MANSION POLISH HAARLEM'S DAGBLAD ©ONBCil^I MANSION POLÖSIH1 De Martel der Duisternis STADSNIEUWS FEUILLETON WEILLENZOON Sint-N icolaas-Cadeau» ZATERDAG 9 NOVEMBER 1929ZESDE BLAD DE PERSONEELSFORMATIE. OVER DE NORMEN. Wij hebben reeds gemeld, dat de sub-com missie uit het Georganiseerd Overleg voor ambtenaren gereed gekomen is met haar voorstel inzake de normen. Dit voorstel zal nu in het Overleg behan deld worden. De normen zijn als volgt ontworpen: Groep 1. (Adjunct-klerk, adspirant-tee- kenaar en bediende): eenvoudige arbeid, ge heel volgens aanwijzing van bovengesteiden te verrichten. Salaris 13001900 of 1500 tot 1700). Groep 2 (bode, portier, bewaarder en verpleegster)eenvoudige arbeid, voor a welke tact of bijzondere oplettendheid vereischt, b. met eenvoudige rekenplichtigheid, c. waar voor speciale vakopleiding wordt vereischt, d. waarvan een gedeelte buiten den gewonen dagarbeid valt. Salaris 18002300 of 1700—2100. Groep 3 (klerk, controleur, kookleerares, onder-opziohter, adjunct-teekenaar, adjunct keurmeester) a. zelfstandige eenvoudige ar beid, b. minder eenvoudige arbeid onder toe zicht, c. arbeid v/elke bestaat in recht- streeksch toezicht volgens gegeven aanwijzin gen. Salaris 1900—2400. Groep 4. (adjunct-commies, adjunct boekhouder, adjunct-inspecteur, opzichter, le machinist, ambtenaar art. 261 Gemeentewet, keurmeester, magazijnmeester, 2e laborato rium-assistent, teekenaar)zelfstandige min der eenvoudige arbeid, voor het verrichten waarvan technisch-theoretische kennis of bezit van speciale kennis ten opzichte van het opgedragen werk noodzakelijk is. Salaris j 24003000). Groep 5: (commies, boekhouder, inspec teur, bouwkundige, le laboratorium-assistent, hoofdmachinist)zelfstandige arbeid, voor het verrichten waarvan technisch-theore tische kennis met vak- of bedrijfservaring noodzakelijk is en/of beslissing in gewone ge vallen. Salaris 3000—3700. Groep 6: (hoofdcommies, hoofdboekhou der, hoofd-assistent, hoofdinspecteur, ad junct-architect, adjunct-ingenieur, adj.-ge- neeskundige)naast de kenmerken van groep 5 het vervullen van een omvangrijke verant woordelijke taak. Salaris 3750"400. Uit het Engelsch van SIR WILLIAM MAG NAY. 41) Zooals ik u al vertelde vond ik van den aanvang af in Conway's optreden iets onde finieerbaars, iets ongrijpbaars, iets onwe zenlijks, dat me niet aanstond. Mogelijk was hij een beetje al te logisch, al te beleefd, al te bereidwillig om met gevoelens voor den dag te komen, die achteraf geen ondergrond ble ken te hebben. Maar het waren niet dan door niets gefundeerde vermoedens en het leverde althans niets op, waarop ik kon af gaan. Doch nadat ik een lang gesprek met madame Zarnow had gehad, begon zich duidelijk de mogelijkheid voor mij af te tee kenen hoe afschuwelijk de mogelijkheid ook was dat hij ondanks alles toch wel eens de bedrijver van den moord zou kunnen zijn. In elk geval bestond daarvoor een aan nemelijk motief: de doode, van wie wij toen nog niet wisten, dat zij Conway's wettelijke vrouw was, want zij was zelfs tegenover haar vertrouwde vriendin maar tot zekere hoogte openhartig geweest, had hem lastig gevallen en pressie op hem uitgeoefend om openlijk met haar in het huwelijk te treden. Die be langrijke aanwijzing kreeg ik althans door madame Zarnow. Maar ik kwam er toch niet verder mee. want het was tenslotte niets positiefs. Toen kreeg ik hulp van Stein- marck. Ook zijn oordeel over Conway was niet onverdeeld gunstig, maar het was. even als bij mij, niet meer dan een vage indruk. Maar naar aanleiding van hetgeen wij madame Zarnow over 't dubbele huwe- Groep 7: (referendaris, bedrijfsadminis- trateur, electro-technicus, ingenieur, schei kundige, keuringsveearts, architect, genees kundige) a. arbeid waarvoor als regel kennis van bedrijfsbeheer en -beleid noodzakelijk is, b. arbeid, welke bestaat in het geven van lei ding aan een belangrijke afdeeling, c. arbeid welke de kenmerken draagt, van a. en b. te zamen. Salaris 52006000. G r o e p 8: (adjunct-directeur, bearijfsinge- nieur, administrateur): het geven van lei ding aan zeer belangrijke afdeelingen, of het deelnemen aan de algemeene leiding onder het hoofd van dienst, eventueel optreden als plaatsvervanger, voor het verrichten van welken arbeid kennis van bedrijfsbeheer en -beleid noodzakelijk is. Salaris 5200 6000). Naar wij vernemen was eerst overwogen om aan verschillende rangen eischen van opleiding te verbinden. De organisatie-verte genwoordigers verklaarden alle waarde te hechten aan een zoo goed mogelijke oplei ding, maar hadden toch bezwaar daarop in te gaan, omdat als bepaald zou worden, dat voor klerk een m.u.l.o.-opleiding noodig is en voor adjunct-commies een H.B.S. opleiding, dit tengevolge zou hebben, dat een klerk nooit bevorderd zou kunnen worden tot ad junct-commies. MEVROUW MARG. COUPERUS. De bekende Nederlandsche balladen- 'en volksliederenzangeres Mevrouw Marguérite Couperus te Haarlem is door het Algemeen Nederlandsch Verbond in Vlaanderen uitge- noodigd deze maand een tournée door België te ondernemen, met het programma „Het Nederlandsche lied in verschillende eeuwen, van Middeleeuwen tot heden." Mevrouw Couperus treedt op te Antwer pen, Brussel, Gent, Ostende, Lokeren, Iepe ren, Kortrijk, enz. EVANGELISCHE MAATSCHAPPIJ. Voor de afdeeling Haarlem en Omstreken van de Evangelische Maatschappij zal op Dinsdag 12 Nov. in het Gebouw van den Ned. Protestantenbond, optreden: Ds. A. G. H. van Hoogenhuyze, Herv. Pred. te Amster dam, met het Onderwerp „Rome, de eeuwige Stad". Een serie lichtbeelden zal het gespro ken woord verduidelijken. lijk van de vermoorde hadden gehoord, stel de hij zich telegrafisch in verbinding met de autoriteiten in Hongarije en Oostenrijk. En toen kwam de aap uit de mouw! De Hongaarsche politie en op haar ver zoek de Oostenrijksche was met benijdens waardige snelheid aan het werk gegaan en al spoedig kreeg Steinmarck het bericht dat de akte van Cyrille Palenka's huwelijk was gevonden en haar eerste echtgenoot was niemand anders dan George Conway. Toen was er nauwelijks meer twijfel aan zijn schuld mogelijk! Maar we moesten er ook het bewijs van leveren. Er was maar één weg om dat te doen en dat was, den verdachte nauwlettend in het oog te houden. U kunt me gelooven als ik zeg, dat de taak waar voor ik me geplaatst zag, me buitengewoon onaangenaam was en dat ik er een lief ding voor had willen geven, als mijn verden king onjuist was gebleken. Uit het eerste onderhoud, dat Conway met madame Zarnow had, bleek, dat hij vol strekt niet van zins was, ook maar iets van zijn intieme relatie met de doode te laten blijken. Toen we eenmaal wisten dat ze man en vrouw waren geweest, kwam ik tot de conclusie, dat het belangrijke element in onze directe bewijsvoering zou zijn, als Con way, wanneer hem vragen in die richting werden gesteld, er niet voor zou uitkomen, dat hij de geheimzinnige echtgenoot- van de vermoorde was. Ik sprak met Steinmarck af, dat wij madame Zarnow naar Conway zouden sturen, in aen loop van het gesprek zou zij dan te kennen geven, dat zij op de hoogte was met hét verleden van haar over leden vriendin, maar den naam van haar eersten echtgenoot- zou zij niet noemen. Uit de wijze, waarop Conway op deze onthulling zou reageeren. zouden wij dan onze gevolg trekkingen kunnen maken. Madame Zarnow sprak daarop met Con way af, dat zij 's avonds laat op het buiten DE BELASTINGEN TE HAARLEM OPBRENGST OVER 1928 TEGEN. GEVALLEN. Eenige dagen geleden hebben B. en W. de gemeenterekening over 1928 aan den raad ter goedkeuring gezonden. De voornaamste cijfers zijn aan onze lezers bekend. Op een enkel detail willen wij nog de aan dacht vestigen. B. en W. geven in deze reke ning de bedragen op die inderdaad uitgege ven of ontvangen zijn en daarnaast het be drag „geraamd bij de begrooting of na wij ziging gebracht op". Dat is evenwel een vergelijking waaraan niemand iets heeft. Zoo wij lezen, dat de ra ming van de 100 opcenten op de Vermogens belasting 257-152.99 en de opbrengst ook 257.152.99 zouden wij geneigd zijn in stille aanbidding neer te zijgen voor de ramings kunst van onzen wethouder van financiën. Maar nu slaan wij de oospronkelijke begrooting op en zien wij, dat de oorspronkelijke raming 250.000 was. Erger is het verschil nog bij de 50 opcenten op de Personeele belasting. Die waren blijkens de gemeenterekening ge raamd op 322-150-74, terwijl zij ook inder daad 322.150.74 opgebracht hebben. Maar nu blijkt de oorspronkelijke begrooting slechts 250-000 aan te wijzen. De verklaring zit hierin, dat B. en W. in deze rekening als ramingsposten hebben op genomen de bedragen die vervat waren in de 2e suppletoire begrooting dienst 1928, die pas Woensdag j-1. door den raad is vastgesteld. Om te beoordeelen of de ramingen eenigs- zins kloppen met de ontvangsten en uitga ven zou het oorspronkelijke bedrag opgeno men moeten worden zooals dit door den raad vastgesteld is bij de behandeling der be grooting. In het algemeen zijn de ontvangsten aan belastingen over 1928 lager dan geraamd was. Dit blijkt wel uit het volgende staatje: 100 opcenten Rijksinkomstenbelasting. Ra ming 2-350.000, opgebracht f 2.218.264. N a- deelig verschil 131-736. 100 opcenten Vermogensbelasting. Raming 250000, opbrengst i 257.152. Voordeelig verschil 7.152. 48 opcenten Dividend- en Tantièmebelas ting. Raming 80-000, opbrengst 92 792. Voordeelig verschil 12.792. 50 opcenten Personeele belasting, raming 250.000, opbrengst 322.150. Voordeelig verschil 72.150. Eigen inkomstenbelasting. Raming 975 000, opbrengst 847.782. N a d e e 1 i g verschil 127-212. 80 opcenten gebruikte eigendommen, ra ming 295.000, opbrengst 315.857. Voor deelig verschil 20.857. 20 opcenten ongebouwd, raming 2.300. opbrengst 3-017. Voordeelig verschil 717. Hondenbelasting, raming 33.000, opbrengst 28.770, nog te ontvangen f 2.104. Nadee- 1 i g verschil 2.126. Publieke- vermakelijkheden, raming 185.000, opbrengst 169.323. N a d e e 1 i g verschil 15 677. Zakelijke belasting, raming 110.000, op brengst 105-257. N a d e e 1 i g verschil 4-743. Vergunningsrecht, raming 14-000, op brengst 14.872. Voordeelig verschil 872. Uitkeering aan het. rijk. wegens kwade pos ten: Geraamd 350.000,' uitbetaald 510-092. Maar de gemeente kreeg ook nog 165-808 aan kwade posten terugbetaald. Het voor deelig verschil is dus f 5176. Als wij deze posten bij elkaar tellen blij ken de voordeelige posten 119-716 te bedragen en de n a d e el i g e 281.494. In totaal dus op den post belastingen éen tegenvaller van 161-778. VERBOUW SCHOOL TE SPAARNDAM. B. en W. van Haarlem hebben gegund: het verbouwen en uitbreiden van School No. 39 aan de Pol (v.m. Spaarndam) aan: de fa. Bleeker te Assendelft; en het verrichten van glas- en verfwerken ten behoeve van die verbouwing aan: IJ. de Jong te Haarlem. PROV. STATEN VAN NOORD-HOLLAND. Gedeputeerde Staten stellen voor om het maximum der ingevolge het besluit der Staten van 20 Juni 1928, ten behoeve van de stichting van een bemalingsinrichting op het eiland Marken uit de provinciale kas te verleenen bijdrage, ten bedrage van 1/3 ge deelte der stichtingskosten, te verhoogen tot f 11.000. (Eerst was f 6900 als maximum ge steld). Verder stellen Ged. Staten voor te aan vaarden de nalatenschap van wijlen me vrouw A. Boonacker, gescheiden echtgenoote van mr. P. Coninck Westenberg, gewoond hebbende te Apeldoorn en overleden te Zut- phen den 25sten April 1929, welke nalaten schap is besproken ten behoeve van het Provinciaal Ziekenhuis „Meerenberg" te Bloemendaal. DE PROVINCIE EN DE NAZORG. In de vergadering der Prov. Staten van 7 December 1927 werd de volgende motie van Mr. A. Bruch door Ged. Staten overgeno men: „Provinciale Staten noodigen Gedepu teerde Staten uit, een onderzoek in te stel len naar den omvang der Nazorg betreffende oud-leerlingen van het Buitengewoon on derwijs in dit gewest en den Staten van prae- advies te dienen omtrent de vraag of en in hoeverre provinciale bemoeiing noodzakelijk en mogelijk is". Gedeputeerde Staten hebben daarop in 1928 te kennen gegeven, dat- zij in beginsel geenszins afwijzend stonden tegen het denk beeld van provinciale bemoeiing met betrek king tot- de Nazorg. Het voornaamste motief tot- verdaging van definitieve bespreking was de wenschelijkheid de resultaten van 't A.V.O.-congres teAmster- dam af te wachten, ten einde hiermede re kening te kunnen houden bij het bepalen van het in te nemen standpunt. Ged. Staten schrijven nu aan de Prov. Sta ten os.: Het feit staat vast-, dat onze debielen en van hen inzonderheid de zwakzinnigen als zij liet voor hen passende lager onderwijs hebben genoten, doch verder gelijk op met- alle kinderen een beroep moeten leeren, in den regel mislukken. Allicht schijnt de oplossing dan hierin ge legen te zijn, dat ze verder voor hen passend beroepsonderwijs verkrijgen, wat- op andere leest geschoeid zou moeten zijn dan het ge wone nijverheidsonderwijs. Doch zelfs indien het mogelijk ware zulk vakonderwijs van zeer bijzonderen aard en inrichting tot stand te brengen en te onder houden, dan nog zou het feit blijven, dat de mogelijkheid om op dc vrije markt tot loo- nenden arbeid te worden geroepen, voor het gros der debielen zonder hulp, voorlichting en medewerking van anderen uiterst gering is. Het valt dan ook bezwaarlijk te ontken nen, gelijk reeds meermalen is opgemerkt, dat het Buitengewoon Lager Onderwijs groo- tendeels zijn vrucht mist, als het- niet innig verbonden wordt met wat men als Nazorg (Aftercare) aanduidt. Naar de meening van Ged. Staten is er re den den volgenden stap te zetten en de „Nazorg", in ruimen zin genomen, binnen de bemoeiingen der Provincie te trekken, na tuurlijk met beperking tot de ingezetenen van de Provincie en in hoofdzaak als aan vullende steun. De bedoeling zou dan zijn, indien de Prov. Staten met het beginsel accoord gaan, in een volgende zitting het ontwerp van een uitge werkte regeling aan te bieden. Voor de voorbereiding daarvan en de daar voor iri* te winnen adviezen zullen eenige kosten moeten gemaakt worden, waartoe Ged. Staten een crediet van f 1000 vragen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cl*. per regel. BARTELJORISSTRAAT 26/28 BONTWERKERS DAMESKLEEDERMAKERS PERSONALIA marek had zich de plek goed in het geheu gen geprent en hij groef, toen Conway was weggereden, het wapen weer op, dat niet lang daarna weer ln mijn bezit was. Ongetwijfeld moet Conway toen hij thuis kwam perplex zijn geweest, bij het hooren van de mededeeling, dat de geheimzinnige vreemdeling op het landgoed was gezien. Nu kwam het er nog op aan om hem de finitief te Identificeer en met den zooge- naamden vreemdeling en om den ring mét fatale zekerheid te sluiten, hebben wij hem hedenochtend te spreken gevraagd. Nadat madame Z or now hem aan de tand had gevoeld, deelde Steinmarck hem het re sultaat van dc nasporingen in Oostenrijk cn Hongarije mede, waarbij aan het licht geko men was, dat dc vermoorde gravin zijn vrouw was geweest. Daarna kwam ik hem vertellen, dat wij, nadat de vreemdeling den aanslag op madame Zarnow had gepleegd, den revol ver buiten in den tuin hadden gevonden. Ik liet hem het wapen zien en ben er zeker van dat het hem van dat oogenblik af absoluut duidelijk was, dat de moord hem ten laste zou worden gelegd. Zooals ik had voor zien wilde hij zich ervan overtuigen, dat- de revolver, dien ik hem had getoond, inder daad dezelfde was als het wapen, dat hij had begraven. Van het resultaat van den valstrik dien wij hem hebben gespannen, bent u getuige geweest." Nadat Rolt zijn uiteenzetting ,dle ln ademlooze spanning was aangehoord, had geëindigd, hcerschtc er enkele oogenblikken een pijnlijke stilte. Toen zei mr. Wallace: ..Dus u bent overtuigd, mr. Rolt, dat Con way weet, dat hij doorzien is?" „Met een andere meening kan hij zich niet vleien". (Wordt Tervolgd.) zou komen, waarbij we haar op Steinmarck's raad van uit een schuilplaats in het oog ble ven houden. En dat was goed gezien, want het stelde ons in staat, een positief bewijs tegen Conway te leveren. Kort nadat madame Zarnow het huls was binnengegaan zagen we een donkere gestalte uit het raam van de studeerkamer glippen en haastig, maar behoedzaam naar dat van de bibliotheek sluipen, waar, naar wij ver onderstelden, mevrouw Zarnow zat te wach ten. Toen viel plotseling een lichtstraal naar buiten, daar het raam werd opengeduwd en de gordijnen werden opzij geschoven en op hetzelfde oogenblik weerklonken snel achter elkaar twee revolverschoten. Toen werd het weer donker, doordat de gordijnen in hun oorspronkelijke positie werden teruggebracht, waarna wij den man naar de studeerkamer zagen terugrennen, waar hij door de deur verdween. Maar wij hadden hoe vlug en be hoedzaam hij ook liep, den zoogenaamden vreemdeling en vermoedelijken moordenaar herkend. Een paar seconden waren voldoende om hem zijn vermomming te doen afleggen en zich vervolgens binnendoor haastig van de stu deerkamer naar de bibliotheek te doen bege ven, alsof hij op de algemeene opwinding afkwam. Van dat oogenblik wisten wij met- absolute zekerheid, wie de moordenaar was." „Mag ik u even ln de rede vallen, mr. Rolt," vroeg de minister. „Ik begrijp nog niet goed welke bedoeling Conway had met den aanslag op zijn bezoekster. Wilde hij mada me Zarnow vermoorden, omdat zij te veel wist?" „Dat betwijfel ik sterk", meende Rolt. Ik ben eerder geneigd aan te nemen dat hij wilde bewijzen, dat er inderdaad in dc buurt van het- landgoed een geheimzinnige vreem deling rondzwierf, die het op de beide bui- tealaudsche datnes voorzien had, terwijl hij ONZE BESTRATING. ER ZAL NIET OP BEZUINIGD WORDEN! Het heeft indertijd de aandacht getrokken, dat de post voor onderhoud van straten, pleinen en voetpaden op de begrooting voor 1930 uitgetrfokken is op slechts f 246.553. Voor -1929 was f 349.470 geraamd, in 1928 is uitgegeven f 364.462. Voor het komende jaar dus meer dan een ton minder. Wij vernemen thans, dat dit niet wil zeg gen, dat er minder gedaan zal worden, om onze bestrating te onderhouden en te verbe teren. De verklaring zit evenwel ln het feit, dat nu Openbare Werken een bedrijf ge worden is, een gedeelte van de kosten van bestrating op den kapitaaldienst kan wor den gebracht. Met andere woorden: de uit gaven worden over een reeks van jaren ver deeld. Een geruststelling dus voor de stadgenoo- ten die meenen, dat er nog niet genoeg ge daan is voor de verbetering van ons plavei sel. Bovendien zal ook in 1930 bij suppletoire begrooting een nieuw crediet aangevraagd worden om weer eenige straten en wegen te asphalteeren. NIJVERHEID EN HANDEL. Voor het- Departement Haarlem van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijver heid en Handel zal een lezing met filmver- tooning gehouden worden door ir. A. Hel dring, directeur van het Algemeen Handels blad, op Woensdag 20 November over: „Ont staan en werking van het moderne dagblad". IIAARLEMSCHE BACHVEREENIGING. Het tweede concert van de Haarlemsche Bachvereerüging zal op Dinsdag 12 Novem ber gegeven worden door het Residentie-or kest onder leiding van dr. Peter van An- rooy. Soliste is: Elisabeth Schumann (zang). tevens haar wilde intimideeren, dat zij de omgeving van Temple Westford zoo spoedig mogelijk zou verlaten. Dat hij geen moord plannen had, volgt ook uit het feit, dat hij het eerste schot met opzet hoog boven haar hoofd afvuurde, terwijl het tweede hetzij eveneens opzettelijk, of misschien zelfs bij ongeluk haar alleen maar in den arm trof. Als hij madame Zarnow werkelijk had willen treffen, had hij haar op dien korten afstand nauwelijks kunnen missen. Maar om verder te gaan. Een dag later had madame Zarnow het afgesproken onderhoud met Conway. Daarbij vertelde zij hem wat zij van de le vensgeschiedenis van haar overleden vrien din wist. Zij vertelde hem alles behalve den naam van den echtgenoot. Hij ging er echter niet op in, maar bleef volhouden dat hij van de heele zaak nooit iets gehoord had. Den avond na den aanslag ging hij naar Crandon, om op een politieke vergadering een toe spraak te houden. Wij hielden hem nu goed in het oog en op weg naar het stadje -werd hij door Steinmarck op de fiets gevolgd. Ik had een plan in elkaar gezet om hem te dwingen kleur te bekennen. Toen Steinmarck hem tot aan de vergaderzaal was gevolgd, reed hij naar Westford terug, vermomde zich op dezelfde wijze als de geheimzinnige vreemdeling en vertoonde zich vervolgens in de nabijheid van'het dorp en daarna aan den butler van het landgoed. Daarop legde hij zijn vermomming af, stapte weer op de fiets en was in Crandon terug toen Conway uit het vergaderlokaal kwam. In plaats van rechtstreeks naar huls terug te rijden, nam Conway een weg die door het bosch voerde, waar we hem daar straks ook hebben gezien. Onderweg hield hij zijn paard plotseling in en ging het bosch in. waarbij Steinmarck hem geen moment uit het oog verloor. Het doel van zijn wandeling was om den revol ver te begraven, waarmee hij den aanslag op madame Zarnow had gepleegd. Maar Stein- De navolgende gediplomeerden van de Middelbare Technische School te Haarlem zijn geplaatst in dc onderstaande betrek kingen: Afdeeling bouwkunde: de heer H. Sanders als 2e opzichter bij de Godshuizen te 's-Her- togenbosch. Afdeeling werktuigbouwkunde: de heeren R. Baars als techn. employé bij de N. V. Ne- derl. Koloniale Petroleum Maatschappij; en A. Crama als adspirant- werktuigkundige bij de Deli Spoorweg Maatschappij, met bestem ming voor Sumatra's Oostkust. Afdeeling Electro-techn lek: de heeren Chr. L. Bal jé en A. F. Bogaart als badrijfs- assistenten bij de Nederlandsche éelntoestel- lenfabriek te Hilversum; A. G. de Jager als radio technicus bij de N. V. Nederl. Koloniale Petroleum Maatschappij. ZIJN SCHILDERIJEN OP SCHILDERSATELIERS BELAST- BAAR? Vragen van Henri Polak. Het Kamerlid Henri Polak heeft de vol gende vragen gesteld aan den minister van Financiën: I. Kan de minister mededeelen, of het juist is. dat bij eert aantal Amsterdamsche kunstschilders sedert kort- vermogensbelas ting geheven Is van de in hun atelier aan wezige doeken, onder argumentatie, dat deze als bezit beschouwd kunnen worden? II. Zoo ja. is deze heffing dan geschied met 's ministers voorkennis en goedkeuring? III. Zoo ja. wil de minister dan mededee len, op welken grond dit is geschied en of het zijns inziens juist is, kunstwerken, die de kunstenaar geschapen heeft uit niets, zonder kapitaal vorderende grondstoffen of arbeidsloonen, die gewoonlijk moeilijk te ver- koopen zijn en zeer vaak onverkocht blijven als bezit te beschouwen, van hetwelk rech tens vermogensbelasting kan geheven wor den? IV. Zoo neen, wil de minister dan maat regelen nemen om aanslagen van dezen aard te vernietigen? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts, per regel. Goochelaar: „U ziet dat ik heelemaal niets in mijn handen heb." Jongetje: „Wel waar. Wij gebruiken Mansion Polish en 'k kan het in den vloer zien schijnen!'' maakt Meubelen, Houtgraniet- en Parketvloeren en Linoleum vlugspiegelglanzend. Om de kleur van het hout op te halen en de teekening er van mooier te doen uitkomen, gebruike men voor Donker Eiken Meubelen en Vloeren Overal verkrijgbaar. Importeurs: N.V HANDEL MAATSCHAPPIJ RECKITTS, ROTTERDAM

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 19