ste r.tabak HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 11 OCTOBER 1929 BINNENLAND DE GRUWELIJKE MOORD TE ROTTERDAM. Nog geen spoor van den dader. DE POLITIE ONTVANGT VELE INLICHTINGEN. HET ZOEKEN NAAR „STILLE GETUIGEN". Zooals wij gisteren reeds meldden is Woens- 1 dagavond in den polder Blijdorp bij Rotter dam het lijk gevonden van een 10-jarig meis je, dat dien avond uit de Coolschestraat door een man per fiets ontvoerd was. De N. R. C. meldt thans nog het volgende over dit afschuwelijk misdrijf. Woensdagavond tegen 7 uur speelden eeni- ge meisjes in de Coolschestraat te Rotterdam. Zij hadden daarbij een cent verloren en toen ze daarnaar gingen zoeken, voegde zich een man bij hen, die druk hielp zoeken. Even la ter vroeg hij aan een van de meisjes, de 10- jarige Marietjc v. O., een dochtertje van den spoorwegmachinist Ab. R. H. v. O., of zij ook den weg wist naar de nieuwe brug over het verbindingskanaal bij de Schie. Toen het meisje daarop bevestigend antwoordde, vroeg hij. of zij hem dan even den weg wou wijzen. Zij is daarop achterop zijn fiets gaan zitten, Waarna zij samen zijn weggegaan in de richting van de tunnel bij den Beukels- dijk. Een zusje van Marietje is kort daarop naar huis gegaan, waar zij aan haar moeder vertelde, dat Marietje met een onbekenden man op de fiets was meegegaan. De moeder maakte zich dadelijk zeer ongerust en liet haar man roepen, die in de buurt in een café zat. Deze is dadelijk gaan zoeken.'Bij de tun nel ontmoette hij twee agenten, aan wie hij vertelde, wat er was gebeurd. Daarna is hij ln den BI ij dorp polder gaan zoeken, zonder dat hij zijn dochtertje heeft kunnen vinden. Hij is vervolgens naar den politiepost aan den Schieweg gegaan, waar hij aangifte heeft gedaan van de vermissing van zijn kind. Ter stond zijn daarop een hoofdagent met vier agenten en een agent van de hondenbrigade met een politiehond het terrein gaan afzoe ken. Dit onderzoek heeft geen resultaat op geleverd. Naderhand is een van de buurt- agenten nogmaals den Blij dorppolder gaan afzoeken. Op het laatste oogenblik, toen hij eigenlijk al weer weg wilde gaan, zag hij tusschen de vrij hooge struiken iets bewegen. Hij richtte daar dadelijk zijn lantaarn op en zag, dat het een paartje was, maar dadelijk daarna zag hij in de onmiddellijke nabijheid het gezochte meisje liggen. Al dadelijk zag hij. dat het kind dood was en dat zij op gru- wellce wijze was mishandeld. Terstond heeft hij de autoriteiten van zijn vondst op de hoogte gesteld. Toen zijn dadelijk de substituut-officier van justitie, mr. Schutter, de commissaris van politie in de eerste afdeeling, de heer Hanewinckel, en de inspecteurs Beekman, Greveling, Kalkman, Cuperus en Tas, van den fototechnischen dienst, op onderzoek uitgetrokken. De plaats, waar het lijkje was gevonden, is dicht begroeid en een cirkel van 50 M. middellijn werd kaalgeschoren, om het onderzoek te vergemakkelijken. Inspecteur Tas heeft een kabel gelegd van de straatverlichting af, teneinde schijnwer pers te kunnen gebruiken bij het fotografee- rehY Dr. Hulst uit Lelden, was verhinderd om Woensdagnacht te komen, omdat hij een spoedgeval te Leiden had te behandelen. Dr. Hesseling uit Arnhem is toen terstond per auto uit Arnhem naar Rotterdam gekomen. Het onderzoek heeft o.a. uitgewezen, dat het meisje vermoedelijk reeds om half-acht is overleden. De geneesheer-deskundige dr. Hesselink kwam, naar wij in de Tel. lezen om zes uur Donderdagmorgen in Rotterdam aan. Van zes tot acht uur heeft dr. Hesselink daarop ter plaatse het lijkje onderzocht. Vervolgens is het lijkje naar het ziekenhuis Coolsingel overgebracht, waar dr. Hesselink het onder zoek voortzette. Nadat de geheele omgeving nog eens nauw keurig was opgenomen, heeft men in een omtrek van vijftig vierkante meter de plaats geheel kaal geschoren en opnieuw gezocht naar „stille getuigen". Het onderzoek is buitengewoon moeilijk. Het heeft nl. Woensdagavond hard geregend, zoadat eventueele voetsporen onmiddellijk uitgewischt zijn. De hoog-opgaande struiken maken het eveneens moeilijk in den omtrek sporen te vinden. Men vermoedt dat de dader de plek te halfacht reeds heeft verlaten en het onheil toen al geschied was. Toen de buurtagent het lijkje vond was het reeds koud en eenigszins stijf. Ook is het buitengewoon lastig een goed signalement van den dader op te geven. Men moet hier uitsluitend afgaan op het getui genis van kinderen, die in hun verklaringen wel positief, doch onderling zeer afwijkend zijn. Men spreekt van een leeftijd tusschen zestien en dertig jaar. Alleen weet men, dat de dader blootshoofds is geweest. Men ver- gete ook niet, dat het. tegen zeven uur in den avond op het oogenblik reeds donker is, zoo dat de kinderen en evenmin de buren goed hebben kunnen waarnemen. De moeder van het vermoorde meisje heeft wel uit het raam gezien, dat- het kind achter op de fiets stapte, doch ook zij kon slechts een zeer vaag sig nalement geven van den fietsrijder. Vast staat. dat omstreeks zeven uur de man met het kind door den Tunnel is gereden. Deze tunnel is goed verlicht en men hoopt, dat wellicht voorbijgangers zich zullen herinne ren. den man daar te zijn tegengekomen. Het meisje was blootshoofds, hacï blond, kort haar en was gekleed in een lila-bruinen wol len mantel met wollen kraag, lage blauw grijze sportkousjes en lichtbruine lage riem- schoentjes. De commissaris van het bureau Groote Paauwensteeg houdt zich voor de geringste aanwijzing ten sterkste aanbevolen. Het onderzoek in de zaak betreffende den moord op de 10-jarige M. v. O. uit de Cool schestraat. gepleegd in den Blijdorppolder te Rotterdam, is Donderdag, naar de N. R. C. meldt, den geheelen dag met kracht voort gezet. Naar aanleiding van de publicaties in de dagbladen zijn velen op het bureau aan de Groote Paauwensteeg gekomen om inlichtin gen te geven. Zooals het in dergelijke geval len meestal gaat, zijn hier vele inlichtingen bij. welke voor het onderzoek voorloopig van minder belang lijken. Vele van deze verkla ringen hebben betrekking op voorvallen, waarbij den laat-sten tijd mannen jonge kin deren hebben meegelokt. Nagegaan moet worden, of bij een van deze vele gevallen ook een dader is betrokken, die eenigszins beantwoordt aan het signalement, dat men van den dader van den afschuwelijken moord in den Blijdorppolder heeft. Den geheelen dag heeft de wachtkamer van het politiebu reau vol gezeten met allerhande menschen. die het een of ander konden meedeelen. Tal van bewoners uit de Coolschestraat en vooral vele kinderen, die omstreeks zeven uur Woens dagavond in die straat buiten hebben ge speeld, zijn gehoord. Daar uit den aard van de zaak de verklaringen op sommige punten nog al eens van elkaar afwijken, moet alles zorgvuldig worden gezift en gecombineerd, wat op zich zelf ook al weer veel arbeid vraagt. Het lijkje en de kleeren van het slacht offer zijn in beslag genomen. Vandaag zou in het ziekenhuis aan den Coolsingel worden geschouwd Bij het onderzoek is weer eens aan het licht gekomen, welk een poel van zedeloos heid de Blijdorppolder in de buurt, van de Melkmarkt bij duisternis is. Waarschijnlijk zullen ingrijpende maatregelen worden voor gesteld om hieraan paal en perk te stellen. Den geheelen dag is het gisteren bijzonder druk geweest in de Coolschestraat. Een groot aantal nieuwsgierigen bleef in de buurt het gebeuren bepraten. Met een lijst wordt ge collecteerd voor bloemen bij de begrafenis van het slachtoffer. Uit het onderzoek is o.a. nog gebleken, dat, voordat de dader de buiten spelende meisjes heeft aangesproken, hij een paar maal de straat is heen en weer gefietst, als wilde hij eerst poolshoogte nemen. De Tel. meldt nog: De directe getuigen van het drama zijn slechts kinderen. Alleen een 15-jarige jongen is vrij positief in zijn verklaringen en blijkt goed te hebben waargenomen. Aan zijn mededeelingen heeft men althans eenige houvast. Het onderzoek zelf heeft zeer grondig plaats gevonden. Men is geen enkel détail voorbijgegaan. Zoodra de moord ontdekt werd, heeft men alle maatregelen genomen om te voorkomen dat onbevoegden het ter rein zouden betreden. De plek van de mis daad is nauwkeurig afgezocht en men heeft er wel zijn tijd voorgenomen om nauwkeurig op de plaats van het misdrijf naar „stille ge tuigen" te zoeken. In clat opzicht is men trouwens niet onfortuinlijk geweest. Verder is door den Zedendienst te Rotter dam navraag gedaan naar de namen en portretten van personen, die men tot een lage daad als hier bedreven is, in staat acht. Niets is nagelaten, wat tot de oplossing van het lugubere raadsel kan bijdragen en syste matisch wordt aan alle zijden verder ge werkt. ALASTRIM. Sedert de vorige opgave hebben zich in Rotterdam twee niéuwe gevallen van alastrim voorgedaam Gisteren Is te Delft één nieuw geval van alastrim vastgesteld. Na geneeskundig onderzoek is gebleken, dat het ziektegeval te Arnhem, dat als alastrim werd beschouwd, vrij zeker geen alastrim is. De patiënt blijft echter nog en kele dagen in observatie. Een zesde geval te Schiedam. Te Schiedam is Donderdag het zesde geval van alastrim vastgesteld bij een kindje van ongeveer 7 maanden uit de Reaumurstraat, dat naar de alastrim-barak is vervoerd. De familie was niet ingeënt. Er bevinden zich thans nog vijf patiënten in de barak; de eerste Is genezen. Gistermiddag hebben de hoofdinspecteur en de Inspecteur van de Volksgezondheid, dr. Terburg en dr. Hulshof Pol, een bezoek aan de barak gebracht. Zij werden rondgeleid door dr. A. H. de Bruyn, directeur van het ge meenteziekenhuis. Zij gaven hun tevreden heid te kennen over de inrichting en vooral over het feit, dat deze barak voor een groot aantal patiënten, zoo noodig pl-m. 75, is in gericht, aldus de N.R-C. KINDERVERLAMMING. GEVALLEN TE BAFLO EN NUMANSDORP. Naar de N.R.C. verneemt, zijn tot nu toe 7 gevallen van kinderverlamming te Baflo (Gr.) voorgekomen, alle bij kinderen beneden den leerplichtigen leeftijd. Drie ervan zijn over leden. De overigen zijn naar de barakken van 't Academisch iZekenhuis te Groningen overgebracht. De rijksinspectie voor de volks gezondheid heeft alle mogelijke maatregelen genomen om uitbreiding der ziekte togen te gaan. Naar het Hbld. verneemt, zijn in de ge meente Numansdorp (Z.H.) vijf nieuwe ge vallen van kinderverlamming geconstateerd In totaal zijn er thans zeven gevallen. DEPARTEMENT VOOR VOLKSWELVAART? Verzoek van het Landb ouwe omit Het Kon. Ned. Landbouwcomité hoeft zich tot de Tweede Kamer gewend met een adres waarin wordt gezegd, dat een directeur- generaal van den Landbouw als hoofd van den betrokken dienst zonder groote schade voor onze volkswelvaart niet kan worden ge mist en dat het voor een zoo efficient moge lijke functionneering van den staatsdienst voor den Landbouw gewenscht is, de directie van den Landbouw onder te brengen "bij een departement van Volkswelvaart, omvattende den Landbouw, Nijverheid, Handel en Ar beid. Het Landbouwcomité is voorts van oordeel, dat met het verleenen van rijksvoorschotten voor te stichten boerderijen op woesten grond, groote voorzichtigheid dient te worden be tracht- en beveelt aan het benoodigde kapitaal voor het ontginnen van woeste gronden ter beschikking te stellen van ont-ginningsmaat- schappijcn. DE STAKING IN OOSTELIJK-GRONINGEN. Wordt Maandag opgeheven. RUMOERIGE VERGADERING TE WINSCHOTEN. In de tweede te Winschoten gehouden ver gadering van stakers ter bespreking van het herhaalde advies van het bestuur der werk liedenorganisatie tot aanvaarding van het bemiddelingsvoorstel moet het nogal frisch zijn toegegaan. Aan „Het Volk" wordt daar omtrent gemeld De tweede stakersvergadering was voor het overgroote deel bezet door stakers uit Finsterwolde. Kwaadwillige elementen had den klaarblijkelijk afgesproken, niet te ver gaderen, maar het hoofdbestuur van den Landarbeidersbond en de aanwezige bestuur ders van het Nederl. Verbond van Vakver- eenigingen uit te schelden en te molesteeren. De inleiding, waarin de heer Hiemstra de situatie van het oogenblik uiteenzette en het eenstemmig advies van hoofdbestuurs- en bondsraadvergadering van den Landarbei dersbond, van bestuurs- en besturenvergade- ring van het N.V.V., verdedigde, werd nog tamelijk ernstig aangehoord. Maar zoodra had daarna niet een der aanwezigen zijn scheldpartij tegen de bestuurders afgedraaid, of de hel brak los. Het werd een hysterische schreeuw- en scheldpartij. De voor rede niet vatbaren bestormden het podium en zetten daar hun giftige uitvallen tegen de bestuur ders voort. Waarschijnlijk was van het lawaai iets naar buiten doorgedrongen en werd de po litie gewaarschuwd. Eerst kwam één agent, daarna kwamen twee rijksveldwachters en even daarna enkele marechaussees de zaal in en posteerden zich op het podium. Dadelijk zongén de schreeuwers toen een toontje lager en langzamerhand dropen ze af. Maar hun doel was bereikt, ze hadden de vergadering in de war geschopt, van argumenteeren en rustig beslissen was geen sprake geweest. Twee andere vergaderingen van stakers waren wat rustiger. Het hoofdbestuur van den Nederl. Landar beidersbond heeft Donderdag in een te Utrecht gehouden vergadering, overeenkom stig het advies van den bondsraad en na ge pleegd overleg met het bestuur van het Nederl. Verbond van Vakvereenlgingen, be sloten, met ingang van as. Maandag de sta king op te heffen en het, vroeger vermelde, bemiddelingsvoorstel van den heer Buiskool te aanvaarden. De landbouwers hebben dat voorstel ook aanvaard, aldus de N.R-C. VEEL PALING. In de kortgeleden afgesloten Wieringer- mèer worden de laatste dagen buitengewoon groote hoeveelheden paling gevangen, meldt de N.R.C. Uit de vaak tot berstens toe ge vulde fuiken kwam vele malen meer dan 100 pond, In sommige fuiken zaten de palingen zoo dicht op elkaar, dat de meeste gestikt waren. In enkele dagen bedroeg de vangst duizenden ponden. HET WERKTIJDENBESLUIT EN DE KAPPERS. EEN ADRES AAN DEN RAAD. De afdeeling Haarlem van den Ned. Kap- persbond heeft een adres aan den gemeente raad gericht, waarin o.a. gezegd wordt, dat krachtens het Werktijdenbesluit aan het personeel werkzaam in winkels elke week, be halve den wekelijkschen rustdag, een middag en avond vrijaf gegeven moet worden van des middags 1 uur af. Het vrijaf geven op werkdagen, terwijl de zaken geopend moeten blijven, heeft, zoowel voor zaken met groot als met klein personeel, voor het regelmatig functioneeren voor het bedrijf, zeer veel bezwaren. Het zou voor het Kappers-bedrijf het minst schadelijk en het minst bezwaarlijk zijn, als het vrijaf geven van het personeel gepaard kon gaan met het op een en den zelfden dag gesloten zijn van alle kappers- en barbierszaken. Het is evenwel herhaaldelijk gebleken dat het sluiten van de zaken op bepaalde dagen of uren door onderlinge overeenkomst, dus zonder - de hulp van de overheid, steeds op een mislukking is uit-geloopen. Daarom verzoekt de bond aan den raad in de „Verordening op de Winkelsluiting" de bepaling te willen opnemen, dat alle kappers- en barbiers-inrichtingen des Donderdags, na 1 uur des middags, gesloten moeten zijn, uitgezonderd de Donderdagen die vallen in een week, waarin een erkend Christelijke feestdag voorkomt en deze bepaling in wer king te willen laten gaan gelijktijdig met het in werking treden van meergenoemd Werktijden-besluit n.l. 1 Januari 1930. VAN EEN RIJDENDE TRAM GESTAPT. Donderdagavond stapte een 51-jarige dame uit een nog in beweging zijnde tram op het Frans Halsplein. Zij viel en kwam met het hoofd op straat. Zij werd liclrt gewond en binnengedragen bij dr. Breukelaar, die haar verbonden heeft- Daarop is de dame, mevrouw W. R—R-, naar haar woning in de Frans Halsstraat gegaan. TIMMERMAN GEVALLEN- De 35-jarige timmerman W. M. uit onze stad verrichtte Donderdag werkzaamheden op een in aanbouw zijnd schuurtje achter per ceel Zijlweg 26. Hij werd geroepen, keek om en viel van een hoogte van 2.75 M., waarbij hij zich aan den rug bezeerde. Na door den Ongevallendienst behandeld te zijn is hij naar het Groote Gasthuis vervoerd. Hij be hoefde echter niet opgenomen te worden. DE GESTOLEN RADIO. De Commissaris van Politie te Haarlem verzoekt er mededeeling van aan zijn bureau, afdeeling recherche, indien de radio-instal latie. ontvreemd in den nacht van 5 op 6 October j-L of een deel er van wordt aange troffen. De omschrijving luidt als volgt.: Philipstoestel (klein) no. 7936. Philips Schaalluidspreker van "52,50 no. 143841 en Philips Plaatstroomapparaat. VERKEERSONGELUKKEN. Te Haarlem. Donderdagavond ongeveer kwart voor tien heeft op den hock van den Kruisweg en de Lange Molenstraat een aanrijding piaats gehad tusschen twee auto's, die zoo hevig was, dat een van de wagens door een kraan wagen moest worden weggesleept. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct«. per retreL Beual-t ueru/er*derf UIT DE OMSTREKEN (Zie ook elders in dit nummer.) HEEMSTEDE A. J. LOERAKKER OVER DE NIEUWE ZIEKTEWET. Doordat op de vergadering van de afdeeling Heemstede van den Ned. R-K. Volksbond het Tweede Kamerlid de heer A. J. Loerakker als spreker optrad, met het onderwerp „Wat moeten onze arbeiders van de Ziektewet weten?", was' de belangstelling vrij groot- De voorzitter deelde mede, dat het jaar feest van den Bond zal gevoerd worden 10 November, 's morgens kerkelijk en des avonds met een feestavond, in het R.K. Vereenigings- gebotïw, v/a a ra an zullen medewerken de tooneelclub D.E.S. en de zangvereeniging „St. Bened ictus". De heer Loerakker vestigde in zijn rede de aandacht op de groote beteekenis van kennis der sociale wetgeving voor den arbei der. Er gaan voor de arbeiders nog steeds ve'le rechten verloren, omdat zij die zelf niet kennen. Dat blijkt bij de toepassing der in validiteitswet. dat zal ook bij de ziektewet het geval zijn. Daar deze wet etch ter zeer omvangrijk is, wil spr. zich bepalen tot die artikelen, die voor een plaats als Heemstede van het grootste belang zijn. Achtereenvol gens behandelde spr. nu de voorgeschiede nis der wet, die al dateert van 1913, en de belangrijkste artikelen, de vragen „Wie zijn verzekerd, en wie vallen buiten de ver zekering en waarom?", „Hoe komt de ver zekering tot stand?". Wat de premiebetaling betreft, de regeling daarvan moet volgens den heer Loerakker maar in de collectieve con tracten worden vastgelegd. De heer Loerakker bracht nog ter sprake het bedrag der uit- keering, de wijze van loonberekening, en den duur der uitke'ering, de geneeskundige be handeling en de doktersrekening, de verzeke ring van losse arbeiders. Dit laatste is een probleem, waaraan de organisaties de grootste aandacht dienen te schenken. De uitvoeringsorganen van de wet zijn de overheidsorganen en de bedrijf sver- eenigingen, voor welke laatste de arbeiders veel moeten voelen, omdat daarin samenge werkt kan worden, evenals dit geschied is in de Tuinbouwongevallenwet. Verder zal er met het oog op te verwachten geschillen ge zorgd moeten worden voor een behoorlijk scheidsgerecht. De spreker beantwoordde ten slotte ver schillende vragen. IJMUIDEN. GEBREK AAN OPVARENDEN. Naar de IJmtrider Federatie meldt, is op 7 October j.l. de eerste trawler uit de vaart genomen wegens gebrek aan volk. Deze trawler was Zondag 29 September 1929 bin nen gekomen en men was daarna een geheele week bezig om een complete bemanning te krijgen, hetgeen échter mislukte. De trawler waarom het hier ging was een z.g. kustboot. Deze trawlers zijn van het kleinste type, de besommingen zijn veel lager dan van de grootere trawlers; dientengevolge zijn de gages ook lager. Het spreekt vanzelf, dat het verkrijgen van opvarenden voor dit soort booten steeds moeilijker is dan voor de grootere booten. FONDS VOOR SOCIALE HERZIENINGEN. Blijkens mededeelingen in de IJmuider Federatie betreffende het Fond voor Sociale Voorzieningen hebben zich. gedurende de maand Januari tot en met September 1929 905 opvarenden als werkloos doen inschrij ven, waarvan 848 georganiseerden en 57 on georganiseerden. Van de georganiseerden waren aangesloten bij de IJmuider Federatie 550, bij den Centralen Bond 134 en bij den Chr. Transportarbeidersbond 164. Aan onder steuning bij werkloosheid werd t.m. 27 Sep tember 1929 in totaal uitgekeerd 31.520.86. In dezelfde periode werd aan ondersteuning bij ziekte 10.653.03 uitgekeerd en bij over lijden 655. Aan bijdragen van de reeders werd in de eerste 7 maanden van 1929 ont vangen 54-447.03. BLOEMENDAAL. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal ge houden op Donderdag 17 October 1929, te 14 uur, ('s namiddags 2 uur) ten Raadhuize Overveen. De agenda luidt: 1. Onderzoek geloofsbrief c.a. nieuw inko mend raadslid. 2. Ingekomen stukken. 3. Wijziging der verordening, regelende de samenstelling en werkkring der vaste raads- commissiën. 4. Benoeming lid der Commissie van Bij stand voor Publieke Werken. 5. Goedkeuring rekening der Gezond heidscommissie over 1928. 6. Goedkeuring begrooting der Gezond heidscommissie voor 1930. 7. Aankoop van grond langs den Bloe- mendaalscheweg-hoek Julianalaan van: a mevrouw Heeren, b. den heer H. Polak. 8. Doortrekking der Oranje Nassaulaan. 9. Opnieuw vaststelling der besluiten tot uitgifte van grond in erfpacht aan het P. E. N. 10. Verleening medewerking ex art. 72 L.O. wet 1920 in zake beschikbaarstolling van gelden voor schoolbanken der Bloemendaal- sche Schoolvereeniging. 11. Verzoek om ontheffing van de Drank wetverordening 1909 voor perceel Korte Kle verlaan no. 16. 12. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. DE ORANJE NASSAULAAN. B. en W. stellen den Raad voor verschil lende werkzaamheden te laten verrichten, ten einde de twee gedeelten van de Oranje Nassaulaan met elkaar te verbinden. COMMISSIE VOOR DE BRANDWEER. B. en W. stellen den Raad voor vast to stellen een verordening regelende de samen stelling en den wekrkring der vaste com- missïën, als bedoeld in de artt. 54 en 166 der Gemeentewet. Toegevoegd wordt een nieuw artikel, luiden de: de Commissie voor toezicht op de brand weer staat het College van B. en W. bij met het toezicht op alles wat op de brandweer be trekking heeft. AANKOOP GROND. B. en W. stellen den Raad voor hen te machtigen, van mevr. H. M. Heeren ge'o. A. M. L. Driebeek voor den prijs van f 10 per M2. aan te koopen een strook grond langs den Bloemendaalscheweg en de Juliana laan. Een en ander vodr afronding der beide hoeken van de Julianalaan, waar deze uitmondt op den Bloemendaalschenweg. Verder stellen B. en W. voor van den heer H. Polak een strook grond langs dezelfde wegen aan te koopen voor hetzelfde doel; de prijs te bepalen door drie deskundigen, ia onderling overleg aan te wijzen. BLOEMENDAALSCHE SCHOOL VEREENIGING. B. en W. stellen den Raad voor, aan het bestuur van bovengenoemde Schoolvereeni ging de noodige gelden te verstrekken voor uitbreiding van het aantal schoolbanken diei school. ONTHEFFING BEPALINGEN DEK BOUWVERORDENING. B. en W. stellen den Raad voor, ontheffing van artikel 7 der Bouwverordening te ver leenen aan: a. S. Rinkema voor bouw eener villa aan de Dathlialaan; b. Mevrouw de Wed. C. A. Risslot voor bouw eener garage aan de Prins Hendrik laan. c. P. S. Frenkel voor bouw eener garage aan de Merellaan. d. Gebrs. Lolkus voor bouw eener garage aan de Julianalaan. e. Gebrs. Houtgraaf voor bouw van een plaatijzeren loods met afdak aan de Klever- laan; f. A. J. M. v. d. Heijden voor bouw eener garage aan de Zonnebl-oemlaan. g. P. L. Steltman voor bouw eener garage aan den Aerdenhoutsduinweg. h. J. S. B. Witmond Friedrichs voor ver grooting eener garage aan de Zonnebloem laan; i. C. J. Helder voor bouw van twee garag&s aan de Dr. Dirk Bakkerlaan. B. en W. stellen den Raad voor, afwijzend te beschikken op de verzoeken om onthef fing van artikel 7 der Bouwverordening, in gediend door: a. W. Swart om de vrije ruimte tusschen de woningën op het terrein tusschen de Alb. Thijmlaan en den Joh. Verhulstweg te be palen op 3 Meter inplaats van den op het- uitbreidingsplan vast-gestolden afstand van 5 Meter, daar dit negatie van het uitbrei dingsplan zou zijn; b. H. de Roos voor verbouw van een per ceel aan den Jozef Israëlsweg, daar door den voorgenomen verbouw de omgeving zou ontsierd word On en ook de buren bezwaren hebben; c. Dr. J. D. Bierens de Haan voor bouw eener garage aan den Slingerweg, daar dit gebouw te dicht op den weg komt te staan. BURGERLIJKE STAND BENNEBROEK. Getrouwd: Th. R. de Vroomen en A. C. Lommerse. Ondertrouwd: J. Huijsmans en M. M. Cij- trijnski. Getrouwd: J. C. Kohier en C. A. Geertsema. HAARLEMMERMEER. Geboren": D. Vosvan Rijswijk d. G. Allon- de Bruijn, d. J. Wagenvoortv. d. Staaij, d. C. DekkerPost d. J. E. T. Olijerhoek d'Hane, twee dochters; A. BekkerBosman d. E. ZoetDuivenvoorden, zoon; C. Schalk- Hij zerelendoorn, d. M. G. van TilburgBaks zoon. J. NanningaDyserinck, zoon: A. Ver tonFokker, zoon. P. v. d. VoortOlijerhoek, zoon. N. Smitv. d. Haven, dochter. E. v. d. WeijdenGeerlings, zoon; L.1 Vaanderfng— den Dekker; E. Lukvan Kuik, dochter. Ondertrouwd: J. Verbeek en A. Krijgsman. J. van Zeideren en L. M. Kooijman, G. van Veen en A. Boer, N. van der Wal en M. A. v. d. Wal, H. J. van Heteren en C. G. Kauff- man, P. M. Strijbis en A. K. Breure, W. Kry- tenberg en G. Mastenbroek, J. J. H. Smit en G. A. Camfferman, M. v. d. Flier en J. Kemp, J. M. Matze en J. M. Meiman, R. Kaasen brood en J. M. Lippus, T. Horstman en J. Slootweg. Gehuwd; A. Middelkoop en J. Timmerman, G. van Diemen en E. A. Bos, J. Noorman en C. van Zanten, G. den Rooijen en E. Visser, J. Verschoor en S Benschop. J. Rijsdijk en A. D. A. C. Hulscher, H. Tijssen en J. Dekker. Overleden: J. F. A. Jongeneelen. 51 j„ ge huwd met M. Loogman, Willem Nederveld, 80 j., wedr. van J. Lok, Arte Bliek, 70 j., ge huwd met H. Burghout. Ter bespoediging en voor het gemak van belanghebbenden verzoeken wij voor de verschillende afdeelingen van ons dagblad de volgende nummers op te bellen: Voor berichten en andere mededee lingen of vragen voor de Redactie: 10600 Voor de Hoofdredactie: 15054. Voor advertenties, abonnementen en bezorging: 10724; Voor aangelegenheden van de direc tie: 13082.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12