TWEEDE KAMER. HOLLANDIA SPECERUEN Springende H&nden Kloosterbalsem DE NIEUWE AVONTUREN VAN BILLY BOE. HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 29 NOVEMBER 1929 Vastrecht voor water Do heer Joosten pleitte voor een vast recht voor water. De prijs van 36 cent per M3. is vele raenschen te hoog om het in ruime mate te gebruiken. De hygiëne zou er mee gediend zijn als de watcrprijs boven een zeker minimum tegen lageren prijs werd ge geven. Spreker diende de volgende motie in: ..De raad van oordeel, dat de prijs van het duinwater te hoog geacht kan worden om te bevorderen dat de bevolking, meer dan tot heden, ook op eigen lichaam de hoog ge roemde Hollandsche zindelijkheid toepast, noodigt Burgemeester en Wethouders uit, de Commissie voor de Bedrijven een advies te vragen over een zoodanige wijziging van de tarieven, dat boven een gemiddeld verbruik voor andere huishoudelijke doeleinden een prijs wordt vastgesteld, die minder dan tot heden een beletsel zal zijn om water te ge bruiken voor badgelegenheden in de wonin gen". B. en W. en de commissie kunnen dan eens rustig bekijken of de capaciteit der water leiding de te verwachten vermeerdering van het waterverbruik kan dragen. Haarlem heeft zich pas bereid verklaard om aan Heemstede 140.000 M3. water per jaar te leveren tegen 18 cent per M2. Wethouder Mr. Heer kens Th ij ss en nam het voorstel Joosten over. Salaris directeur Stadsschouwburg De heer Van LI e m t bracht opnieuw de salarieering van den directeur van den Stadsschouwburg ter sprake. B. en W. heb ben in hun memorie van antwoord erkend, dat deze ambtenaar te laag bezoldigd is. B. en W. hebben hem daarom al binnentijds een periodieke verhooging gegeven. Dit gteft spreker aanleiding om nu opnieuw voor te stellen het salaris te brengen op 3500 4500. Verleden jaar is ditzelfde voorstel in een onvoltallige zitting verworpen. Er is reden om nu nog eens een uitspraak te vragen. Het maximum-salaris van 4000 is veel te laag. Van den vroegen morgen tot den laten avond is deze ambtenaar in functie. Er is bijna geen vrije Zaterdagmiddag, geen Zondagsrust, bijna geen vacantie. Amsterdam betaalt 7500, Den Haag 5500, terwijl onze directeur nog meer doet dan die collega's. Hij heeft vooral te zorgen voor den commer- cieelen kant van de exploitatie om het te kort op den schouwburg zoo klein mogelijk te maken. De heer Klein pleitte ook voor de ver hooging. Sinds 1923 is een administrateur van den schouwburg afgeschaft, die 1200 verdiende. Er is dus reden om de verhooging te geven, het werk is vermeerderd. De heer J o o s t e n zei dat dit voorstel hem zeer sympathiek is, maar indertijd is er een voorstel van B. en W. geweest voor verhoo gingen voor meer directeuren, welk voorstel evenwel door den raad is verworpen. Spre ker heeft er bezwaar tegen om er nu één directeur uit te pikken. Er zijn ook andere directeuren die recht hebben op een verhoo ging. Laten de fracties nu eens overleggen hoe zij de quaestie van de salarissen der di recteuren kunnen oplossen. Mr. Heerkens Thijssen voelde er meer voor om los over het voorstel van Liemt te oordaelen. Dit is een schrijnende onbillijk heid, die nu recht gezet kan worden. Als wij den weg opgaan dien de heer Joosten wil, dan is er weer kans, dat de directeuren er de dupe van worden. De heer van Liemt kan het betoog van den heer Joosten niet aannemen. Men kan de algemeene zaak nader onder oogen zien, maar dat is een afzonderlijk geval. Hier is een onrecht, dat ongedaan gemaakt moet worden. De heer Castricum wilde B. en W. uit nood igen een nader voorstel te doen over de directeuren. De heer van Liemt: Dat kan toch nog. Het voorstel van Liemt werd verworpen met 16 tegen 14 stemmen. Vóór stemden de heeren: Van Liemt, de Breuk, Wolzak, Visser, Wolff, Mi- zerus, de Braai, Bartels, Heerkens Thijssen, Bijvoet, Roodenburg, Klein, en Klein Schip horst en mej. Berdenis van Berlekom. Tegen de heeren Keerwolf, Castricum, Meyers, Stam, Koppen, Groenendaal, de Vos, Oversteegen, van de Kamp, Slingenberg, Pe per, Joosten, Scholl en Van Kessel en de da mes Maarschall en Van der Vliet. De eindstemming De wethouder van financiën deelde mede, dat bij de behandeling der begrooting de uitgaven met 530 zijn verminderd. De post onvoorziene uitgaven kan daarmede ver hoogd worden. Met de stemmen der twee communisten tegen werd daarop de begrooting goedge keurd. Bouw van 114 arbeiders woningen. Op voorstel van B. en W. werd het voorstel om B. en W. een crediet toe te staan voor den bouw van 114 woningen voor „Onze Wo ning" goedgekeurd. Daarna werd te 10 1/2 uur de openbare vergadering gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct». per re^eL Goed- zuinig -goedkoop OVERAL VERKRIJGBAAR IN HALF-ONS BUSJES EN IN GOEDGEVULDE 10 CTS. WITTE STROOIBUSJES k 28 November. Werkverschaffing en Landbouwvragen in de middag, zitting. Jammer genoeg waren er vandaag geen microfoon- en geen geluidversterkers, die den invloed van het Kamerrumoer negeeren konden. Het onderscheid met gisteren was wel heel duidelijk te bemerken, toen de minister-pre sident de sprekers over de werkverschaffing ging beantwoorden. Hartelijk stemde Jhr. Ruys de Beerenbrouck in met de hulde, die aan zijn ambtsvoorgan ger was gebracht. Al liet hij ook wel door schemeren, dat hij begonnen was met de v/erkverschaffing en duidelijk gevoelen, dat hij steeds met aandacht de ontwikkeling der dingen op dit gebied had gevolgd. Ook de minister had geconstateerd, en met vreugde, dat de werkloosheidscijfers niet meer zoo hoog zijn, als ze waren. Maar wat op het oogenblik óók van beteekenis was nieuwe werkloosheidsmogelijkheden als gevolg van de beursgebeurtenissen der laatste weken, gaf de minister zijn aandacht niet. Hij wil blijkbaar afwachten. De minister zeide gaarne den weg, die zijn ambtsvoorganger had ingeslagen te zullen vervolgen, maar hij wilde aandacht vragen voor het feit-, dat de werkloosheid een wisse lende grootheid is, met als gevolg de nood zakelijkheid om naar omstandigheden te wijzigen en aanwijsbare fouten te vermijden of weg te nemen. Nog eens deed de minister gevoelen, dat de werkverschaffing een moeilijk en zwaar werk is, vele duizenden moeten geholpen worden, maar tegelijk moet erkend worden, dat de werkverschaffing slechts een hulp middel is, economisch onnatuurlijk werk opent. Naast het inwilligen van billijke ver langens staat de wenschelijkheid van het vasthouden aan gerechtvaardigde eischen.Vele adviezen zijn gegeven voor zooveel be paaldelijk in acht te nemen richtlijnen daar in niet zijn verlaten, zal de minister ze over wegen met nauwgezetheid. De minister betoogde, dat het niet moge lijk Is de werkloosheidsvraagstukken tot op lossing te brengen alleen door het aanvat ten van maar genoegzaam groote rijkswer ken. Immers, daardoor zou het vraagstuk nie* opgelost worden, omdat men veel arbeiders plaatst, die elders werk hadden moeten vinden, maar aan dat werk onttrokken wor den. Het vrije bedrijf zou op die wijze gebrek aan arbeidskrachten krijgen, waardoor uit breiding wat op zich zelf weer mogelijk heden biedt voor de toekomst zou uitblij ven. Dat neemt niet weg, dat de regeering haar normale rijkswerken uit den aard der zaak zal blijven uitvoeren. En hier kwam de toe zegging der regeering, dat zij zal overwegen in de bestekken de bepaling op te nemen, dat een bepaald percentage van de arbeiders uit de werkloozen moet gerecruteerd wor den door de aannemers. Tot het gelijkmaken van de loonen in de werkverschaffing met die in het vrije be drijf is de minister niet bereid, wijl dit het toch wenschelijke afnemen van de werkver schaffing en het toenemen der normale werk gelegenheid zou tegengaan. Tot individualisatie in het schenken van werk. tot meer aandacht wijden aan het ge zin ^geheel is de minister gaarne bereid. Gaarne ook zal de minister pogen volledige cijfers over de werkloosheid zien te produ- ceeren. Dan dook de Kamer in landbouwvragen volledig onder. Reeds bij het begin der dis cussies stonden er 14 sprekers ingeschreven, maar gewoonte is 't, dat bij Landbouw twee dozijn heeren hun stemgeluid laten hooren. Het lijstje is vanmiddag natuurlijk niet af gewerkt. Alle sprekers vanmiddag gingen uit van wat een axioma genoemd wordt door den land bouw, gingen uit van een noodtoestand in land- en tuinbouw. De heeren v. d. Heuvel en Weitkamp teekenden dien toestand als heel erg. Geloofde de eerstes aan een achter uitzetting op alle gebied, de heer Weitkamp betoogde, dat het sociale gevoel, dat zooveel voor de arebiders deed, zich nu eens moet richten tot de arme boeren, die alleen „de kosten moeten dragen van de sociale ver zekeringswetten". Alle sprekers dus zochten hulpmiddelen te bedenken, om aan dien noodtoestand te kunnen ontkomen, ideeën opperden zij, die vanzelf sprekend eerst tot hun recht geraken wanneer de minister aan het woord komt. Zal dat morgen reeds het geval zijn? Men betoogde, dat een nieuwe pachtwet een uitkomst zou geven: de heer Weitkamp constateerde, dat 2/3 der Nederlandsche boe ren op eigen grond „boert". Maar wel ge loofde men aan voordeelen als gevolg van drie dingen, algemeen verdedigd voordeelen van een goed georganiseerden inlichtingen dienst over het buitenland, voordeelen van een gereorganiseerden voorlichtingsdienst voor den land- en tuinbouw, door de consulenten anders samen te brengen en voordeelen door een deugdelijk landbouwonderwijs. Over een handelstarief liepen de meenin gen ver uiteen, zei de heer Hiemstra, dat het hier, kort en goed om protectie ging, de heer Fleskens betoogde met evenveel vuur, dat een onderhandelingstarief met protectie niets en niemendal te maken had. Evenzeer verschil van inzicht over de mo gelijkheid van rationalisatie en meerdere mechanisatie van den arbeid. De heer Hiem stra zag hier nog ve'« mogelijkheden de heer Bakker betwij' e of machines, die halve jaren hebben stil te staan, hun geld wel kunnen opbrengen. Zoo zullen morgen nog vele tegenstellingen duidelijk worden. De minister laat den stroom van woorden heel geduldig over zich heen gaan, hij on dergaat de discussie met gelatenheid. Zijn ambtsvoorganger nam 't niet zoo geduldig op, dien werd het dikwijls te gortig en kon nauwelijks z'jn ergernis bedwingen, ging wel eens, wanneer 't hem al te bar werd, de Ka mer op en neer loopen, hi|. de sportsman. Zal de sprekerslijst morgen beëindigd kun nen worden? Laten we 't hopen! Avondvergadering. Waterstaat afgedaan. Het Staatsvisschers- havenbedryf te IJmuiden. Amster damRijn. „Mijnwezen" van de Waterstaatsbegroo- ting leverde oude vragen. Maar één vraag niet. die anders altijd werd gesteld. Omdat de nieuwe minister haar voorkomen had. De vraag om een herziening van '(Mijnreglement te bewerken. Welnu de Kamer was daar voor dankbaar de minister heeft zulk een herziening in bewerking. Maar daarnaast rees de oude vraag, om de contactcommissie wettelijken grondslag te geven. De heeren Drop, Krijger en Smeenk hebben dat bepleit. De heer Hermans ver kondigde ditmaal een andere meening, een meening, die blijkbaar door den minister ge deeld wordt en ook een uitweg biedt inder daad, de meening om de contactcommissie een grondslag te geven door opneming daar van in het nieuwe Mijnreglement. Ook is de minister voornemens het Insti tuut van de arbeiders-controleurs alge meen de aandrang daarvoor rechtsgrond te geven. Wordt dit gedaan, dan wordt het aantal vragen van elk jaar alweer vermin derd! De minister wil voorts pogen de werkge vers en de werknemers In het mijnbedrijf tot elkaar te brengen om het algemeen pensioen fonds aan een herziening te onderwerpen. De heeren Drop en Hermans stonden weer tegenover elkaar wat betreft het inzicht over de mijntoestanden hier te lande, die de eene slechter, de ander beter noemde dan die in het buitenland. Bij één der Waterstaatsbegrootlngsartlke- len werd de begrooting voor het Staat-svis- schershavenbedryf van IJmuiden afgedaan. Lang duurde de bespreking niet de heer v. d. Bilt sprak over de canons, maar hij bleek niet in het bezit van de laatste bepa lingen van den minister van Financiën te dien opzichte. De heer v. d. Bilt moest dus zwijgen. Dat zouden ook wij gedaan hebben, wanneer niet de minister met de mededee- ling kwam dat de haveninrichtingen te IJmuiden zullen worden uitgebreid en dat die uitbreiding een som van pl.m. 600.000 zullen vragen. En toen sputterde de Kamer tot kookhitte. De heeren Krijger, Vos, Ketelaar, v. d. Tempel en Bongaerts. De heeren waren „zwaar geladen". Niet tegen den huidigen minister, maar tegen zijn voorganger, die veel beloofde, maar nooit wat deed. Men sprak van een slingerpolitiek, vol „weldra's" en „zoo-spoe- dig-mogelijk's", zonder dat er eenig besluit kwam. Die verontwaardiging opwekkende hou ding hield men den jongen minister voor als een onverdragelijke houding. Men wees er op, dat telkens meer de plannen werden ge wijzigd. En men wees op de groote belangen van Amsterdam en Nederland. En men ver geleek België, dat morgen het groote kanaal van Antwerpen naar Luik gaat aanbesteden, zoo kort na de verwerping van het Belgische tractaat met Holland, dat jaren talmt over de grootste economische belangen. Men deed algemeen gevoelen, dat de Raad van Amsterdam zich, door den nood gedron gen alleen voor de Geldersche vallei heeft uitgesproken. Men hoopte daar op Wijk-bij- Duurstede, desnoods het plan Wijk-bij- Duurstede geamendeerd door den heer Mussert, wiens plan nu onderzocht wordt. En dat plan wilde ook de Kamer in groote meerderheid. En blijkbaar eveneens de minister! Hij wil dit technisch nog onder de knie krijgen, om het goed te kunnen verdedigen. Minister Reijmer sprak van een eerezaak, die t.a.v. dit kanaal hem op de schouders werd gelegd. Zijn verantwoordelijkheid als minister, die groote landsbelangen heeft te behartigen, dringt hem er toe, spoedig een beslissing bij de Kamer uit te lokken. „Bin nen zeer korten tijd", zei Mr. Reijmer zal by de Kamer een wetsontwerp worden inge diend. De minister sprak met grooten nadruk. De verdere behandeling van de Water- staatsbegrooting leverde niets belangrijks op. Precies middernacht werd de begrooting aangenomen. Om 1 minuut over 12 werd Mr. Reijmer, die zijn begrooting met kennis van zaken heeft verdedigd, door vele Kamerleden ver dedigd. INTIMUS. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Ct». per regel Doe het .dit Jaar beter dan den vorlgen winter. Zorg dat ge een pot Akker's Kloosterbalsem ln huis hebt, en bescherm Uw huid tegen inwerking vein koude en vocht, door haar iederen avond voor het naar bed gaan, ln te smeren met Akker's „Geen goud zoo goed" HET BIJ DURGERDAM GEVONDEN KINDERLIJKJE. EEN PREMIE UITGELOOFD. AMSTERDAM, 28 Nov. (V.D.) De po litie onder leiding van den Commissaris van Empel gaat rusteloos voort om klaarheid te brengen in het geheimzinnige misdrijf dat zich begin van deze maand aan den Zuider- zeedijk heeft afgespeeld. Geheimzinnig is dit misdrijf, omdat nog niemand is komen op dagen, ondanks den oproep aan het publiek of ergens ook een kind wordt vermist van drie a vijf jaar. Meer en meer wint de gedachte veld, dat de heer en dame die met een kin derwagen op den 4en November op deze afgelegen plaats zijn gezien, meer van het geval af weten, omdat zij zich niet hebben aangemeld. De justitie is thans overgegaan een pre mie van f 300 beschikbaar te stellen aan hem die zulke inlichtingen verstrekt, waardoor licht in deze zaak komt. Naar aanleiding van deze uitgeloofde pre mie, waarvan kennis is gegeven niet alleen in Amsterdam, maar ook in vele andere plaat sen. zijn heden een aantal mededeelingen bij de politie ingekomen. Of een van deze mede deelingen aanleiding kan zijn, dat er eenig licht komt, of oplossing van deze misdaad kan brengen, valt op het oogenblik nog niet te zeggen. Alle mededeelingen worden door de recherche met de meeste nauwkeurig heid onderzocht. EEN JEUGDHERBERG TE NIJVERDAL. De „Stichting Jeugdherberg in Twente" is eigenares geworden van een stuk grond, groot pl.m. 1 H.A., gelegen in den Noetseler-Esch, toebrhoorendc aan den heer J. W. Weggeman. Het as. voorjaar zal aldaar een jeugdher berg worden gebouwd, meldt het Hbld. VOOR DE KINDEREN. Jerry en Redneb krabbelden weer op hun beentjes- ,.Kom. Jerry,riep Billy, een been over den rand van de mand leggende. ,»Volg me en spoe» dig zijn we op den grond." Doch Jerry durfde niet- Hij wist niet hoe hij langs een touw moest glijden. Hij wist het zeker: als hij het probeerde zou hij vallen- ..Laat me op je schouder zitten," vroeg hij aan Billy, „anders blijf ik staan waar ik ben." Lafaard," lachte Billy, „kom maar op mijn schouder zitten en dan gaan wij naar beneden." Redneb vloog weg en Billy klom met Jerry op zijn schouder langs het touw, doch hij liet het anker vast zitten aan den tak van den boom. Toen ze op den grond stonden uitte Billy eea kreet van schrik. „Heb jij je zeer gedaan?" vroeg Redneb". Het was veel erger. „O, jongens," zeide Billy, terwijl hij erg be* droefd keek, ,,ik heb mijn amulet verloren." DE DIVIDEND- EN TANTIèMEBELASTING VOOR VEILINGSVEREENIGINGEN. Men weet, dat de veilingsvereenigingen terecht scherpe oppositie hebben gevoerd te gen het door de belastingautoriteiten heffen van dividend- en tantièmebelasting van de afrekeningen, die deze vereenigingen op ge zette tijden met de leden houden. De minister van Financiën heeft deze klacht onderzocht en hij is, volgens de Me morie van Antwoord op „Financiën" tot de conclusie gekomen, dat het volkomen in den geest der wet is, wanneer de veilingsvereeni gingen voor het vervolg worden tegemoet gekomen. Hij zegt daarvan: „De bedragen, die later na aftrek van kosten aan de be houden van hen, die de goederen door tus- schenkomst der vereeniging doen veilen, en die later na aftrek va nkosten aan de be doelde leden worden terugbetaald, mogen als winstuitdeelingen te construeeren zijn, de omstandigheid, dat zij feitelijk een restitutie vormen van aanvankelijk te veel betaalde gelden, pleit er voor, dat zij dit practisch niet zijn en derhalve niet door de dividend belasting behooren te worden getroffen. Bo vendien en hierop behoort wel de bijzon dere nadruk te vallen kan het belasten van deze bedragen ten gevolge hebben, dat de geheven of ingehouden percenten door de vereenigingen lager worden gesteld dan met een goed commercieel beleid vereenigbaar is, wat eenerzijds de belasting toch doet verlo ren gaan en anderzijds niet in het algemeen belang is te achten". De minister is voornemens, voorschriften te geven, volgens welke voortaan de veilings vereenigingen ter zake van de hierboven be doelde restitutiën niet in de dividend- en tantièmebelasting zullen worden aangesla gen. Een wijziging van de wet is daartoe niet noodig, aangezien het hier een belastinghef fing betreft, die, zooals te kennen wordt ge geven, door den geest der wet eer wordt uit gesloten dan gevorderd. DE ZEVENDE POSTVLUCHT. DE PH—AEN VERTROKKEN. AMSTERDAM, 28 Nov. Hedenmorgen is de P. H.-A.E.N., het zevende postvliegtuig naar Indië, van Schiphol vertrokken. Het vliegtuig is bemand met den piloot Soer, Wiersma en den boord-mecanicien Na- ber. Te kwart voor zeven viel een stroomende regen en het begon nog maar nauwelijks te dagen. Niettemin was ook thans weer een groepje belangstellenden aanwezig, w.o. eenige heeren van de directie der KLM. en vrienden van de vertrekkenden. Even vóór zeven werd de post ingeladen. De P.H.-A.E.N. heeft 265 K.G. post aan boord. Weldra draai den de drie motoren en namen de luchtreizi gers afscheid. Het vliegtuig rolde over het veld en precies zeven uur trok het in een breeden boog over Schiphol en was spoedig uit het gezicht verdwenen. SCHEEPVAARTBERICHTEN Amstelland pa 27 Eastbourne, Amsterdam naar Z. Amerika. Alkaid 27 te Durban v. East London. Aldabi p. 27 Dakar, Beira naar Rotterdam. Amsterdam 24 van Curasao naar Cristobal. Brielle 28 te Amsterdam van Antwerpen. Crijnssen 27 van Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Edam 26 n.m. te Tampico, Rotterdam naar New Orleans. Flandria 27 te en van La Coruna, 30 te IJmuiden verwacht, Z.-Amerika naar Am sterdam. Gaasterland p. 27 Ouessant, Z.-Amerika n. Amsterdam. Grijpskerk 28 te Marseille, Beira naar Rot terdam. Grotius p. 28 Perim, Java naar Amsterdam. Heemskerk 25 van Mombasa naar Port Said Beira naar Rotterdam. Lochkatrine 27 te Panama, Pacifickust naar Rotterdam. Luna p.26 v. Jaomel n. Havre en Amster dam. Meliskerk 28 te Antwerpen van Amsterdam Nijkex-k 28 van Kaapstad n. Port Elizabeth. Nebraska 25 v. Vancouver n. V.K./Cont., 26 te Seattle. P. C. Hooft 28 te Genua, Amsterdam naar Java. Parana 24 van Portland Ore n. V.K./Cont. Reggestroom 27 te Dakar, Amsterdam naar W.-Afrika. Rijperkerk 26 van Mozambique n. Mikin- dani. Randfontein 28 van Duinkerken naar Ant werpen. Beira naar Rotterdam. Scheldestroom 26 van Las Palmas naar Freetown. Amsterdam naar W. Afrika. Statendam 28 v.m. te Rotterdam van New York. Ternate 28 7 uur te Marseille, Java naar Rotterdam. Tambora p. 28 1 uur Suez, Rotterdam naar Java. Vechtdijk 27 n.m. v. Colombo, Rotterdam n. Calcutta. Volemdam 27 n.m. v. Southampton, Rotter dam naar New York. Waterland 23 te Amsterdam van Buenos Ayr es. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regeL Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in bet HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad Wensing's (Aig. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 RADIO - PROGRAMMA ZATERDAG 30 NOVEMBER HILVERSUM 1071 M. (van 12—6 n.m. 298 M.| 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.00 Filmpraatje door Max Tak. 2-30 Aansl. van het Tuschinski-Theater te Amsterdam. 4.00 „Onze Auto". Een acht tal lessen door J. J. A. de Ridder. IV. 4.30 Sportpraatje, door H. Hollander. 5.00 Gezond heidshalfuurtje. Spreekster: Dr. Chr. Bader over: Dagkoloniehuizen voor kleuters. 5.30 Duitsch voor gevorderden en conversatie. 6.00 Concert door de Stafmuziek van het 5e Reg. Infanterie. 8-00 VARA. Programma v. d. Ned. Vereen, tot Afschaffing van Alcohol houdende dranken. Het Vara-Tooneel en het VARA-Orkest. Na afloop: Gramofoonplaten. HUIZEN, 1875 Meter. (Uitsl. K.R.O.-UItz.); 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2.00 Kind er uurtje. Studio-opvoering van „Een Bloemensprookje". Woorden en muzi kale illustratie van Mevr. S. Nuwenhuis-v. d. Rijst. 4.00 Cursus Esperanto. 4.30 Cursus Engelsch. 5.00 Gramofoonmuziek. 6.00 Piano recital. 6.40 Journalistiek Weekoverzicht 7.00 Lezing over: Electriciteit in de huishouding 7-30 Lezing over: Het Openbaar Ministerie. 8.01 Concert. Orkest. 9.00 Gramofoonmuziek. 10.00 Voortzetting concert. 11.00 Gramofoon muziek. DAVENTRY 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11TO5 Lezing. 1-20 Or- kestconcert. 3.25 Visscherijberichten. 3.30 Verslag van den voetbalwedstrijd Arsenal tegen Newcastle United. Tweede speelhelft. 4.35 Concert. R. Waldron (sopraan), W. Kin- sey (bariton) 5.05 Concert op cinema-orgel 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Verslag van de Rij wiel en Motorrijwielen-tentoonstelling in Oiympla, Londen. 6 35 Nieuwsber. 7.05 Liede ren-voordracht. 7-20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Een St. Andrlw's Nigt Programma. Her-uitzending van Edingburgh 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Concert. J. Szigeti (viool). H. Cohen (piano). 10.35 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARIS", 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Kinderuurtje 4.35 Dansmuziek. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.25 Gramofoonmuziek. 8.35 Pianoles 9.05 Concert Cabaret- en populaire Fransche liedjes. 9.50 Gramofoonmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 4 50 Concert. Mandolineclub en tenor. 7.20 Vroolijke avond. 9.40 Dansles. 10.00 Verslag van de Zesdaagsche te Keulen. 10.20 Dansmuziek (Gramofoonplaten). 11.10 Fees telijkheden ter gelegenheid van de bevrij ding der stad Aken. Daarna: Oi'kestconcert ZEESEN 1635 M. 5.55 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert uit Hamburg. 4.50 Le zingen. 7.20 Concert door het Dudapester Strijkkwartet. 8.20 Vroolijke avond. Her-uit zending van Frankfurt. Daarna tot 11.10 Dansmuziek. 11.10 Bevrijdingsfeest uit Aken. Her-uitz. van Langeberg. KALUNDBORG, 1153 ML 11.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Kinderuurt-je 2.50 Orkestconcert en declamatie. 7.35 Con cert. Orkest, vocale solisten en voordracht. 8.50 Saxophoon-soli. 9.25 Uitzending van twee één-acters. 9.40 Cello-recital. 10.10 Dansmuziek. BRUSSEL 508 5 M. 520 Trio-concert. 6-50 Gramofoonmuziek. 8.35 Concert. Orkest en vocale solisten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 22