Mppgp© OMRUIL W©iTliMI§©IfTO. GYMNASTIEK HET JUBILEUM VAN „SPARTA" TE VELSEN. ZATERDAGMIDDAG COMPETITIE. BUITEN DE COMPETITIE R. K. VOETBAL DIOC. R -K. HAARL. VOETBALBOND. HENGELEN. ATHLETIEK MOT ORWIELRIJDEN BILJARTEN POSTDUIVEN. Een sportterrein als geschenk. De Uitslagen. EJD.O. 3—Haarlem 3 3—2 DJ.O.Damiaten 33 R.C:H. 4Haarlem 3a 42 L V. O.Hillegom 02 I B: Schoten 2—Ripperda 3—3 Haarlem 4—R. C. H. 3 4—2 n A: Schoten 2a—T. H. B. 2 uitgesteld II B: H. F. C. 6—D. I. O. 2 4—4 II C: E. D. O. 5D. O. A. uitgesteld R. C. H. 5Haarlem 5 131 n D: Haarlem 6—R. C. H. 6 2—3 Zandvoort 2Spaarnestad uitgesteld D. W. O—Zeemeeuwen 2 3—0 III A. Blcemendaal 5Beverwijk 4 41 Kennemers 5—E. H. S. 3 2—6 I. V. O. 3Zandvoort 3 113 3 B: V. S. V. 4Damiaten 3 Damiaten niet opgek. Til C: Spaarnevogels 2—Bennebroek 3 uitgesteld Zeemeeuwen 3D. W. O. 4 50 III D: Zandvoort 5—Halfweg 2 51 Ripperda 2—Hillinen 2 26 III E: DrosteD. W. O. 3 93 Halfweg 4Zandvoort 4 19 D- I. O. 3—T. H. B. 3 1—4 III F: Damiaten 2R. C. H. 8 13 JUNIORES Afd. A: H. F. C.Zeemeeuwen 34 R. C. H. aHaarlem a 30 D. I. O.Beverwijk 21 Afd. B. Haarlem bR. C. H. b uitgesteld Bloemendaal bZandvoort 05 Adspiranten fcandvoortV. E. W. 41 R. C. H. aHaarlem a 3—6 Haarlem bR. C. H. c 60 Zaterdagmiddag competitie KennemerlandV. E. W. 72 R. C. V.—Tweede Jeugd 2—2 V. E. W. 2Kennemerland 3 04 Eerste klasse A. I. V. O.—Hillegom (0—2) Deze wedstrijd bracht de derde nederlaag der geblokfcen, waardoor zij thans gevaarlijk dicht bij de laatste plaats beland zijn; het vertoonde in dezen wedstrijd doet niet beter hopen. Direct is Hillegom sterker en reeds na eeni- ge minuten scoort zij, als de overigens goed spelende I. V. O. keeper een voorzet verkeerd beoordeelt. I. V. O. doet thans hardnekkige pogingen om het verloren terrein te herwinnen, maar er wordt meer gepraat kan gevoetbald in de voorhoede; als de bezoekers door Van Kooten de leiding vergrooten is het voor rust van de zijde der geblokten heelemaal een slechte ver tooning. Na de rust is er echter een ander I. V. O. in het veld. maar hoe zij ook zwoegt, de forsch maar fair spelende Hillegoin-verdedi- ging blijft meester van het terrein; eenmaal mist hun rechtsbuiten een opgelegde kans om de leiding te vergrooten. Kort voor het einde ontgaat I. V. O. een penalty en spoedig hierop komt het einde met een verdiende Hil- legomsche zege. KennemerlandV. E. W. (72) Een saaie wedstrijd werd Zaterdag j.I. door bovengenoemde partijen gespeeld, doordat 11e spanning ontbrak. Kermemerland speelde veel beter dan de bezoekers. Kroon geeft zijn club al spoedig de leiding; Blom brengt even daarna den stand op 2—0. Het doel van V. E. W. wordt belegerd; verdere goals kunnen niet uitblij ven; Blom maakt wederom een doelpunt. Nog vóór rust brengen Lodder Ss. en Stoute den stand op 50. In de tweede helft hetzelfde eentonige spel; 11a vele mislukte pogingen verhoogt Kroon de score en Stoute fabriceert op fraaie wijze het Zevende doelpunt. Als er nog enkele minuten te spelen zijn. weet de rechtsbinnen der bezoekers de eer te redden; dezelfde speler neemt vlak vóór het einde nog een doelpunt voor zijn rekening (7—2). Politie S. V. „Haarlem"Tram vogels (13) De eerste aanvallen zijn voor de Politie mannen, doch de achterhoede der Tramvo gels kan steeds tijdig erger voorkomen. Wan neer de laatsten eenigc goede aanvallen on dernomen hebben maakt een politieman free- kick. De Tramvcgels linkshalf plaatst het le- öer naar zijn linksbuiten; deze gaat er vlug van door, lost een hard schot en het is 01. De politie tracht het verloren terrein te henvinnen, doch zij is niet bijzonder geluk kig. Wanneer dan de Tramvogels een vrijen schop op den rand van het strafschopgebied te nemen krijgen is het de rechtsbuiten, die er met een goed schot 02 van maakt. Wanneer verschillende aanvallen der po litie niets opgeleverd hebben, komen de Geel tjes een weinig in de meerderheid: na goed samenspel maakt haar middenvoor er op fraaie wijze 03 van. Hiermee wordt van doel verwisseld. Hoewel de politie thans tegen wind in speelt, komt zij geruimen tijd in den aanval. Zoowel de rechte- als de linksbuiten geven Tsnde fraaie voorzetten; het is dan ook niet te verwonderen, als een fraai schot van links het begeerde resultaat oplevert (1-3). Herhaaldelijk komen de rood-witten terug, doch zij schijnen al hun kruit verschoten te hebben. De middenvoor der Tramvogels lost nog kort voor het einde een verradelijk schot, maar ook dit keert de Poiitie-doelman Uitstekend. Wanneer het einde daar is, heb ben de Tramvogelsmet 3—1gewonnen. R. C. H. 4Haarlem 3 a (42) R. C. H. heeft eenige invallers, terwijl Haarlem m-'t tien spelers uikomt. In het begin is R.C.H. iets meer in den aanval, zonder nochtans haar meerderheid in doelpunten te kunnen uitdrukken. Haarlem bepaalt zich tot eenige snelle uit vallen, meestal geleid door Schravendijk. maar Radsma c.s. kunnen voorloopïg het ge vaar bezweren. Nadat Nieuwenhuis eenige schoten heeft trachten te lossen, geeft hij den bai mooi door naar Maarse, die onhoudbaar doelpunt (1—0). Met dezen stand komt de rust. In de twe'ede helft verhoogt eerst De Jong de score, doordat Kaan den hal leeiijk laat glippen. Kort hierop scoort Schravendijk kalm tegen, als hij bij een scrimmage voor het R.CJï. doel den bal maar voor het in trappen heeft. Zelfs ziet Haarlem kans om gelijk te makon; maar dan komt R.C.H. flink opzetten. Eerst schiet Nieuwenhuis een penalty te zacht in, waardoor Kaan kan redden, maar even daarna maakt Maarse met een keurig schot den winnenden goal. Kort vooh het einde benut Roelfsoma een penalty. daarmee den eindstand op 42 brengend. Eerste klasse B. Haarlem 4—R. C. H. 3 (4—2) Haarlem 4 komt twintig minuten te laat op het veld en heeft dan nog slechts acht man! Na ongeveer tien minuten komen Kornmann Jr. en Dankelman Ji\ het veld in. R.C.H. is echter tengevolge van de on volledigheid van Haarlem sterk in de meer derheid en weet dit in een doelpunt van Ver kerk Jr. uit te drukken, die met een omhaal sccort. (01). Even hierna komt Kornmann Sr. het elf tal completeeren. Haarlem komt wat meer in den aanval; ze weet gelijk te maken, als Hetem een goed schot, lost, dat juist in den benedenhoek ver dwijnt. (1—1). Even later passeert de jeugdige Dankel man tal van spelers, waarna R.C.H.'s keeper zijn schot met moeite corner kan stompen. Vóór rust komt in den stand geen veran dering meer. Als weer begonnen wordt, onderneemt Haarlem eenige goed opgezette aanvallen, waardoor het doel van R.C.H. eenige malen ternauwernood aan een doorboring ontsnapt. Na goed werk van De Vries geeft verkei'k Jr. aan R.C.H. de leiding. (12). Even later loopt Jaski op een through pass door en passeert den keeper (22). Haarlem is nu overwegend sterker; het wordt 42 door Hetem en Jaski, met welken stand het einde aanbreekt. Schoten 2Ripperda (33) Als de scheidsrechter laat beginnen, is Ripperda volledig; Schoten begint met tien spelers, daar Couperus zich verlaat. Wij zien een gelijk opgaanden strijd, maar de respectievelijke achterhoeden blijven de' baas. Schoten neemt de leiding door een keurigen goal van Van Gasteren (10). Schoten n is nu volledig en een tikje ster ker. Toch weet Ripperda uit een corner ge lijk te maken. (11). Dan is het weer van Gasteren, die uit een voorzet van rechte ineens doelpunt (21). Vervolgens probeert Blokker het ook eens; werkelijk ziet hij kans om den Ripperda- doelman te verrassen (3—1). Spoedig hierop is het rusten. In de tweede helft werkt Ripperda hard; zij geeft zich geenszins gewonnen. Spoedig verkk'nt Deen den achterstand (3—2). De Schoten-voorhoede speelt niet voor wat zij waard is; zij is niets gevaarlijk. Ripperda werkt hard voor den gelijkmaker, wat haar een halve minuut voor tijd gelukt (33). Als de scheidsrechter laat inrukken, zijn de punten gedeeld. H.B.C. I—T.Y.B.B. I (1—2). Voor rust gaat het spel vrijwel gelijk op; pas na 40 minuten scoort Van Leuven. (0—1) terwijl een minuut later Mooren moet vis- schen voor een schot van J. Warmerdam. Rust (1—1). In de tweede helft is HJB.C. over het al gemeen sterker, doch de voorhoede kan niet door de hechte T.Y.B.B.-verdediging heen komen. Uit een doorbraak weet Drayer voor T.Y. B.B. de leiding weer te hernemen; den ove rigen tijd weet zij tegenscoren te voorko men. Met 2—1 voor T.YR.B. komt het einde. A. D. O. I—n. B. C. n (1—4). Het spel gaat vrij gelijk op; vóór rust weet A.DO. met 10 de leiding te nemen. Ook in de tweede helft is er van verschil in kracht weinig sprake, doch voor doel is H. B. C. doortastender. Vinke maakt spoedig gelijk en Van Roode scoort even later 1—2. Als P. Warmerdam dan van het midden veld af den keeper verrast en den stand op 1—3 brengt, is de strijd beslist. Kokkel koren maakt er tenslotte 14 van. De .Uitslagen. 1 B. T.Y.B.B. II—R.-K. V. Z. I (R.-K. V. Z. n. o.) 2 C. D.S.S.—Victrix 2—3 H.B.C. IlaOnze Gezellen II 31 3 D. Geel-Wit HTeylingen II 23 4 D. B.S.M. HSantpoort IV 64 R.-K. V. Z. IIT.YR.B. IV 2—6 JUNIORES. A: Santpoort V-HB.C. V 3—4 R.-K. V. Z. IH—B.S.M. Hl 3—0 T.Y3.B. V—D.S.S. IH 2—4 B: B.S.M. IVOnze Geilen IV (uitgesteld). Concordia m—T.Y.B.B. VI 3—0 C: B.S.M. V—H.B.C. VI 0—0 (na 5 minuten gestaakt). Jubileumwedstrijdcn bij Alliance. Alliance IV.I.C. I 3—4 Alliance H—V.I.C. II S—0 DE RECEPTIE. Zaterdagmiddag recipieerde het bestuur van Sparta in „Concordia" te Velsen-Noord ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van deze vereer.iging. Een groot aantal belangstellenden was reeds aanwezig, toen de heer N. de Ligt, voorzitter van Sparta, een woord van welkom uitsprak. In verband met de nauwe betrekkingen tusschen ae Papierfabrieken en de jubilee- rende vereeniging werd de rij van sprekers geopend door den heer J. H. A. Kruimel na mens de directie van genoemde fabrieken. De heer Kruimel herinnerde aan de onbemind- heid van de gymnastiek in de eerste be staansjaren van Sparta, een onbemindheid, die allengs is veranderd in groote waardee ring dank zij vooral het werk van de direc teuren Boeke en Van Alewijk. Aangenaam was het spreker, te kunnen mededeelen, dat de directie van de Papierfabrieken ter gele genheid van het jubileum een sportierrein beschikbaar stelt, dat in ae eerste plaats voor Sparta bestemd is. De directie hoopt, dat daardoor Sparta's populariteit nog meer zal toenemen. Op deze woorden volgde een geestdriftig applaus. De heer N. de Ligt, voorzitter van de jubi- leerende vereeniging. sprak woorden van er kentelijkheid voor deze schenking en bood den heer Kruimel als herinnering een foto in lijst van de geheele vereeniging aan. De tweede spreker, de heer J. Hop, compli menteerde namens het K. N. G. V. en den K. T. K. De heer P. de Greef zegde namens de mu- ziekvereeniging „De Eendracht" zijn mede werking toe by de opening van het sportter rein. De heer G. Krom van de Tumvereeniging „Santpoort" betreurde het in zekeren zin, dat de directie van de Papierfabrieken de plaat selijke overheid vóór is met de stichting van een sportterrein. Namens de donateurs schonk de heer A. W. Klumper een voorzittershamer. Gelukwenschen werden verder aangeboden door de heeren P. Dijkstra (Gratia-Plato te IJmuiden-Oost), C. Bakker (Tooneelvereeni- ging Concordia)' T .Schuyt (Ambtenaren- vereeniging „Papyrus"), Th. Bank (T. V. „IJmuiden"), J. Honig (Turnlust Beverwijk), D. Jansen (Ccncordia-Haarlem), J. Smit (Olympia-IJmuiden), D. Kuik (Kracht en Vriendschap-Haarlem) en J. Demmers (Sporlstaten Hoogovens). De moeste sprekers deden hun wenschen van bloemen vergezeld gaan. Voorts waren vele schriftelijke gelukwen schen ingekomen. Sparta's voorzitter had nog de gelegenheid, een berijmde vereenigings-historie voor te dragen, waarin vooral de tegenwoordige lei der, de heer D. C. van Alewijk uit Haarlem, gehuldigd werd. DE UITVOERING. 's Avonds had, eveneens In „Concordia" een 1 uitvoering plaats. Aan deze uitvoering namen vrijwel uitslui tend de dames- en heeren-leden deel. De ge- wenschte afwisseling werd verkregen door het optreden van de oudste meisjes in een drietal nummers. Maar ook het geheel van de dames- en heeren-nummers was op zichzelf reeds belangwekkend. En tevens veelzijdig! Alleen misten wij een toch zoo belangrijk on derdeel voor dames ,n.l. t-oestelturnen. Zooals wij dit van den heer van Alewijk ge wend zijn was een groot gedeelte van het programma gewijd aan demonstraties van nieuwe richtingen. Vooral door de dames „De Dageraad" te Heemstede. Zondagmorgen hi6ld „De Dageraad" te Heemstede een onderlingen wedstrijd op Witvisch in de Van Merlenvaart. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1. C. v. Norden, 2. Jac. Schoo, 3. D. Kamp 4. H. v. Trigt, 5. Jan Schoo. 6. H. v. d. Braak 7. Th. Mens. 8. J. v. Slooten. Extra prijs voor den grooteten visch D Kamp; extra prijs voor den laatsten visch C. v. Norden. Zondagavond had in een feestelijke bijeen komst in Café Van Slooten de prijsuitdeeling plaats. Het Baarsje. Het vischcollege „Het Baarsje" hield Zon dag een grooten onderlingen wedstrijd op baars en witvisch te Sassenheim. Des mor gens zes uur vertrok men per autobus van het Clubhuis naar de plaats van bestemming, waar dadelijk met den wedstrijd werd be gonnen. Er werd drie maal een half uur ge- vischt op baars en anderhalf uur op witvisch. Er werd in dezen wedstrijd zeer mooie visch gevangen. De uitslag was als volgt: 1ste prijs J. Wes- seling met den grootsten baars; 2de prijs H. Veen met de meeste visch; 3e prijs J. v. Luyk; 4e prijs B. v. Luyk; 5de prijs C. Beek huis; 6de prijs G. Veen; 7de prijs A. Bors- je; 8ste prijs H. Hazes; 9de prijs S. Bosman, 10de prijs F. Hoogeboom; 11de prijs D. Er- kens; 12de prijs E. Poelman; 13de prijs E. v. d- Berg; 14de prijs F. Slot; 15de prijs A Slot; 16de prijs R. Hink; 17de prijs J. v. d- Berg; 18de prijs T. v. d- Gronden; 19de prijs W. Corsten; 20ste prijs Van Kauteren- Na afloop van den wedstrijd ging men weer naar Haarlem, waar na aankomst de voorzitter, de heer D. Erkens, met eenige hartelijke woorden de prijzen uitreikte. Ook de controleurs J. v. Zon en A. de Hond kon den een aardig prijsje in ontvangst nemen. De voorzitter dankte de gevers voor de prij zen en den heer J. Wesseling voor zijn mooie •muziek. Wedstrijd in de Ringvaart. Het vischcollege „Het Baarsje", gevestigd bij den heer F. Slot aan den Jansweg, neemt Zondag 8 December deel aan den Concours wedstrijd. uitgeschreven door de Waterpacht- Commissie „Eensgezindheid". Er wordt ge- vlscht op baars in de Ringvaart tusschen Heemstede en Bennebroek. Voor dezen wed strijd zijn gekozen de volgende leden van „Het Baarsje": J. Wesseling, B. v. Luyk, J. v. Luyk, A. Borsje en G. Veen. Reserve is C. Beekhuls: controleurs zijn J. v. Zon en A. de Hond. De prijzen voor dit Concours zijn te bezichtigen in het clubhuis- Het secretariaat van ..Het. Baarsje" is ge vestigd bij J. H. P. Veen, Hieronymus van Alphenslraat 28. werd hierin veel moois te zien gegeven. Al leen werd een enkelen keer het stijlgevoel minder bevredigd, n.l. manneer in een be paalde oefening oud en nieuw waren ver mengd. Treffend bij Sparta's werk is steeds de juiste keuze van muzikale begeleiding en de bouw van de gymnastische oefeningen daarop, waardoor het teilen van den leider geheel overbodig kan zijn. Sparta is de eerste vereeniging in den Ken- nemer Turnkring, die dank zij den direc teur met succes het moderne vrouwentur- nen heeft gedemonstreerd. En 't mag worden gezegd, dat de Sparta-dames daarin al even op dreef waren als anders. Bovendien werd in genoemd onderdeel een buitengewone afwis seling bereikt: zoo zagen we een bewegings koor, knotszwaaien en vrije oefeningen, en bovendien een drietal dansen van zeer ver schillenden aard. Zuivere gymnastiek waren die dansen voorzeker niet. maar een bezwaar is dit o.i. allerminst. Een uitvoering wordt er des te fleuriger door. en dat de belangwek kendheid voor 't publiek er danig door steeg, bewees wel 't geestdriftige applaus voor den Pierrot en Pierrette-dans, en voor den dans der variété-girls. Evenals bij de dames was bij de meisjes veel werk gemaakt van de aankleeding. Laatstge noemde afdeeling gaf op vroolijke muziek een drietal volksdansen, en voorts vrije oefenin gen en een balletstüdie. Laatstgenoemd num mer sloot aan bij het moderne werk der da mes, en 't resultaat bewees, dat de aanvul ling van de dames-afdeeling door adspiran ten geen bezwaren zal ondervinden. De heeren vormen nu wel niet de sterkste noch in aantal, noch in hoedanigheid afdeeling van Sparta, maar toch zijn zij met deze uitvoering goed voor den dag gekomen. Er was trouwens een zekere versterking in de afdeeling gekomen, waardoor vooral het toe- stelturnsn aan bet-eekenis won. speciaal aan rek. Niet zoo hoog stonden de beide nummers vrije oefeningen en het paardspringen. De stof voor de vrije oefeningen bleek wel wat te zwaar. De alhletiek-grospen waren belang wekkend door 't gelijktijdig ten tooneele voe ren van verschillende momenten uit één be paalde beweging. Vermeld moet nog worden de vertooning van een tableau, voorstellende Tumvater John, waarbij een mondelinge toelichting werd gegeven. Even voor de pauze zongen de gymnasten het Sparta-feestlied, wat het sein bleek voor het feest cp het tooneel en feest in ae zaal. Sparta's voorzitter, de heer N. de Ligt. be dankte den heer J. Smit, vertegenwoordiger van de directie der Papierfabrieken, voor den ondervonden steun, en een algemeen „Lang zal hij leven" volgde. De heer Smit roemde Sparta's bescheidenheid en pit, waarna de leider, de heer van Alewijk, in de huldiging werd betrokken door den heer De Ligt. De heeren Smit en van Alewijk ontvingen een foto van Sparta in lijst, en mevr. van Alewijk een bloemenhulde. De meisjes-afdeeling ^"honk den directeur bloemen. Het publiek stemde met deze huldiging geestdrifs^ig in, en vooral dezen avond is wel gebleke dat Sparta leeft in de harten der Velsenaren, en dat de toekomst, van deze vereeniging onder den tegenwoordigen leider verzekerd is. W. L. Successen van O. S. S. De bekende dames-ploeg van O. S. S. te Zandvoort behaalde Zondag in Heerliugo- waard in de nationale wedstrijden, uitgeschre ven door Tavenu aldaar, den len prijs voor stokoefeningen met zestallen. Ook de heeren behaalden succes; zij verwierven den 3en prijs in vrije oefeningen voor zestallen. Het 10 K.M.-record verbeterd. Zondagmorgen had op de Sintelbaan aan het Olympiaplein de door den A. A. B. geor ganiseerde 10 KM. wedstrijd plaats. Er waren slechts weinig deelnemers voor dezen wedstrijd, zoodat slechts zes loopers aan den start verschenen, n.l- Timmers, Ver steeg, Zeegers, Gerbrands, Stuyfzand en Gort Jan Zeegers, die dezen 10 K M. in den tijd 34 min. 3.3 sec. wist te loopen, verbeterde hierdoor het 10 K.M. record dat met 34 min- 25.6 sec. op naam van Klaase stond met 22,3 seconde. CameraCultus. Sinds Gene Tunney dien anderen gewelde naar Jack Dempsey van den bokserstroon stootte en beiden zich als millionnairs terug trokken, is de klad er een beetje in gekomen. De promotors en managers klagen luid en voortdurend, dat er geen enkele bokser van bijzondere klasse meer is te vinden onder de tegenwoordige vuistzwaaiers, die zwaarge- wichtig zijn. Deze klacht is zoo op te vatten dat de Sharkeys en Scotcs, de Schmeiings en Paolinos van deze boksende wereld het pu bliek niet kunnen bewegen om zich los te maken van eenige millioenen aan entree gelden, waarvan een groot deel in de zakken V3n gezegde managers en promotors vloeit- Zij kunnen wel boksen en vechten, maar zij hebben niet genoeg persoonlijkheid, zij trek ken niet voldoende. En toen kwam Camera, de Italiaansche steenenbikker, die schoenen no. 46 draagt enwiens lichaam verder in proportie tot deze buitensporigheid is. En ziet, Camera is een cultus geworden. Niet in Frankrijk, waar men hem op zijn juiste sportwaarde zag, als nieuweling in de niin of meer nobele kunst en verder zijn onmatige liehaamsafmetin gen als weinig belangrijke curiositeit bekeek, maar in Engeland, het gezegd koel nuchtere. Hier werd Camera binnen 24 uur een soort nationale held. Men vergaapte zich aan hem, bood hem variété-engagementen bij dozijnen en de troonopvolger ging met hem eten, hetgeen heel wat veiliger is dan met hem vechten. En zoo schiep Engeland den cultus, dien wij naar zijn Urrhcber hier boven den Camera cultus hebben gedoopt. De cultus van de vechtende reuzen, die ein delijk weer eens persoonlijkheid in de zwaar - gewichtbokserij moeien brengen, al is het slechte de persoonlijkheid van de strekkende meter en de kilogram. Nu reeds, in de eerste twee weken, hebben wij vernomen dat een Belgisch bokspromotor een tweeden Camera Motorclub „Haarlem". De Haarlemsche Motorclub hield een be- trouwbaarheidsrlt, die ondamks den zeer slechten toestand de: wegen, vooral in de polders tusschen den Haag en Gouda (Gouda—Leymuiden) volkomen slaagdre. Voor dezen rit. was een fraaie beker, ge naamd „Van Schooten-Beker", boschikbnar gesteld door den h(«?r A. J. van Schooien, eigenaar van Hotel Roozendaal te Overveen. Verder werden prijzen geschonken door de heeren H. C. Caaien, secretaris M C.H.; W. E. Robbemond. 2e voorzitter en door den heer A. Kreek, Zijlstraat, alhier. Ook nog drie prijzen door de M.C.H. zelf. terwijl ieder deel nemer, die den rit volbracht binnen den be paalden tijd en geen prijs won, een herinno- ringsmedaüle ontvangt. Hoewel sommigen de poldermodder van zeer dichtbij hebben bekeken en betast cn vooral in den nonstop (zeer zwaar dulnterrc-in) menigeen zijn motor bekeek in een positie, zooals hij hem niet dagelijks beziet, liep alles totaal zonder onheil af. Smerig was alles en iociercen, maarheel. De totaal uitslag is als volgt: 1. J. W. Maarschalk F.N., 8 strafpointen; 2. W. Brakel Jr.. Rucge Wiiit-worth 15 strafp. 3. C. M. v. d. Broeke, B.S.A., 22 strafp.; 4. P. J. de Roov, Francis Benn., 24 strafp.; 5. M. Vinke. Matchless 40 strafp.; 6. C. Schermer- horn, Motosacoche 44 strafp.; 7. J. C. Hulse bosch, Ariel 57 strafp. Voor een herinneringsmedaille komen in aanmerking: C. van Wijk, 66 strafpunten; J. Peetoom 101 strafpunten: J. v. d- Aart 112 strafpunten H. Irriger 133 strafpunten; J. F. A. de Weers 161 strafpunten. Ons GenoegenLommeroord. Bovengenoemde massakamp wordt Dins dagavond voortgezet in Café-Restaurant „Lommeroord" te Heemstede. Er wordt gespeeld tusschen de 3c viertal len. Jubileumwedstrijden bij „Vriendenkring". De Zaandamsche biljartvereeniging „Ons Genoegen" heeft in klasse C. gespeeld met vier spelers. Hebben de Haarlemsche clubs „Olympia" in klasse A en „H.B.C." in klasse B aan de jubiiaresse geen nederlaag kunnen toebren gen, de Zaandammers hebben kans gezien, dit in klasse C wel te doen. Van de vier par tijen wonnen zij er drie en wonnen den wed strijd met den voorsprong van 26 carambo les. De stand was: „Ons Genoegen" 265 en „Vriendenkring" 239 caramboles. In klasse B. van de nederlaagwedstrijden van bovengenoemd jubileum werden weder vier partijen gespeeld. „D. E. S." was nu op bezoek. Van Terwisga (D.E.S.) delfde het onderspit tegen Rolfs met 77 om 100 in 44 beurten. De partij J. Vlug Jr. (D.E.S.)Reekers liep eveneens in het nadeel van ae gasten af: 87 om 100 in 32 beurten. De volgende ontmoeting verliep anders. Van Amstel (D.E.S.) wist tegen N. N. te win nen met 100 om 84 in 53 beurten. De kopspelers van deze teams N. N. (D.E.S.) en Wagenaar speelden de laatste partij. Laatstgenoemde maakte een goede partij en liep eerst ver uit. Zijn partner haalde wat op, doch het was te laat. Het einde kwam met 99 om 125 in 32 beurten. De totaal stand was: „D.E.S." 363 en „Vriendenkring"409 caramboles". Gecombineerde Postduiven-tentoon stelling. Deze tentoonstelling is uitgeschreven door de Haarlemsche Concours-Commissie, te houden op 7 en 8 December in Café „De Korenbeurs". Als keurmeesters zullen fungeeren de hee ren W. Godschalk. Alkmaar, en J. W.' Schullio, Amsterdam. Na afloop der tentoonstelling zal er verkooplng zijn van postduiven. heeft opgedoken, een Vlaming, die ook ruim boven de twee meter uitgeschoten is en die weinig minder weegt. En een zekere José Santa, een Portugees met soortgelijke afme tingen is regelrecht paar Parijs gereisd om Carnera uit te dagen. Daar is de Camera Cultus. Primo, de Italiaan, Secundo, de Vla ming, Tertio de Portugees. En de promotors hopen vurig dat dij deze drie reuzen en de verdere, die nu ongetwijfeld nog zullen ko men opdagen, ter meerdere spekkinj van hun diepe zakken, met elkaar in botsing zullen kunnen brengen. Ter meerdere glorie van wat de Engelschen nog steeds hardnekkig durven blijven noemen: „de nobele kunst der zelfverdediging" in plaats van „de ignobele kunst van zelfverrijking." Wedden en sport. In Engeland en Amerika begint het wed den by sportgebeurtenissen hoe langer hoe grooter afmetingen aan te nemen. De paar densport was daarop niettegenstaande alle euphemistische rechtvaardigingen van „ver edeling van het paardenras" natuurlijk reeds lang uitsluitend berekend en bij de bokserij werd ook al sinds jaren gegokt. Maar het wedden is in den laatsten tijd nog be langrijk uitgebreid, zooals in Engeland door de windhondenrennen en de motorraces op sintelbanen, in Amerika door de honkbal wedstrijden. En dan het voetbal? In Enge land worden de bookmakers nog steeds van de terreinen geweerd, maar het spreekt van zelf dat zij daarbuiten hun slag kunnen slaan. En ook in deze sport is een enorme en zeer bedenkelijke ontwikkeling /an het gok ken te const-ateeren. Slechte enkele dn—a geleden won iemand, die de eenige w~ weest om de overwlnn'ng van een o;. kansloos team te voorspellen, mei d' eenen gelukkigen zet 10.000 gulden. Iedere week worden er duizenden weddenschappen afgesloten op de voetbalresultaten. Maar het zeer bedenkelijke is, dat telkens blijkt, dat de spelers zelf, ondanks het strenge verboa, aan die wedstrijden meedoen. Dit is de eer ste stap op een hellend vlak dat een sport1 zeer snel ten verderve kan voeren.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7