11 f§| Hf S Et Hl s lÉl J 0 9; 'M m De Haarlemsche Wandelsport- vereeniging heeft succes in Den Haag. HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 22 OCTOBER 1929 Probleem Nr. 1489 Auteur: W. J. v. d. Voort, Nieuw-Vennep. Eerste publicatie. ZWART ;S WiT Stand in cijfers: Zwart 15 schijven op: 6 7 8 11 12 14 15 16 17 18 19 22 23 24 en 28. Wit 15 schijven op: 26 27 30 31 33 34 38 89 41, 42, 43, 45, 47, 48 en 50. Wit speelt en wint. Oplossingen dezer beide vraagstukken worden gaarne ingewacht tot uiterlijk Maan dag 28 October a.s. bij den redacteur dezer rubriek. OPLOSSINGEN De auteursoplossing van probleem nr. 1484 is: No. 1484: W. J. v. d. Voort, Nieuw-Vennep. Wit: 27—21; 37—31; 42:22; 40—34, 25—20; 28—23; 33—31; 39—34, 38—33; 43:5 en wint. Zwart: Steeds gedwongen. Probleem no. 1484 werd correct opgelost door: W. van Daalen, W. J. A. Matla, F. A. Berkemeier, P. Mollema, Jac. Fr. van Garde ren, H. G. Teunisse, J. van Looij, H. Greeuw J. P. van Eijk, R. Hartgerink, J. Poppen, J. Wielenga, J. v. d. Vlugt, A. de Jong, J. v. d. Giessen, J. C. van Waard, G. A. Ottolini Jr., J. L. Versteeg en P. G. van Engelen, allen te Haarlem; F. H. Kluen en M. Lieffering, bei den te Heemstede; B. Dukel en H. de Boer, beiden te IJmuiden; J. B. Sluiter Jr. te Aer- denhout; G. L. Gortmans te Amsterdam; W. J. v. d. Voort te Nieuw-Vennep; J. van Steenwijk te Rijswijk (Z.-H.) en P. Kleute Jr. te 's Gravenhage. MASSAKAMP AMSTERDAM—HAARLEM. Zondag had te Amsterdam de jaarlijksche massakamp plaats tusschen de Amsterdam- sche Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" en de „Haarlemsche Damclub". Traditioneel werd deze massakamp ook dit keer wederom door de Amsterdammers ge wonnen en wel met flinke cijfers. Het eenige lichtpunt voor de Haarlemmers is, dat alle drie de Amsterdamsche mees ters een nederlaag boekten. De gedetailleerde uitslag luidt: Damvereeniging „Gezel_ Haarl. Damclub, lig Samenzijn", A'dam. Haarlem. W. RustenburgJ. B. Sluiter Jr. 02 J. H. VosF. A. Berkemeier 02 P. BeersJ. Poppen 20 B. Ris—J. W. van Dartelen 2—0 C, J. LochtenbergH. Greeuw 02 W. J. TeunisseP. G. van Engelen 20 J. J. KwaadK. Leibbrandt 20 G. SmitJ. V. van Waard 20 F. DropvatP. Mollema 20 E. Hubelmeijer—R. Hartgerink 0—2 J, van KralingenB. Dukel 20 W. J. Kok—J. Merts 2—0" W. Keller—G. A. Ottolini Jr. 1—1 P. J. den OsJ. Wielenga 11 F. W. Hamburger—P. G. M. Ottolini Sr. 2—0 P. J. v. d. Velde-pT. Balk 1—1 J. J. StouteW. Bosman 20 F. FrankenhuizenH. v. Lunenburg Jr. 02 F. FerwisgaW. J. A. Matla 20 P. Josso—J. H. Reedijk 0—2 J. Rendering—J. Otter 02 R. OuwerkerkJac. Fr. van Garderen 20 P. GevertsTh.. Wesselman 20 H. Bal jet—J. Winkel 2—0 Totaal 31—17 Sedert de instelling dezer jaarlijksche massakampen (1924) heeft Gezellig Samen zijn thans vijfmaal gewonnen, terwijl de Haarlemmers alleen den eersten keer wisten te winnen. Verleden jaar wonnen de Amsterdammers definitief den wisselprijs. De nieuwe wissel- prijs (een zilveren lauwerkrans) gaat dus voor een jaar in het bezit van G. S. over. ATHLET1EK Van links naar rechts: Koopman, De Nijs, Halderman, GoversKooienVan den Berg. Zes leden van bovengenoemde vereeniging hebben Zondag deelgenomen aan de groeps- wandeling in Den Haag over een afstand van 35 K.M., uitgeschreven door Graaf Willem II. Deze afstand moest binnen 4 uur en 10 min. afgelegd worden om in aanmerking te ko men voor het Graaf Willem-kruis. Een di ploma ontvingen zij, die den afstand afleg den boven 4 uur 10 min., doch binnen 4 uur 40 min. Vijf Haarlemmers, namelijk Govers, Koo ien, De Nijs, Koopman en Halderman, be haalden het kruis, Van den Berg het diploma. Govers en Kooien bezetten in het algemeen klassement de 2e en 3e plaats achter Ekkers, die een nieuw record vestigde op dezen af stand, nl. 3 uur 21 min. Er waren 55 deelnemers, zoodat de Haar lemmers op een fraai sucecs kunnen bogen. Een speciale vermelding verdient de 54- jarige Koopman. Deze veteraan heeft zich kranig gehouden. De Haarlemmers kregen na afloop een compliment van de jury voor hun uitsteken den stijl van wandelen. GYMNASTIEK. WEDSTRIJDEN K. T. K. Maandagavond werden in de brfde gym nastiekzalen van het Dienstgebouw voor Lichamelijke Opvoeding wedstrijden gehou den voor dames uit den Kennemer Turnkring De leiding was in handen van den heer D. Bests. Hot aantal deelneemsters (81) was veel kleiner dan vorig jaar. Gedeeltelijk was dit te wijten aan de vrij groote moeilijkheid van de oefeningen. In verband met het minedr groote getal turnsters waren do wedstrijden op tijd geëindigd, ondanks de nieuwe bepa- •li|g, dat elke oefening twee maal mocht worden uitgevoerd. In enkele gevallen was de conclusie ge wettigd, dat sommigee dames in een hoogeren graad hadden kunnen uitkomen dan nu hot geval was. Was er vorig jaar nog eenige spanning in den wedstrijd voor den len graad betreffen de de eerste plaats, nu had de kampioene 1928. mej. G. Romeijn van Turnlust te Be verwijk niet do minste concurrentie, zoodat zij, als klasse op zichzelf, met 52 punten, 7 12 punt meer verwierf dan no. 2. van Bato te Haarlem. Haar clubgenoote mej, A. Hoogland, deelde me mej. C. de Liefde do eer van de 2e plaats terwijl mej. J. Heijligers van Gratia te IJmuiden no. 3 werd. In deze hoogste af- deeling waren 10 dames opgekomen, waarvan één (de kampioene) een eersten prijs voor minstens 48 punten zes een tweeden prijs voor 42 tot 47 punten en drie een der den prijs voor 36 tot 41 punten be haalden. Geen enkele uit den len graad bleef onbekroond. Ook in den 2en graad werd slechts één eerste prijs verworven n.l. door de bekende athlete mej. R. Berkhout van de Bloemen- daalsche Gymnastiekvereniging. Zij word gevolgd resp. door de dames J. de Veij van Turnlust te Haarlem, A. C- de Vries van O.S.S. te Zand voort en G. van Delden van de T. V. Santpoort. Van de 40 opgekomenen kregen 16 een tweeden en 19 een derden prijs. In den 3en graad bezetten de OBB.-dames N. Binnerts, G- Paap en A. Keur resp. de le plaats en de 3e plaatsen. No. 2 werd mej. J. v. d. Wal van Turnlust Beverwijk. In dezen graad werden door de 31 deelneemsters geen enkele eerste prijs, 6 tweede prijzen en 17 derde prijzen behaald. Vrijwel onmiddellijk na afloop kon de voorzitter van den kring, de heer J. Hop, de uitslagen medodeelen. BILJARTEN. JÜBILEUMWEDSTRTJDEN BIJ „HAARLEM NOORD". De nederlaagwedstrijden van „Haarlem- Noord" loopen thans ten einde. Maandagavond was de Amsterdamsche club „1925" op bezoek. Zij heeft de jubilaresse niet alleen geen nederlaag kunnen toebrengen, maar was zelf slachtoffer. Geen enkele partij wist dit team te winnen. Het eerst traden Bacharach (1925) en Cor net (Haarlem-Noord) in het strijdperk. Spoedig bleek, dat de bezoeker niet op stoot was. Zijn partner loopt regelmatig uit en daar de Amsterdammer blijft knoeien, wint Cornet onbedreigd met 76 om 125. De tweede partij speelden De Haan (1925) en Van Vliet (Haarlem-Noord); wij krijgen een herhaling van de vorige partij. Alleen op het allerlaatrt komt de gast er nog even in en toont dat hij wel beter kan. Hij loopt een heel stuk ine doch Van Vliet maakt uit met den stand 106 om 125. Daarna ontmoeten Schmidt (1925) en Meeuwenoord (Haarlem-Noord) elkaar. De Haarlemmer vergast de toeschouwers op zeer mooi klein spel. Hij maakt o.a. 14, 13. 11. 15, 12 en 20. De tegenpartij is geheel overbluft en maakt er nog minder van dan zijn vorige clubgenooten. Als Meeuwenoord de 125 vol heeft in 23 beurten, staat hij pas op 57. Ook de laatste partij is voor de gastheeren. Kronenburg (Haarlem-Noord) geeft met zijn groot bandspel weinig kans aan Ba charach (1925), die als invaller speelt. In 40 beurten heeft hij de 125 punten bij elkaar, terwijl zijn tegenstander ook op 57 blijft staan. De uitslag van dezen avond was, dat „1925" 296 en „Haarlem-Noord" 500 caram boles behaalde. UIT DE OMSTREKEN HEEMSTEDE PRIJSUITREIKING ST. MICHAëL Als slot van het in Juli gehouden concours had Zondagmiddag onder groote belangstel ling de uitreiking plaats van de prijzen, op dit concours behaald. Verreweg de meeste deelnemende clubs hadden afgevaardigden gezonden. Zelfs wa ren er vertegenwoordigers van Heerlen en Den Haag. Nog eenmaal lagen de talrijke en fraaie prijzen tentoongesteld: dertien kransen, waaronder vooral de aandacht trokken de twee met het Wapen van Heemstede, een ge schenk van het Gemeentebestuur, vier tak ken, alles van massief zilver. Verder de gou den medaille van de N. Z. H. T., negentien verguld zilveren en 16 zilveren medailles. Het geheel zag er keurig uit, en een woord van dank, later uitgesproken aan het adres der NV. J. D. Posthumus' Kon. Stempelfa brieken te Amsterdam was alleszins gerecht vaardigd. Bij afwezigheid van den voorzitter sprak de vice-voorzitter, de heer Westerho ven, woorden van dank aan B. en W., het eere-comité en allen die hebben bijgedragen om het bestuur in de gelegenheid te stellen zulke fraaie prijzen aan te bieden, waarna spr. aan de winnaars onder toepasselijke woorden de prijzen overhandigde. Dat de deelnemers zoowel over de prijzen als over de regeling van het concours uiter mate tevreden waren, bleek wel uit de talrij ke gelukwenschen en dankwoorden van de deelnemers, die grootendeels toezegden, bij een volgend concours, mogelijk bij het 25- jarig bestaan in 1934, weer deel te nemen. „Excelsior", Amsterdam, gaf de verzeke ring dat de twee fraaie kransen het volgend jaar, als in Parijs aan een concours zal deel genomen worden, een eereplaats aan het vaandel zullen krijgen. Jammer was het dat Schellingwoude niet tevreden was met de uitspraak en een lageren prijs niet wilde ac cepteeren. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Van Lennep, Van Merlenlaan 23, een koralen kettinkje. Expe diteur Vroom en Dreesmann, Gr. Houtstraat Haarlem, een rijwielbelastingmerk. Mevr. Zwart, Willem v. d. Veldekade 4, een popje. N. J. van der Linden, Haemstedeplein 13, een matrozenpet. Sloof, Drieheerenlaan 11, een gebreid taschje. W. Goosens, Iepenlaan 23, een R.K. kerkboekje; v. d. Asdonk, Haven straat 28, een rozenkrans. P. Waasdorp, Ie penlaan 22, een vulpenhouder. C. Schutte- vaer, Laan van Rozenburg 15, een kist met groente. Frijn, Sumatrastraat 12, twee witte kippen. Franke, Dr. Cuijperlaan 11, een om slagdoek. N. van Honschoten, Zandvaartpad 1, een kinderhandschoen. H. Schoo, Linden- laan 10, een rijwielbelastingmerk. Jongsma, Havenstraat 37, een busje appelmoes. B. Willemse, Voorweg 27, een kinderportemon- naie. J. Wiegman, Lieven de Keylaan 4, een paar dameshandschoenen. W. van Baas- bank, Vijf heerenstraat 22, een studenten muts. De Bruin, Voorweg 51, een bruine handschoen. M.Bloemendaal, Haemstedeplein 31, een bos sleutels. E. Kieft. Glipperweg, een kinderbeursje met inhoud. H. Hoekstra, Ja- valaan 43, een R.K. kerkboekje. B. v.. Huis, Leidschevaartweg 36, een riem en een man chetknoop. J. Welters, Raadhuisstraat 76, een jonge hond. P. Samson, Raadhuisstraat, schoolboek, schrift en een damesportemon- naie. Meijboom, Rijksstraatweg 428 Haarlem, twee rozenkranzen in etui. Van der Swan, Lindenlaan 28. een bril in etui. Van Gulik, Schouwtjesplein 13, eeü hondenhalsband met penning. Bureau van politie, Raadhuis straat, hondenhalsband. Lipssleutel, bril in etui, etui met schrijfbehoeften, sleutel melk bus en dameshandschoenen. OVERVEEN HET JACHTONGELUK. Onlangs meldden we dat de heer Visse al hier bij familie in Friesland logeerende, 't ongeluk had op een jachtpartij een schot hagel in den rug te krijgen. Thans kunnen we melden, dat de toestand van den heer V. gelukkig vooruitgaande is. 't Zal echter nog eenigen tijd duren, eer hij 't Groningsche ziekenhuis zal kunnen verla ten. BOND VAN HANDELS- EN KANTOOR BEDIENDEN. Door de afdeeling Haarlem van bovenge- noemden bond wordt op Woensdag 23 Octo ber a.s. in het gebouw „De Centrale" een ver gadering gehouden, waar o.m. zal worden be sproken de actie voor een vrijen middag voor de winkelbedienden en de salaris-actie voor de kantoorbedienden. BLOEMENDAAL. VOLKSONDERWIJS. Op Vrijdag 25 Oct. zal in Rusthoek een open bare vergadering gehouden worden door de afd. Bloemendaal en omstreken van Volks onderwijs. De heer Klaas de Vries, alg. secr. van Volks onderwijs en lid van den Amsterdamschen gemeenteraad zal spreken over „Onze open bare school en volksonderwijs". Er zal gelegenheid zijn voor gedachtenwis- seling. HILLEGOM VOOR DE BLINDEN Op verzoek van den Nederlandschen Blin- denbond heeft zich een comité gevormd om een kunstavond voor te bereiden waarop door blinden een kunstzinnig en afwisselend programma uitgevoerd zal worden. De bedoeling is het vraagstuk van de maat schappelijke positie der blinden onder de aandacht te brengen, waartoe de propagan dist van genoemden bond, de heer Joh. van den Berg van Oosterbeek. over dit onderwerp een toespraak zal houden. Het Hillegomsch Gemengd Koor heeft voor dezen avond zijn medewerking toegezegd. Eenige dames zullen programma's bij de in gezetenen aanbieden. De avond is vastgesteld op 4 November. Het comité bestaat uit de heeren Mr. D. F. Pont, F. Engel Pzn.. Dr. ten Hoooen, J. C. de Koning, W. Kijne, Ds. J. H. Muider, Dr. J. Versluys en Dr. J. Sprey. IJMUIDEN INBRAAK IN EEN SCHOOL Gisteren of hedennacht is ingebroken in de Insingerschool te IJmuiden. Toen het onder wijzend personeel Maandagmorgen in de school kwam vond het alle kasten en laden overhoop gehaald. Er kon hedenmorgen nog niet worden vastgesteld wat er vermist wordt. De inbrekers verschaften zich toegang tot bet gebouw door het uitsnijden van een ruit. VISSCHERIJ-OPBRENGST. DE BESOMMINGEN. Gisteren waren aan den Rijksvfschafslag te IJmuiden 31 stoomtrawlers. De besommingen waren: Mies en Truus f 3800, Trio f 4400, Marv f 4000, Utrecht f 4300, Derika 12 f 2800, Pallas f 2400, Paris f 3000, Plutos f 3700, Pan f 1900, Louise f 2300. Zwarte Zee f 2200, Witte zee f 2000. Acacia f 2800, Zaan- stroom I f 2700, Johanna f 1800, Avanti f 2800, Protinus f 6700. Groningen f 3700, Carioline f 2300. Walvisch f 2000, Walrus f 2300. Ewald f 5800. De opbrengst van de andere trawlers is nog niet bekend. BEVERWIJK l&N HALVE EEUW BIJ ééN PATROON. 1 November a.s. hoopt de heer De Wildt te Beverwijk den dag te herdenken, waarop hij een halve eeuw geleden in dienst trad bij de firma Jac. Meyer Co., bloembollen kweekers aldaar. Ongetwijfeld zal het den jubilaris, die thans 79 jaar oud is, bij de viering van dit zeldzame jubileum, hetgeen 3 November zal geschieden aan de noodige belangstelling niet ontbreken. SANTPOORT BAZAR „EIGEN GEBOUW". De Vereeniging „Het Eigen Gebouw" te Santpoort heeft besloten een bazar te organi- seeren op 30 November en 1 December, ten behoeve van de exploitatie van het. gebouw „De Toorts" te Santpoort. De commissie heeft een circulaire doen verspreiden, waarin zij een beroep op de medewerking Yan het pu bliek doet. HAARLEMMERMEER GEMEENTERAAD. In de op Donderdag 24 October a.s. te houden openbare vergadering van den Raad dezer gemeente zullen o.m. de volgende pun ten aan de orde worden gesteld: Benoeming van een onderwijzer aan de openbare school voor lager onderwijs te Hoofddorp (vacature-Blauw). Verzoek van het bestuur van de vereeni ging voor Gereformeerd schoolonderwijs te Haarlemmermeer (oostzijde) om gelden be schikbaar te stellen voor den aankoop van nieuwe schoolboeken en schoolborden. Verzoek van het best-uur der vereeniging voor christelijk schoolonderwijs te Schinkel- veer. gevestigd te Haarlemmermeer om gel den beschikbaar te stellen voor het betege len van den toegangsweg en het maken van twee muren van beton tegen den dam. Voorstel inzake de gasvoorziening. Voorstel tot. het aanvragen van voorschot ten aan het rijk krachtens de landarbeiders- wet. Voorstel tot overname van een weg met strooken grond in de Badhoevebuurt. BAZAR. Het ligt. in het voornemen van het bestuur van het fanfarekorps „Excelsior" te Hoofd dorp om ter versterking van de kas der vereeniging voor de afbetaling en aankoop van instrumenten een bazar te organlsee- ren. Deze bazar zal worden gehouden op Vrij dag 15, Zaterdag 16 en Maandag 18 Novem ber a.s. in hotel „De Beurs". PERSONALIA De ambtenaar bij de posterijen en telegra fie. de heer P. C. Snoeks is van Hoorn over geplaatst naar Hoofddorp. DE BRUG BIJ SLOTEN HERSTELD. De brug over de Ringvaart van den Haar- lemmermeerpolder bij Sloten, die een belang rijke reparatie heeft ondergaan, is thans weder voor het verkeer opengesteld. De beide pontveeren, die tijdens de werk zaamheden aan deze brug. het verkeer on derhielden, zijn nu weder buiten dienst ge steld. ZANDVOORT ONDERWIJS. Door den raad was indertijd bepaald, dat er niet meer dan 28 leerlingen in een klasse van de U. L. O. school zouden geplaatst wor den. Nu zitten er in de le klasse 32 leerlin gen. De meerderheid van B. en W. stelt aan den raad voor, van bovengenoemde bepa ling voor dezen cursus ontheffing te verlee- nen, daar in een klasse van de U. L. O. school ook goed onderwijs kan gegeven worden aan 32 leerlingen. De minderheid, die gevormd wordt door wethouder Padt-, is er voor de le klasse te splitsen en een leerkracht aan te stellen. BOULEVARD PAULUS LOOT. De meerderheid van B. en W. stelt den raad voor, de werkzaamheden van het egali- seeren van de duinreep aan den Boulevard Paulus Loot- verder te doen uitvoeren door werkloozen. Het vorig jaar werd dat werk be gonnen en toen werd er gewerkt met subsi die van Rijk en Provincie. Een hooger uur loon dan f 0.40 mocht niet betaald worden. Dit vindt men te laag. Men wil nu een loon betalen van f 0.50 per uur minimum. Het werk wordt onder toezicht der Heide-Maat- schappij verricht. VOLKSGEZONDHEID. Door den Inspecteur vsn de Volksgezond heid. dr. Doyer te Utrecht, wordt Donder dagavond 24 dezer in Zomerlust een lezing gehouden over de bestrijding van diphterie en roodvonk. B. en W. hebben voor deze lezing os. aan het onderwijzend personeel der scholen een speciale uitnood'ging doen toekomen, RELIGIEUZE KRING Op 30 October zal voor leden van den Reli gieuzen Kring Aerdenhout een concert wor den gegeven. Medewerking verleenen me vrouw M. J. Tymense—Kraan (zang) en de «heeren J. Hekster (viool) en J. Goudsmit (piano). De zangeres zal begeleid worden door me vrouw B. Frensel Wegener—Koopman. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». p«r regel. Geeft uwe advertentie* op ter plaatsing in het HET algemeen© GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 b\j het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 10-JARIG BESTAAN „EIGEN WONING". Zaterdagavond vond In het. gebouw van den Kegelbond plaats de feestelijke herdenking van het feit, dat de Coöperatieve Woning bouwvereniging „Eigen Woning" 10 jaar ge leden was opgericht. Vele zuster-woning- bouwvereenigingen hadden bloemstukken ge zonden, waardoor het podium met bloemen was versierd. De voorzitter der feestcommissie, de heer De Munk, bracht een woord van dank aan de vrouwen der bestuursleden die hun man nen aan de woningbouwvereniging hadden afgestaan, waarvoor de dames een bloemen hulde in ontvangst hadden te nemen. Hierna werd het woord gevoerd door den voorzitter van „Eigen Woning", A. Vos, dfê mededeeüng deed van de ingekomen schrif telijke felicitaties o.a. van den Wethouder van Volkshuisvesting, den Directeur en den Hoofdinspecteur van Bouw en Woningtoe zicht en vele anderen. Als feestredenaar verkreeg hierop de heer M A. Reinalda het woord, oud-wethouder van Volkshuisvesting, die voor zijn causerie als onderwerp had gekozen „Afbraak en Op bouw". De heer Reinalda herinnerde aan de tot standkoming der Woningwet in 1901, zonder dat in de beginjaren aan de Volkshuisvesting eenige zorg werd besteed. Het duurde tot 1918, voordat op groote schaal tot het bou wen van goede en groote complexen arbei derswoningen werd overgegaan met steun van de overheid. In de jaren van 1919 tot 1923 werden jaarlijks op de staatsbegroting be langrijke bedragen gevoteerd voor bouw door woningbouwverenigingen cn in deze periode werd op het gebied van Volkshuisvesting veel tot stand gebracht. Daarna kwam het tijd perk van bezuiniging en ging de regeering er toe over om de bedragen voor woningbouw aanzienlijk te beperken. De arbeidersklasse zal met al haar krachten moeten zorg dra gen dat ook zij die thans nog geen goede woning hebben, het geluk van een mooie hygenische woning deelachtig worden. De rede van den heer Reinalda werd door de aanwezigen langdurig toegejuicht. Hierna was het offlcicele gedeelte afgeloo- pen en werd de leiding van den feestavond overgedragen aan den conferencier John Tunny en zijn Band-orkest. Het duo Speel man gaf eenige liederen en revueschetsen ten beste. Om 12 uur werd een aanvang ge maakt met het bal dat te circa 3 uur was geëindigd. MARKTN1EUWS. BEVERWIJK. Noteering van den 20en October 1929. Spinazie per kist f 0.65f 1.10. Postelein per kist f 0.601 0.90. Andijvie, 100 str. f 2—f 5. Koolrapen per zak f 1.10. Wortelen 100 bos f 8f 16. Aardappelen, kiel per K G. f 0.03f 0.05. Id. zand per K.G. f 0.06. Snijboonen per K.G. f 0.25f 0.50. Heerenboonen per K.G. f 0.22f 0.50. Spruitjes per K.G. f 0.12f 0.20. Rooaekool per 100 f 5t 9. Savoyekool per 100 f 6f 10. Uien per K.G. f 0.05. Prei per bos f 0.14f 0.20. Pieterselie per bos f 0.05. Selderie per bos f 0.04. Appelen per Kilo f 0.10—f 0.18. Peren per Kilo f 010f 0.20. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amstelkerk 21 Oct. te Rotterdam van W. Afrika. Ares 21 Oct. te Kribi, Amsterdam naar W. Afrika. Blijdendijk 21 Oct. te Suez, Java naar New- York. Bovenkerk passeerde 20 Oct. Perim, Ran goon naar Rotterdam. Boskoop 20 Oct. 12 u. 340 mijl van Land's End, Curasao, naar Rotterdam. Grotius 21 Oct, t-e Batavia van Amsterdam. Glamorganshire 17 Oct. van Everett, Pa- cifickust naar Rotterdam. Kennemerland 19 Oct. van Freetown, West- Afrika naar Amsterdam. Orania 20 Oct. 22 u. te Bahia, Amsterdam naar B.-Aires. Poelau Roebiah 21 Oct. te Sabang, Am- sterda mnaar Java. Montferland 21 Oct te Hamburg van Am sterdam. Nariva 18 Oct. te Tacoma, Paclfickust naar Rotterdam. Ouderkerk 21 Oct. van Antwerpen. Patria passeerde 21 Oct. 14 u. Sagres, Rot terdam naar Batavia. Roepat passeerde 21 Oct. Perim, Java naar Amsterdam. Streefkerk 19 Oct. te Bombay van Rot terdam. Simaloer 20 Oct. van Padang, Java naar Amsterdam. Scheldestroom 20 Oct. te Havre, West- Afrika naar Rotterdam. Tambora 21 Oct. 15 u. van Tanger, Java, naar Rotterdam. Veendijk 20 Oct. van Genua, Rotterdam n. Calcutta. Venezuela 22 Oot. te Plymouth verwacht, W.-Indië naar Amsterdam. Westeraijk 21 Oct. te Fermantie van Rot terdam. IJstroom 20 Oct. van Lagos naar Accra. Rondo 20 Oct. te Genua, Amsterdam naar Java. Nieuwkerk 21 Oct. van Kaapstad naar Al- goabaai.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15