Tssm J. Lottgering HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 11 OCTOBER 1929 UIT DE OMSTREKEN ZANDVOORT RAADSVERGADERING. Openbare vergadering van den gemeente raad van Zandvoort op Donderdag 10 October des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. Alle leden zijn aanwezig. üamerstukken De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Vaststelling van suppletoire begrootingen voor den dienst 1928; Aanbieding gemeente- rekening van den dienst 1928; Vaststelling der verordening tot aanvulling van de Bouw verordening tot uitvoering der Woningwet voor de gemeente Zandvoort; Voorstel betref fende de kosten van vervoer enz. van kinde ren. die eene inrichting voor buitengewoon lager onderwijs te Haarlem bezoeken. Voor stel tot aankoop van grond. Verzoek restitutie van begrafenisrechten. Leermiddelen Chr. Scholen Door het bestuur van de Vereeniging tot stichting en instandhouding v^i christelijke scholen aan de Brederodestraat was aan den raad een verzoekschrift ingediend, om een bedrag van 202.50 beschikbaar te stellen, teneinde lees- en leerstof aan te schaffen voor inrichting van een klas voor het 7de leerjaar. Op advies van de Commissie van bijstand voor Onderwijszaken enz. stellen B. en W. den raad voor daarop afwijzend te beschikken, aangezien reeds een bedrag van 7714 be schikbaar is gesteld voor de inrichting van Uii.O.-klassen en dat op 15 Oct. 1928 deze klassen zijn opgeheven en de gebruikte en niet gebruikte leermiddelen niet aan de ge meente zijn terug gegeven, zoodat veilig mag worden aangenomen dat er in de school vol doende leermiddelen aanwezig zijn. De raad vereenigt zich met de zienswijze van B. en W. iVervolg-ondcrwijs. Op advies van het hoofd van het vervolg onderwijs, den heer Van Ekeren, stellen B. en W. voor om als leerkrachten te benoemen voor den cursus 1929—1930 den heer H. Post en mevrouw BruinsmaHollenberg en zoo noodig als 3e leerkracht den heer G. van Beek. Wordt goedgekeurd. Aanschaffing van boeken. Door B. en W. wordt op advies van de com missie van bijstand in Onderwijszaken voor gesteld om het hoofd van den cursus op diens verzoek te machtigen voor een bedrag van 25 boeken aan te koopen voor de biblio theek. Wordt goedgekeurd. Instructies Personeel der Bedrijven. B. en W. vereenigen zich met het advies van de Commissie van bijstand voor de Be drijven en achten het niet gewenscht dat naast den directeur van de bedrijven een af zonderlijk hoofd voor den technischen dienst, die verantwoordelijk zou zijn aan het Col lege van B. en W., wordt gesteld, en dat de leiding en verantwoordelijkheid slechts aan één persoon kan worden opgedragen. De min derheid in de commissie evenwel acht zulks om technische redenen wel noodig. Door B. en W. wordt voorgesteld, om de aangeboden instructies ongewijzigd vast te stellen. De heer E1 f f e r s is er tegen dat de di recteur ook verantwoordelijk zou zijn voor den technischen dienst; de technische en ad ministratieve afdeeling moeten gescheiden zijn met ieder een eigen hoofcl. De heer Molenaar spreekt in den zelfden geest. De heer Siegers merkt ook op, dat de directeur to veel werk zou krijgen; de tech nische afdeeling moet staan onder leiding van een deskundige. Do heer Gunt er s Is tegen een twee hoofdige leiding. Dat kan nooit goed gaan. Er moet een technisch ambtenaar worden aangesteld; niet onder toezicht van B. en W., maar onder dat van den directeur. De heer D r u y f vreest geen practische bezwaren als de directeur en de technische ambtenaar goed met elkaar samenwerken. De heer G c e r s vraagt of het goed ge zien is, een hoofd-ambtenaar aan te stellen, als er eerst twee op waJhtgeld worden ge steld. Wethouder Zwaan verdedigt het voor stel van B. en W. De z%ken. marcheeren op het oogenblik goed. Van een tweehoofdige leiding vreest spreker conflicten. Hij be strijdt de meening van de heeren Elffers en Molenaar. De lieer Fraenkel ls het volkomen met B. en W. eens. De heer Forrer herinnert aan de re organisatie, die het vorig jaar heeft plaats gehad. Het toen uitgebrachte rapport is goed gekeurd- Spreker is van mecning, dat alleen, hij ver antwoordelijk is, die de verantwoordelijkheid moet dragen. Nadat de meeste sprekers nog in tweede instantie liet woord hebben gevoerd, wordt het voorstel van B. en W. aangenomen met 7 tegen 4 stemmen. Het perceel Groote Krocht 10 B en W stellen voor, de eerste verdieping van' het perceel Groote Krocht. 10 tc verhu ren aan den directeur der bedrijven voor J Dc°heerJ D r u y f vindt dezen prijs te laag. Hij is van meoning dat het 500 moet ^"net voorstel van B. en W. wordt goedge keurd. Wijziging salaristabel. B en W. stellen voor, de tabel van de sa- larlsregellng van de ambtenaren aan te vul len met «-en klasse II b: „Klerk boekhouden der Bedrijven" met een salaris van 1800— 2200 en als zoodanig te benoemen den heer H. C. van der Mije, thans klerk der bedrij- VLDe heer Elffers stelt aanhouding vcor. Deze zaak behoort in het Georganiseerd Overleg thuis. Wethouder Zwaan verzet zich hierte- g°De heer ,G e e r s begrijpt ook niet. dat deze wethouders met dit voorstel zijn geko men. want het is inderdaad een kwestie, die in dc Commissie voor Georganiseerd Overleg thuis hoort. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Vergoeding voor bijwerk B. en W. stellen voor óm 784.80 uit to betalen aan de N.V. Ncd. Basalt Maatschappij te Zaandam voor bijwerk bij het maken van een geruischloos wegdek op de Van Lennep- straat. De heer Molenaar acht dit niet in het belang van de gemeenschap, ook omdat die aannemer twee jaar den tijd heeft gehad om te reclameeren. De heer Forrer geeft in overweging, bij dergelijke zaken voortaan meer spoed te betrachten, om onaangenaamheden te voor komen. Wethouder Zwaan bestrijdt de mee ning van den heer Molenaar. Spreker vestigt er de aandacht op, dat dit werk is uitgevoerd in den tijd, toen deze wethouders nog niet in functie waren. Volgens spreker zit er echter niets anders op, dan die vergoeding te be talen. Ook de Voorzitter verdedigt het voorstel. Het voorstel wordt aangenomen. De heer Molenaar wil geacht wor den te hebben tegen gestemd. Hondenbelasting. Het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening tot heffing van een belasting op de honden wordt op voorstel van den heer Siegers voor een redactiewijziging aan gehouden. Benoemingen. Benoemd worden tot leeraren voor het tee- kenonderwijs L. Slagveld te Zandvoort; C. Kooij en A. Rauwerda, te Haarlem. Tot lid en plaatsvervangend lid der Schoon heidscommissie worden resp. benoemd de heeren A. J. van der Steur uit Amsterdam; C. B. Posthumus Meyjes, eveneens uit Am sterdam. Tot lid en plaatsvervangende leden van de commissie regelende de wijze van overleg in zaken van ambtenaren en werklieden wor den na eenige stemmingen resp. benoemd de heeren Geers, Van der Mij, Termes en Ko ning. Toen de heer Molenaar voor zijn benoeming bedankt had, drukte de heer Forrer er zijn leedwezen over uit, dat er blijkbaar leden zijn die een eens genomen raadsbesluit niet eerbiedigen. Spreker be schouwde dit als een obstructie van de ergste soort. Hij dreigt dit wapen eventueel ook bij andere voorstellen te zullen hanteeren, als men op dezen weg voortgaat. De heer Molenaar wenschte deze re primande niet te aanvaarden, omdat men hem indertijd in geen enkele commissie wilde benoemen. Het voorstel van B. en W. tot wijziging van het eerste lid van art. 10 der Verordening re gelende den rang, het getal en de bezoldiging der ambtenaren ter secretarie wordt aange houden op voorstel van den heer Forrer, die deze zaak in de Commissie voor Georga niseerd Overleg behandeld wil zien. Pensioenregeling. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik ken op het verzoek van de afdeeling Zand voort van het Nationaal Verbond van Ge meente-ambtenaren om de 5 1/2 pet. pen sioenbijdrage, die E. Bol moet betalen voor behoud van weduwen- en weezenpensioen, voor rekening der gemeente te nemen, daar in de wachtgeldregeling hiervan niet gespro ken wordt en het wenschelijk is om niet van die regeling af te wijken. Wordt aangehouden omdat de heer Mo 1 e- naar er in geheime zitting over spreken wil. Standplaats ijskar Tramplein. Door den pachter van de standplaats met een ljswagentje op het Tramplèin, C. Kerk- man, is thans aan den raad verzocht, het daar heen te leiden, dat aan hem ook gedu rende de wintermaanden vergund wordt al daar standplaats in te nemen, nadat door B. en W. op een zelfde verzoek afwijzend was beschikt omdat er meer gegadigden waren. Adressant voert aan dat hij durende het sei zoen 400 pacht betaalt en dat hij meent het eerst in aanmerking te mogen komen voor een vergunning. Nadat eenige leden bezwaren hiertegen ge uit hebben deelt de Voorzitter mee, dat B. en W. dit voorstel terug nemen. Verbreeding boulevard. Buiten de agenda komt dan nog aan de orde een bespreking over een eventueele ver breeding van den Boulevard de Favauge en Bamaart. De Voorzitter is wel voor verbreeding van den Boulevard, maar dan moet dit goed gebeuren. Men moet geen half werk verrich ten. Spreker had zich het volgenden gedacht: aan den eenen kant een trottoir van 5 M. breed, daarnaast een rijwielpad van 1 1/2 M.; een rijweg van 12 M. met vluchtheuvels; dan weer een rijwielpad van 1 1/2 M. en tenslotte een promenade van ongeveer acht M. De kosten worden door een deskundige geraamd op 85.000 a 90.000. Spreker vraagt drin gend. om hiermee niet te wachten tot de be handeling van ae gemeentebegrooting, want die zal waarschijnlijk pas half November plaats hebben. Ook geeft hij in overweging, niet In détaiys te treden, maar liever den knoop door te hakken. Wenscht men verbree ding of niet. Wethouder Zwaan wil dit groote plan nog niet uitvoeren. Hij stelt voor, de duin- reep te egaliseeren en een promenade aan te brengen. Dit zal ongeveer 29.000 kosten. Daarmee zal men ook de werkverschaffing dienen. De heer Fraenkel juicht het plan van den Voorzitter toe. Hij vestigt er de aandacht op, dat. vele badplaatsen in het buitenland zich beijveren, om een breeden boulevard te krijgen. Ook Zandvoort moet dien hebben. Het is een elsch voor een moderne badplaats. De heer Molenaar brengt hulde aan den Voorzitter voor de indiening van zijn voorstel, waarmee deze een belofte heeft in gelost. Spreker ontraadt het voorstel van den heer Zwaan, en vraagt den Voorzitter, zoo spoedig mogelijk met uitgewerkte plannen te komen. De heer Siegers wil het voorstel van den Voorzitter steunen, vooral in het belang der werkverschaffing. Men kan volgens hem be ter ineens het heele plan uitvoeren, dan het in gedeelten te doen. De heer Druyf is voorstander van het groote plan. al heeft hij financieele bezwa ren. In het belang van Zandvoort is hij er desnoods voor te vinden, om de f 3000 per Jaar voor denbeplantlng er voor op te offe ren. Practlsch en commercieel acht spreker het, om het werk niet in gedeelten uit te voeren. De heer Gun ter s onderschrijft ten volle de woorden van den Voorzitter. Hij geeft den raad ln overweging, in ieder geval in beginsel te besluiten tot egaliseeren van de duinreep. dat is ceh begin van uitvoering. En het is een dringende noodzakelijkheid. De Voorzitter beantwoordt de verschil lende sprekers. Hij meent, dat men. wanneer alles meeloopt, in April met de verbreeding gereed kan zijn. Een geruischloos wegdek zal aanmerkelijk duurder zijn, namelijk ongeveer 28.000. Spreker meent, over veertien dagen met uitgewerkte plannen in den raad te kunnen komen. Dringend vraagt hij nog eens, in ieder geval nu reeds een beginsel besluit te nemen. De heer Terraes is van meening, dat de financieele toestand van Zandvoort nog niet toestaat, om een dergelijk groot bedrag uit te geven. Er moet zuinigheid betracht wor den. De heer Molenaar is van meening, dat het werk niet in eigen beheer moet worden uitgevoerd, maar dat het moet worden uit besteed, natuurlijk onder voorwaarde, dat de Zandvoortsche werklieden den voorrang zul len hebben. Het verst strekkende voorstel van den Voorzitter wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De heer T e r m e s wil geacht worden te hebben tegengestemd, omdat hij er den tijd nog niet voor gekomen acht. In beginsel is dus besloten tot verbreeding van den Boulevard volgens het groote plan. Rondvraag. De heer Kon in g klaagt over de vuilnis belt op Plan Noord. De bewoners hebben last van den rook. De Voorzitter erkent de gegrondheid dezer klachten. Hij geeft in overweging, dat de woningbouwvereniging „Eendracht maakt Macht" zich per adres tot B. en W. wendt. De heer Druyf klaagt nog eens over de slechte spoorverbinding voor de forensen. De spoorwegdirectie negeert- Zandvoort. De heer Druyf vraagt den Voorzitter, aan den raad te willen mededeelen, hoeveel processen-verbaal de maréchaussees van den zomer hebben opgemaakt. De Voorzitter: „Daar denk' ik niet over!" De heer Druyf: „Antwoordt u daar niet op?" De Voorzitter: „Neen!" De heer Druyf: „Dan dank ik u voor dit antwoord!" (Gelach). De Voorzitter: „Tot uw dienst, meneer Druyf!" (Gelach). Te half twaalf wordt de openbare vergade ring gesloten. Pensioenbijdrage E. Bol. Nader vernemen we, dat in de geheime zit ting het afwijzend voorstel van B. en W. op het verzoek van E. Bol is afgewezen. HILLEGOM RAADSVERGADERING HET AFSCHEID VAN DEN HEER VOOREN. In de raadsvergadering van Donderdag wa ren afwezig de heren Loerakker en Klaver. Het nieuwe ambtenarenreglement is goed gekeurd met enkele wijzigingen, aangebracht op voorstel van den heer Fijma. Het voorstel tot verkoop van grond aan de Nieuwe Haven aan den heer Nijman-Rusman is aangenomen. Op verzoek is eervol ontslag verleend aan den heer J. de Geus als onderwijzer aan de Openbare School, de heer Vooren zei, dat dit vertrek een verlies is voor de Openb. school met welke woorden de voorzitter zich ver- eenigde. Het subsidie van het Burgerlijk Armbe stuur over 1920 is verhoogd met 5000. De Hillegomsche Harmonie Kapel had om f 500 subsidie gevraagd, waarop B. en W. voorstelden 250 te geven gelijk verleden jaar. De raad beslist daartoe. Afgewacht zal worden of de Harmonie hieraan al dan niet genoeg heeft. Gevraagd werd den vertrekkon- den directeur een geschenk aan te bieden; B. en W. zijn daartoe gemachtigd over te gaan. De voorgestelde verordening tei voorko ming van aardappelwratziekte is door B. en W. teruggenomen, omdat heb Prov. Bestuur bezwaar heeft tegen een verordening voor een zaak, die door een Rijksvoorschrift is ge regeld. De verordening van Lisse is door Ged. Staten van Zuid-Holland niet goedgekeurd. De overdracht van den gemeentetoren r.a de restauratie aan de Ned. Herv. kerk kwam wederom aan de orde door een brief van het kerkbestuur, dat berichtte, nu in staat te zijn door toezeggingen van enkele lidmaten voor een bedrag van 1000 te kunnen bijdragen in de kosten der restauratie. Gevraagd werd den toren alsnog aan de Herv. Kerk af te staan. Op voorstel van de heeren Vermeer en Vooren is .daartoe besloten, met twee stemmen tegen. De gemeenterekening over 1928 ls onder zocht en voorloopig vastgesteld. Er is een batig saldo van ruim 90.000 De gemeentebegrooting, bedrijfsbegrootin- gen en die van het Burgerlijk Armbestuur voor 1930 werden aangeboden. Een commis sie van onderzoek is benoemd door den voor zitter. In de rondvraag sprak de heer Meskers over de vergoeding wegens inenten aan de doktoren, de heer Fijma vroeg om-maatre gelen voor het afzonderen van lijders aan besmettelijke ziekten. De voorzitter beant woordde de vragen. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. „Himpy-haha," fluisterde Billy, terwijl hij zijn amulet nog eens wreef, omdat de andere roovers de hut kwamen binnenstormen. „Laat ze in het stof voor mij kruipen en mijn bevelen opvolgen." En zie: wat gebeurde, de dieven werden zoo mak als lammetjes en gaven hun pistolen en messen ever zonder te morren. „Nu," zeide Billy, terwijl hij erg barsch sprak, „gaan jullie allemaal vlug aan het werk. En schiet gauw op. Gooi die zakken op jullie ruggen en ga met mij mee, want wij gaan dezen buit terugbrengen naar dengene, van wien jullie het gestolen hebben." Een graaf? Verbeeldt je. Zoo met den buit op hun rug. liepen de dieven door het bosch en Billy. Jerry en Redneb zorg den er voor, dat niemand iets van zijn vracht aan den kant van den weg achterliet. En toen kwamen ze aan den weg naar een groot kasteel. Aan eiken kant van dien weg stond een klein huisje en toen Billy aan de bel trek, kwamen de bewoners naar buiten om te zien wat er aan de hand was. „Wie zijn jullie," vroegen ze. „En wat willen jullie op dit nachtelijk uur?" Maar toen Billy het doel van hun komst had uiteengezet, veranderden zij al heel gauw van toon en openden de pcort van het kasteel. „Volg ons," riepen zij. „We zullen je bij den graaf brengen." kerels hadden een graaf bestolen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. of V"Or»Khoesh BenatawdKeicL op de tsor-^t van Liw kleine beWandeli- gy Kei: beet- me.fc AkKers Abdijsiroop- (Adv. in Blokschrift)' De heer Vooren. Na voorlezing van den brief van den heer Vooren, waarin hij zijn ontslag als raadslid aankondigt wegens vertrek naar Sassenheim, hield de voorzitter, Burgemeester Pont, een toespraak, welke getuigde van waardeering en bewondering voor het werk, dat dc heer Vooren in het belang der gemeente heeft ver richt. Spr. liecft zich afgevraagd hoe het ver trekkende raadslid tijd heeft kunnen vinden voor de vervulling van de vele functies, die hij alle vol ambitie waarnam. Van de 16 jaren, welke hij zitting in den raad had, heeft de heer Vooren slechts één keer verzuimd. De voorzitter hoopte dat de heer Vooren te Sassenheim met dezelfde am bitie zijn werk zal verrichten, en dat hij nog eens in Hillegom zal terugkeeren. Hiervoor bestaat veel kans. Op deze met applaus ontvangen toespraak volgde een heele reeks van redevoeringen. De heeren Balvers, de Vreugd, Selhorst, Fijma, Vermeer, Jansen en Meskers spraken het ver trekkend raadslid toe als mede-lid, als vriend en getrouw commissielid. Allen gewaagden van waardeering voor den noesten arbeid, voor het onpartijdige oordeel, vooral in on derwijszaken, voor de behartiging der t.b.c. bestrijding, der gas, waterleiding en electri- citeitsaangelegenheden, enz. In het bijzonder liet men uitkomen, dat de heer Vooren tact had om de partijen bij verschilpunten tot elkaar te brengen. De gemeente-secretaris Mr. Sens voerde het woord namens alle ambtenaren en werk lieden, hij vereenigde zich met de vorige sprekers om hem het beste onder Gods Zegen te Sassenheim toe te wenschen, hopende hem weer in deze gemeente te zien terug keeren. De heer Vooren bedankte alle sprekers voor hun hartelijke woorden. Sassenheim ligt in dezelfde streek als Hillegom, en bovendien hoopte hij elke week een paar uren hier te komen om te blijven werken voor zijn ver- eenigingen. Achtereenvolgens richtte spr. zich tot eiken woordvoerder, elke fractie, de amb tenaren en de pers, de vertegenwoordigers van het bloembollenbedrijf in den raad, om ook namens zijn familie te verklaren, dat hij steeds aangename herinneringen zal behou den aan Hillegom. Op alle toespraken volgde een warm ap plaus. De geloofsbrieven van den heer D. de Wree- de, die de benoeming tot raadslid heeft aan genomen, werden in orde bevonden. Tot toe lating is besloten. Aangehouden tot de volgende vergadering is de benoeming van een lid in de diverse commissies, noodig door het aftreden van den heer Vooren. Na de openbare zitting kwamen de heeren bijeen om meer intiem afscheid te nemen. HALFWEG BOUWVEREENIGING „ZWANENBURG". Tot lid van het bestuur van de Woning bouwvereniging „Zwanenburg" is gekozen de heer F. Hokwerda, secretaris dezer ge meente, zulks ter voorziening in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer L. Vlasveld. HAARLEMMERMEER GRAANBEURS. Op dc te Hoofddorp gehouden Graanbeurs was de aanvoer als volgt: Tarwe (rood) 10.75 a 11.25; Tarwe (wit) 11 a 11.50; Rogge I 9 a f 9.25; Gerst (chevalier) f 9 a f 9.75; Haver f 8.25 a f 8.75; Duiveboonen f 15 a f 16.50; Paardeboonen f 11 a f 11.50; Kanvij f 39 a f 40; Blauwmaanzaad f 36 a f 37; Geel mosterd f 25 a f 28; Kanariezaad f 20 a f 22; Groene erwten f 14 a f 14.75. Alles per 100 K.G. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN. Terug te ontvangen bijC. de Leeuw. Lin- denlaan 20, een autoped, j. v. Poecke. Molen- werfslaan 72. een blauwe jas. H. Warmer dam. Res Novaplein 25. een wit wollen muts je, P. Prins, Binnenweg 7. een vulpen. Vosse. Raadhuisstraat 24. een paar heerenhand schoenen. L. Kulk. Drieheerenlaan 12, een stalenboek. Bureau Gemeentereiniging. Wip- Derplein. een zilveren taartschep. J. C. Beau fort. Zomerstraat 6. een riiwielbelast-ing- merk. N. J. van der Linden, Haemstedeplein 13. een hondenhalsband met penning- Bureau van politie. Raadhuisstraat, een bril en een huissleutel. VELSEN OVERDEKTE OF ONOVERDEKTE ZWEM- INRICHTING. Zooals bekend is, zijn de plannen om van- gemeentewege een zweminrichting te stich ten thans zoover gevorderd, dat Burgemees ter en Wethouders praeadvies hebben uit gebracht op het voorstel der Raadscommissie ad hoe, om een open zweminrichting te stich ten. B. en W. hebben zich in hun praeadvies, dat alsnog in den Raad moet worden behan deld, uitgesproken voor een onoverdekte bad en zweminrichting. De Velser Zwemvereeniging, een der ver- eenigingen, die zich bijzonder interesseert voor de plannen van het gemeentebestuur en in het bijzonder tracht, de stichting van een overdekte inrichting te bevorderen, heeft in een in de lunchroom van den heer Eynd- hoven gehouden bijeenkomst bij monde van den heer Bierenbroodspot, directeur van het Sportfondsenbad te Amsterdam het vóór- en tegen der beide inrichtingen doen uiteen zetten- Bij de gedaehtenwisseling, die na ae rede van den heer Bierenbroodspot gehouden werd, bracht een der aanwezigen critiek uit op het College van Burgemeester en Wet houders en den Raad. Deze spreker gaf als: zijn meening te kennen, dat degenen, die over deze kwestie moesten oordeelen, geen verstad van de zaak hadden. De heer Bierenbroodspot was echter een geheel andere meening toegedaan. Spreke: kon de gemeente slechts gelukwenschen mes de plannen van het gemeentebestuur. Het is voor ons land een ongekend feit, dat het bestuur van zulk een jonge gemeente ah Velsen met plannen durft komen die: 150.000 zullen kosten- De heer D. F. G- Schilling, Wethouder voor Sociale aangelegenheden verdedigde even eens de plannen van het gemeentebestuur. De heer Schilling wees er op, dat in bijna geen enkele gemeente een gemeentelijke overdekte zweminrichting te vinden is. E: zijn er van deze inrichtingen slechts enkele in ons land, die bijna alle door groot-indus- triëelen zijn gesticht. Spreker hoopte, dat in de zeer naaste toe komst in onze gemeente naast een onover dekte zweminrichting ook een overdekte gesticht zal worden. BLOEMÉNDAAL. GEVONDEN VOORWERPEN. Terus te bekomen bijW. Roosen, Midden- tuindorplaan 9 Haarlem, een klein lampje ea een rozenkrans; Zwierven, Rollandspad l- Haarlem, een schroevendraaier; J. Ronne: L. v. Dalelaan 34 Haarlem, een jonge kat: Roozen. Zijlweg 174 Haarlem, een broche: van Eerden, Zomerzorgerlaan 40, Bloemen- daal. een gouden zegelring; J. terMaaft Stoers Hofje Bloemendaal. een kinderbeun- je met inhoud; G. J. Hissink, L. v. Dalelaa: 8 Haarlem, een konijn; Sweijen, Delftstraat 4 rood Haarlem, een hockeystick; A. Zeeuw:. Dcmpvloedslaan 1 Overveen, een schoolkaa.' B.A.D.-'ous; Cerfonteine, Oranjelaan 4. Over veen, een emmer glazen en waschbenoodigd* Lieden; W. Valkenburg, Zijlweg 18a Overveen een damestaschje; Harrevelt, Bentveldswe: 14, Aerdenhout, een hondenzweep; Heeren, Bloemendaalscheweg 249 Overveen, een Lips- sleutel (3816)Cassee. Kerkplein 10. Bloe-! mendaal, een Lipssleutel no 108; aan den po-- litiepost Aerdenhout. twee rijwielket-fcinger. een heerenhandschoen; aan het bureau va: politie Overveen, een haarkammetje in ét-ui een schroevendraaier, een bewijs van lid maatschap van M. Kokkelkoorn, een haar speld. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a f.0 Ce.* per re«jeL llllfKliifuniluüüwuiuiiiut Verven Stoomet Stoppage Hoeden vormei Groote Houtstraat 5a

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 16