NED. VOETBALBOND WAT ON; 1STE KLA! DEDI V- S. V. ontneemt aan Sparta in Rotterdam een kostbaar punt. R. C. H. lijdt in Den Haag tegen H. B. S. de kleinst mogelijke nederlaag. Stormvogels wint niet 31 van HermesD. V. S. De IJmuidenaren nemen met een ge middelde van 2.de leiding in Af- deeling II. Groote overwinnin gen van H. F. C. op V. U. C. en van E. D. O. op H. V. V. Bloe- mendaal speelt een zeer slechten wedstrijd tegen het sterk gewor den Hercules. Zandvoort wint van B. F. C. DE UITSLAGEN AFDEELING I. Eerste klasse: HilversumD. F. C. 20 AjaxExcelsior 3o SpartaV.S.V. 22 H. B. S.—R. C. H. i_o Tweede klasse A. K. F. C.—Z. V. V. 3—2 HollandiaW. F. C. 32 SpartaanD. W. S. O—1 Alcm. VictrixV. V. A. 3o H. R. C.West Frisia 22 Tweede klasse B. ZandvoortB. F. C. 21 A. F. C.Baarn 51 BloemendaalHercules 04 H. V. C.—D. E. C. 1—4 Velox—Zeeburgia 21 Derde klasse A. üssendelftDe Kennemers 02 PurmersteijnO. S. V. 12 Q. S. C.De Volewijckers 03 K. V. V.—A. P. G. S. 3—2 Derde klasse B. O. V. V. O.—D. S. V. 2—2 Z. R. C.—O. D. E. 21 T. H. B.De Zeemeeuwen 32 Reserve eerste klasse. R. C. H. 2—Z. F. C. 2 3—3 Blauw Wit 2Stormvogels 2 34 Hilversum 2Ajax 2 23 AFDEELING II. Eerste klasse: E. D. O.—H. V. V. 6—1 StormvogelsHermes 31 H. F. C.—V. U. C. 6—2 FeijeroordBlauw Wit 11 Z. F. C.—'t Gooi 6—3 Tweede klasse A. S. V. W.—Quick 3—2 OvermaasR. F. C. 23 S. V. V.—C. V. V. 4—2 B. M. T.—V.I.O.S. 2—4 Tweede klasse B: Steeds Hooger—V.O.C. 1—1 U. V. V.Neptunus 14 O. D. S.Xerxes 3—3 FortunaV. D. L. 05 GoudaUnitas 30 Reserve eerste klasse Unitas 2—H. B. S. 2 1—0 C. V. V. 2—Sparta 2 2—3 Excelsior 2—U. V. V. 2 4—1 V.O.C. 2—D. H. C. 2 1—7 AFDEELING TH. Ie klasse. TubantiaEnschedé 14 Robur et VelocitasGo ahead 04 WageningenZ. A. C. 00 P E. C.—A. G. O. V. V. 5—3 VitesseHeracles 33 AFDEELING IV Eerste klasse: N. A. C.Wilhelmina 20 L. O. N. G. A.—M. V. V. 2—1 B. V. V.—P. S. V. 5—3 EindhovenN.O.AJ5. 11 RoermondWillem n 12 AFDEELING V Eerste klasse. FrisiaLeeuwarden 12 Be Quick-Velocitas 13 W. V. V.—G. V. A. V. 1—1 VeendamAlcides 31 wwiïiBïïinnrimimiiMBiiMiini H. F. C.-V. U. C. (6-2) E.D.0.-H.VV (6-1) De eerste thuiswedstrijd van H.F.C. is in een sprekende overwinning geëindigd. Vrij veel publiek was opgekomen, misschien niemand zal aan een 6—2 uitslag voor H.F.C. gedacht hebben. Vooral vóór rust speelde H.F.C. zeer enthousiast; er werd ook hard gewerkt, ondanks den vrij sterken tegenwind. Kruyt was bijzonder op dreef; hij wist vier van de zes goals te maken. De eerste goal was een mooi stukje werk van De Ruyter, die in plaats van zelf te schieten, den bal heel listig naar Kruyt plaatste, die er beter voor stond en slechts voor het intrappen had. Ook de laatste goal van Daniels uit een corner was een mooi stukje werk. Na rust was het spel van H.F.C. aanmerkelijk minder; er werd toen ook slechts éénmaal gescoord. Ais te twee uur scheidsrechter Bos begin nen blaast zien wij de volgende elftallen te genover elkaar: ÏLF.C.: Van der Meulcn, Wamstcker, Van Baasbank, Van Riemsdijk, Van der Lee, Lamp, De Ruyter, Daniels, Kruyt, Miezérus, Van Pareeren. V. U. C.: Hoek, Klein, Dill, P. Hendriks, van Gelder, Kok, van Leersum, J. Logj es, Lelieveld, v. d. Zalm, Van der Meer. Na eenig heen en weer getrap beginnen de V.U.C.'ers met een paar snelle uitvallen, wel ke echter stranden op de beide zeer solied spelende backs van H.F.C. Dan begint H.F.C. los te komen en kan Kruyt den eersten goal maken uit een mooi vrij gemaakten en even zoo mooi aangegeven bal van De Ruyter. (1—0). Miezérus mist daarna nog een mooie kans. Uit een scrimmage voor het V.U.C.-doel ontstaat een corner, die goed door Pareeren genomen wordt. Kruyt zet zijn hoofd er on der en via een V.U.C.'er belandt de bal in doel. (2—0). Dan lost Daniels nog een goed schot, dat de keeper nog maar net corner kan stompen. Na een paar uitvallen van V.U.C. komt de H.F.C.-voorhoede weer opzetten; Miezérus geeft een goeden pass aan Kruyt; deze be denkt zich niet en maakt er 30 van. Heel H.F.C. krijgt er nu zin in; uit een goed aangegeven bal van Daniels weet Mie zérus er 40 van te maken. Kruyt scoort nog voor rust als de keeper te ver uitgeloopen is. (5—0). Vlak voor half-time krijgt V.U.C. een cor ner te nemen, waaruit Dill voor V.U.C. het eerste punt scoort. (51). Na rust zijn de H.F.C.'ers niet zoo goed meer op schot; V.U.C. is dan ook meer in den aanval, dan vóór half-time, doch zij heeft met schieten niet veel succes, terwijl Wam stcker haast niet te passeeren is. Uit een corner weet Daniëls dan een moolen goal te maken, terwijl vlak daarop Kruyt nog hard tegen den paal cn de boven lat schiet. Uit een aanval van V.U.C. scoort de rechts buiten Hoek het tweede punt voor V.U.C. (6—2). Bij een uiterst snellen aanval wordt Van Pareeren tegen den grond gewerkt. De scheidsrechter fluit voor penalty, die door Miezérus wordt naast geschoten. In dezen stand komt geen verandering meer en als de scheidsrechter einde fluit, heeft H.F.C. een verdiende 62 overwinning behaald. Te 12 uur speelden de H.F.Ci-veteranen tegen de V.U.C.-veteranen, welke wedstrijd door V.U.C. gewonnen werd met 65, of schoon H.F.C. met rust 3r-2 vóór stond. Het is aan de thuisclub gelukt om beslag op de twee punten te leggen. En verdiend, al moet met evenwel erkennen, dat de uitslag geflatteerd is. Een 42 of 5—3 had de ver houding beter weergegeven. H. V. V. speelde een snel, soepel en open spel, dat dikwijls heel gevaarlijk was. Het werd haar evenwel zeer lastig gemaakt dooi de E. D. O.-verdediging, die thans weer als vanouds zeer hecht was. Als er beginnen wordt geblazen, stellen de elftallen zich als volgt op: E. D. O.: H. P. de Kiefte, Kuyl, Boeree, v. Weere, J. Perukel, C. v. d. Laan J. Koene, v. Orde, Steffens, J. L. Perukel, Oome. H. V. V.: v. Oosten, M. Jansen, Pasteur, Sod{lerland, Snouck Hurgronje, Eschauzier, Roelofsema, M. Sandberg, Neuerberg, De Granada, Rekkers. H. V. V. verkiest eerst het voordeel van zon en wind. Na eenig heen en weer getrap van onbetee- kenenden aard onderneemt H. V. V. den eer sten gevaarlijken aanval; de bal draait met veel effect naar het E. D. O.-doel, doch wordt weggewerkt. Ook de E. D. O.-voorhoede gaat het eens probeeren; bij een aanval van rechts krijgt Steffens een mooie kans, maar wegens te haastig schieten richt hij even te hoog. Door het open spel van de Hagenaars zijn hun aanvallen uiterst gevaarlijk, maar de E. D. O.-verdediging speelt keurig, zooclat iedere aanval wordt onderbroken. De eerste corner is voor H. V. V., doch ook deze wordt weggewerkt. Een mooi schot van Koene stompt Rekkers weg. Dan brengt Van der Laan den bal op; hij geeft door aan Perukel en deze weer aan Van Orde, die aan E. D. O. de leiding geeft (10). Lang plezier hebben de roodzwarten van. dezen voorsprong niet, want bij een H. Vi V.- aanval schiet Pasteur keurig in den boven hoek (1—1). Verschillende aanvallen worden door beide voorhoeden ondernomen, maar de achter hoeden weten steeds te zegevieren. Rust komt met gelijken stand (11). In de E. D. O. gelederen is men hoopvol gestemd, daar men de zeer hinderlijke zon en wind nu in het voordeel krijgt. Na de hervatting krijgt men direct weer een levendigen strijd. De partijen zijn een tijdlang aan elkaar gewaagd; tooh moet Rekkers er méér aan te pas komen dan De Kiefte. Van Orde mist dan een zeer gemakkelijke kans. Door de snelle aanvallen en voorzetten van Snouck Hurgronje wordt de E. D. O.-verdedi ging op de proef gesteld met harde schoten van Max Jansen. J. Perukel. die de mldhalf-plaats bezet, zwoegt geweldig en stuwt steeds zijn voor hoede op. De strijd wordt, naarmate de tijd ver strijkt. steeds spannender. Dan onderbreekt Kuyl een aanval; hij geeft den bal niet een forschen trap over aan Van Orde, die fraai ten tweeden male scoort (21). Nu zijn de roodzwarten niet meer te hou den. J. L. Perukel maakt no. 3. Koene scoort no. 4, Steffens no. 5 en J. L. Perukel no. 6. De H. V. V.'ers spelen niettegenstaande hun achterstand, stevig door, doch zij had den geen succes. Het einde komt dan ook met een groote overwinning voor de thuisclub. Stormvogels-Hermes-D. V. S. (3-1) Het spel had in dezen wedstrijd erg van den hevigen wind te lijden. Technisch speel de Hermes beter dan Stormvogels, doch voor het doel miste men den doorzetter. Het doel punt van Hermes werd nog gescoord door- Van der Velde. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: Thijssen, Haak, Koster, Effern, Tol, v. d. Velde, De Jonge, Kuikens, Groeneveld, Struys, Boekelaar. Hermes D. V. S.: Nolet, v. d. Griendt, Van Es, Bronneman, Goumare, Van Nus, den Hoed, Scheffers, v. d. Wint, de Bruijn, Jousma. Beide teams zijn dus volledig. Hermes heeft den toss gewonnen, zoodat Groeneveld mag aftrappen tegen den wind in. Het begin geeft nog niet veel fraais te zien, daar het leder veel te hoog gespeeld wordt. Het eerste goede schot lost Den Hoed, maar het gaat net naast. Een hard schot van Bronneman volgt denzelfden weg. Dan krijgt Thijssen zijn eerste werk, n.l. als Van Es een enormen kogel inzendt. Hij stopt echter schitterend. Bij Stormvogels verwisselen Tol en Groene veld van plaats. Het baat niet, Hermes blijft sterker. Thijssen is echter onverbiddelijk. Na een half uur spelen, werkt Stormvogels zich weer wat los, vooral door toedoen van Struys en Kuikens. Jousma kan echter werke loos toenzien totdat Tol er van door gaat. Tweemaal achter elkaar wordt hij dan op de proef gesteld, doch beide malen redt hij schitterend. Drie minuten vöor rust begaat v. d. Velde een fout door in eigen doel te trappen (0—1). Direct hierna is het rusten. Twee minuten na de thee neemt Kuikens ontzettend hard een vrijen trap, dien Jousma schitterend stopt. Gesteund door den wind is Stormvogels nu sterk in den aanval. Heel Hermes op Nolet na staat te verdedigen. Jousma krijgt hot druk, maar hij weert zich best. Een schot van De Jonge stopt hij mooi. Als hij echter in één minuut twee fouten maakt, is het door toedoen van Tol en Groeneveld 21 Drie minuten later is het 31 door Kuikens doch Grootmeyer geeft buitenspel. Dat is Hermes toch te kras. Verwoed komt zij opzetten, doch Haak c.s. staan pal. Eindelijk ziet v. d. Griendt een gaatje; hij schiet, maar Thijssen is present. Er zitten soms geweldige gaten in de Storm vogels-defensie, doch voor het doel geven Koster en Haak geen krimp. Eenmaal liep het Van der Griendt echter tegen. Tol verlaat het veld; Van Gelder neemt zijn plaats in. Nog is er omtrent den uitslag niets te zeggen, want Hermes zit er geweldig op. Toch krijgt Struys nog een mooie kans, maar hij schiet te zacht. Even later doet Effern beter, hij ziet zijn geweldigen kogel in het net verdwijnen (3—1). Nog geeft Hermes het niet op. Een vinnig schot van Nolet kan Thijssen nog maar net stoppen. Dan is spoedig het einde daar. B. F. C. stelt hier een sterk elftal tegen over. Zandvoort begint met verschillende goede aanvallen, waarbij Koper zich een zeer bruik bare midvoor toont. Iets harder werken zou echter het spel van deze jonge kracht nog ten goede komen. De Bussumsche verdediging weet haar taak goed te volbrengen, zoodat het doel van Zandvoort slechts sporadisch in gevaar komt. Aan den anderen kant spelen de Zand- voort-backs hun bekende stevige spel, zoodat het den Bussumers niet gemakkelijk wordt gemaakt. Als echter een aanval wat al te forsch wordt gestuit, wordt aan B. F. C. een strafschop toegekend. Nóg ontgaat haar deze kans bijna; het schot is slecht gericht, stuit T. H. B.Zeemeeuwen (32) T. H. B. is tot nog toe de sensatie in deze afdeeling; ondanks het verzwakte elftal twee wedstrijden gespeeld Cxi beide gewonnen! Van Zeemeeuwcn-zïjde valt deze nederlaag te verklaren uit het feit, dat de spelers hun tegenstanders te veel onderschat hebben; bovendien had Zeemeeuwen een drietal in vallers, waardoor de linkervleugel vooral ver zwakt was. Moolenaar werd hier noode ge mist. Niettemin een mooie prestatie van de „Haarlem Boys"! Reeds dadelijk neemt T. .H. B het spel in handen, enthousiasme en snelheid zijn de voornaamste factoren, waarop haar spel ge baseerd is. T. H. B. weet dan ook het eerst te scoren (10). Dan raakt het spel meer verdeeld, met Zee Sparta-V. S. V. (2-2) In een door een zeer talrijk publiek (naar schatting ongeveer 12.000 man) bijgewoon- óen wedstrijd heeft V. S. V. kans gezien één kostbaar puntje tegen Sparta in Rotterdam meester te worden. Onder leiding van scheidsrechter Lissauer stelden de volgende elftallen zich op: Sparta: Cohen, v. Zwieteren, v. d. Geest, Kramer, v. d. Heyden, de Jong, v. d. Welle, Viergever, Voormolen, Formenoy, Blommendal. V. S. V.: Hillekamp, De Koning, P. Wey, Wolf, Koning, Demmers, .Heyerman, J. Wey, v. d. Griendt, v. d. Pieterman Van der Wint. Sparta trapt af. Direct valt V. S. V. aan en vóórdat het publiek er op bedacht is, zitten de IJmuidenaren bij Cohen. Deze aanval loopt uit op een corner, die geen succes brengt. Maar reeds eenige oogenblikken later zwerft de Rotterdamsche voorhoede bij Van der Wint. Het gevaar is geweken, als Forme noy naast trapt. De IJmuidenaren doen de toeschouwers (voor de meesten waarvan V. S. V. een onbe kende is) verbaasd staan door hun enthou siast spel. Geregeld komt IJmuiden opzetten, maar Van Zwieteren c.s. weten voorloopig alle gevaar te keeren. Steeds gaat het spel op en neer: voortdu rend is V. S. V. iets sneller, zoodat het ini tiatief bij de rood-witten blijft. Een mooi schot van De Koning verrast niet den Rot- terdamschen doelwachter, doch een foto graaf, die zich naast het doel heeft opge steld. Uit een corner tegen Sparta ontstaat een ingewikkelde schermutseling, maar Wolf schiet naast. Eindelijk heeft V. S. V. succes; Wolf plaatst zuiver naar P. Wey, die met een goed gericht schot Cohen verschalkt (01). Blommendal en Formenoy komen eenige malen geducht opzetten, maar de achterhoe de van V. S. V. is hechter dan ooit. Went komt Voormolen vervangen, maar ook dit maakt de zaak niet anders. Rust komt met 01. Ook na de hervatting blijft het een span nende strijd. Wey mist eenige mooie kan sen. Bij een fraai opgezetten aanval loopt Van der Wint te ver uit zijn doel, hetgeen noodlottig wordt. Formenoy neemt zijn kans waar en trapt den bal in het leege doel (1-1). Sparta is nu en dan niet te houden. De Rotterdammers spelen thans een open spel en zitten geregeld bij het doel der IJmuide naren. Nadat even gestopt is voor Hillekamp, die per ongeluk een schop tegen het gezicht kreeg, is de beurt weer aan V. S. y. De Ko ning rent op Cohen af, geeft door naar Wolf, die, ofschoon omringd door een kluwen Rot terdammers, zich vrij weet te maken en met een buitengewoon schot aan V. S. V. de lei ding hergeeft. (12). Een fraai doelpunt! De vreugde is echter van korten duur. Weer is het Formenoy die voor den tweeden keer voor den gelijkmaker zorgt (22). Sparta blijft sterker, maar weet niet te doelpunten. Tegen het einde maakt een der Rotterdammers hands in het strafschopge bied. Penalty! Koning plaatst zich achter den balen schiet mis! Het einde komt met 22. Een juiste ver houding. terug, maar dan wordt de bal toch nog in doel gewerkt (01). Met dezen stand wordt gedraaid. Onmiddellijk na rust weergalmt het gejuich der vele Zandvoort-aanhangers tegen de duinen: Keesman heeft gelijk gemaakt! (11) Geruimen tijd gaat het spel nu op en neer; beide verdedigingen onderscheiden zich. Twintig minuten voor tijd wordt de keeper van B. F. C. gepasseerd, één der backs tracht het schot van Schut nog te stoppen, maar tevergeefs; Zandvoort heeft de leiding en staat deze niet meer af, ondanks de talrijke pogingen, die de zwart-witte B. F. C.-ers hiertoe doen. Door een 21 overwinning zijn weer twee kostbare punten binnen! KL1SSEHS. meeuwen een tikje sterker. Het ware vuur schijnt er echter niet in te zitten: zelfs niet wanneer Schaap tien minuten vóór tijd ge lijk maakt. Zoodoende wordt gedraaid met 1—1. Na rust weer dadelijk een T. H. B.-over wicht. Op onverklaarbare wijze ontstaat mis verstand op misverstand in de Zeemeeuwen- achterhoede; deze anders zoo safe verdedi ging is nu als een zeef. T. H. B. profiteert hier dankbaar van en neemt door twee fraaie doelpunten met 31 de leiding. T. H. B. speelt rustig verder en legt zich wat meer op verdedigen toe. Dit is wel noo- dig, want langzaam maar zeker komt Zee meeuwen opzetten. Als Drommel met een heel mooi schot tegenscoort, is dit het sein voor een geweldig bombardement op het T. H. B.-doel. De groen witten verdedigen nu echter als H. B. S.-R. C. H. (1-0) R. C. H. heeft Zondag in Den Haag tegen H. B. S. een nederlaag geleden in een wed strijd, waarin onze stadgenooten vrijwel ge durende het geheele verloop het meest in den aanval geweest zijn. Vooral in de eerste helft van den strijd was R. C. H. steeds in de meerderheid; slechts sporadisch kwamen de zwartjes voor het doel van Kos. Er was trou wens reeds een half uur van deze eerste helft verstreken, toen Kos het eerste schot te ver werken kreeg. H. B. S.: Rambonnet, Pierhagen, Vermetten, Van de Bergen, Diehl, Schoorel, De Vries van Kesteren, Denis, Graafland, Fonseca. R. C. H.: Paape, J. Kedde, Verkerk, van de Werve, Hanse, Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos. H. B. S. trapt tegen wind in af; na eenige ongevaarlijke aanvallen neemt R. C. H. het spel in handen en belaagt herhaaldelijk heb H. B. S.-doel, waarin Rambonnet voorloopig niet thuis geeft. Het spel in de R. C. H.-voorhoede is vooral rechts soms verrassend snel, doch voor doel zijn Verkerk c.s. steeds iets te laat en kunnen Vermetten en Pierhagen steeds weer ingrij pen. De aanvallen, die H. B. S. dan onderneemt, worden meestal door rechts geleid, doch Krom en Prevost slaan ze alle af. Trouwens meestal wordt elke Haagsche aanval reeds door de Haarlemsche midden linie afgeslagen. Eenmaal ontstaat gevaar voor het R. C. H.- doel, als Kos een teruggespeelden bal van Vrugt verkeerd beoordeelt; hij herstelt zich echter nog bijtijds. Even later schiet Kedde bij een aanval van R. C. H. hard in, doch het schot treft geen doel, al. was de Haagsche doelman reeds ge passeerd. Pierhagen kon nog juist met zijn borst den bal keeren. Een mooien kopbal van Verkerk denken wé dan in het uiterste hoekje te zien verdwij nen, doch ook nu weer wordt het gevaar af gewend. H. B. S. tracht door buitenspel zetten het spel te verplaatsen, maar ook dat helpt niet voldoende, al worden inmiddels enkele goede aanvallen deels door off side, deels door ver meend off side teniet gedaan. Bij het begin der tweede helft had R. C. H. ongetwijfeld de beste kans op de overwin ning; inderdaad werd van stonde af aan door de R. C. H.'ers weer flink aangepakt niet alleen, doch ook steeds druk uitge oefend op het H. B. S.-doel. H. B. S. komt dan ook wat meer opzetten;' bij een dier aanvallen vergeet Krom terug te spelen; inplaats daarvan belandt het leer bij Graafland, die scoort. (1—0). Er is dan reeds een goed deel van de tweede helft verstreken; de R. C. H.'ers geven zich allen voor wat ze waard zijn. De toe stand verandert er echter niet door. Voor het Haagsche doel blijft het mis. Wel moet Rambonnet er weer eenige malen aan te pas komen en ontstaan er hachelijke momenten voor zijn doel, doch het verdiende doelpunt blijft uit. Zelfs bestaat er nog ge vaar, dat H. B. S. de score zal verhoogen, doch Kos redt meesterlijk. Meer en meer verstrijkt de tijd en als ook de tweede helft gepasseerd is, heeft H. B. S. met 10 gewonnen. leeuwen en verrichten de fraaie prestatie om dit het geheele laatste kwartier vol te hou den. Einde 32 voor T. H. B. Bravo, T. H. B.! Het is te hopen dat Zee meeuwen dit lesje ter harte neemt: onder schat nooit uw tegenstanders, vooral niet de schijnbaar zwakkeren! AssendelftKennemers (02) In een slecht gespeelden wedstrijd is het den Kennemers gelukt, een 2—0 overwinning op hst fanatieke Assendelft te behalen. Assendelft wint den toss en laat de Wijkers tegen den orkaan in spelen. Assendelft is, gesteund door den vrind, veel al in de meerderheid, doch v. d. Ploeg. Dui- vemans en Lindner wisten den stormloopen keurig weerstand te bieden. De Wijker aanvallen zijn niet zoo talrijk, doch wel gevaarlijk. Groot opent het spel goed, doch hij heeft te weinig steun van zijn binnenspelers, maar als hij eenmaal een voorzet krijgt, scoort hij onhoudbaar, doch juist was de scheidsrechter aan zijn rust- signaal bezig, zoodat het doelpunt niet werd toegekend. Na de rust krijgen de Kennemers den wind mee; zij zijn dan ook meestal in den aanval, hoewel AssencTelft kranig partij geeft. Bij een hoekschop op de Assendelft-veste kopt de back jammerlijk in éigen doel (01). Assendelft geeft echter niet gewonnen, doch tegen de hechte Kennemers-verdedi- ging kan zij niet op. Eindelijk, acht minuten voor het einde, krijgt Steeman den bal te pakken: met een onhoudbaar schot vergroot hij den voor sprong (0—2). Thans spelen de Kennemers een gewonnen spel en als scheidsrechter Brussel einde aan kondigt hebben zij wederom twee kostbare punten binnen, ®HZ1 TWEEDE BloemendaalHercules (04) Wanneer men den uitslag in aanmerking I neemt, is de kennismaking der Bloemendalers met het Utrechtsche Hercules geen bijzon der prettige geweest. De witten verloren met groot verschil. Op zichzelf is dit wel niet. zoo heel erg, doch het spel der witten heeft in deze ontmoeting weinig goede perspectieven geboden. Willen dc Bloemendalers betere re sultaten gaan boeken, dan zal het elftal moe ten worden herzien cn indien dit niet moge lijk is. zullen Beijk c.s. zeker niet één van dc beste plaatsen gaan bezetten. Het. trof ditmaal al weer bijzonder slecht, dat Parson cn Sunter, twee steunpilaren, op het appèl ontbraken. De verdediging vooral was hierdoor danig gehandicapt. Reeds in de eerste tien minuten van den strijd hadden de bezoekers zich een 20 voorsprong verworven. Eerst profiteerde de rechtsbinnen van den goeden ingooi en di rect hierop loste Wout Buitenweg uit een voorzet van rechts ineens een prachtschot, waaruit het leder in den uitersten hoek van hot witte doel belandde. (02). Wel was er hierna van een Utrechtsch overwicht geen sprake meer, doch de aanval len der gasten waren veel cn veel gevaarlij ker. De witte-doelman „zwom" van links naar rechts door zijn doel om de vele en goede schoten van Wout Buitenweg te keeren. Eigen lijk mochten de witten nog van geluk spre ken dat de rust met denzelfden stand aan brak. Na de hervatting had Bloemendaal het windvoordeel. De strijd speelde zich voor een belangrijk deel op de Utrechtsche helft, af, waar echter sporadisch een goed schot weid gelost. De aanvallen der tegenstanders bleven zeer gevaarlijk. Toen Beijk een voorzet van links niet voldoende wegwerkte had de links binnen van Hercules niet veel moeite een derde doelpunt voor zijn club te ocoren en even hierop passeerde Buitenweg één dei- backs eri loste een schot, dat den bovenhoek van het Bloemendaalsche doel trof. (04). De aardigheid raakte er hierna wel wat af. Vooral van rechts werden vele ballen uit stekend voor het Utrechtsche doel geplaatst, doch de binnenspelers wisten er geen raad mee en hadden bovendien het geluk niet op hun hand. Zelfs na het vierde doelpunt kregen de Herculanen nog de beste kansen. Wout Bui- tenweg's schoten werden echter steeds min der goed gericht en het bleef bij de geme moreerde vier goals. Het Bloemendaalsche elftal was als volgt samengesteld: J. Beyk, Nieman, Yfs, J. Cassee, H. Beyk, v. d. Mey, J. Kammeijer, A. Cassee, Immer, Eysten, Strik. ZandvoortB. F. C. (21) Na een pittlgen wedstrijd heeft Zandvoort een even keurige als onverwachte overwin ning behaald. B. F. C., die door mooie overwinningen de laatste weken sterk de aandacht op zich had gevestigd, was niet de eerste, die ondervond hoe moeilijk het is Zandvoort op haar duin veld te verslaan. Zandvoort stelt zich als volgt op: Van der Mije Sr.. Water, Van der Mije Jr., Beekhuis, Paap, Keur. Schut, Rinkel, Koper, Keesman, Moolenaar.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6