Onze Sportieve Politie GROOTE MHKT 1-7 Pet Haarlemsche Politie-éljtal dat met S—0 van de Bloemendaalsche Hermandad won. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per reget Maandag: a.s. zal voor de Rechtbank te Utrecht de zaak behandeld worden van den nachtelijken overval op een kamp in de Loosdrechtsche plassen. TRANSATLANTISCHE LIJNEN. HAARLEM'S DAGBLAD SPORT De Bloemendaalsche Politiecommissaris Hiemstra deed den aftrap. ONTVANGEN BOEKEN. Jac. Urlus heeft zijn levensgeschiedenis geschreven en dit boek eenvoudig „Mijn loop baan" genoemd. Het is het eenvoudig verhaal van een veelbewogen kunstenaarsleven, een leven van „ups and downs", maar waarin toch de „ups" verreweg in de meerderheid waren. De laatste zin is in zijn onopgesmukten eenvoud karakteristiek voor het geheele boek: „Het is mij steeds een vreugde ge weest te zingen en dankbaar heb ik mijn suc ces aanvaard". „Mijn loopbaan" is uitgegeven bij Van Holkema en Warendorf's Uitgevers Mij. te Amsterdam en geïllustreerd met tal van af beeldingen naar foto's. Bij Seyffardt's Boek- en Muziekhandel te Amsterdam is verschenen: „Methodiek van het pianospel", een handboek bij de studie van het piano-onderwijs, ten dienste der muziekexamens, door K.A. Textor, leeraar aan het Kon. Conservatorium voor muziek te 's-Gravenhage. Een roman van Mussolini! yftiiiinniiuiniiiiMimnimi» ^»innninimmninnmv ^'""""""MH'iiymiiiiiiiiiiiiiHiiiniiiiiiiiiiiimiiniiiiiiiniiiiiiiniiiiiiniiiniiiiimriniiiinifr'**'- Titel: „Claudia Partlcella". De veelzijdige Italiaansche dictator schreef dit boek op 26-jarigen leeftijd, toen hij in het vorstendom Trente als secretaris van de Socialistische Kamer van Arbeid werkzaam was. De Hollandsche bewerking is van P. Roës- kin; uitgeefster is de firma Scheltens en Giltay te Amsterdam. Bij de firma H. D. Tjeenk Willink en Zoon is verschenen: „De ramp van Heikamp", een populaire schets van de noodlottige econo mische en juridieke gevolgen van onze ver ouderde rechtsinstelling op de verkrijging en bezwaring van onroerend goed (het zooge naamd hypotheekstelsel) en de weg ter ont koming, door I. Boer Hzn. Het boek is voorzien van een woord vooraf van Prof. Mr. M. W. F. Treub. De heer Boer, oud-ingenieur-verficateur van het kadaster, strijdt voor de vestiging van een goeden grondslag voor 't grondcre- diet en heeft daarvoor den vorm gekozen van een populair verhaal. Verschenen is de vierde druk van het „Handelsadresboek Bedrijfsregister voor Ne derland". Tot zoo kort mogelijk voor den datum van verschijning zijn ook thans alle wijzigingen in de inschrijvingen van de Handelsregisters, alle opheffingen en nieuwe inschrijvingen bijgewerkt, zoodat het werk een zoo juist en volledig mogelijk beeld geeft van alle bij de Handelsregisters ingeschrevenen. Behalve een uitvoerig index in het Ne- derlandsch, Fransch, Duitsch en Engelsch, zijn in dezen druk ook de benamingen van alle groepen in het Fransch, Duitsch en En gelsch opgenomen, wat het gebruik van het boek in het buitenland zeer zal vergemak kelijken. Uitgeefster is de N. V. Drukkerij en Uit gevers Maatschappij „De Vlijt" (afd. Be drijfsregister voor Nederland), te Arnhem. Bij de Uitgevers Scheltens en Giltay te Amsterdam Is verschenen de tweede druk van het bekende boek „Parijs bij Nacht", door Leo Faust en F. X. M. Schiphorst. Deze nieuwe druk is geheel herzien en veel vermeerderd en voorzien van een 70-tal mooie illustraties. „Oud-jong" is de titel van de geautori seerde Nederlandsche vertaling van 't boek van Dr. Serge Voronoff, met de ondertitels: „De ouderdom zonder zijn gebreken" en „De bestendiging van onze jeugd" en waarin Dr. Voronoff een uiteenzetting geeft van zijn ontdekking betreffende de „verjonging" van mensch en dier en van de resultaten zijner methode. Uitgeefster is de N. V. Hollandia Drukkerij, Baarn. PROF. VAN EYSINGA'S BRIEF AAN MINISTER BEELAERTS. Vragen van het Kamerlid Heemsberk. Het Tweede-Kamerlid de heer Heemskerk richtte de volgende schriftelijke vragen tot den minister van Buitenlandsche Zaken: Vindt de minister vrijheid, mede te deelen, of de in de pers afgedrukte door den Rijn vaartcommissaris prof. Jhr. mr. van Eysinga tot den minister gerichte brief, welke blijk baar niet voor openbaarmaking bestemd was, authentiek is? Zoo ja, is de minister bereid mede te dee len hoe het mogelijk is, dat de Nederland sche delegatie naar den Rijnvaartcommissa ris in dien brief schrijft, in de thans gehou den wordende zitting van de centrale com missie voor de Rijnvaart wellicht een over zicht zal hebben te geven van hetgeen se dert de jongste Straatsburgsche overeen komst reeds gedaan is, dan wel voorbereid wordt ter zake van de verbetering van den toestand der Schelde en Rijn verbindende tusschenwateren DE SCHIETPARTIJ TE LOODRECHT VOOR DE RECHTBANK Het elftal van de pas opgerichte Bloemenda alsche politiesportvereeniging. Geheel links in burgerde heer A. Cassee. raadslid van Bloemendaal en voorzitter van de voetbal ver eeniging „Bloemendaal", Arendskerk passeerde 7 Nov. Vlissingen, Australië 1. v. Antwerpen naar Rotterdam via Bremen. Binnendijk passeerde 7 Nov. Scilly, Rotter dam naar Bost-on. Blommersdijk passeerde 6 Nov. Gibraltar, New-York naar Java. Kertosono vertr. vermoedelijk 15 No. van Barcelona, Java naar Rotterdam. Lochmonar 6 Nov. te Vancouver van Rot terdam. Nariva 5 Nov. van San Francisco, Paciflc- kust naar Rotterdam. Prinses Juliana 7 Nov. van Southampton, Amsterdam naar Java. Rijperkerk 7 Nov. van Kaapstad naar Port NataL Roepat passeerde 7 Nov. Graveseind, Lon den naar Amsterdam. Singkep passeerde 7 Nov. Gibraltar, Am sterdam naar Java. Pollux passeerde 6 Nov. Prawle Point, Am sterdam naar West-Indië. Poelau Bras 6 Nov. van Colombo, Java n. Amsterdam. VRIJDAG 8 NOVEMBER 1929 EN SPEL Biljartbond, den heer de Foeljaeger, alsmede door de voorzitters der vertegenwoordigde clubs, die allen lof toezwaaiden voor de voor beeldige organisatie van de wedstrijden en dezen feestavond. Muziek, zang en dans werden afgewisseld door het optreden van een paar humoristen. SOCIETEIT-VEREENIGÏNG Biljartfilm. Hedenavond heeft in de Sociëteit Vereeni- ging aah den Zijlweg een zeer bijzondere vertooning plaats. Er zullen verfilmde biljartstooten: trekken, doorschieten, masseeren enz. vertoond wor den (vertraagde film). Dit expériment is reeds meermalen in het buitenland (Ame rika) beproefd, doch telkens mislukt. Het is door de bemoeiingen van leden der Sociëteit thans gelukt in Haarlem de eerste geslaagde film te vervaardigen. Vanavond zal voor leden en genoodigden met hun dames, deze film vertoond worden. Daar is tevens een feestavond aan ver bonden. T. O. G.—T SPAARNE Dinsdagavond speelden T. O. G. en 't Spaar- ne hun derden wedstrijd voor den massa kamp in het clublokaal van T. O. G. bij den heer Hommels aan de Zomervaart. Deze spannende wedstrijd werd beslist in het voor deel van T. O. G., namelijk 297 caramboles voor T. O. G. tegen 271 voor 't Spaame, VOETBAL. NEDERLAND EN HET WERELDKAMPIOEN SCHAP. In zijn vergadering van J.l. Zaterdag be sloot het bestuur van den Ned. Voetbalbond ten aanzien van Nederlandsche deelneming aan het wereldkampioenschap voetballen, dat in 1930 te Montevideo wordt gehouden, aan de Technische Commissie te verzoe ken, of het mogelijk is om een elftal naar Montevideo te zenden, waarvan verwacht kan worden, dat het Nederland op een waar dige wijze zal kunnen vertegenwoordigen. Naar de „Sportkroniek" verder mededeelt, zou de commissie dan in overweging kunnen nemen het vergoeden van loonderving aan spelers Het is, zooals bekend is, voor het eerst, dat vergoeding wegens loonderving hier in overweging genomen wordt. BLOEMENDAALSCHE—nAARLEMSCHE POLITIE (0—6) Donderdagmiddag werd op het Bloemen- daal-veld een voetbalwedstrijd gespeeld tus- schen de elftallen van de Bloemendaalsche en de Haarlemsche Politie. De commissaris van politie, de heer A. Hiemstra, deed den aftrap. Zooals te verwachten was moest Bloemen daal het tegen Haarlem afleggen. De Haar lemmers gingen met een 60 overwinning naar huis en legden dus voorloopig beslag op den zilveren wisselbeker, door een Bloe- mendaalschen ingezetene uitgeloofd voor de club, die in drie achtereenvolgende wedstrij den de overwinning behaalt. Model Hollywood moderne Velourstoffenen en chique flausch- dessins. Het allernieuwste uit de beste Engelsche 11 U fabrieken in 34 verschillende dessins vanaf Al* 13.90, T6.90, 19 90, 23.-, 26.-, 29.-, 35- tot 85.- WIELRIJDEN DE ZESDAAGSCHE TE STUTTGART. MOTORWIELRIJDEN. DE KAMPIOENSRIT DER K. N. M. V. Men schrijft ons: Zooals te verwachten was, ls de belangstel ling voor dezen grooten rit op Zaterdag a.s. geweldig. Niet minder dan 119 deelnemers hebben Ingeschreven voor het personeele kampioenschap. Twaalf clubs zullen voor het clubkampioenschap strijden. Ten slotte heb ben vier militaire korpsen een team afgevaar digd om het militair kampioenschap te ver overen. De start vindt plaats Zaterdagmorgen 7 uur. Door het zuiden van Brabant wordt naar Eindhoven gereden, waar de rijders dan reeds een boschrit door het Ulvenhoutsche bosch en de doorkruising van een waterplas achter den rug hebben. Na Eindhoven wacht hun een nieuwen ter- reinrlt en wel tusschen Geldrop en Heeze, langs den grooten weg wordt daarna vla Roermond naar Heerlen gereden, waar een uur wordt gerust. Een zware bergrit door Zuid-Limburg, ge volgd door een moeilijke non-stop en een steile heuvelklim zullen den strijd om het be- trouwbaarheids-motorkainpioenschap beslui ten. BILJARTEN. JUBILEUM BILJARTCLUB „HAARLEM NOORD" Bovengenoemde biljartvereeniging heeft gemeend, na de afgeloopen neder laag-wed strijden ter gelegenheid van haar eerste 5- Jarig lustrum, aan de uitreiking van de prij zen van dit tournooi een feestelijk karakter to moeten geven en daartoe de besturen en leden met hun dames van de deelnemende vereeniglngen te moeten uitnoodigen. In haar clublokaal, café v. d. Bos. heeft deze feestelijkheid thans plaats gehad; wij moeten zeggen, dat ook dit voorbeeldig van stapel is geloopen. De voorzitter van de feestcommissie, de heer Cornet, sprak de feestrede uit, waarna de voorzitter van de jubileerende club, de heer van Trigt, met een kort woord de prij zen uitreikte, bestaande uit drie fraaie be kers en een lauwertak, als clubprijzen in de 4 afdeelingen, benevens verscheidene per soonlijke prijzen. Alle prijswinnaars op te noemen, zou ons te ver voeren. Wij noteeren alleen de club-prijzen: in A de B.V. D. E. S-; in B. de B.V. Haarlem Noord beide te Haar lem; in C de B.V. Ons Genoegen te Zaan dam en in D. de B.V. 1925 te Amsterdam. De eerste drie kregen elk een beker, de laatste een krans. Van de gelegenheid tot spreken werd ge bruik gemaakt door den consul van den Ned. ZATERDAGMIDDAGCOMPETmE. De uitslagen van JJ. Zaterdag waren ge heel overeenkomstig de verwachtingen. Tweede Jeugd verloor met 63 van IJ.F.C., dat met Snoeks, den ex-Stormvogelsspil, op de middenvoorplaats uitkwam. Kennemer land nam geen halve maatregelen tegen R. C.V-; de oranjehemden klopten de Velser.aren in eigen home met 62. De voorronde om den Kennemerlandbeker werd door V.E.W. met 43 van Telefonia gewonnen. V.E.W. moet derhalve morgen naar Santpoort om V.V.IJ. te bekampen. De competitie staat nagenoeg stil, daar de eerste wedstrijden om den „Kennemerland"- beker zijn vastgesteld, n.l.: KennemerlandTweede Jeugd. IJ.F.C.R.C.V. V.V.IJ.—V.E.W. UlyssesVliegende Vogels. Voor de Competitie: Afd. rr. VJ3.W. 2Kennemerland 2. R.C.V. 2—V.V.IJ. 2. Lootte Ulysses vorige jaren erg gelukkig, dit seizoen loopt het haar weer mee; zij had het bezwaarlijk nog gemakkelijker kunnen treffen dan thans. Vliegende Vogels verloor met 124 in een competitie-wedstrijd van Ulysses 2, zoodat een voorspelling hier niet moeilijk is. Ook IJ.F.C. en V.V.IJ zullen niet veel moeite hebben van hun tegenstanders te winnen, terwijl Kennemerland hard zal moeten aanpakken om Tweede Jeugd te slaan. H. V. V.—HAARLEM Haarlem gaat a.s. Zondag met het volgen de elftal naar Wassenaar, om daar te trach ten no. 1 van haar groep in de jubileumwed strijden te worden; De Vries P. van Daalen, Moolenaars, Iseger, Goedhart, De Vos, Oldenburg, Verwaal, Breeuwer, Huysman, B. Kammeijer. In dit elftal zijn dus W. van Daalen en Bleshaar vervangen. SCHERMEN. NATIONALE COMPETITIEWEDSTRIJDEN Er zullen nationale competitie-wedstrijden plaats hebben op floret, degen en sabel, uit geschreven door den Kon. Ned. Amateur- schermbond a.s. Zaterdagmiddag drie uur in de schermzaal „Brassinne" aan den Raam- singel. Het programma luidt als volgt: Af deeling Dames op Floret: De Haarlem sche Schermclub tegen De Zaal Giandome- nici (Amsterdam). Promotie eerste klasse. Afdeeling Heeren: De Haarlemsche Schermclub tegen De Sportver. Incasso Bank (Amsterdam). DE DELFT. We ontvingen het eerste nummer van „Ons Element", het officieel orgaan van de Haar lemsche zwemvereeniging „De Delft" onder redactie van den heer P. van Til Dzn. Deze schrijft een voorwoord, waarin hij o.a. mede deelt, dat het verschijnen van dit orgaan van een groote propagandistische waarde zal blij ken te zijn. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regeL De beste aanbeveling df« w|) aan lederen klant meegeven la de degelijke af werking en fijne snit der beroemde Kreymborg-coupe, Kijk eens hoe die kraag zuiver om den hals sluit en wat een mooie valling er zit In die prachtige breede revers. Maar U kunt er het best over oordeelen als U zelf eens deze Kreymborg-jas aanpast, dan: Vóélt U de kwaliteit! PIET VAN KEMPEN. Uit Stuttgart: Donderdagavond Is de „Zes- daagsche te Stuttgart geëindigd. Zooals ver wacht werd is het NederlandschDuitsche koppel Van KempenBuschenhagen als winnaar uit den heroïschen strijd gekomen. Doch als een bijzondere prestatie mag het rijden van den tweeden Nederlandschen deelnemer genoemd worden. Pijnenburg, die voor het eerst ln een „Zesdaagsche" uitkwam heeft uitstekend gereden en met slechts 1 ronde achterstand op de winnaars kwamen PijnenburgSkupinsky als tweede aén. Om II uur was de wedstrijd afgeloopen, in totaal waren afgelegd 3402,520 K.M. De uitslag luidt: 1. Van KempenBuschenhagen 572 jmnten. 2. PijnenburgSkupinsky op 1 ronde 212 punten. 3. Op vier ronden Bragard Meyer 133. punten. 4. Op vier ronden Wette1 Nickel 64 punten. Met 5 ronden achterstand BoucheronKnappe, voorts CoupryCordier, Pagnoulde Pauw, RemoldBulla, Ked- zierskiScwemmler.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10