Fa. Gebr. BRAKEL HAARDEN poofters J. Lottgering HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 21 OCTOBER 1929 BINNENLAND DE MOORD TE ROTTERDAM. hoe de verdachten in heerlen werd gevonden. Het bericht van de arrestatie van een ver dachte te Heerlen heeft Zaterdagmorgen in Rotterdam veel beroering gewekt. Al vroeg in den morgen verzamelden zich tal van nieuwsgierigen voor het politiebureau aan de Groote Paauwensteeg in de hoop. iets van den man te zien te krijgen. De politie had rond het bureau een groote ruimte vrij ge maakt en allen werden op eenigen afstand gehouden. Inderdaad is Zaterdagmorgen de ver dachte in Rotterdam aangekomen, maar het publiek heeft niets van hem te zien gekre gen. Hij is namelijk vroeg per trein van Heer len naar Dordrecht gebracht, door twee re chercheurs. Aan het station te Dordrecht stonden twee auto's klaar, met de inspec teurs Beekman en Grevelink en eenige re chercheurs. De verdachte is verder per auto naar de Maasstad gereisd. De auto met de inspecteurs is regelrecht naar de Groote Paauwensteeg gereden. Toen de wa gen voor het bureau stilhield, stroomde het publiek toe, maar de verdachte was er niet. Die werd op denzelfdcn tijd aan de achter zijde in de Karrensteeg, uit den anderen auto gehaald en daar het bureau in gebracht. In de Karrensteeg was geen publiek. Terstond is hem een voorloopig verhoor af genomen, waarbij hij zich zeer cynisch voor deed. Over wat de politie aan materiaal tegen hem heeft, moet nog worden gezwegen in ver band met 't belang van het onderzoek maar uit de uitgebreide maatregelen, welke men heeft genomen, om dezen man in handen te krijgen, mag men veilig aannemen, dat er ernstige vermoedens tegen hem bestaan, schrijft de N. R. C. Over de arrestatie kan nog het volgende worden meegedeeld: Ter voorbereiding van de razzia, die Vrij dagnacht over het geheele land zou worden gehouden, zijn twee rechercheurs van de po litie te Heerlen Vrijdagavond de logementen vast eens langs gegaan, om een voorloopig ondierzoek naar de registers in te stellen. Daarbij vonden zij in een logement enkele mannen, die aan het kaarten waren. Uit de grap vroeg een van de rechercheurs: Zoo, zijn jullie aan het foetzelen? (valsch spelen) Een van de mannen wendde zich toen tot den rechercheur en zei: Hier wordt niet gefoet- zeld. Daarbfj viel het den politieman op, dat deze man sprekend geleek op het portret, dat bij de geheime circulaire was gevoegd. Een onderzoek werd ingesteld en weldra bleek, dat deze man de gezochte was. Hij werd ge arresteerd en alles wat hij bij zich had. is in beslag genomen. Om half-twaalf is hij ge arresteerd, om vijf minuten over half-twaalf was de politie telefonisch daarvan in kennis gesteld, en terstond is toen de razzia afge last, en zijn maatregelen genomen voor zijn transport. Nog steeds mag er over de resultaten van het verhoor van den Vrijdagavond te Heer len gearresteerden verdachte niets worden ge publiceerd, schreef de N. R. C. Zondagmor gen. Zondag zouden de inspecteurs Beekman en Grevelink een onderzoek in Limburg in stellen. De Rotterdamsche politie looft honderd gulden uit aan hem of haar die dusdanige inlichtingen geeft dat daardoor de fiets kan worden opgespoord met welke de dader het kind heeft vervoerd. De verdachte, een 33-jarige handelaar in planten zonder vaste woonplaats, ontkent iets met de moordzaak uitstaande te hebben. De verdachte door een hoofdgetuige herkend. Een hoofdgetuige heeft, naar de Crt. meldt, den Vrijdagavond gearresteerden verdachte bij de confrontatie reeds herkend. Toen de man Vrijdagavond te Heerlem werd gearresteerd, was hij aanvankelijk erg onder den indruk, doch hij herstelde zich spoedig en blijft nu in zijn cynische hou ding volharden. De man is in het bezit ge bleken van een bewijs van Nederlanderschap op zijn eigen naam. Uit Heerlen heeft, de po litie nog vernomen, dat de verdachte zich de laatste week zeer bijzonder voor de kran ten interesseerde, en ze zelfs inzag voor de logementhouder ze had gelezen. Alles, ook het bewils van Nederlanderschap wees er op, dat de verdachte gereed was om op het eerste teeken, dat men hem zocht, de wijk naar Duitschland te nemen. Inlichtingen verzocht. In verband met den moord in den polder Blij dorp verzoekt de Commissaris van Politie In de 1ste Afdeeling te Rotterdam, bureau Groote Pauwensteeg aan allen, die inlichtin gen kunnen verschaffen omtrent een zekeren Willem Visser, zich ook noemende Willem Huisman, ook bekend ondeo* den naam Tijs de Tuinman, zich aan zijn bureau te wil- lenvervoegcn. Dit geldt vooral hen, die in de laatste Jaren en de laatste maanden met hem ln aanraking zijn geweest of hem hebben gezien. Zij die buiten Rotterdam wonen worden verzocht zich schriftelijk tot hem te wenden of hun mededeelingen te willen doen aan de politie in hun woonplaats. Visser han delt in bloemen, planten en graszoden en legt tuintjes aan. HET VIERDE POSTVLIEGTUIG ERNSTIG BESCHADIGD. de vliegers ongedeerd. De K.L.M. heeft Zaterdagmiddag bericht ontvanven. dat het postvliegtuig PHAGB (be manning Aler, dr. Jongbloed en do mecani cien Bruynesteln), dat Donderdag van Schip hol is vertrokken, op weg van Konstantino- pel naar Aleppo, in de omgeving van de Turksche hoofdstad, een landing heeft moe ten uitvoeren, waarbij het toestel beschadigd is. Het zal gedemonteerd moeten worden. De bemanning is ongedeerd. De reden van de landing is nog onbekend. De directie van de K.L.M. deelde Zaterdag avond nog mede dat nader telegrafisch be richt ontvangen is van den hoer Aler. lsten bestuurder van het posvliegtuig PH-AGB, waarin hij het volgende mededeelt: Het vliegtuig vertrok om 6 u. 5 min. uit Konstantinopel. In de omgeving van het vlieg veld hing mist. Nadat men 5 kwartier onder weg was en zich reeds nabij Adabazar (Klein- Azië, nabij Ismid) bevond, stond op eens de linker motor stil, vermoedelijk tengevolge van een storing in den benzinetoevoer. Ter stond werd teruggevlogen naar Konstantino pel, waarbij men wederom tweemaal in den mist geraakte en een derde maal in aanra king kwam met een met bosch begroeiden heuvel. Hierbij werd het vliegtuig ernstig be schadigd. De bemanning is vrijwel ongedeerd, alleen dr. Jongbloed kreeg een schram aan het hoofd. De werktuigkundige Bruynestein had zich zoodanig ingespannen, dat hij zich onder doktersbehandeling moest stellen. HET GRAF VAN COMENIUS. het opgegraven geraamte niet van comenius? Naar de Standaard verneemt, zou er bij de heeren dr. R. A. B. Oosterhuis en bij prof. dr. J. Waterink, hoogleeraar in de paedago- giek aan de Vrije Universiteit, die dezen zo mer bij de uitgravingen te Naarden tegen woordig was, zeer ernstige twijfel gerezen zijri, of het destijds door de Tsjechen voor het geraamte van Comenius gehouden ge beente wel inderdaad dat van dómenius is. Het blad meent te weten, dat genoemde heeren voornemens zijn, hun opvattingen in het eerstvolgende nummer van het Paèdago- gisch Tijdschrift voor het Christelijk Onder wijs uiteen te zetten. Naar aanleiding van de geruchten, omtrent nieuwe inzichten, die zich zouden hebben voorgedaan, in zake het te Naarden gevonden skelet van Comenius, heeft de Te legraaf den gezant van Tsjecho- Slovakije, den heer M. Plesinger-Bozinev, gevraagd, of hem iets van dien aard bekend was. De gezant deelde mede, dat zich sedert Juli jl., toen het skelet werd gevon den, geen enkel nieuw gezichtspunt heeft voorgedaan, zoodat bij hem geen twijfel is gerezen omtrent de echtheid van het skelet. Bovendien moet het rapport der vier deskun digen twee Tsjechen en twee Nederlanders die de opgravingen leidden, nog verschij nen, zoodat het al te voorbarig moet heeten om nu reeds met een weerlegging van hun waarnemingen te willen komen. „Neen, voor mij en voor mijn regeering is er geen twijfel of het gevonden skelet is dat van Comenius, welke overtuiging wij bouwen op grond van de verzekering onzer deskun digen". EEN MAUSOLEUM OP COMENIUS* GRAF? Naar de Tel. verneemt heeft, de gezant van Tsjecho-Slowakije in Den Haag bericht ontvangen van den Nederlandschen minister van Buitenlandsche Zaken jhr. mr. Beelaerts van Blokland, dat het in het voornemen der Nederlandsche regeering ligt de kapel bij het graf van Comenius te Naarden aan de Tsje chische regeering over te dragen. De voorbe reidende werkzaamheden zijn echter nog niet beëindigd. De voormalige Waalsche kerk, thans een buiten dienst gesteld deel van de Weeshuis kazerne, is nog steeds militair eigendom. Binnenkort zullen onderhandelingen plaats vinden tusschen den gezant van Tsjecho- Slowakije, den heer Plesinger Bosinov en den burgemeester van Naarden. De genie heeft dezer dagen opmetingen gedaan aan den rechtervleugel van de kazerne om te voorzien in het ruimte-tekort voor het ge val de kazerne als mausoleum zal worden ingericht. Èen begrooting is opgemaakt en men komt tot een totaal van f 30.000. Dit betreft alleen de verbouwingskosten. Hier wordt dus aan genomen. dat de Nederlandsche regeering de kazerne gratis zou overdoen. De gemeente Naarden denkt er volgens het blad evenwel niet aan, de groote verbouwingskosten al leen te dragen. MISLUKTE AANSLAGEN OP EEN ONDERNEMING IN DELI. Complot om alle Europeanen op „Kanopan Oeloe" te vermoor den? Op de onderneming „Kanopan Oeloe" in Deli zijn dezer dagen door koelies vergeefsche aanslagen gedaan op den administrateur en een assistent. Naar de „Dell Crt." thans meldt, bedraagt het aantal gearresteerden in verband met deze aanslagen thans zestien. Men meent, dat de slechte geest op de onderneming te wijden is aan bepaalde daar heerschende toestanden, die reden zouden geven tot onte vredenheid. Op den dag van de aanslagen is echter de arbeidsinspectie nog in den mor gen op de onderneming geweest en heeft de koelies ondervraagd buiten tegenwoordigheid van het Europeesche personeel of de man doers. De inspectie vernam toen geen enkele klacht. Een voorloopig onderzoek heeft evenmin aangetoond dat er klachten bestonden. Het meerendeel van de koelies verklaarde dat de administrateur zeer goed was. De assistent Evertsen, die denzelfden dag werd aangeval len, had tegen een koelie, die het contract had uitgediend en de kebon verlaten wilde gezegd, dat. hij in overeenstemming met de koelie-ordonnantie de dagen dat hij in de gevangenis had gezeten en ziek was geweest, moest uitdienen, waarop de kolie eerst in December weg zou kunnen. De koelie heeft hierop met een parang den assistent licht verwond. De „Sum. Post" deelt mede. dat de ver moedelijke oorzaak van de aanslagen is op ruiing door een mandoer die voor hoofdman doer gepasseerd was. Een complot werd ge vormd tot het vermoorden van alle Europea nen op de onderneming. De veldpolitie pa trouilleert op de onderneming. Alles is thans rustig seint Aneta. DE BEDREIGING VAN GOOILUST. De Zoological Society te New-York heeft besloten zoch tot de Koningin te wenden met het verzoek te willen voorkomen, dat de bui tenplaats „Gooilust", te 's-Graveland door de aldaar te bouwen kininefabriek zal worden bedreigd, meldt, de Tel. Wij kunnen hierbij aanteekenen. dat het fabrieksgebouw zoo goed als voltooid is. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN ik 60 Ct«. per regel. SOPH1APLEIN 6—14 Dubbel is het genot met Wybert-tabletten.de keel is tegen ontsteking be veiligd, de adem zuiver! origin, dopten i <5 en JS cis Verven Stoomen Stoppage Hoeden vormen Groote Houtstraat 5a TELEFONEEREN MET INDIë. van huis uit. Met Ingang van Maandag wordt bij wijze van proef de gelegenheid opengesteld om in het telefoonverkeer met Indië de gesprek ken te Arasterdam te voeren via het gewone abonné-toestel ten huize van dengene, voor wien het gesprek bestemd is. In de regeling van aanvraag en afwikkeling der gesprekken wordt geen wijziging gebracht. Extra kosten voor een „huis"-gesprek zijn niet verschul digd. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het hier een proefneming geldt. Binnenkort zullen voorts nog spreekcellen in gebruik worden gesteld op de Goederen beurs en de Effectenbeurs te Amsterdam. PROF. MR. A. ANEMA. Ter gelegenheid van de herdenking van het 25-jarig jubileum van Prof. A. Anema, als hoogleeraar van de Vrije Universiteit te Amsterdam, zal een receptie gehouden wor den op Maandag 28 October a.s. des mid dags, tusschen 3 en 5 uur, in het Doelen Hotel, Nieuwe Doelenstraat, Amsterdam. NA DE CYCLOON TE NEEDE IN 1927. In het ziekenhuis te Enschedé is overle den het zoontje van den heer M. uit Neede, dat sedert den cycloon op 1 Juni 1927 onaf gebroken in dat ziekenhuis is verpleegd. Hij was door invallende muren bij die stormramp ernstig gewond, meld de Tel. BEGRAFENIS STINE VAN DER GAAG. Zaterdag werd in Amsterdam ter aarde be steld het stoffelijk overschot van de too- neelspeelster mevrouw S. van der Maessen de Sombreffvan .der Gaag, meer bekend onder haar meosjesnaam Stine van der Gaag, Met den trein die even voor twaalf uur aan het Centraal Statoon aankomt, kwam de wagen met het stoffelijk overschot mee. De wagon werd gerangeerd naar den Oostelijken oprit, waar de kist in een 'lijkkoets werd ge plaatst. De stoet vertrok ruim half een naar den Stadsschouwburg. Op het Leidscheplein bevond zich om 1 uur een talrijk publiek, dat de komst van den stoet afwachtte. De politie droeg er zorg voor, dat het verkeer hiervan geen hinder ondervond. Aan van voorgevel van den Stadsschouwburg hing de vlag halfstok. In de vestibule lagen dicht aaneengerijd vele kransen en bloemstukken welke op den droe ven tocht naar Zorgvlied zouden worden meegenomen. Leden der verschillende too- neelgezelschappen onderhielden zich slechts fluisterend met elkaar. Te ongeveer 10 over één bereikte de stoet het Leidscheplein en reed de lijkkoets onder de peristyle van den Stadsschouwburg. Hier voegde zloh een extra rouwwagen in den stoet, die bestemd was, om de bloemenschat naar het kerkhof te dragen. Verschillende acteurs en actrices brachten door het leggen van een krans of bloemstuk op dezen wagen een laatste stille hulde aan de doode. Tegen half twee werd de tocht naar Zorgvliet be gonnen. Op zorgvliet droegen tooneelspelers de baar in het graf, strooiden familieleden bloemen. De directeur van den Amsterdamschen Stadsschouwburg, mr. M. Merckelbach, sprak aan het graf, evenals de heeren Th. M. Kete laar, Adrïaan van der Horst, J. Sternheim en Ko van Dijk. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevallen: C. K. KlingeLips, d- G. Otte Veldman, z. W. J. EngelhartWillems, z. A. van den BergTimmer, z. A. C. Steegman Smith, z. A. Kostermans—Wijs, z. C. van LeeuwenKofman, d. Overleden: Johanna Maria van Lieshout, 75 j., ongehuwd. Getrouwd: A. Osendorp en H. E. Scholten. P. J. J. Langendijk en H. Schellevis. H. Beek man en L. van Houwelingen. L. A. Brandjes en A. C. Gomes. C. Michel en A. Kaptein. E. J. W. v. d. Helm en C. A. de Rooij. L. Meyer en L. Boer. J. Th. Odth en J. de Blank. C. de vries en C. M. Medik. F. N. Winter en A- Visser. L. Schippers en H. Scholder. W. Thci- ner en F. Gravckamp. Ondertrouwd: A. Stoven en J. M. Wencke bach. L. B- Brommer en C. H. Blok. W. A. Haak en J. v. Weeren. S. Bol en S. Kuiper. J. Meyer en J. M. Bruin. J- Smit en M. v. d. Kolk. M. Bakker en C. Guijt. E. Gravemaker en M. Spijker. HILLEGOM. Getrouwd: P. A. de Groot en C. M. van Leeuwen; D. P. J. Berrevoets en A- E. Pors. Bevallen: M. Lommerse—Meijland d.; M. J. Warmdrdamvan der Reep d.; M. van Dam—Buurman z.; A. C. P. van der ELstr— Topper z.; J. van der PluymHuijsman cl.; E. van Houten—Schut z.; A. Flcntrop—Mik- kelsen d. Overleden: M. A. G. Verst-eege 17 j. vr.: A. C. Broers, wed. van P. van Bcrkel 60 j. E. Kröschell 80 j. m. DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. VOOR DE KINDEREN. Het terrein was mi vol leven, maar tot nu aan toe had Billy geen enkel stukje wild kunnen bemachtigen. Maar, cmdat hij zoo buitengewoon licht was op zijn grijze merrie, was hij den anderen jagers vooruit gerend, en had zelfs den graaf en de gravin achter zich gelaten. En dan plotsielng, vooraan, met de honden vlak achter zich, zag hij het wild. Het was een groot, majestueus hert met een groot gewei, en toen Billy hem zag, zonk de moed hem in de schoenen. Maar het hert was nu in gevaar, want zijn krachten waren geheel uitgeput, en Billy voelde veel medelijden met het arme, achter* volgde dier. „Stop l" gilde Billy, terwijl hij voor de anderen trachtte te komen. „Stop! Laat hem loopen, honden dat jullie zijn. Schiet hem niet doodl Dat is niet mooi van jullie!" Het spreekt vanzelf, dat de honden, noch de jagers cr ook maar het minste acht op sloegen. Maar toen herinnerde Billy zich zijn amulet, en haalde het vlug uit zijn zak. „Himpyshaha!" fluisterde hij. „Red asjeblieft het arme hert, want de honden zullen het beslist dooden En wat gebeurde? Toen Billy zijn amulet wreef, verdween het hert als bij tooverslag en de honden stonden stil met hun staarten tus* schen hun pooten en de jager viel bijna van zijn zadel, van verwondering en schrik. Kan je je de verwondering van den man voorstellen? SCHEEPVAARTBERICHTEN Algenib 18 te Rio Janeiro, Rotterdam naar Buenos Ayres. Aludra 18 te Hamburg van Rotterdam. Abbekerk 19 te Genua, Rotterdam naar Australië. Amstelkerk 20 te Calais verwacht, W.- Afrika naar Rotterdam. Ar es 18 te Opobo, Amsterdam naar W.- Afrika. Alkaid 19 van Rotterdam naar Kaapstad. Amstelland p. 18 15 uur Fernando Noronha Buenos Ayres naar Amsterdam. Almelo 18 van Cristobal naar Curasao. Alkaid 19 van Rotterdam naar Kaapstad. Borneo 19 te Vlaardingen van Batavia. Borneo 19 te Vlaardingen, Java naar Am sterdam. Blitar 19 te Alexandrië, Java naar New York. Blitar 18 20 uur van Port Said, Java naar New York. Chr. Huygens 18 van Genua, Amsterdam naar Batavia. Cereal 18 van Koningsbergen. Eddi 19 van Stettin. Egeria van Danzig p. 18 20 u. Brunsbuttel. Fiducia 19 v. Rostock. Fiuma v. Galatz, 19 van Rouaan. Grijpskerk 19 van L. Marques naar Beira. Glamorganshire 15 van Seattle, Pacifickust naar Rotterdam. Grotius 17 van Sabang, Amsterdam naar Batavia. Heemskerk 18 van Algoabaai naar East Londen. Helder 19 te Havre verwacht, W.-Afrika n. Amsterdam. Insulinde 19 te Batavia van Rotterdam. Kota Inten 18 van Belawan, Java naar Rotterdam. Kota Radja 18 16 uur 30 min. te Londen v. Batavia, vertrekt 19, 14 uur n. Rotterdam. Klipfontein 17 te Kilindini, Beira naar Rotterdam. Koningin der Nederlanden 18 van Colombo, Batavia naar Amsterdam. Koudekerk 19 te Rotterdam v. Bombay. Lochmonar 17 van Cristobal, Rotterdam n. Pacifickust. Meerkerk 18 v.m. te Ouessant, Rangoon n. Rotterdam. Maaskerk 19 te Accra verwacht, W. Afrika naar Amsterdam. Nieuw Holland 18 van Belawan Dell naar Singapore. Orania p. 18 7 uur n.m. Fernando Noronha Amsterdam naar Buenos Aires. Prins Frederik Hendrik 18 van Paramaribo naar Madeira en Amsterdam. Prins der Nederlanden 19 van Colombo, Amsterdam naar Batavia. Prinses Juliana 19 te Amsterdam van Java. Pax 18 19 uur Neustadt. Patria p. 19 8 uur Ouessant, Rotterdam n. Java. Radja 18 te Hamburg van Amsterdam. Reggestroom 18 van Konacry n. Amster dam. Sommelsdijk 18 n.m. te Madras, Rotter dam naar Calcutta. Sumatra 18 van Beira naar L. Marques. Stuyvesant 19 te Hamburg van Bremen. Rijswijk 18 van Caen. Singapore Maru v. O.-Azië, p. 18 Perim. Scottish Castle 13 v. Curasao. Sibajak 19 te Schiedam van Vlissinge*n. Simon Bolivar 17 te Barbados van Am sterdam. Sitoebondo 19 van Batavia naar Rotterdam Tambora 18, 16 uur te Marseille, Java n. Rotterdam. Tjitaroem 18 van Sjanghai naar Japan. Tosari 19 9 uur van Port Said, Hamburg naar Java. Volendam 18 n.m. te New York van Rotter dam. Vechtdijk 17 te Carthagena van Willemstad West Zeda v. Mobile, 18 te Bremen. Wilhelm v. Rostock, 19 verwacht. IJselkerk 19 v.m. te Madras, Calcutta naar Rotterdam. IJstroom 17 te Lagos, Amsterdam naar W. Afrika. Zeelandia 19 te Amsterdam van Buenos Aires. Zosma 18 van Fooohow n. Vladivostock. Borneo 19 te Amsterdam van Java 1. van Vlaardingen. Drechtdijk 19 v.m. te Los Angeles Van couver naar Rotterdam. Eemland 19 van Hamburg naar Amsterdam Kambangan 18 te Batavia van Amster dam. Kangean 19 van Amsterdam naar Batavia. Kertosono 19 14 uur te Suez Java naar Rot terdam. Kota Radja p. 19 16 uur 30 m. Gravesend v. Londen, Java naar Rotterdam. Moerdijk 18 n.m. te Colon, Pacifickust n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 19 14 uur 30 m. van Bou logne, Rotterdam naar New York. Noorderdijk p. 19 17 uur Start Point, Paci fickust naar Hamburg en Rotterdam. Poelau Laut 19 van Bremen naar Java. Polydorus 19 van Belawan-Deli, Amster dam naar Batavia, Salcier 19 te Suez. Java naar Amsterdam. Triton 19 van Amsterdam naar Hamburg. 1 Vechtdijk 19 20 uur 15 m. van Antwerpen naar Rotterdam. Veendam 19 v.m. v. New York naar Rot terdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regel. VLEftVRU TAFELZILVER RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 22 OCTOBER HILVERSUM 298 M. Na 6 uur 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Tuschinski-Orkest. 1.45 Gramofoonmu- ziek. 3.00 Knipcursus door mevr. de Leeuw van Rees. 4.00 Microfoon-debutanten. Viool, zang. 5.30 Concert door de Hongaarsche Tzigane-Kapel van de Gebr. Elemer en Bela Ruha. 6.01. Voortzetting concert. 6.45 Cursus Engelsch. Conversatie. 7.15 Engelsch voor ge vorderden. 8-01 Italiaansch Opera-fragmen- ten-concert. Leden van de N.V. Italiaansche Opera en het Versterkte Omroeporkest. 9.00 AVRO-Nutslezingen over Indië. II. Aard rijkskundig overzicht. Spreker: C. Lekker- kerker. 9.45 Voortzetting concert. Na afloop Persber. Daarna Dansmuziek uit Cabaret „La Gaité" te Amsterdam. 12.00 Sluiting. HUIZEN 1875 M. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het K.R.O.-Trio. 1.15 Gramofoon- muziek. 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Knipcursus 5.00 Gramofoonmuziek. 645 Praatje in het Esperanto. 7.00 Cursus Kerklatijn. 7.20 Uit zending uit Aken: „Zar und Zimmermann". Komische Opera in 3 bedrijven van G. A, Lortzing. Na afloop: Gramofoonmuziek. DAVENTRY 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding 11.05 Lezing. 11-20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Orgelconcert. C. Read (sopraan). 1.20 Orkestconcert. 2.20 Beelduit zending. 2.45 Berichten 2.50 Uitzending voor scholen. 3.55 Fransche les. 4.20 Orgelconcert. 4.35 Lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Voorlezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Orgelconcert. 7.20 Lezing. 745 Lezing. 8.05 Concert Kwintet S. Pope (bariton), L. Sey mour (alt), 8.20 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.55 Berichten. 10.00 Vaudeville. 11.05 Dansmuziek. PARIJS RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en Soli. 6.55 Gramofoonmuziek 8.55 Con cert. Orkest, koor en solisten. LANG ENBERG, 473 M. 6.20 Concert. 9.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Concert. Orkest en violist. 4.50 Gramofoonmuziek. 7.25 Orkest concert. 8.20 Vocaal concert uit Frankfurt (Bariton). KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Orkestconcert en zang. 4.20 Kinderuurtje. 7.20 Piano-recital. 8.30 Tooneeluitzending. 9.05 Concert. Orkest en piano. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en zang 8.35 Concert door de Soc. Vlaamsche Radio Vereeniging. ZEESEN, 1635 M. 6:15 Lezingen. 11.50. Gramofoonmuziek. 1215 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Lezingen. 3,50 Concert uit Leipzig. 4.50 Lezin gen. Daarna: Orkestconcert uit Langenberg. Vervolgens: Liederen en Aria-avond uit Frankfurt.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10