UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. CRED1ETEN SPORT EN SPEL Ned. Voetbalbond. SCHEEPVAARTBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLADWOENSDAG 2 OCTOBER 1929 VELSEN Een geheime zitting van drie uur! Een open bare zitting van een half uur. Hinderlijk mu ziek maken langs kerk gebouwen op Zon dag. De vergadering verdaagd tot heden Woensdagavond zeven uur. Openbare vergadering van den Gemeente raad van Velsen op Dinsdag 1 October, des avonds zeven uur. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, burge meester. Het begint met een geheime* zitting, die tot tien uur duurt. Te tien uur begint de openbare vergade ring. Alle leden zijn aanwezig. Straatbelasting. Ingekomen is een adres van J. Krijger e.a. bewono.-s van de Kompasstraat en omliggen de straten te IJmuiden, houdende verzoek de verordening op de heffing van een straat belasting zoodanig te wijzigen, dat voor de woningen in nieuw aangelegde straten de zelfde» heffing zal gelden als voor andere reeds oude straten. B. en W. merken op, dat dit verzoek krachtens de verordening niet voor inwilliging vatbaar is; zij stellen voor, dit aan adres santen te berichten. De raad vereenigt zich hiermede. De Winkelsluiting. De heer N. van Dooren, td IJmuiden, ver zocht hem gelegenheid te geven om het pu bliek, dat zich op het sluitingsuur in zijn kapperssalon bevindt, nog gedurende één. uur daarna te bedienen. B. en W. deelen mede, dat de verordening deze wijziging niet toestaat: ook achten zij er geen termen voor aanwezig. De raad verklaart zich hiermee accoord. Heffing van retributiegelden. J. Kooi, C. Oud en L. Poortenaar verzoe ken den datum van inwerkingtreding van de verordening tot wijziging der verordening op de ht'ffing van retributiegeld voor de toe lating van leerlingen uit' deze gemeente op het gymnasium en lyceum der gemeente Haarlem en het Kennemer Lyceum te Bloe- mendaal, zijnde 1 September 1928, te» wijzi gen in 1 September 1927. B. en W. stellen voor, het verzoek in te willigen. Aldus besloten. Muziek op Zondag. De heer K r ij g e r heeft geklaagd, dat op Ode Zondagen, toen er in IJmuiden oen mu ziekconcours gehouden is, muziek gemaakt werd bij een kerkgebouw, toen daar dienst was. De Voorzitter antwoordt dat de Com missaris van Politie verzekerd heeft, dat hem daar niets van bekend is. De heeren Maas en Vermeulen onder- schrijven de klacht van den heer Krijger Laatstgenoemde merkt op, dat er zelfs politie bij was. De heer De Vries trekt dit laatste in twijfel, want op het door don heer Ver meulen genoemde uur stonden alle muziek korpsen op het Slulsplein voor den marsch- wedstrijd opgesteld. Spreker heeft daar zelf bij gestaan. De heer Vermeulen houdt zijn be wering vol. DeVoorzitterzal een streng onderzoek instellen. Ilam'erstuk. Ingewilligd wordt een verzoek van E. Reym te Santpoort, om hem vergunning te ver- loenen tot het bouwen van een woon-win- welhuis met bergplaats aan den Bloemen- daalschen Straatweg 'be Santpoort, waar voor ontheffing van het bepaalde in art. 68 alinea 3 der Bouw- en Woningverordening noodig is. Te half elf wordt de vergadering verdaagd tot heden Woensdagavond zeven uur. EEN VACATURE IN DEN GEMEENTERAAD. Het lid van den gemeenteraad de» heer M. de Vries, behoort bi) de ambtenaren die 1 November a.s. naar Amsterdam worden over geplaatst. Hierdoor ontstaat derhalve den vacature in den Raad. Zijn opvolger op de lijst der S.D.A.P. is de heer W. van Nifterick te Driehuis, die naar wij vernamen de functie zal aanvaarden, OPENING „EIGEN TEHUIS" De stichting „Fonds Eigen Tehuis voor Ge- pensionneeracn bij de Nederlandsche Spoor wegen" werd eenige maanden geleden eigena. res van de groote villa „Roos en Beek" aan den Rijksstraatweg nabij Santpoort. Deze aankoop geschiedde, teneinde in genoemde villa een tehuis te openen voor 25 a 30 gepen- sionneerde spoorweglieden, die daarvoor in aanmerking wenschten te komen. De villa werd eenvoudig gemeubileerd en is thans ge reed om de eerste bewoners te kunnen ont vangen. Dinsdagmiddag vond de officieele opening plaats, in tegenwoordigheid van het bestuur' der stichting en een aantal genoodigden, w.o. de heeren D. F. G. Schilling, wethouder voor Sociale Aangelegenheden der gemeente Vel sen, Beckers namens het bestuur van den Centralen Bond van Spoor- en Tramwegpei soneel enz. De voorzitter der stichting de heer J. P. de Klerk zette het doel der stichting uiteen. Na_ dat een afgevaardigde uit Rotterdam het woord had gevoerd hield de heer Schilling een korte toespraak. Hij wees er op dat in de maatschappij zich het verschijnsel voor doet. dat dc menschen meer en meer elkan ders lasten gaan dragen. HU bracht hulde aan de stichting, die een mooie daad heeft ver richt Spreker twijfelt er niet aan of 't spoor wegpersoneel, dat altUd vol plichtsbetrachting was. zal dit huis in eere houden. Namens het gemeentebestuur van Velsen verklaarde de heer Schilling daarna het gebouw voor ge opend. De heer Beckers complimenteerde het bestuur namens den Centralen Bond van Spoor_ en Tramwegpersoneel. Nadat oen kopje thee was gebruikt, en het bestuurslid der stichting de heer Wijnoogst nog het woord had gevoerd, werden de aan wezigen in de gelegenheid gesteld, het gebouw jte bezichtigen. HEEMSTEDE GARAGE „GROENENDAAL". Zoo op het eerste gezicht zou men de nieuwe garage, die de heer H. Moore geopend heeft Raadhuisplein 7 te Heemstede niet voor een zoo groote onderneming houden als zij wel is. De gevel, waarop een groote lichtbak 's avonds sterk de aandacht vestigt, is slechts smal. Maar wie binnentreedt ziet aanstonds welk een groote diepte het per ceel heeft, 57 Meter, en welk een groote ruimte er is, om een auto alleszins behoorlijk te stallen. Hij ontdekt een groote hal, waar in niet minder dan 15 auto's kunnen gareeren en dat onder de beste omstandigheden, ge heel veilig, want de moderne ijzerconstructie is bekleed met asbest, en comfortabel, want de outillage is zooals de moderne techniek die volmaakt wdet in te richten. Achter de garage is een ruime plaats voor het wasschen van auto's en voor reparatiën. Maar niet alleen wagens van anderen staan hier, de heer Moore, die zijn garage „Groe- nendaal" genoemd hoeft, verhuurt ook luxe wagens en heeft de vertegenwoordiging voor Heemstede van de „Whippet"-vrachtauto's. Een zeer mooie twee-tonswagen is op het oogenblik geëxposeerd. Zeer modern is ook de benzinepomp van geheel nieuw model, die voor de garage geplaatst zal worden. De heer Moore legt zich verder in het bijzonder toe op den handel in gebruikte automobielen. Met veel bloemen hebben velen bij de opening Dinsdagmiddag uiting ge geven aan hun beste wenschen voor de jonge onderneming IJMUIDEN. DE OMZET IN DEN RIJKSVISCHAFSLAG. De omzet in den rijksvischafslag te IJmoii- den gedurende September 1929 bedroeg f 1.349.169 tegen f 1.317,312 in 1928. De omzet tot en met September bedroeg f 11.370.794 tegen f 10.165.059 in dezelfde periode van 1928. SANTPOORT. AANBESTEDING Dinsdag werd in „Zomerlust" aanbesteed de bouw van een dubbel woonhuis voor rekening van Gebr. Heeremans. Hoogste inschrijver was de heer Assendelft voor f 11722, laagste de heer C. v. d. Vlies voor f 8875. ZANGKOOR „MORGENROOD". De gemengde arbeiders-zangvereeniging „Morgenrood" te Santpoort, heeft een kin derkoor opgericht-, hetwelk ook in het ge bouw de Toorts zal repeteeren op Donder dag. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ceatt per regeL tegen 'persoonlijke of zakelijke zekerheid sluit men het VLUGST en BILLIJKST door bemiddeling van het kantoor van Mr. Drs. KASSE ZEGEL, rcchtsconsulent en A. J. JELGERSMA, accoun tant, aan het Verwulft no. 1, ingang Koningstraat, Telef. 10966. Geopend 105 en 79 uur, ook Zater» dags en op dc spreekuren te AALSMEER, Dorpsstraat 126, Woensdagavond, IJMUIDEN, Kon. Wilhelminakade 76, Maandag; avond. 12 ZANDVOORT UITVOERING GEHEELONTHOUDING. Voor een stampvolle zaal van Hotel „Zo- mérlust" opende de heer A. Hofstra met een inleidend woord den propaganda-feestavond voor do Geheel-onhouding. Allereerst bracht de mandolineclub Apollo een 3-tal nummers ten gehoore, die zeer in den smaak vielen. Daarna was het woord aan Ds. Keunlng uit de Rijp. Spreker had tot onderwerp ge kozen: „Van het drankbestrijdingsfront geen nieuws". Hij trok een parallel tusschen het bekende boek en zyn onderwerp. Terwijl in den oorlog honderden dooden vielen brachten de kranten het bericht, dat er geen nieuws was. Zoo is het volgens spreker ook voor de geheel-onthouding. Nieuws is er niet, maar toch vraagt de drank steeds nieuwe slacht offers. Spreker deed een beroep op het ver antwoordelijkheidsgevoel, om deel te nemen aan den strijd tegen den alcohol. Hierna was het woord aan Willem van Capellen, die op zeer komische wijze een Falklandje van Heijermans voordroeg. Na de pauze gaf van Cappellen een frag ment uit „Schakels". Ook hiermede oogstte hij groot succes. Nadat de mandolineclub zich nogmaals had doen hooren werd de avond gesloten. PERSONALIA. Tot beambte bij de bedryven in algemeenen dienst is benoemd de» heer M. Paap, alhier. INENTING. Donderdag 3 October a.s. is er wederom ge legenheid om zich te laten inenten in school A aan den Hoogenweg des avonds van 89 uur. ZANDVOORTSCHE MUZIEKKAPEL De heer R. van t Hoff uit Haarlem heeft aan het bestuur van de Zandvoortsche Mu ziekkapel bericht gezonden dat hy bedankt als directeur van de kapel. De heer van 't Hoff heeft gedurende 26 jaren het direc teurschap waargenomen en dc Kapel tot een ongekende hoogte weten te brengen. Een meeningsverschil met de leden schijnt aan dit bedanken niet vreemd te zijn. HAARLEMMERMEER DE BIETENCAMPAGNE. Het rooien van de bieten is thans in alle deelen van den Haarlemmermeerpolder In vollen gang, zoodat het aantal schepen, dat do Schutsluis by Aalsmeer passeert, met den dag grooter wordt. Het ligt- in de bedoeling de suikerfabriek „Holland" te Halfweg op Zaterdag 5 October a.s. in werking te stel len. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG AFDEELING L Eerste klasse: ExcelsiorHilversum. HaarlemAjax. V. S. VA. D. O. R. C. H.Sparta. H. B. S.—D. F. C. Tweede klasse A. W. F. C—K. F. C. D. W. S.—Hollandia. V. V. A.Spartaan. West-FrisiaAlcm. Vict-rix, H. R. C—Z. V. V. Tweede klasse B: BaarnZandvoort. HerculesA. F. C. D. E. C.Bloemendaal. ZeeburgiaH. V. C. Velox—B. F. C. Derde klasse A. De KennemersMeervogels. O. S. V.Assendelft. De Volewijckers—PurmCrsteijn. A. P. G. S.—Q. S. C. K. V. V.—Helder. Derde klasse B. D. S. V.Amstel. O. D. E.—O. V. V. O. HortusZ. R. C. ZeemeeuwenKinheim. T. H. B.Schoten. Vierde klasse C. SloterdUk—A. D. W. E. H. S.—Halfweg. Norvicus—E. D. W. Reserve eerste klasse. Stormvogels 2R. C. H. 2. H. F. C. 2Blauw Wit 2. Ajax 2Haarlem 2. E. D. O. 2—Hilversum 2 A. F. C. 2—Z. F. C. 2. Reserve derde klasse A. Q. S. C. 2West Frisia. Z. F. C. 3—V. S. V. 2. Hollandia 2—O. S. V- 2. Z. V. V. 2—H. R C. 2. AFDEELING II Eerste klasse: HermesE. D. O. V. U. C.Stormvogels. Blauw Wit—H. F. C. 't GooiFeijenoord. Z. F. C.—H. V. V. Tweede klasse A. R. F. C.—S. V. W. MerwedeOvermaas. C. V. v.—D. H. C. V. I. O. S.—S. V. V. B. M. T.—Quick. Tweede klasse B. NeptunesSteeds Hoogef Xerxes—U. V. V. V. D. L.—O. D. S. UnitasFortuna. Gouda—V. O. C. Reserve eerste klasse- Sparta 2Unitas 2. Feyenoord 2C. V. V. 2. U. V. V. 2—Xerxes 2. D- H. C. 2Excelsior 2 V. O. C. 2—H. B. S. 2. AFDEELING III. Ie klasse. Go ahead—Tubantia Z. A. C.Robur c'i Velocitas. A. G. O. V. V.—Wageningen. HeraclesP. E. C. Enschedé—Vitesse. AFDEELING IV Eerste klasse. Willem n—L. O. N. G. A. M. V. V.Roermond. WilhelminaB. V. V. P.' S. V.—N. O. A. D. N A. C.Eindhoven. AFDEELING V Eerste klasse: LeeuwardenVeendam. FrieslandVelocitas. Be QuickFrisia. G. V. A. V.—Achilles. Alcides—W. V. V. (Sportkr.) 1 MOTORWIELRIJDEN. MOTORCLUB „HAARLEM". Men schrijft ons: Twee leden van de M. C. „Haarlem" heb ben op den Zondag gehouden wedstrUd te Nijmegen het kampioenschap van Gelder land gewonnen. Hoofdzakelyk liep de route over zwaren heidegrond, boschpaden en zandheuvels: voorwaar dus een niet eenvoudige taak, die men aan de 60 deelnemers opgelegd had. Kampioen in de 250 cM3 klasse was: G. A. de Ridder Jr., en kampioen in de 350 cM3- klasse J. W. Maarschalk. Dat twee leden van éénzelfde club den kampioenstitel veroveren is iets wat zelden voorkomt. Zondag organiseerde de Motorclub „Haar lem" voor leden een z.g. „dobbelrit". Dat dit soort altUd in den smaak valt bewees de flinke opkomst der leden. Bij den start werd met een dobbelsteen gegooid voor de eerste bestemming. Aldaar aangekomen moest men opgooien voor het aantal op dien controle post- behaalde winstpunten, waarna men weder terugkeerde naar de startplaats, waar men weer door het werpen van een dobbel steen een andere bestemming kreeg; zoo achtereenvolgens zes maal. Zy, die op deze wijze de meeste winstpunten behaalden, kwamen voor de prijzen in aanmerking. Dit maal was het behalen van een prijs dus lou ter een gelukskwestie en geen belooning voor motor-prestaties. Te Haarlem, Aerdenhout, Heemstede en Bloemendaal zag men dan ook motorfietsen, voorzien van het bekende rood-witte vlaggetje der M. C. „Haarlem",, die de door het lot bepaalde bestemmings punten in deze mooie omgeving gingen op zoeken. De heer Cortissos, behaalde den eer sten prijs. KORFBAL HAARLEMSCHE KORBALBOND. Nu a.s. Zondag ook de H. K. B. zijn compe- titoe-wedstrïjden begint, zijn eenige mede- deelingen over dezen bond, die zich lang zaam, maar zeker uitbreidt, op zijn plaats. De indeeling is nu definitief vastgesteld door het bestuur, zij omvat drie klassen. De eerste klasse telt vijf twaalftallen, te weten, Haarlem 3, .Mvendo 2, Aneta 2 (vroe ger G.S.D. IJmuiden», D.S.V. I en K.V. I. Dat deze klasse betrekkelijk klein is, Is 'het gevolg van het overgaan van twee twaalftallen naar den N.K.B., namelijk Aneta I en D.V.V. Wat aan den eenen kant een verlies is voor den H.K.B., stemt aan de andere zijde weer tot voldoening, daar deze twaalftallen waar dig blijken in den landelijken bond te kun nen uitkomen. Drie nieuwe twaalftallen komen uit in de eerste klasse van den H. K. B., nl. Aneta 2, D.S.V. I en K.V. I, die naast de oude verte genwoordigers Haarlem UI en Advendo H zullen moeten trachten deze de loef af te steken. Haarlem m zal haar naam wel hoog hou den en haar positie als ouder zusje trachten te versterken. Het is echter in samenstelling vaak afhangend van de spelers van Haar lem I en II. Weten die wat hun plicht is, dan vaart Haarlem III daar wel bij. Advendo H verkeert eigenlijk in dezelfde omstandig heden, verleden jaar was er veel wisseling van spelers, zoodat verrassingen niet uitble- ven.Lager dan de middenmoot van den com petitiestand zal het o.L niet geraken. D. S. V. I beschikt over een ploeg enthou siaste spelers, die hun twaalftal op zoo'n hoog mogelijke plaats willen zien. Na het spel van het vorig seizoen hebben we hooge verwachtingen, maar dan niet forceeren! Voor K. V. I en Aneta 2 is de taak, om zich bij deze twaalftallen aan te passen, mis schien niet gemakkelijk, maar zij zullen wel flink weten aan te pakken. De tweede klasse gevormd uit D.S.V. 2, D. V.V. 2, T.H3. 1, S. V. 2, Ons Genoegen en Voorwaarts, telt 6 twaalftallen. In deze klasse zien we o.a. S. V. 2, dat in het vorige seizoen de laatste plaats in de eerste klasse bezette. Dit twaalftal zal in de tweede klasse, waar in het spelpeil niet zoo heel veel zal afwij ken van dat der eerste klasse, flink moeten aanpakken. Ook Voorwaarts is weer aanwe zig. O.i. zal het zich wel weten te handha ven. Omtrent de prestaties van de reser ves van D. S. V. en D. V. V. verkeeren we in het onzekere: wij zijn benieuwd naar hun verrichtingen. T. H. B. schijnt nogal geoefend te hebben, wat hun in de a.s. competitie wel ten goede zal komen. Of alle spelers van Ons Genoegen, het nieuwe twaalftal, voldoende spelkermis en techniek bezintten, om een goed figuur te kunnen slaan, moet afgewacht worden. Aan pakken is de boodschap. De derde klasse telt weer een twaalftal meer, nl. D.S.V. 3, D. V. V. 3, Aneta 3, Haar lem 4, K. V. 2, Oosterkwartier en T. H. B. 2, mogelijk met Voorwaarts 2. Iri deze klasse komt spanning! Favoriet kon Oosterkwar tier wel eens worden. Het twaalftal van de j Buurtvereeniging Oosterkwartier bestaat uit jonge spelers en speelsters, die goed spelen. De korfballers van de Hoogovenbedryven S. S. H. zullen zich naar we vernemen, mo gelijk nog dit jaar aansluiten bij den H. K. B. Ze zijn welkom! De competitieleider, die steeds volijverig de competitie leidt, krijgt dus dit seizoen •druk werk, wat hem best toevertrouwd is. Behalve deze competitie zal het'bestuur van den H. K. B. trachten een adspirant- competitie te organiseeren. Het nut van een dergelijke competitie voor den H. K. B. is natuurlijk zeer groot. Het begin is er reeds, want Oosterkwartier en S. V. gaven zich reeds op: er zullen nog wel meer volgen! BILJARTEN. MASSAKAMP „D.E.S."—„SPOORZICHT". in D. kregen we een ontmoeting tusschen de kopspelers van klasse A. van de biljartver- eeniging Vriendenkring en de jubilaresse, H. Boerwinkel en W. H. Verheyde. Al spoedig scoorde Boerwinkel een zeer klein gespeelde serie van 43. Wel had zijn te genstander op de eerste beurt een mooie 25 gemaakt, doch was in het eerst in de min derheid. Van een kleine inzinking van zijn partner wist Verheyde een dankbaar gebruik te maken, hij kwam er hoe langer hoe beter in. Nadat hij eveneens een mooie serie van 43 had geproduceerd, maakte hij nog series van 13, 31 en 11 en was hierdoor ver in het voordeel. In slechts 12 beurten had hy de 150 caramboles cadre bij elkaar. Boerwinkel had er intusschen ook 96 gemaakt en zich dus zeer mooi verdedigd. WIELRIJDEN NIEUW WERELDRECORD. Over 50 K.M. (zonder gangmaker) Op de cementbaan te Milaan heeft de Italiaan Binda met succes een aanval ge daan op het wereldrecord over 50 K.M., zon der gangmaker, dat op naam stond van den Franschman Raynaud, in den tijd van 1 uur, 11 min. 16 sec. Binda legde den afstand af in 1 uur, 10 min. 53 sec. (43.423 K.M. per uur gem.) en vestigde hiermede een nieuw we reldrecord. Hij verbeterde tegelijkertijd het Italiaansche uurrecord, dat tot nu toe 42.093 K.M. bedroeg en door Binda verhoogd werd tot 42,462 K.M. HENGELEN. ONDERLINGE WEDSTRIJD Zondag hielden bewoners van de Amster damstraat weder een onderlingen wedstrijd op witvisch aan de Lynden nabij Halfweg. De vangst was vrij goed. De pry zen werden als volgt gewonnen: le prijs P. H. van Woer- kom, 2e prijs E. Vermondt, 3e L. Vermond, 4e H. Korzelius, 5e P. Hoonhout, 6e W. Ver- mondt, 7e W. Smit, 8e K. Reep, 9e C. Ooster- veer. De prijzen werden door den heer P. H. van Woerkom uitgereikt. Zondag 19 October wordt weder een on derlinge wedstrijd gehouden op baars. POSTDUIVEN. DE SNELPOST. Bovengenoemde vereeniging hield haar laatste wedvlucht in dit seizoen met oude en Jonge duiven, van Soignies. Ze werden te 8 uur in vrijheid gesteld en kwamen als volgt aan: J. Kroon, 1, 4, A. Flotman 2, 5, D. Schuur man 3, J. v. d. Linden 6, H. Stappers 7. Tevens behaalde A. Flotman een zilveren medaille voor het hoogst aantal punten van de navlucht en P. Marten een medaille voor op één na 't hoogst aantal punten. EXAMENS. Bij de laatste examens van L. I. T. E. H., slaagden voor Duisch: Mej. T. van den Burg, Bloemendaal? J. Ende, Overveen; S. de Graaf Beverwijk; D. van der Horst, Haarlem; W. Kweldam, Wijk aan Duin; H. van Lamoen, Beverwijk; mej. S. Roodenrijs, IJmuiden; J. van Zadel Azn. Aerdenhout. Voor Engelsch: A. Barthel, Haarlem; J. Blok, P. Blok, Velsen-N.; J. Boogaard, Zand voort; A. de Brie, C. Cornet, W. Dieben, allen te Haarlem; A. Heinen, Velsen-N.; H. Hom mes, Beverwijk; G. Joosten, G. Kaam, J. Kroest', Haarlem; W. Kroonsberg, IJmuiden;1 H. Schaap, Haarlem; E. van Veelen, IJmuiden J. Verwaal, Haarlem; J. van Zadel Azn. Aer denhout. De laatste vidr partijen van deze wedstrij den zijn gespeeld. De jonge vereeniging „Spoorzicht" heeft op haar oudere zuster vereniging een mooie overwinning behaald en daarmede voor een jaar boslag gelegd op den fraaien wisselbeker. Eerst traden Honsbeek (D.E.S.) en Van Marie (Spoorzicht) in het strijdperk. De eerste was aanvankelijk in de meerderheid, doch van een inzinking wist de gastheer een goed gebruik "te maken en de leiding over te nemen. Honsbeek bleef tenslotte wel voor, maar niet voldoende om de voorgift in te halen. He t einde kwam met 42 om 60 voor Van Marle. Toen bonden J. Vlug (D.E.S.) en W. Smit (Spoorzicht) den strijd aan. De gast speelde volgens zijn kunnen, doch Smit zelfs boven zijn kracht, zoodat het een mooie partij werd. De spelers bleven vrijwel gelijk, zoodat Vlug zijn voorgift niet kon inloopen en verloor met 59 om 60. Daarna speelden Roosen (D. E. S.) en Straver (Spoorzicht). Ook voor den D.E.S.- man was de handicap te groot. Ze bleven ge lijk spel leveren. Toen Straver de 50 met voorgift bijeen had, stond zijn partner op 31. Tenslotte ontmoetten De Nijs (D.E.S.) en Geerlings (Spoorzicht) elkaar. In het begin was de laatste goed op dreef, terwijl zijn tegenstander er nog niet in was en daardoor achter raakte. Maar De Nijs toonde zich weder de taaie wedstrijdspeler. Op het laatst kwam hij hoe langer hoe meer op dreef en wist eindelijk voor te komen, doch te wel- ning voor de toegift. Toen Geerlings uit maakte, stond hij op 108. De eindstand van den avond was: D.E.S. 240, Spoorzicht 360 caramboles. Na 30 partijen was de totaal-uitslag: D.E.S. 2312 en Spoorzicht 2544 caram boles. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ „HAARLEM NOORD" Maandagavond werden de nederlaag-wed strijden vervolgd met de ontmoeting tus schen de teams uit de D-klasse. Door on voorziene omstandigheden kon van de ver eeniging „1925" uit Amsterdam slechts één speler komen in plaats van drie; op een nader te bepalen datum zullen de andere twee partijen gespeeld worden. De partij ging tusschen Overvliet (1925) en Broertjes (Haarlem-Noord). Aanvankelijk dachten we den Amsterdammer goed op dreef te zien, want op de 5e beurt maakte hy reeds 12, doch daarna presteerde hij heel weinig meer. Broertjes maakte evenwel een goede partij en was spoedig voor. Hij bleef in de meerderheid en won ten slotte met groo ten voorsprong: 43 om 75 voor Haarlem-N. Inplaats van de uitgestelde twee partijen DE MOTOR GING PLOTSELING LOOPEN. (1 De heer A. S. kwam Dinsdagmiddag met zijn motorrijwiel uit een garage aan de Flo- resstraat en wilde dat loopende naar de over zijde van de straat brengen. Op hetzelfde oogenblik naderde een vrachtauto, dien de heer S. wilde laten passeeren, maar toen ging plotseling zijn motor werken, zoodat hij niet snel genoeg kon inhouden. De chauffeur trachtte nog een aanrijding te voorkomen, door het stuur naar rechts om te gooien, maar de botsing was onvermijdelijk. De heer S. kreeg van het linker-voorspatbord een duw tegen zijn rechterzijde, waardoor hij viel. Door leden van den Ongevallendienst werd hij per ziekenauto naar zijn woning Generaal Cronjéstraat 100 gebracht. Almkerk 29 Sept. van Sydney naar Rot terdam. Amsterdam vertrekt 3 Oct. van Duinker ken naar Antwerpen, Chili naar Amsterdam. Aldebaran 30 Sept. te Rotterdam van Bue nos Ayres. Bali 28 Sept. te Rangoon van Calcutta. Abbekerk 28 Sept. te Hamburg van Hull. Boschdijk 30 Sept. v.m. te New-York van Java. Eemdijk 29 Sept. te Willemstad, Antwerpen naar Pacifickust. Eemland passeerde 30 Sept. Dungenes, B.- Ayres naar Amsterdam. Karimata 28 Sept. van Batavia naar Am sterdam. Maasdam 29 Sept. v.m. te Tampico van Rotterdam. Nias 29 Sept. te Algoabaai van Amsterdam. Poelou Bras 30 Sept. te Batavia van Am sterdam. Prins der Nederlanden passeerde 30 Sept. Gibraltar, Amsterdam naar Java. Streefkerk passeerde 30 Sept. Gibraltar, Rotterdam naar Bombay. Veen dijk 30 Sept. 20 u. van Hamburg naar Rotterdam via Antwerpen. Volendam 1 Oct. v.m. te Rotterdam van New-York. IJselkerk 28 Sept. te Calcutta van Rot terdam. Crijnssen 1 October van Amsterdam n. Hamburg. Djambi 1 October van Colombo, Java naar Rotterdam. Gaasterland 1 October van Bahia, Am sterdam n. Buenos Ayres. Maasland 1 October v. Amsterdam naar W.-Afrika. Spaarndam 1 October nm. v. Bilbao, Rot terdam n. New-Orleans. Zeelandia 30 Sept. 19 u. v. Santos, Buenos Aires n. Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10