ZWEMM1H. HET ZWEMFEEST VAN A Z. H. V. G. B. door pech achtervolgd. H. P. C. WINT DE FINALE IN DE AFD. VOOR 2e KLASSERS. ZIGNEA SPEELT GELIJK, DOCH VERLIEST BIJ LOTING. (Van één onzer medewerkers). De wedstrijden van Zaterdag avond. Het grootsch opgezette en uitstekend ge organiseerde twee-daagsche zwemfeest der Amsterdamsche Zwemclub, gehouden in de overdekte zweminrichting aan den Heilige- weg te Amsterdam ving Zaterdagavond aan met Estafette wedstrijden voor heeren. H.V.GB-, dat met den debutant K. van Eendenburg als invaller voor Kemper ver scheen in het eerste nummer 5 x 50 M. vrije slag, trof het al dadelijk ongelukkig bij den start. De eerst afgaande Ab. v. d. Meer kon van zijn plaats af den starter niet waar nemen. waardoor het zonder de gebruikelijke waarschuwing gegeven startschot voor den jeugdigen H.V.G.B.'er een volkomen ver rassing was en hem eenige seconden te laat deed weggaan, hetgeen van grooten invloed op den uitslag was. In dit nummer moest H.V.G.B. zich met de tweede plaats tevreden stellen, en de meer derheid erkennen van H. Z. «Sc P- C. De 4 x 50 M. wisselslag voor heeren was gedecideerd voor de H.V.G.B.-ploeg geweest als de zeer nauwkeurige tijdopnemer niet had geconstateerd dat de rugzwemmer een 5 c.M. vooruitstekend punt had aange tikt na het zwemmen van zijn baan. waar door Kooy een onberekenbaar onderdeel van een seconde te vroeg afging. Ondanks haar voorsprong van eenige meters werd H.V.G.B. gedisqualificeerd. De gemaakte tijd was 2 min. 21 3/5 sec-, de A.Z-ploeg als nummer één geplaatst noteerde 2 min. 23 seconde. Na deze estafette-wedstrijden werd een aanvang gemaakt met het waterpolo-tour- nooi. De eerste wedstrijd was een besliste over winning van IJ II, dat met 51 A.Z. n er onder hield. Dolfijn II klopte D.J.K. n met 2—0. H.V.G.B. I kwam met een invaller voor Jan Schouw uit tegen Nereus I. Als steeds gaven deze partijen elkaar weinig toe en ditmaal was Nereus de geluk kige door met 21 te winnen welke uitslag even goed andersom had kunnen zijn. H.P-C. uitkomend tegen Neptunus I, be antwoordde aan de verwachtingen en be haalde een regelmatige 41 overwinning op zijn tegenstander. In deze ontmoeting droeg het schitterende spel van Braam, die telken male verwarring stichtte in de Neptunus- gelederen, niet weinig bij aan de alleszins verdiende zege. D.J.K. I zorgde voor de groote verrassing door Het IJ met 31 te slaan. Het eerste zevental der feestgevende ver- ëeniging moest met 4—3 het onderspit del ven na een zeer spannende ontmoeting tegen Dolfijn I. De volledige uitslagen van dezen avond zijn als volgt: I. 5 x 50 M. Estafette vrije slag voor heeren. (Ned. record Het IJ 2 m. 26 3/5 sec.) 1. ILZ.P.C (met v. Leuven, J. Prins, K. Bartels, II. A. Maurcnbrecher en H. Lamster) 2. m. 32 3/5 sec.) 2. H.V.G.B. (met Ab. v. d. Meer, K. v. Een denburg, S. v. d. Meer, J. Schouw, P. v- Om meren) 2 m. 37 sec. II. 4 x 50 M. Estafette wisselslag voor heeren: 1. A-Z. (F. Wegenaar, W. Bank, G. v. Voorst. P. Bannenberg) 2 m. 23 sec. 2. ILZ.P.C. 2 m. 23 3/5 sec. (H.V.GB. (Ab. v. d. Meer, H. Kooy, S. v. d. Meer, J. Schouw) 2 m. 21 3/5 sec. gecjisqua- lificeerd). WATERPOLO-WEDSTRIJDEN. IJ n—A-Z. II 5—1 Dolfijn II— D.J.K. II 2—0 Nereus IH.V.G.B. I 2—1 H.P C. INeptunus I 41 D.J.K. I—IJ I 3—1 Dolfijn I—A.Z. I 4—3 De wedstrijden van Zondag middag. Zondagmiddag één uur werd het tweede jgedeelte geopend met het nummer 4 x 100 M. estafette vrije slag. Het IJ zegevierde in de eerste serie waarbij H-P.C. ver achter kwam. In de tweede serie was H.Z.P.C. verreweg de snelste in 4 m- 34 4/5 sec., waarmede deze superieure ploeg wederom een overwinning boekte. Het zeer geanimeerde nummer 7 x 50 M. vrije slag heeren voor deelnemende Po!«j- ploegen bracht de zege aan IJ II in 3 ifi. 45 4/5 sec. Hierna volgen de waterpolowedstrijden voor dames. Als eerste wedstrijd wordt gespeeld R.D. Z. IThetis I, waarin de Rotterdamsche dames geen moeite hebben met hunne tegen standsters en met 71 winnen In de nu volgende ontmoeting wegen de partijen beter tegen elkaar op- Zignea is iets in de meerderheid, doch de goede U.Z.C. verdediging en het slechte schieten der Haarlemsche dames houden tot rust de stand 0—0. De tweede helft was aanmerkelijk span nender. Beide partijen geven zich geheel en nu en dan spelen de dames vrii forsch, doch geen enkel schot kan cfoel treffen. Vlak voor het einde ontstaat een zeer hachelijk moment voor het Zignea-doel doch mej. Roos redt uitstekend. Als het einde daar is, is de stand nog steeds blank. Bij de loting bleek Zignea niet gelukkig en U.Z.C. plaatste zich in de volgende ronde. De IJ-dames tegen het Haagsche H.Z. P C. uitkomend, laten zich in den beginne min of meer overrompelen door het door tastende spel van de tegenpartij. H.Z.P.C. ziet haar overwicht met een doelpunt be loond in de eerste helft, daarna wijzen de Amsterdamsche zwemsters onverbiddelijk alle aanvallen af. Met rust is de stand 10. De tweede helft, zoo mogelijk nog pittiger dan de eerste, brengt geen verandering meer In de sfTid zoodat H.ZJP.C. wint met 10. De 1 'e dames-ontmoeting gaf een vin- nigen kamp tusschen A.D.Z. I en H.DZ. I voor rust slaagt H.D.Z. I er in den stand op 1—0 te brengen, waarmede gedraaid wordt. Evenals in den vorigen wedstrijd levert de tweede speelhelft geen doelpunten op, zoo dat H.D Z. met 1—0 wint. Dan komt weder het mannelijk element in het water. Twee winnaars van Zaterdagavond komen tegen elkaar uit. IJ II tegen Dolfijn II. IJ II maakt al spoedig een doelpunt-, doch daarna verdedigt de Dolfijn-achterhoede zich succesvol. Met rust is de stand nog steeds 1—0. In de tweede helft komt IJ op gelukkige wijze aan het 2e doelpunt, en vlak daarop doelpunt van Es ten derde male. Dolfijn II slaagt er dan in een tegenpunt te maken, waarna het einde komt met 31 voor IJ II. De nu volgende oefenpartij tusschen twee proefzeventallen geeft veel moois te zien. De opstelling is als volgt: A. v. Olst, Elzinga, Minnes, Kuyper, Buys, Scholten, J. Kohier. De Man, C. de Haas, Schat, Couton, K. Kohier, v. Oostrom Soede, Mousset. De eerste ploeg, met keeper v. Olst is hier de sterkste, hetgeen ook in doelpunten wordt uitgedrukt. Met rust is de stand 31. In de tweede helft stijgt de score geleide lijk tot 61, waarna men het welletjes vindt en het verder gemoedelijk opneemt. Met 6I komt het einde- Het overwinnende zevental speelt in de zelfde opstelling als nationale ploeg tegen België op 5 Oct., te Brussel. Reserves Mous set en C. de Haas. Dan volgen weder twee dames-polowed strijden tusschen de winnaars der eerst-ge- sneelde ontmoetingen. R.D.Z. I—U.Z C. I 7—1 H.Z.P.C. I—H.D.Z. I 2—1 De volledige uitslagen van de Zondagmid dagwedstrijden zijn als volgt: I. 4 x 100 M. estafette vrije slag voor heeren 1. H.Z.P.C. 4 m. 34 4/5 sec. 2. Het IJ 4 m. 41 sec. II. 7 x 50 M. estafette vrije slag heeren, voor deeln. poloploegen: 1. Het IJ II 3 m. 45 4/5 sec. 2. Dolfijn II 3 m. 49 2/5 sec. III. Waterpolo Dames. R.D.Z. I—Thetis I 7—1 U-Z.C. I—Zignea I 1—1 (na loting gewonnen door U.Z.C. I). H.Z.P.C. I—IJ I 1—0 H.D.Z. I—A.D.Z. I 1—0 Winnaars ronde. R.D.Z. I—U.Z.C. I 7—1 H-Z.P.C. I—H.D.Z. I 2—1 De wedstrijden van Zondag avond. Het derde en laatste bedrijf van het zwem- festijn werd geopend met 4 x 200 M. estafette vrije slag. Het bracht een prachtige overwinning aan de uitstekende ploeg der gastheeren, die in 10 m. 55 3/5 sec. slechts 2/5 sec. boven het Ned. Record bleven. De beslissingswedstrijden in het water- polotournooi leverden een succes op voor H. P-C., dat een fraaie overwinning 30 op Nereus behaalde. In de Dames-afdeeling legde H.Z.P.C. I beslag op den eere-prijs door met 42 van R.D.Z. I te winnen. Als laatste ontmoeting werd de finale der eerste klassen gespeeld tusschen Dolfijn I en D.J.K. I. De afdeelingskampioen bewees zijn meer derheid door D. J. K. I met 41 te slaan. De beker, uitgeloofd voor de vereeniging welke het hoogst aantal punten behaalde werd door H. Z. «Sc P. C. gewonnen. De uitslagen van Zondagavond zijn: I. 4 x 200 M. Estafette voor Heeren: 1. A.Z. (Zeegers, Ambagtsheer, Bannen berg, v. Voorst) in 10 m. 55 3/5 sec. 2. U.Z-C. 11 m. 22 4/5 sec. 3. Dolfijn 11 m. 25 sec. II. Finale waterpolotournooi. Heeren Afd. 2e klasse: HP-C.Nereus 30 Dames-Af deeling H.Z.P.C.—R.D.Z. 4—2 Heeren Afd. Ie klasse. Dolfijn I D-J.K. I 4—1 KANO-SPORT Haarlemsche Zeilvereeniging. Velen hadden gehoor gegeven aan den op roep van het bestuur der Haarlemsche zeil vereeniging om een vergadering bij te wo nen, waarop de heer Joh. Ekkes Hz. uit Zaandam en voorzitter der Zaansche W. S. V. „Stormvogels", eenige mededeelingen zou doen over de kano-sport. Na een inleidend woord van den voorzitter der H. Z. V., den heer C. v. d. Winden, waarin deze op het suc ces wees met de kano-demonstrat'ies op het laatste jaarfeest en de groeiende animo voor de kano-sport-, verkreeg de heer Ekkes het woord, die vertelde van de ervaringen der Zaansche kano-sporters; van de oprich ting zijner vereeniging, waarin jongens van dertien en veertien jaar de leiding hadden. Na de eerste jaren groeide de vereeniging goed; vooral toen op initiatief van enkele enthousiaste leden tochten gemaakt worden naar de Loosdrechtsche plassen en dit jaar zelfs naar Essen, Keulen, enz. Hij deed duidelijk uitkomen, wat met deze schijnbaar nietige vaartuigjes te bereiken is. Met nadruk wees hij op de voorbeeldige or ganisatie der Duitsche kano-sport, waarvan de Zaansche kanosporters weer veel geleerd hebben. Het bleek noodig, een cenheidskano te ontwerpen, om vsigarenkistjes" en „tobbe tjes" op te ruimen. De heer D. J. Runeman ontwierp een race kano, waarvan bouwteeke- ningen en beschrijving aanwezig waren. Reeds werden in Haarlem talrijke teekenin- gen van de Stormvogel Standaard Race- Kano besteld. Na deze en vele andere belangwekkende mededeelingen werd overgegaan tot oprich ting van een Haarlemsche Kano-vereeniging onder auspiciën der H. Z. V.. waarvan een der bestuursleden, de heer W. v. Baaren, als technisch adviseur zal optreden en die te allen tijde met het bestuur der Stormvogels alle mogelijke inlichtingen zullen geven. Het voorloopig bestuur bestaat, behalve uit dezen adviseur uit de heeren J. Booms Houtzager, A. v. Uden en H. J. v. d. Steur. Na afloop van het officiééls gedeelte ble ven de aanwezigen nog geruimen tijd bijeen om aan de Stormvogels-bestuurders inlich tingen te vragen, die met de grootste bereid willigheid uitvoerig gegeven werden. Aan belangstellenden wordt aangeraden vóór zij tot den bouw van een race- of toer- kano overgaan, zich te wenden tot den heer Van Baaren, Balistraat 6. Haarlem Noord. Zoo zal dus een onderdeel van de water sport, die in Haarlem zoo hier en daar be oefend werd, in goede banen geleid worden, opdat ouders met een gerust geweten hun kinderen aan deze gezonde sport kunnen la ten deelnemen. De eerste eisch is: goed kun nen zwemmen! Denkt daar cm!. KORFBAL. Overzicht. Zooals we reeds voorspelden zou Haarlem 1 te Alkmaar lastige tegenstanders vinden. Het heeft dan ook gespannen. Resultaat 22. Haarlem II heeft den smaak beet en won van Aneta met 20 S. V. toog naar Kwiek en verloor maar liefst met 60. K. V. K. V.—Haarlem (2—2) Haarlem stelt zich op met invallers voor mej. Schmitz en Van Lohuizen, waarvoor mej. Polfliet en De Groot invallen. De strijd gaat gelijk op; eerst na 20 minu ten opent K.V.K-V. de score. Van Beek geeft den Alkmaarders met een mooi schot de leiding. Dit duur echter niet lang, want de ook nu weer uitstekend spelende Baay maakt voor Haarlem gelijk- Het middenvak van Slikker, c.s. is dan in de minderheid; de Haarlem-verdediging krijgt het af en toe zwaar te verantwoorden. Toch geeft mej. Botti Haarlem nog vóór de rust de leiding. Na rust speelt het middenvak beter. Mej. Van Leeuwen moet dan uitvallen wegens een knieblessure. K.VK.V. weet spoedig gelijk te maken, waarna in dezen stand (22) geen verandering meer komt. Tegen het tweede punt van Haarlem pro testeerde K.V.K.V., zoodat wij dit gelijke spel slechts voorloopig kunnen noteeren. KwiekSport Vereent (60) De eerste wedstrijd van de Bloemendaal- sche club is met een flinke nederlaag geëin digd. In het veld wogen partijen gelijk tegen elkaar op, doch de aanvallen van de Amster dammers waren veel gevaarlijker. Het op stellen is veel beter de S. V.-aanvallen zijn veel te doorzichtig. Flink doorgevoerd, samen spel kan alleen goede resultaten opleveren. De rust ging in met 20. S. V. kreeg na de rust wind mede, zoodat de kans op gelijk maken niet gering was. Het liep echter an ders. Nog 4 doelpunten werden door Kwiek gemaakt. S. V. moet de tactiek van den aanval ter dege herzien. Meer driehoekspel, steunen door de dames bij den paal, niet zulke hooge ballen en veel strakker. Haarlem IIAneta (20) Te 2.15 floot scheidsrechter Dekker de twaalftallen het veld in. De thuisclub verkiest eerst tegen wind in te spelen. Aneta is dan ook eenigen tijd sterker. De scheidsrechter kent aan Haarlem een strafworp toe, dié echter gemist wordt. De wind doet zeer veel afbx-euk aan het spel. Aneta onderneemt nog eenige goede aanvallen maar de vei-dediging weet tot rust den stand blank te houden. Na de rust is Haarlem II overwegend ster ker: J. Brakel weet dan ook na 20 minuten aan Haarlem de leiding te geven. Dit is het sein om nog eens flink aan te pakken; ÏO minuten later weet mej. T. Lasschuit den stand op 20 te brengen. ZEILEN. Onderlinge zeilwedstrijden van „Het Spaarne". OM HET BRONZEN JACHT Het was een goede gedachte van het be stuur van „Het Spaarne" om aan het eind van het seizoen jollenwedstrijden te organi- seeren. De eerevoorzitter, de heer W. Dyserinck, had hiervoor 'een schoonen wisselprijs be schikbaar gesteld. Het weer was bijzonder gunstig. Acht deel nemers hadden zich opgegeven, onder wie één dame, die ofschoon ze het niet tot de fi nale bracht, zich kranig heeft geweerd, door van den prijswinnaar met gering verschil te verliezen. De voorwedstrijden hadden een vlot ver loop. Wel waren eenige deelnemers gehandi capt door averij, maar het publiek heeft van aardige kampen kunnen genieten, vooral toen bij een spannende race één der deelne mers in het water duikelde. In de finale plaatsten zich Aukes en Ten Have. Beiden startten goed. Jammer was het dat Ten Have zich door Aukes reglementair liet uitvaren^ Na afloop reikte de voorzitter, de heer R. Peereboom, met eenige toepasselijke woor den den prijs aan den winnaar uit. Het Spaarne kan met genoegen op deze wedstrijden terug zien; we hopen dat wan neer een volgend jaar vier jollen in de vaart verschijnen, meer van deze prettige wedstrij den zullen komen. Haarlemsche Zeilvereeniging. SLUITING ZEILSEIZOEN 1929. Met den tocht naar het Noordzeekanaal door de Haarlemsche Zeilvereeniging is het laatste nummer van het zomerprogramma afgewerkt. Niettegenstaande Zondagmorgen het weer er zeer triestig uitzag, waren de zeilers, die nog den tijd hadden om mee te gaan, op tijd present en ging het de Groote Sluis uit met een flink windje achter. Op het Noordzee kanaal de wind was zeer in kracht toe genomen werd de Kruithaven opgezocht, waar geluncht werd. Na een zeiltochtje in de richting Velsen moest het Zijkanaal opgezocht worden. Zon der kleerscheuren werd vóór donker de lig plaats weer bereikt. WIELRIJDEN de H. S. C. „Excelsior". G. H. Stouten winnaar van competitie met 7 maal Ie er éénmaal 3c. C. de Nijs win naar van de 100 K.M. Zaterdag hield „Excelsior" den laatsten wedstrijd over 100 K.M. voor de competitie. De uitslag was als volgt: Aan den start kwamen C. de Nijs, S. Sy- brandi, J. v. Santen en R. v. d. Putten. Reeds dadelijk wordt door Bos een snel tempo in gezet; na 30 K.M. rijden wordt het tempo minder snel: v. d. Putten kreeg pech. Na 50 K.M. kreeg Bos kramp; hij moest den strijd staken. Toen 70 K.M. gereden was, kreeg Van Dok een lekken band; Sijbrandi reed thans zeer goed en spurtte steeds weg. doch hij kon geen voorsprong behalen, daar Stouten en De Nijs steeds bij spurtten. Als er 80 K.M. gereden zijn krijgt Stouten een kettingdefect: voor hij een ander rijwiel ter beschikking kreeg was de achterstand te groot, doch hij zette den strijd voort. Als nog 5 K.M. gereden moet worden, demarreert C. de Nijs en krijgt een voorsprong, dien hij behoudt. Hierdoor plaatste hij zich eerste in den 100 K.M., 2e. T. Sijbrandi, die ook een goeden wedstrijd reed; 3e. G. H. Stouten. De uitslag van de geheele competitie is alzoo: le prijs: G. H. Stouten met 30 punten; 2e prijs T. Sijbrandi met 21 punten. 3e prijs W. v. Dok met 9 punten. 4e prijs C. de Nijs met 7 punten. 5e prijs R. y. d. Putten met 7 punten. Het tienjarig bestaan van „H.B.S.". Zaterdag zat er al dadelijk de goede stem ming in bij de onderlinge Mixed-wedstrijden; tenslotte wist elftal C de Amsterdamsche korstjes en elftal B de snijkoeken te verove ren, die natuurlijk geen lang leven bescho ren waren. Zondag begon te kwart- voor elf de eerste wedstrijd van 't H.B.S.-hockeytournooi. BloemendaalH. B. S. (12) Dadelijk na de bully pakt H.B.S. de zaken energiek aan, de achterhoede van Bloemen daal heeft het dan ook zwaar te verantwoor den, niettegenstaande deze meerderheid heeft Bloeemndaal het eerst succes met een hard schot van Adam, dat onhoudbaar voor den H.B.S.-keeper was. Even voor rust maakt Bolland met- een diagonaal schot gelijk. (1I) Na rust gaan de partijen gelijk.op maar langzamerhand wordt H.B.S. sterker; Jetten scoort uit een hoogen voorzet onhoudbaar. 1—2. Bloemendaal tracht gelijk te maken, doch het einde komt met onveranderden stand. M. H. C.—Togo (4—3) In deze wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Van weerszijden worden snelle aanvallen ondernomen. M.H.C. neemt de leiding door toedoen van Müller, doch nog vóór rust maakt Togo gelijk. Rust 11. Na rsut- blijken de achterhoeden van beide elftallen het minst betrouwbaar, want zoo wel M.H.C. als Togo passeeren de resp. kee pers ieder tweemaal. Een seconde vóór het einde scoort M.H.C. den winnenden goal door toedoen van Schouwenburg. Einde 43. Clubhuis Te Werve—H. B. S. (0—0) H.B.S. WINT DOOR LOTING. Voor den aanvang van dezen wedstrijd hul digde de captain van Te Werve met een korte speech H.B.S. met haar 10-jarig bestaan en overhandigde aan den H.B.S.-captain bloe men, waarop deze met een hartelijk woord dankte. In dezen wedstrijd is H.B.S. den geheelen speeltijd in de meerderheid geweest; de Te Werve-aanvallen waren zeer sporadisch, maar door uiterst stug verdedigen van de Te Werve-achterhoede was zij onpasseerbaar. Einde komt met onveranderden stand; het lot was de jubilaresse gunstig. Clubhuis Te WerveTogo (23) Clubhuis te Werve scheen moed geput te hebben uit den vorigen wedstrijd; werd vóór rust totaal overrompeld; zij had niets in te brengen. Met twee harde schoten die even veel goals opleverden, waanden de Te Werve lingen zich al zeker van den tweeden prijs. Togo scheen na de rust er anders over te denken en daar Te Werve iets minder begon te spelen, kwamen de Togo-menschen in de meerderheid; zij wisten den stand gelijk te maken. (2—2). In de verlenging bezat Togo het meeste uithoudingsvermogen; zij slaagden er in, nog één doelpunt te maken en zoodoende den tweeden pi'ijs in de wacht te sleepen. FINALE. M. H. C.—H. B. S. (1—0) Er ontwikkelt zich na de bully een snel spel vair weerszijden; zoowel voor het H.B.S.-, als Musschen-doel ontstaan hachelijke mo menten, maar tenslotte blijven de achterhoe den meester van het terrein. Musschen heeft over geluk niet te klagen als een keihard schot van Van Ommeren tegen de bovenlat ketst. M.H.C. komt nu iets in de meerderheid, doch weet dit vóór rust niet in doelpunten uit te drukken. Na rust gaan beide pArtijen gelijk op; de H.B.S.'ers zijn zichtbaar vermoeid e.n hoewel zij zoo goed mogelijk stand houden, kan de •achterhoede even voor het einde niet ver hinderen, dat de Musschen-midvoor met een hard schot aan M.H.C. de leiding en de over winning geeft. (10). Vlak hierop fluit de scheidsrechter Dr. Kleefstra het einde. Na afloop van de wedstrijden vereenigden alle spelers en genoodigden zich in hotel „Velserend", waar de hockeyclub H.B.S. een gemeenschappelijke thee aanbood. Na eenige hartelijke woorden van den voor zitter, de heer J. J. Bolland, overhandigde deze aan den M.H.C.-captain een groote zil veren plaquette als len prijs. M.H.C. dankte met een kort woord en bood aan H.B.S. bloemen aan; de tweede prijs viel ten deel aan Togo, daar H.B.S. buiten mede dinging had mede gespeeld. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER GYMNASTIEK. Kennemer TurnkringZuider kwartier. Nederlaag en overwinning. Zaterdagmiddag werd op het Gemeente lijk Sportterrein te Hoofddorp de eerste at-hletiek-wedstrijd tusschen Noord-Holland's Zuiderkwartier en den Kennemer Turnkring gehouden. Wedstrijdleider was de heer J. Hop, scheidsrechter de heer R. Verwers. De jury bestond uit officials van beide kringen. Zooals wij vorige week reeds hadden voor speld, verloren van den Kennemer Turn kring de dames en wonnen de heeren. Al leen enkele heeren-nummers verliepen an ders dan verwacht werd, nl. de 100 M. en 1500 M. loopen, welke nummers Zaterdag voor het Zuiderkwartier waren, en het dis cuswerpen, waarbij de K. T. K. won. De da mes uit den K. T. K. behaalden 63 en die uit het Zuiderkwartier 69 punten, terwijl de Kennemer heeren 't tot 115 punten wisten te brengen en de Zuiderlingen tot 106. Ook in totaal won dus de K. T. K. met 178-175. Deze laatste uitslag is echter niet officieel, daar de dames- en heerenwedstrijden ge scheiden bleven. Terrein-inrichting en organisatie waren meer dan voldoende. De enkele vlekjes zul len in een volgenden wedstrijd (die reeds in het voornemen ligt) gemakkelijk kunnen worden verholpen. Vocrai de heeren-wedstrijd was spannend, daar door den K. T. K. een achterstand van S punten langzamerhand werd ingehaald en caarna werd omgezet in een voorsprong van 9 punten. 's Avonds had nog een gezellig samenzijn plaats. De heer J. Eschauzier. voorzitter van het Zuiderkwartier, nam daarbij de gelegen heid waar, een woord van dank te richten tot het gemeente-bestuur van Haarlemmer meer, in het bijzonder tot wethouder Knaap, voor de verleende medewerking. De uitslagen luiden als volgt (K. beteekent Kennemer Turnkring, Z. is Zuiderkwartier.); Dames. 100 M. ioopen. 1. IJ Buisma Z. 13 1/5 sec., 2. J. de Jong Z., 3. R. Berkhout K.. 4. S. Buisma Z„ 5. J. de Vries K., 6. J. ten Post K. K. 7 en Z. 14 punten. 4 maal 100 M. estafette: 1. Zuiderkwartier 55 3.5 sec., 2. K. T. K. 57 sec. K. 2 en Z. 4 punten. Hoogspringen: 1. IJ. Buisma Z. 1.30 M. (niet doorgesprongen), 2. M. Smeets K„ J. de Jong Z.. en T. v. Beem K., 3. S. Bakker K. en L. Casséevan Beem K., K. 7 en Z. 14 punten. Vèrspringen: 1. J. de Veij K. 4.42 M„ 2. S. Buisma Z„ 3. J. v. d. Genugten Z., 4. J. ten Post- K5. D. v. d. Pol Z., 6. J. de Vries K. K. 10 en Z. 11 punten. Kogelstooten: 1. IJ. Buisma Z.. 7.21 M., 2. 5. Bakker, K.. 3. M. v. d. Klinkenbei-g— Cassée K., 4. G. Verhoeve Z„ 5. A. Witziers Z.é 6. A. Kramer K. K. 10 en Z. 11 punten. Speerwerpen: 1. C. Cassée K„ 18.18 M., 2. R. Berkhout K.. 3. M. de Jong Z., 4. M. Kreeft Z„ 5. G. Verhoeve Z., 6. L. Cassée—van Beem K. K. 12 en Z. 9 punten. Discuswerpen: 1. S. Bakker K. 23.74 M., 2. J. ten Post K.. 3. A. Kramer K., 4. C. Buis Z., 5. M. Kreeft Z., 6. A. Witziers Z., K. 15j en Z. 6 punten. Heeren 100 Meter loopen1. G. Dekker K. 11 3/5 sec., 2. K. Eveleens Z., 3. J. Draaisma Z„ 4. C. Cornet Z., 5. C. Meijer. J. Heeres K. werd gediskwalificeerd wegens 2 maal valsch starten. K. 9 en Z. 11 punten. 400 M. loopen: 1. P. Heijligers K., 56 3/5 sec., 2. C. Meijer Z„ 3. T. v. Beek Z„ 4. A. v. Zadel K., 5. P. v. d. Klinkenberg K., 6. C. v. Bladeren Z„ K. 11 en Z. 10 punten. 1500 M. hardloopen1. N. Kat K., 4 min. 32 sec., 2. E. Koenen Z„ 3. Buis Z., 4. J. Ver- kes K„ 5. J. v. d. Ploeg Z., 6. B. Piet K. K. 10 cn Z. 11 punten. - 4 maal 100 M. estafette:" 1. Kennemer Turnkring 47 3/5 sec., 2. Zuiderkwartier 48 4/5 sec. K. 4 en Z. 2 punten. Zweedsche estafette: 1. Kennemer Turn kring. 2 min. 3 4/5 sec., 2. Zuiderkwartier 2 min. 16 2/5 sec. K. 4 en Z. 2 punten. Hoogspringen: 1. K. Eveleens Z. 1.60 M., 2. C. v. d. Klinkenberg, K., 3. P. Spoor K. en A. Stolp Z„ 4. J. Kohier K., 6. G. de Boer Z. K. en Z. ieder 10 1/2 punt. Vèrspringen: 1. P. Spoor K. en A. Stolp Z., 4 J. Kohier K., 6. G. de Boer Z., K. en Z. ieder 10 1/2 punt. Vèrspringen: 1. P. Spoor K, 5.48 M., 2. C. v. d. Klinkenberg K., 3. G. Dekker K., 4. P. v. d. Vosse Z, 5. C. v. Bladeren Z., 6. J. Ver gay Z. K. 15 en Z. 6 punten. Hinkstapsprong: 1. K. Eveleens Z., 12,23 M.s 2. C. v. d. Klinkenberg K., 3. T. Schaak Z., 4. J. Vergay Z., 5. L. Silvis Z., 6. K. Albesberg K.t K. 8 en Z. 13 punten. Polshoogspringen: 1. W. Pronk K. 3.—- 2. R. v. d. Pol Z. en G. de Boer Z„ 3. J. Tim merman K„ en J. de VriesZ., 4. J. Verkes K, K. 9 1/2 en Z. 11 1/2 p. Speerwerpen 1. P. v. d. Klinkenberg K.* 37.70 M.; 2. G. de Bier Z., 3. T. Schaak Z., 4. D. Blokker K., 5. J. Kohier K., 6. R. Draaisma Z„ K. 11 en Z. 10 punten. Kogelstooten: 1. T. Schaak Z., 10.02 M., 2. W. Pronk K., 3. A. Koen Z., 4. L. Silvis K., 5. W. v. Zadel K., 6. C. Driessen Z., K 10 en Z, 11 punten. Discuswerpen: 1. W. Pronk K. 28.85 M., 2. T. Stolp Z., 3. W. v. Zadel K., 4. A. v. Zadel K„ 5. H. v. d. Hor Z., 6 J. Jansen Z. K. 13 en Z. 8 punten, Vaardigheidsproeven. Zondagmorgen werd onder leiding van den heer R. Verwers het athletisch gedeelte van de vaardigheidsproeven K. N. G. V. voor le den van bij den K. T. K. aangesloten ver- eenigingen afgenomen op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. Vooral van de zijde der dames bestond hiervoor belangstelling, die des te meer valt toe te juichen, omdat vele deelneemsters niet in de gelegenheid zijn, athletiek te beoefe nen. Jammer was het evenwel dat nu reeds dus voor 't gymnastisch gedeelte aan de beurt is verschillende dames afvielen, om dat zij 2 of meer onvoldoendes behaalden. Van Turnlust te Beverwijk kwamen 5 dames op, die alles voldeden; van Gratia te IJmui- den-Oost 7 dames, waarvan 1 afviel; van Bafco te Haarlem 9 dames, waarvan 3 niet voldeden: en van Concordia te Haarlem 10 dames, waarvan 1 moest afvallen. In totaal werden voor de drie eischen. nl. hardloopen 60 M., baiwerpen en hoogspringen resp., 2, 8 7 onvoldoendes genoteerd. Van de heeren verschenen er slechts 4, nl. 3 van Turnlust te Beverwijk en 1 van Sparta te Velsen. Slechts één van deze, lid van Turnlust, wist zich te handhaven; de anderen behaaldèn 2 of meer onvoldoendes. Genoteerd werden voor polsvèrspringen 2 onvoldoendes, speerwerpen 3, kogelstooten 0, vèrspringen 1. hoogspringen 0, vèrspringen 1, hoogspringen 0, 100 M, loopen 1., en pols hoogspringen 2. Wedstrijden van „Concordia". Onder leiding van den heer W. de Reus. hield Concordia te Haarlem Zondagmorgen op het gemeentelijk sportterrein aan de Kle verlaan onderlinge athletiek-wedstrijden. In verschillende onderdeelen werden zeer goede prestaties bereikt. De totaal-uitslagen luiden: dames: 1. A. Tijm, 2. J. de Vries, 3. C. de Vries; heeren: 1. P. Spoor, 2. D. Blokker, 3. C. Cornet; jongens: 1. H. Bunch, 2. T. v. Wilnum, 3. N. Raaijes. Bij de dames werden de beste resultaten behaald in 100 M. loopen 14 1/5 sec. door A. Tijm. 50 M. loopen 7 3/5 sec door J. de Vries en A. Tijm, speerwerpen 34.72 door A. Tijm, kogelstooten 6.92 M„ S. Bakkex-, hoogsprixx- gen 1.35 M., A. Tijm, vèrspringen 4.41 M.. A. Tijm Voor de heeren luidt deze opgave: 100 M. loopen 12 3/5 sec. door J. Heeres 50 M. loopen 6 3/5 sec. door J. Heeres, speerwer pen 29.75 M.. door T. Dijkman, kogelstooten 7.89 M. door D. Blokker, vèrspringen 5.44 M., door P. Spoor, hoogspringen 1,65 M„ door P. Spoor. Bij de jongens waren de besten H. Bunck (1G0 M. loopen 13 2/5 sec., 50 M. loo pen 7 sec., speerwerpen 26,23 M.. vèrspringen 5.11 M.) en II. v. Wilsuixi (kogelstooten 8.17 M., hoogspringen 1.35 M. met H. Bunck)j

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 8