DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. Na den waterval der feccn te hebben verlaten, kwamen Billy en zijn vrienden bij een hut in het woud. De hut was geheel gesloten, maar een licht scheen door een der vcnr.c.-s en dit maakte hun nieuwsgierig. „Ik wou wel eens weten, wie hier woont," kraakte Rcdneb. „Ik voel, dat ik dorst krijg," zeide Jerry, „zal ik aan de deur kloppen en om wat drinken vragen?" „Nee. nee," antwoordde Billy, terwijl hij be# gon sluipende de hut te naderen. „We moeten wat beter oppassen dan den eersten keer. Laat ons kruipen en dan kijken door de vensters."- Maar toen Billy zijn neus tegen het venster drukte en in de hut keek, zag hij iets. dat hein vreeselijk deed schrikken, zoodat hij moeite had het niet uit te schreeuwen. „Sst," fluisterde hij Jerry en Rcdneb in het oor. „geef geen enkel teeken van leven of het zal slecht met ons atloopen." „Wat is er?" vroeg Jerry erg bang. „Wat zie je dan?" „Hoovers," fluisterde Billy heesch. „Zes roo# vers, Eu ze zitten c«n een tafel en vertellen elkaar dc streken, welke ze hebben uitgevoerd." Het is hcusch maar goed, dat Jerry niet op 'de 'deur heeft geklopt. Ik ben nieuwsgierig, wat ze verder zullen doen! HAARLEM'S DAGBLAD VELSEN RAADSVERGADERING. (Vervolg der zitting van Dinsdagavond). Zeven leden afwezig. Alleen hamer stukken behandeld Een premie voor vervroegde oplevering van werken. Geen rookend onderwijzend personeel in de leslokalen. Grondaankoop voor de stichting van een openbaar slacht huis. Geschil over de benoeming van een werkman-chauffeur bij Open bare Werken. Woensdagavond zeven uur werd de Dins dagavond geschorste raadsvergadering van Velsen voortgezet. Voorzitter: de heer R. G. Rij kens, burge meester. Bij het begin der zitting zijn afwezig de leden Vermeulen, Krijger, Waterdrinker, Langendijk, Van der S^een, Groeneveld en De Nobel. De heer Visser vraagt, of het niet beter ls, deze vergadering te schorsen, omdat zoo veel leden afwezig zijn. Hij acht het niet in het belang der gemeente, om met zulk een onvoltalligen raad belangrijke besluiten te nemen. De Voorzitter antwoordt, dat het niet zijn bedoeling is om belangrijke punten er door te jagen; daarom zal hij voorloopig alleen zoogenaamde hamerstukken aan de orde stellen. Het geeft vooral op de Secre tarie te veel stagnatie, als niets van deze agenda afgehandeld wordt. „Als de hamer stukken afgehandeld zijn kunnen we elkaar nader spreken", zegt de Voorzitter. Hamerstukken. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. om de woning Stephensonstraat 8 te IJmuiden te verhuren voor 6.per week. Aanvaard wordt een bijdrage van het Rijk voor de instandhouding van het park „Vel- serbeek" van 2Ü00 per jaar gedurende een termijn van tien jaar, nadat de Voorzitter heeft meegedeeld, dat er geen reden bestaat voor zijn aanvankelijk geuite vrees, dat de gemeente onder een soort curateele van de Nederlandsche Heidemaatschappij zou ko men te staan, als deze bijdrage aanvaard worden. In een conferentie met het bestuur van deze maatschappij was het hem geble ken, dat daarvan geen sprake is. Het bestuur zal alleen adviezen geven, als dit bij aan plantingen enz. noodig zou zijn. Goedgekeurd worden het voorstel tot ver koop van grond aan P. de Jong aan de Kos- telijklaan te Velsen; tot verkoop van de woning Vinkebaan no. 4 te Santpoort aan mej. A. M. Scherpenhuijsen voor 7000; tot wijziging van het raadsbesluit van 16 Juli 1929 inzake overneming van grond voor ver breiding van de Kalverstraat en voor aanleg van een geprojecteerde straat te IJmuiden; tot wijziging der verordening tot regeling van het onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen. Bij dit laatste merkt Mevrouw V a n V e e n op, dat er nog steeds geen kookonderwijs ge geven wordt .hoewel de raad daartoe inder tijd besloten heeft. En het is toch zulk een eenvoudige installatie. De heer Maas is eveneens van meening, dat een raadsbesluit loyaal moet worden uit gevoerd. Wethouder T u s e n i u s zegt, dat het col lege dadelijk na het raadsbesluit met het voorbereidende werk begonnen is. Er kon evenwel nog geen onderdak voor gevonden worden. Men kan toch niet i de open lucht koken. Premie voor vervroegde oplevering van werken. B. en W. stellen voor, aan de firma Joh. Dienaar en Zonen te IJmuiden, de aan- neemster der werken tot rioleering en be strating van den Zeeweg, den Velserduinweg en de Iepen-, Beuken- en Lindenstraat een premie van 50 toe te kennen voor eiken dag, dat deze werken eerder zijn opgeleverd, dan in de betrokken bestekken is bepaald. Het aantal dagen bedraagt 60. De heer Sluiters merkt op, dat hiervan in het bestek niet gesproken wordt. Er wordt wel met boete gedreigd voor een te late oplevering. Spreker vindt het ook on billijk tegenover de aannemers, die ook voor dit werk ingeschreven hebben en die precies wisten, voor welk bedrag ze het konden doen. Hij zal niet tegenstemmen, maar hij hoopt toch, dat er na dit geval een dikke streep onder gezet zal worden. Dit moet nooit meer plaats hebben. De heer Ten Broeke vraagt, of elk ge val op zichzelf beschouwd zal worden en of dit in de bestekken zal worden geregeld. De heer Bosman en wethouder D u n- n e b i e r verdedigen het vooi'stel, omdat de aannemer werkelijk veel tegenslagen ge had heeft. Het gevraagde bedrag van 18.O00 wilde het college natuurlijk niet toestaan, maar het heeft aan den aannemer tegemoet willen komen op de wijze zooals in het voorstel belichaamd is. De heer Roelse zegt., dat het werk op heel gewone wijze is afgemaakt en dat er niets geforceerd is, zoodat men niet kan zeg gen dat de aannemer „alles op alles" gezet heeft om het werk vroeger op te leveren. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Rookende onderwijzers. Naar aanleiding van klachten van school gaande kinderen stellen B. en W. voor, de instructie voor het onderwijzend personeel der openbare scholen voor lager onderwijs aan te vullen met het volgende artikel: „Het is den onderwijzers verboden om één kwar tier vóór en gedurende de schooltijden in de leslokalen (het gymnastieklokaal daaronder begrepen) te rooken". Mevrouw Van Veen wil het voor de hee- ren oonemen. Zij vindt de voorgestelde be paling te streng en stelt voor, het kwartier vóór den schooltijd uit het voorstel van B. en W. te schrappen. De heer Sluiters vindt het niets erg, als een onderwijzer eens een geurig sigaartje cf een lekker pijpje tabak rookt. Als hij maar niet van die ..stinkende Engelsche sigaretten" rookt, want die lucht kan nadeelig voor de kinderen zijn. Spreker vraagt of het rooken ook aan de onderwijzeressen verboden zal worden. (Gelach). De Voorzitter antwoordt, dat het roo ken zoowel aan het mannelijk als aan het vrouwelijk onderwijzend personeel verboden zal zijn. Wethouder Tusenius zegt. dat het aan genamer is te komen in een lokaal, waar ge rookt word t. dan in een lokaal waar ge rookt is. Dat laatste is zeer onaangenaam. Spreker belooft echter, dat de verordening soeoe'. zal worden toegepast. Hij hoopt zelfs, dat" het niet noodig zal blijken, maar dat de onderwijzers zelf verstandiger zullen zijn. Mevrouw Van Veen trekt na de woor DONDERDAG 3 OCTOBER 1929 den van wethouder Tusenius haar amende ment in. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. (De heer Waterlander komt om kwart over acht ter vergadering). Benoemingen. Benoemd wordt tot onderwijzeres aan School D mejuffrouw E. Leman; tot onderwijzeres aan School D I mejuf frouw G. J- Krab: tot onderwijzeres aan School H mejuffrouw A. M. Rij kens; tot onderwijzeres aan School A I mejuf frouw M. J. Mulders; tot onderwijzer aan School H de heer K. W. van Beaumont. Benoemd worden tot tijdelijk leeraar voor den cursus 1929/'30 aan de Handelsavond school de heeren C. E. Coppée, Ned. Taal- cn Handelscorrespondentie; W. Renes, Engel sche taal; F. de Vries, boekhouden; S. v. d. Werf, HandeLsrekenen. Openbaar Slachthuis. B. en W. stellen voor, van de familie Van Limburg Stirum te 's-Gravenhage te koopen een terrein ten Zuiden van het Noordzeeka naal en ten Oosten van den Rijksweg Haar lemVelsen, teneinde daarop o.a. een open baar slachthuis te bouwen. Wordt goedgekeurd. Er moeten nu nog eenige agendapunten behandeld worden, waaronder het prae-ad- vies omtrent het rapport van de commissie ad hoe tot onderzoek van de mogelijkheid van de stichting eener bad- en zweminrich ting. De heer Bosman stelt voor. deze agen dapunten in een volgende vergadering te be handelen, omdat er nu te veel leden afwezig zijn. De heer Roelse vraagt, om de volgende vergadering reeds over veertien dagen te houden. De Voorzitter antwoordt, dat dit in derdaad zijn bedoeling is. Besloten wordt, de resteerende agendapun ten aan te houden. Rondvraag. De heer Visser vraagt inlichtingen over de benoeming van een werkman-chauffeur bij Openbare Werken. Spreker vestigt er de aandacht op. dat hier iemand benoemd is zonder praktijk, terwijl iemand mét diploma gepasseerd werd. Hij meent, dat hier een wil lekeurige benoeming geschied is. Wethouder Schilling antwoordt, dat voor hem de hoofdzaak is, de meest geschikte kracht aan te stellen. Alle andere overwe gingen zijn vreemd aan gebleven. De benoe ming heeft geheel op normale wijze plaats gehad. De man is bij meerderheid van stem men benoemd. Het kon spreker niet schelen, van welke kleur hij was. Daar vraagt spre ker nooit naar. Hij let alleen op de geschikt heid. De Voorzitter zegt ook, dat de benoe ming op normale wijze heeft plaats gehad. Spreker wil in dit geval hoewel hij daar toe niet verplicht is even precies zeggen, hoe de stemming heeft plaats gehad. De be noemde heeft vier stemmen behaald. Alleen de wethouder van Openbare Werken, de heer Dunnebier, heeft blanco gestemd. De benoe ming is geschied nadat het college een des kundige gehoord had. Na een scherpe discussie tusschen de hee ren Schilling en Visser sluit de Voor zitter de discussie. De vergadering wordt te half tien gesloten. DE HANDELSBEURS. Naar wij vernemen heeft de Burgemeester aan het bestuur der Handelsbeurs te Velsen- Noord vergunning verleend, om gedurende het feest der vereeniging op het terrein te exploiteeren een draaimolen, een dwaaltuin, een oliebollenkraam en een poffertjeskraam. HAARLEMMERMEER AUTO VERBRAND. Op den Vijfnuizerweg nabij den Sloterweg alhier ontstond brand in een luxe auto. De inzittenden wisten zich intijds in veiligheid te brengen. Met hulp van de politie kon het vuur met emmers water worden gebluscht. De atuo brandde gedeeltelijk uit; de schade wordt door verzekering gedekt. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) KANTONGERECHT. Dronken langs den weg. Het is inderdaad schandelijk zooveel be schonken automobilisten en motorrijders den weg onveilig maken. De zittingen van het kantongerecht zijn voor een groot gedeelte gewijd aan hun bo- rechting, die meestal bij verstek plaats heeft, omdat de heeren zich niet de moeite getroosten om te verschijnen. Een motorrijder, die naar Zandvoort was geweest, en 's avonds in zeer vreemde boch ten zijn weg zocht door de Kruisstraat, de Nassaustraat en de Lange Margaret-hastraao stond bij verstek terecht. Het was wel heel eigenaardig met hem ge steld. De duorijder bang, dat de motorrijder bij zijn slingerbewegingen in aanraking zou komen met een of andere weerstand bieden de substantie, verzocht hem te stoppen. Maar de bestuurder was daar niet toe te be.vegen. Waarop de duorijder, die waarschijnlijk wei eens gehoord heeft van homoeopathie, hem een glaasje bier aanbood, als hij maar stop te»! Het glaasje bier werd echter overbodig door de aanwezigheid van twee agenten. Het O.M. vroeg 7 dagen hechtenis en 3 maanden ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van een motorrijtuig. De kantonrechter achtte de omstandig heden zoo, dat hechtenis niet gewettigd zou zijn en vonniste als volgt: f 60 of 60 dagen. Een ander automobilist had nadat hij aan gehouden was wegens dronkenschap, over zijn familie gesproken. Dat. vond hij argu ment genoeg om te bewijzen, dat hij bij zijn positieven was. Het is mochtans mogelijk over zijn familie te spreken zonder bij zijn positieven te zijn- Om dit te bewijzen werd den roekelooze een week hechtenis opgelegd met 3 maanden intrekking van rijbewijs. Iemand die op den Schoterwcg dronken achter het stuur gezeten had en wiens auto omgeslagen was. kreeg eenzelfde straf, met 3 maanden ontzegging me»ar. HET ZANDVERVOER IN HET KLEVERPARK. VERLENGING VAN HET VERVOER NIET BUITENGESLOTEN. Het Comité van actie tegen het zandver- voer in het Kleverparkkwartier heeft aan de bewoners van dat kwartier een circulaire ge richt, waarin we o.a. lezen: „In aansluiting op het aan B. en W. gezon den request inzake stopzetting zandvervoer, deelen wij mede. dat eenige bewoners van het Kleverparkkwartier ter zake een onder houd met den Wethouder van Openbare Werken hebben gehad". In verband hiermede noodigt het comité de bewoners uit om Vrijdagavond 4 October aanwezig te zijn in Hotel „Lion d'Or", be langrijke mededeelingen zullen worden ge daan. Het comité deelt verder mede, dat een verlenging van het zandvervoer niet is bui tengesloten. HEEMSTEDE EEN VOLKSKOFFIEHUIS. Het bestuur der afdeeling Heemstede van den Volksbond tegen Drankmisbruik heeft tot leden donateurs en verdere belangstellenden een circulaire gericht, waaraan we het vol gende ontleenen: „Reeds langen tijd bestaat te Heemstede behoefte aan een of meer lokalen, waar cur sussen kunnen worden gehouden voor Huis vlijt, Kinderverzorging en Opvoeding cn waar andere vereenigingen hare huishoude lijke vergaderingen en andere bijeenkomsten kunnen houden. De oprichting stuitte echter steeds op financieele bezwaren. Thans meent het bestuur der afdeeling een oplossing ge vonden te hebben door stichting *'an een Volkskoffiehuis en hieraan één of meer ver gaderlokalen toe te voegen. Een uitgezochte plaats is hiervoor aan den nieuwen verkeers weg zoo dicht mogelijk bij de Haven, waar zich verscheidene bloeiende industrieën heb ben gevestigd en waar veel werklieden sa menkomen. Wij willen daar een gebouw stichten, bevattende een ruim koffiehuislo kaal met veranda en tuin aan de straat cn verder een of meer vergaderlokalen. Over de fondsen voor de uitvoering van dit plan beschikt de afdeeling niet-. Het hoofd bestuur heeft instemming met het plan be tuigd en een bijdrage van 1000 a 1500 in de bouwkosten toegezegd. Voor het verder benoodigde moeten wij een beroep doen op Heemstede's ingezetenen niet alleen op de leden maar ook op alle anderen, die belang stellen in ons streven. De stichtingskosten kunnen nog niet worden vastgesteld; zij zullen afhankelijk gesteld worden, van het bedrag, dat aan giften binnenkomt, maar zullen wel 20.000 beloopen". Tot zoover deze circulaire. Nader vernemen wij, dat ook aan de tach tig afdeelingen van bovengenoemden bond in ons land steun is gevraagd. De te stichten vergaderzaal moet honderd personen kun nen bevatten. Zij, die lid wenschen te wor den moeten zich vervoegen bij den heer J. F. Schmöle, Bosboom Toussaintstraat. NIEUWE UITGAVEN. Het Ned. Jongeliningsverbond gevestigd te Amsterdam, geeft een Maandschrift uit „Het Korenland", maandblad voor cultuur cn jeugdvorming. onder redactie van H. A. de Boer Azn. Tot de medewerkers behooren Prof. Dr. J. A. Cramer, H. Gordeau Jr., Ds. B. C. Koolhaas, J. C. Wisse en anderen. De Ned. Vereen, tot bevordering der Wetenschappelijke Graphologie laat een drie maandelijksch tijdschrift het licht zien. .Tijdschrift voor Wetenschappelijke Grapho logie", dat verschillende interessante artike len bevat op het gebied van theorie en prac- tijk der graphologie. Bij W. J. Thieme en Cie te Zutphen is verschenen: ,De zinrijke avonturen van de Vos Reinaerde", naverteld door J. A. Slemp- kes. die ook al de historie der „Heemskinde ren" naverteld heeft. De bedoeling is: boeiende, doch tevens frissche en kerngezonde leerstof uit lang ver vlogen tijden genietbaar te maken. Wij ge- lcoven, dat de bewerker hierin wonderwel is geslaagd. De zwarte en gekleure platen van Willem Backer vormen een zeer levendige illustratie. Bij de Agence Télégraphique Internationa le (Parijs-Brussel-Londen) is verschenen: „De nood van Wieske Spruyt", (de levens schets van een dichter), door Maurits Neels. INGEZONDEN Voor den Inlioud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niei geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. „HET BROKKENHUIS" KINDERHUISVEST De laatste 4 weken werd weder in vrien delijken dank ontvangen: van Mevr. S. 1 pak en 2 doozen met kleeren; van Mevr. R. te Overveen 1 pakje met goed, 1 kussen en doos met goed; van Mevr. D. 1 gaslamp; van Mevr. K. te Santpoort 1 pak goed, 1 doos goed en schoenen; van Mevr. S. 2 doozen met goed; van Mevr. C. v. If. 1 pak goed; van Mevr. C. v. B. 1 pak goed; van Mevr. v. a. H. Bloemendaal 2 matrassen, 1 kapok matras, 1 peluw en 1 kussen: van Mevr. R. 1 pak goed en schoenen; van Mevr- de Cl. T. v. B. Bloe mendaal 1 pakje goed; van Mevr. W. Aerden hout 2 stoelen, 4 pr. schoenen en dames hoeden; van Mevr. R. te Overveen 1 kist met diverse goederen, 3 heeren costuums en 3 keukenpannen; van Mevr. M. 1 ledikant; van Mevr. v. d. Bloemendaal 1 pakje goed; van Mevr. Mevr. V. 1 doos met goed en diversen; van Mevr. P. 1 pakje goed: van Mevr. R. te Heemstede l pakje goed; van Mevr. v. R. Aerdenhout 1 pakje goed; van N, N. 1 kin derwagen; van Mevr. de L. 1 pak kleeren, 3 pr. schoenen: van Mevr. B. 1 pakje goed; van Mevr. W. 1 ledikant, 2 matrassen en 2 win terjassen; van N. N. 1 ledikant met matras sen, 1 petroleumkachel, 1 boks en 1 kinder wagen; van Mevr. B. 1 kinderstoel; van Mevr.W- te Heemstede diverse goederen; van Mevr. v. N. 1 kinderwagen; van Mevr. v. d. V. 2 pr. schoenen; van Mevr. de G. 1 mandje met kïnderkleeren; van Mevr. D. Aerdenhout 1 doos met kleeren; van Mevr. K. 2 ledikan ten en 1 stoel; van Mevr. C. v. d. S. 1 pakje kleeren: van Mevr. v. d. V. eenig ondergoed; van Mevr. C., 2 petroleumkachels, 1 tafeitje en diversen: van Mevr. v. H. 1 kachel met pijp en plaat: van Mevr. V. 1 fornuisje: van Mej. S. 1 kinderwagen; van Mej. H. 1 kinder wagen; van den heer W. 5 stoelen; van Mevr. C. 1 pakje goed; van Mevr. W. lledi- kant; van de firma L. partij kledingstuk ken; van Mevr. B. te Heemstede 1 pakje goed, 1 pr. schoenen; van Mevr. M. pakje goed, schoenen en dameshoeden; van Mevr. A. 7 pr. schoenen en 1 vioerkleedje; van Mevr. v. d. M. 1 pak mooi goed en 1 deken; van Mevr. A. 1 deken, 1 zak met goed en 1 lamp; van Mej. S. 1 kast, 1 tafel, 2 matras sen en diversen; van Mevr. C. 1 tafel; van Mevr. P. 1 springbak; van Mevr. K. 2 ma trassen, 3 stoelen en diverse artikelen; Mevr. de V. 1 kachel; van Mej. M. 4 stoelen; van den Heer F. v. L. te Heemstede 1 veerenbed en 1 deken; van Mevr. B. 2 doozen met oegd; van Mevr. K- te Bloemendaal 1 pakje goed, 15 pr. kinderschoenen; van Mevr. v. d. M. 1 partij kleeren, schoenen en diverse arti kelen; van Mevr. de G. 1 kinderstoel; van Mevr. de Gr. 5 pakjes goed, 1 pakje couran ten; van den Heer J. 1 kapokmatras, 3 pe luws, 1 waschtafel; van Mevr. S. te Heem stede 3 tasschen, 1 pak kleeren; van Mevr. P. diverse goederen en 5 pr. schoenen; van Mevr. v. W. Bloemendaal kleeren en speel goed; van Mevr. de Wed. S. de K. diverse goederen. Verder werd in dank ontvangen van Mevr. H. M. te Bloemendaal f 5.In verband met de vele goederen, die den laat- sten tijd werden ontvangen, aangevuld met een groot aantal nieuwe goederen, waarvoor een groot bedrag werd besteed, konden er op Vrijdag 13 September en Vrijdag 20 Sep tember j.l. weer vele gezinnen die met moei lijkheden, ziekte en tegenspoed hebben te kampen, goed worden geholpen. Het aan tal aanvragen om hulp neemt weer gaande weg toe met het oog op den naderen winter, zoodat geregelde aanvulling van den voorraad goederen, dringend gewenscht is. Het be stuur houdt zich dan ook ten zeerste aanbe volen voor het in ontvangst nemen van klee ding, schoeisel en voorwerpen van allerlei aard, die voor de betrokken gezinnen nog eenige waarde hebben. Verder is er groote behoefte aan eenige kachels, die niet meer voorradig zijn. Ook financieele bijdragen zijn hartelijk welkom, daar deze zullen wor den aangewend voor verkoop van nieuwe goederen. Het postgironummer ten name van de Vereeniging „Het Brokkenhuis" is 14725. De adressen voor het afhalen der goederen kunnen schriftelijk opgegeven worden aan het adres: Kinderhuisvest en telefonisch voor Haar lem bij Mevr. G. N. v. d. Vangst-de Gilde, Brederodestraat, 14 tel. 11702 en bij Mevr. C. S. de Veer-BIok Wijbrandi, Kleverlaan 50 tel. 12998 cn voor Bloemendaal bij Mevr. M. Lïoni-Jungblut. Rijperweg 3 tel. 22115 en bij Mevr. E. A. PrinsenGeerlings-Blaauw Pla- tanenlaan 6 Tel. 22478. Het bestuur van het Brokkenhuis A. v. MARSELIS HARTSINCK, presidente. P. J. MULDER, secr.-penningm. SCHEEPVAARTBERICHTEN Algenib 1 Oct. van Lissabon, Rotterdam n. Buenos Ayres. Almelo 29 Sept. te Antofagasta van Corral, vertrok 30 Sept. naar Tocopilla. Boskoop 30 Sept. van Cristobal naar Cu rasao. Breda passeerde 1 Oct. de Azoren, Amster dam naar Chili. Bintany 1 Oct. te Hongkong van San Fran cisco. Bilderdijk 1 Oct. 10 u. 1 m. 330 mijl West van Valentia Norfolk naar Rotterdam. Baarn 29 Sept. van Coquimbo naar Val paraiso. Blommersdijk 1 Oct. v.m. te New-York van Drêchtstroom 2 Oct. te Rotterdam van W. Afrika. Dinteldijk 1 Oct. te Los Angeles^Rotterdam naar Paciflckust. Eemstroom passeerde 1 Oct. Ouessant, 3 Oct. te Hamburg verwacht, W.-Afrika naar Amsterdam. Gelria 1 Oct. te Buenos Ayres, van Am sterdam. Insulinde 2 Oct. 4 u. van Port Said, Rot terdam naar Java. Jagersfontein 1 Oct. te Kaapstad, Belra n. Rotterdam. Kicldrecht 2 Oct. van Madras, Rotterdam naar Calcutta. Kambangan passeerde 1 Oct. Perim, Am- sterda mnaar Java. Micjas 30 Sept. te Curacao van West-Indië. Maaskerk 1 Oct. van Hamburg naar Am sterdam. Madioen passeerde 2 Oct. 7 uur Finisterre, Rotterdam naar Java. Merauke casseerde 1 Oct. de Azoren, Java naar New-York. Moerdijk 1 Oct. te San Francisco van Ant werpen. Meerkerk 2 Oct. van Perim, Rangoon naar Rotterdam. Noorderdijk 30 Sept. te Cristobal, Pacific- kust naar Rotterdam. Prins der Nederlanden 1 Oct. van Algiers, Amsterdam naar Java. Palembang passeerde 1 Oct. 18 u. Sagres, Rotterdam naar Java. Sumatra 30 Sept. te Durban van East. Lon don. Saleler 29 Sept. te Belawan Dell van Soera- baya. Slamat 3 Oct. 17 u. te Marseille verwacht, Java naar Rotterdam. Schiekerk passeerde 30 Sept. Finisterre, Rotterdam naar Calcutta. Telaraon 2 Oct. te Amsterdam van Ham burg. Tjimanoek 1 Oct. van Sjanghai naar Soe- rabaya. Tabanan 1 Oct. 19 u. te Sabang, Rotterdam naar Java. Toba 2 Oct. v.m. te Rotterdam van Java. Veendam 2 Oct. van Rotterdam naar New- York. Veendijk 2 Oct. te Antwerpen van Hamburg Zeelandia 1 Oct. van Rio de Janeiro, Bue nos Aires naar Amsterdam. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 4 OCTOBER HILVERSUM 1875 M. 10.— Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.05 Uitzending voor scholen. 245 Gramofoonmuziek. 5.00 Orgel recital door H. Boesnach op het. Tuschinski- orgel. 5.30 Diner- en Dansmuziek uit Café „Moderne" Amsterdam 6.05 Louis Davids in zijn repertoire. 6.35 Voortzetting Diner- en Dansmuziek. 7.00 Gramofoonmuziek. 7.15 Ra diocursus vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. Sprekers: G. C. Nuy en G. de Jong. 8.01 Praatje door Dr. E. J. Abrahams over: „Trein 8.28". 8.20 Vroolijke avond m. m. v. Fientje de la Mar. Louis Noiret en de Hon- gaarsche Tzigane Kapel van de Gcbr. Elmer en Bela Ruha. 10.00 Persber. Na afloop: Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité" te Am sterdam. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 298 M. Na 6 uur: 1071 M. 10.30 NCRV. Zlekendienst. 11-30 KRO. Gods dienstig halfuurtje. 12.15 Concert door het KRO-Trio. 1.15 KRO. Gramofoonmuziek. 4.00 NCRV. Gramofoonmuziek. 5.00 NCRV. Con cert. Sopraan, viool en orgel. 6.40 KRO. Le zing over: „Het sorteeren en verpakken van fruit". 7.00 KRO. Cursus schriftverbetering. 7.35 VPRO. Persberichten. 7.40 VPRO. Lezing over: ..Wonderverhalen". 8.15 VPRO. Con cert. Gemengd koor, mannen- cn knapen koor. 8.50 VPRO. Lezing over: „De mensch en zijn plaats". 9.30 VPRO. Voortzetting con cert. 10,00 VPRO. Voordracht uit eigen werk door Jan Eigenhuis. 10.20 VPRO. Voortzetting concert. DAVENTRY 1554 ML 10.35 Morgenwijding. 1105 Lezing. 11.20 Proefultzending Televisie. 11.50 Gramofoon muziek. 12.20 Concert. T. Egerton, viool. H. Bramwell, piano. 12 50 Orgelconcert. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.45 Berichten. 2.50 Uit zending voor scholen. 3.20 Lezing. 3.45 Le zing. 4.05 Muziekultzending voor scholen. Strijkkwartet. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kin deruurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsbcr. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recital door L. England. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing, 8.05 Concert. Octet. 8 45 Concert Symphonie Orkest en Koor. 10.00 Nieuwsber. 10.20 Lezing. 10.35 „The World We Listen Th" Revue van Holt Marveil. 11.20 Dansmuziek. 12.20 Beelduitzending. PARIJS ..RADIO-PARIS" 17S5 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. LANGENBERG 473 M. 10.35 Gramofoonmuziek. 12.30 Gramofoon muziek. 1-25 Orkestconcert. 5.55 Concert. Hoorn-kwartet en koor. 8.20 Uberall In Wcst- Deut-schland. Rondgang door het West- Duttsche Arbeidsland. Daarna tot 12.00 Dans muziek. BRUSSEL. 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.55 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest, zang en plano. KALUNDBORG 1153 M. 12.20 Orkestconcert. 3.20 Concert. Instru mentaal Ensemble en zangeres. 8.20 Orkest - concert. 8.35 Concert. Koor en plano. 9.35 „Al- liancen". Zangspel Sn 1 bedrijf van Valdemar Korfitsen. 10.20 Orkestconcert. ZEESEN 1635 M. 6.10 Lezingen 1220 Gramofoonmuziek. 1.15 Lezingen. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Le- Lezlngen. 2.20 Gramofoonmuziek. 2 50 La zingen. 4.50 Concert uit Leipzig. 5.50 Lezin gen. 815 Her-uitzending van Langenberg. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. UIT DE OMSTREKEN

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15