek komt als 4e en Zeulevoet nog als 5e aan. Tijd 2 uur 54 min. 31 2/5 sec. Bij de juniores, die 15 K.M. reden, won Voetelink, 2de Langeveld, 3de Gruiters. Beslissing kampioenschap: 1. Voetelink, 2. Verkes. De beslissing tusschen Kossen en tan Egmond heeft later plaats. Na afloop overhandigde de voorzitter, de heer N. B. Slegt; den kampioen Van Egmond in het clublokaal een fraai bloemstuk, tevens zijn mooie overwinning j.l. Donderdag in het Stadion memoreer end. A.s. Zondag rijden voor het Fed. Kampioen schap Schijvenaar, v. Egmond, Kruyd, Schell, Balm, Baardman; reserves Baak en Fabel.' H. S. C. „Excelsior". Zondag hidld Excelsior den 7den wedstrijd voor den competitie over 50 K.M. Wegens liet ongunstige weer was de opkomst niet groot. Toch werd getracht een voorsprong te behalen, doch dit gelukten niemand. Na een snellen eindspurt werd de uit- 1. G. H. Stouten, 2. W. v. Dok, 3. Sijbrandi, '4. R. v d. Putten. De stand na dezen zevenden gereden wed strijd is: G H. Stouten 28 punten, Sijbrandi 18 pnt., W. v. Dok 9 pnt., R. v. d. Putten 7 pnt., C. de Nijs 3 pnt., v d. Woude 3 pnt., J. v. Santen 2 pnt. Dinsdag a.s. op de vergadering prijsuitrei king. Zondag 28 September laatste wedstrijd voor de competitie en wel 100 K.M. Door eenige sportliefhebbers zijn voor dezen rit (waar aan alle leden kunnen mededingen) ■vijf extra prijzen beschikbaar gesteld. KORFBAL. Overzicht. Haarlem en Eendracht wachtten te ver geefs op een arbiter; de aangewezen scheidsrechter bleef zeker liever in Amster dam kijken! Advendo deed haar plicht en won na een prettig gespeelden wedstrijd met 30 van D. D. V. II. Haarlem II wist in Amsterdam één punt te veroveren op D. E. D. I. De strijd, die zelfs geruimen tijd in het voordeel van Haarlem stond 01, eindigde met 11. Aneta verloor met 30 van Kwiek. HaarlemEendracht. Na de goede opening van het seizoen dachten de Haarlemmers Zondag tegen Een dracht hun succes voort te zetten. De scheidsrechter dacht er anders over en liet de twaalftallen wachten. Daar er geen ge schikte arbiter was, werd geen competitie- strijd gespeeld, maar na lang treuzelen beslo ten een vriendschappelijk spel te spelen. Met weinig enthousiasme werd begonnen. Een dracht doelde iets beter en won met 32. Advendo—D. D. V. II (3—0) Zondag speelde Advendo tegen D. D. V. H onder leiding van scheidsrechter Dekker. Advendo is direct in de meerderheid, maar weet dit voorloopig niet in doelpunten uit te drukken. D. D. V, vertoont goed spel, maar de zwart-witte verdediging is voor haar taak berekend. Als Krelage goed vrij komt, doelpunt hij, maar dit wordt geannuleerd. Spoedig daarna komt dezelfde speler weer handig vrij; hij geeft met een mooi schot zijn club de leiding. De blauw-witten spelen rustig verder, maar kunnen toch niet verhinderen, dat mej. N. Lodder van achter den paal Advendo's voor sprong vergroot, met een zuiver schot (20). Spoedig hierna is het rusten. De nieuwe aanvallen werken hard, maar bij Advendo vlot het samenspel niet erg goed, terwijl bij de tegenpartij geen gebruik wordt gemaakt van 't laksche spel, dat Kre lage even na de rust vertoonde. Spoedig her stelt hij zich en geleidelijk neemt Advendo het spel in handen, hoofdzakelijk door het goede middenvak, waar mej. v. d. Kort ver schillende malen haar tegenstandster te vlug af was. Als mej. D. Lodder een klein kansje krijgt, weet zij hiervan profijt te trekken. Zij ver groot Advendo's voorsprong met een mooi schot (30). D. D. V. pakt nog eens flink aan. Mej. N. Lodder is hier echter een goede kracht; zij onderschept den bal steeds, zoodat, wanneer de scheidsrechter het einde aankondigt, Ad vendo dezen wedstrijd verdiend heeft gewon nen. HENGELEN. De Ruischvoorn. Zondagmorgen hield dit college een on- üerlingen wedstrijd op witvisch in de Ring vaart tusschen Bennebroek en Hillegom. De vangst was gunstig. Het verloop was als volgt: le prijs G. v. Slooten (tevens kam pioen met 125 stuks), 2. P. Oud 3, J. Kessens 4 J. ter Horst. 5 C. v. d. Wouwen. 6 J. Noë. 7 J. de Haan. 8 T. v. d. Wouwen. Met eenige hartelijke woorden van den voorzitter wer den de prijzen aan de winnaars uitgereikt. HOLLAND-BEKER WEDSTRIJDEN. De Maas-acht klopt de Duitschers. FLINSCH WINT DEN HOLLAND BEKER. De Holland-Beker-wedstrijden op den Am- merkten zich ditmaal door de deellneming stel, uitstekend georganiseerd als altijd, ken merkten zich ditmaal door de deelneming van zeer sterke ploegen uit Duitschland, door allerellendigst weer op den eersten dag, door merkwaardige incidenten op den tweeden, door 'n verrassehde zage van de Maas-acht cn door de afwezigheid van onzen sterksten skiffeur, waardoor twee Duitschers de finale van den Holland-Beker roeiden. Het Spaarne behaalde succes in het num mer overnaadsche skiff, waarin Tj. de Vries in zijn beide races veel te sterk voor zijn te genstanders bleek. Hij sloeg eerst. Hesterman (Willem III) met drie lengten en daarna in de finale Saphier (Arsa) met hetgeen men in roeiers-taal „een straatlengte" noemt. De mooie zilveren schaal van den Ned. Roeibond, die de wisselprijs voor dit nummer is, komt daardoor voor een jaar in bezit van Het Spaarne. Zaterdag bleek dat de Spaarne-roeier door studieredenen verhinderd was om Zondag middag de finale te roeien. Het Spaarne-bestuur verzocht daarop aan de Holland Beker Wedstrijdvereeniging om de finale Zondagsmorgen om halftien te la ten roeien, waartoe de Arsa-sculler, zeer sportief dadelijk bereid bleek. Ook de wed strijdleiding stemde toe, de heer W. Jonge- jan, bestuurslid van De Hoop verklaarde zich bereid om als kamprechter op te treden en de heer P. Scholten, bestuurslid van De Am- stel, als commissaris van aankomst. Door deze hulp van velen, die door de Haarlem sche vereeniging op hoogen prijs werd ge steld en een nieuw bewijs was van de alge meene vriendschappelijke samenwerking in de roeisport, kon de eindstrijd buiten de vast gestelde wedstrijduren nog plaats hebben. In het skiff-nummer werd Cox' uitkomen een teleurstelling. Hij verloor van Muntz (De Maas) van wien hij vroeger altijd gewonnen heeft. Cox was, zeker niet op zijn best, maar Muntz leek mij persé vooruitgegaan. De Rot terdammer, die zelf deze meening deelt, schreef het toe aan een periode van extra- harde voorbereiding. Zijn taaie volhouden Muntz roeit nu al ettelijke jaren is res pectabel. In zijn volgende heat verraste hij iedereen door op de eerste 500 M. den Duit- schen kampioen Butzelen voor te blijven, maar toen kwam hij in ruw water met zwa- ren tegenwind, en dat is nog altijd „niets voor Muntz". De Duitscher liep hem voorbij en won tenslotte gemakkelijk. De finale gaf een prachtige race tusschen den Duitschen kampioen '28 Flinsch en den Duitschen kampioen '29 Butzelen. Flinsch, de mooiste stylist van het tweetal, won ditmaal met anderhalve lengte. Het ging ons allen aan het hart dat onze groote skiffeur Gun- ther in dezen wedstrijd niet uitkwam, of schoon hij alle races als toeschouwer bij woonde. De Duitschers waren, na Henley en Bromberg, .de eenige Europeesche tegenstan ders die hij nog niet ontmoet had. Zoo ver huisde onze belangrijkste Hollandsche skiff- prijs weer naar Duitschland, terwijl Gunther skiff-kampioen van Europa is. Veel werd goed gemaakt door de Maas- acht, die in een waarlijk schitterende finale de acht van de Mainz Kasteler R. V., tweede in het Duitsche kampioenschap, met 1 1/2 M. klopte. Derde was Nereus op 1 1/2 lengte. Het was een geweldige strijd tusschen de zeer vinnige maar ietwat ruwe Duitsche ploeg en de geacheveerder, zeer enthousiaste ploeg van De Maas, die een achterstand van drie kwart lengte halverwege de baan met een geweldige spurt inliep, een halve lengte voor sprong nam en in de eindspurt haar leiding verwoed en met succes verdedigde. Het roeien van. De Maas bleef beheerscht tot het einde, ook het sliding-werk, terwijl de Duitsche ploeg nabij den finish begon te „rammelen", hetgeen bewijst dat de Hollandsche zege ver diend was. De Spaarne double scull Schleicher-Cox verloor Zaterdagmiddag van de zeer snelle ploeg van Alt Werder (kampioen van Duitsch land) met vele lengten. In de finale legde Dare Devil het eveneens met vele lengten tegen de Duitschers af, die bewezen dat zij in dit nummer veel sterker dan alle Hollanders waren. Het nummer stuurmanlooze vier, waarin Het Spaarne startte tegen Die Leythe (Ne derlandsch kampioen in gestuurde vier) werd een groote teleurstelling voor de Haar lemmers. Zij leidden van den aanvang- af, bleken aanmerkelijk sneller dan de Neder- landsche kampioensploeg maar verstuurden zich herhaaldelijk heele einden, dwaalden buiten het piket om hetgeen onverbidde lijk disqualificatie beteekent) en gingen ten slotte nog met miniemen achterstand over den finish, waarbij zij het eind-piket aan voeren. Dit is zeker de snelste vier die Het Spaarne dit jaar heeft gehad, maar zij had met stuur man moeten roeien. Een excuus is dat zij slechts vier dagen in de geleende stuurman looze boot had geoefend. Overigens zal de ploeg op den West. Roeibond het senior-num mer met stuurman in deze samenstelling zeker kunnen winnen, hetgeen van groot be lang voor de vereeniging is met het oog op den W. R. B.-beker. Die Leythe stuurde ook niet best, maar toch vrij wat beter. Er waren nog meer incidenten. Een Hoop- sculler voer een baan-piket aan en sloeg om. De Arsa-sculler Boerma leidde in de finale van het Junior A-nummer met zes lengten voorsprong op Viking, toen een ongekend in cident geschiedde: zijn boot brak plotseling doormidden en hij lag meteen te water. De Viking-man won, nam bij de prijsuitdeeling den wisselbeker in ontvangst en reikte die dadelijk, onder luid gejuich, aan zijn Arsa- tegenstander over. Een zeer sportief en ook zeer juist besluit van dit wonderlijke geval. Het Junior B-nummer had Boerma al keu rig gewonnen. Van de Amsterdamsche vieren met stuur man bleek die van Willem III verreweg de sterkste. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 PUI TELEFOON 12225 KLEERMAKER VOETBALNIEUWS. DE KEURING DER IJMUIDER VOETBAL- TERREINEN Naar we vernemen heeft de N. V. B. de keuring van het Stormvogels- en V. S. V.- terrein opgedragen aan den heer K. Hol lander. UlyssesT ramvogels. De ontmoeting UlyssesTramvogels kon Zaterdag wegens de slechte weersgesteldheid geen doorgang vinden. Deze ontmoeting zal nu Zaterdag 28 September op het terrein aan de Munterslaan gespeeld" worden. BILJARTEN. Algemeene vergadering Ned. Biljart- bond. (Van onzen medewerker.) De Nederlandsche Biljartbond hield Zater dagmiddag in een der zalen van Krasna- poisky te Amsterdam haar derde algemeene vergadering van dit jaar. Het spreekwoord zegt, dat alle goede din gen in drieen bestaan. Deze derde bijeenkomst van afgevaardigden van de verschillende bij dien bond aangesloten biljartvereenigingen in den lande onderscheidde zich dan ook gun stig van de twee vorige samenkomsten. Gun stig in dien zin, dat ze in het wezenlijk belang van de biljartsport een zeer vriendschappe lijk karakter droeg. In het korte openingswoord sprak de voor zitter, de heer J. Sanders, er zijn vreugde over uit, dat het bestuur thans als een homo geen geheel voor deze vergadering kon ver schijnen; hij uitte de hoop, dat dit van gun- stigen invloed mocht zijn op de organisatie van onze nationale biljartsport. Het bestuur had eenige wijzigingen in het huishoudelijk reglement op de agenda ge plaatst, die ten doel hadden, conflicten in den boezem van dit college te voorkomen, zooals die ln de beide vorige vergaderingen waren voorgekomen. Na ampele bespreking en enkele redactie-wijzigingen werden deze ten slotte alle aangenomen. Over het voorstel om het driebandenkam» pioenschap groot-biljart in twee klassen te verdeelen, werd nog al druk gediscussieerd. Sommigen vonden een enkele categorie reeds voldoende; anderen waren tegen elk officieel driebandenspel. Het bestuur betoogde, dat men aan het internationaal reglement gebonden was, ook wat de grenzen der moyennes betreft. Ten slotte werd het bestuursvoorstel met groote meerderheid aangenomen. Op voorstel van de B.C. „Victoria" werd de heer A. Pijper, oud-secretaris van den bond, onder zeer groote instemming van bestuur en afgevaardigden tot eerelid benoemd. De heer J. W. Verloop, die bedankt had als lid van het bestuur trok op aandrang zijn bedanken in onder grooten bijval der ver gadering. De returnwedstrijd tusschen drie Duitsche en drie Hollandsche spelers zal door tege moetkoming in de kosten, door de Duitschers te maken, mogelijk gemaakt worden. Als altijd kwamen de tongen bij de rond vraag nog eens extra los. Over allerlei onder werpen werd het woord gevoerd- De afgevaar digde van de B. C. der „Sociëteit Vereeniging" alhier, de heer D. A. de Foeljaeger, maakte het bestuur er opmerkzaam op, dat de publi catie van de lijst van aangesloten vereenl- gingen met vermelding van de adressen der secretariaten den laatsten tijd achterwege was gebleven, wat door de vele mutaties daarin, toch zeer wenschelijk was, iets wat het bestuur beaamde; het zou er rekening mede houden. Te half zeven sloot de voorzitter de zeer geanimeerde vergadering. Massakamp „D. E. S."„Spoorzicht". Vrijdagavond zijn deze wedstrijden met de volgende partijen in het clublokaal van „D.E.S." voortgezet. Het eerst ontmoetten H. Smit (Spoorzicht) en J. Nobels (D.E.S) elkaar. Ofschoon de be zoeker heel aardig spel demonstreerde, kon hij zich toch niet tegen zijn tegenstander staande^ houden. Na een slecht begin was de D.E.S.-man spoedig op dreef en was einde lijk stukken voor- Hij scoorde o.a. 19, 12, 13 en een fraaie serie van 31. Hierdoor liep hij meer dan zijn voorgift uit en bereikte ten slotte de 150, toen zijn tegenstander 114 met voorgift noteerde. Het goede begin voor de ontvangende club werd gevolgd door een tweede overwinning van F. v. Terwisga (D.E.S.) op H. Timmer (Spoorzicht). Het grootere biljart speelde den gast parten, hij kon er heelemaal niet inkomen. Hiervan maakte Van Terwisga een goed gebruik, door met regelmatig spel steeds meer uit te loopen en te winnen met den stand 125 om 94 caramboles. De volgende partjj tusschen Eleveld (Spoorzicht) en Bijrij (D-E.S.) bracht een verandering in de kansen. Terwijl laatst-ge- noemde beneden zijn kracht speelde, liet de „Spoorzichf'-speler vrij regelmatig spel zien, waardoor hij in het voordeel kwam. En daar de gastheer in vorm bleef, boekte Spoorzicht zijn eerste overwinning van dezen avond. De uitslag was: Eleveld 100 met voorgift en Bijrij 83 caramboles, Daarna traden H. Verdonk (Spoorzicht) en A. de Jong (D.E.S.) in het strijdperk. De thuissspeler was er dadelijk goed in en liep geleidelijk uit. Later kwam de bezoeker wat op dreef, doch te laat om de partij nog te kunnen redden. Het einde kwam met 75 om 59 voor „D.E.S." J. Teesink (Spoorzicht)wist revanche te nemen van zijn nederlaag in Spoorzicht. Of- sctoon H. Kuiper Jr. (D.E.S.) zich goed ver dedigde, kon hij toch tegen het zeer mooie spel van zijn partner niet op. Regelmatig ver kleinde hij de gekregen voorgift en bracht het ten slotte tot een goed einde met 100 om 70 caramboles. De laatste partij speelden A. Straver (Spoorzicht) en Roosen (D.E.S.) Beiden on geoefend, bleven ze in eikaars nabijheid, tot ten slotte de bezoeker het eerst het eindpunt bereikte met 50 om 36. De uitslag van den avond was, dat „Spoor zicht" 517 en „D.E.S." 539 caramboles be haalde. De stand is na 16 partijen: „Spoorzicht" 1339 en „D.E.S." 1373 caramboles. Sociëtet Vereeniging. Het door den Ned. Biljartbond dit seizoen uit te schrijven kampioenschap over drie banden groot-biljart is ter organisatie toege zegd aan de Biljartclub der „Sociëteit Ver- eeviiging" alhier. Daarin spelen o.a. Robijns, Koopman en Sengers, respectievelijk uit Am- Sterdam, Zaandam en Rotterdam. DAMMEN Damredacteur: J. W. van Dartelen, Raad* hulsstraat Nr. 1, Heemstede. Alle correspondentie, deze rubriek betref fende, gelieve men te zenden naar boven genoemd adres. Wij hebben 't genoegen hieronder wecter een probleem van W. van Daalen te kunnen publiceeren. De heer van Daalen schijnt dus ons spel nog niet te kunnen vergeten! Probleem Nr. 1477. Auteur: W. van Daalen, Haarlem. Eerste publicatie. WIT Stand in cijfers: Zwart 10 schijven op: 7 8 9 19 12 14 17 18 20 en 25. Wit 10 schijven op; 21 27 28 29 31 34 37 38 en 46. Wit speelt en wint. Voorts geven wij ter oplossing eene fraaie compositie van den bekenden Franschen problemist Camoin, Probleem Nr. 1478. Auteur: E. Camoin, Marseille. „Le Jeu de Dames". ZWART WIT Stand in cijfers: Zwart 9 schijven op:' 6 9 11 14 23 24 33 43 en 43. Wit 8 schijven op: 17 22 26 27 32 34 30 en 44. Hieronder publiceeren wij eene door ons gespeelde partij met den Franschen mees ter S. Bizot-. De wijze waarop Bfzot de 3228 opening behandelt, is zeer leerrijk en verdient meer dan gewone aandacht. PARTIJ Nr. 1479. gespeeld op 5 September 1929 te Parijs tus schen Stanislas Bizot (kampioen van Pa rijs en ex-wereldkampioen) met Zwart erf J. W. van Dartelen met Wït. 1. 32—28 18—22 (deze openingszet wordt in Holland vrijwel nimmer toegepast. In 't algemeen wordt met 1823 voortgezet); 2. 31—26 19—24; 3. 34—29 14—19; 4. 40—34 20—25; 5. 29 20 25 14; 6. 45—40 19—24 (Bizot's taktiek is het steeds bezetten van de velden 24 en 27Uit 't verder verloop der partij blijkt hoe fnuikend dit op Wit's spel- ontwikkeli'ng werkt) 7. 50—45 22—27!; 8. 37—32 14—20; 9. 32 21 16 27; 10. 34—29 20—25; 11. 29 20 25 14; 12. 40—34 14—20; 13. 41—37 20—24; 14. 28—23 (Wit tracht steeds schijf 24 of 27 af te ruilen, doch Zwart verhindert dit steeds op meesterlijke wijze) 1014! (speelt Wit thans 2924 en 33 24, dan wint Zwart een schijf door 2732 17—21 en 11:24); 15. 34—30 14—20; 16. 30 19 13 24; 17. 37—32 24—30 (aan schijf- verlies is niet meer te ontkomen)18. 35 24 20 18; 19. 32 21 11—16!; 20. 42—37 16 27; 21. 37—31 18—23!; 22. 33—29 23:34; 23. 39 30 12—18; 24. 44—39 18—23; 25. 42—37 6—11; 26. 39—34 15—20: 27. 45—40 9—14; 28. 43—39 14—19; 29. 49—44 20—24; 30. 30—25 8—13; 31. 46—41 (spelende op 34—29 en 37:6) 23—28!; 32. 38—33 19—23; 33. 48—43 11—17; 34. 40—35 7—12; 35. 43—38 13—19; 36. 44—40 12—18; 37. 34—29 23 32: 38. 25—20 24 15; 39. 40—34 28 30; 40. 35 13 18 9; 41. 37 28 22 33; 42. 31 11. Wit geeft op! Oplossingen van de problemen Nos. 1477 en 1478 worden gaarne ingewacht tot uiter lijk Maandag 7 October a.s. bij den redacteur dezer rubriek. CORRESPONDENTIE H. M. J. te H. Haarl. Damclub Maandag avond 712 uur in „De Korenbeurs" en Damclub „Haarlem" Woensdagavond 812 uur Café Roodenberg, Spekstraat. OM DE CLUBKAMPIOENSCHAPPEN DER HAARL. DAMCLUB. In den wedstrijd om het clubkampioen schap 3de klasse der Haarl. Damclub begint' thans eenige teekening te komen. De stand luidt thans: J. Otter 3 3 0 0 6 2.00 J. H. Reedijk 3 3 0 0 6 2.00 J. Winkel 1 1 0 0 2 2.00 Th. Wesselman '3 2 1 0 5 1.67 G. Eising 3 2 1 0 4 1.33 A. van Pelt 2 1 0 1 2 1.00 W. J. A. Matla 2 0 1 1 1 0.50 F. Moerbeek 2 0 1 1 1 0.50 C. Pot 3 0 1 2 1 0.33 A. v. d. Putten 1 0 0 1 0 0.00 C. J. Roest 1 0 0 1 0 0.00 J. L. Versteeg 2 0 0 2 0 0.00 J. Willemse 2 0 0 2 0 0.00 Jac. Fr. v. Garderen Q 0 0 0. 0 0.04

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8