lamoise UIT DE OMSTREKEN DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. SCHEEPVAARTBERICHTEN „LA SIAMOISE" RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 NOVEMBER 1929 BLOEMENDAAL. TUINBOUW- EN PLANTKUNDE. Vrijdagavond is een vergadering van Tuin bouw en Plantkunde gehouden. De spreker Dr. A. v. d. Lek, die een voor dracht zou houden over „De botanische zijde van het stekken" was door ziekte ver hinderd. De heer A. Meilink, leeraar te Haar lem, was bereid gevonden een lezing te hou den over „De invloed van de temperatuur op de planten in de natuur en in de cultuur" Er was een groot aantal inzendingen voor de puntenlijst en voor den cyclamenwedstrijd. De heer A. Jager zag zich voor zijn schitte rende cyclamen-inzending den uitgeloofden prijs en het cijfer 10 toegekend. Als toegift gaf de heer Meilink een aan tal schitterende lantaarnplaatjes, als een „botanisch allerlei", bedoeld. PERSONAM* De president van de republiek Tsjecho-Slo- wakije heeft aan Mr. J. Baert de la Faille te Bloemendaal ,op grond van de vele diensten voor h°m aan de republiek beween, het rid derkruis der orde van den Witten Leeuw van Tsjecho-Slowakije geschonken. Deze on derscheiding wordt alleen aan buitenlanders verleend. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: L. Groenendijk, Rol landspad 68 Haarlem, een kriipmesje: C. van Maren. Bloemendaalscheweg 234 Overveen, een rekenboekje; Pieterse. Bloemendaalsche straatweg. Jan Gijzenvaart Santpoort, een autoped; H. Hendriks, Rollandspad 19 Haar lem, een tennisbal; Oosterhof, Alb. Thijm- laan 47 Bloemendaal, een paar tricot da meshandschoenen; J. Koster, Kleverlaan 121 Bloemend., een donkerbruine damesschoen; K. van Apeldoorn, gemeentebode Raadhuis Overveen. een portemonnaie met inhoud; de Hartog, Kleverlaan 93, Bloemendaal, een ko peren broche: kantoor van Lambers, Kin- heimweg 1 Bloemendaal, een rijwielbelas- tingmerk; M. Meuring, Rollandslaan 41 te Haarlem, een R.K. kerkboekje;Ruigrok, Bloe mendaalscheweg 129 Bloemendaal, een etui met schrijfbehoeften. HEEMSTEDE GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij Davelaar, Res Nova plein 33, een rozenkrans. Toledo, Raadhuis straat 78, een gymnastiekschoen. Smit, Ha venstraat 18, een wollen mutsje. W. Romijn, Drieheerenlaan 24, twee sigaren. D. Pronk, Kerklaan 50, een rijwielpomp. H. Breeuwer, Haemstedeplein 22, een glacé handschoen. Van Zijl, Bronsteeweg 2, een damesporte- monnaie met inhoud; Bakker, Glipperweg 5, een rijwielbelastingmerk. Mej. Schoolder- man, Amaryllislaan 1, een bondsspeldje. Kor- tenhoeve, Postlaan 11, een studentenmuts. B. Klaassen. Billitonstraat 8, een kinderporte- monnaie. Bureau van politie, Raadhuisstraat een zakmes en knotten wol. VELSEN. NIEUWE NAMEN VOOR DEN OUDEN RIJKSWEG. In het belang eener goede administratie achten B. en W. het gewenscht, dat aan het gedeelte van den nieuwen Rijksweg Haar lemVelsen in deze gemeente en aan de ge deelten van den ouden Rijksweg te Velsen en Santpoort afzonderlijke namen worden ge geven. Het college stelt daarom voor, ingaande 1 Januari 1930 het nieuwe gedeelte van den Rijksweg te noemen: Rijksweg, het gedeelte van den ouden Rijksweg te Velsen: Meer- vlietstraat en het gedeelte van laatstbsdoel- den weg te Santpoort: Santpoorterstraat. VOOR DE HISTORISCHTE VERZAMELING. Door mevrouw BreitensteinInsinger, zijn aan de gemeente voor de historische verzameling aangeboden twee schilderstuk ken van wijlen haren echtgenoot, betrekking hebbende op deze gemeente. B. en W. stellen den Raad voor, deze schen king onder dankbetuiging te aanvaarden. GEVONDEN VOORWERPEN. ÏJMUIDEN. (Willemsplein.) Portemonnaie, broodzakje, broche, muts, jasje, parapluie, bril, kerkboekje, dames- tasch, eenige kleedingstukken. ÏJMUIDEN. (Engelmundusweg) Aantal klompen, fietspomp, doek met ge reedschap, etui met potlooden, rijwielmerk, handschoen, ring met sleutels, medaillon, regenjas, huissleutel, pop. VELSEN. Knipmes, rijwielmerk, handschoen. VERANDERDE STRAATNAAM. De ontworpen straat langs de R.K. kerk in het villapark te Driehuis zou den naam dra gen van „Bilderdijklaan". Op verzoek van den heer J. F. van der Meer, R.K. pastoor te Driehuis stellen B. en W. den Raad thans voor, deze straat te noemen: „Schaepman- laan". VERLENGING TIJDELIJKE AANSTELLING. B. en W. stellen den Raad voor, de tijde lijke aanstelling van G. W. van Driesten, leeraar in teekenen aan de gemeentelijke visscherijschool voor het tijdvak van 1 De cember 1929 tot 1 December 1930 te verlen gen. De goedkeuring van den Minister van On derwijs, K. en W. fs reeds verkregen. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Dins dag 26 November 1929, des namiddags 7 uur. Agenda 1. Ingekomen stukken en mededeeling. 2. Straatnamen. 3. Vaststelling van de 5e Suppletoire be grooting, dienst 1929. 4. Prae-advies omtrent het adres van C. J. Snooij en het adres van A. A. Cornegge, K. L. G. Mollevanger en H. Lastdrager, tot intrekking van het Raadsbesluit van 29 April 1919. no. lm, inzake het opdragen van druk werk. 5. Prae-advies omtrent, het adres van den Jïed. R.-K. Bouwvakarbeidersbond „St, Jo seph" te Utrecht, Inzake invoering van ar beidsvoorwaarden voor straatmakers. 6. Vaststelling van de aan het bestuur der Ds. H. W. Creutzbergschool voor uitgebreid lager onderwijs te IJmuiden te verleenen voorschotten op de vergoeding, bedoeld bij artikel 101, le en 9e lid, der Lager-onderwijs- wet 1920. 7. Verkoop van grond. 8. Verleenen van een crediet voor bijdragen in de zeepassagekosten van emigranten naar Canada. 9. Verlenging van de tijdelijke aanstelling van een leeraar aan de Visscherij school. 10. Benoeming van: a. één lid van de commissie van voorbe reiding voor de plaatselijke strafwetgeving (vacature M. de Vries); b. één lid van de commissie van overleg voor de ambtenaren (vacature M. de Vries). BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de volgende bouwvergunnin gen verleend: aan Van der Plas Jansen te IJmuiden, tot het bouwen van 8 woonhuizen aan de J. P. Coenstraat, hoek Napierstraat, aldaar; aan H. Wichmann te Driehuis, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Driehuizerkerkweg, aldaar; aan W. H. Molenaar te Santpoott, tot het bouwen van een woonhuis aan den Rijks straatweg, aldaar; aan J. L. Min te Driehuis, tot het bouwen van twee dubbele woonhuizen aan den Drie huizerkerkweg, aldaar en wijzigen van één idem; aan de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Kookovengassen te 's-Gravenhage, ME. K-O.G., tot het bouwen van een ruwfosfaat- loods op het fabrieksterrein te IJmuiden; aan de Nederlandsche Spoorwegen te Utrecht, tot het verbouwen van het stations gebouw te IJmuiden; aan de N.V. Maatschappij „Kennemer- land", tot het bouwen van zes woonhuizen aan de Dirk Hartogstraat, aldaar; aan W- van der Woude, te Santpoort, tot het bouwen van 4 woonhuizen aan de J. P. Coenstraat te IJmuiden; aan de Vereenigde Koninklijke Papierfa brieken der firma Van Gelder Zonen te Velsen, tot het bouwen van een verdampers- ruimte in het machinekamergebouw, staande op het fabrieksterrein, aldaar*; aan J. Rooker te IJmuiden, tot het bouwen van een woonhuis aan de Planciusstr. en het overdekken van een poort aan de Relnier Claeszenstraat no. 22, aldaar; aan de N.V. Chemische Fabriek „De Toe komst" te IJmuiden, tot het bouwen van een transportbaan tusschen de fabriek en de Haringhaven, aldaar; aan H. M. de Koning te Santpoort, tot het bouwen van een dubbele schuur bij een dub bel woonhuis aan de J. Kostelijklaan te Velsen; aan Ribbering Van der Hee te Bussum, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de J. Kostelijklaan te Velsen; aan K. de Waard te IJmuiden, tot het bou wen van een pakhuis met bovenwoning en het verbouwen van een pakhuis aan de In dustriestraat no. 23, aldaar; aan J. Mooy te Haarlem, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Rijks straatweg te Santpoort; aan M. Feith te Santpoort, tot het bouwen van een woon-winkelhuis aan den Rijks straatweg, aldaar. IJMUIDEN. FEESTCONCERT „KUNST NA ARBEID" Ter opening van het solistencoucours ga.f de organiseerende vereenigirig, de Harmonie „Kunst na Arbeid" Vrijdagavond een feest- concert in „Het Wapen van Velsen". Het concert werd door een talrijk publiek bijgewoond. Van het eerecomité waren aan wezig de heeren D. F. G. Schilling, wethouder voor sociale aangelegenheden, Dr. P. C. de Weerdt en A. Bleeker. De voorzitter, de heer K. Ebbeling sprak een woord van welkom. Het moment is ge komen, dat Kunst na Arbeid aan den voor avond staat van het groote gebeuren, het nationaal concours, aldus sprak de heer Eb beling, die tenslotte den heer Schilling ver zocht, het concours te openen. De heer Schilling, voorzitter van het eere comité sprak daarna eenige woorden. Hij zeide gaarne te voldoen aan het verzoek, het concours te openen, omdat hij daardoor in de gelegenheid is, het bestuur en de leden te complimenteeren met de op het concours te IJmuiden behaalde successen. De heer Schilling sprak den wensch uit, dat „Kunst na Arbeid" op den ingeslagen weg voortgaat en dat de deelnemende orga nisaties, het bestuur, het publiek en de leden steeds met genoegen op deze dagen terug mo gen zien. De heer Ebbeling deed daarna nog eenige mededeelingen aangaande het concours. Er zijn niet minder dan 86 inschrijvingen, w.o. de beste solisten. De heer P. Bosman, voorzitter van het feestcomité sprak den wensch uit, dat de inwoners van Velsen nog langen tijd van de mooie muziek van Kunst na Arbeid mogen genieten. Daarna, het was inmiddels half tien ge worden, bracht de Harmonie op zeer ver dienstelijke wijze een vijftal nummers ten gehoore, o.a. de Jubileummarsch van Sam, Vlessing en tot slot van dezen uitstekend geslaagden avond volgde een gezellig bal. Zondag 24 dezer vangt het concours aan. VISSCHERIJ. Gedurende de week van 14 ten. 20 Novem ber 1929 kwamen te IJmuiden de navolgen de vaartuigen binnen: 86 stoomtrawlers, 3 motor-trawlloggers, 23 motor-haringloggers, 6 Duitsche haring- stoomtrawlers, 17 Duitsche motor ^haringlog gers, 68 Engelsche haringdrifters en 78 kust- visschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 310 tot f 7444. Motor trwalloggers van f 1053 tot f 1952. Motor haringloggers van f 814 tot f 3882. Duitsche haring stoomtrawlers van f 100 tot f 2638. Duitsche haring Motorioggers van f 896 tot f 2897. Engelsche haringdrifters van f 112 tot f 8021. Terwijl de Kustvisschörs totaal f 3466 be- somden. De aanvoer bestond uit 489.135 K.G. trawl- visch, 461 kantjes pekelharing en 49.788 man den versche haring. De totaal opbrengst bedroeg f 572670.97. VERSTEKELING. Het Zweedsche stoomschip Vega, bracht behalve een lading erts voor de hoogovens uit Spanje, twee stow-aways mede, die hun geluk in Holland wilden beproeven. Daar de Vega van IJmuiden opnieuw naar Spanje vertrekt zullen de Spanjolen met de zelfde gelegenheid naar Spanje worden terug gezonden. PERSONALIA Aan ir. G. A. Kessler, te IJmuiden is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als plaatsvervangend lid van den Hoogen Raad van Arbeid. HET SOLISTENCONCOURS VAN „KUNST NA ARBEID" De eerste dag Het door de Harmonie „Kunst na Arbeid" georganiseerde solistenconcours nam Zon dagmiddag een aanvang. Deze eerste dag is schitterend geslaagd. Met- slechts een enkele uitzondering zijn alle deelnemers opgekomen De prestaties waren van dien aard, dat meer eerste prijzen konden worden toegekend. Er \«as veel belangstelling. De jury bestond uit de heeren Jos. de Clerc en Peter Wit. beiden van Haarlem. De heer Sam Vlessing was ver hinderd. Hieronder volgen de uitslagen van den eersten dag: Quintet 2e afd. Korps „Koningin Wilhel- mina" te Midden-Beemster, 2e prijs 94 p. Kwartet 2e afd. Muziekvereeniging „Zui- derwoude" te Zuidenvoude, e prijs 101 p. Duo le afd. De heeren B. Koeman en D. Koning van „Eendracht" Velsen, clarinet le prijs 103 p. Solist 2e afd. K. Langeberg „Andante" te Oosthuizen, clarinet, 2e prijs 88 p. Solist 2e afd. G. Griekspoor „Kunst na Ar beid" Velsen; clarinet. 3e prijs 82 p. Solist le afd. E. van Mossel, „Andante" Oosthuizen, sopr. saxophoon le prijs 110 p. Solist le afd. Jac. de Jong „Eendracht", Velsen, clarinet 2e prijs 94 p. Solist le afd. Alb. Mey „Eendracht" Vel sen, clarinet le prijs 114 p. Solist Uitmuntendheid H. Toes. „Winnubst" den Helder, trombone, 2e prijs 93 p. Solist, prima vista P. Stuffers, „Wilhel- mina" Midden-Beester saxophoon le prijs 101 p. Solist prima vista. H. Toes, „Winnubst" den Helder, trombone le prijs 103 p. Kwartet 2e afd. „Veni, vidi, vici", Amster dam 2e prijs 99 p. Kwartet 2e afd. „Utile Dulci" Haarlem 2e prijs 88 p. Duo le afd- N. van Donselaar en Jo Wage naar, pisten, „Kunstkring" Spaarndam le prijs 105 p. Solist 2e afd. J. P. Faassen, tenor saxo phoon „Kunstkring" Spaarndam le prijs 100 p. Solist 2e afd. Th. van Hoeven, piston „Utile Dulci" Haarlem, 3e prijs 77 p. Solist 2e afd. J. van Laar, trombone „Kunstkring" Spaarndam 2e prijs 89 p. Solist le afd. N. van Donselaar. piston „Kunstkring" Spaarndam le prijs 100 p. Solist le afd. D. Koning, clarinet. „Een dracht" Velsen. le prijs 101 p. Solist le afd. B. Koeman, clarinet ..Een dracht." Velsen le prijs 100 p. Solist Uitmuntendheid. Jo Wagenaar, piston „Kunstkring" Spaarndam 2e prijs 89 p. Solist Eere-afdeeling G. Polderman, trom bone ..Wester Harmonia" Amsterdam, le prijs. 103 p. Solist prima vista. Jac. de Jong, clarinet „Eendracht", Velsen le prijs 101 p. Solist, prima vista D. Koning, clarinet „Eendracht" Velsen 2e prijs 91 p. Solist, prima vista, G. Polderman, trom bone, „Wester Harmonia" Amsterdam, 2e prijs 96 p. Het concours wordt a-s. Zaterdagavond voortgezet. EEN INVAL De Zuidzijde van de Visschershaven. gele gen binnen de eerste zone is een terrein, waar geen sterke drank aanwezig mag zijn. De rijksambtenaren hadden echter reeds ge- ruimen tijd de overtuiging, dat bedoelde wijk minder droog was dan zij behoorde te zijn. De verdenking was gevallen op een perceel van zekeren P. aan de Haringkade. Toen de ambtenaren voldoende zekerheid hadden, werd met assistentie van de marechaussee een inva lg edaan, nadat de omgeving was afgezet. Het bleek, dat men niet- aan het verkeerde adres was. Er werd ongeveer 60 L. sterke drank in het perceel aangetroffen, die natuurlijk in beslag werd genomen. Wegens overtreding van 's rijks wetten werd proces-verbaal opgemaakt. SANTPOORT. PERSONALIA. De heer J. Groeneveld is in plaats van den heer F. v. d. Ende benoemd tot voorzitter van het fanfare-corps „Wilhelmina". BEVERWIJK. VOOR HET PROVINCIEHUIS. B. en W. stellen den Raad voor. aan de Provincie Noordholland ter gelegenheid van de opening van het nieuwe provinciehuis een geschenk aan te bieden in den vorm van de benodigde loopers voor de» Statenzaal. Be- noodigd zal zijn ongeveer 17 M2. Deze loopers zullen worden vervaardigd door de Konink lijke Handtapijtknooperij „Kinheim" alhier De prijs zal bedragen rond f 1100. In de loopers zal het wapen der gemeente worden geweven, TENTOONSTELLING VAN OORLOGS SCHILDERIJEN. Tot en met 24 November a.s. wordt In het K.S.A.-gebouw alhier een tentoonstelling ge houden van het ant-i-oorlogswerk van den kunstschilder W. H. van Schaik. Deze tentoonstelling, welke georganiseerd is door de Vredesgroep voor Beverwijk en omstreken, werd Vrijdagavond geopend met een rede van Ds. J. D. van Calcar. Spreker wees op de groote kloof, die in de oorlogsbeschouwing is ontstaan tusschen het verleden en het heden. In het verleden kon men nog de realiteit (de vrwoesting en vernieling) op den achtergrond dringen en naar voren halen de „romantiek" van den oorlog. Doch thans, nu we de moderne oorlog hebben leeren zien, is het niet meer mogelijk, ook bij den krachtigsten wil, om terug te dringen de werkelijkheid: verwoesting, ver nieling, verschrikking. Laat die verschrik king zien en als er in het hart nog maar iets i menschelijks is dan zal ieder gevoelen: nooit meer oorlog! VOOR DE KINDEREN. De arme kleine prinses wist van schrik niet wat ze moest doen. Het geluid van de granaten was oorverdoovend en rondom den ballon spren gen de granaten huilend en sissend uiteen. ,,Kom hier. kom hier."' zeide Leander, de prin ses in zijn armen sluitend. „Wc zijn spoedig buiten het bereik van de kogels, wees dus nu maar rustig en beef niet zoo." Doch om de waarheid te zeggen. Leander was net zoo bang als de prinses en ook Billy, Jerry en Redncb vonden het niets prettig. Maar de ballon dreef al verder en verder hij was ge lukkig niet getroffen en a! spcedi g was men het gevaarlijke gebied voorbij cn het vuren hield op. „Hoera, hoera, we zijn gered!" schreeuwde Billy opstaande en kijkende over den rand van de mand. „Ik verlang naar mijn huis terug." zeide dc prinses, haar oogen afdrogende. ,.lk heb nu genoeg van dit tochtje." ■Billv hield zijn hand boven zijn oogen om beter te kunnen zien cn wees een donkere plek op d n grond aan. eenige mijlen ver- „Het zou me niks verwenderen," zeide hij. ,.<lat dit uw kasteel is. Wc zullen maar weer naar beneden gaan." ..Laat het gas uit," zeide Leander, „cn gooi een anker uit*" „Dat zullen wc doen," antwoordde Billy en toen de ballon zóó laag was, dat dc mand slechts een paar voet boven den hoogstcn toren van het kasteel dreef, wierp Billy een anker uit. welke aan een van de vensters van het kasteel bleef vastzitten. Toen wierp hij een touwladder uit cn zeide: „Nu. prinses, bent U gereed om naar Ik» ncden te gaan?" We blijven nieuwsgierig naar wat de prinses nu zal doen. De litteratuur en de kunst, die dit als on derwerp hebben gekozen, bewegen zich ht die richting. Maar alles wat nieuw is, ondervindt strijd; zelfs dit. Nu is men al weer bezig met te vergeten Men richt eerezuilen op. deelt medailles uit en vereert den onbekenden soldaat, een brok uit die massavernieling, waarbij van moed beleid en trouw geen sprake meer is. Misschien zal deze expositie in Beverwijk geen directe uitwerking hebben, maar spr. heeft genoeg doorleefd om te weten dat ook het kleinste zaadje in de toekomst waarde en beteekenis heeft. Dezen eersten avond maakten reeds velen van de gelegenheid gebruik om de tentoon stelling te bezichtigen. Almkerk 23 v. Bremen n. Hamburg, Austra lië naar Rotterdam. Alkaid, 23 te East London v. Algoabaal. Alchiba p. 23 Fernando Noronha, Z.-Ame rika naar Rotterdam. Alwaki 22 te Buenos Ayres v. Rotterdam Alcyone 22 v. Buenos Ayres naar Rotter dam. Beemsterdijk p. 23 de Azoren, Java naaj New-York. Borneo, 23 v. Middlesbro, Amsterdam naar Java. Delfland 23 te Amsterdam v. Rosario. Djambi p. 23, 17 u. Ouessant, Rotterdam naar Java. Gaasterdijk 22, 8 u. 49 m., 800 mijl van Lizard, New York naar Rotterdam. Garoet. 21 te Belawan-Deli, Java naar New-York. Heemskerk 22 te KLltndini, Beira naar Rotterdam, Koudekerk 23 v. Rotterdam naar Bombay. Kota Radja, p. 23, 16 u. Perim, Rotterdam naar Java. Oldekerk 23 v. Rotterdam naar Hamburg. Radja, 23 v. Amsterdam naar Batavia. Sirrah, 22 te Oporto, Rotterdam naar Zuid- Amerika. Streefkerk p. 23 Kaap Bon, Bombay naar Rotterdam. IJselkerk 23, 19 u. 30 m. v. Antwerpen, Ran goon naar Rotterdam. IJstroom, 23 v. Hamburg naar Amsterdam Amsterdam 22 te Curacao v. Amsterdam. Amstelkerk 22 v. Lagos naar Dzuala. Almkerk, 23 te Bremen, Australië naar Rotterdam. Algorab 23 v. Rotterdam naar Batavia. Brion 22 v. Curacao naar Pampatar. Bodegraven 21 v. Curasao naar Rotterdam Breda 24 te Antofagasta verw., Amster dam naar Chili. Brielle 23 v. Hamburg naar Antwerpen. Billiton 22 v. Suez n. P. Soedan, Rotterdam naar Zuid-Afrika. Buitenzorg 23 te en v. Bombay, Rotterdam naar Java. Bondowoso 21 te Calcutta v. Java. Crijnssen, ,21 v. Curasao n. Pto Cabello. Drechterland, p. 23 2 u. 30 m. Beachy Head Zuid-Amerika naar Amsterdam. Drechtdijk 23 te Londen, Pacifickust naar Rotterdam. Eemstroom. 22 te Bu rut-u v. Amsterdam. Klipfontein 23 v. Rotterdam n. Hamburg. Kota Inten 23 n.m. te Schiedam v. Ham burg. Kinderdijk p. 23 Flores, Antwerpen n. de Pacifickust. Meliskerk 23 te Amsterdam van Hamburg. Maasdam p. 23 Vlissingen, Rotterdam L v. Antwerpen naar New Orleans- Meerkerk, p. 23 Ouessant, Rotterdam naar Calcutta. Oranje Nassau, 24 te Havre, W.-Indië n. Amsterdam. Orestes p. 22 Las Palmas, W.-Afrika naar Rotterdam. Orania 23 te Amsterdam v. Buenos Ayres. Parana 21 te Portland, Pacifickust naar Rotterdam. Rhea 24 v.m. v. West-Indië te Amsterdam verwacht Simon Bolivar 24 15 u. te Plymouth verw., Barbados naar Amsterdam. Stuyvesant 22 v. Curasao n. Pto. Columbia Siantar 21 te Batavia v. Seattle. Sembüan 23 v. Batavia naar New Yerk. Saparoea 22 v. Padang, Java naar Amster dam. Slamat 23, 11 u. v. Colombo, Rotterdam naar Java- Sommelsdijk 22 v. Colombo, Rangoon n. Rotterdam. Veendijk, 23 v. Rangoon, Rotterdam naar Calcutta. Zaanland 23 7 u. 45 m. te Amsterdam van Buenos Ayres. BHtar 21 v. Savannah n. New York Breda 21 van Valparaiso naar Amsterdam Baarn 23 vn Rotterdam naar Hamburg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct«. per reset Voor 's nachts Voor overdag is de moderne crème! DINSDAG 26 NOVEMBER. HILVERSUM, 1071 M. (van 12.00—6.00 n.m. 298 M.) 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Ensemble. 2.00 Gramofoonmuziek. 3 00 Knipcurusu. 400 Microfoon-debutanten- Zang en piano. 5.30 Concert door de Hong. Kapel van de Gebr- Bela cn Eismer Ruha. 6.01 Voortzetting concert- 6.30 Koersen Vaz Dias. 6-45 Engelsche conversatie. 7.15 Engelsch gevorderden. 8.01 Praatje door J. G. Pater over: De postvluchten naar Indië. 805 Con cert door het Omroeporkest. 9 U0 AVRO- Nutslezingen over Indië, Spreker: Prof. Dr* H. F. Colenbrander. 9 45 Voortzetting con cert. 10-00 Persber. D. .una: Gramofoon muziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M* (Uitsl. K.R.O.-Uitz.) 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Vrouwenhalfuurtjc. 3.00 Kniples. 330 Uitzending voor scholen. 4.00 Gramofoonmu ziek. 500 Trio-concert 6.00 Beursberichten. 605 Gramofoonmuziek. 6.15 Lezing over: Iets over het Amateurisme. 6.30 Gramofoon muziek. 7.00 Cursus Kerklatijn. 7.30 Lezing over: Doodenliturgie. 801 Lezing over: Het vertrek van het 7e postvliegtuig. 8.05 Con cert. Orkest en cellist Na afloop: Gramo foonmuziek. 11.30 Sluiting. DAVENTRY, 1554.4 RL 10-35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1120 Gramofoonmuziek. 12 20 Orgelconcert door R. W. K. Taylor. R. E. Holton (bas). 1.20 Orkest- concert. 2-45 Visscherijber. 2.50 Uitzending voor scholen. 3.55 Fransche les. 420 Orkest concert. 4.35 Lezing. 4.50 Concert. Orgel en orkest. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Voorlezing. 6.35 Nieuwsber. 650 Concert. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8-05 Concert. C. Wentworth (sopraan), F. Lake (tenor), Orkest. 8.20 Lezing. Daarna: Voortzetting concert. 920 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9-55 Nieuwsber. 10.00 Vaudeville. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 RL 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7 25 Gra mofoonmuziek. 8.20 Concert Orkest en vo cale solisten. LANGENBERG, 473 RI. 6.20 Gramofoonmuziek, 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek. 12,25 Or kestconcert. 4.50 Concert, Orkest en cellist. 7.20 Concert. Orkest en solisten. ZEESEN, 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.50 Gramofoonmuziek. 12.15 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek. 1 50 Lezingen. 3 50 Concert uit Leipzig. 4.50 Lezin gen. 7.50 Opera-uitzending uit Stuttgart Daarna: Orkestconcert. KALUNDBORG 1153 RI. 11.20 Orkestconcert. 2.20 Concert. Orkest en pianiste. 7.20 „Morkets Magt". Drama in 5 bedrijven van Leo Tolstoï. 9.35 Orkestcon cert 10 20 Dansmuziek. BRUSSEL 508.5 RI. 5.20 Dansmuziek. 6.50 Gramofoonmuziek. 8 50 Concert. Orkest en vocale solisten. 8.35 (Goifl. 338.2 M Concert door de Vlaamsche Soc. Omroepvereen,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15