NEDERLAND-BELGIE. HAARL. W© TISM!!©ND>. HET NEDERLANDSCH ELFTAL GEKOZEN. Reserve Eerste Klasse. H. F. C. 2—Ajax 2 (0—3) Ajax n heeft dezen wedstrijd verdiend ge wonnen. Het spel, dat ze vertoonde, stak ze ker boven het gemiddelde der reserve 1ste klasse uit. Als Vogel voor Ajax aftrapt, zitten de Am sterdammers reeds dadelijk voor het doel en voordat er één minuut verstreken is, is de stand reeds door toedoen van den linksbui ten 01. H. F. C. II, hierdoor niet ontmoedigd, speelt enthousiast verder. Ai spoedig blijkt het, dat de Ajaxbacks niet gauw te verschalken zijn. Met forsche trappen zetten ze hun voorhoede aan het werk. Uit een scrimmage voor het H. F. C.-doel trapt Vogel den bal in het net (0—2). Even later stelt de achterhoede van H. F. C. door een misverstand den rechtsbinnen in slaat er 03 van te maken. Spoedig hierop is het rusten. Na de thee komt H. F. C. fanatiek opzet ten, maar de Ajax-achterhoede speelt haar beste spel. Langzaam maar zeker weet Ajax het spel weer te verplaatsen. Bij H. F. C. valt doelman Perre op door zijn harde zwoegen. Ajax krijgt nu weer kans om haar voorsprong te vergrooten, maar door slecht schieten gaat deze weer verloren. Even denken we dat Dorsman voor H. F. C. zal doelpunten, maar zijn schot wordt op meesterlijke wijze gestopt. Weldra is dan het einde daar. Het H. F. C.-elftal was als volgt: Perre, Smit, v. d. Bogaardt, v. Riemsdijk, Kruyer, Hagenaar, Dorsman, v. Wijk, Adriaans, Reuvekamp Gille, v. Beem. R. C. H. 2—A. F. C. 2 (1—1) Het is R. C. H. 2 wederom niet gelukt om de overwinning te behalen, ondanks het feit dat nu tegen een der zwakste elftallen ge speeld werd. Het heeft er zelfs nog om ge hangen of wel gelijk gespeeld zou worden, doch dank zij een hard schot ongeveer een kwartier vóór het einde, dat den A. F. C.- keeper te machtig bleek, legde men nog be slag op een nuttig puntje. R. C. H. 2 moest met twee invallers uitko men voor L. Kuit en Hoogendoom, waardoor de voorhoede een geduchte aderlating onder ging. Het doel van R. C. H. 2 werd ditmaal ver dedigd door Radsma, die zich nog weer eens een uitnemend doelman toonde. Het spel van A. F. C. 2 viel intusschen zeer mede: zij gaf aan de achterhoede van R. O. I-I. dikwijls handen vol werk. Dat de dammers dan ook het eerste doelpunt scoor den was heel normaal. R. C. H. kon in de eerste helft geen enkel doelpunt daar tegenover stellen, zoodat de rust met een 10 achterstand intrad. De tweede helft pakken de Racino--"ves nog eens flink aan en al zijn ze niet sterker, er komt mogelijkheid op den gelijkmaker. Toch blijft deze nog lang weg, totdat einde".ijk Nachtegeller succes heeft. De resteerende tijd verstrijkt onder de grootste spanning, zonder dat een der par tijen echter nog scoort; met gelijken 11- stand eindigt deze strijd. Z. F. C. 2Haarlem 2 (43) Het is aan Haarlem 2 niet mogen gelukken, haar overwinningenreeks voort te zetten; zij moest met den oneven goal in Z. F. C. II haar meerdere erkennen. Haarlem H had de volgende opstelling: Nijgh, Hooydonk, Boot, De La Mar, W. van Daalen, Van der Valk, M. Houtkooper, Levy, Tuinman, Van "Polanen. Onkenhout. Z. F. C. wint den toss, zoodat Haarlem af trapt. De strijd gaat vrijwel gelijk op, waar bij de aanvallen van Z. F. C. echter iets ge vaarlijker zijn, dan die van Haarlem. Na on geveer een kwartier spelen maakt Hoogmoed met een mooien. kopbal den eersten goal van Z. F. C. (1—0) Kort hierop weet Van Polanen echter ge lijk te maken (1—1), terwijl Z. F. C. de lei ding uit een scrimmage herneemt (21). Als één der Z. F. C.-backs free kick maakt, krijgt Onkenhout een penalty te nemen, die hij echter tegen den paal schiet. De rust breekt aan met onveranderden stand. In de tweede helft is Hooydonlc wegens een blessure vervangen door Paardebek. Deze gaat links-half en Van der VaJok back spelen. Haarlem is eerst iets in de meerderheid en weet gelijk te maken door Onkenhout (22). Even later maakt Hoogmoed echter zijn derde doelpunt (32). Tuinman scoort dan na een snellen ren met een hard schot in den hoek (33). Ongeveer een kwartier vóór tijd maakt Z. F. C. door den linksbuiten haar vierde doel punt om hierna de leiding niet meer af te staan. Ondanks hardnekkige pogingen en dank zij gemiste kansen, weet Haarlem niet meer te doelpunten, zoodat het einde aanbreekt met 43 voor Z. F. C. 2. BUITEN DE COMPETITIE. Rolt. ElftalBondselftal (14) OM DEN GOUDEN ONAFHANKELIJK HEIDSBEKER. (Van een specialen medewerker.) Zondagmiddag had in het Sparta-stadion op Spangen de jaarlijksche wedstrijd om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker plaats. Ongeveer 17.000 toeschouwers waren aan wezig. 0.m. werd op de tribune opgemerkt de burgemeester van Rotterdam, de heer Droogleever Fortuyn. De Technische Com missie van den Nederlandschen Voetbalbond, die na afloop het Nederlandsch elftal zou kiezen, was aanwezig. Scheidsrechter was de heer Eymers. De eerste tien minuten zijn de Rotterdam mers sterker, doch de voorhoedespelers be grijpen elkaar slecht. Een hard schot van Formenoy weet Wijnperle te stoppen; het gevaar schijnt te komen bij de Rotterdam mers van rechts, Manssen van Excelsior zet herhaaldelijk goed voor, Wijnperle weet echter door uitloopen erger te voorkomen. Aan den anderen kant zet Tap goed door; hij geeft aan den linksbuiten, deze zet voor en Van Strien schiet met zijn linkervoet in eens in, maar de bal gaat Juist naast. Bij een worsteling voor het Rotterdam- sche doel schiet Nijboer van dichtbij tegen den uitloopenden keeper aan. Langzamerhand komt het bondselftal er beter in, het samenspel in de voorhoede is veel beter dan bij de Rotterdammers. V .Van Dijke speelt een solide backpartij, één keer echter wü hij het veel te mooi doen. hij raakt den bal kwijt, van Strien zet voor en Bakhuis kopt onhoudbaar langs Bunt (01) Er is dan 40 minuten gespeeld. Even later krijgt van Strien den bal weer mooi aange geven, hij brengt mooi op, loopt naar binnen en uit zijn lagen voorzet scoort Homburg on houdbaar nummer twee (02). Met dezen stand breekt rust aan. Na de pauze is het Bondselftal direct in den aanval. Van Dijke trapt over eenbal heen, maar Nijboer. die slechts voor het in schieten heeft, mist jammerlijk. In de voorhoede van de Rotterdammers moet het van Mansen komen, hij breekt her haaldelijk snel door, doch hij ondervindt weinig steun van medespelers, zoodat steeds op het laatste oogenblik den bal kan worden weggewerkt. Van der Griendt, die maar wei nig presteert op den linkervleugel, mist na een voorzet van Viergever een mooie kans, vlak daarop lost Pijl een hard schot, dat Wijnperle vallende tot hoekschop verwerkt. Manssen neemt den hoekschop; via het hoofd van Viergever komt de bal weer bij Van der Griendt, die op doel schiet en Wijn perle het nakijken geeft (12). Er is dan nog een kwartier te spelen. Het Rotterdamsch elftal blijft sterker, weer mag Manssen een hoekschop nemen. Forme noy kopt het leder tegen de lat. Het Bonds elftal onderneemt nog eenige gevaarlijke uit vallen. Eenmaal weet Homburg zich van De Bruyn te ontdoen, de Blauw-Witter zet dan laag voor en als er dan nog vier minuten te spelen zijn maakt Bakhuis er 13 van. Twee minuten later geeft Veldkamp den bal fraai door aan Tap, die met een kopbal den vierden goal scoort. Met 41 voor het Bonds elftal komt dan het einde. D. F. C.Stormvogels (21) Stormvogels speelde Zondag te Dordrecht een vriendschappelijken wedstrijd tegen D. F. C. De IJmuiderploeg was gehandicapt, door dat v. d. Velde, Visman en Koster op het appèl ontbraken. Over het geheel speelden de Vogels op het gladde terrein niet best. Toch kan de 21 nederlaag geen slecht re sultaat genoemd worden. In het begin bleken de partijen goed te gen elkaar opgewassen te zijn. De verdedi gers bleven echter steeds den aanvallers de baas. Het eerst werd de Dordtsche aanval ge vaarlijk. Goed samenspelend ging het op Thijssen af; als er ongeveer een kwartier ge speeld is, brengt Lebret den bal mooi op, waarna Ruysch hem te pakken krijgt, die met een mooi schot zijn club de leiding be zorgt. (10). Aan den anderen kant werden de Vogels toen ook actief; Boekelaar verricht herhaal delijk goed werk. Een hard schot van De Jonge vliegt rakelings langs den Dordtschen goal. Het spel der D.F.C.'ers vertoont af en toe een ver doorgevoerd centeren. Zelfs de halfs worden daarin betrokken. Een keer dachten we, dat zij hierin zouden falen, doch toen Piantoni nog bijtijds een voorzet gaf, had Ruysch niet veel moeite om met een hard schot op korten afstand no. 2 langs den Stormvogels-doelman te jagen. (20). De Vogels waren echter niet van plan zich zoo maar gewonnen te geven. Als Groeneveld heel handig van Boekelaar den bal toege speeld krijgt, laat hij hem in den linker bo venhoek verdwijnen, welk doelpunt echter door den scheidsrechter geannuleerd wordt wegens off-side. De IJmuidensche voorhoede wordt in deze periode slecht gesteund. Het is duidelijk te zien, dat vooral Tol niet vertrouwd is met het gladde terrein. Aan deze kwaal leden trouwens alle Stormvogels-spelers een beetje. Was dit niet het geval geweest dan zou de verhouding ge heel anders geweest zijn. Vóór de rust bleven verder doelpunten uit. Na de rust kregen we een getrouwe copie van de eerste helft te zien. Ook nu bleef D.F.C. in de meerderheid, hoewel we er di rect op moeten laten volgen, dat de Vogels pech hadden. Eens loste Tol een mooi schot, dat eerst door Bom tegen den paal geslagen en vervolgens het veld in gewerkt werd. Na een voortdurend heen en weer getrap maakt Piantoni in een worsteling met De Jonge hands. Pronk plaatst mooi voor het doel, waar Tol opgesteld staat en het eerste tegenpunt langs Born kopt. (21). Intusschen kan Thijssen niet werkeloos toezien. Hij is echter goed op dreef en Haak en Van Gelder staan hem trouw ter zijde. De blauw-witte voorhoede echter speelt slecht. Soms bestaat deze linie maar uit 3 spelers. Toch worden nog wel gevaarlijke aanvallen ondernomen, doordat Wolf niet meer zoo op dreef is, als voor de rust. Voor het doel echter wordt de schutter gemist. Zoo blijft het dus 2—1 voor D.F.C. 't Gooi—R. C. H. (2—1) Met invallers voor Hanse en Geutskens speelde R.C.H. in liet Hilversumsche Sport park een vriendschappelijken wedstrijd te gen 't Gooi dat met drie invallers verscheen. Reeds direct na den aftrap neemt R.C.H. het spel in handen; het is vooral de voor hoede die zich van haar beste zijde laat zien. Het combineeren is uitstekend en Verkerk verdeelt het spel heel goed. Paape krijgt in het begin heel wat werk; hij zet herhaalde lijk goed voor, doch de gladheid speelt het binnentrio nogal eens parten, terwijl Van der Werve totaal schotloos is. Als Paapc weer eens een goed afgemikten voorzet geeft, staat Verkerk klaar om met een hard schot via de handen van doelman te scoren. De tot dusver zeer sporadische aanvallen van de Hilversummers zijn voor de hechte defensie van R.C.H. niet bijster gevaarlijk, terwijl in laatste instantie Kos in vorm blijkt. De tweede helft wegen de partijen wat meer tegen elkaar op, al is het spel van R.C.H. in het veld ongetwijfeld beter. Ook nu weer blijkt het, dat de voorhoede zich te weinig toelegt op schieten, terwijl daar voor dikwijls kansen worden gegeven. Nu krijgt Paape belangrijk minder werk en begaat Krom de fout om zijn vleugelman te veel los te laten. Van Melick weet daarvan dank baar te profiteeren door eenige malen ge vaarlijk door te breken en voor te zetten. Een voorzet van hem wordt dan door Vonk in een doelpunt omgezet. Er komt dan zelfs eenige spanning in den strijd, 't Gooi gaat wat vinniger apelen en smaakt hst genos- gen om uit een misverstand tusschen de backs ten tweeden male te scoren. Even te voren had de scheidsrechter een doelpunt- van v. Sinderen afgekeurd, v. d. Werve komt dan nog eens voor open doel enn trapt tegen den doelpaal aan. Beide partijen weten dan het net niet meer te vinden en 21 voor de gastheeren wordt het eindigsignaal gegeven. Het elftal werd als volgt samengesteld: De Technische Commissie van den Neder landschen Voetbalbond heeft Zondagmiddag na afloop van den wedstrijd om den Gouden Onafhankelijkheidsbeker te Rotterdam vex- De Uitslagen. I A: I.V.O.—R.C.TL 4 4—4 E.D.O. 3Haarlem 3a 4—2 Haarlem 3Hillegom 3—2 SpaarnevogelsD. I. O. 1-4 I B: Schoten 2—Kennemers 2 2—1 Bloemendaal 2Haarlem 4 8—2 II A: H. F. C. 5—T. H. B. 2 2—1 Kennemers 3Schoten 2 a 0—1 11 B: D. I. O. 2Swastika 0—0 11 D: Zandvoort 2Haarlem 6 4—1 UI D: Bennebroek 2Zandvoort 5 2—3 III E: D. W. O. 3Halfweg 4 (Halfweg n. o.) III F: Zeemeeuwen 4—Hillegom 3 6—2 JUNIORES Afd. A: Bloemendaal aZeemeeuwen 3—1 Afd. B. Haarlem bE. D. O. b 6—0 R. C. H. cZandvoort 4—4 ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE Afd. I. UlyssesKennemerland 0—3 V. E. W.Tweede Jeugd 1—4 Afd. II. Kennemerland 2Kennemerland 3 1—5 Eerste klasse A. E. D. O. 3Haarlem 3 A (42) Een heel goeden wedstrijd speelde Zon dagmorgen boven genoemd en elftallen. Bleef de vorige wedstrijd onbeslist, nu moesten de roodbroeken de meerderheid erkennen der ■roodzwarten. Haarlem begint met negen menschen, maar juist als het e'lftal eenigen tijd. compleet is. weet Koene de score te openen (10, spoedig gevolgd door een soortgelijk schot van Der- nison (20) Toch weten de Haarlem-veteranen nog vóór rust door middel van Schravendijk 21 te maken. Na den aftrap is het Brakel, die de par tijen op gelijken voet brengt (22). Dan neemt ET.O. het initiatief en weet dit door twee doelpunten uit te drukken. De fabrikanten dezer goals waren Koene en Dernison. Haarlem 3Hillegom (32) Een goed spelend Haarlem 3 is er gisteren in geslaagd, de leiders van hun afdeeling te slaan. Deze overwinning is ten volle ver diend; de uitslag geeft de verhouding goed weer. Haarlem 3 begint met negen, Hillegom met tien man. Even na het begin komt Nagtzaam het Haarlem-team versterken. De eerste aanvallen zijn voor Hillegom, van wie de middenvoor eenige zeer gemakke- lijke kansen mist. Inmiddels is Hillegom volledig geworden. Bij een corner op het doel van Hillegom komt de bal bij Van den Bergh, die keurig inschiet. (10) Dit succes moedigt Haarlem aan; als Bolle keurig aangeeft, weet Klerk deze kans uitste kend te benutten (20). Direct hierop weer een aanval van Haar lem 3; een als schot bedoelde voorzet van Healy wordt door Klerk ineens ingeschoten (3—0). Met dezen stand breekt de rust aan. Paardebek komt Haarlem 3 completeeren, zoodat nu twee elftallen tegenover elkander staan, Hillegom weert zich nu beter, dan voor de rust; Van Kooten brengt uit een scrim mage den stand op 31. Als een der achterspelers van Haarlem free-kick maakt, wordt de toegestane straf schop door W. van der Loo ingeschoten (3—2). Haarlem 3 houdt nu echter stand, zoodat er niet meer gescoord wordt. De scheidsrechter leidde goed. Eerste klasse B. Schoten 2Kennemers 2 (21) Als scheidsrechter Mulder beginnen blaast, is Kennemers volledig; Schoten II heeft eenige invallers. Niettegenstaande dat is Schoten direct een tikje sterker. Goede voorzetten van rechts en links komen voor het doel, doch de beide backs grijpen goed in. Het is een pittige wedstrijd met goede spelmomenten. Het gelukt Fortgens om even vóór rust aan zijn club de leiding te geven. (1—0). In de tweede helft vallen de Kennemers fanatiek aan. Een schot op het Schoten- doel stopt Dekker keurig, maar een toesnel lende Kennemerspeler werkt den keeper met den bal in het doel. (11). De scheidsrechter kent dit doelpunt toe. Dekker is er slecht aan toe; hij wordt van het veld gedragen. Kabel completeert het elftal; Blokker gaat in het doel. De strijd draagt een forsc'n karakter. Nu wordt er door Schoten ook hard gewerkt. Speciaal De Groot verdient een pluim voor zijn taai volhouden. Het is wederom Fortgens, die aan Schoten de leiding geeft. (21). Kennemers maken nog een doepunt. maai de scheidsrechter had reeds voor buitenspel gefloten. In den stand komt geen verandering meer, Schoten II boekt een verdiende overwinning, en staat aan het hoofd van haar afdeeling. gaderd ter samenstelihig van het Neder landsch elftal, dat op 8 December a.s. ter ge legenheid van het 40-jarig bestaan van den N. V. B. te Amsterdam tegen België zal uitkomen- Bloemendaal 2Haarlem 4 (82) De roodbroeken verschijnen slechts met negen menschen doch weten niettemin ge- ruimen tijd stand te houden. Zelfs slagen zij er in de leiding te nemen, doch nog voor de rust maakt Bloemendaal gelijk. Met gelijken stand wordt gedraaid. Na de hervatting blijken de doelpunten bijzonder goedkoop. Vooral de witte reserves hebben er nu den smaak van te pakken. De stand wordt achtereenvolgens opge voerd t-ot 51, waarna Haarlem IV haar tweede en laatste doelpunt scoort. Bloemendaal voegt dan nog drie goals aan het totaal toe en wint alz-oo met 82. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. UlyssesKennemerland (03) Het terrein aan de Munterslaan is modde rig en daardoor zwaar te bespelen. Al dadelijk ontspint zich een enthousiaste strijd, waarbij de bezoekers, die het voordeel van den wind hebben, in de meerderheid zijn. Er wordt aan weerszijden goed gevoetbald, speciaal Kennemerland laat in deze periode een fraai open spel zien, dat aan de achter hoede der gastheeren veel werk geeft. Als er circa twintig minuten is gespeeld, krijgt Verwoerd een fraaien voorzet van Stoute op het hoofd en de Ulysses-doelman moet zwichten. (01). Langereis benut dan op fraaie wijze een through pass van Rijk Prins. (02). De bezoekers blijven heftig aanvallen; de snelle doorbraken zijn uiterst gevaarlijk. Wederom doelpunt Kennemerland door mid del van Stouten, die zuiver in den bovenhoek schiet. (0—3). Ulysses laat zich niet van de wijs bren gen; integendeel, zij werkt geweldig hard om den achterstand in te halen; jammer is het, dat de voorhoede zoo slecht op schot is; al leen Ronde is gevaarlijk in deze linie, doch hij wordt zóó goed bewaakt, dat hij niet veel kan uitrichten. Rust breekt aan met 30 voor de bezoe kers. In de tweede helft speelt Ulysses met een veranderde opstelling. Koster heeft de spil- plaat-s verlaten en speelt thans middenvoor. Dit blijkt wel een verbetering te zijn. Ulysses is thans veel meer in den aanval, dan vóór rust. Enkele kopballen gaan juist over de lat, terwijl de goed gerichte schoten onbe rispelijk door den langen keeper der bezoe kers worden weggewerkt. Een fraaie voorzet van den rechtsbuiten wordt door de geheele voorhoede gemist. Ook Kennemerland kan het net niet meer vinden, zoodat het einde komt met een onverwachte zege der bezoe kers. T ramvogelsBloemendaalsche politie (81) De Bloemendaalsche politie speelde Zater dagmiddag een vriendschappelijken wedstrijd tegen de Tramvogels. De politie geniet het eerst het voordeel van den wind; zij brengt terstond eenige malen bezoek aan het Tramvogels-doel; Reeds na tien minuten spelen heeft zij succes door toe doen van haar rechtsbinnen, die een voorzet fraai inschiet (01). De Tramvogels laten dan echter zien, dat zij ook voetballen kunnen; slechts weinige minuten later maakt hun linksbinnen uit een voorzet van rechts gelijk (11). Het spel gaat goed tegen elkaar op. Wan neer de Tramvogels-rechtsbinnen het leder kort voor het doel der politie toegespeeld krijgt, maakt hij er 21 van. Kort voor rust schiet de voorhoede van dc politie fraai in; zij juicht reeds voor goal, omdat zij meent dat de Tramvogelsdoelman het hooge schot achter de lat keerde, doch de scheidsrechter heeft geen doelpunt gecon stateerd. Met 21 voor de Tramvogels gaat rust in. Na het kopje thee zijn de Geeltjes door loopend in den aanval; slechts sporadisch ko men de politiemannen op de Tramvogels- helft. De strijd wordt hierdoor wat eenzijdig; de Tramvogels-voorhoede benut verschillende goed geboden kansen, n.l. door toedoen van haar linksbinnen <4), middenvoor (1) en links buiten (1) wordt de stand tot 81 opgevoerd. Kort vóór het einde krijgt de linksbinnen der politie nog een kans tot doelpunten, doch de Tramvogelsdoelman keert het harde schot ten koste van een corner, die niets opleverde. Scheidsrechter H. C. Hartman leidde tot ieders genoegen, R.-K. FEDERATIE II. B. C.—GRAAF WILLEM (5—4). Een bijzonder snelle wedstrijd met hoog staand spel. De gasten hebben reeds in de eerste mi- minuut de leiding, als Kemperman de Heem- steedsche verdediging verrast (0—1). Maar dan spelen de H. B. C.'ers voor wat zij waard zijn; vijf minuten later scoort Martin langs den uitvallenden keeper. (11) Juffermans Sr. en J. Warmerdam bren gen den stand op 31, doch Kemperman weet ten tweeden male te scoren (3—2). To- 3:do voor H.B.C. en Bakker voor Graaf Willem scoren dan nog voor rust. Na rust weer een vlug spel. Graaf Willem maakt gelijk, doch tien minuten vóór het einde maakt Tolido voor H. B. C. den win- nenden goal. Einde 54. DIOC. R.-K. HAARL. VOETBALBOND CONCORDIA I—H. B. C. II (1—2) Uit een schermutseling voor doel krijgt H. B. C. door Van Rooden de leiding. Rust 0—I. Een kwartier in de tweede helft krijgt Con cordia een penalty, die zuiver wordt inge schoten. (11). Een felle strijd om de leiding volgt. Van Wessem geeft HJ3.C. de overwinning. R. K. V. Z. I—O. G. I (1—7). Ook nu brengt R. K. V. Z. er niet veel van terecht. In de eerste helft- scoort O. G. twee maal. Nadat in de tweede helft R. K. V. Z. een tegenpunt heeft gemaakt, scoort O. G. nog vijf maal. Einde 71 voor O. G. GEEL-WIT I—A. D. O. I (0—0). Een spannende strijd, waarbij de goed» Geel-Wit-verdediging eiken aanval kan af slaan, maar zelf ook geen goal kan maken. A.D.O. mist een goede kans om te winnen, door een penalty tegen de bovenlat te schie ten. Einde komt met blanken stand. DE UITSLAGEN. 2 C. Santpoort nVictrix 42 H. B. C. II aD. O. S. 3—1 O. G. II—Alliance 0—2 3 D. Alliance II—H. B. C. III 1—5 T. IJ. B. B. in—Geel Wit II 4—3 B. S. M. I—Santpoort Hl 5—2 4 D. O. G. IH—R. K. V. Z. n, uitgesteld. Geel-Wit IIISantpoort IV 21 D. S. S. II—Concordia II 8—0 V. V. T. I—T. IJ. B. B. IV 5—0 Victrix II—B. S. M. II 1—4 JUNIORES. Ie klasse. D. S. S. m—T. IJ. B. B. V 4—1 Alliance III—H. B. C. IV 0—3 B. S. M. Ill—R. K. V. Z. IH 2—1 2e klasse. T. IJ. B. B. VI—H. B. C. V 3—3 Geel-Wit TV—B. S. M. IV 0—1 Geel-Wit V—Alliance V 8—0 Voetbal in Engeland. Uitslagen van Zaterdag: Leeds UnitedWest Ham U. 13 Derby C.—Sheffield U. 2—1 Sunderland-Leicester C. 21 PortsmouthBlackburn R. 40 EvertonHuddersfield T. 02 BurnleyGrimsby T. 3I Manchester C.Newcastle l 3—0 Bolton W.—Birmingham 00 Aston VillaLiverpool 23 Sheffield W.Manchester U. 72 De wedstrijd ArsenalMiddlesbrough werd wegens het slechte weer in de tweede helft gestaakt. Het stond toen 10 voor Ar- senal. GYMNASTIEK. Feestavond „Turnlust". Zaterdagavond hield de Christ. Gynina- stiekvereeniging „Turnlust" te Haarlem een feestavond voor haar adspiranten in het ge bouw der H.J.M V. Behalve een groot aantal adspiranten en leden waren ook vele ouders tegenwoordig. De avond werd geleid door de „moeder" en den „vader" van do adspiranten, n.l. mej. G. Bruin en dep heer C. van Gelder. Vóór de pauze voerde de jeugd enkele samenspraken op, waarna versnaperingen werden rondgedeeld. Na de pauze overhan digde de directeur, de heer W. H. Verkes, de vel prijzen, die bij de laatstgehouden wedstrijden waren gewonnen. De heer Ver kes deed dit met een toespraak waaruit bleek, hoe fel de stiijd in de verschillende afdeelingen was geweest. Tot slot werden enkele aardige films ver toond. Me'j. M. Elzer had nog een woord van dank in ontvangst te nemen voor haar mu zikale begeleiding. Turnlust hield bovendien een ledenverga dering, die het indertijd door ons gepu bliceerde plan tot viering van het 25-jarig bestaan goedkeurde. Als afgevaardigden naar de a.s. jaarver gadering van den K.T.K. werden gekozen de bestuursleden met als plaatsvervangers mej. J. de Volj en de heeren J. Reijbroek en L. Silvis. Bij de rondvraag werd een nader voorstel tot wijziging van het dames-turncostuum toegezegd. Tot slot werden de prijzen van de onder linge wedstrijden overhandigd. Turnlust heeft eiken Donderdagavond van 8 tot 10 uur de beschikking gekregen over de gymnastiekzaal van de H.B.S. aan hetj Santpoorterplein. HENGELEN. De Dageraad. Zondag hield het vischcollege „De Dage raad" (gevestigd bij den heer J. Trautlg te Haarlem Noord) voor zijn leden en dona teurs een onderlingen wedstrijd op baars in de Ringvaart te Vijfhulzen. Des morgens half zeven werd verzamelen geblazen op de Nagt- zaambrug, om zich vandaar naar het terrein van den strijd te begeven. Men hoopte op een grootc vangst, gelet op het gure, triestige weer, maar het werd een teleurstelling. Er werden, nadat zes maal een half uur gc- vischt was het respectabele getal van vijftien stuks baars veroverd. Aan dezen wedstrijd waren twee extra prijzen verbonden, ge schonken door mejuffrouw Larssom en den heer P. Oud, lid van „de Ruischvoorn", welke aan de volgende leden ten deel vielen: Eerste prijs P. Janssen, met draagmedaille, ge schonken door mejuffr. Larssom. Tweede prijs M. Kocdijker met den prijs geschonken door den heer P. Oud. Derde prijs Meijer. Vierde prijs A. Larsson. Vijfde prijs A. Bom. Zesdo prijs J, Kroon, Zevende prijs J. Pieters. Acht ste prijs P. Louwkamp. Negende prijs B. Lars son. Tiende prijs Warmerdam. Nadat de prijzen met een toepasselijk woord waren uitgereikt trokken allen welvoldaan huiswaarts. BILJARTEN. D. O. K. (Heemstede)Kleine Vereeniging (Haarlem). In café G. Klooster. 'Haarlem, werd gespeeld tusschen de 3de viertallen. De uitslag was: D. O. K. 100 100 100 100, to taal 400. KL Vereeniging 57 63 62 42, totaal 224. Stand na drie wedstrijden: 900—529 in hcö voordeel van D. O. K, VAN DER MEULEN (H. F. C.) VERMETTEN (H. B. S.) en VAN KOL (Ajax). KOOLS (N. A. C.), VAN DER WILDT (V. U. C.) en BREITNER (A. D. O.). LANDAAL (A. G. O. V. V.), TAP (A. D. O.BAKHUIS (Z. A. C), VAN DER BROEK (Philips S. V.) en VAN DER HEYDEN (Wageningen). Vermetten is aanvoerder van het elftal. Reserves: L. HALLE (Go Ahead), DE BRUYN (Hcrmes-D. V. S.), DE LEEUW (Willem II) en KLUIN (A. G. O. V. V.) Het Nederlandsch elftal zal op Woensdag 27 November des middags twee uur eon oefenwedstrijd spelen tegen een Westelijk elftal. Deze wedstrijd zal te Amsterdam plaats vinden, vermoedelijk in het Olympisch Stadion.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7