D ratio ANSWERS ANSWERS Na de Wasch B In gitn fiuTihouding ort- btttki ten waurlrldlng. In g<en huishouding mag OR A SO «mtbeeken. Met Drano kunt U telt. tonder hulp van een lood gieter. verstopte water- Iculmgen vrl|maken Ho vendien voorkom» regelmatig gebruik Ora mlke gename veratoppmgen Orano 1» ahioluut or»- aehadellik »oor emallle. poixlcm eg leidingen Cincinnati U.S.A. Better-way Company Lt Pnnsenaracht oio Amsterdam Te HAARLEM o.a. verkrijgbaar bij: N.V. IT/er# handel v.h. Giebels Co.. Ged. Oude Gracht 57 J. P. Karthaus, Groote Markt 8. W. C. Lasschuit, Gr. Houtstraat 155, G. A Schous. Ged. Oude Gracht 30; te HEEMSTEDE: J. de Carpentier, Camplaan; Jac. van Noort, 29 Raadhuisstraat. HAARLEM'S DAGBLAD DE KINDERKERK. Het 150-jarig bestaan. IETS UIT DE GESCHIEDENIS VAN DE KERK. Op Woensdag 6 November a.s. zal in de Groote- of St.-Bavokerk de viering plaats hebben van het 150-jarig bestaan van de Kinderkerk, Ds. C. J. van Paassen en ds. Ber- kcl'oach van der Sprenkel zullen spreken, mej. Di Moorlag zal zingen en de heer P. Iialsema zal het orgel bespelen. Den volgenden dag wordt een feestavond gehouden in de Bakenesserkerk, waar de hear P. Schuuring, voorzitter van de Kinder- kerkoommissle en Ds. G. J. Waardenburg zullen spreken. Mej. Nel zal zingen en de ■heer-en Lasschuit zorgen voor het muzikale gedeelte van den feestavond. Ook zullen de kinderen worden onthaald. Ban en ander geeft wel aanleiding om iets uit de geschiedenis van de Kinderkerk mede te deelen. Voordat Ds. W. Mobachius Quaedt op 7 November 1779, den eersten dienst voor kin deren in dc Bakenesserkerk leidde, waren heel wat voorbereidende besprekingen en was heel wat correspondentie gevoerd. Op 29 September 1773 werd in de ver gadering van super-intendenten, regenten en mede-regenten van de Nederduitsch Gerefor meerde Diaconie voor het eerst door den heer Willekes het denkbeeld ter sprake gebracht den kinderen der „gealimenteer- den" of bedeelden'de verplichting op te leg gen, des Zondags naar de Kerk te gaan. Er werd een commissie benoemd, die een rapport uitbracht, naar aanleiding waarvan be:loten werd. aan het Stadsbestuur te schrijven. Nadat antwoord van Burgemees- teren was ingekomen, werd een commissie voor de Kinderkerk ingesteld, bestaande uit de heeren: Sijpestein (super-intendent)Nic. Beets en M Wiardi (regenten), en Carpentier en Brandhoff (mede-regenten). Tot voorle zer werd benoemd de heer Isaak Marchant; koster was de heer Hazekamp. (Als een aar dige bijzonderheid zij hier meteen ver meld, dat de tegenwoordige koster van de Bakenesserkerk, de heer A. J. Hazekamp een afstammeling in de rechte lijn is van dezen eersten koster der Kinderkerk.) Aan beide zijden van het portaal Vrouwen - steeg werden 9 banken gemaakt, elk voor 30 kinderen in totaal dus 540 plaatsen. De kin deren moesten zorgen te 1 uur 'n de kerk te zijn. Er werd strenge controle geoefend op verzuim; geregeld verzuim werd gestraft door inhouding van de bedeeling der ouders. Toch schijnt er aan de geregelde bijwoning der godsdienstoefeningen door de kinderen wel wat ontbroken te hebben, want in 1785 werd bevel gegeven dat de kinderen iederen Zondag moesten samenkomen in het slacht huis van het Diaconiehuis (thans de Kazerne aan de Koudenhom) en dat zij naar de Kerk zouden worden geleid door de „Stads schoolmeesters", bijgestaan door vier sup poosten der Diaconie. Drie jaar later kwam hierin weer verandering; toen moesten de kinderen in groepen samenkomen vóór de woningen der stadsschoolmeesters. Buitengewoon ingenomen waren de onder wijzers niet met deze functie zij moesten ODk in de Kerk toezicht houden en nauw keurig de verzuimen aanteekenen maar het duurde toch nog tot 1862 vóór zij er van ontheven werden Inmiddels waren in 1786 maatregelen noo- dig gebleken tegen baldadigheden die de kinderen in de kerk in weerwil van het toezicht van gezegde .schoolmeesters"! pleegden. Daar een pak slaag te hinderlijk was voor de godsdienstoefening (begrijpe lijk!) werd besloten aan burgemeesteren te vragen, de kinderen die het verdienden, na afloop van den dienst mede te mogen nemen naar het. „huis" en ze daar den Zondag, den daarop volgenden nacht en zoo noodig lan ger op water en brood te mogen zetten. Bur- g:-meesteren wisten er blijkbaar ook niets anders op en stonden het verzoek toe. Wel zijn de tijden veranderd! Bij de scheiding tusschen de diaconale en de gemeentelijke Armenzorg in 1854 ging het bestuur der Kinderkerk geheel over in han den der diaconie. De eerste commissie uit de diaconie bestond uit de heerenJ. H. Droste, D. J. Ziegeler, L. J. Sabelis en Rem mers. Op 5 Januari 1875 werd bepaald dat de dienst niet langer des middags maar des morgens zou gehouden worden en dat de kinderen ook zouden worden onderwezen in koorgezang. Op 8 Juni 1872 was intusschen al besloten tot ingebruikneming van een serafine-orgel en nog in hetzelfde jaar volgde de instelling van een commissie tot het verkrijgen van een kerkorgel Gelden werden bijeengebracht door leden van den Kerkeraad. De totale kosten van orgel en onderbouw bedroegen f 3861,54. Deze kosten werden gedekt uit ren- telooze obligaties van f 25 (totaal g 1050) en verder door f 2711,54 aan giften. Bij uitlo- bi::g wei-den bijna alle obligaties terugge schonken aan de Kinderkerk Het orgel werd gebouwd door J. A. Strobel te Frankenhau- sen in Thüringen. De collecten in de kerk bedroegen in de eerste jaren ruim f 1000 per jaar. waaruit blijkt dat aanvankelijk vele ouderen de godsdienstoefeningen bezochten. Geleidelijk liep die opbrengst terug en van 1859 tot 1869 was zij steeds beneden f 50 per jaar; in 1867 zelfs f 28,24. Nadien trad een belangrijke verbetering in. Dit verminderen van de collecte-opbreng sten hield natuurlijk nauw verband met de vermindering van het bezoek der gods dienstoefeningen door de ouderen. Daar het ruim der kerk bij de diensten bijna leeg was en de kinderen in de hooge banken achter de pilaren zaten, werden de kinderen ver plaatst naar het midden der kerk, waarlangs van nummers voorziene banken werden ge plaatst, zonder leuning, Dit geschiedde in 1855. Later werden die banken van leunin gen voorzien en voor eenige jaren zijn ze door stoelen vervangen. In 1790 kreeg de kinderkerk haar eerste legaat groot f 4000 van de Wed. Eichler, daarna nog verschillende min of meer be langrijke legaten in geld of effecten o.a. een jaarlijksche uitkéering van f 100 uit de na latenschap van den heer P. H. Klaarenbeek, DINSDAG 5 NOVEMBER 1929 uit te betalen door regenten van het St.-Elisabeth's Gasthuis. Directeuren van het Teylerfonds geven reeds meer dan een eeuw een j-aarlijksche gift van f 250. De renten van het uit de legaten gevorm de kapitaal, benevens de vaste bijdragen maken het mogelijk dat jaarlijks met Kerst mis een bedrag van f 1000 a f 1500 besteed kan worden voor kleedingstukken, schoenen etc. voor kinderen, die daarvoor worden in geschreven. Ook krijgen de kinderen wel eens een paar moe ie boeken. Een en ander geschiedt onder toezicht van den heer C. Nel, administrateur van de dia conie, aan wien deze taak toch al sinds 22 jaar is toevertrouwd. Het karakter der Kinderkerk is in den loop der jaren geheel gewijzigd. Het is niet meer de kerk voor de kinderen der gealimen- teerden" al worden, zooals wij zooeven zei den, nog steeds aan kinderen, die zich daar voor opgeven, kleedingstukken, verstrekt. Het is thans de kinderkerk voor de geheele gemeente en wordt bezocht door kinderen uit alle rangen en standen. Het bestuur van de Kinderkerk is thans toevertrouwd aan een commissie uit de dia kenen tot het bestuur van de Kinderkerk bestaande uit de heeren P. Schuuring (voor zitter), S. Bakker (secretaris), J. C. Cramer en E. G. Heckman. Zooals wij zeiden, wordt er op 6 November een gemeente-avond gehouden in de Groote- of St.-Bavokerk Op dien avond zal, zooals gebruikelijk is, een collecte worden gehou den. En nu mogen wij hier tot slot wel een wensch van de bestuurscommissie verklap pen De luchttoevoer voor het orgel in de Bakenesserkerk geschiedt nog steeds door middel van handbeweging. Het is de vurige wensch van de commissie, dat de opbrengst van de genoemde collecte toereikend zal zijn om deze handbeweging te vervangen door electriciteit als beweegkracht indien dit eenigszins mogelijk is of althans; om verbe tering aan te brengen in een toestand, die al te zeer aan oude tijden herinnert! Wij zouden zoo zeggen, dat de commissie, die zich zooveel moeite voor bestuur en be heer der Kinderkerk geeft, wèl verdient dat deze wensch in vervulling gaat. Dat het zoo zij VOOR DEN POLITIERECHTER. De aanval in de Zijlstraat. Iemand die op de vraag van den Politie rechter, hoe oud hij was antwoordde dat hij in 1877 geboren was, de verdere berekening aan den Magistraat overliet en overigens zonder beroep was, stond terecht omdat hij den portier van een ziekenhuis hier ter stede had geslagen en gestompt. „Op 8 October liep ik in de Zijlstraat", zoo vertelde de portier. „Daar kwam de ver dachte in eens op mij af, zei allerlei nonsens tegen mij, pakte mij bij m'n jas en stompte mij tenslotte in mijn gezicht. Ik bloedde flink. Indertijd heb ik de moeder van ver dachte niet willen doorlaten, die haar doch ter wilde bezoeken maar geen kaart kon too- nen. Deze verdachte schijnt te meenen, dat ik moet doen wat hij zegt, maar ik moet doen wat mijn superieuren zeggen". Het verhaal van den verdachte luidde on geveer: „Mijn 82-jarige moeder kwam uit de Zijlstraat strompelen, om haar dochter te bezoeken, die op sterven lag. Trotzdem (uit niets bleek dat deze ver dachte van Duitsche afkomst was, maar hij zei werkelijk en inderdaad: trotzdem) mocht zij er niet in, omdat zii geen kaart had". Verdachte kon blijkbaar sedert dien tijd den portier niet zer,ten; vandaar de aanval in de Zijlstraat. Hij demonstreerde zóó na tuurgetrouw aan den lijve van getuige hoe hij den portier had beetgepakt en geduwd (hij ontkende hem geslagen te hebben) dat de Politierechter hem tot kalmte aanmaan de. Wel gaf hij toe. dat den portier „de bril van den kop" was gevallen. „Mag ik nog even iets opmerken Edelacht bare?" vroeg de portier. „Daar straks in de wachtkamer heeft de verdachte nog tegen mij gezegd: „Je gaat er toch aan, al krijg ik er 3 jaar voor!" In verband met deze laatste mededeeling achtte de Politierechter het raadzaam, toen de zaak even geschorst werd omdat een nog niet verschenen getuige moest gehaald wor den, verdachte onder toezicht van een Rijks veldwachter en ver van den getuige-portier, te laten wachten. Toen de getuige, die er eerst niet was, het Paleis van Justitie had betreden, werd de behandeling der zaak voortgezet. Deze ge tuige had gezien dat verdachte den portier een stomp gaf en dat diens bril afvloog. Toen hij dat gezien had was hij maar weggegaan omdat niets hem zóó tegen de borst stuit als zich met eens andermans zaken te bemoeien. Het O. M. vroeg wegens mishandeling 30 boete of 15 dagen. Verdachte had niets te zeggen. De Politierechter deed 10 van de gere- quireerde boete af. Onbetrouwbaar compagnon. De eene koopman had met den anderen afgesproken dat laatstgenoemde voor den eersten aardappelen zou venten. De venter kweet zich van zijn venters- plicht, maar niet van zijn verplichtingen te genover zijn lastgever; hij droeg hem het geld niet af. dat hij van een drogist en een banketbakker voor de aardappelen had ont vangen. „Waren de aardappelen goed?" vroeg de Politierechter en weer werd het spreekwoord bewaarheid dat over den smaak niet valt te twisten want wat de drogist nog al goed vond daar kon de banketbakker niet over roepen. Twee dagen vóór den afgesproken beta- lingsdag was verdachte dronken bij den dro gist gekomen en had om betaling gevraagd: hij moest naar Amsterdam. „Hier heb je vast een gulden", zei de drogist, „maar als je zóó voortgaat kom je nog bij meneertje". Die voorspelling was zeldzaam juist. Ver dachte zou nu inderdaad „voor meneertje" gestaan hebbpn als hij geen verstek had ia- ten gaan. Welke laatste omstandigheid niet wegnam dat het O. M. één maand gevange nisstraf eischte en dat de onbetrouwbare compagnon tenslotte van den Politierechter 30 boete of 30 dagen hechtenis „kreeg". ROZEKRUISERS GENOOTSCHAP Op Woensdag 6 dezer zal door het centrum Haarlem van het Rozekruisers Genootschap in haar gebouw Bakenessergracht 13 weder om een Genezingsdienst p'.aats vinden. On derwerp lezing: „Naastenliefde", INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regeL heeft men vaak last van schrijnende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. DE BLOEMENDAALSCHE AUTOBUS. HOE HET TEKORT TE VERMINDEREN Eenige weken geleden hebben wij er de aandacht op gevestigd, dat op de begrooting van de gemeente Bloemendaal voor 1930 een bedrag van 3O-0O0 was uitgetrokken voor een bijdrage der gemeente in het tekort op de exploitatie van den autobusdlenst. De gemeente Bloemendaal zit voor 5 jaar vast aan de gemaakte overeenkomst, die haar noodzaakt aan te vulien wat de exploi tant te weinig per gereden Kilometer ont vangt. Dc commissie uit den Bloemendaalschen raad die de begrooting onderzocht, heeft de vraag overwogen: „hoe kan het tekort op de exploitatie verminderd worden?" Het denk beeld is door de commissie geopperd om den kwartiersdienst te veranderen in een half- uursdienst. Het is evenwel de vraag of de exploitant daarmee zonder meer genoegen zal nemen, omdat hij zijn exploitatie-rekening opgezet heeft op een kwartiersdienst. Er zouden dan niet alleen bussen, maar ook chauffeurs overcompleet worden. Het vervoer met de bussen blijft zeer slecht. Het aantal personen dat van Bloe mendaal naar Overveen of omgekeerd gaat is al klein, maar nog kleiner het aantal dat van Overveen naar Aerdenhout en Vogelen zang gaat. De gemeente Bloemendaal zou zeker geen 30.000 per jaar aan auto-reke ningen behoeven te betalen als alle ingezete nen die gedwongen zijn bedoelde aeis te maken vergunning kregen om daarvoor een taxi te bestellen! JEUGDIGE WERKLIEDEN IN GEMEENTEDIENST. EEN NIEUWE LOONREGELING. Reeds herhaalde malen werd zoo schrij ven B. en W. aan den gemeenteraad de wenschelijkheid gevoeld en uitgesproken, om verschillende voorwaarden waaronder de ge meente jeugdige werklieden in haar dienst heeft, nader onder de oogen te zien. De overweging, dat de behandeling van hun rechtspositie in haar geheel de voorkeur verdiende boven een overweging en beslissing van die voorwaarden incidenteel, ieder op zich zelf en voor dit en een ander bedrijf af zonderlijk, leidde de Commissie van Overleg voor de Werkliedenzaken er toe, een sub-com missie in te stellen, om haar te dienen van advies ten aanzien van de vraag, op welke punten en in welk opzicht wijziging in het geheel der dienstvoorwaarden gewenscht en noodig ware, zoowel van het standpunt van de belangen van de bedrijven en diensten, als van belanghebbenden zelf en van hun toe komst als vakwerklieden, hetzij dan in dienst der gemeente als in dien van particulieren. Deze sub-commissie deed van haar ziens wijze ten aanzien van verschillende punten, deze rechtspositie rakende, mededeeling in een rapport aan de Commissie van Overleg, die zich eenparig vereenigde met de conclu sies van dat rapport. Ook B. en W. hebben zich daarmede ver- eenigd. Daarom stellen zij aan den raad voor over te gaan tot wijziging van de loonrege ling voor de jeugdige werklieden zooals die bij raadsbesluit van 27 Aug. 1919 werd vastge steld. Die nieuwe regeling zal dan als volgt lui den: Aan de jeugdige werklieden in dienst der gemeente toe te kennen het loon van groep I, vastgesteld voor de werklieden, op wie het Werkliedenreglement van toepassing is, ver minderd met: 84 pet. voor hen. die den 14-jarigen leeftijd bereikt hebben; 77 pet. 15-jarigen leeftijd; 69 pet. 16-jarigen leeftijd; 60 pet. 17-jarigen leeftijd; 50 pet. 18-jarigen leeftijd; 39 pet. 19-jarigen leeftijd; 27 pet. 20-jarigen leeftijd; 14 pet. 21-jarigen leeftijd. Jeugdige werklieden, die den 22-jarigen leeftijd bereikt hebben, als „aankomend ar beider met routine of vakkennis" te bezol digen naar loongroep I en daartoe in art. 1 van de verordening, regelende de positie en de bezoldiging van werklieden, op wie het Werk liedenreglement van toepassing is, onder deze groep de functie „aankomend arbeider met routine „of vakkennis" in te voegen. Aan gehuwde jeugdige werklieden het nor male loon van groep I. zonder jeugdaftrek, eventueel benevens het kindersuppletieloon toe te kennen. Te bepalen, dat voor Jeugdige werklieden, die op den datum van het in werking treden van dit besluit in dienst der gemeente zijn, zal blijven gelden de jeugdaftrek, zooals die geregeld was in het Raadsbesluit van 27 Augustus 1919. Te bepalen, dat dit besluit in werking zal treden op 1 Januari 1930. VEREENIGING TEGEN HET MISHANDELEN VAN DIEREN. De algemeene vergadering. In een der zalen van „De Kroon" werd Maandagavond de algemeene vergadering gehouden van de Yereeniging tegen het Mishandelen van Dieren voor Haarlem en Omstreken. De voorzitter, mr. J. A. P. c. ten Bokkel verklaarde in zijn openingsrede dat zoowel 1928 als 1929 voor het bestuur geen prettige jaren waren. Voor de vereeniging was het jaar 1928 wel gunstig, het ledental groeide, er kon naar verschillende zijden propaganda gemaakt worden, en in den strengen winte** kon men daadwerkelijk de dieren helpen, zoo werden b.v. meer dan 500 vetbollen voor vogelvoederlng verkocht. Inderdaad is er veel afgewerkt. Daar er geen notulen bestaan van de vori ge vergadering konden deze niet voorgelezen worden. De waarnemende secretaris, de heer J. Graaff bracht het financieel verslag over 1928 uit. het werd goedgekeurd. en de voor zitter dankte den heer Graaff voor zijn werk. In de twee vacatures in het bestuur, stel de de voorzitter voor te verkiezen don heer J. Graaff en notaris Cranenburgh. Periodiek traden af mej. C. Westendorp en dr. F. P. Kevser. Alle vier deze personen werden tot bestuursleden gekozen. Bij de rondvraag vroeg een der aanwezi gen of tegen Kerstmis óf vanwege de Ver eeniging óf door de politie gelet kon wor den op de inrichtingen van poeliers, enz. om te onderzoeken of dieren daar niet noode- loos gemarteld werden. Op een vraag van mej. Pothof aangaande het asyl antwoordde de voorzitter, dat de Vereeniging met den heer Van den Einde regelingen heeft getroffen voor het opnemen van zwervende en gewonde dieren. Toen mej. Pothof nog opmerkte, dat er toch een stichting voor een asyl was, waarvoor reeds gelden zijn ingezameld, zeide mr. Ten Bokkel. dat het thans niet mogelijk was rekening en verantwoording van deze gelden te geven; er zal echter toch nog getracht worden, even tueel via den rechter om dit in orde te krij gen. De plannen voor een eigen asyl zijn thans van de baan. maar de voorzitter kon constateeren, dat de vereeniging door de regeling met den heer Van den Einde goed geholpen is. Een der leden vestigde nog de aandacht op de paarden in het woonwagenkamp en een ander op schurende oogkleppen bij paarden. Dierenarts Jongkind gaf hierbij eenige toe lichting. Er wordt op een en ander voort durend gelet, en ten aanzien van een be hoorlijke huisvesting voor de paarden van woonwagenbewoners blijft het bestuur diligent al vreest men. dat men zonder een stal den winter tegemoet zal moeten gaan. Na nog eenige gedachtenwisseling sloot de voorzitter vervolgens de vergadering die vrij goed bezocht was. HET BLUSSCHEN VAN BRAND IN DEN WAARDERPOLDER. DE KAMER VAN KOOPHANDEL VRAAGT VERBETERING. De Kamer van Koophandel en Fabrieken te Haarlem heeft zich 21 November 1928 gewend tot B. en W. van Haarlem met het verzoek om maatregelen te nemen tot verbetering van den Polderweg In den Waarderpolder, en 6 Maart 1929 na den brand bij de Haarlem- sche Scheepsbouwmaatschappij stelde de Ka mer B. en W. de vraag, of door het aan schaffen van een drijvende motorspuit geen afdoende regeling zou verkregen worden bij het blusschen van branden in dien polder. Beide verzoeken hebben nog niet tot een positief resultaat geleid. Verwijzende naar deze verzoekschriften heeft thans de Kamer wederom een brief aan B. en W. gericht, waarin zij herinnerende aan den brand op 19 October in de gebouwen van Hilarius en Kaub opnieuw aandringt op het aanschaffen van een drijvende motorspuit. Daarnevens acht zij echter tevens een verbetering van den Polderweg noodzakelijk, al was het alleen maar met het oog op dichtvriezen van het Spaarne. De Kamer geeft dus B. en W. in overwe ging om met de industrieën aan het Noorder Bulten Spaarne in overleg te treden teneinde te komen tot een regeling, waardoor in den toestand van den Polderweg afdoende verbe tering wordt gebracht, terwijl zij in de twee de plaats B. en W. ernstig in overweging zou willen geven, ten spoedigste te besluiten tot aanschaffing van een drijvende motorspuit. Mocht het college van oordeel zijn, dat het overleg met de industrieën van de Kamer dient uit te gaan, dan wil zij daartoe gaarne de noodige stappen doem. Het bureau der Kamer stelt voor den con cept-brief te bekrachtigen. EEN NIEUWE TOL. EIGEN WEG OF GEEN EIGEN WEG? To! is heffing van een vermoeiing voor het gebruikmaken van een voor het publick toe- gankelijken weg. Als dus de heer Ant. Meyer, de eigenaar van den weg langs de ruïne van Brederode, van hen die van den weg gebruik maken een vergoeding wil gaan eischen, is dit eigenlijk geen tolheffing maar het hef fen van toegangsgeld. De heer Meijer blijft steeds de gemeente Velsen in deze zaak betrekken Hij meent na melijk, dat de gemeente verplicht is den weg van hem tegen een vergoeding over te nemen. Het gemeentebestuur van Velsen is evenwel van oordeel, dat hij zich moet wenden tot den minister van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen. omdat het rijk als eigenaar der Ruïne van Brederode het meeste belang bij de zaak heeft. De weg komt op den legger van wegen voor als „openbare weg". Dit heeft echter geen directe bewijskracht. Maar toen de heer Meyer in het begin van dit jaar tijdelijk met een sluitboom den weg afsloot, heeft de po litie daarvan proces-verbaal opgemaakt. Het is ons gebleken, dat dit door de politie zelf standig is gedaan en niet op instigatie van het gemeentebestuur, zooals men allicht ge neigd zou zijn te denken. Deze aangelegen heid is nog steeds in handen van den Amb tenaar van het O. M. te Haarlem, diens be slissing zal hier wel den doorslag geven. De heer Meyer heeft thans B. en W. van Velsen verzocht om vergunning tot het bou wen van een tolhek, enz. De vergunning zal nog wel eenigen tijd op zich laten wachten daar het verzoek, naar wij vernamen eerst Jl. Woensdag bij het gemeentebestuur is in gekomen. De aanvraag moet derhalve nog behandeld worden, ook door de Schoonheids commissie. Het college zal derhalve tor zijner tijd een beslissing moeten nemen, doch dit kan nog wel eenigen tijd duren. Zal het ge meentebestuur van Velsen de gevraagde toe stemming geven, of zal het zich op het stand punt stellen, dat dc weg voor het publiek open moet blijven? Dienaangaande valt nog niets te zeggen. Zal de heer Meyer, als het tot een barrière komt. zich de hulp van een rijksveldwachter assumeeren om tegen eventueele overtreders proces-verbaal te doen opmaken? Met een „tolwachter" alleen immers is niets te berei ken. Vele belemmeringen staan deze voorge nomen wegbelemmeringen in den weg. MANNENKOOR „PROZA EN POcZIE". Bovengenoemd Mannenkoor zal ter gele genheid van zijn 40-jarig bestaan Vrijdag 22 November een groot Jubileumconcert geven op welk concert door het koor o.a .zal uitge voerd worden „Hakon Jarl", van Reinecke, voor mannenkoor, alt. tenor, bas, soli en or- keet. Dc begeleiding is opgedragen aan de Tevens zal worden uitgevoerd de ouverture uit „Der Fliegendc Hollander", gevolgd door het Matrozenlied uit hetzelfde werk, bene vens „An der schónen blauen Donau', GEVONDEN VOORWERPEN EN DIEREN. Terug te bekomen bij v. Meesen, Dijk 70 (Spaamdam). wiel met band; Vailenduik, RozenprieeLstraat 24. bro che: Jonker. Paus Leostraat 7. bril; Wagen maker. Regulierstraat 1 rood, ceintuur: v. d. Berg. Schoterboschplein 13. doosje met in houd: v. Delden. Potgieterstraat 26. face a main; Kosterij, Groote Kerk, Oude Groen markt, handschoen; Hoogeveen. Nieuwe Gracht 76, idem: Vermeer, Westerhoutstraat 25, hangslot; v. Dijk, Deiftstraat 28 zw., hand schoen; Stam, Overtonstraat 6. handschoe nen; Donker, Ursulastraat 14 rood, schilders- jas; v. Wijk, 't Krom 26, kruisbeeldje: Nij- huls, Graaf Willcmstraat. 19, kat; Neeven, Bisschop Ottostraat 14, R.-K. kerkboek; Ken nel Fauna, zwarte kat, grijze .kat. witte kat, Akkerman, Middenweg 78. kerkboek r.-k„ Ki- llan, Berkhoutstrnat 7 rd.. 2 portemonnaies met inhoud; Hackenïtz, Kleverparkweg 77 idem: Reijbroek. L. Wijngaardstraat 4. idem. Tervoort, Westlaan 1 'Santpoort idem; v. d. Linden. Oranjestraat 195, rijwielbelastLng- merk; v. Kessel. Merovlngenstraat 44, idem; Warmer. Teijlerhofjesstraat 5 rd., ring, Lust, Damaststraat 49, rtjwielbelastingmerk, Pollé, Bisschop Ottostraat 20, kinderschortje; Ver dam, Spaamwouderstraat 4 rd.. schop, Bur. van Politie, Smeiestraat, sleutels; Stomphout, 2e Hoogewoerddwarsstraat 37, spatlap: Wit kamp, Vrouwehekstraat 49, tasch met in houd; Boeser, Spionkopstraat 30, idem; Lem mers. Rustenburgerlaan 83, zweep, Koppen, Feiihstraat 8. zaklantaarn. Smit, Graaf v. Wiedstraat 19, zakmes. VER. VAN STAATSBURGERESSEN. Op een propaganda-avond die Woensdag in gebouw „De Nijverheid" door de Haarlemsche afdeeling van dc Ned. Ver. van Staatsburge ressen gehouden zal worden, zal mevr. A. S. Tillema—Weehuizen spreken bij de film „Thuisreis op een Hadsjiboot". Mevr. J. Po lakKiek uit Amsterdam zal voorts spreken over „De Jongeren en de Vrouwenbeweging", VEREENIGING OOST EN WEST. Voor leden en genoodigden van deze Ver eeniging zal op Woensdag 6 November e.k. in het Gemeentelijk Concert Gebouw een Indi sche filmvertooning worden gegeven. Als Hoofdfilm zal daar worden vertoond de zeer Interessante film van de Koninklijke Paket- vaart Mij. „Tropisch toerisme" in 5 deelen, opgenomen door de Ned. Ind. Film. Mij. Als bijprogramma een paar Indische films, opgenomen in opdracht van de Ned- Ind. Re geering w-o-: „Een Bestuurswisseling in Ned. Indië". The popular Homo Journal of Great Britain. The Journal that ten* how Britiiher» lire, think, work and play Splendid S tor ie» Bright Article*

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7