De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 5 DECEMBER 1929 UIT DE OMSTREKEN VELSEN RAADSVERGADERING BEHANDELING DER GEMEENTE-BEGROOTING. (Vervolg der zitting van Woensdagmorgen) Motie van afkeuring tegen wet houder Schilling met 14 tegen 6 stemmen verwornen. De ver gadering verdaagd tot Vrijdag avond zeven uur. Motie van afkeuring tegen wet houder Schilling. De Voorzitter leest een motie voor, in gediend door de sociaal-democratische en vrijzinnig-democratische raadsfracties, waar in de raad uitgenoodigd wordt er zijn afkeu ring over uit te spreken, dat wethouder Schil ling in een openbare vergadering mededee- lingen heeft gedaan, die hij als wethouder niet had mogen zeggen. Spreker verklaart, nu nog niet te weten wat hij met deze motie doen moet. Wethouder Schilling: „Als die mocht worden aangenomen, dan leg ik haar toch naast mij neer! Daar geef ik u de verzeke ring van!" De Voorzitter vraagt den raad, deze motie naar B. en W. om prae-advies te zen den. Dan kan het college er zich over bera den. De heer Visser zegt, dat iedereen toch weet, waar het om gaat. Hij meent, dat er best over gestemd kan worden. De Voorzitter brengt de motie in Stemming. Zij wordt verworpen met 14 tegen 6 stem men. De algemeene beschouwingen zijn hiermee afgeloopen. De begrootingen der bedrijven. Zonder hoofdelijke stemming worden goed gekeurd de begrootingen voor het Grondbe drijf. Gasbedrijf, Waterleiding en Openbare Werken. Bij de behandeling der begrooting voor den Reinigingsdienst stelt de heer Van der Steen namens de Christ.-Hist. raadsfractie voor, den tegenwoordigen voorman der werk lieden tot opzichter te benoemen. Wethouder Dunnebier verzet zich hier tegen, omdat hij dezen voorman daarvoor niet geschikt acht. Bovendien behoort de aanstelling tot de competentie van B. en W. Wil de raad anders, dan moet die eerst de functie van opzichter instellen. Aangenomen wordt een motie van orde van den heer Visser, om het voorstel aan te houden, teneinde B. en W. de gelegenheid te geven, zich er over te beraden. Goedgekeurd worden de begrootingen van den Ophaal- en Stortingsdienst, van de Ge zondheidscommissie, en van de commissie van toezicht op het onderwijs. Te half één wordt de zitting geschorst tot half drie. DE MIDDAGZITTING. Te half drie wordt de vergadering voort gezet. De Voorzitter gaat thans over tot de behandeling der posten. Bij post 24 zegt de heer Bosman het be spottelijk te vinden, dat een ambtenaar met een salaris van 4000 nog 100 toeslag op de huur ontvangt. Hij vraagt B. en W., dit jaar in overweging te nemen om er een eind aan te maken. B. en W. zeggen dit toe. Bij post 34 (plaatsen van advertentiën) zegt de heer Visser dat hier door B. en W. met twee maten wordt gemeten ten na- deele van het „Velser Weekblad". De heer De Nobel meent, dat B. en W. niet het recht hebben, alléén te besluiten, in welk blad wèl en geen advertenties geplaatst moeten worden. De raad is er toch óók nog! B. en W. moeten een ruimer standpunt ne men. Dit wordt door de heeren Groeneveld en Vermeulen ook betoogd. De Voorzitter zal van deze opmerkin gen nota nemen. B. en W. zullen voortaan alleen onderzoeken, in welke bladen de ad vertenties het meeste succes zullen hebben. Bij post 53 vraagt de heer Ro e 1 s e, of B. en W. dit jaar nu eens willen komen met een voorstel tot wijziging van de pensioenen voor de wethouders. Wethouder T u s e n i u s meent, dat het veel te nadeelig voor de gemeente is, om aan jeugdige personen, die hier eenige jaren als wethouder werkzaam zijn geweest, voor hun heele verdere leven een pensioen te geven; wel is spreker van meening. dat het salaris van de wethouders in deze bloeiende gemeen te te laag is. De Voorzitter zegt. dat de Raad maar eens een initiatief-voorstel moet indienen. Dan moet het seniorenconvent daarvoor maar eens bij elkaar komen. De heer Vermeulen maakt daar een Voorstel van. Dit wordt aangenomen. Bij post 69 vraagt de heer De Nobel ver plaatsing van het woonwagenkamp. Het staat nu bij een belangrijke industrie, die er ontzettend veel last van heeft. Den Voorzitter zal het aangenaam zijn, als de raad hem een andere plaats weet aan te wijzen. De post wordt goedgekeurd. Bij post 85 vraagt de heer Sluiters of een motor met zijspan, die B. en W. zich voor stellen aan te schaffen, wel het gewenschte middel is om te hard rijdende automobilis ten te achtervolgen of arrestanten te ver voeren. Hij meent, cat het veel beter is, om een Fordje aan te schaffen. Men moet geen arrestanten per autobus vervoeren. De Voorzitter vreest, dat er dan wel eens te veel gebruik van wordt gemaakt. Hij geeft in overweging, deze aangelegenheid bij de reorganisatie te behandelen en dezen post goed te keuren. Aldus besloten. Bij post 128 stellen de heeren Dalmeijer en Vermeulen voor te bepalen, dat het niet alleen aan den gemeente-geneesheer zal worden overgelaten te beslissen of een kind naar een gezondheidskolonie moet wor den gezonden of niet. Dit moet na overleg met het bestuur der betrokken vereeniging gebeuren. Mevrouw VanVeen en de heer B a a r d a ondersteunen het voorstel, dat door B. en W. wordt overgenomen. Bij post 129 bepleit mevrouw Van Veen, om in overleg met- de Vereeniging „Het Witte Kruis" ook in Velsen-Noord, dat zoo dicht bevolkt is, een consultatiebureau ten bate van de zuigelingen te stichten. Wethouder Schilling antwoordt, dat hierover eerstdaaes tusschen hem en het be- 'tuur der vereeniging een vergadering zal worden gehouden. Bij post 133 zegt mevrouw Van Veen het ■mgewenscht te achten, om aan de R.-K Vereeniging „Het Wit-Gele Kruis" te Velsen -<nk een subsidie te geven. De vereeniging Het Witte Kruis" is neutraal en heeft een 'angdurigen en onberisoeliiken staat van dienst en wil werkzaam zijn voor personen van alle gezindten. De heer Maas brengt- ook lof aan „Het Witte Kruis", maar merkt op. dat ook „Het Wit-Gele Kruis" een hoogst nuttige vereeni ging is. Deze twee vereenigingen behoeven niet tegen elkaar te werken; zij kunnen dat heel goed naast elkaar doen. De heer Vermeulen betreurt het. dat voorgesteld is om ook aan „Het Wit-Gele Kruis" een subsidie te geven. „Waarom moet nu ook hier de splijtzwam tusschen worden geplant?", vraagt spreker. „Het Witte Kruis" kan voldoende in alle behoeften voorzien. Spreker zegt dit niet. omdat „Het Wit-Gele Kruis" een R.-K. instelling is, want iedereen kan weten, dat de anti-revolutionnairen al tijd gaarne met de Roomsch-Katholleken in rijk, provincie en gemeente samenwerken. Maar nu betreurt hij het toch, dat de R.-K. dit voorstel hebben ingediend. Wethouder Schilling merkt op. dat de splijtzwam niet alleen van vandaag of giste ren is, maar dat die hier al jaren lang tiert. En dit op verschillend gebied. Spreker zou al die tweedracht gaarne zien verdwijnen, daarom is het voor hem heel moeilijk, om dieper op deze zaak in te gaan, omdat hij het in wezen geheel eens is met de meening van mevrouw Van Veen. De twee vereenigin gen moeten maar eens met elkaar gaan spre ken en dan kan de heer Vermeulen mis schien als bemiddelaar optreden. Spreker vindt het echter niet goed. 'om nu geen sub sidie aan „Het Wit-Gele Kruis" te geven. Met 13 tegen 11 stemmen wordt besloten, het gevraagde subsidie toe te staan. De vergadering wordt te half zes geschorst tot Vrijdagavond zeven uur. VERSTREKKING VAN 2e HYPOTHEEK. B. en W. stellen den raad voor, nadat M. J. Rolvink, te IJmuiden, de hem verleende voorschotten tot een gezamenlijk bedrag van 18.782.50, onder verband van tweede hypo theek op 33 woningen met erven en grond, staande en gelegen aan de Reinier Claeszen- straat, den Wijk aan Zeeërweg, de J. P. Coenstraat, de De Ruyterdwarsstraat en de De Ruyterstraat te IJmuiden, zal hebben afgelost, aan J. W. Bronwasser te Breukelen en W. G. M. Voorman te Bussum een voor schot te verleenen groot 9.782.50. eveneens onder verband van tweede hypotheek op de bedoelde perceelen. Bronwasser en Voorman voornoemd heb ben behalve de hiervoren genoemde percee len van Rolvink nog 14 huizen gekocht. Op verzoek van Burgemeester en Wethou ders hebben zij zich bereid verklaard, tot meer zekerheid voor de gemeente, ook deze perceelen hypothecair te verbinden. Op de 47 huizen komt dan een eerste hy potheek van 108.800 en een tweede, ten behoeve van de gemeente van 9.782.50 zoo dat dan in totaal gemiddeld op elk perceel een hypotheek komt te rusten van 2523. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: D. M. van DelftOskom z., C. C. KopsOosthuysen d., W. P. Broekv. d. Stelt z., J. BierPlugbier z., C. J. Andreade Bier z., Cl G. ScholVeldman d., J. S. Grij- mansBraam d., J. G. PrinsSohl d., C. A. Butsmav. Vuuren d., H. JanssenCremer d., G. Smitv. d. Leden z. Overleden: Adrianus Schoorl 73 j., eehtg. van M. Voorting, Anna M. E. Maes 85 j., wed. v. P. J. Hegemeijer, Maria J. Luiting 64 j., wed. v. A. H. Bouwman. HEEMSTEDE. Bevallen: H. W. ZorgenMuller (1 z. en 1 d.), J. H. BrouwerKooijman d., C. J. Pee- perkornv. Empelen d. Overleden: L. v. Wijk 82 j. RADIO-NIEUWS. Snel succes. Enkele dagen geleden wetd door den West- Duitschen Omroep een kort politiebericht uit gezonden waarin verzocht werd tot opspo ring van een belangrijken getuige wiens adres onbekend was. Nog geen minuut na de uitzending meldde de getuige zich telefonisch bij het politie bureau. Verbetering van Zeesen. Aan de technische Inrichting van den „Douschlandsender" te Zeesen zijn geduren de de laatste weken door het Reichspost- zentralamt te Berlijn verschillende verbete ringen aangebracht, die de zuiverheid dor uitzendingen aanmerkelijk verhoogen en den storenden bromtoon verminderd hebben. „De praktische vrouw" in den omroep Als nieuwtje zal de „Deutsche Stunde in Bayern" de rubriek „De practische» vrouw" brengen. De luisteraars zelve zullen hiervoor ie stof leveren. Opgenomen worden slecht korte, beproef de en betrouwbare raadgevingen, die voor alle vrouwelijke luisteraars van belang zijn. De uitzendingen zullen op Zondagmiddagen plaats vinden en de namen der inzendsters worden met hun adres voor de microfoon bekend gemaakt, Radio-Politieberichten in 1910 Een van de eerste keeren. dat de radio bij hot opsporen van een misdadiger gebruikt werd, was ongetwijfeld ter gelegenheid van het onderzoek van den moord door der. Engelse hen geneesheer Dr. Crippen op zijn vrouw, welke in 1910 plaats vond. De moor denaar deed hot eerst voorkomen, of zijn vrouw hem verlaten had, doch toen dit ge vaarlijk bleek te worden, vluchtte hij naar het buitenland. Direct na zijn verdwijning werd het signalement van Dr. Crippen radiotelegrafisch uitgezonden, hetgeen ech ter geen oogenblikkelijk resultaat had. De kapitein van het schip, waarmee de moordenaar via Holland naar Canada tracht te te vluchten, ontving het signalement ook en hij steldo op zijn schip een nauwkeurig onderzoek in. Bij dit onderzoek viel de aan dacht op een in manskieeren gekleed per soon, waaiwan men echter vermoedde» dat het een vrouw was. Inderdaad bleek dit het geval te zijn; een nader onderzoek wees uit dat deze vrouw de vriendin van Dr. Crippen was en medeplichtig was aan den moord, ter wijl het ook bleek, dat de moordenaar aan boord was. De kapitein meldde de ontdek king radiotelegrafisch aan Engeland en de beide misdadigers werden pc'.- eerste gelegen heid naar Engeland teruggevoerd en daar gevonnist. Uit het Buitenland. In Bamako (Fransoh-West-Afrika) en ln Brazzaville (Fransch-Equatoriaal Afrika) zijn twee kortegolf stations opgericht. De roepletters van het eerste zijn FZN en het zendt op 14,7; 19,5; 30.7 en 70.9 meter. Het andere station heet FZI en zendt op 16,2; 25; 29,8 en 72.9 meter. De Fransche zender Radio-Normandië heeft zijn uitzendingen op golflengte 220 me ter weder begonnen en wel Dinsdag, Don derdag en Zaterdag van 19.50 tot 21.50 (A.T.) Nikola Tesla's opvattingen. Nikola Tesla, die verscheidene jaren gele den bekend werd in Amerika door zijn proe ven met hooggespannen hoogfrequente stroo men, heeft tegenwoordig zeer eigenaardige opvattingen omtrent de radiotechniek. Hij meent, dat alle theorieën omtrent Hertzsche golven onjuist zijn en is van opi nie, dat er in het geheel geen „aether" be staat. Volgens hem heeft de voortplanting van licht- en radiotrillingen plaats door een zeer vluchtig gas, dat nog niet bekend is. Ook ontkent hij het bestaan van de Heavisi- de-laag. SPORT EN SPEL DAMMEN. HOOFDKLASSE NED. DAMBOND. Dinsdagavond speelden te Amsterdam in het clublokaal van „Gezellig Samenzijn" de Haarlemsche Damclub I tegen de Damclub „Zaandam" I voor bovengenoemde competi tie. In dezen wedstrijd zorgden de Zaandam mers voor een verrassing door de noordelijke kampioenen met niet minder dan 155 tc slaan. De gedetailleerde uitslag luidt: „Haarl. Damclub" I—Damclub „Zaandam" I Haarlem Zaandam. J. B. Sluiter JrB. Maij 11 F. A. Berkemeier—H. G. Giskeus 1—1 P. G. M. Ottolini Sr.—D. van Hoorn 0—2 J. PoppenP. Beunder 02 J. W. van DartelenJ. Stormesand 02 J. van Steen wijkA. de Jong 02 H. GreeuwS. Troost 02 J. P. van EijkG. Luttik 20 P. G. van EngelenN. Dekker 02 K. LeibbrandtJ. H. Botterweg 11 Totaal 515 voor Damclub „Zaandam" I. HOOFDKLASSE-COMPETITIE VAN DEN NED. DAMBOND. Dinsdagavond speelden te Haarlem in „De Korenbeurs" voor bovengenoemde competi tie de „Haarlemsche Damclub" n tegen de Damvereeniging „Gezellig Samenzijn" I uit Amsterdam. De uitslag luidt: Haarl. Damclub II—Damvereeniging Gezel lig Samenzijn I Haarlem. Amsterdam. J. C. van WaardJ. H. Vos 02 R. Hartgerink—P. J. van Dartelen 0—2 B. DukelP. Beers 02 G. A. Ottolini Jr.—P. G. van Hout x—x J. WielengaB. Ris 02 W J. BosmanW. J. Teunisse 02 H. de Boer—H. C. Willems 2—0 W. BosmanA. Krabshuis 11 J. H. ReedijkG, Smit 1—1 A. van PeltP. Seljee. 02 Totaal 4—14 voor „Gezellig Samenzijn". De met een x gemerkte partij werd afge broken en wordt arbitrair beslist. Einduitslag waarschijnlijk 164 voor „G. S." Beide tien tallen hadden drie invallers. OM DEN „KORENBEURS"-BEKER. De afgebroken partijen uit de finale om den „Korenbeurs"-beker werden gisteravond te Haarlem in ,De Korenbeurs" voortgezet. De uitslagen luiden: Haarl. Damclub III—Damclub IJmuiden I. Voorl. uitslag: 88 J. Balk—H. Engelhart 1—1 W. BosmanJ. Smit 11 Totaal 10—10 Door dit gelijke spel moet tusschen beide vereenigingen een nieuwe wedstrijd plaats vinden. GYMNASTIEK. VERGADERING K. T. K. Het Bestuur en de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring hielden een gecombineerde vergadering onder leiding van den heer J. Hop. voornamelijk ter bespre king van de a.s. jaarvergadering. Verschil lende vereenigings-vertegenwoordigers wa ren niet aanwezig. Vastgesteld werden de jaarverslagen van secretaris, penningmeester en T. C. Van het bestuur treden af de heeren K. van Opijnen en J. Bart, van de T. C- de heeren P. Dijk stra en D. Beets. Ingekomen was een beaan- Een dagelijksche Kindervertelling. Dag, lieve Dicky, zegt vader. Let op je stuur. hoor. Anders kernen er stukken van- Dag, schat van een Dirkje, zegt moeder. Zal je iederen avond krulletjes in je haar zetten, anders wordt het zoo'n warbos. Dag, dag. dag.... Tot weerziens, hoor. Toet. toet. toet.De auto vertrektDag, Moczepoes, roept Dirkje- Dag. Pa..., Ga maar gauw in huis, hoor, anders vat u kou.... ken van de heeren T. Dekker en G. Borkent als T. C. lid. Als bestuurscandidaten voor de functie van Bondsafgevaardigde K. N. G. V. werden gekozen de heeren K. van Opijnen en B- J. Wieland Los. De jaarvergadering van den kring zal worden gehouden op Zaterdagavond 21 De cember in Haarlem. Door het Bondsbestuur K. N. G. V. bleek 't nieuwe kring-reglement te zijn goedgekeurd. Het verslag van de kas-commissie, be staande uit mej. A. C. de Vries (Zandvoort) en de heeren A. K. P. Vring (Haarlem) en Th. Bank (IJmuiden) luidde gunstig. De T. C. ontvouwde haar ontwerp-pro- gramma voor 1930. Bepaalde voorstellen van aangesloten ver eenigingen waren niet ingekomen. Wel was door het Bondsbestuur de meening van den kring gevraagd over de enkelvoudige in deeling. Door 't late uur konden niet alle ingekomen stukken worden behandeld. V aardigheid sproeven. Onder leiding van den heer T. Dekker, die bijgestaan werd door de heeren J. Berre- voets, P. Dijkstra en W- H. Verkes, werd Dinsdagavond in de gymnastiekzaal van het Gemeentelijk Lyceum het gymnastisch ge deelte van de vaardigheidsproeven K. N. G. V. afgenomen voor turnsters en turners uit den Kennemer Turnkring. Oorspronkelijk hadden zich voor deze proeven 46 dames en 8 heeren aangemeld. O-a. door ongunstigen uitslag in het athle- tisch gedeelte, in September gehouden, wa ren deze aantallen nu sterk verminderd, zoo dat aan het gymnastisch gedeelte slechts 22 dames en 2 heeren deelnamen. Ofschoon verschillende dames bekwaam genoeg zijn voor den len graad, kwamen allen bene vens de heeren uit in den 2en graad. In totaal voor het athletisch en gymnastisch gedeelte samen slaagden slechts 16 dames en 1 heer, zoodat ook dit jaar de proeven nog geen succes zijn geweest, ondanks de vele bemoeiingen in deze van den Kennemer Turnkring. De dames hadden te verwerken een stok- oefening op de plaats, een vrije oefening van de plaats, een boksprong, en een oefe ning aan brug. paard, evenwichtsLat, ringen, horizontale ladder en klimpalen. Voor de heeren waren bestemd een staafoefening, een boksprong. gewichtheffen, en een oefe ning aan rek, brug, paard, ringen en klim- touwen. De voorzitter van den kring, de heer J- Hop, bracht dank aan Concordia voor het afstaan van de zaal en deelde de totaal-uit slagen mede, welke als volgt luiden. Bato te Haarlem geslaagd de dames A. Bakker, C de Liefde en R. Verwer (1 turnster afgewe zen)Concordia te Haarlem geslaagd de da mes J. de Bruin, T. Kaptein. T. van Halst. G. C. van Huizen. S. de Bruin, A. C. Wielart, J. Hoebe en S. Stuy (geen turnster afgewe zen); Gratia te IJmuiden-Oost geslaagd de dames C. Wit en J. Heyiigers (4 turnsters afgewezen); Turnlust te Beverwijk geslaagd de dames A. Hoogland. G. Romeijn en A. Wa genaar (1 turnster afgewezen) en de heer R. Gerssen. HENGELEN. IIAARL.HENGELAARSBOND. De Haarlemsche Hengelaarsbond hield Zondag een kaswedstrijd op baars in het door haar gepachte water der ringvaart. De vangst viel niet mede. De volgende prijzen werden behaald: le prijs M. Diest, 2e Pe ters, 3e Terol, 4e Veldt, 5e Loerakker, 6e J. H. Loerakker, 7e Giesbert, 8e Baas. 9e Oud, 10e Rijbroek. He Werf, 12e Smal. 13e Klein, 14e Oud. 15e Kaal, 16e De Vries, 17e v. Stade, 18e Thuis. De prijzen werden door den voorzitter den heer Loerakker in het clubgebouw uitgereikt. SCHEEPVAARTBERICHTEN Alkmaar 3 Dec. v. Curragao naar Rotter dam. Amstelland p 4 Dec- 2 u. Madeira, Amster dam n. Z.-Amerika. Aludra 2 Dec. te Montevideo, Rotterdam n. Buenos Aires. Alphard 1 Dec. te Antwerpen, Rotterdam n. Buenos Aires. Bameveld 2 Dec. v. Mollendo naar Arica. Blommersdijk 3 Dec. te Batavia van New York. Bovenkerk 4 Dec. van Rotterdam naar Hamburg- Bandoeng p. 4 Dec. 5 u. Southampton Sea v. Rotterdam. Bilderdijk p. 3 Dec. Scilly, Boston naar Rotterdam. Dinteldijk 3 Dec. te Liverpool, Pacifickust n. Rotterdam. Djambi 3 Dec. 24 u. van Port Said naar Rotterdam. Delfland 3 Dec. te Vancouver van Rotter dam. Eemland 3 Dec. 12 u. te Santos, Amsterdam n. Zuid-Amerika. Gelria 2 Dec. 17 u. te Buenos Aires, van Amsterdam. Grotius 3 Dec. van Port Said, Java naar Amsterdam. Glamorganshire 4 Dec. te Rotterdam van de Pacifickust l.v. Hamburg. Hoogkerk 4 Dec. te Suez, Kurrachee naar Rotterdam. Insulinde p. 4 Dec. 10 u. Ouessant, Batavia n. Rotterdam 6 Dec. 7 u. verw. Kota Radja 4 Dcc. 8 u. te Belawan van Rotterdam. Karimoen p. 3 Dec. Perim, New York naar Java. Kota Gede p. 4 Dec. 9 u. Kaap del Armi, Java n. Rotterdam. Laertes 2 Dec. v. Padang, Batavia naar Amsterdam. Maaskerk p. 3 Dec. Ouessant. Amsterdam n. Z.-Amerika. Nieuw Zeeland 2 Dec. van Brisbane naar Sydney. Noorderdijk 2 Dec. 22 u. 10 m. 700 mijl W. van Scilly Ell., Rotterdam n. Boston. Patria 4 Dec. van Batavia naar Rotterdam. P. C. Hooft 3 Dec. te Port- Said, Amsterdam n. Java. Rotti p. 3 Dec. Ouessant, Batavia naar Am sterdam. Rietfontein 3 Dec. van Kaapstad, Beira n. Rotterdam. Stadsdijk p. 3 Dec. Kaap Guardaful, Rotter dam n. Calcutta. Spaarndam 4 Dec. te Rotterdam van Tampico. Sitoebondo 3 Dec. 18 u. van Hamburg n. Rotterdam. Texel 4 Dec. 7 u. te Marseille, Batavia n. Rotterdam. Thuban 3 Dec. van Santos, Rotterdam n. Buenos Aires. Triton 2 Dec. v. Domingo n. Guestemala. Vechtdijk 3 Dec. van Madras, Rotterdam n. Calcutta. Venezuela 30 Nov. te Barbados, van Am sterdam. Zeelandia 3 Dec. van Rio Janeiro, Zuld- Amerika n. Amsterdam. Bandoeng p. 4 Dec. 10 u. Dover, Rotterdam n. Java. Samarinda p. 4 Dec. 11 u. Ouessant, Hamburg n. Java. Ternate p. 4 Dec. 5 u. Finisterre, Java n. Rotterdam via Londen. RADIO - PROGRAMMA VRIJDAG 6 DECEMBER HILVERSUM, 1071 M. (van 12.00—6.00 n.m. 298 M.) 10.Morgenwijding. 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 205 Uitzending voor scholen. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.00 Maak- het-zeif cursus. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Vraaggesprek met Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude over de Amsterdam-Rijn ver binding. 5.30 Concert door het AVRO-Kwar tet. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.45 Spaansc-h voor beginners. 7-15 Radiocursus vanwege het Onderwijsfonds voor de Binnenvaart. 8.01 Gramofoonmuziek. 9.Concert door het Omroeporkest. 10.05 Persber. Na afloop van het concert: Gramofoonmuziek. 12.— Slui ting. HUIZEN, 1875 M. 10.30 NCRV. Ziekendienst. 11.— NCRV. Zic- kenhalfuurtje. 11.30 Godsdienstig halfuurtje KRO. 12.15 KRO. Concert door KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmuziek. 2 30 Schooluitzending 4.NCRV. Gramofoonmuziek. 5.NCRV. Concert door Trio. 6.40 KRO. Tuinbouw- praatje. 7.KRO. Cursus schriftverbetering. 7.35 VPRO. Persber. 7.40 VPRO. Lezing over: ..Laatste avond". 8.15 VPRO. Concert door Strijkkwartet. 8.50 VPRO. Lezing over: Het Protestantisme in de 19e eeuw". 9.30 VPRO. Voortzetting concert. 10.Voordracht 10.20 VPRO. Voortzetting concert. DAVENTRY, 1554.4 M. 10.35. Morgenwijding. 1105 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert A. Nifcsl (cello) R. Sweetland (piano). 12.50 Orgelcon cert. 1.20 Gramofoonmuziek. 2.50 School ui tz. 3.20 Lezing. 3.45 Lezing. 4.05 Tooneelultz. voor scholen. 4.50 Orkestconcert. 5 35 Kinderuur tje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recitaL 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8-05 Concert. E. Childs en V. Maurice. 8.20 Symphonie Concert. Etiles-Allen (zang), Symphonic orkest. 9.25 Nieuwsber. 9.40 Voort zetting Concert. 10.20 Berichten. 10.25 Lezing 10.40 Verrassing. 10.55 Dansmuziek. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO PARIS" 1725 M. 12 20 Gramofoonmuziek. 4.05 Concert. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 905 „Prins Igor" van Borodin. Orkest, koor en solisten. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. muziek. 11.30 Gramofoonmuziek- 12.25 Concert. Orkest, sopraan en tenor. 4.50 Orkestconcert. 7.50 „Alkestis". Koor en orkest Daarna tot 11.20 Orkestconcert. KALUNDBORG 1153 M. 11.20 Orkestccmcert. 2Concert. Orkest en viool. 4.Kinderuurtje. 5.10 Declamatie 7.20 Orkest en tooneeluitzending. ..Erasmus Montanus" Blijspel in 5 bedrijven van Ludvig Holberg. 9.15 Orkestconcert. 10.05 Cabaret uitzending. BRUSSEL 508.5 M. 5-20 Kamermuziek door trio. 6.55 Gramo foonmuziek. 8.35 Concert. ZEESEN, 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Le zingen. 3-50 Concert uit Leipzig. 4.50 Lezin gen. 7.20 Concert. Schossgeige, cither en gui taar. 7.50 „Alkestis" Her-uitz. van Munchen. Koor. orkest en spreker. 9.50 Concert. Or kest en sopraan.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7