towefifsS ATELIER H. Raymund Wildermuth KAMERMEISJE Knoopgatenmachine RIET „ÏÏAERLEIM" OP ELSWOUT. Al vele malen is de oudheidkundige ver- eeniging „Haerlem" op excursie geweest naar Elswout en toch trekt ieder jaar weer een groot gezelschap, onder leiding van het be stuur en den boschopzichter, op naar het drie eeuwen oude buiten. Zaterdagmiddag waren het weer ongeveer 60 dames en heeren. Eerst werd de beuken laan gevolgd, daarna werden de Fransche tuin en de oranjeboomen bewonderd. Het ging in een breeden kring om het huis over rustieke bruggen, langs schilderachtige vaar ten, berg op. berg af, tot tenslotte de linden- laan (noordzij van de hertenkamp) terug voerde naar „het huis". Nog altijd is dit on bewoond, nog altijd is dit onafgewerkt. Alles is binnen nog. zooals metselaar en timmer man dit bij den dood van wijlen W. Borski achterlieten. Drie eeuwen geleden was het hier nog. wat men zoo gaarne een wildernis noemt. Toen begon de parkaanleg. In 1633 nl. kocht zekere Klaas du Moulin hier 5 morgen bosch en bouwde er de Molijnhofstede. Dat is het begin van Elswout. Door verschillende aankoopen werd de bezitting uitgebreid. Gabriël Marcelis is de eigenlijke aanlegger van de buitenplaats Elswout, die wij in hoofd- aanleg nog kennen. Marcelis bouwde ook het heerenhuis. Na veel wisselingen van bezitters kwam in 1805 het buitengoed aan Jhr. J. Boreel. Deze was toen eigenaar van Elswout, Elswoutshoek, de Grauwe Oliphant, de Volmen, Kraantje- Lek en het Zwarte veld (duinterrein). Boreel verkocht het landgoed November 1805 weer aan W. Borski, die een huis op Elswout liet bouwen onder architectuur van de Ziesenis, echtgenoot van de in Napo leon's tijd zoo beroemde tooneelspeelster Ma dame Wattier de Ziesenis. In 1808 werd de Zanderij begonnen en een "reglement vastgesteld op het weghalen van zand. De heer W. Borski stierf in 1816 en nu kwam alles in eigendom aan zijn weduwe, geboren Van der Velde. Zij woonde op Els wout tot haar overlijden in 1846. Toen kwam haar zoon Willem Borski op Elswout, die begon met den bouw van het onvoltooide huis, dat wij nu kennen. Den 5en October 1911 werd door de toen malige bezitster mevr. de weduwe D. van der Vliet-Borski aan de gemeente Bloemendaal a één gulden overgedragen 3.5 H.A. aan den Bergweg achter Bleek en Berg. Op dat terrein is voor eenige jaren de nieuwe Bloemendaalsche begraafplaats aan gelegd. Te precies kwart voor vier stond het-, gezel schap weer voor de poort en daar werd tot iden heer Tadema menig woprd van dank ge- sproken. De deelnemers aan de excursie waren weer zeer voldaan. DE GROOTE HOUTBRUG. De directeur van Openbare Werken heeft de levering van de graniet voor de Groote Houtbrug gegund aan de Firma Pelt en Hooykaas te Rotterdam. H. VELDHUIS' AUTOMOBIELBEDRIJF. Op één der schitterendste hoeken van den zoo gemoderniseerden Rijksstraatweg wie herinnert zich nog eigenlijk het smalle wegje jvan vroeger, wanneer men daar dikwijls als eendjes achter elkaar moest loopen heeft 'de heer H. Veldhuis op No; 34 Zaterdagmid- idag een showroom geopend, die reeds op vér ren afstand de aandacht trekt. De opening, die met een groot aantal bloemstukken op geluisterd werd en welke te drie uur plaats had, werd door een groot aantal belangstel lenden bijgewoond. Onder hen was de direc teur der Auburnfabrieken in Amerika (de heer Veldhuis is official dealer van deze fa brieken voor het district Haarlem)de hoofd inspecteur voor Nederland te Rotterdam en |de hoofdimporteur voor Noord-Holland uit Amsterdam, beiden van deze maatschappij. De heer Veldhuis deelde mede, dat de Auburn fabriek in Nederland in zes dagen driedui zend orders had gekregen, wat daar een re- jcord aantal is. In zijn nieuwe showroom, die jnaar de laatste eischen des tijds, en bijzonder (luxueus ingericht is, stonden vier van (deze wagens, waarvan één vooral de aan dacht trok, namelijk een „Cord" van 5 1/2 M. lang en 1.95 M. breed. De spatborden zijn |2 M. en 4 c.M. lang. Deze schitterende wa lgen, die Zaterdagmorgen over den weg van Rotterdam was gekomen, kan met een snel- jheid van 150 K.M. rijden. De verlichting in deze showroom is prima; overdag wanneer het zonlicht door het veel kleurige glas-in-lood naar binnen valt en 's avonds waneer de zeven groote Philips schijnwerplampen onstoken zijn. Na de ope ning werd de eerewijn geschonken. De heer Veldhuis, die een garage aan de |Obistraat en een zaak met kantoor aan de Zaanenstraat heeft, had vele gelukwenschen in ontvangst te nemen. DE WERKZAAMHEDEN VAN EEN RIJWIELDIEF. De Haarlemsche rijwielaief had Zaterdag een goeden dag. Ten eerste haalde hij een heerenrijwiel uit een geopende poort naast een winkel aan de Koningstraat. Het succes was hem een aansporing tot verder werken, 's Avonds was hij daarom doende in de Ipen- rodestr;aat, waar het hem gelukte nóg een tieerenrijwiel tot het zijne te maken. De rij- wieldief heeft het waarlijk niet kwaad den laatsten tijd, twee fietsen per dag is zoo on geveer de vaste tax. Of zouden er twee rijwieldieven zijn? LIJK IN EEN VIJVER TE UTRECHT GEVONDEN Zondagmorgen is door personeel van den plantsoendienst te Utrecht uit den vijver van het Wilhelminaplantsoen het lijk opgehaald ran een omstreeks 60-jarigen man. De man had geen enkel identiteitsbewijs, men heeft slechts enkele verscheurde papieren van een paspoort op hem gevonden. Aan de enkels had hij de voeten bij elkaar gebonden met een zakdoek. Men vermoedt hier met een geval van zelfmoord te doen te hebben. De politie stelt een uitvoerig onderzoek in. JONGEMAN IN EEN ZWEMBAD TE AMSTERDAM VERDRONKEN Zaterdagmorgen is in het Zuiderbad te Amsterdam de 251jarige H- S. verdronken, waarschijnlijk doordat hij plotseling niet goed geworden was en in het water was ge- ivallen. Het personeel van het zwembad kon geen kunstmatige ademhaling toepassen. De Am sterdamsche Reddingsbrigade deelt noe mede: Na het ongeval in het Zuiderbad heeft een tweetal leden der A. R. B., dat toevallig daar Ewom. de nabehandeling der kunstmatige ademhaling op zich genomen, omdat het personeel niet bij machte was dit uit te voe ren. Men mag aan zwemschoolpersoneeï toch zeker wel als eisch stellen, dat het op de hoogte is van de methoden van opwekking der levensgeesten bij drenkelingen, temeer als geen zuurstof-apparaat in de zwemschool aanwezig is. Safety first, ook bij de aanstelling van personeel is in onze zwemscholen een eerste eisch. PERSONALIA. Voor het examen handenarbeid is Jn Den Haag geslaagd de heer G. H. Wame- link uit Haarlem. VERBETERING VAN HET WILSONSPLEIN. Het oostelijk deel van het Wilsonsplein, hetwelk op enkele tijdstippen van den dag ais speelplaats dienst doet voor de kinderen van in de* naaste omgeving gelegen scholen, heeft thans een kunstverharding, welke mede ter bestrijding van de stofplaag voor omwonenden verbetering behoeft. Een afdoende verbetering kan worden ver kregen indien het oppervlak als .fundeering in orde wordt gebracht en hierop een ter- makbedekking wordt aangebracht. Tevens zal een betonband dienen te worden aange legd. De kosten zijn geraamd op f 3.500. B. en W. stellen den gemeenteraad voor dit bedrag ter beschikking te stellen. FEESTAVOND VAN „NATURA". Zaterdagavond vierde in gebouw „Olympia" de afdeeling Haarlem van het Nederlandsch Toeristenverbond. „Natura", den eersten feestavond in dit seizoen. De voorzitter, de heer Chr. Hensen zeide in een korte toe spraak in de groote opkomst een bewijs van meeleven van de leden te zien. Een afwisse lend programma vermocht dan ook wel de belangstelling te trekken. Do door leden van „Natura" opgerichte Tooneelclub vertoonde een één-acter genaamd „De pootdge Vrouw", waar onbedaarlijk om gelachen werd en waar voor den spelers een hartelijk applaus ten deel viel. De nog zoo kort bestaande club toonde hiermee de kiem van vooruitgang in zich te hebben. Het dansen op muziek van oen goed jazz-orkest.je werd afgewisseld door verschil lende attracties. Bij de sluiting te twee uur namen bestuur en leden een herinnering mede, die nog lang zal blijven voortleven. BILJARTEN. -,,DE MASSAKAIMP „EXCELSIOR"- KORENBEURS". De jonge vereeniging „De Korenbeurs" alhier geeft blijk van activiteit. In de jubi leumwedstrijden bij „Haarlem Noord" schreef zij in met een team van vier spelers in klasse B. Thans heeft zij een massakamp met de blljartvereeniging „Excelsior" te Velsen Noord uitgeschreven. Aan belde zijden zullen daarin 9 spelers uitkomen in een uit- en thuiswedstrijd. De eerste zes partijen werden Donderdag avond in „De Korenbeurs" aan het Spaarne alhier gespeeld. De strijd werd geopend door Gertebach (Excelsior) en J. Steffens (De Korenbeurs), de beide kopspelers der teams. De jonge kracht van .->Ds Korenbeurs" stak dadelijk flink van wal. Hij noteerde series van 19, 10, 13 en 41. De gast was hierdoor letterlijk overbluft en bracht daar weinig tegenin. De in vlug tempo gespeelde serie van'41 was zeer fraai en gaf den genadeslag. Het eind was: 49 om 125 in 28 beurten. Daarna speelden Lamers (Excelsior) en Langenberg (De Korenbeurs). Wederom was de speler van de gastheeren in de meerder heid en maakte o.a. series van 12, 22 en 13. Lamers was in het begin niet op stoot en stond spoedig ver achter. Later wist hij van een verslapping van zijn tegenpartij gebruik te maken om nog wat in te loopen. Het einde kwam echter met tamelijk groot verschil:. 80 om 125 voor Langenberg. Vervolgens traden Oorthuis (Excelsior) en Treffers (De Korenbeurs) in het strijdperk. Deze kamp ging langen tijd gelijk op. Daarna nam de gast de leiding en liep meer en meer uit, zoodat de uitslag werd: 125 om 94 voor „Excelsior". In de vierde partij stonden Nan (Excelsior) en Nelis (De Korenbeurs) tegenover elkaar. Eerst leek het er naar, of de bezoeker ge makkelijk zou winnen, maar Nelis haalde aardig op en bracht het nog tot 113, toen zijn partner er 125 had. De vijfde partij tusschen Sweltzer (Excelsior) en de Vries (De Korenbeurs) was zeer spannend. Ten slotte wist de bezoe ker voor te komen en te winnen met 100 om 85. De laatste ontmoeting ging tusschen Taf fijn (Excelsior) en Smits (De Korenbeurs). De gast bracht er weinig van terecht. In dezen langdurigen strijd wist Smits de over hand te krijgen en tot het einde te bewaren. Toen hij de 100 punten vol had, noteerde zijn partner er 68. De stand na deze partijen was; „Excelsior" 547 en „De Korenbeurs" 642 caramboles. JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ „HAARLEM NOORD". In klasse C. van deze nederlaag wedstrijden is de laatste ontmoeting geweest. Op bezoek was de jonge Haarlemsche biljartvereenlging „Spoorzicht" met een team van 4 spelers. Zij heeft zich goea gehouden en de Jublla- resse een sprekende nederlaag bezorgd. Van de 4 partijen wonnen de bezoekers er 3. De partijen verliepen als volgt: Het eerst ontmoetten W. Smit (Spoorzicht) en Koopman (Haarlem Noord) elkaar. De strijd ging langen tijd gelijk op, maar tegen het. einde van het spel raakte de gastheer er beter in en won met tamelijkën voor sprong: 70 om 100. De tweede partij bracht Geerllngs (Spoor zicht) en Van Bommel (Haarlem Noord) tegenover elkaar. Deze strijd kreeg al spoe dig een ander aanzien, dan de voorgaande. Deze kopspeler van „Spoorzicht" heeft goe den aanleg. Zij'n spel ls vlug en aantrekke lijk en hij kan het met goede training en voorlichting nog ver brengen- Hij was dan ook spoedig een heel stuk op zijn partner voor, die evenwel ook van geen opgeven wist en zeer goed partij gaf. Geerlings maakte o.a. tweemaal een serie van 20 en won ten slotte met den stand 100 om 64. Nu traden Timmer (Spoorzicht) en V. d. Bos (Haarlem Noord) 'n het strijdperk. Aan vankelijk was laatstgenoemde voor, maar spoedig wist de gast hem in te halen en met een serie van 16 nam hij een goeden voor sprong, dien hij wist te behouden. Het einde was: 100 om 85 voor Timmer. Ten slotte bonden H. Smit (Spoorzicht) en Springveld (Haarlem Noord) den strijd aan. De gastheer was niet op stoot, waarvan Smit een goed gebruik maakte. Ook deze speler heeft goeden aanleg- Met fraai spel vergrootte hij steeds zijn voorsprong en won met 100 om 51. De stand van den avond was: „Spoorzicht" 370, „Haarlem Noord" 300 caramboles. GYMNASTIEK. Bato. De uitvoering van. Bato zal op Zaterdag 4 Januari a.s. in de groote zaal van het Ge meentelijk Concertgebouw worden gehouden. Het programma vermeldt voor de meisjes vrije oefeningen, evenwlchtslatten en rhyt- mische oefeningen, voor de jongens brug en vrije oefeningen, voor de dames vrije oefe ningen, brug. ringen en dans, voor de hee ren" staaf oefeningen, springtafel, ringen en brug. Vergadering van „Concordia". In de laatste bestuursvergadering van ..Con cordia" werd melding gemaakt van het be danken van den heer T. Dekker als directeur met ingang van 1 Maart a.s. Door het bestuur werd een voordracht, van twee personen opgemaakt ter voorziening in de vacature van directeur voor de dames-, meisjes- en veteranen-afdeelingen. Wegens gebrek aan leiding bij de voorbe reiding voor de a.s. wedstrijden van den Ken- nemer Turnkring zal aan de damesleden, die zich voor die wedstrijden hebben aangemeld, worden geadviseerd, zich terug te trekken. Een terrein voor spel zal dezen winter niet worden aangevraagd, dat in verband met de weinige bespeelbaarheid van het terrein en met de geringe animo. Gelet op de groote belangstelling daarvoor zal dezen winter voor Concordia indoor-trai ning in athletiek worden gehouden. De uitvoering zal plaats vinden op Zater dag 22 Februari in de groote zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. In verband met de directeur-wisseling en met de voorbereiding voor de uitvoering be sloot voorts het bestuur, dezen winter geen onderlinge wedstrijden te houden. De leiding van „Concordia". Blijkens bovenstaande mededeelingen heb ben nu beide directeuren van Concordia be dankt. Concordia ondervindt de laatste jaren sinds het bedanken van den heer J Hop wel teleurstellingen met de leiding, speciaal wat betreft de dames- en meisjes-af deelin gen. Maar bij verschillende gelegenheden is gebleken, dat ook in andere opzichten het sterke Concordia van weleer bedenkelijk is verzwakt, een achteruitgang, die te meer op viel, daar andere vereenigingen uit den Ken- nemer Turnkring op vele punten in be teeke nis wonnen. Afgewacht moet nu worden, of plaats ge had hebbende en aanstaande verandering van leidende bestuurs- en technische per soonlijkheden in Concordia de gewenschte verbetering zal brengen. Haarlem's grootste gymnastiekvereeniging staat hier voor pro blemen, die niet zoö gemakkelijk zijn op te lossen. ZWEMMEN. Groot Nationaal Zwemfeest van „Zignea". Donderdagavond a.s. zal in Stoop's Bad weer volop te genieten zijn, daar de belang rijkste vereenigingen in den lande hun in schrijvingen voor het zwemfeest van Zignea deden toekomen. Als eerste nummer zullen ongeveer 40 adspiranten elkaar bekampen. Voor de nationale nummers zullen op de 100 M. vrije slag mej. Kort-hof en E. Smits elkaar het vuur wel na aan de schenen leg gen, van de Haarlemsche dames gaat de strijd voornamelijk tusschen mej. Roos en R. van Spaendonk. Op de'100 M. schoolslag zal mej. Kollerle wel zonder al te groote inspanning beslag kunnen leggen op den eersten prijs in de andere Haarlemsche en Amsterdamsche da mes zien wij voor haar niet al te zware te genstandsters. Een nieuw nummer op een damesprogram ma is de 8 x 20 M. estafette vrije slag, waar aan Inter Nos, H. D. Z., Thetis en Zignea zul len deelnemen. Daar het aantal zwemsters groot is en de afstand kort-, zal er volop spanning zijn; waarschijnlijk zal de Holland- sche Dameszwemclub wel de zegepraal be halen. Het aantal ploegen van M. O. scholen dat zal strijden voor het bezit van den Dr. Me- rens-wisselbeker is zeer groot; alle middel bare scholen hebben ingeschreven, n.l. meis jes H. B. S., H- B. S. B, H. B. S. A (2 ploegen). Nutskweekschool, Gymnasium, Gemeentelijk Lyceum, Rijkskweekschool. Kennemer Ly ceum (drie ploegen), Huishoudschool. Naar alle waarschijnlijkheid zal de houdster de Huishoudschool, er niet in slagen haar bezit voor een jaar te continueeren; het Gymnasium beschikt over een viertal snelle meisjes; deze ploeg zal dan ook wel voor een jaar den beker in bezit krijgen. Teneinde het programma te varieeren en het publiek niet uitsluitend sportzwemmers te laten zien. is door een aantal Zignea-leden onder leiding van den heer Joh. M. Schmidt een nummer figuurzwemmen ingestudeerd, dat fraai belooft te worden. Voor het schoonspringen zal de strijd voor namelijk gaan tusschen mej. Sturkop en Sutherland-Rooyaards, vooral daar mevrouw Venema verhinderd is uit te komen. Als groote abtractienummers staan op het programma twee estafettenummers voor hee ren, n.l. 4 x 40 M. wisselslag en 5 x 40 M- vrije slag. In beide estafette zullen de kam pioenen van Nederland H. V. G. B. uitkomen, die wel een zware concurrentie van de Am sterdamsche Zwemclub zal ondervinden. Van de andere deelnemende ploegen noe men we nog Haarlem, H. P. C. en D- W. R. Tot slot van het programme speelt Zignea een polowedstrijd tegen de Amsterdamsche Dames Zwemclub, kampioen eerste klasse afd. B. UIT DE PERS DE RELLETJES IN MAASTRICHT. Over de stakingsrelletjes te Maastricht, de schietpartij die Woensdagavond plaats had en de arrestatie van den stakingsleider Ple- ters schrijft het Volk oa. het volgende; „Hedenmiddag (Vrijdag) om 12 uur heb ben wij-nogmaals een onderhoud gehad met den commissaris van politie, waarbij wij op nieuw het verzoek deden, eenige mededec- ling omtrent de gebeurtenissen uit de politie rapporten te mogen vernemen Tot onze groote verbazing deelde de commissaris ons mede, dat de rapporten ook op dit oogenblik nog niet waren binnen gekomen. Het was zoo'n ingewikkelde zaak, zeide de lieer Soeten ons, en er moet zooveel onderzocht worden, dat het samenstellen der rapporten wel heel erg lang moet duren. Men mag zich toch met verbazing afvragen, hoe het mogelijk is, dat- de commissaris maar alvast met stelligheid een officieele lezing uitgeeft, dat burgers ge schoten zouden hebben, terwijl hij blijkbaar zelf meer dan anderhalven dag na de ge beurtenissen nog niet beschikt over de pro- cessenverbaal van de agenten. Welke waarde hebben dan toch officieele verklaringen. In dien zij v/orden afgegeven op oogenblikken, dat zelfs de meest, elementaire gegevens er voor nog niet in het bezit zijn van den man, die de verklaringen aflegt?" „Een schandaal". „Wat omtrent de arrestatie van den sta kingsleider, Pieters, door den substituut-offi cier van justitie, mr. Kneepkens, aan or.zen verslaggever is medegedeeld, is reeds voldoen de om hier van een justitie-schandaal van den eersten rang te spreken. „Pieters werd in voorarrest gesteld, niet om de eenige reden waarom voorarrest ge oorloofd is: ernstige verdenking, maar. zoo- als deze justitle-ambtenaar zelf mededeelde, omdat de relletjes samenhangen met de sta king, de stakingsleider (die nota bena stoeds tegen relletjes geijverd heeft) daarvoor ver antwoordelijk is en omdat nu nog onderzocht moet worden, of Pieters soms strafbare (op ruiende) uitlatingen gedaan heeft. „Dat heet dan volgons dezen magistraat ernstige verdenking van opruiing! .„Aheen het feit, dat men stakingsleider is bij een staking, waarbij relletjes voorkomen, wekt derhalve voor dezen openbaren aankla ger zoo ernstige verdenking van opruiing, dat er arrestatie op volgt. „Men kent geen enkel opruiend woord van Pieters. Men moet nog onderzoeken, of hij soms strafbare uitlatingen gedaan heeft.. Maar reeds stelt men hem in arrest. „Zoo is geen stakingsleider meer veilig. Op dien grond kan men elke staking van harén leider beroove^. door hem in arrest te stellen". Vreemd geld en chèques Medegedeeld door de Rotterd*m«ch« Bankvoreen MAANDAG 21 OCTOBER 1929 Koenen tot hedenmiddag 12 uur BILJETTEN Berlijn -W.20 69-40 Parijs 9 57 «.SO Belga 34.50 —35.00 New YorkI 46 J.49 Londen 12.08 —12.12 CHEQUES Berlijn - 39.21 —39.35 Parijs 9 72 9=82 Brussel 34.50 —34.80 Ztirlch 48.CO —48.10 Londen H OIX-12. IC 4 Rome 12 95 13.05 Weenen Madrid 34.85 -35.00 New-York (Cable)2.47# 1.48# Kopenhagen - 66.35 66.50 Oslo 66.35 -66.50 Stockholm 66.CO 66.75 Praag 7.32 7.40 De Heer en Mevrouw J. F. VAN DUURENABELS geven hiermede kennis van de geboorte van hun Zoon WILHELMUS EVERARDUS Haarlem. 21 October 1929. St. Elisabeth's Gasthuis.7 DANKBETUIGING Voor de vele bewijzen van deelneming, ondervonden bü de ziekte en het overlijden van on zen besten Man. Vader en Zoon betuigen wij onzen harte)ijken dank. Uit aller naam: M. BARRLTTE—SOL Haarlem, October 102011 Keeren Repareeren Stoppage Stremming Rjjverkeer en Stremming Scheepvaart BURGEMEESTER en WETHOU- DERS van HEEMSTEDE maken bekend, dat vanaf MAANDAG 2S OCTOBER a,s. tot nadere aan kondiging het verkeer met rij- en voertuigen over de BOEKENRO- DEBRUG zal zijn gestremd, en dat vanaf DONDERDAG 31 OC TOBER a-s. tot nadere aankondi ging de scheepvaart zal zijn ge stremd in de Houtvaart nabij de Leidschevaart, wegens het ver nieuwen van de Boekenrodebrug. GR. HOUTSTRAAT 29 ing. Anegang. Teï. 12827 Specialiteit opl. Mercuriu*-diploroa. Engelsch door EngeUchman Lecraar Middelbaar Onderwjj» Beëcdigd Vertalor. 2 FAILLISSEMENT J.B. LUBBERS Sigarenhandelaar te Haarlem De Curator maakt bekend dat de Verificatie-Vergadering be paald is op Zaterdag 30 Novem ber 1929 om tien uur v.m. in het Paleis van Justitie te Haarlem en dat de schuldvorderingen bij den Curator moeten worden ingediend vóór 4 November 1929. De Curator: Mr. J. C. Y. NIEUW ENHTTYS Nieuwe Gracht 51. Haarlem Telef. no. 1 1832- De Curator in het faillissement van W. DE VOS te NIEUW - VENNEP bericht, dat de door den Recht er-Commissaris goed gekeurde uitdeelingslijst is neder- gelegd ter Griffie der Arrondis- sements-Rechtbank te Haarlem teneinde aldaar tien dagen ter inzage te liggen. Mr. JULIUS HOOP. Gevraagd en aangeboden nette keukenmeisjes, 2de, 3de. alleen en dagmeisjes met goede getuigen. Boogaards Plaatsing- bureau Schagchclstraat 45. Telef. 14170. Tegen Nov. biedt zich aan flinke Juffr. voor de huish. bij nette fam. van 9 tot 5 uur. ook per dag. Zondags vr. G. get. Br. r.o. S.siT bur, van dit blad Gevraagd voor d. en n. net zelfstandig meisje v. g. g. v. Mevrouw v. DAM, Wes terhoutstraat 48. tel. 13341, 's avonds na 8 uur. 6 Gevraagd een aankomende Winkeljuffrouw Leeftijd pl.m. ]o a 17 jaar, be kend mei de schrijfmachine. Br. met opg. v. verl. s&L no. 852; bur. van dit blad. Een Duitsch meisje zoekt een net burgermeisle als VRIENDIN Leeftijd ongeveer dertig jaar. Br. no. 8504 bur. van dit blad. 6 DIENSTBODE gevr. in gezin van 3 pers. Zelfst. kunn. werken én koken. Zich ver voegen bij J. C. W. v. WERK HOVEN, Zomérzorgerladn 6. 5 Mevr. ZIJLSTRA, Staten Bol werk 18, vraagt een NET MEISJE. voor heele dogen. Zondaeg vrij. Net gevorderde 2e CoifFeuse kunnende manicuren, biedt zich aan, Br. no. 8518 bur. van dit b'.ad. 4 Mevr. LINTNER, „De Berg", Rtfperweg, Bloemendaal, vraagt tegen 15 November een net TWEEDE-MEISJE niet ben. 22 jaar. Zij die als meisje all. gediend hebben kun- nen ook in aanm. komen.6 Mevrouw HUYSMAN, Wilhel- mlnastraat 55. zoekt met 1 Nov. net Meisje-alleen ook Duitsohe, P.G.. boven de 20 J.. r.etjes kunn. werken en eenv. ko ken. v. g. g. v. 1 maal p. w. hulp v. werkster. Zich te verv. 's av. na 8 uur aan bovenstaand adres. Aüeeivw. dame vraagt 15 Nov, Dienstbode als Meisje-alleen die zelfst koken en wei-ken kon, boven 25 jaar. Br. no. 8509 bur. van dit blad. 5 DIENSTBODE gevraagd, wegens ziekte der te- genw. tegen 1 Nov. of later. v. d. en n. Goed k. k. en w„ in ge zin van 2 pers. Zich aan te mel den 's av. na 7 Prlnsessekade 4-4 6 Flinke jonge Werkster gevraagd, twee ochtenden p. week v. d. Vinnes trant 25 rood.4 Jonge Werkster gevr.. 2 halve dagen p. w. Groote Houtstraat 174-4 Gevraagd bekwame kntpsters cn zij die hiervoor in aanmerking willen komen, als leerling. Adres: Zijlweg 103—105.10 Hotel Iepenhovcn. Hartenlust- laan 4. Bloemendaal vraagt een voor direct. 6 Aank. Meisje gevr. voor winkelkantoor, goede hand schrijvende en goed kunn. rekenen. Br. no. 8522 bur. var. dit blad. 5 Nette WERKSTER gevr., 2 a 3 dagen p. w, Klover- pa-rkweg 70 rood,4 Dagmeisje of Werkster gevraagd. Mevr. KAMMINGA, Kleverlaan 112- 4 Meisje als hnish. gevraagd Voor de kl. huish. van alleenwo nend heer wordt een net meisje gevraagd, extern, goed kunn. ko ken en geil. zelfst. werken. Aanb. tusschen 2—5 uur Spaarne no. 19 benedenhuis.8 Gevraagd nette meisjes om op geleid te worden voor naaisters. Adres KERKVLIET, Zijlweg 103—105. Mej. Moser vraagt en biedt aan voor ter stond en November als noodhulp cn voor vast Holl. en Duitsehc keukenmeisjes, dienstboden als meid alleen, 2e meisjes, werk meisjes, dagmeisjes voor hcele en halve dagen, cn werkvrouwen. Adres of br. Gr. Houtstr. 159 rd. Telef. 11684 NET MEISJE gevraagd Adres: Zijlweg 103 105 Flinke Werkster gevraagd. Rijnegomlaan 55, Aer- denhout. 4 Gevraagd NET DAGMEISJE van 9 to: 8 uur voor directe in diensttreding. Ook eventueel voor dag en nacht. Aanm. 's av. na S uur Klever!aan 76. Voer terstond gevraagd NET MEISJE als noodhulp. Event, v. vast. Aan melden Linnaeuslaan 10, HaarL houtpark. Wordt gevr. een flink Meisje alleen v. h. huishouden, van S tot 4 uur. Zondags vrij. Loon 7. Mevrouw STAP, Gr. Hontsr.r. 63. NETTE DAGDIENSTBODE gevr. voor heele dgn., netjes kun nende werken er. v. g. g. v. Hulp 2e meisje. Aanb. mevr. H. KWAK Distellaan 2, hoek Oostorduinweg bjj tramiuilte Acrdenhout. 6 Terstond gevraagd jonge on gehuwde WERKSTER Plnsd-, Donderd.. Zaterd. VAN TEYLTNGEN, D jverrvoordestraat no. 61 Rood. 5 NET DAGMEISJE gevr, in kl. ge®, v. 8-5 u. tot hulp der dienstbode, niet onder 16 Jr. Zich te vervoegen v. Eedenstr. 3. 5 Dame, 23 Jaar, wenscht opge nomen te worden in TENNISCLUB Eenlgszins geoefend. Br. no. S505 bur, van dit, blad.4 BOEKHOUDER (Card. M. O. Boekhouden)' Ervaren boekhouder heeft 3 dagen per week disponibel voor het bijhouden eener boekhouding, hoofdboekhoudinf of vereenigings administratie. Ook bereid con- tiróle-werkzaamüiecten te verrich ten. Brieven onder no. 8515 bur. van dit blad.10 Flinke Loopjongen gevr. Zich aan te melden Groote Houtstraat 181.4 Jongen gevraagd bij JAC. STOELMAN, Slager, Schagchelstraat 38. 4 INDIE Bosch, heeren gezocht om (op so- lidairen grondslag) samen naar Indië te gaan en werk te zoeken. Br. na 8511 bur. van dit taiad. 5 LOOPJONGEN gevr. voor liohto bezigheden van 8 tot 4 uur. Loon 8-Adres Gr. Houtstraat 63. Twee nette Jongens gevraagd, voor de drukkerij. Ge legenheid voor leerlingcncontract. Loon 4 a 5 P. w. Leeftijd 14 a 15 jr. MOL KLEUN, JacobU- nestraat. Haarlem.6 v. VUGHT's Weefwortotuigen- fabriek vraagt 2 DRAAIERS Kostverlorenstraat 28, Zandvoort In de Fricsche Banketbakkerij Kl. Houtstraat 48, kan een nette Leerling geplaatst worden.4 Chauffeur-Timmerman b. z. a. op versncllingswagen. Liefst bij particulier. Br. no. 8508 bur, van dit blad.4 Wordt gevraagd voor direct een flinke tweede Tuinknecht P.O., voor kas en kweekerijwerk, op den Huize Kavel te Acrden hout. Aanmelden schriftelijk of in persoon bü den Tuinbaas H. Boogschoten, v. Lennepweg 20. 8 KAPPERS Govr. leerling of aankomende be diende, gelegenheid om in hot damesvak opgeleid te worden. Zomer vaart is G. 5 NETTE JONGEN gevraagd. 14 a 15 jaar. Loon 8 1 f 1 1 p v. Wagenweg 104.4 Terstond gevraagd een Flinke Jongen bij C. RUTTE Bloemondaalsche- weg 59. Bloemendaal. 5 BOEKHOUDER gewaagd, bij voorkeur voor de avonduren. Brieven met getuig schriften no. 8516 bur. van dit blad. Slagersleerling gevraagd, zoo spoedig mogelijk bij J. TOLLENAAR, Paul Krugerstr. 33. Haarlem. .t Aank. Kruideniersbediende gevraagd. G. Kruisweg 41. M. VAN MAAS, 4

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3