NED. VOETBALBOND De overige eerste klasse wedstrijden GN2E TWEEDEKLASSERS De Uitslagen. AFDEELING I. Eerste klasse: D. F. CSparta AjaxR.C.H. HilversumV.S.V. ExcelsiorHaar! m Tweede klasse A. ZV.V.Alcm. Victrix SpartaanH.R.C. HollandiaWest-Frisia K.F.C.—V.V.A. W.F.C.—D.W-S Tweede klasse B: B. F. C.—H. V. C. BloemendaalVelox A.F.C.Zeeburgla ZandvoortD.E.C. BaarnHercules Derde klasse A. Helder—QB.C. AssendelftA.P.G.S. MeervogelsDe Volowijckers KennemersO.S.V. Derde klasse B. SchotenKinhcim Z. R. C.—T- H. B. O.V.V.O.De Zeemeeuwen AmstelHortus DJS.V.O.D.E. Vierde klasse C. ED.W.Beverwij k HeemskerkE.H.S. BennebroekSloterdljk Reserve eerste klasse ZF.C. 2Hilversum 2 Haarlem 2A.F.C. 2 Blauw Wit 2E.D.O. 2 Ajax 2—R.C.H. 2 Reserve derde klasse A. O.S.V. 2Z.V.V. 2 V.S.V. 2—Alcm. Victrix 3 West Frisia 2Hollandia 2 Q. S. C. 2—Z. F. C. 3 AFDEELING II Eerste klasse: H.V.V.Feijenoord H.F.C.—Z.F.C. Stormvogels't Gooi E.D.O.Blauw Wit Hermes D.VJ3.—V.U.C- Tweede klasse A Quick—S.V.V. D.H.C.B.M.T. OvermaasV.I.OJ3. S.V.W.—C.V.V. R.F-C.Merwedo Tweede klasse B: V.O.C.—Fortuna O.D.SGouda U.V.V.—Unitas Steeds Hooger-V.DI». Neptunus—Xerxes Derde klasse A: GJ3.V.Hillinen LaakkwartierR.V.C. U.V.S.Alphla Rijswijk—A.S.C Reserve eerste klasse H.B.S. 2—Excelsior 2 Xerxes 2—V.O-C. 2 C.V.V. 2DH.C. 2 Unitas 2U.V.V. 2 Sparta 2Feijenoord 2 AFDEELING UI. Eerste klasse: Z.A.C.Go ahead A.G.O.V.V.—Tubantla HeraolesRobur et Velocitas VitesseWageningen EnschedéP. E. C. 5—2 1—1 3—: 4— 5—2 1—1 i—: 4—3 1—4 1- 3—1 2—2 3—5 5—1 2—6 31 2—1 0—3 0—0 2—1 3 1—1 3— 1—0 2—2 4—1 3—1 11—0 5—2 3- 4—2 2—3 2—3 2—1 3—1 3—3 8—2 1—1 2—4 2—2 1—3 0—2 3—0 1—5 3—6 1- 2- 1- 1—4 2—2 0—3 5—0 6—4 2—1 1—3 1—5 10—3 1—0 1—0 AFDEELING IV. Eerste klasse: N.O.A D.—NJV.C. L.O.N.G-A.Wilhelmina EindhovenP.S.V. B .VV.Roermond M.V.V.—Willem n AFDEELING V. Eerste klasse: Vdlocitas—W.V.V. G.V.A.V.—Friesland FrisiaAlcides LeeuwardenAchilles Veendani—Be Quick 1—2 4—2 3—0 7—1 uitgesteld. 7—1 1—1 3—3 4—2 4—1 RANGLIJSTJES AFDEELING I Eerste klasse: ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Ajax 6 4 1 1 9 16—7 1.50 H. B. S. 5 3 1 1 7 11—6 1.40 A. D. O. 4 1 3 0 5 12—9 1.25 D. F. C. 6 2 3 1 7 9—8 1.17 Hilversum 6 3 1 2 7 15-14-1.17 Excelsior 6 2 2 2 6 19-17 1.— R. C. H. 6 1 3 2 5 12-14 0.83 V. S. V. 6 1 3 2 5 10-13 0.83 Sparta 6 1 2 3 4 12-16 0.67 Haarlem 5 0 1 4 1 10-22 0.20 Tweede klasse B: D. E. C. 6 5 0 1 10 15—7 1.67 Baarn 6 4 0 2 8 13-14 1.33 Hercules 5 2 2 1 6 18-12 1.20 H. V. C. 6 2 2 2- 6 12-10 1.— Zandvoort 6 2 2 2 6 11-12 1.— Zceburgia 6 3 0 3 6 9—9 1.— B. F. C. 6 2 1 3 5 10—9 0.83 Velox 5 2 0 3 4 13-15 0.80 Bloemendaal 6 2 0 4 4 9-15 0.67 A. F. C. 6 1 1 4 3 11-18 0.50 Reserve eerste klasse: Ajax II 6 4 2 0 10 18-11 1.67 Z. F. C. II 0 4 2 0 10 198 1.67 Stormvogels II 4 2 1 1 5 9—8 1.25 Haarlem II 5 2 2 1 6 12—9 1.20 Blauw Wit II 6 2 3 1 7 16-13 1.17 E. D. O. n 5 1 2 2 4 10-13 0.80 H. F. C. II 3 1 0 2 2 7-10 0.67 R. c. H. n 6 1 1 4 3 14-21 0.50 Hilversum II 5 1 0 4 2 10-15 0.40 A. F. C. II 4 0 1 3 1 6-15 0.25 AFDEELING II. Eerste klasse. Stormvogels 6 4 0 2 8 15-11 1.33 E. D. O. 5 3 0 2 6 14—7 1.20 Hermes 5 2 2 1 6 10—9 1.20 Blauw Wit 6 3 1 2 7 11—5 1.17 Feijenoord 5 2 1 2 5 10—8 1.— H. V.» V. 6 2 2 2 6 16-20 1.— 't. Gooi 6 o 1 3 5 11-14 0.83 Z. F. C. 6 2 1 3 5 13-16 0.83 H. F. C. 5 1 2 2 •1 10-13 0.80 V. U. C. 6 2 0 •1 4 11-18 0.67 H. F. C.-Z. F C (2-3) Het is H. F. C. wederom niet gelukt om te winnen, zij heeft tegen Z. F. C. het onder spit moeten delven. Ondanks de concurrentie van E. D. O. Blauw-Wit is een vrij talrijk publiek aan de Spanjaardslaan aanwezig. Het is vooral voor rust een zeer goede en uiterst vlugge wedstrijd geweest. Als scheidsrechter Kasteieijn beginnen fluit, stellen de volgende elftallen zich op: n. F. C.: Van der Me uien, Wamsteker, Van Baasbank, Jongeneel, Van der Lee, Lamp, De Ruyter, Daniels, Kruyt, Miezérus, Van Pareeren. Z. F. C. Kuiper, Rep, v. 't Kaar, I-Ioogmoed, Klopper, Bakker, Lust, Steens, Botterman, de Haar v. d. Kolf. De strijd is uiterst snel; van weerskanten worden zeer gevaarlijke uitvallen gedaan. Hoogmoed lost een goed schot, dat vlak over gaat; even daarna weer een snelle uit val van Z. F. C.; de bal wordt mooi door Van der Meulen gestopt. Na een half uur spelen komt de eerste goal en wel door Kruyt, die met een keihard schot aan Kuiper het nakijken geeft. (10). Rep van Z. F. C. maakt free-kick even bui ten het penalty-gebied. Tot veler teleurstel ling schiet Miezérus over. Z. F. C. speelt dan een beetje te veel op den man; de scheidsrechter moet hiervoor verschillende keeren ingrijpen. Een snellen uitval van Z. F. C. volgt: Van der Meulen keert schitterend een keihard schot. Bij een goed opgezetten aanval van Z. F. C. weet de mid-half Klopper met een mooien kopbal gelijk te maken (11). Vóór rust komt hierin geen verandering meer. Na rust komt Z. F. C. geweldig opzetten; Van der Meulen redt een paar maal op meesterlijke wijze. H. F. C. krijgt dan weer een freekick te nemen, deze wordt door Miezérus overge schoten. Na tien minuten spelen brengt De Haar met een mooien kopbal den stand op 12. Dat wordt H. F. C. te bar; bij een goed op gezetten aanval plaatst De Ruyter goed voor doel, waarna Kruyt met een hard schot gelijk maakt (22) H. F. C. wordt dan ©enigen tijd ingeslo ten; haar supporters vreezen het ergste. Het winnende punt voor Z. F. C. moet dan ook komen; de Zaansche voorhoede komt on weerstaanbaar opzetten; Botterman weet voor Z. F. C. de overwinning te verkrijgen (2—3) De Ruyter krijgt vlak voor het einde nog een mooie kans om gelijk te maken, doch zijn schot gaat hoog over. Einde komt alzoo met een 2—3-nederlaag voor H. F. C. Het was over het algemeen een goede en zeer snelle wedstrijd, vooral vóór rust het aanschouwen ten volle waard. E. D. O.-Blauw Wit (2-1) (Onder protest van Blauw-Wit.) De aanvallen van E.D.O. werden zóo uit stekend opgezet, dat Blauw Wit zich op ver dedigen moest toeleggen, maar zij kon toch niet verhinderen, dat de thuisclub een ver dienden voorsrong van 20 had. Na de rust deed zich een bijzonder geval voor. We waren in de gelegenheid om dit feit goed te kunnen constateeren. Scheids rechter Theo Bos kende den Amsterdam mers geheel ten onrechte een penalty toe, want in een duel tusschen J. Perukel en Do renbos speelde laatstgenoemde den bal met cje hand, waarbij heel toevallig de bal ook Perukel's hand raakte. In dit geval had dus Blauw Wit gestraft moeten worden. De pe nalty werd eerst door De Kief te gestopt, om vervolgens toch door een Blauw-Witter in geschoten te worden. De scheidsrechter keurde het doelpunt af om een ons onbekende reden, waartegen Blauw-Wit protesteerde. De elftallen treden als volgt aan: E. D. O.: De Kiefte. Kuyl, Boeree, Weere, J. Perukel. C. v. d. Laan, Koene, Van Orde, Steffens, J. L. Perukel, Oome. Blauw-Wit: Homburger, Ferwerda, Dorenbos, Burger, Gerritse. Citters, De Boer, Delsen, Lletzen, Van Asselt, Barend. Direct na den aftrap wordt er een flink tempo in gezet met de thuisclub het gevaar lijkst. V^n Orde plaatst uitstekend op links, maar Oome schiet over. Weer een aanval van de ED O.-voorhoede, maar nu zoekt J. L. Perukel het doel te hoog. Dan komt Blauw-Wit even los; het blijkt dat hier over de geheele voorlinie wordt ge speeld, want beide vleugels worden aan het werk gezet. Bij E.D.O. wordt hoofdzakelijk op links ge speeld, zoodat Koene het al heel gemakkelijk heeft. Als Kuyl en Ferwerda gelijktijdig koppen, moet de Blauw-Witter wegens een hoofd wond uitvallen, waarvoor een invaller komt. Kuyl heeft alleen een buil op zijn hoofd en speelt door. Op een moment dat de Blauw-Witverdedi- ging zich te veel heeft ingesteld op links, krijgt Koene den bal; hij scoort op handige wijze (10)^ „Dat nog maar eens geprobeerd!" denkt J. L. Perukel; hij plaatst weer naar rechts en. werkelijk maakt Koene via den paal no. 2. In de tweede helft zet Blauw Wit er alles op om den achterstand in te halen, zoodat nu E.D.O. in de minderheid is. Maar hier cstaat een verdediging, die haar huid duur verkoopt. Gerritse de gevaarlijke rechtsbui ten van Blauw-Wit, wordt afdoende bewaakt door C. v. d. Laan die een keurige partij half-back speelt. De overige achterspelers kwijten zich heel goed van hun taak. Dan komt het bovenomschreven geval van den strafschop. Niet lang daarna scoort Blauw-Wit door Homburg een goed doelpunt (21). De Am sterdammers verdienden dit doelpunt zeer zeker. Stormvogels-'t Gooi (2-3) Op onverwachte wijze is 't Gooi er in ge slaagd om van Stormvogels te winnen. De elftallen waren als volgt: Stcrmvogels: Terhorst, Haak, Koster, Effern, Tol, v. d. Velde. De Jonge, Kuikens, Groeneveld. Struys, Boekelaar. 't Gooi: Van Melick, Wij tink, Meilof, Daamen, Sjoerds, Söllner, Drent, Sterk, Ronday, Van Beek, Cohen. De eerste aanval is voor Stormvogels. Deze is zóó snel, dat Ronday bijna in eigen doel schiet. Direct hierop weer een Stormvogels-aan val, waarbij Kuikens „genomen" wordt. Hij neemt den vrijen trap zelf. Zijn hard schot vliegt juist naast. Dan komt 't Gooi aardig samenspelend op zetten. Ter horst krijgt zijn eerste werk te doen; hij verricht dat naar behooren. Na dit Hilversuxnsche offensief volgt een snel stukje samenspel tusschen Groeneveld en Kuikens, waarna eerstgenoemde mooi scoort (10). Twee minuten later lost Meilof een vrij tam schot, dat Terhorst tot ieders verwon dering laat gaan (11). Van Hilversumschen kant dreigt het ge vaar hoofdzakelijk van de zijde der vleugel spelers, die te veel onbewaakt gelaten wor den. Als Van Melick weer eens voorzet, wordt de bal kalm in den doelmond geplaatst, waar Terhorst een fout begaat (12). Tot overmaat van ramp verlaat Groene veld het terrein en.... schiet Kuikens een penalty naast. Van Geyzel komt het elftal completeeren en dan verlaat Effern het veld om echter spoedig terug te keeren. 't Gooi is nu sterker. Een vrijen trap stompt Terhorst uit zijn doel en Drent kopt op on begrijpelijke wijze een voorzet van Van Melick naast. Plotseling een uitval van Kuikens, een voorzet volgt en Van Geyzel maakt gelijk (2—2). Spoedig hierna is het rusten. Na dat het spel eenige minuten hervat is, breekt De Jonge snel door. Hij lost een mooi schot, dat rakelings naast gaat. Dan krijgt 't Gooi een penalty, welke Wen- tink benut (23). Tol gaat nu mid-voor spelen. Direct volgt een vinnige aanval; Boekelaar schiet tegen het hoofd van Cohen, een doel- worsteling volgt, maar de gelijkmaker blijft uit. Het spant nu gews'ldig, Stormvogels is ster ker, doch de Gooi-uitvallen zijn gevaarlijk. Eens schiet Wentink tegen den paal en een kogel van Sjoerds komt op wonderlijke wijze niet in het doel. Stormvogels gooit nu haar elftal door el kaar. De druk op het Goal-doel wordt hevig, maar met de hevigheid groeit ook het ge vaarlijke van de Hilversumsche uitvallen. Tegen het einde werkt 't Gooi zich heele- maal los en moeten Koster ca. er meer dan eens aan te pas komen. 't Gooi wint tenslotte met 23. Excelsior-Haarïem (5-2) Het heeft weer niet zoo mogen zijn; tegen Excelsior heeft Haarlem een geduchte ne derlaag geleden. Het gaat er nu werkelijk duister voor de roodbroeken uit zien, al is dan ook alle hoop nog niet geheel verloren. Onder leiding van den heer Kaptein stel len de elftallen zich als volgt op: Excelsior: Bund, Achterbrey, Pols, Smaal, Grobbe, Hofland. Manssen, v. d. Ende, Bouter, Bak, Huysman. Haarlem: B. Kammeijer, Verwaal, Iseger, Bieshaar, Oldenburg, Huysmans, W. v. Daalen, Vos, Van der Valk, P. v. Daalen, De Vries. Het terrein is nogal glibberig en zwaar te bespelen. Excelsior trapt af en onderneemt eenige aanvallen, die op niets uit-loopen. Ook de Haarlem-voorhoede wordt dan aan het werk gezet, eenige goede aanvallen worden opge zet, die echter door de Excelsior-achterhoede worden afgeslagen. Aanvankelijk gaat het spel gelijk op; Haar lem neemt zelfs de leiding als Pols terug speelt op den keeper en Verwaal eerder bij den bal is en dien in doel deponeert (01). Aangemoedigd door dit succes komt Haar lem iets meer in den aanval, maar jammer lijk worden in deze periode eenige kansen voor Haarlem niet benut door treuzelen, waarna Excelsior het spel in handen neemt en Haarlem terugdringt. Als de Vries omver wordt geloopen, heeft Bouter maar voor het intrappen (11). Behoudens eenige gevaarlijke uitvallen van Haarlem, waarbij een schot van Kammeijer beter lot had verdiend, is Excelsior nu door- loonend in de meerderheid. Manssen breekt herhaaldelijk door; deze Excelsior-man schiet er lustig op los. Er wordt nogal eens tegen dc palen geschoten. Van den Endc maakt cr 2—1 van en als even later De Vries een bal stopt en uitglijdt is het Bouter, die maar voor het intrappen heeft. Nog vóór rust maakt v. d. Ende er 41 van, met welken stand rust komt. De tweede helft begint met een getrouwe copie van de eerste. De Haarlem-voorhoede Is thans gewijzigd en Is van rechts af als volgt: Iseger, Olden burg, Bieshaar, Verwaal, Kammeijer. Excelsior is steeds in den aanval; vooral De Vries is nu in vorm; hij doet enkele ma len een goede save. Geruimen tijd houdt de achterhoede van Haarlem stand, in welke, periode ook de Haarlem-aanvallen niet van gevaar ontbloot zijn, doch het geeft geen succes. Een plotse linge uitval van Excelsior brengt weer suc ces; v. d. Ende trapt het leder hard in doel. Haarlem is dan geslagen, maar er wordt moedig doorgespeeld. Het spel is nu geheel op de Rotterdamsche helft. Kort voor tijd scoort Kammeijer no. 2 voor Haarlem en met dc roodbroeken in den aanval komt het einde. Excelsior wint verdiend met 5—2. Ajax-R. C. H. (5-1) De Racing Club is Zondag over twee. fron ten geslagen op het Ajax-Wein. Eerst wer den de reserves door de Ajaxieden met 4—1 geslagen, des middags werden voor een totaal uitverkocht huis. Krom c.s. het kind van de rekening. Het Ajax-elftal verdiende deze overwinning volkomen, al is de uitslag wel sterk geflat teerd. Even twee uur laat scheidsrecht-er Bos de volgende elftallen aantreden: Ajax: De Boer, Diepenbeek, Van Kol, Martens, Andriessen, Schetters, Jurriaans, Volkers, Van Reenen. Strijbosch, Ten Have. R.C.H. Paape, De Geus, Verkerk, Van de Werve, Hanse. Krom, Ruis, Geutskens, Prevost, Vrugt, Kos, R.C.H. trapt tegen den wind in af en direct volgt een zeer gevaarlijke aanval van Ajax, die net bijtijds wordt afgeslagen Toch is het uitstel van executie, want reeds in de derde minuut van den wedstrijd krijgt Kos een schot te stoppen, dat hij niet voldoende weet weg te werken; Strijbosch accepteert de ge boden kans gaarne. (10). De achterhoede van de Racing staat dan even heel raar te schutteren; vele gevaar lijke momenten ontstaan voor Kos, doch hij houdt zich voorloopig staande. De Ajax-voovhoede demonstreert een heel goed sluitend spel; telkens weer komen Vol kers c.s. terug, zoodat Volkers na goed werk van Van Reenen spoedig nummer twee ach ter Kos deponeert.. (2—0). Ajax blijft sterker; alles schijnt den Am sterdammers te lukken, in tegenstelling met R.C.H. Na een snelle doorbraak van Van Reenen weet deze speler met. een prachtig schot het derde doelpunt te maken en als Kos eerst een zelfde schot van dezen speler keurig heeft gehouden volgt het vierde doelpunt. (4—0). Het is voor de rust nogmaals Van Reenen. die Kos passeert, zoodat met een vijfnul achterstand voor R.C.H. gedraaid wordt. Na de rust zijn dc bordjes gedeeltelijk ver hangen. R.C.H. komt geweldig opzetten; aanval op aanval volgt. Er gaat echter tc weinig kracht uit en voor het meerendeel moet het voor het doel ditmaal van Verkerk komen. Verkerk verschalkt de geheele Ajax- achterhoede, doch zijn schot vliegt juist naast. Daarna maakt hij een cff-siöe goal en dan volgt- een heel mcoi doelpunt, als hij den bal gced van Hanse toegespeeld krijgt. (51). Het spel wordt nu een tikje forscher, dan nooclig is. waardoor de Racing zich een pe nalty krijgt toegewezen, doch Ruis schiet- het leer hard tegen den paal, waarna Paape weer schiet, doch De Boer stopt. Er volgt dan een periode waarin R.C.H. herhaaldelijk voor het Ajax-doel zit en zeker een*zevental corners te nemen krijgt, doch alle. hoe goed ook genomen, zonder resul taat. Langzamerhand komt Ajax ook weer wat meer los. doch tot doelpunten brengt ze het ook niet meer. Hilversum-V. S. V. (3-2) Onder leiding van scheidsrechter J. H. G. Weber stellen te ruim _*.iur de volgende elf tallen zich op: Hilversum: Meinde'rs, Til. Huizinga, Looyse, Van Gelder, F. Huizinga, Oudenaller, Fokking, Krampen, Van 't Veldt, Van Heekeren, Van Ek, V. S. V.: Hillekamp, M. Heyerman, P. Wey, Wolf, Koning, Demmers, J. Heyerman, J. We*y, Van der Griend t, v. d. Pieterman, Van der Wint. V. S. V. wint den toss, hetgeen weinig voor deel biedt. Er wordt aan beide kanten veel geknoeid en de wedstrijd is daardoor verre van aantrekkelijk. Geen van beide elftallen toont voorloopig eenig overwicht. Nadat V.S.V. eenige aanvallen heeft ondernomen, die echter door-slecht schieten geen succes opleveren, komen de Hilversummers opzet ten. Een vrije schop tegen V.S.V. genomen door F. Huizinga, gaat vlak langs het doel. De voorhoede van Hilversum, daartoe in staat gesteld door den spil F. Huizinga, die zoowel wat lengte als speltechniek, ver boven de anderen uitsteekt, onderneemt tallooze aanvallen op de veste der gasten. Bij een dezer aanvallen doet Demmers goed werk, door den bal uit het doel te koppen. Doch ook Meinders moet eenige malen han delend optreden. Een tijdlang nog weet deze het gevaar te bezweren maar eindelijk gelukt het Van Heekeren met een ver en o.i. houdbaar schot Van der Wint te passeeren (10). Koning krijgt niet veel te doen. maar wat hij doet doet hij goed. Fraai kopt hij val lend een voorzet van Hillekamp in de goede richting, maar de doelwachter kan den bal nog juist wegwerken. Ook na de thee blijkt, dat V.S.V. een goe den spelverdeeler mist. De middenlinie is meermalen zoek. Langzamerhand komt er echter wat meer spanning. Uit een hoekschop, door .Hillekamp genomen, ziet J. Heyerman kans den stand op 11 te brengen. Nu heeft V.S.V. een tijdlang het beste van het spel. Weer moet Hillekamp een hoekschop nemen P. Wey schiet tegen F. Huizinga, de bal springt terug naar Koning en deze weet- op fraaie wijze zijn elftal de leiding te bezor gen (12). De vreugde is niet van langen duur. De scheidsrechter ziet een overtreding van een der V.S.V.'ers: Fokking plaatst zich achter den bal. Hij plaatst dien schuin vóór het doel en Van Ek staat gereed om het leder langs v. d. Wint te schieten (22). Hilversum wordt nu weer sterker; v. d. Wint krijgt volop te doen. Bij een aanval der gastheeren kan v. d. Griendt het leder niet voldoende wegwerken; vijf minuten vóór het einde slaagt v. 't Veldt er in, zijn club de leiding te hergeven (32). Eén minuut vóór het einde mist Koning een mooie kans om den stand gelijk te brengen. Het. einde komt met een verdiende over winning der gastheeren. D. F. C.Sparta (20) Onmiddellijk na den aftrap is D. F. C. in de meerderheid. Eenige goede aanvallen vol gen, die echter door het krachtig optreden van de Sparta-achterhoede geen resultaat opleveren. Een tegenaanval van de Rotter dammers heeft evenmin succes. Als er 25 mi nuten gespeeld zijn neemt D. F. C. de leiding als Ruysch tijdens een doelworsteling weet te scoren. (10) Na de hervatting zijn de Spartanen iets sterker. De meeste D.F.C.-aanvallen stuiten af op van Zwieteren, die in zeer goeden vorm speelt. D. F. C. is nu bepaald in de minder heid en vertoont zeer zwak spel. Deze inzin king blijkt echter van tijdelijken aard te zijn en spoedig herstellen de Dordtenaren zich Vijf minuten voor het einde is het wederom Ruysch, die weet te doelpunten en zijn club een 26 zege bezorgt. H. V. V.Feijenoord (42) In den beginne is H. V. V. in de meerder heid. Spoedig daarna is Feijenoord veel ster ker. Het- Haagsche doel wordt herhaalde ma len achtereen belegerd, doch niettegenstaan de de uitei-st gevaarlijke aanvallen van Rot terdamsche zijde gaat de rust met blanken stand in (00). Na de hervatting geeft Pasteur na 8 minu ten spelen II. V. V. de leiding (1—0). Feye- noord doet zijn uiterste best en na 25 minu ten produceert Pijl den gelijkmaker (1—1). 10 minuten daarna slaagt Sinke erin de Rot terdammers de leiding te bezorgen. Deze is echter van korten duur, want reeds in den volgenden minuut maakt Vis gelijk (2—2), terwijl oogenblikkelijk daarop dezelfde spe ler zijn club de leiding hergeeft (32). En kele minuten voor het einde slaagt Pasteur erin uit een voorzet van Snouck Hurgronje de overwinning tot een fait accompli te ma ken (42). Hermes-D. V. S.—V. U. C. (3—1) De Haagsche verdediging blijkt opgewassen te zijn tegen de vinnige aanvallen van Schie- damsche zijde, die elkander in den beginne vrij snel opvolgen .Langzamerhand vermindert de druk op het- V. U. C.-doel en maken de Ha genaars zich los. Zij slagen er zelfs vrij spoe dig in door een fraai schot- van van Gelder de leiding te nemen (01). Bronneman maakt echter kort daarna den gelijkmaker (11). Na de rust weet van Es aan H. D. V. S. de leiding te bezorgen (21). Ondanks de vele pogingen van V. U. C. om den achterstand te verkleinen en zoo moge lijk in te halen slaagt H. D. V. S. erin door Bronneman den stand op 31 te brengen. Het spel blijft tot het laatste moment zeer spannend. In den stand komt echter geen wijziging meer. (31). f vJ BloemendaalVelox (43) In een wedstrijd vol emoties is Bloemen daal er in geslaagd om aan haar Utrecht- sche tegenstanders een kleine nederlaag toe te brengen. Het begin was weer niet bijzonder succes vol voor de witten. Beijk Jr. scoorde al heel spoedig een bijzonder fraai doelpunt voor de thuisclub dat echter terecht werd afgekeurd, daar een ander speler zich in buitenspel po sitie bevond. Velox deed beter en toen de geel-zwarte rechtsbinnen het leder even vrij kreeg pas seerde hij Beijk met een pracht schot dat in den uitersten bovenhoek doel trof (01). De Bloemendalers lieten het er echter niet bij zitten! Energiek pakten zij de zaken aan. Uit een vrijen trap scootfde v. d. Meij dank zij een zwak moment van den niet al te ze keren Velox-keeper tegen (11). De strijd bleef dan voor de rust vrijwel ge lijk opgaan. Bij één der Bloemendaalsche aanvallen kopte Immer dan bal langs den Velox doelman (21). Met dezen stand werd gedraaid. Zooals gewoonlijk pakte Bloemendaal na de hervatting flink aan. De Utrechtsche aan vallen waren echter niet van gevaar ontbloot. Bij één daarvan constateerde de scheids rechter een overtreding binnen het beruchte gebied. De linksbinnen plaatste zich achter den bal en gaf Beijk geen schijn van kans (2—2). Direct hierop kon de witte keeper slechts ternauwernood een hard schot van Hettinga keeren. De corner die hierop volgde leverde niets op. Uit een vrijen trap hergaf IJfs vervolgens den witten de leiding (32). Scheidsrechter Hakker bestrafte Bloemen daal dan nogmaals met een strafschop, doch nu wist Beijk het leder tot corner te ver werken. Uit een goeden voorzet van rechts vergroot tc Immer met een fraaien kopbal den Blce- mendaalschen voorsprong tot 42. Het bleef ook hierna geducht spannen, vooral wanneer Velox er uit een scrimmage in slaagde, het leder voor de derde maal in het Bloemendaalsche doel te plaatsen, waar bij echter Hakker een geducht buitenspel ge val over het hoofd zag (43). Even te voren waren we onthaald op een niet onvermakelijk intermezzo, daar de strijd moest worden gestaakt, omdatde heer Hakker zijn fluit verloren had. Tot het einde bleef de strijd interessant. Velox slaagde er echter niet in den gelijkma ker ter wereld te brengen, terwijl ook de Bloemendaalsche aanvallen verder werden onderbroken. Het einde kwam met een verdiende over winning voor de witten. Het wederom spelen van Parson bleek een geduchte versterking in de witte gelederen. Het Bloemendaal-elftal luidde als volgt: J. Beijk. Sunter. IJfs, Nieman, H. Beijk, v. d. Meij, J. Kammeijer, Fr. Bakker, Immer, Parson. IJfs»

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6