Dl DERDE KlASSIRS. 'T BELANGRIJKSTE Alleen E. D. O. houdt in de Westelijke eerste klasse de eer van Haarlem en Omstreken hoog ;zij klopt Blauw Wit met 21. Nederlagen van R. C. H. tegen Ajax, van V. S. V. tegen Hilver sum, van Haarlem tegen Excelsior, van H. F. C. tegen Z. F. C. en van Stormvogels tegen 't Gooi. Bloemendaal en Zandvoort winnen resp. van Velox en D. E. C. Bloemendaal verlaat de tiende plaats. Nederlaiid-Noorwegen. Het Nederlandsch Elftal. De Technische Commissie van den Ned. Voetbalbond vergaderde Zondag te Eindho ven voor het samenstellen van het Neder landsch elftal, dat op 3 November a.s. uit komt in den wedstrijd Nederland—Noorwe gen, die in het Stadion te Amsterdam gehou den wordt. De samenstelling luidt als volgt: Doel: v. d. Meulen (H.F.C.) Achter: de Bruin (Hermes D.V.S.) en Van Kol (Ajax). Midden: de Leeuw (Willem II)van der Wildt (V.U.C.) en van Heel (Feijenoord). Vóór: Landaal (A.G.O.V.V.), Kools (N.A.C.), Van Loon (Willem n), v. d. Broek (P.S.V.), van der Heide (Wageningen). Als reserves zijn aangewezen de spelers: Halle (Go Ahead), Vermetten (H.B.S.), Scheffers (Hermes D.V.S.)Tap (A.D.O.), en Bakhuys (Z.A.C.) ZwitserlandNederland. Gemeld wordt, dat de eerstvolgende lan- denwedstrijd ZwitserlandNederland op 2 November 1930 in Zwitserland zal plaats heb ben. SchotenKinheim (26) Na een fel gestreden wedstrijd is het Kin heim gelukt om beslag te leggen op beide punten. Toch is de strijd niet zoo eenzijdig geweest als de uitslag wel zou doen vermoe den. Zelfs is Schoten het meest in den aan val geweest, maar Kinheim had het geluk aan haar zijde, en bij Schoten liep het ge weldig tegen. Fraaie kopballen kwamen te recht in 's keepers handen en ook werd eenige malen tegen de lat geschoten. Als begonnen wordt, blijkt Kinheim volle dig; Schoten heeft een invaller voor Dik- mans. Direct ontstaat er een pittig spel; Schoten is aanvallend, maar steeds is het een Kin- heim-been dat scoren voorkomt. Kinheim spant zich geducht in; uit een corner doelpunt -zij (01). Schoten nadert steeds door goed samenspel de vijandelijke veste," maar een fraaie kop bal belandt precies in 's keepers handen. De Schoten-achterhoede is niet zoo safe als anders. Kinheim maakt dan no. 2. Het derde doelpunt komt uit een penalty '<03). Goede aanvallen worden door Scho ten opgezet, maar steeds gelukt het Kinheim om scoren te voorkomen. Bij een snellen uitval scoort Kinheim (0—4). Even voor rust gelukt het Cyon eindelijk, om tegen te scoren (14). Kinheim maakt na een fout in de Schoten defensie no. 5. Schoten tracht nog op te ha len, maar het wil niet lukken. Zelfs maakt Kinheim er 16 van. Schoten probeert het nog eens. Door goed spel van Cyon wordt het 2—6, waarmede het einde komt. O. V. V. O.Zeemeeuwen (21) Zeemeeuwen heeft zich kranig geweerd tegen het sterke O.V.V.O., dat thans onbe dreigd de leiding heeft. Geen ocgenblik is Zeemeeuwen in de minderheid geweest, zoo dat het wel heel jammer is, dat geen beter resultaat bereikt is. Zeemeeuwen trok geheel volledig naar Am sterdam. Voor rust is Zeemeeuwen steeds sterker. O.V.V.O. dat beseft dat dit één der voor naamste wedstrijden van het seizoen voor haar is, begint, zenuwachtig, maar herstelt zich spoedig. Niettemin blijft Zeemeeuwen steeds een tikje sterker. Zeemeeuwen weet dit uit te drukken in een doelpunt van de Munk (0—1). Vol moed om dezen voorsprong te behouden Reserve Eerste Klasse. Haarlem 2A. F. C. 2 (10) Haarlem 2 heeft Zondag een vrij magere overwinning op de hekkensluiters gehaald, wat zeer zeker het gevolg is, doordat het binnentrio met een lroogen bal geen raad weet. In de halflinie was Torringa verhinderd en Boot geblesseerd, waardoor het elftal met de volgende spelers uitkwam: Hoeben, Hooydonk, Moolenaars, Vreeken, Buissink, De la Mar, Borghouts, M. Houtkooper, Levy. Van Polanen Onkenhout. A.F.C. geniet eerst het" voordeel van den wind en is hierdoor iet-s in de meerderheid. Zij brengt het echter niet tot een goal, daal de Haarlem-verdediging de situatie volkomen meester blijft. De Haarlom-voorhoede heeft ook geen suc ces, doordat het samenspel te ver doorge voerd wordt. De rust komt met blanken stand, zonder dat er vermeldenswaardige dingen gebeuren. Na de hervatting wordt A.F.C. geheel op eigen helft teruggedrongen. Een goal kan dan ook niet uitblijven en deze komt ook, als Van Polanen op eenigs- zins zonderlinge wijze een voorzet van Onken hout inschiet (10). Met Haarlem stsrk in de meerderheid ver strijkt de tijd. Even vóór het einde mist de A.F.C.-rechtsbinnen de kans van den dag, als hij alleen voor Hoeben komt en tegen dezen aanschiet. Het einde komt met onveranderden stand. ZandvoortD. E. C. (10) Zandvoort zorgde Zondag voor de verras sing in 'de tweede klasse; het nog ongeslagen D. E. C. werd met een nederlaag, naar huis gestuurd. Verleden jaar heeft Zandvoort dit kunststukje ook al eens uitgehaald, met als indirect gevolg de promotie van „Haarlem". Maar dat Zandvoort dit nu zou herhalen, was toch wel kranig. De overwinning van Zandvoort was volko men verdiend. D.E.C. werd het slachtoffer van een tactische fout in haar spel; D. E. C. zocht haar succes in kracht, en dat dit juist een kolfje naar de hand der Zandvoorters is, behoeft geen betoog. De Zandvoortsche jon gens kunnen wel tegen een duwtje! Als D. E. C. haar gewone spel had gespeeld, zou den lichte spelers als Barber bijvoorbeeld, veel meer gepresteert hebben en zou een an der resultaat zeker bereikt zijn. Van het begin af werpen beide partijen zich met veel enthousiasme in den strijd. Veel krachtsverschil is er niet; D. E. C. is voor doel iets gevaarlijker. Het grootste ge vaar dreigt van den Amsterdamschen rech tervleugel, vooral ook doordat Schaap, de jongste aanwinst in de Zandvoortveixledi- ging den linkerkant van den D.E.C.-aanval goed in bedwang heeft.Van dezen jongen stevi gen speler, die van de derde klas H. V. B. plotseling in de tweede N. V. B. is overge plaatst, zal Zandvoort nog veel plezier be leven. Na twintig minuten doelpunt D. E. C. in duidelijke buitenspelpositie wat den scheids rechter niet ontgaat Aan de andere zijde ziet Swart een hard schot jhxist een centimeter langs den verkeerden kant van den paal gaan. Spoedig na rust ontstaat het eenige doel punt. Schut zet goed voor, Rinkel zet zijn hoofd er onder en via den paal verdwijnt de bal in den bovenhoek. Er ontstaat eenige malen oneenigheid tusschen de D. E. C.-aan vallers en Water, die meermalen te forsch is. Zandvoort wordt nu sterker, D. E. C. heeft niets meer in te brengen. Schoten van Kees man gaan over of worden gehouden, terwijl ook Koper geen succes heeft met een heel mooien kopbal. Einde komt tenslotte met 10 voor Zandvoort. Het elftal van Zandvoort was als volgt: Van der Meij, Water, Keur, Schaap, Beekhuis, Molenaar, Schut, Rinkel, Koper, Keesman, Swart. beginnen de Zeemeeuwen de tweede helft. Maar thans speelt O.V.V.O. op volle kracht, zoodat herhaaldelijk Zeemeeuwen terugge slagen en tot verdedigen gedwongen wordt. Fraai is het samenspel in de Amsterdamsche voorhoede. Steeds worden de uitstekende vleugelspelers aan het werk gezet, zoodat Zeemeeuwen alle»; er op moet zetten om deze aanvallen af te slaan. Na twintig mi nuten komt de gelijkmaker (11). Toch is een Zeemeeuwen-overwinning nog lang niet uitgesloten; Drommel krijgt een mooie kans, maar hij schiet juist in de han den van den keep or. Wat meer activiteit in de Zeemeeuwen-voorhoede zou geen kwaad kunnen. Dan komt het beslissende moment: de rechtervleugel van O.V.V.O. gaat naar voren, een hoog ver boogschot belandt door verkeerd opstellen van den keeper, juist in den uitersten bovenhoek (2-^—1). Wel tracht Zeemeeuwen nog op te halen, maar vergeefs; als de scheidsrechter einde aankondigt, is O.V.V.O. weer twee puntjes rijker. De KennemersO. S. V. (51) In een goed gespeelden wedstrijd hebben de Kennemers op een hunner concurrenten een fraaie overwinning behaald. Onmiddellijk krijgt het talrijke publiek waar voor haar geld, daar beide partijen zich met élan in den strijd werpen. O. S. V. is voor de rust het meest in den aanval, doch bij een der vele Kennemers-uitvallen krijgt Kluft den bal vrijmet een goed schot is het 1—0. O. S. V. pakt flink aan; de verdediging der thuisclub krijgt het hard te verantwoor den. Bij een der vele aanvallen van de be zoekers lost de rechtsbinnen een schot, dat via den paal en den doelman in het net vliegt <11). Van 't Hof, die geblesseerd werd, wordt na rust vervangen door Honig. De Kennemers zijn onmiddellijk in den aanval; uit een cor ner weet Honig den Kennemers de leiding te hergeven (2—1). Fraai combineerend trekt de voorhoede der Wij kers telkens op het O. S. V.-doel af. Hore man weet op fraaie wijze den voorsprong te vergrooten (31). Bij een volgenden aanval wordt de rechts back zóó in 't nauw gedreven, dat hij den bal in eigen doel werkt. (41). Bij een nieuwen aanval plaatst Groot keu rig naar Aardenburg, die onberispelijk doel punt (51). Met dezen stand komt het einde. Ajax 2—R. C. H. 2 (4—1) R.C.H. 2 heeft eveneens niet veel plezier beleefd van haar tocht naar de Meer, want ook zij kon het tegen de rood-witte Amster dammers niet bolwerken. Reeds spoedig na den aftrap heeft Ajax de leiding, doch Nachtegeller maakte heel verdienstelijk gelijk. De Amsterdammers speelden vooral in de voorhoede gevaarlijker; hot duurde dan ook niet lang of Veenstra was wederom gepas seerd. De uitvallen van R.C.H. leverden daaren tegen niet zooveel gevaar op voor de Ajax- defensie; in tegendeel kon deze linie steeds weer den aanval aan het werk zetten, die dan ook nog vóór de rust twee doelpunten aan het-totaal toevoegde. Do tweede helft was het spel meer ver deeld en waren er zelfs momenten, dat R. C. H. wel een doelpunt verdiende, doch het gelukte niet. Er volgde daarna weer een periode van groot Ajax-overwicht, waarin de R.C.H.-ver- aediging zich uitstekend hield; ook de spora dische aanvallen, die door de R.C.H.'ers wer den ondernomen, leverden niets op. Tegen het einde wogen de partijen weer geheel tegen elkaar op, doch tot doelpunten kwam het niet meer, zoodat de R.C.H.'ers met 41 verloren. Blauw Wit 2E. D. O. 2 (22) Het is den roodzwarten reserves niet gelukt om een overwinning te behalen, terwijl de gelegenheid zich bij uitstek heeft voorge daan. Een geheel onnoodig hands in het strafschop gebied, leverde voor de thuisclub een gelijk spel op. Ook het aanvalsspel van E.D.O. was Yeel beter, maar het juiste schot ontbrak. Toch kunnen de roodzwarten tevreden 1 zijn, want- de Blauw Wit-reserves rijn vooral in Amsterdam moeilijk te overwinnen tegen standers. Het eerst scoorde E.D.O. door De Waard. (01). Gevolgd door een doelpunt van Blauw Wit. (1—1). Dan komt een penalty en v. d. Berg ls ten tweeden male gepasseerd. (21). Maar Veldmeyer zorgt dat rust aangekon digd wordt met een gelijk spel. (22). Na de rust wordt niet meer gescoord. Het E.D.O.-elftal had de volgende opstelling: v. d. Berg, Zandstra Jr., H. Swart, J. Steffens. Zandstra Sr., Breems, De Waard, Karper, Dona, Veldmeijer, Cal- land. HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. OM DEN BEKER. DamiatenD.I.O. 13 SwastikaBennebroek 2 (gestaakt). T.H.B. 2E.D.O. 3 6—3 RipperdaHaarlem 3 84 Bloemendaal 2DW.O. 52 Zandvoort 2H.FC. 3 02 R.C.H. 3—D.SK. 8—2 SpaarnestadHalfweg 2 38 I.V.O.—V.VJÏ. 8—2 Zeemeeuwen 2Spaarnevogels 41 Schoten 2—E.H.S. 2 10—0 VOOR DE COMPETITIE. I A: Haarlem 3 A—R.C.H. 4 3—3 n A: H.F.C. 5Bloemendaal 3 42 H B: Haarlem 5E.T.O. 62 II D: R.C.H. 6Haarlem 6 31 III A. E.H.S. 3Bloemendaal 5 21 R.C.H. 9I.V.O. 3 8—2 Stormvogels 5Zandvoort 3 33 III B: Schoten 4Beverwijk 3 1 07 Damiaten 3V.O.G. 2 21 III C: Spaarnevogels 3D.O.A. 2 25 Kinheim 4Zeemeeuwen 3 13 III E: Bennebroek 3D.I.O. 3 33 Zeemeeuwen 5Droste 32 T.HJ3. 3Zandvoort. 4 41 III F: Halfweg 3—Zeemeeuwen 4 2—9 JUNIORES Afd. A: Bloemendaal aBeverwijk 53 D.I.O.Zeemeeuwen 21 Afd. B. T.H.B.Zandvoort 17 R.C.H. c—R.C.H. b 0—11 ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE. KennemerlandV.V.Y. 34 V.E.W.Y.F.C. 1—5 UlyssesTweede Jeugd 4—1 Afdeeling II. TelefoniaKennemerland 2 40 VRIENDSCHAPPELIJK. Politie S. V.Kennemerland 3 61 Eerste klasse A. Haarlem 3 aR. C. H. 4 (33) Zondagmorgen had op- het Haarlem-veld het treffen plaats tusschen de veteranen van Haarlem en R. C. H. De wedstrijd was zeer genoeglijk en werd in de beste verstandhou ding gespeeld. Haarlem is het eerst in den'aanval, waar bij een mooi schot van Brakel door Radsma gestopt wordt-. Even later mist Maarse bij een aanval van R. C. H. een mooie kans. Een hard schot van Brugman wordt door Kaan corner gemaakt- Als Schravendijk een hoek schop te nemen krijgt-, komt de bal bij Jaski, die hem maar voor het intrappen heeft en dit dan ook doet (10). Dit vindt R. C. H. te bar; zij scoort een doelpunt, dat ten onrechte voor buitenspel geannuleerd wordt. Zij houdt echter vol en weet even later met een echt doelpunt van Maarse den gelijkmakqer te scoren (11). Met dezen stand wordt aan de tweede helft begonnen. Er wordt nu hoofdzakelijk op het middenveld gespeeld, daar de verdedigingen er wel raad mee weten. Toch weet Haarlem tweemaal te doelpunten doorB rakel en Schra vendijk (31). Deze stand blijft zoo tot tien minuten vóór het einde. Dan breekt R, C. H. tweemaal door en scoort even zoovele ma len, zoodat de eindstand op 33 gebracht wordt. Scheidsrechter Cassée leidde naar ieders genoegen. OM DEN STADSEDITIE-BEKER R. C. H. 3—D. S K. (9—2) R.C.H. dat met veel invallers uitkomt, blijkt direct veel sterker te zijn dan' de tweede klassers. De R.C.H.-voorhoede valt keer op keer goed combineerend aan en werkelijk im»t succes, want binnen een kwartier is de stand 3—0 in haar voordeel. De links-back der bezoekers blijkt dan een geduchte hinderpaal te zijn, in tegenstelling met den keeper, die een zeer zwakken indruk maakt. Kort voor de rust ziet D.S.K. haar vol houden beloond, als de bal in het doel wordt geloopen. In de tweede helft is R.C.H. voortdurend aan het woord. Steeds stuwt de uitstekend spelende middenlinie de voorhoede op. waar door de Racing-backs het vrij gemakkelijk hebben. Geleidelijk wordt de score, hoofdzakelijk door toedoen van De Vries, opgevoerd. Slechts één keer weet de D.S.K.-voorhocdc den R.C.H.-keeper nog te doen visschen, als de backs treuzelen met aanvallen. Met een groote overwinning voor R.C.H. komt het einde. I. V. O.—V. V. H. (S—2) V. V. H. begint met acht man en de thuis club is zoo verstandig om hier direct gebruik van te maken; binnen vier minuten is het al 2—0 door Jongkind. Hierna worden de bezoekers voltallig en gaat de strijd meer ge lijk op. Na een goeden aanval der bezoekers doelpunt Zwaan met een mooi schot. On stuimig komen de gasten nu opzetten en doordat de thuisclub eenigszins aan zelfover schatting lijdt, gaat het nu volkomen gelijk op. Met halftime is het 21. Na de hervatting speelt de thuisclub be ter; zij is voortdurend sterker. Speciaal Jongkind heeft er het oog in en voegt nog 4 doelpunten aan de score toe. Ook G, van. Leuven en Bergisch vinden ieder eenmaal het doel. Kort voor het einde benut Erdtsieck voor de bezoekers een penalty. V.V.H. maakt een zwakken indruk. Bloemendaal 2D. W. O. (52) Dank zij het feit, dat de Bloemendaalsche keeper er niet erg in is, hebben de bezoe kers spoedig een slecht genomen strafschop. De gasten hebben hiermede echter hun kruit vrijwel verschoten. Toch duurt- het nog geruimen tijd voor Kohier den achterstand verkleint, even hierop gevolgd door een tweede doelpunt. 22. Hiermede wordt ge draaid. In de tweede helft verhoogt Jonker gauw den voorsprong tot 42. Wanneer van Dam dan nog met een ver schot den stand op 52 heeft gebracht is er voor de enthousiast spelende D.W.O.'ers weinig eer meer te beha len. Met een flinke overwinning plaatst- Bloe mendaal II zich alzoo in de volgende ronde. Schoten 2—E. H.S. 2 (10-0) Als scheidsrechter Perfors beginnen blaast, is Schoten nog niet voltallig. Schoten neemt direct het offensief, en het groote verschil is al spoedig te merken. Spoedig kopt Fort- gens no. 1 in het net, weldra gevolgd door no. 2 van denzelfden speler. Blokker scoort no. 3. na individueel spel, E. H. S. H brengt het niet verder, dan de backs. Dan maakt invaller Maas no. 4. Schoten is nu volledig en is steeds aanval lend. Vóór de rust wordt er niet meer ge scoord. Na de thee een getrouwe copie van het spel, van vóór de rust-. Fortgens scoort nos. 5 en 6. Ook Rootlieb wil zijn aandeel en maakt een keurig doelpunt <70). De laatste drie doelpunten werden gescoord door Maas. Einde 100. Door deze overwinning plaatst Schoten n zich in de volgende ronde, waarin zij echter vrij geloot is. Dus wacht zij op de derde ronde. RipperdaHaarlem 3 (84) Zondag werd de eerste ronde van de jaar lijks terugkomende bekerwedstrijden ge speeld. Eén van de weinige ontmoetingen tus schen twee eerste-klassers, ging tusschen bo vengenoemde elftallen. Ripperda wist zich met een flinke zege op Haarlem 3 in de twee de ronde te plaatsen. Vóór de rust was Haarlem 3 iets sterker; zij nam met 02 de leiding door Klerk en Klipp. In de eerste helft maakte Ripperda er nog 12 van. Na de hervatting is Ripperda veel sterker; zij voert den stand op tot 42. Hierna maakt Bolle er 43 van. Vervolgens 63, 64 en 84, ondanks het goede keepen van Moole naars. Dat Ripperda na rust zooveel goals scoorde, komt. èn door liet goede spel van haar voorhoede èn door het zwakke spel van het Haarlemsche backstel. De fout van de Haarlem-voorhoede was, dat er te weinig ge schoten werd, vooral daar de doelverdediger van Ripperda nu juist niet zijn dag had. DamiatenD. I. O. (13) Na het zeer goede spel van de vorige week tegen R. C. H. 4, viel hetgeen Damiaten nu te zien gaf, bitter tegen. Weliswaar werd er begonnen met twee invallers, doch dit waren toch ook goede krachten. Direct na den aftrap is D. I. O. sterker en geholpen door den wind gaat het spoedig op het Damiaten-doel af. Na een misverstand van de beide backs van Damiaten neemt D. I. O. de leiding. De linksbinnen van Damiaten mist een kans om gelijk te maken. Direct hierop een D. I. O.-aanval en de stand is 02. De Damiaten-keeper valt uit; hij wordt vervangen door J. de Droog. Als het rusten is heeft D. I. O. een ver dienden 20 voorsprong. Het rusten schijnt Damiaten goed gedaan te hebben, want een kwartier wordt er op de D. I. O.-helft gespeeld. In deze periode slaat een der D. I. O.-backs den bal met de hand uit doel, hetgeen Damiaten een strafschop oplevert, die onhoudbaar wordt ingeschoten (1—2). D. I. O. verplaatst het spel; spoedig heeft zij weer succes door haar midvoor. (13). Damiaten mist nog eenige mooie kansen. Als het einde daar is heeft D. I. O. verdiend gewonnen BÜITEN DE COMPETITIE Om den „Wilhelmina Vooruit"-beker. DE HAARLEMSCHE H.B.S. A ZEGEVIERT. Het elftal der Haarlemsche H.B.S. A, di recteur ir. M. Voorzanger, heoft Zaterdag 12, Woensdag 16 en Zaterdag 19 October deelge nomen aan de bekerwedstrijden, uitgeschre ven door de voetbalvereniging „Wilhelmina Vooruit" te Amsterdam. Deze wedstrijden werden voor het laatst in 1921 gehouden, waarbij bovengenoemde school den beker won. Zaterdag 12 October speelde de HB.S. A tegen de ld Handelsschool uit Amsterdam en won met niet minder dan 50. In de tweede ronde op Woensdag 16 Octo ber werd de Amsterdamsche M. T. S. het slachtoffer der Haarlemmers mot 40, waardoor de laatsten in den eindstrijd kwa men tegen het elftal der Machinistenschool uit Amsterdam. De scholieren van de Raaks hebben tegen dit team een uitstekenden wed strijd gespeeld, vooral vóór de rust, die dan ook met 40 in het voordeel van de H.B.S. A inging. Na de hervatting kwamen de adspi- rant-machinisten een beetje fanatieker op zetten, waardoor zij. éénmaal wisten te doel punten. Even vóór het einde werd de stand echter op 5—1 gebracht, zoodat de mooie wisselbeker weer voor een jaar meej naar Haarlem genomen werd. Na afloop werd deze met eenige toepasse lijke woorden door denvoorzitter van „Wil helmina Vooruit" aan den Haarlemschen aanvoerder uitgereikt, ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. KennemerlandV. V. IJ. (34) In een van beide zijden goed gespeelden wedstrijd is het V.V.Y. gelukt, met den on even goal te winnen. Voor rust wordt er in een snel tempo ge speeld; de beide doelverdedigers kregen veel en moeilijk werk te verrichten. V.V.Y. weet vóór rust het net te vinden. In de tweede helft hetzelfde spel, zonder een overwicht van een der elftallen. Bij een gevaarlijken aanval der bezoekers laat de invaller-doelman den bal uit de han den vallen, wat de thuisclub een goal kost. Even daarna begaat de doelman wederom een vergissing, waarvan V.V.Y. dankbaar pro fiteert. (03). Dit is het sein voor de thuisclub om aan te pakken; zij komt flink opzetten en verkleint door Kroon en Verwoerd den achterstand. (2—3). V.V.Y. doelpunt evenwel nog eens door mid del van den middenvoor en de stand is 24. Tegen het- einde scoort Kroon weer voor Kennemerland. (34), doch hierna blijven doelpunten uit. zoodat de IJmuidenaren de zen fair gespeelden wedstrijd'winnen. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE. H. T. M.—H. T. M. 2 (7—1) Beide ploegen tellen eenige invallers. Tor- stond nadat afgetrapt- is gaat- H.T.M. tot- den aanval over en weet geruimen tijd in het of fensief te blijven. Slecht schieten en buiten spel staan is oorzaak dat geruimen tijd doel punten uitblijven. Na een half uur spelen weet echter de H.T.M. door toedoen van Fis- meer en Oudheusden een 20 voorsprong to krijgen. Rust gaat. in met 20 voor H.T.M. 1. Na het kopje thee is wederom in hoofd zaak het. woord aan de voorhoede van het eerste elftal. Wanneer echter b'u een der wei nige aanvallen van H.T.M. 2 een der backs van het le een ongeoorloofde behandeling begaat, wordt de strafschop door De Groot benut. (21). Bij de verschillende aanvallen van het eer ste. staat de achterhoede van het tweede raar te schutteren; zij neemt haar eigen doel on der vuur, wat een paar doelpunten oplevert. Mede door dezen tegenslag is H.T.M. 2 een geslagen ploeg; het- einde dezer ontmoeting komt dan ook met 7I voor H.T.M. 1. Voetbal in Engeland. UITSLAGEN VAN ZATERDAG. ArsenalGrimsby T. 41 Manchester C.W. Ham U. 43 SunderlandNewcastle U. 10 EvertonMiddlesbrough 3—2 Bolton W.Blackburn R. 21 PortsmouthManchester U. 30 Derby C.Liverpool 22 Burnley—Sheffield U. 5—0 Aston V.Leicester C. 30 Sheffield W.—Huddersfield T. 3—1 Leeds U.Birmingham 10 R.-K. FEDERATIE T.Y.B.B. I—H.B.C. I (0—7). T.Y.B.B. geeft, met den wind in den rug spelend een mooi vlug spel, zonder in de meerderheid te komen. Even voor rust geeft Tolido met een mooi schot in den hoek aan H.B.C. de leiding. Rust 0—1. Als na tien minuten Juffermans de leiding vergroot, komt H.B.C. meer in den aanval. Een vrije trap van Juffermans bezorgt H. B. C. den derden goal. Van Roode zorgt voor no. 4 en 5 en als Mooren is uitgeloopen, scoort hij no. 6, ter wijl Pijpers even voor het einde den stand op 07 brengt. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND, DE UITSLAGEN. I B: HB.C. EtO. G. (afgekeurd). n C: D.S.S. IIH.B.C. II a 2—3 VictrixAlliance 46 III D: Te ijlingen 33— H.B.C. III 4—7 IV D: T.Y.BJ. IV—DBB. II 10 Geel Wit IH—O. G. III 2—2 B.S.M. HQoncordia II 310 V.V.F.—Victrix II 1—9 JUNIORES. H.B.C. IV—T.Y.B.B. v (afgekeurd). D.S.S. IIISantpoort V 14 B.S.M. IH—Alliance IH 2—1 Tweede klasse: O. G. IV—B.S.M. IV 12—0 Geel Wit IV—H.B.C. V 2—9 WIELRIJDEN H. S. V. „De Kampioen". Hoewel het weer in den ochtend dreigend was, kon Zondag toch een flink deel van het programma afgewerkt worden. Voor de beslissing van het kampioenschap der vcreeniging reden P. Kossen en J. J. v. Egmond, respectievelijk korte- en lange af stand kampioen, een ronde van den Zeeweg. Beiden gaven zich geheel en reden een fai- ren rit voor den zoozeer begeerden titel. Ten slotte won onder groote spanning J. J. v. Eg- mond; tijd 13 min. 52 3.5 sec. Hij werd zoo doende clubkampioen. Jammer was liet, dat Kossen op hot aller laatst nog een lekken band kreeg, hoewel dit niet van invloed op den uitslag was. Voor de consolatle kwamen slechts De Groot en Van Baak aan den start. De Groot won op keurige wijze. De juniores Gruyters, Moerkerk en Lange- geld reden twee ronden met klassementen, welke door Moerkerk gewonnen werden met 7 punten; Langeveld 6 en Gruyters 5 punten. Ten slotte kwamen voor vijf ronden met klassementen aan den start Van Dijk, Eg- mond, Schijvenaar, Schell, Kruid, v. d. Broek, Zeulevoet en De Groot. Al spoedig wisten Kruyd en Schell een mooien voorsprong te verkrijgen, dien Schell tot het laatst toe wist te behouden. Hij ging als winnaar over de streep; tijd 1 uur 17 min. 15 sec. Ook Kruyd reed zeer verdienstelijk; hij won de twee eerste klassementen en bezette in het totaal de tweede plaats. Van Dijk, die ook zeer goed reed, behaalde evenveel pun ten, n-m. 16; hij werd no. 3, Bij de overige renners liet de ongetraind heid zich geducht gelden. De volledige uitslag was: lste. Schel met 3. 3. 4, 4. 8 is 22 punten. 2de. Kruyd met 4. 4. 2. 2, 4 is 16 punten. 3e. v. Dijk met 2, 2, 3, 3, 6, totaal 16 punten BelgiëNederland le Brussel. BRUSSEL, 20 Oct.. <V. D.) Op de wieler baan te Brussel werd Zaterdagavond onder groote belangstelling een wedstrijd België Nederland gehouden achter tandems, over twee manches van 30 K.M. De uitslagen waren als volgt: le rit: 1 Piet van Kempen in 36 min. 27.6 sec., 2 van Hevel op 5 M., 3 Aerts op 40 M., Klaas van Nek drie ronden. 2e rit: 1 Piet van Kempen 36 min. 44 sec., 2 van Hevel l M. achter, 3 Aerts 5 M. achter, 4 Klaas van Nek, halve baan achter. De totaaluitslag was: 1 Nederland 10 punten. 2 België eveneens met 10 punten. Nederland won door dat Piet van Kempen tweemaal eerste was. SCHAKEN Om het Wereldkampioenschap. Zondag werd te Berlijn de Zaterdag afge broken partij om het schaakwereldkampioen schap ten einde gespeeld. Het resultaat was een nieuwe overwinning voor Aljechln. De stand van den strijd is thans als volgt: Aljechin 7 gewonnen partijen. Bogoljubow 4 gewonnen partijen, remise 4 partijen.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7