Ochse's Maha-Cyclus. Natuur en Volksleven van Indië. RAADSVERGADERING UIT DE OMSTREKEN HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 24 OCTOBER 1929 Drie belangrijke films. De heer I. A. Ochse, de vervaardiger van de belangwekkende Maha-films. Het is nu al weer een paar maanden ge leden, dat wij in 't kantoor van Polygoon een heelen tijd met den filmoperateur I. A. Ochse zaten te praten ovc«r zijn zwerf tocht door Indië, waarvan hij juist was teruggekeerd. Veel heeft hij toen verteld over dat trekken heen en weer, te land en ter zee, tusschon Sahang en het Sentani- meer op Nieuw Guinea, over de films die hij gemaakt had voor K.P.M. en zending, voor suiker- en tabaksondernemingen en hij verklapte toen reeds, dat hij werkte aan een filmcyclus die de schoonheid van Indië, het leven der inlanders en nog zoo veel meer dat buiten zijn opdrachten stond, in beeld zou brengen. Uren heeft de heer Ochse aan de montagetafel gezeten, week in week uit werd er aan gewerkt en nu is de Maha-cyclus gereed, zal deze tocht door de bioscopen beginnen, die zeker een zegetocht zal zijn. Woensdagmiddag, in het Theater Odeon in den Haag, werden verschillende deelen uit de drie films vertoond voor genoodigden, waarbij wij zagen den minister van Koloniën S. de Graaff, de oud-gouveneurs-generaal A. W. F. Idenburg en Mr. J. P. Graaf van Limburg Stirum en de oud-ministers Dr. J. C. Koningsberger «a Mr. M. C- E. Bongaerts. Er bestaan al heel wat films van Indië, de voornaamste cultures zijn van planten tot oogsten op de filmrol gebracht, groote bedrijven, volksleven, de landschappelijke schoonheid, ze zijn onderwerpen geweest voor tal van films. Maar onze stadgenoot Ochse was de eerste, die Indië met de filmcamera doortrok tot in de vorste uithoeken, die dieper tot het wezen van de natuur in Tropisch Nederland tastte, die niet alleen den buitenkant, maar ook het innerlijke van Indië vond. Telkens wanneer wij weer een Indische» film zagen met oogstgebruiken en dansen, met uitingen van den primitieven godsdienst erin verfilmd, dan misten wij iets. Het was tech nisch vaak heel knap work, je zag mooi scherp alles, maar er ontbrak iets aan. De sfeer die niet te tasten is, die je slechts aanvoelen kunt, ontbrak. Doch gisterenmiddag toen do muziek in- plaats van te ondersteunen wat je zag, soms de aandoht nogal afleidde er was te weinig tijd voor 'n goede voorbereiding ge weest hebbon wij Indië weer gezien zoo- als het nog leeft in de herinnering, werden wij weer gegrepen door het opzweepende, telkens sneller wordOnde rhythme der krijgs dansen, ondergingen wij weer de angstwek- kende en hevige sensatie van de Kawah Kemodjan waar de modder borrelt en kookt tusschen don ongebreidelden plantengroei en verstikkende zwaveldampen opwolken tusschen hooge boomkruinen die als dra perieën het zonlicht zeven. Maha-Soetji: het opperste pure, het al- HALFWEG LANDBOUWONDERWIJS. De RK. Diocesanen Land- en Tuinbouw- bond. afdeeling Spaarnwoude, houdt dezen winter geen cursus in landbouwonderwijs, doch een cursus voor volwassenen over be ar ij fscontröle te geven door den heer J. Hogervorst, landbouwonderwijzer te Am sterdam. POSTBESTELLING. Naar wij vernemen worden er pogingen aange.wend om in den Houtrakpolder ook gedurende de wintermaanden een avondbe stelling in te voeren. Tot nog toe bestaat deze alleen voor de zomermaanden. Voor de be- wononB is het van veel belang, dat deze po gingen met succes bekroond worden. RIJKSSTRAATWEG. Nu de asphalteeringswerken op den Rijks straatweg. ten Oosten van Halfweg nage noeg geëindigd zijn, wordt-een aanvang ge mankt met de verbreeding der trottoirs in Halfweg en het aanleggen van een trottoir Maha-Soetji: het eerste werk van den cyclus, dat Java en Bali laatt zien met- hun schier vervallen Hindoe-cultuur, dat beelden brengt van het eiland dat als een stuk uit ouden tijd is, van Java's vulkanen- geweld, van den dreigenden Krakatau. Daar paradeeren de troepen van den Djockjaschen sultan in vreemde costuums, daar worden bergen rijst als in een sprookje aangedragen op den Garebeg Poeasa. den laatsten dag van de Vastenmaand, daar stuiven de Ma- doereesche prauwen met wind-gebolde zeilen daar draven de stieren in edelen wed-kamp. Ge ziet het machtige oerbosch, waar de bodem brandt en solfataren kronkelen. En van dichtbij toont het filmbeeld ons den Krakatau, terwijl lavamassa's de lucht in worden geslingerd, grauwe wolken optorenen en aanstormen over de kokende zee, zwarte aschpluimen honderden meters hoog in sombere dreiging woelend staan. En dan volgt Bali met zijn mooie menschen, zijn zuivere schoonheid, het wondere dansen dier mannen en meisjes wien de dans inge boren zit, met het lijkverbrandingsceremo- nieel. Door het luisterrijke land van Borneo en Sumatra: „Maha-Moelia". Wö kregen slechts enkele fragmenten te zien, alle vijftien deelen te vertoonen gaat niet op een mid dag. Over stroomversnellingen in prauwen, te voet Centraal-Borneo in, ging de heer Ochse. En zijn camera legde vast de unieke scènes van het genezen van een vrouw door priesters, waarbij de zieke opgezweept door tromgedreun in extase mee gaat dansen met de priesters. En nog een ander deel toonde Nias en zijn wilde krijgers bij hun spiegel gevechten, de vrouwen in hun modeste, in getogen dansen, het springen over een hoogen steen en een heel merkwaardige ge nezing, waarbij de booze geest die de ziekte veroorzaakt door den medicijnman uit het Een iélong-danser esje van Bali. huis wordt gelokt en verzocht wordt langs een keten van palmbladeren in een paal te kruipen die dan in een afgrond wordt geworpen. En van „Maha-Koeasa": het al-machtige kregen we te zien het zwerven langs de heerlijke fjordenkust van Noord-Nieoxw- Guinea, door het land waar koppen sneller ij en mertschenroof nog in zwang zijn, waar Ochse aan het Sen tani-moer de reidansen der Papoea's filmde, den monotonen, lang- durigen dans dezer primitieve rassen, die wel ver staat van de zinvolle dansen van Bali. Schoon zijn de beelden in dezen cyclus, knap is de fotografie, ste'rk leeft Indië hierin. Vier lange jaren zwierf Ochse door Tro pisch Nederland, veertig-duizend meter ne gatieffilm stuurde hij naar Holland, zesdui zend meter zocht hij in maanden-lang wer ken uit voor deze drie films. Het beste wat hij maakte vinden wij hierin, het werden films zooals er nog geen van Indië beston den, deze cyclus is een document van zeer, zeer groote waarde. C. G. B. tusschen Schoolstraat en Polanenkade. Dit laatste zal de veiligheid der schooljeugd zeer ten goede komen. De ruimte, die over blijft tusschen den asphaltweg en het trot toir, is bestemd voor voertuigen, die men liever niet op den grooten verkeersweg ziet, zooals bakkerskarren, groentenwagens, enz. Dat gedeelte van den weg betitelt men met den minder weiluidenden naam „ventweg". TOONEELUITV OERING. De tooneelvereeniging St.-Gerardus Ma- jella te Halfweg zal Zondag 27 October in het St.-Jozelfsgebouw opvoeren „De Koopman van Venetië". Na afloop wordt er gedanst. HILLEGOM ONGELUK. Maandag is de jongeman V. in een lift van de herbouwde bloembollenschuur der firma Hulsebosch aan de Leidschevaart ge vallen. De ongelukkige is naar een zieken huis te Leiden vervoerd gewox-den. waar hij aan de gevolgen is overleden. Eerst, is nog zijn huwelijk voltrokken. Het is een diep tra gisch geval. ZANDVOORT Het rapport over het raadslid Fraen- kel voor kennisgeving aangenomen- Aanschaffing van een boekhoud machine. Aangenomen het voor stel van B. en VV. tot verbreeding der boulevards. Openbare vergadering van den gemeente raad van Zandvoort op Woensdag 23 Octo ber, des avonds half acht. Voorzitter: de heer H. van Alphen, burge meester. Afwezig met kennisgeving is de heer Geers. Het rapport inzake het raadslid FraenkeL Mededeeling wordt gedaan van het ver schijnen van het rapport van de raadscom missie, die een onderzoek heeft ingesteld naar de door den heer J. H. Wolff geuite be schuldigingen ten aanzien van het raadslid Fraenkel. Onze lezers weten, dat dit raads lid beschuldigd was, dat hij winst zou heb ben gehad uit den IJscohandel van den heer K., die een standplaats van de gemeente, ge pacht had. De heer D r u y f betreurt het dat een uit treksel uit dit rapport reeds den volgenden dag in één der kranten heeft gestaan. Hij noemt dit een daad van onwellevendheid te genover den heer Fraenkel, die gevraagd had een afschrift van dit rapport te mogen ont vangen, om te lezen wat er over hem gezegd was. Spreker is er van overtuigd, dat twee leden der commissie hier de schuld niet van zijn. Blijven dus over de Burgemeester en de heer Forrer. Spx-eker meent te mogen aan nemen, dat de Bux-gemeester geen inzage aan de pers verstrekt heeft De Voorzitter knikt ontkennend. De heer D r u y f moet dan aannemen dat het de heer Forrer geweest is. Nogmaals noemt hij dit zeer onwellevend. De heer Koning hoort nu pas, dat de heer Fraenkel om een afschrift van dit rapport gevraagd had. Ook deze spreker is van oordeel, dat de publicatie in de pex's te vroegtijdig is geweest. Het rapport wordt daarna voor kennisge ving aangenomen. Dc toegangsweg tot het strand. B. en W. stellen voor, opnieuw af te wijzen een verzoek van de N.V. Maatschappij tot exploitatie van café-restaurants „De Roemer" om vergunning tot uitbreiding van het terras enz. aan den Strandweg. De heer Molenaar oppert eenige be denkingen en stelt voor, dit voorstel aan te houden, om eerst alle belanghebbenden te hooren. De heer Siegers spreekt in denzelf den geest. De heer E 1 f f e r s verwacht hier geen succes van. De heer Forrer zou dit agendapunt liever in geheime zitting willen bespreken, omdat aan deze zaak nog meer kanten vast zitten. De heer Gunters is het hiermede eens. Het voorstel van den heer Molenaar tot aanhouding wordt met algemeene stem men aangenomen. De Voorzitter zegt toe, dat deze zaak, als die weer aan de orde komt, in ge heime zitting behandeld zal worden. Verkoop van grond. Over het voorstel tot- verkoop van grond aan de Oranjestraat en den Hoogeweg aan den heer F. de Jong staken de stemmen met 6 tegen 6. De tegenstemmers zien er tegen op, om in een badplaats de stichting van een fabriekje, al is dat nog zoo mooi, toe te staan. Boekhoudmachine. B. en W. stellen voor, over te gaan tot aan schaffing van een boekhoudmachine ten be hoeve van de bedrijven, omdat de administra tie met ingang van 1 Januari a.s. daarop moet worden ingericht. De kosten bedragen 6000. De heer Molenaar is tegen den aan koop, dien hij niet noodig acht, omdat de ad ministratie toch maar „uit drie man en een paardenkop bestaat". De heer Ter mes acht den aankoop zeer economisch. De heer D r u y f zegt. dat de directeur der bedrijven het best er over kan oordeelen, of deze machine noodig is. De heer E1 f f e r s meent, dat deze machi ne in Zandvoort nog niet noodig is. Spreker is echter niet tegen de aanschaffing. Hij wil eerst weten, welk resultaat een onderzoek daarnaar heeft. Hij stelt dus aanhouding voor. Wethouder Zwaan verdedigt het voorstel van B. en W. Hij ziet in de aanschaffing veel voordeelen, omdat die machine ook een werk kracht uitspaart. Het voorstel tot aanhouding wordt verwor pen met 7 tegen 5 stemmen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna aangenomen. Straatbelasting. Vastgesteld wordt het kohier der straatbe lasting over 1929 tot een bedrag van 42.869. Boulevard Paulus Loot. De meerderheid van B. en W. stelt den raad voor, de werkzaamheden van het egali- seeren van de duinreep aan den Boulevard Paulus Loot verder te doen uitvoeren door werkloozen. Het vorig jaar werd dat werk be gonnen en toen werd er gewerkt met subsi die van Rijk en Provincie. Een hooger uur loon van 0.40 mocht niet betaald worden. Dit vindt men te laag. Men wil nu een loon betalen van 0.50 per uur minimum. Het werd wordt onder toezicht der Heide-Maat- schappij verricht. De heer Siegers ziet niet in, waarom dit werk onder toezicht van de Heide-Maat- sehappij moet gebeuren Dat kan volgens hem best onder toezicht van het gemeentebestuur geschieden. De heer Druyf is het daarmee eens. De vergoeding voor den ambtenaar van deze maatschappij zal toch op het loon der ar beiders verhaald worden. Spreker is voor het voorstel van B. en W. Hij dient echter een amendement in, om het uurloon op 0.60 te bepalen. De heer Ter mes wil eerst met dit werk laten beginnen als het absoluut noodig is. De heer Forrer steunt het voorstel van van B. en W., hoewel hij ook een uurloon van 0.50 te laag vindt. Wethouder Padt verdedigt het voorstel van B. en W. Spreker was er ook eerst tegen om het toezicht aan de Heide-Maatschappij op te dragen, maar nadat hij de meening van een man van de praktijk had gehoord, is hij van meening veranderd. Bovendien heeft deze maatschappij krachtens haar jarenlangen arbeid een voortx-effelijk inzicht in dit werk. Ook acht spx-eker het. noodzakelijk, dat de Zuid-boulevard verbeterd wordt. Spreker ver dedigt het uurloon van 50 cent. omdat een groot contingent van de arbeiders onge schoold en ongeoefend zal zijn Die vijftig cent behoeft echter geen maximum te zijn. Er moest evenwel een compromis worden ge troffen. Den heer Termes antwoordt spreker, dat met het werk pas zal worden begonnen als de noodzakelijkheid gebleken is. De heer Molenaar vindt een uurloon van 0.50 voor dit zware werk te weinig. Spreker geeft in overweging, toch een subsi die aan Rijk en provincie aan te vragen. De heer Gunters acht het een gevaarlij ken sprong in het duister, als de gemeente twee derde van 16.000 zou moeten betalen, dus ruim 10.000, terwijl de financieele toe stand van de gemeente niet al te best is. Hij vindt het dus voorzichtig, om voorloopig nog maar het Rijks- en provinciaal subsidie aan te vragen. Het voorstel van B. en W. wordt met 8 tegen 4 stemmen aangenomen. Het aantal leerlingen in een klas. Door den raad was indertijd bepaald, dat er niet meer dan 28 leerlingen in een klasse van de U. L. O. school zouden geplaatst wor den. Nu zitten er in de le klasse 32 leex-lin- gen. De meerderheid van B. en W. stelt aan den raad voor, van bovengenoemde bepa ling voor dezen cursus ontheffing te verlee- nen, daar in een klasse van de U.L.O. school ook goed onderwijs kan gegeven worden aan 32 leerlingen. De minderheid (wethouder Padt) is er voor de eerste klasse te splitsen en twee tijdelijke leex-krachten aan te stel len. De heeren Molenaar en Gunters ge ven den wethouder in overweging, om tot Kerstmis met 31 leerlingen in de klas door te gaar., omdat het zegt laatstgenoemde voor de leerlingen altijd funest is om een klasse tijdens het leerjaar te splitsen. De heer Fe r r e r ':?v-leit, om het onderwijs zoo goed mogelijk te-l-oven. Er dient dus een leerkracht aangesteld te worden. Wethouder Padt verdedigt zijn meening. In het belang van het onderwijs is het nood zakelijk om de klasse te splitsen. Het hoofd der school is het met spreker eens. De heer Gunters deelt mede, dat zijxi bezwaren, nadat hij wethouder Padt gehoord heeft, opgeheven zijn, ook omdat het hoofd der school een splitsing van de klas noodig acht. Spreker zal dus vóór het voorstel van wethouder Padt stemmen. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. wordt verworpen met 10 tegen 2 stemmen. De raad vereenigt zich zonder hoofdelijke stemming met het voorstel van wethouder Padt. Verbreeding Boulevards. Thans komt aan de orde de bespreking van het bekende voorstel van B. en W. tot verbreeding van de boulevards De Favauge en Bamaart, waarvoor zij een erddiet van f 100.000 vragen. Tevens stellen B. en W. voor, hiervoor een leening aan te gaan. De heer Siegers dringt er op aan, om de bestekken zoo spoedig mogelijk te maken. Wethouder Zwaan antwoordt toestem mend. De eerste aanbesteding kan spoedig tegemoet worden gezien. Na eenige discxissie over detailpunten wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De Bewaarschool Daar het tegenwoordig in gebruik zijnde lokaal van de bewaarschool niet meer vol doet aan te stellen eischen, stellen B. en W. aan dein Raad voor een cx-ediet te ver- leenen van f 11.000 voor dón bouw van die school. Het bouwplan draagt de goedkeuring weg van de Inspectrice van het voorbereidend onderwijs. De heer Molenaar geeft in overwoging een commissie te benoemen, die onderzoeken zal of er niet een geschikte plaats in de geme'ante te vinden is, waar een nieuwe school gebouwd kan worden, die geen f 40.000 behoeft te kosten. De heer Druyf is er op tegen, om deze bestaande school te verbouwen. Er moet een nieuwe komen. De heer S1 e g e r s is het hiermee eens. Als men tot verbouw besluit, dan behoudt men, zegt spreker, toch een lor. De heeren Koning en Termes zijn voor aanhouding. Eerstgenoemde meent, dat de bestaande school in het belang van hot verkeer moet verdwijnen. De heer E1 f f e r s wil liever een ver bouwing van do oude school, ook in het fi nancieel belang van de gemeente. De Voorzitter acht de ligging van de bestaande school voor de veiligheid van de kinderen het best. Hot voorstel van B. en W., wordt aange houden. Standplaats Tramplein. Aan de orde komt het voorstel van B. en W., om aan C. Kerkman toe te staan een standplaats op het Tramplein in te nemen voor den verkoop van koffie, thee en choco lade. DO heer Siegers is wel vóór het voor stel, als B. en W. goed toenzien, dat er niets anders dan de genoemde artikelen verkocht wox'den. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder hoofdelijke stemming aangenomen: Voorstel tot wijziging van een besluit be treffende ruiling van grond aan het Kerk plein. Voorstel tot verhuur van grond bestemd voor tuin aan de Zandvoortschelaan. Rondvraag. De heer Molenaar bepleit, om er bij den directeur-generaal der Posterijen op aan te dringen, om iemand tot directeur van he post- en telegraafkantoor te benoe men, die met Zandvoort goed bekend is. De Voorzitter zal dit in het college van B. en W. ter sprake brengen. Te elf uur wordt de vergadering geslo ten. VELSEN GEMEENTERAADSVERGADERING. Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dins dag 29 October 1929, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Geheele aflossing van de geldleening, oorspronkelijk groot f 500.000 a 6 1/4% en aan gaan van een leening ten bedrage van f 450.000 a 5 pet. 3. Aankoop van grond ten behoeve van den aanbouw van woningen in het belang der volkshuisvesting. 4. Wijziging van de veTorderdng tot hef fing van belasting op tooneel en andere vex-makeiijkheden. 5. Prae»-advies omtrent het verzoek van het R.K. Kerkbestuur van de parochie van den H. Engelmundus te Driehuis om de be- noodigde gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voor de aanschaffing van schoolmt*ubelen voor de onder zijn beheer staande school aldaar. 6. Prae-advies omtrent het verzoek van het bestuur der gymnastiek- en atihletiekver- eeniging „Olympia" te IJmuiden om vergun ning tot- medegebruik van den gymnastiek lokaal. 7. Wijziging van de verordening tót rege ling van het onderwijs aan de rijpere jeugd en volwassenen. 8. Wijziging van de verordening regelende de voorwaarden voor dó levering van water door het Waterleidingbedrijf en van de voorschriften voor den aanleg van dienst en binnenleidingen voor water. 9. Wijziging en aanvulling van de Raads besluiten van 15 Juli 1924, no. 3, 15 Decem ber 1925, no. 3 I en 11 Mei 1926, no. 3 II tot vaststelling en hex-ziening van het uit breidingsplan. BOUW VAN 145 ARBEIDERS- WONINGEN. VOOR PERSONEEL DER HOOG OVENS. In de as. Dinsdagavond te houden verga dering van den Gemeenteraad zal behandeld worden een voorstel van B. en W. tot aan koop voor de Kon. Ned. Hoogovens en Staal fabrieken van een terrein, bestemd voor den bouw van ongeveer 145 arbeiderswoningen. Dit terrein is gelegen nabij de Noorderlaan. De bedoeling is, deze woningen te bestem men voor arbeiders in dienst van het Hoog- ovenbedrijf, echter onder die bepaling, dat bij eventueel ontslag de woningen door de bewoners niet ontruimd behoeven te wor den. DE ACTIE BIJ DE PAPIER- FABRIEKEN. EEN BRIEF DER ORGANISATIES AAN DE ALG. WERKGEVERSVEREENIGING Naar wij vernemen, hebben de Hoofdbe sturen der bij de actie bij de fabrieken der fa- Van Gelder Zonen betrokken orga nisaties een brief gericht aan de Algemeene Werkgeversvereniging, waarbij de firma is aangesloten. De inhoud van dezen brief laten wij hieronder volgen: „In opdracht van de personeelen der diverse fabrieken van de Kon. Papierfabrieken der firma Van Gd/der Zonen, hebben wij de eer, het volgende onder uwe aandacht te bren gen: Het is u wellicht onbekend, dat de wijze waarop de directie van genoemde fabrieken den arbeiders in hun verlangens is tege moet getreden langzamerhand een stemming heeft doen ontstaan, welke met het woord „ontevreden" te zwak is gekenschetst. Op de zeer druk bezochte» vergaderingen kwam deze mentaliteit zeer sterk tot uiting en wij meenden ons verplicht te achten, u daarvan op den voorgrond in kerniis te stel len. Bij de bespreking van de regeling der arbeidsvoorwaarden we'rd er de nadruk op gelegd, dat nu eindelijk e'en toestand in het leven moest worden geroepen, welke ook de arbeiders zou kunnen bevredigen. Met dit uitgangspunt voor oogen is besloten, u de hierna te noemen verzoeken te doen toeko men. Deze verzoeken zijn: a. reorganisatie dör loonregelingen. b. gelijkstelling der loonen der Gelderschè en Noord-Hollandsche fabrieken. c. invoering van een vacantie 6 dagen aan eengesloten, in de zomermaanden te var- leenen, met een vacantie-toeslag. d. verbetering van de pensioensrechten eri formuleerixig en vastlegging dezer recht-dn; e. beperking van den Zondagsarbeïd tot het meest noodzakelijke. f. toekenning en uitbreiding van de reeds eenige jaren geleden verleende gratificatie. g. vastlegging der arbeidsvoorwaarden ixi een collectief contract. Voor een voorloopige toelichting dezer verzoeken meenen wij u te moeten verwijzen naar e'en door onze organisaties verspreid geschrift, waarvan wij de eer hebben u hier bij een exemplaar in te sluiten. Overigens verzoeken wij u, ons spoedig een conferentie te willen toestaan, ter behandeling van de hierboven genoemde onderwerpen. Wij spre ken daarbij de verwachting uit, dat het dezen keer mogelijk zal zijn door middel van onderhandeling tot volledige „overeenstem ming te komen". Verder deelde men ons nog mede, dat a.s. Vrijdag te Amsterdam een conferentie zal plaats vinden tusschen de werkgevers en de hoofdbesturen der verschillende betrokken organisaties. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. J. B. overtreding der verordening op bou wen, wonen en sloopen van Heemskerk f 3 subs. 3 dagen hechtenis. W. K. overtreding van het alg. reglement van vervoer f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. C. B. overtreding der Leerplichtwet f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. P. v. d. P. overtreding der Trekhondenwet f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. de R. overtre ding van het Motor- en Rijwielreglement f 15 subs. 15 dagen hechtenis. G. J. S. over treding van het Motor- en Rijwielreglement f 10 subs. 10 dagen hechtenis. T. R. idem f 10 subs. 10 dagen hechtenis. P. v. d. A. vonnis d.d. 24 Juli 1929 bekrachtigd. P. J. H. over treding van art. 22 van de Motor- en Rijwiel- wet, vrijspraak. J. Z. overtreding van het Motor- en Rijwielreglement. Vxüjspraak. GEPENSIONNEERDEN DER SPOORWEGEN. In de te Utrecht gehouden vergadering van den Bond van Gepensionneerden bij de Ned. Spoorwegen werd als voorzitter gekozen de heer J. Zijlstra te Haarlem. EEN MOOIE GIFT. Het bestuur der stichting fonds /Eigen Tehuis voor gepensionneerden bij de Ned. Spoorwegen „Huize Roos en Beek" te Sant poort-, ontving van iemand die onbekend wenscht te blijven als blijk van belangstel ling, een schenking van f 1000.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14