Ternauwernood aan den dood ontsnapt UIT DE PERS INGEZONDEN SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 4 OCTOBER 1929 Een rit op leven en dood door een brandend bosch. In een sneeuwstorm in Pommeren. Door mevrouw VICTOR BRUCE, de beroemde automobiliste. De opwindendste en spannendste gebeur tenissen in mijn leven heb ik doorgemaakt op autotochten in afgelegen streken van de wereld. Mijn reis per auto naar de Poolstre ken, bij voorbeeld, was vol spanning en op winding en het meest dramatische voorval had wel plaats in den zomer van 1927, toen mijn man en ik bijna het slachtoffer waren geworden van een brand in een dennen bosch in Finsch Lapland. Wij waren vertrokken met de bedoeling den tocht van 6000 mijl te doen met een ge middelde snelheid van ongeveer 200 mijl per dag en na door Zweden en Finland gereden te zijn, waren wij tot op 40 mijl afstand van de Poolzee. Maar verder kon onze auto dan ook niet komen. Ergens in het Noorden van Lapland brach ten wij een geheelen dag door met pogingen om onzen wagen uit een moeras te halen, waarin hij geraakt was en wij kwamen tot de conclusie dat het nutteloos was, te trach ten onze reis naar het Noorden voort te zetten. Toen wij nog eenige mijlen ten Zuiden van de noordelijke grens van onzen tocht waren maakten wij eens een snellen, opwindenden rit door een brandend bosch. Wij hadden een heel eind gereden langs een spoor door het woud, bij het licht van de middernachtzon, toen wij plotseling ontdekten dat zelfs al was er dan zonlicht, de hemel toch buitengewoon helder'was. Eerst schonken wij aan dit ver schijnsel niet veel aandacht, maar spoedig werd de toestand zoo dat wij begrepen, dat er iets niet in den haak was. Honderden ren dieren en vele andere dieren, die alle uit één richting kwamen, snelden ons voorbij; wij roken een eigenaardige brandlucht; de roode gloed in de lucht werd steeds sterker en toen werd het ons plotseling duidelijk dat wij be dreigd werden door een boschbrand. Eerst waren wij er nog niet zeker van of de toestand ernstig was of niet, maar in ieder geval verlangden wij toch naar een veilige plaats. Wij raadpleegden dus onze kaarten en zagen dat er ongeveer twintig mijl verder naar het Noorden een rivier en een meer wa ren. Zoo hard rijdende als wij konden langs het smalle spoor gingen wij op dit doel af, terwijl het vuur zich snel in onze richting uitbreidde en met een gevoel van groote dankbaarheid zagen wij eindelijk water. Wij reden dwars door de rivier heen en vonden aan den anderen kant een verlaten hut, waarin wij den nacht doorbrachten, terwijl het bosch om ons heen in lichte laaie stond. Den volgenden morgen werd het ons pas duidelijk dat wij nauwelijks aan den dood ontsnapt waren want 't deel van het bosch waar wij dóór gereden waren was gedurende den nacht geheel door brand verwoest en bood een triest schouwspel van verkoolde en zwarte boomstronken. Gedurende dezen tocht naar de Poolstre ken waren wij, om een goede gemiddelde snelheid te behouden, gewoonlijk tot 11 of 12 uur des avonds op weg en het gebeurde her haaldelijk dat wij, als wij in dorpen en kleine steden aankwamen, menschen moesten wek ken om voedsel en nachtverblijf te vragen. Ofschoon wij dus op deze wijze wel eens laat overlast bezorgden, moet ik zeggen dat wij altijd door de goedhartige Zweden vrien delijk en gastvrij werden welkom geheeten. Zij stonden er vaak op, ons in hun kleine woningen, een uit vier gangen bestaanden maaltijd voor te zetten. Niets was hun te veel voor ons. De gastvrijheid, die wij overal on- RECHERCHEUR DE JONG EN HET GEHEIME DOSSIER. In het Hbld. schrijft mr. B. P. Gomperts in verband met de zaak Giessen-Nieuwkerk o.a.: „Over de rol, die De Jong voor de rest heeft gespeeld, vindt men in het arrest niets, behoudens de eenigszins schamper aandoen de opmerking, dat het echtpaar Bussels, even als Van Oosten, die speciaal van Groningen naar Deventer was gezonden om eenige weken met zijn vroegeren kameraad Klun- der uit te gaan, tot taak had Kiundct uit te hooren. „Intusschen wat het Hof omtrent De Jong als vaststaand aanneemt, is reeds op zich zelf erg genoeg. De Jong zal natuurlijk volhouden, dat hij geen pressie heeft uit geoefend, en dat hij slechte geoorloofde „trucs" heeft uitgehaald. Ofschoon De Jor.g door he»t Hof is „geoordeeld", moet erkend worden, dat met dit oordeel het laatste woord over dezen rechercheur niet kan zijn gesproken. Het is m. i. de plicht van de overheid gelijk het ook is een recht van De Jong om hot geheele optreden van dezen rechercheur aan een administratief of strafrechterlijk onderzoek te onderwer pen". „Er is met dit „geheime dossier" in deze zaak niet meer of minde».- dan een schan daal gebeurd, nog afgescheiden van het er gerlijke feit, dat in elk geval de rechtbank te Dordrecht dat dossier wel heeft gekend, terwijl de verdediging he't nooit eerder ge zien heeft dan: bij de behandeling der re visie aan het hof te Amsterdam. De verde diging heeft het ook nid: gezien, toen het verzoek tot revisie voor den Hoogen Raad aanhangig was. „Het hof te» Amsterdam kon eerst komen tot zijn opvatting omtrent de pressie, waar onder de Kroons stonden van de zijde van Di' Jong omdat het uit het z-g. geheime dossier de rol kon volgen, die De Jong in deze heeft gespeeld. Is het geen schande, dat de verdediging van dergelijke belang rijke gegevens niet eerder kennis lieeft kun nen krijgen?" dervonden was inderdaad een van de aan trekkelijkheden van onzen tocht. Op een oude brug over de Torrea in Zwe den ontsnapten wij nóg eens aan den dood. De oude, houten brug, die meer dan hon derd jaar oud is, is juist breed genoeg voor een kleinen wagen. Toen wij de rivier voor den, hadden wij de brug gezien en dadelijk besloten er overheen te rijden. Toen wij er ongeveer halverwege op waren hoorden wij de planken schudden en rammelen en eenige mannen op den anderen oever schreeuwden ons iets toe. Wij verstonden niet wat zij zei den en dachten dat zij er misschien alleen maar bezwaar tegen hadden dat wij foto's maakten. Wij reden dus door, terwijl het kra ken en rammelen steeds sterker werd. Toen wij aan den anderen kant waren gekomen werden wij dadelijk omringd door gesticulee- rende mannen en toen vernamen wij voor den eersten keer dat de brug slechts een voet brug was; dat er nooit te voren een auto over gereden was; dat de brug als onveilig be schouwd werd en dat er aan beide kanten een bord stond met de voor voetgangers be stemde waarschuwing dat zij zelf de ver antwoording droegen als zij over de brug liepen. De climax kwam Juist op dat oogenblik: het middengedeelte van de brug stortte in en viel in den vijftig voet diepen afgrond. Wan neer wij vijf minuten langer op de brug ge bleven waren zouden wij zeker óók naar be neden zijn gestort. In Januari van dit jaar scheelde het weer niet veel, of wij waren niet meer in het land der levenden geweest. Mijn man en ik deden mee in de Monte Carlo Rally. Toen wij door Pommeren reden, op weg naar Berlijn, in den tijd waarin geheel Europa door strenge vorst werd geteisterd, werden wij op een eenza men landweg, mijlen ver van bewoonde stre ken, overvallen door een geweldigen sneeuw storm. Onze toestand werd er niet prettiger op door de wetenschap dat het land onveilig werd gemaakt door wolven die reeds eenige menschen in de buurt gedood hadden. Maar ook zonder wolven waren wij er al ellendig genoeg aan toe. De sneeuw werd met ge weldige kracht voortgedreven en kwam als lava van een berg afstroomen; zij drong zelfs door in onzen gesloten wagen- Binnen eenige minuten was de auto eenige voeten diep In de sneeuw begraven en daar wij dun gekleed waren, was het eenige wat wij doen konden de auto achter laten en een schuilplaats gaan zoeken. Wij liepen dus over een afstand van een paar mijl door den sneeuwstorm totdat wij een kleine hut vonden aan den kant van den weg. Wij klopten aan maar in het eerst dacht de be woner dat wij roovers of landloopers waren en wilde ons niet binnenlaten. Hij had ech ter de deur geopend en in onze wanhoop drongen wij met geweld naar binnen. Wij hadden beiden zeer te lijden van de ver schrikkelijke koude. Ongelukkigerwijze had mijn man geen handschoenen en het gevolg hiervan was dat hij gedurende eenigen tijd zijn handen bijna niet tot zijn wil had. Toen de oude man zag in welk een toestand wij verkeerden veranderde hij geheel en toonde zich zeer gastvrij, maar daar er slechts één bed in de hut was, moesten wij den nacht op den grond doorbrengen. Den volgenden morgen gingen wij terug naar de plaats waar wij den auto hadden laten staan. Hij was bijna geheel onder de sneeuw verdwenen. Maar de kap was nog juist zichtbaar en met de hulp van eenige mannen slaagden wij er in, hem „uit te gra ven." De motor was natuurlijk totaal on bruikbaar geworden. Met paarden en sleden werd de auto honderd mijlen verder, naar Berlijn vervoerd en van daaruit seinden wij naar Engeland om een nieuwen motor, die juist bijtijds aankwam om hem in den auto aan te brengen en ons in staat te stellen ver der met de Rally mee te doen. (Nadruk verboden). Voor den Inlioud dezer rubriek stelt de Redacth zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. WERK IJMUIDEN-OOST. DE STAKING VAN SCHILDERS GEZELLEN. Gdachte Redactie. Naar aanleiding van het bericht in uw blad van 1 October jj. betreffende de schil dersstaking bij de firma Keuter en v. d. Waal, verzoeken wij u het volgende te» willen op nemen in uw veel gelezen blad. Dat bericht wil aantoonen dat voor het eene type woning f 55 en voor de andere f 60 betaald wordt, en er zoodoende 42 a 45 gul den per week verdiend kan worden. Dit is geheel onjuist. De persoon die deze gegevens versteekt heeft schijnt niet met rekenen op de hoogte te' zijn. Of tracht men op een listige wijze het publiek e'en geheel anderen kijk op deze goed georganiseerde staking te geven? Want wanneer een behoorlijk vak man in 8 dagen tijd (dus 68 uur) een woning kan afwerken, geeft dit e'an uurloon van 81 cent. Berekent men dit tegen een werkweek van 48 uur, dan kunnen wij niet hooger komen aan f 38.88, hetgeen in den nieuw bouw zeer onvoldoende is. Rente en vacantie*- zegels hebben hiermede niets te maken, daar deze geheel contractueel zijn vastgelegd. Namens de schildersgezellen, W. WASSENBERG. OMZE GROEMTJE5 B n DlM5DAG |W| DON DERDAG jjg 1 ZATERDAG 1^ KORFBAL HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG Westelijke afdeeling. Eerste klasse Noord-Holland. Westerkwai-tierHercules. D. T. V.Excelsior. D. D. V.—Koog-Zaandijk. OiympiaSwift. Zuid-Holland. FluksHet Zuiden. H. S. V.Ons Eibernest. H. K. V.—Velox. Deetos—Vitesse. Tweede klasse A: D. V. D.Qosterpark. K. V. D.—D. E. V. LutoBilthoven. Z. K. V.Ready Tekca II. Tweede klasse B: Sportief—K. V. K. V. HaarlemReady Tekca. Koog-Zaandijk ETEen dracht. B. E. P.—Westerkwartier II. Tweede klasse C Die HagheRozenburg. ReadyDeetos H II. B. S.—A. L. O. O. S. C. R.—D. K. C. Oostelijke afdeeling. Eerste klasse A. HellasNoviomagum. Onder OnsZ. K. C. Eerste klasse B. RigtersbleekAchilles (5 Oct.). Naas—A. K. C. D. O. S.—H. K. C. Noordelijke afdeeling. Eerste klasse. NicRood Zwart. SpartaV oorwa arte. Wordt KwiekFriso. SCHAKEN. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP. Doderdag is te Heidelberg de negende par tij van den schaakwedstrijd om het wereld kampioenschap tusschen Bogoljubow en Al- jechin gespeeld. Na den 30sten set werd de partij remise verklaard. De stand is nu: Al- jechin 6 en Bogoljubow 4 punten. HOCKEY NED. HOCKEY- EN BANDY BOND. HOCKEY-DAG. De Hockey-dag wordt verspeeld op twee dagen nl. een voorronde op Zaterdag en op Zondag, de eindwedstrijden op de terreinen van de Amsterdamsche Hockey- en Bandy- Club naast het Stadion te Amsterdam. SNELWANDELEN. HAARL. WANDELSPORT-VEREENIGING. Bovengenoemde vereèniging houdt Zondag ee nwedstrijd in snelwandelen van Haarlem naar Amsterdam en terug. Hieraan zullen deelnemen vijf personen, die bij loting zijn geplaatst als volgt: No. 1 A. de Nijs, 2 J. v. d. Berg, 3 W. Halderman, 4 A. Govers, 5 T. Kooien. De start zal plaats hebben te 9 uur aan de Breestraat. Vervolgens is de route: Nieuw- straat, Groote Houtstraat, Ged. Oude Gracht, Spaarne, Melkbrug, Hoogstraat, Spaarnwou- derstraat, Amterdamsche Vaart naar Am sterdam. Controleurs zullen de loopers per fiets vol- Sr zal getracht worden het record van J. D. Koopman te verbeteren. Dit was op 30 Juni 3.33.2 (in 1925 was dit 3 uur). Koopman zal zelf niet meeloopen, maar zal dienst doen als controleur. SCHERMEN. HAARLEMSCHE SCHERMCLUB. Er zijn Nationale Competitie-wedstrijden uitgeschreven door den Kon. Ned. Amateur Schermbond in de schermzaal „Brassinne" aan den Raamsingel. Zaterdag op Floret voor dames te drie uur Haarlemsche Schermclub tegen de Amster damsche Schermclub. Zondag op degen en sabel voor heeren te 10 uur van. Haarlemsche Schermclub tegen Leïdsche Schermvereeniging A. E. W. en de Haagsche Schermbond tegen de Scherm vereeniging Giandomehici I. Te 2 uur Haar lemsche Schermclub tegen den Haagschen Schermbond I en de Leidsche Schermver eeniging A. E. W. tegen de Schermvereeni ging Giandomenici.. VOETBAL HERMES-D.V.S.—E. D. O. Men schrijft ons: Na de nederlaag tegen Stormvogels en de overwinning op H.V.V. (beide op eigen ter rein), gaat E D.O. thans haar geluk beproe ven in Schiedam. De roodzwarten zullen evenwel goed doen, om zich niet blind te sta ren op de groote overwinning van jl. Zondag; de tegenpartij mag niet onderschat worden. Het is al meermalen gebleken dat de Schie dammers op eigen terrein heel wat prestee- ren. Als de roodzwarten het spel kunnen ont plooien, dat zij tegen H.V.V. speelden, dan zijn wij er van overtuigd dat zij minstens één punt kunnen bemachtigen. Het E.D.O.-elf tal komt als volgt uit: H. P. de Kiefte. C. v. d. Kuyl, H. Boeree, H. v. Weere, J. Perukel, C. v. d. Laan, J. Koene, A. v. Orde, A. Steffens, J. L. Perukel, H. Oome. E. D. O. II—HILVERSUM II. De roodzwarte reserves spelen Zondagmid dag twee uur aan de Kleverlaan tegen Hil versum H met het volgende eiftal: F. v. d. Berg. H. Zoet, H. Swart. J. Steffens, W. Zandstra. C. Breems, C. de Waard, M. Karper, H. Dona, J. Veld- meijer, W. Caliaad, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. Fa. Gebr. BRAKEL SOPH1APLEIN 6—14 HAARDEN ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE Morgen gaat ook de Zaterdagmiddagcom petitie van den Haarl. Voetbalbond weer be ginnen. De eerste afdeeling Is eenigszins uit gebreid, doordat de eerste elftallen van R. C, V. (Velsen) en V. E. W. bij keuze zijn gepro moveerd: Ulysses II evenwel, dat het vorige seizoen ki deze afdeeling uitkwam, is naar de tweede afdeeling verhuisd. Ook deze laat ste afdeeling is grooter geworden: de nieuwe elftallen zijn hier: Vliegende Vogels 1, V. E. W. 2, V. V- IJ 3 en R. C. H. 2; D. V. O. en Ulysses 3 zijn uitgevallen. Voor Zaterdag a.s. zijn de volgende wed strijden vastgesteld: AFDEELING L Kennemerland 1IJ. F. C. 1 V. V. IJ 1—Tweede Jeugd 1 Ulysses 1—R. C. V. 1 AFDEELING II Telefonla 1—V. V. IJ. 3 Vliegende VogelsKennemerland 2 R. C. V. 2—Ulysses 2. De kampioenen gaan dus bij Kennemer land op bezoek. In het vorige seizoen won IJ. F. C. op 't nippertje; de ploeg is sindsdien, wat de achterhoede betreft, zwakker doordat het solide backstel. Pronk en Van Gelder lid van Stormvogels is geworden. Wij verwach ten een spannenden strijd en geven IJ. F. C. met haar schutters als de beide Van der Steens en „Witte Jan" de beste kans. Bij V. V. IJDe Tweede Jeugd lijkt, de thuisclub ons het sterkst, hoewel de Tweede Jeugd dat jeugdiger is dan de naam doet vermoeden, zoo nu en dan eens flink uit z'n slof schiet en dikwijls op onverwachte wijze van een sterken tegenstander wint. Beide teams missen hun besten speler. Groeneveld, de spil van V. V. IJ. bezet thans de midden- voorplaats in Stormvogels I en Spek Sr. van Tweede Jeugd is naar elders verhuisd. Ook in den wedstrijd UlyssesR. C. V. heeft de thuisclub, die in de voorafgaande vriendschappelijke wedstrijden uitstekend heeft gespeeld, o.i. de beste kans. Telefonia zal wel van het jeugdige V. V. IJ. 3 winnen en bij de wedstrijden VI. Vogels Kennemerland 2 en R. C. V. 2Ulysses 2 vermoeden wij, dat de bezoekers met de pun ten gaan strijken. ATHLETIEK. INTERVIEW MET NURMI. Eindelijk is het gelukt Nurml, den zwij genden Fin, een kort interview af te nemen, aldus lezen we in de Tel. Het was op de re ceptie, door den Finschen zaakgelastigde te Parijs georganiseerd ter eere der Fransche en Finsche athleten. Een Fransch journalist, een redacteur van „Le Journal", was mede aanwezig en onderhield zich eenigen tijd met den fameuzen kampioen. Gevraagd naar zijn opinie over de match FrankrijkFinland antwoordde Nurmi: De wedstrijd was zeldzaam interessant en tot het laatste oogenblik toe werd de uit slag hardnekkig bevochten. De Fransche athlctiek gaat beslist vooruit en matches, zooals die van Zondag, zullen zeker zeer voor- deelig voor Kaar zijn. Volgens mijn meening is Ladoumèguc een buitengewoon looper. Uc geloof niet. dat er op de wereld een athleet bestaat, wiens stijl even elegant en doeltref fend is. Ladoumègue zou Olympisch kampioen zijn, indien de spelen dit jaar werden* ge houden". Gevraagd hoe het mogelijk was. dat hij onlangs door den Pool Petkiewikcz op do 3000 M. geslagen werd, gaf hij hiervan de volgende verklaring: Twee dagen en twee nachten had ik ge reisd, ik was moe, de wind hinderde mij en de snelheid van mijn tegenstander heb ik onderschat. Ik werd verrast. Het beste liep ik, vijf jaar geleden. Op het oogenblik ben ik nog even goed op afstanden boven de 5000 M. Maar dezelfde prestaties als in 1924 op den kilometer, de 1500 en de 3000 M. zou ik niet meer kunnen verrichten. Ik geloof, dat ik nog enkele jaren de lange afstandswedstrij den zal kunnen loopen". ROEIEN. DE WESTELIJKE ROEIBOND-WED- STR1JDEN. De jaarlijksche wedstrijden van den Wes telijken Rocibond zullen op Zondag 13 Octo- be; a.s. voor de vijfde maal gehouden wor den Ontvangende vereeniging is ditmaal De Schie, zcodat de wedstrijden zullen plaats hebben op de Poldervaart te Schiedam, die een rechte baan van 1250 M. lengte ople vert. Do W. R. B.-wedstrijden werden voor het eerst in 1925 te Haarlem gehouden. Die Leythe won toen den beker. In 1926 in Den Haag won iiPt Spaarne, in 1927 in Leiden De Laak, in 1928 in Delft weer Het Spaarne, dat toen een bijzondere prestatie leverde door in alle race-nummers te winnen. Het Spaarne is dus houdster van den be ker, en moet dezen thans te Schiedam verde digen. Het programma is uitgebreid met een nummer Damesvier, Stijlroeien voor Senio res. waarbij de puntentelling voor de vijf „beker-nummers" is geworden: Jonge Vier (overnaadsch) 5 punten, Oude Vier (glad) 3 punten, Skiff (overnaadsch) 2 punten. Jonge Vier Dames Stijlroeien (overn.) 3 punten, Oude Vier Dames Stijlroeien (glad) 2 pun ten. Het Spaarne komt in alle vijf nummers uit. Alle Haarlemsche ploegen zijn van goed gehalte en zullen in de restende week nog goede vorderingen kunnen maken. Hoewel als altijd de tegenstand zwaar zal zijn, is er zeker een behoorlijke kans dat Het Spaarne den beker behoudt. Veel zal afhangen van de jonge vier. die in het nummer start, dat de meeste punten geeft. De oude vier van Het Spaarne is dezelfde die op de Holland Beker-wedstrijden stuur manloos uitkwam, en toen, hoewel door ver sturen op het nippertje verloren werd, gede cideerd sneller dan Die Leythe bleek te zijn. Ook De Laak komt met een zeer snelle vier uit, die dit jaar in het B-nummer op de na- tionale wedstrijden won en den Hultaer-be- ker veroverde. Dc jonge Spaarne-skiffeur maakt geoedc vorderingen, evenals de beide stijl-ploegen. Er wordt te Schiedam, bij wijze van extra-nummer (dat evenwel niet voor den beker meetelt, een nummer acht geroeid (in vitatiewedstrijd) waarvoor Laga,' Dc Maas, Nautilus en Het Spaarne zijn uitgenoodigd. SCHIETEN. GENERAAL JOUBERT. De schietvereniging Generaal Joubert heeft haar jaarlljkschen eindwedstrijd op ge weer gehouden. De resultaten zijn uitstekend. De uitslag is als volgt: Personeel. 1ste klas (max. 100 punten). I A. Janssen. 86 punten, 2 C. Eldemans, 83 p., 3 L. E. Posthumus 80 p., 1 maal 6. 4 A. Hek- ker 80 p. 2 maal 6: 5 W. Faase 79 p., 6 A. Bos 73 p.. 7 P. Zonneveld 59 p. 2de klas: 1 J. Bakker. 70 punten. 2 C. Diek- mann 66 p.. 3 W. Koelemij 62 p.. 4 J. Zand stra 58 p.. 5 J. de Vries 52 p.. 6 Jan Bos 50 punten; 7 Ban Bos 44 p.. 8 Th. v. Velsen 43 p., 9 H. Bakker 37 p. Vrije baan. 1ste klas. (max. 60) 1 W. Faase 59 p.. 2 A. Janssen 58 p.. 3 L. E. Posthumus 55 punten. 2e klas: l W. Koelemij 51 punten, 3 C. Kiekmann 47 p.. 3 J. Bakker 40 punten. Kampioen, lste klas: A. Janssen. 144 pun* ten. 2e klas: W. Koelemij 113 punten, C. Diek- mann 113 punten (loten). Geluksbaan. 1 A. Janssen 38 punten 2 C. Eidermans 37 p.. 3 L. E. Posthumus 35 p.. 4 C. Diekmann 33 p., 5 A. Hekker 32 p.. 6 A. Bos 32 p.. 7 W. Koelemij 31 p.. S H. Bakker 19 p, 9. J. de Vries 18 p., 10 J. Zandstra 17 punten. De prijsuitreiking heeft plaats op Donder dag 10 Oct. a.s. GYMNASTIEK. VERGADERING TURNLUST. Turnlust te Beverwijk hield zijn half-Jaar- lijksche vergadering onder leiding van den heer J. Honig. De aftredende bestuursleden werden her kozen. nl. de dames J. Visscher-Hoflnnd en D. Hoogland als commissaressen en dc heer R. Gcrssen als penningmeester. Besloten werd, ditmaal twee winter-ultvoe- ringen te geven op twee achtereenvolgende dagen in begin Februari in het Kennemcr- Th eater. Het in 1931 te vieren 20-jarig bestaan zal zoo mogelijk gelegehheid geven tot het. hou den van een massa-uitvoering in liet. Ge meentelijk Sportpark door dames en hoeren uit den turnkring Alkmaar c o., don Ken- nemer Turnkring, en Noord-Holland's .Zui derkwartier. De aasplranten krijgen dan een afzonderlijk feest. De onderlinge wedstrijden zullen 16 Octo ber a.s. worden gehouden. Als eventueel bestuurslid van den Kenne- mer Turnkring koos de vergadering den heer J. Honig, en als afgevaardigden naar de jaar vergadering van dien kring dc heeren R. Gerssen, F. Scholts, C. Versteeg en B. J. Wie- land Los. Besloten werd, een rentelooze leening in aandeden uit te geven ten dienste vail do aanschaffing van een vlag voor de dames- afdeeling. KRACHTSPORT De Haarlemsche Krachteport-Vereeniging „Haarlem" hield Dinsdagavond een buiten gewone vergadering. De voorzitter, de heer H. Scheffer, deelde mede dat deze vergade ring voornamelijk is uitgeschreven om het vieren van het eerste lustrum te bespreken. Door het aanschaffen van nieuwe worstel - matrassen met dekkleed kunnen geen groote uitgaven voor dit feest gedaan worden. Het bestuur heeft daarom gemeend een feestcommissie te benoemen, onder leiding van het bestuurslid N. Harting met eigen leden eenige tooneelstukjes op te voeren. Een feestcommissie werd benoemd, be staande uit de heeren Folk. Harting. Hooning, Sieraad en H. Kokkelkoren, terwijl 16 leden zich opgaven voor het opvoeren van eenige tooneelstukjes. Verder werd besloten de Krachtsport-Ver- eeniging ,.S. S. S." uit Alkmaar in hot laatst van October uit te noodigen voor een steden- kamp tegen dc II.K.V. „Haarlem". BILJARTEN. JUBILEUM-WEDSTRIJDEN BIJ „HAARLEM-NOORD". De nederlaagwedstrijden van bovengenoem de biljartvereeniglng zijn Woensdagavond in café Van den Bos voortgezet in klasse A. Na de vooruit gespeelde partij Bocrwlnkel- Verlicyde op verleden Maandag werden nu de overige drie partijen gespeeld. Het eerst traden in hei strijdperk Zitman (Vriendenkring) en Vos (Haarlem Noord). Op de 8ste beurt maakte de eerste reeds een mooi gespeelde serie van 33 en nam daar door de leiding: doch Vos toonde zich een goed wedstrijdspeler. Met zeer regelmatig spel wist hij zijn tegenstander, die een tij delijke inzinking had, vóór te komen en te blijven. Wel kwam Zitman op hot laatst nog even opzetten, maar zijn partner bleef in de meerderheid. In 37 beurten maakte deze de 150 caramboles cadrc vol. Zitman noteerde toen 123 caramboles. In de volgende partij bonden Verhaarcn (Vriendenkring) en Van Tiigt. (Haarlem Noord) den strijd aan. De bezoeker speelde aanmerkelijk beneden zijn kracht, terwijl Van Trigt zijn gewone spel liet zien. Zeer regelmatig vergrootte hij steeds zijn voor sprong, zoodat de gast tenslotte met grooten achterstand het onderspit moest delven. De stand was: Verhaaren 95 in 44 beurten, Van Trigt 150 caramboles cadre in eveneens 44 beurten. Nu stond de laatste speler van „Vrienden kring" voor een hopelooze taak om aan de gastheeren een nederlaag toe te brengen. We! deed Coplnl Sr. als altijd zijn uiterste best en wist den achterstand van I3G punten op de eerste drie partijen in te krimpen tot 94, wat voor dezen taaien wedstrijdspeler een groote voldoening was. Hij speelde vooral op het laatst zeer vast en won dan ook van Meeuwenoord met den stand 15o om 108 in 39 beurten. Het eindresultaat was: „Vriendenkring" 464 caramboles, „Haarlem Noord" 558 caram boles. OLYMPISCHE SPELEN 1932. Vergadering F. I. N.*A. Het bureau van de F.I.N A. vergaderde de zer dagen te Londen. Besloten werd o.m. liet verzoek van het Amerikaansche Olympisch Comité, om het aantal zwemnummers te verminderen, af te wijzen. Voorts zullen van 18 Augustus 1932 de Olympische zwemwed strijden plaats vinden. Veranderingen ir. de amateursreglementen werden niet gemaakt, daar deze in hun huldigen vorm absoluut voldoen. Eenige zwemrecords. welke door ae Vereenigde Staten aan de F.I.N.A. waren voorgelegd om deze te homologceren, werden niet erkend,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11