BUITENLANDSCH OVERZICHT DE A.S. CONFERENTIE IN LONDEN. DE TOESTAND IN ROEMENIë. UIT DE OMSTREKEN BURGERLIJKE STAND HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 16 OCTOBER 1929 VIERDE BLAD Geen 5- maar een 3-mogendheden- conferentie? Grijpt de Koningin-weduwe in? T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Thans wordt van bevoegde zijde uit Washington gemeld, dat wanneer het op de vlootconferentie te Londen niet moge lijk zou zijn tot een overeenkomst tusschen de vijf mogendheden te geraken doordat, wat niet denkbeeldig wordt geacht, Frank rijk en Italië zich niet zouden kunnen ver eenigen met de sterkteverhoudingen voor hulpschepen, de Vereenigde Staten er voor zouden zijn dat o; een overeenkomst zou worden getroffen tusschen de V- S., Groot- Brittannië en Japan. Washington acht het mogelijk dat Groot-Brittannië ook voor een dergelijke drie-mogendheden-overeenkomst te vinden zou zijn en is van oordeel dat ook de instemming van Japan zou kunnen worden verkregen daar dit land geen belang heeft bij de grootte van de Fransche en de Italiaan- sche vloot. Inmiddels heeft de Fransche Ministerraad besloten in gunstigen zin te antwoorden op de uitnoodiging van Engeland tot deelneming aan de maritieme conferentie, de Kamer uit te noodigen onverwijld met de algemeene beraadslagingen over de begrooting te be ginnen, en he. uitstel te vragen van de in terpellaties over de algemeene politiek, het plan-Young en de overeenkomsten van Den Haag tot het defeat over de ratificatie dezer overeenkomsten in November. Het politiek aspect van Rodmenië is nog steeds zeer interessant. Dat heeft de benoe ming van een nieuwen regent weer eens duidelijk doen blijken. Het was geen geheim dat de strijd ging tusschen de koningin weduwe en een strooman van de regeering Manioe. De liberalen, die he't grondwettelijke recht door de regeering aangetast vonden, besloten zich van de stemming te onthouden, en het resultaat van de wrijving is de be noeming van een neutralen man: Carazeanu. De strijd tusschen de door Manioe verdreven liberale machthebbers en de huidige regeering duurt intusschen zeer verbitterd voort. En gisteren heeft hij een zeer typischen keer genomen. Uit Boekarest wordt namelijk gemeld, dat ln het blad Universul een verklaring van koningin-weduwe Maria is verschenen, waar in deze in scherpe bewoordingen haar onte vredenheid te kennen, geeft over de wijze van uitvoering van de verkiezing voor den regentschapsraad. Zij beschuldigt de re geering, dat deze uit zorg voor eigen macht, zich tegen de verkiezing van de koningin- weduwe in den regentschapsraad verzet heeft. De* authenticiteit van deze verklaring is tot nu toe niet bestreden. In politieke krin gen te Boekarest beschouwt men haar als een duidelijk bewijs voor het feit dat de liberale partij van de ontevredenheid van de koninginweduwe, gebruik wil maken. De heele liberale pers is de verklaring dan ook sympathiek gezind. In officieele kringen wordt de verklaring, aangenomen, dat zij echt is, beschouwd als een niet met de positie der koningin-weduwe in overeenstemming te brengen ingrijpen in de actieve partijpolitiek. De politieke toestand wordt in politieke kringen te Boekarest als volgt aangeduid: Hoewel op het oogenblik een verzoening van de nationale partij met de koningin-weduwe niet zeer gemakkelijk schijnt, zijn daartoe toch stappen onderno men. Wanneer deze stappen mislukken zal echter een nauwkeurige omschrijving van de bevoegdheden van de koninginweduwe door de daartoe bestemde organen onvermijdelijk zijn. Men meent alleerst, met of zonder verzoening, een dementeerend of gerust stellend communiqué van de regeering of den chef van het huis der koninklijke famiie te kunnen verwachten. Op 't oogenblik weet men dus nog niet zeker of de verklaring inderdaad van de koningin-weduwe Maria is. In ieder geval is het echter zeker, dat dit incident ernstige gevolgen van partij-politie- ken aard met zich mede zal brengen. L. A. Burgemeester Schneider uit de S. D. P. gesloten. BERLIJN. 15 Oct. (V.D.) De sociaal- democratische partij heeft Dinsdag besloten burgemeester Schneider, wegens zijn betrek kingen tot de Gebr. Sklarek, buiten de partij te sluiten en hebben hem uitgenoo- digd zijn ambten, ook dat van Burgemeester, neer te leggen. Het schandaal-S klarek. BERLIJN, 15 Oct. (V-D.) Het onderzoek tegen de gebroeders Sklarek heeft allerlei interessante dingen aan het licht gebracht, die er toe geleid hebben, dat men ook in het Huis van Bewaring het toezicht heeft ver scherpt. Naar thans bekend wordt, hebben de Skla- reks, wien het er natuurlijk om te doen was het eens te worden over de verklaringen, die zij voor den rechter van instructie zouden afleggen, getracht kich bij de beambten be mind te maken. Met dit doel waren zij zeer royaal met sigaren en ook op andere wijzen trachtten zij in de gunst van het personeel, belast met het toezicht, te komen. Daar het hun echter toch te gevaarlijk scheen met de hulp van de beambten met elkaar in over leg te treden, zochten zij contact met andere gevangenen, die in de gevangenis dienst ver richten en daardoor meer bewegingsvrijheid genieten. Het schijnt, dat zij van dezen den raad ontvingen elkaar schriftelijke mede- deelingen in den vorm van sigaren en ciga- retten te zenden. Zoo werd de tabak uit de cigaretten voor 2 3 verwijderd, de mededee- ling werd er in gestoken en daarna werd de tabak weer in de sigaret gestopt. Ook sigaren werden op deze wijze geprepareerd. Daarenboven hebben de drie Sklareks ge tracht mét Lehmann in verbinding te ko men, waarvoor zij ook de hulp van gevange nen, die meer vrijheid hadden, inriepen. In deze brieven hebben de Sklareks weliswaar op hoffelijke doch toch duidelijke wijze Leh mann er voor gewaarschuwd niet te veel „uit te pakken". Zij dreigden, dat zij ook in hun huidigen toestand nog over voldoende machtsmiddelen beschikken. De broeders hadden echter pech, daar Lehmann niet vreesde voor de bedreigingen, doch van de correspondentie in de gevangenis mededee- ling deed, zoodat door het verscherpte toe zicht de briefwisseling tusschen de gebroe- der Sklarek in de gevangenis ten einde is. Gecompliceerde staking in New-York. Ongeveer 1500 taxi's moesten aan het New- Yorksch verkeer worden onttrokken, omdat door een staking der tankwagenbestuurders de benzinevoorziening onmogelijk is gewor den. Te Brooklyn zijn nabij de gebouwen der Standard Oil Cy. werkwilligen door stakers aangevallen. De stakers reden met auto's op de tankwagens in. Uit een der auto's werd geschoten, waardoor een voorbijganger werd gewond. Om verdere ongeregeldheden te voor komen is de politie met 1500 man versterkt. Onschuldig tot levenslang veroordeeld? In Februari 1918 werd een 17-jarig meisje te Eltham bij Londen vermoord gevonden. Een 21-jarig oud-soldaat-, David Greenwood, werd in April van hetzelfde jaar wegens de zen moord ter dood veroordeeld, doch de straf werd om zijn gedrag tijdens den oorlog in levenslange gevangenisstraf veranderd. Thans is een beweging gaande, aldus het Hbld. om vrijlating te verkrijgen, daar ge bleken zou zijn dat Greenwood onschuldig was. Een Londensche vrouwelijke dokter, dr. Margaret Tyler, heeft zich er voorgespannen. Eenige jaren geleden was haar belangstelling voor de zaak gaande gemaakt doordat de zuster van Greenwood zich tot haar wendde als patient. Deze zuster bleek zenuwziek te zijn omdat haar broer onschuldig gevangen zat. Ook de móéder bleek van de onschuld van haar zoon overtuigd. Men had haar niet in de gelegenheid gesteld voor de rechtbank te verklaren dat haar zoon een alibi had; den nacht van den moord was hij nl. te Wool wich. Toen hij een foto zag van een militair insigne dat bij het lijk gevonden was, meen de hij dat dit hetzelfde insigne was dat hij voor 1 shilling en 3 pence in een tram dicht bij de plaats waar het lijk gevonden werd, aan iemand had verkocht. Hij ging hiervan mededeeling doen aan de politie. Daar merk te men op dat hij geen knoopen aan zijn jas had er was bij het lijk een van een overjas afgerukte knoop gevonden en had men hem gehouden. Sedert is hij nooit meer thuis geweest. Belgisch oud-premier over leden. Dinsdagmorgen is de eerste vertegenwoor diger van België in het Comité voor de or ganisatie van de Internationale Bank voor Herstelbetalingen, de heer de la Croix, aan een hartverlamming overleden. Maandag middag heeft hij nog de zitting bijgewoond. Delacroix, de Belgische oud-premier, die thans op 62-jarigen leeftijd is overleden, be gon zijn loopbaan met een opvallend suc cesvolle advocatuur. Als jong meester in de rechten viel hij in voor den plotseling over leden rijksadvocaat Debecker op wiens kan toor hij werkzaam was. en won een moeilijk proces voor den Belgischen staat. Toen was zijn naam gemaakt en hij werd een der meest gezochte leden van de Brusselsche ba lie, aldus de Tel. Op politiek gebied begaf hij zich vrijwel niet. Hij werd door de katholieken gekozen tot gemeenteraadslid van de Brusselsche voorstad Elsene, maar daarbij bleef het. Toen echter na den oorlog gezocht werd naar een man, aan wien men om zijn be kwaamheid de leiding der regeering, die België weer zou moeten opbouwen, zou kun nen toevertrouwen, viel de keuze op Dela croix. In November 1919 vormde hij een coalitie- regeering der drie groote partijen. De meeste moeite had hij daarbij met zijn eigen conser vatieve partijgenooten, die hem zijn conci- liante houding tegeover liberalen en socialis ten kwalijk namen. In November 1920 trad Delacroix af en werd op voorstel van zijn opvolger. Carton de Wiart, tot minister van Staat benoemd. Delacroix vertegenwoordigde sedert dien Bel gië in de Commissie van Herstel. Ook hier gaf hij blijk van groote onafhankelijkheid in zijn optreden. Bij de invoering van het Dawesplan werd Delacroix aangewezen tot trustee voor de spoorwegobligaties. De laatste dagen repre senteerde hij zijn land in de commissie, voor de organisatie der Herstelbank, welke te Baden-Baden vergadert. DIESELMOTOREN VOOR VLIEGTUIGEN? Een belangrijke stap voor de Fransche luchtvaart is door het ministerie voor Lucht vaart gedaan, n.l. het toepassen van Diessel- motoren van een eenigszins gewijzigd type voor het voortbewegen van vliegmachines. Een der ambtenaren van de afdeeling On derzoek van het ministerie, Clerget, is er in geslaagd een motor voor zware olie te ver vaardigen, die licht genoeg is om in vliegtui gen te kunnen worden gebruikt. De groote moeilijkheid bij het aanwenden van Diessel- motoren in vliegtuigen was tot dusver het gewicht, dat op c.a. 4 K.G. per P.K. kwam. Clerget nu is er in geslaagd dit gewicht tot ongeveer op de helft te reduceeren, aldus de Tel, VELSEN RAADSVERGADERING Over hoogtepeilen. Langdurige discussie over het voorstel inzake stichting van een bad- en zwem inrichting, met als resultaatuit breiding der commissie ad hoe! Dinsdagavond vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van den burgemeester. Aanwezig zijn alle leden. Het voorstel inzake het voeren van een verweer tegen een ingestelde rechtsvordering in verband met een aanrijding wordt na eenige discussie aangenomen. Naar aanleiding van het antwoord van Burgemeester en Wethouders op de vragen van den heer Vermeulen in verband met de hoogtepeilen der terreinen langs de Vis- schershaven ontspint zich een langdurige discussie. De heer Vermeulen zegt, dat hij min of meer teleurgesteld is, dat Burgemees ter en Wethouders niet meer over dit werk hebben gezegd, dan ln het raadsstuk is ver meld. Formeel staat het college in zijn recht, aldus spreker. Men had moeten wachten, tot de algemeene voorwaarden toepasselijk zijn verklaard. Spreker zegt dat hij is geschrok ken van de ophooging. Ook in verband met de nabijheid van de zee is de aangenomen* hoogte ongewenscht. In verband met een eventueele bebouwing is het eveneens nood zakelijk, dat men niet hooger gaat dan strict noodzakelijk is. Het rioleeringsplan laat een verlaging van 1.40 M. toe. Tenslotte stelt de heer Vermeulen de volgende motie voor: „De Raad. gehoord de besprekingen, noo- digt Burgemeester en Wethouders uit, het peil van de bedoelde terreinen aldus te wij zigen, dat in ieder geval de terreinen langs de terreienen van het Visschershavenbedrijf naar beneden worden gebracht, zooveel als dit in verband met de rioleering mogelijk is". Op de door eenige leden gestelde vraag, wie de kosten van het verlagen zal moeten betalen indien de Raad besluit het peil te verlagen, antwoordt de heer Dunnebier, dat dit door de gemeente betaald zal moeten worden. Geroep: Oh! Na eenige discussie gaat de Raad in be sloten zitting. Na heropening stelt de Voorzitter de zelfde kwestie aan de orde. De Voorzitter stelt voor dat Burge meester en Wethouders rekening zullen hou den met de door den Raad gehouden opmer kingen. De heer Vermeulen trekt zijn motie in. Aangenomen wordt het voorstel inzake het verleenen van een bijdrage voor een ge schenk aan de Vereeniging van Nederland- sche gemeenten. Bad- en zweminrichting. Aan de orde komt daarop het voorstel tot het stichten van pen bad- en zweminrich ting. De heer R o e 1 s e betreurt het, dat het instellen der commissie zoo lang heeft ge duurd. Spreker's fractie meende daarop met een wenk te moeten komen, over te gaan tot liet stichten van een kleine inrichting in West-IJmuiden. Het rapport der commissie besprekende, spijt hét spreker te moeten constateeren dat over dat rapport zoo weinig goeds valt te zeggen. De commissie had moe ten onderzoeken de mogelijkheid tot het stichten van een bad- en zweminrichting, doch de commissie spreekt alleen van een zweminrichting. Achtte de commissie zich niet competent, de kwestie van een bad inrichting te onderzoeken, dan had zij zich de hulp van deskundigen kunnen assumee- ren. Spreker bestreed verschillende punten van het rapport. Hij is van meening, dat de ge meente voor een dergelijke belangrijke so ciale zaak wel een belangrijk bedrag mag vote eren. De Voorzitter merkt op, dat het al leen gaat om een principieele beslissing. De heer R o e 1 s e, voortgaande, merkt nog op, dat het hem heeft verwonderd, dat hij èn de rapporten van den Gem.Geneeskundige èn van de Gezondheidscommissie heeft gemist- In medische kringen in deze gemeente blijkt men de zweminrichting wel het meest noodzakelijke te vinden. De Voorzitter meent, dat als de heer Roelse de financieele kwestie wil bespreken, hij een voorstel moet doen, de zaak naar B. en W. te zenden met het verzoek met een exploitatieplan te komen. De heer Roelse gaat voort, het rapport- der Commissie te bespreken. Spreker acht het van belang dat nauwkeuirg de exploitatiemogelijkheid wordt overwogen. Tenslotte verdedigt spreker de door zijn fractie gedane voorstellen. De heer Homburg zegt, dat niet kan worden ontkent, dat de heer Roelse een ge degen studie van het onderwerp heeft ge maakt. Spreker verheugt zich er over dat, reeds spoedig na het rapport van de com missie een voorstel van B. en W. is gekomen. Spreker's fractie acht een badinrichting eer der noodzakelijk dan een zweminrichting. In geen geval voelt spreker iets voor een open zweminrichting. Hij acht een overdekte zweminrichting te exploiteeren door een par ticuliere vereeniging, daarnaast een door de gemeente te exploiteeren badinrichting be ter. De heer Groeneveld wil zich in hoofd zaak bespalen bij het zakelijke. Het heeft spreker gefrappeerd, dat B. en W. de koe zoo spoedig bij de horens gepakt hebben. Vol vertrouwen ziet hij het financieele gedeelte tegemoet. De gemeente zal een offer wel kunnen dragen. Er zijn thans drie voorstel len, die feitelijk weinig van elkaar ver schillen. We voelen allen, dat op deze sociale aangelegenheid de aandacht vestlgd moet gaan spreker te ver. worden. De verlangens van de S.D.-fractie De heer D a 1 m e ij e r zegt, dat hij met genoegen zijn stem aan het voorstel van Burgemeester en Wethouders zal geven. Spreker vindt het rapport der commissie vaag. Hij vindt het uitgekozen terrein wat achteraf liggend. Is het niet beter het gedeelte dat handelt over de ligging er uit te laten? De heer Dal- meijex ach te het gewenscht, dat B. en W. ook komen met een kostenberekening voor een overdekte inrichting. De heer Maas verdedigt het rapport van de commissie. Het rapport is vaag, maar spreker kan verklaren dat men in de eerste de beste vergadering der commissie zich ge steld heeft voor de vraag hoe het in de andere gemeenten staat. Een overdekte zweminrichting stelt de gemeente voor groo te kosten. Wil men deze ln het raam der gemeenteflnanclën stellen, dan zal het in verband met den snellen groei spoedig te klein zijn. De commissie heeft zich tot taak gesteld met iets te komen, dat voor een spoe dige verwezenlijking vatbaar is. Een inrich ting als aan de Houtvaart te Haarlem achtte de commissie van Velsen de meest geschikte. Rekening houdende met de gemeentelinan- ciën meende de commissie te komen met een voorstel van een open zweminrichting. De heer Bosman acht het niet noodig, dat B. en W. met uitgewerkte voorstellen komen. Spreker meent, dat we hier een in richting moeten hebben, waar gelegenheid is, om zwemonderricht- te geven. Hij acht een overdekte zweminrichting zeer wenschelijk. Hij stelt voor B. en W. te verzoeken te ko men met exploitatieplannen van: a. een overdekte bad- en zweminrichting, b. een niet-overdekte zweminrichting met badin richting, c. badinrichtingen in IJmuiden- West, Velsen-Noord en Santpoort. De Voorzitter deelt mede dat van andere zijde een ongeveer gelijk voorstel is gekomen. De heer Tusenius wijst- op de groote kosten van een overdekte inrichting. Boven dien zijn de afmetingen zoo gering dat ze voor deze gemeente te klein zou zijn. Als men dit wil, gaat men 't direct bereikbare voor bij. De heeren Groeneveld es. stellen voor B. en W. te verzoeken financieele inlichtin gen in te winnen over bestaande onoverdekte bad- en zweminrichtingen, gesloten zwem inrichtingen en eenvoudige badinrichtingen. De heer Schilling krijgt daarna het woord ter beantwoording van de sprekers. Spreker verheugt zich er over, met een prin cipe-voorstel te zijn gekomen. Spreker twij felt er aan, dat als de commissie spoedig met voorstellen was gekomen, de Raad er wel warm voor zou zijn geweest. Als de commissie nu met uitgewerkte voorstellen zou zijn ge komen, zou men toch met tegenvoorstellen zijn gekomen. De commissie heeft haar licht inzake overdekte zweminrichtingen opgesto ken. In ons land zijn in liet geheel 10 of 12 overdekte zweminrichtingen, maar deze zijn in den zomer veel te klein. Spreker zet uiteen waarom een overdekte inrichting voor deze gemeente niet te betalen is. Op het oogen blik openen zich perspectieven voor de tot standkoming van een overdekte inrichting in het Noorden der Gemeente. Spreker meent dat wanneer de gemeente Velsen een onoverdekte inrichting met badgelegenheid heeft, in de behoefte kan worden voorzien. Wanneer nu weer opnieuw plannen gemaakt moeten worden, vreest spr. dat de tot standkoming lang op zich zal laten wachten. Er hebben zich reeds firma's gemeld, die be reid zijn, teekeningen en berekeningen te maken zonder kosten voor de gemeente. Het voorstel Groeieveld cs. wordt daarop aangenomen met 17 tegen 8 stem men. De heer Visser stelt voor, de commissie uit te breiden met één lid van elk der fracties, die niet in de commissie vertegen woordigd ls. Na een korte rondvraag en een discussie over het plan tot het bouwen van woningen voor ouden van dagen wordt de vergadering te 11 uur gesloten. Het voor stel van den heer Visser zal in de volgende vergadering aan de orde worden gesteld. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Volgens het ons toegezonden programma van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling afd. Velsen, zullen- in het komende seizoen 7 Zondagochtendbijeenkomsten met als spre kers de heeren Mr. J. in 't Veld, Rotterdam, Dr. C. H. Ketner, den Helder, A. Pleysier, Rotterdam, II. J. van Wielink, Zaandam en Frank v. d. Goes. Er zullen 9 gewone bijeenkomsten gehou den worden, met verschillende sprekers. Voorts bestaan er plannen tot het houden van een tooneelavond door het Groot Volks- teoneel en van een filmavond. SANTPOORT. KONINGINNEDAG Bovengenoemde vereeniging hield een ver gadering. De achter den rug zijnde feestelijk heden op 31 Augustus werden gememoreerd in het jaarverslag van den secretaris en des penningmeesters stem klonk opgewekt, toen hij mededeelde, dat hij pl-m. 80 had over gehouden. Toen de bestuursverkiezing aan de orde kwam, bleek, dat 4 heeren bedankten, n.l. Cornegge, Bonarius, Wijngaarden en Munt-z. In hun plaatsen werden gekozen de heeren Stop, Verkruysen, Van Dommelen en Slebos. Tot voorzitter werd de heer G. de Jonge be noemd. BAZAR Ten bate van het vereeniglngsgebouw „De Toorts" men wil de exploitatie verlichten wordt- op 30 Nov. en 1 December een bazar georganiseerd. HILLEGOM ARBEIDERS-ONTWIKKELING. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, afdeeling Hillegom, heeft een uitgebreid programma vastgesteld. Er zijn 14 lezingen georganiseerd. De eerste lezing ls al gehouden door Me vrouw Mies S. ZwierzLna uit den Ilaag. Zij hield een voordracht over en las fragmen ten uit het boek: Van het Westelijk front geen nieuws. Op een nader vast te stellen Zaterdag ln Februari zal de heer W. A. van der Wal van hier spreken over onze voorouders, en daar bij lichtbeelden en gevonden voorwerpen laten zien. BLOEMENDAAL. VERGADERING TUINBOUW- EN PLANT KUNDE- Dinsdagavond vergaderde de afd. Bloe- mcndaal—Velsen van Tuinbouw- en Plant kunde in Hotel Vreeburg. Bij de ingekomen stukken was een mede deeling van den voorzitter, den heer Van Nederhasselt over zijn aanstaand aftreden alS voorzitter, daartoe gedwongen door druk ke bezigheden. Verder was er een brief van den heer A. N. Jager, mededeelende door ongesteldheid ver hinderd te zijn de aangekondigde lezingen te houden. Vervolgens was aan de orde een Inleiding van den heer IJ. Mulder over het voor komen van roest op Chrysantenbladeren. De conclusie was: 't verschijnsel kan voor komen worden door het bijtijds onder glas brengen van de planten. De inleidingen over „Eenvoudige perkbe- planting enz." en „Bevindingen over het ge- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 00 Ct*. per regel. Is 'IMMERS DE BESTE LEERMEESTERES! Dit geldt ooft voor Uv topje koffie. Duiienden onverschil ligen Lebben aan ome uitnoo diging tot proefneming veer gevolg gegeven en bebben,ge tuige bun aebriftelijke beveili ging. inmiddels ondervonden, dat koffie Hag inderdaad meer genot en betere gciopdbeid verschaft. Afevrouv B. te Ven/o schrijft f C/v eoffeinevrije koffie Hag heeft ome itoutste verwacb» tinken overtroffen. Wij zijn Jan ook begrijpelijkerwijze tinJs onze proefneming geregelJc verbruikers Jer Hij koffie en %-ij Jrinken met onze huis genooten bijgevolg beJuiJenJ meer koffie Jan ooit te voren. De koffie Hag is voor ons van onschatbare waar Je ge%'orJen en wij zullen niet nalaten, ze bij elke gelegenheiJten zeerste aan te bevelen." brulk van verschillende bestrijdingsmidde len tegen schimmels en parasieten", werden uitgesteld tot een volgende vergadering. De beschrijvingsbrief voor do alg. vergade ring op Donderdag 24 Oct. te Nijmegen te houden, nam heel wat tijd in beslag. Besloten werd ln den volgenden zomer een lathyrusavond te houden, geheel vrij, zonder prijzen, alleen op punten. Voor de puntenlijst was een zeer groote verzameling prachtige planten Ingezonden. De heer Boegschoten was winnaar van de varen-prijsvraag. HALFWEG BAZAR De verloting en bazar van de Ned. Ilerv. Vrouwenvereeniging te Halfweg mag ge slaagd heeten. De aanschaffing van een kerktelefoon is verzekerd. ZANDVOORT ZANDVOORTSCHE HAItMONIEKAPEL. Naar wij vernemen hebben zich voor de functie van directeur van de Zandvoortsche Muziekkapel een 12 tal gegadigden aange meld, waarbij eenige bekende dirigenten cn musici. RINGKANAAL AMSTERDAMSCIIE WATER LEIDING. De voorbereidende werkzaamheden voor het graven van een rlngkanaal ten behoeve van de Amsterdamsche Waterleiding zijn be gonnen met het plaatsen van graafmachines van groote capaciteit, hetgeen er op wijst dat men eerstdaags denkt te beginnen met dit omvangrijke werk. Zeer vermoedelijk zullen dan talrijke grondwerkers, ook uit onze gemeente, kun nen worden geplaatst, hetgeen het vooruit zicht opent, dat de werkloosheid onder deze categorie arbeiders, niet groot zal zijn. Naar we vernemen moet het werk in 3 jaren vol tooid zijn. HEEMSTEDE VERGADERING BLOEMBOLLEN CULTUUR Maandagavond hield de afdeeling Heem stede der Algemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur een ledenvergadering on der voorzitterschap van den heer Jos. M. J. Braam. Er werden eenige zaken besproken van huishoudelijken aard. Voorstellen voor de Algemeene Vergadering heeft de afdeeling niet. Besloten werd candidaat te stellen voor het hoofdbestuur in de vacature J. Valkering Tzn. den heer G. Kamp te Winkel en in de vacature H. M Ruysenaars den heer Jos M. J. Braam te Heemstede. De afdeeling Haarlem heeft in haar verga dering van Vrijdag besloten om de andere afdeelingen te verzoeken haar candidaat den heer Th. M- Hoog te stellen. De desbetref fende circulaire was echter nog niet ingeko men. BENNEBROEK. Overleden: Antonius Johannes Amsc, oud 80 jaren. HEEMSTEDE. Ondertrouwd: J. G. Wackwitz en A. M. v. d. Steur. Getrouwd; F. C. M. Henkus en II. M. C. Brugman, L. C. van Oldenborgh en J. Th. Colenbrandcr. Bevallen: M. AdemaKlok z. M. E. Mcijer- de Vries z. J. H. Galjaardv. d. Voet d. G. J. S. v. Veende Hoogh d. Overleden: C. J. Uriot, 74 jaar. VELSEN. Geboorten: C. A. de Graaf—Splgt z. H. G. ColenbranderNahuis z. M. van Hesselln- gen—Naberman z. C. C. Borsboom—v. d. Wiele z. H. Tolvan Veen d. L Wolterman Binkhorst d. C. v. d. BoogaardStam z. B. Wijnschenk— de Kromme z. Overleden: Maria Catharïna Klooster, 87 j., wede. van G. v. d. Haak; Benjamin An ton Dekker, 17 m.. zoon van A. Dekker. Pe trus Nicolaas Vlaarkamp, 21 J., ongehuwd. Gehuwd: W. Krüppel en C. G. J. Hienc- kamp. J. G. Bonkamp en G. Buijs,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 13