BU1TENLANDSCH OVERZICHT STOPPAGE Vergadering HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 6 DECEMBER 1929 EEN MEMORANDUM VAN SCHACHT. Een stem die verstaan zal worden! GEEN HUGENBERGIAANSCHE ONZIN. Maar kalmeberedeneerde uiteenzet tingen en bezwaren inzake het Young- plan. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. De Rijksbank-president dr. Schacht, heeft tan (ie betrokken autoriteiten een memoran dum in zake het Young-plan doen toekomen, waarin hij verklaart, dat men onmogelijk &n blijven toezien, hoe de bedoelingen van het Young-plan worden gewijzigd en de kans dat het plan zal slagen, in gevaar wordt gebracht. Hij herinnert er aan, dat de Duit- sche deskundigen niet hebben erkend, dat de cijfers van het Young-plan binnen Duitsch- lands betalingscapaciteit vallen, zoodat de verantwoordelijkheid hiervoor rust op de des kundigen der crediteuren. Worden er echter nieuwe offers gevraagd, die ver boven het Young-plan uitgaan, dan wordt die verant woordelijkheid nog zwaarder. Door het eischen dezer offers, zoo zegt hij, gedragen de buiten- landsche regeeringen zich in strijd met de samenwerking, waartoe zij door het plan wor den verplicht Er bestaat echter voor Duitsch- land geenerlei aanleiding, deze offers te brengen, zonder dat contra-prestaties wor den geëischt. Het memorandum zet voorts uiteen, in welke opzichten nieuwe offers worden verlangd. Zoo moet Duitschland afstand doen van het overschot van 400 millioen Mk., veroorzaakt door het samenvallen van het Dawes-plan met het Young-plan. De onbeschermde annuïteiten voor de eerste jaren zouden verhoogd moeten worden. Duitschland moet afstand doen van rond 300 millioen uit de opbrengst der geliquideerde Duitsche eigen dommen. Het moet afzien van zeer hooge vorderingen op Polen. Tegenover dit alles, dat te zamen een milliardenbedrag vertegen woordigt, staat geen noemenswaardige com pensatie. In het derde deel va.n het memorandum doelt dr. Schacht op de bepaling in het Young-plan, dat tegenover elke Duitsche con cessie ook een concessie der tegenpartij moet staan. Eischt de regeering dat niet, dan gaat verder dan de Duitsche deskundigen heb ben gewild. Het vierde deel van het memorandum zet uiteen, dat sinds de onderteekening van het Young-plan nog niets gedaan is ter bevor dering var de Duitsche productie of voor het ordenen d Duitsche openbare financiën. De vermindering van reparatielasten welke het plan zal medebrengen, is reeds lang verdis conteerd. In het vijfde deel betoogt dr. Schacht, dat de regeeringen door haar eigenbelang op den voorgrond te stellen, het vredeswerk, dat de opstellers van het Young-plan op het oog hadden, in gevaar brengen. Schacht weigert voor het inwerkingtreden van het plan ver antwoordelijk te worden gesteld, wanneer men het doel van het plan op deze wijze blijft miskennen. Niemand zal ontkennen, dat deze meenings- titing van het grootste gewicht is. De ge moederen die door Hugenberg in onrust waren gébracht, zijn ternauwernood voor zoover liet het buitenland betreft gekalmeerd of ir laat zich een stem hooren die heel wat meer gezag heeft dan die van Hugenberg. De weldenkende massa kan een man als 'Hugenberg niet au serieux nemen. Iemand als Schacht echter verdient verstaan en begre pen ie worden. Zijn memorandum zal zonder twijfel In druk maken in Frankrijk, Engeland en Ameri ka. Over Hugenberg's zielige pogingen haalt men de schouders op; temeer nu gebleken is dat het Duitsche volk „er niet aan wil" en dat de Duitsch-Nationale Partij zich een crisis op de hals heeft gehaald. Inmiddels vernemen wij uit Berlijn, dat de rijksregeering zich heden in een kabinetszit- 'ting bezighouden zal met het memorandum yan dr. Schacht inzake het Younplan, ten einde haar houding te dien opzichte te be dden. L. A. Het Italiaansche Kon. echtpaar bij den Paus. ROME. 5 Dec. (Wolff). Het Italiaansche koninklijke echtpaar heeft bij stralende zonneschijn zijn bezoek aan het Vaticaan gebracht, waarmee de verzoening van het Huis Savoye met den Paus voor het oog van de geheele wereld bekrachtigd is. Het plein voor de Pieterskerk was geheel afgezet door Pauselijke gardisten en gendar mes, terwijl aan de grens van de Vaticaan se stad Palatijnsche garden de eerewacht Normen. Het Koninklijk paar werd door mgr. Hcrgoncini Duca ontvangen en onmiddellijk in het vertrek van den Paus geleid. Het bezoek heeft twintig minuten ge vuurd. De Paus begeleidde zijn gasten tot de jdcur van de audiëntiezaal, waarna deze een rort bezoek brachten aan den Kardinaal- Staatssecretaris, bij wien de voorstelling der ^derzijdsche hoogwaardigheidsbekleeders geschiedde. Hierop volgde het bezoek aan den St. Pie ter, waar de koning en de koningin eerst in te Sacramentskapel neerknielden en vervel ens het graf van den heiligen Petrus be kochten, waar zij werden ontvangen door «rdmaal Merry del Val, omgeven door het domkapittel van den St. Pieter. Het koninklijk paar was precies te elf uur «ij den Paus binnengetreden en verliet den f5. Pieter weer om i2 uur 20. Bij het ver aten van de kerk presenteerden de Pause- ujke en de Italiaansche troepen het geweer 'v speelden de muziekkorpsen de pauselijke fymnen en den Italiaanschen Konings- patsch. He Italiaansche troepen, die tot den En- Rlsburg opgesteld stonden, hebben na af top een marsch door de stad gemaakt en «ft op het plein voor het Quirinaal ontbon- &n, Over het bezoek van het Italiaansche ko ningspaar aan den paus worden de volgende bijzonderheden medegedeeld: De gouverneur van de Vaticaanstad ver klaarde bij de begroeting der hooge gasten, dat dit bezoek de bekroning beteekent van een zeer gelukkige ontwikkeling en de beste vooruit-zichten opent voor de toekomst. In den loop der autdiëntie overhandigde de paus aan den koning in een kastje van kostbaar hout, een in leer gebonden boek werk in vier deelen, dat versierd is met de wapens van het huis van Savoye en tot titel heeft „Beschrijving en afbeeldingen van de gedenkpenningen van het Vaticaan". Verder overhandigde de paus den koning een leeren étui met drie groote medailles in goud, zilver en brons ter herinnering aan het achtste jaar van het pontificaat van Pius XI. De koningin kreeg van den paus een mozaiek, voorstel lend een Madonna van Rafael, en voort-s een gouden rozenkrans met kostbare steenen. De koning en de koningin hebben zich bij hun terugkeer op het Quirinaal ten zeerste ingenomen verklaard met de hartelijke ont vangst, aldus de Tel. die hun ten deel is ge vallen. Ook de paus moet zijn tevredenheid hebben betuigd over het bezoek. Toen de koninklijke stoet van het Vaticaan wegreed, verscheen de kerkvorst voor een. der ramen om den stoet gade te slaan. De staking te Athene begonnen ATHENE, 5 Dec. (VU>.) De in de Griek- scbe hoofdstad aangekondigde verkeerssta- king is thans begonnen. De regeering heeft omvangrijke veiligheidsmaatregelen getroffen; zoo is er o.m. een samenscholingsverbod uit gevaardigd, terwijl er een sterke politiemacht geconcentreerd is- De regeering schijnt zich tegen de dreigende algemeene staking volko men opgewassen te achten. Uit Saloniki worden ernstige botsingen tus- schen politie en studenten geméld. Aan beide kanten werden tot dusverre 23 personen deels zwaar, deels licht gewond. De oorzaak dezer studentenrelletjes schijnt gezocht te moeten worden in universiteitskwesties van meer in ternen aard. De Raad van den Volkenbond bijeengeroepen. GENèVE, 5 Dec. (V.D.) De tegenwoordige voorzitter van den Raad van den Volkenbond de Perzische Ambassadeur te Angora Furugr Khan, heeft, naar het Secretariaat-Generaal van den Volkenbond officieel mededeelt, den Raad definitief tegen 13 Januari a.s. te Genève bijeengeroepen. Verklaringen van Litwinow. MOSKOU, 4 Dec. (W. B.) Volkscommis saris Litwinow heeft in het Centraal Execu tief Comité der U. S. S. R., rapport uitge bracht nopens den internationalen toestand. Hij verklaarde, dat de Unie op weg was naar een duurzame regeling van het con- fledt betreffende den Oost-Chineesehen spoorweg. Van het standpunt, dat de Sovjet- regeering van het begin af aan heeft ingeno men, zal zij zich door geen diplomatieken stap laten afbrengen. Litwinow constateer de met voldoening het feit van de hervat ting der normale betrekkingen met Groot- Brittannië. Inzake de propagandaquaestie heeft de Sovjetregeering er in t-oegestemd met de Britsche regeering verplichtingen uit te wisselen, welke reeds in het verdrag van 1924 geformuleerd zijn geweest. Na er op te hebben gewezen, dat de U. S. S. R. onafgebro ken vriendschappelijke betrekkingen met Duitschland onderhoudt, verklaarde spr., dat het laatste jaar nieuwe bewijzen heeft op geleverd, dat er in Duitschland groepen en organisaties bestaan, die tegen de Sovjet ge richte doeleinden nastreven. Litwinow kenschetste vervolgens de be trekkingen met de andere mogendheden als correct. Met Turkije blijft een volkomen vriend schap bestaan en binnenkort zal Karachan naar Angora gaan om persoonlijk uiting te geven aan de onveranderd vriendschappelij ke gezindheid der Unie jegens Turkije. Aan het slot van zijn rapport betoogde Litwinow, dat ofschoon de algemeene inter nationale toestand, wat de U. S. S. R. betreft, is verbeterd, men nochtans niet kan aanne men, dat haar veiligheid van buiten is ge waarborgd. Nederland en de dreigende toestand in 't Oosten. WASHINGTON, 5 Dec. Nederland, Mexi co en Cuba hebben aan het Amerikaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken doen weten, dat zij Stimson's stap in verband- met liet Russisch-Chineesch geschil goedkeuren. Vernomen wordt, dat een officieel ant woord van de Ver. Staten op de Russische nota overwogen wordt. (Reuter). Naar aan de Tel uit Den Haag wordt ge meld, is op het Departement van Buiten landsche Zaken „niets bekend van een stap, die door de Nederlandsche regeering zou zijn gedaan bij de Amerikaansche in verband met het Russisch-Chineesche geschil". OMZIE. GROEMTUES DIM5DAG DONDERDAG ZATERDAG STNAGOGEDIENSTEN. Ned. IsrëL Gemeente. Sabbath: Vrijdagavonddienst bij den Ingang te 3.30 uur. Ochtenddienst te S.15 uur. Middagdienst te 1 uur. Avonddienst te 4.38 uur. Werkdagen: Ochtenddiensten te 7 uur. Zon dag te 7.30 uur. Avonddiensten te 7.45 uur. Talmoed Torah: Sabbath te 12 uur. Werkdagen: 's avonds te 7.15 uur. Zondag avond te 7 uur. De diensten op de werkdagen, alsmede Talmoed Torah, worden verricht in het Ge meentegebouw Lange Wijngaardstraat 14. De overige diensten vinden plaats ter Synagoge Lange Begijnestraat 11. DE 6-JARIGE OPLEIDINGSSCHOOL. Wij namen dezer dagen uit „Haarlem's Onderwijs", het orgaan van den Bond van Nederlandsche onderwijzers, een gedeelte over van een beschouwing en becijfering over de 6-jarige opleidingsschool. Ter aanvulling deelen wij nog mede, dat niet in de le klasse H.B.S. in 4 jaar 140 kin deren doubleerden, maar dat dit het geval was in de 6e klasse van de opleidingsschool, dus vóór de kinderen naar het M.O. gingen! Het Haagsche rapport-Verdenius kwam niet tot een getal van 25 pet. dat met een 6- jarige opleiding kon volstaan, maar tot een cijfer van 35 pet. Het pet. 6-jarig opgeleiden van 47.62 is volgens „Haarlem's Onderwijs" slechts schijn, inderdaad zal het percentage van Haarlem niet boven het Haagsche van 35 uitgaan, om dat de leerlingen die vóór de 6de klasse dou bleerden moesten worden afgetrokken. De strekking van het artikel van „Haar lem's Onderwijs was, zooals trouwens uit ons uittreksel al bleek, geen andere dan te be- toogen, dat 6-jarige opleidingsschool, die slechts een minderheid van haar leerlingen in 6 jaar klaar maakt voor het M O. een on houdbaar instituut is. VERKEERSONGELUKKEN. Te Haarlem De 87-jarige verpleegde H. V. uit het Dia coniehuis stak Donderdagmiddag de Jans straat over zonder op-het verkeer te letten. Juist naderde een auto, waarvan de bestuur der meende, dat de oude man op zijn signaal nog wel bijtijds op zij zou gaan. Dit gebeurde evenwel niet, omdat de man een beetje doof is. Hij werd aangereden, met het gevolg dat hij zijn linkerschouder bezeerde en een wond aan het hoofd kreeg. Zijn toestand was ech ter niet ernstig. Door leden van den Onge- vallendienst werd hij in het Diaconiehuis verbonden. MAANDBLAD „JACOB VAN LENNEP". Wij ontvingen het December-nummer van het Maandblad der Kon. Erk. Tooneelver- eeniging „Jacob van Lehnep". Het vermeldt het programma voor het tweede halfjaar van het seizoen 19291930, nl. in Januari een openingsfeestavond met medewerking van eerste klas artist-en en het Accordeongezelschap „The Happy Band", in Februari: gecostumeerd kinderbal (na af loop bal voor de leden); tooneelvoorst-elling iri. den Schouwburg aan den Jansweg, ge volgd door bal; in Maart: bal-masqué en nog ëen gezellige bijeenkomst in de feestzaal van den H. K. B. en tenslotte in April: een voorstelling in den Schouwburg aan den Jansweg (jubileumavond van een der dames werkende leden). Dinsdag 17 December a.s. wordt in den Schouwburg aan den Jansweg opgevoerd: „Het Halssnoer", detectivespel in drie bedrij ven. In studie is: „De Blijspelfirma", blijspel in drie bedrijven van Walther en Stein. In dit nummer deelt H. T. nog het een en ander mede bétreffende tooneclcommissie- werk. „DE DRUIVENTROS". De firma P. Cohen en Zonen, een wijnhan del. die op verschillende plaatsen in den lande filialen heeft, opent er Zaterdag ook een te Haarlem, Kleine Houtstraat 47. In een ruim pand gaat de firma daar verkoopen flesschen wijn, limonade, likeuren en andere alcohol houdende en alcoholvrije dranken, behalve sterke drank. Zoowel Rijnwijn als Fransche-, Spaansche- als Kaapsche wijn zal er te krij gen zijn. De winkel heet „De Druiventros' en wij vertrouwen,, dat deze naam weldra te Haarlem een goeden klank zal hebben. RIJVLAK VAN DE NASSAUBRUG GEREED GEKOMEN. Het asphalt-dek op de verlaagde Nassaubrug is gereed gekomen. Wie zich de bultige kelen herinnert van de oude gebochelde brug ziet met genoegen dit- effen rij vlak. De Noordelijke oprit is nog niet onderhanden genomen, aan de Zuidelijke wordt hard gewerkt. De verlaagde Nassaubrug zal een groote ver betering zijn, het is slechts jammer, dat zij niet tevens verbreed kon worden. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Bureau van politie Smedestraat, collier, klnderschocntje tasch met inhoud: Boerwinkel, Schoterweg 3a, lap flanel; Verhailen, Kruistochtstraat 9. pakje foto's; Antonisse, pa. Kramer, Gasthuissingel 26 rood, kleedje: Kennel Fauna, grijs-witte kat en zwart-witte kat; Zwitser, Rollandstraat 73, zakmes; Darastra IJdijk 75, portemonnaie met inhoud; OU denburg. Oranjeboomstraat 167, idem; Vroom en Dreesmann, K. Verestraat, rij wielbelast ingmërken; Lindt, Dennestraat 16. rijwielbelastingmerk; Hoogeveen, Breestraat 20, rijwiel; Pieters. Hugo de Vriespleïn 8. Heemstede, geld; de Vries, Prinsen Bolwerk 26, geld; v. Berg, Hagestraat 24 rood, kin derschortje; v. Wieringen, Zijlweg 119, schroevendraaier: Voeteling, Korte Dijk 3 rood, sleutels; Reynders, Rozenhagenplein 11, sierspeld; Kaasenbrood, Zuid-Brouwers straat 19, tompouce (voor kind); v. d. Put ten, Binnenpad 5, Bloemendaal, vaarboom. VERDUISTERING VAN f C000? De directeur van een te Utrecht gevestig de N.V. heeft aangifte gedaan van vermoe delijke verduistering van 6000 ten nadeele van het bedrijf. In verband hiermede is de oud-directeur dezer N.V. door den Commis saris van Politie verhoord. Het verhoor heeft tot heden geen resultaat opgeleverd. .EEN ZAK MET f 500 VERDWENEN. Drie Amsterdamsche kantoorbedienden kregen gisteren de opdracht eenige zakken met geld per taxi te vervoeren. Maar toen deze tocht- volbracht was en men op het kan toor aan het natellen ging. bleek één zak met f 500 er in te ontbreken. De drie kantoorbe dienden, die dus al heel slecht hadden op gelet, verdachten den taxi-chauffeur ervan den zak met geld verduisterd te hebbenMaar de politie kon niets ten nadeele van den chauffeur vinden, zoodat de verdwijning van het geld nog een mysterie is, schrijft het Hbld. Vereeniglngs-D ru kwe rk Handels-Drukwerk Familie-Drukwerk Massa-Oplagen Periodieken IDRUKKERIJ1 LOURENS COSTER IHAARLEM Uitsluitend goed verzorgd druk werk. Op den tijd die wfj beloven. Tegen billijke prijzen. VOETBAL HAARLEM—D. F. C. De voor as. Zondag vastgestelde competi tiewedstrijd HaarlemD.F.C. is uitgesteld. PERSDELICT. Naar wij vernemen heeft het bestuur van V.S.V. besloten, een aanklacht tegen de redactie van het Dagblad „Het Volk" in te dienen, omdat volgens dit bestuur beleeüi- gende uitdrukkingen gebezigd zijn in het ver slag van den wedstrijd V-S.V.R.C.H. EINDHOVEN—V.S.V. VjS.V. speelt Zondag met het volgend elftal tegen Eindhoven: Van der Wint, v. d. Pieterman, v. d. Griendt, Jac. Wey, Heyennan, Demmers, Koning, Wolf, De Koning, Schippers. Hiilekamp. KORFBAL DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. Aan den Middenweg ontvangt Haarlem I Zondagmiddag het Amsterdamsche Sportief. Thuisspelende kan voor de Haarlemmers een niet onbelangrijk voordeel worden, wat ze zeker tegen Sportief hoog noodig hebben. Sport VereentZilvermeeuwen te Sant poort wordt zeker een spannende krijg, waarin de partijen elkaar weinig toe zullen geven. Animo heeft, gelet op de „animo" waarmee den laatsten gespeeld wordt, geen slechte kans DJD.V. n minstens een puntje afhandig te maken. HET H.K.B.-PROGRAMMA. In de eerste klasse zijn vastgesteld Haar lem 3—K.V. I. Het zal de thuisclub niet ge makkelijk zijn K.V. I te overwinnen. Een ge lijk spel ligt o.i. voor de hand. Advendo II gaat naai' IJmuiden om Zil vermeeuwen II op te zoeken. We geven den Haarlemmers de beste kansen. Voor de tweede klasse wordt gespeeld door: T. H. B- ID. S. V. H K. V. n—Animo n S. V. nOns Genoegen. 3e klasse: Oosterkwartier—Voorwaarts II. Animo HIT. H. B. n. DAMMEN. HOOFDKLASSE-COMPETITIE NED. DAMBOND. Het programma voor de volgende week be vat een zeer belangrijken wedstrijd, die voor de bezetting van de eerste plaats wel van be- slisscnden invloed zal zijn. Maandagavond a.s- zal namelijk te Amster dam de ontmoeting plaatsvinden tusschen de leiders, de Damvereeniging „Gezellig Samen- zij u" en de „Haarlemsche Damclub". Eerst genoemde heeft tot nu toe alle wedstrijden gewonnen, de „Haarlemsche Damclub" daaren tegen boekte in de afgeloopen week een zeer onverwachte nederlaag tegen de Damclub „Zaandam", nadat zy alie Yorige wedstrijden glansrijk gewonnen had. De Haarlemmers moeten dus Maandagavond as. van „G. S." winnen, willen zy nog kans maken op het kampioenschap. De „Haarlemsche Damclub" II trekt Woens dagavond naar Amsterdam o:n haar laatsten wedstrijd te spelen tegen „D.O.S." Een overwinning voor ,X>.OjS." ligt t meest in de lijn der verwachtingen. HOCKEY NED. HOCKEY. EN BANDYBOND. OVERZICHT. M.H.C. heeft het Zondag in Bussum niet kunnen bolwerken, Van Oort zag zich twee maal gepasseerd, waartegenover Hubrecht slechts één doelpunt voor M.H.C. wist te stellen. Zoodoende ls M.H.C. weer een ernsti ge candidaat voor do laatste plaats; voorloo- pig is er niet veel kans, dat de positie van de Musschen er beter op zal worden. Zondag spelen de M. H. C.'ers in Den Haag tegen H. D. M., dat ondanks het verlies van ir. An kerman toch een ernstige pretendent voor de eerste plaats is. De Haagsche voorhoede met Van Voorst van Beest en Tinbergen zal er zeker wel in slagen om Van Oort ecnigc ma len te passeeren en of M. H. C. daar een doelpunt tegenover zal weten te stellen, Ls een groote vraag. We vermoeden dan ook een flinke HD.M.-zege. Bloemendaal is vrij. In de tweede klasse is te Bloemendaal vastgesteld de strijd tusschen no. 1 en no. 2. Zal Bloemendaal 2 een eind maken aan het ongeslagen record van Victoria I? Een gelijk spel moeten de oranjehemden kunnen behalen en daar houden wc het dan ook op. M. H. C. 2 dat toch niet zoo bar sterk blijkt, zal tegen I-I.O.C. 2 in Den Haag wel weer een flinke overwinning behalen. In de derde klasse de derby Bloemendaal 3H.B.S. Oogenschljnlijk lijkt dit een ze kere HJBB.-zege, maar toch zal H.B.S. de overwinning heusch niet cadeau krijgen. De wedstrijden Bloemendaal 3H3.S. zijn al tijd zeer spannend en ook nu zal dat wel niet anders zijn. We voorspellen een kleine H.B.S. zege of een gelijk speL WIELRIJDEN DE „ZESDAAGSCIIE" VAN KEULEN. Uit Keulen: Hoewel Pijnenburg en Osz- mella schitterend rijden en punt- op punt vergaren, is hun achterstand van drie ronden op de leiders schijnbaar te groot. De stand na 120 uur rijden is als volgt: 1. GoossensDeneef 111 punten, a. Op een ronde. 2. Murtgen—Goebel 211 punten. 3. Charlier—Duray 125 punten. 4. Dom-Mac- zynski 47 punten. Op twee ronden: 5. Fran kensteinDederlchs 192 punten. 6. Tonanl Dinale 185 punten; 7. Kruger—Funda 88 punten. 8. MietheSohorn 57 punten. Op drie ronden: PijnenburgOszmclla 355 punten. 10 Joksch—-Stiibecke 77 punten. Op vier ronden: 11. Damm-Muller 31 punten. Vreemd geld en chèques Medegaf eeld door do Rotterdnmiche Banlcvereaa VRIJDAG 6 DECEMBER 1929 Koersen tot hedenmiddag 12 uur BILJETTEN Berlijn 50.20 59.40 Parijs 9.70 9.85 Belga 34-40 —14.90 New York1.46 J.49 Londen 12.07 —12.12 CHEQUES Berlijn 59.28 —50.38 Parijs 9 71 9.81 Brussel 34.60 —34.75 ZQrich 48.12 —48 22 Londen 12.09 ll.lOtf Rome 12.93 —11.03 Madrid geen noteeringen Weenen 34.80 —34.95 New-York (Cable)2.47*i- 1.48 Kopenhagen 56.40 —66.55 Oslo 66.35 -66.50 Stockholm 66.70 -66.85 Praag 7.30 7.40 In plaats van kaarten Verloofd: MARIE MISSET en WILLEM SCHOLTEN Haarlem, 6 Dec- Karei van Mandei-straat 91- Ja cob ij nestra at 31 De Heer en Mevrouw JONGKIND—AVIS geven kennis van de geboorte van hunnen Zoon JAN SIMON GERARD US Haarlem, 4 December 1929 Schotersingel 117 In plaats van kaarten Heden overleed plotseling onze beste Man Vader, Be huwd- en Grootvader PIETER LEEUWENKAMP in den ouderdom van bijna 80 jaar. Haarlem. 5 December 1929 Westergracht 31 rood. Uit aller naam: C. M. LEEUWENKAMP VAN BAAREN Na een smartelijk lijden van enkele weken is in haar Heere en Heiland ontslapen onze geliefde Moeder, Be huwd-, Groot- en Over grootmoeder, Mevr. de Wed. C. A. GEHRELS geb. ANTJE KORT In den ouderdom van 81 jaar; Vijf hulzen: J. C. GEHRELS A. M. GEHRELS— ROELOFFS Hoofddorp: M. J. KNTBBE GEHRELS J. KNTBBE Haarlem: Wed. A. A. v. d. WAL- GEHRELS Halfweg: J. F. GEHRELS W. GEHRELS-v. BAREN Huizen: Wed. C. GEHRELS— WINCKEL Klein- en Achter kleinkinderen. Haarlem. 5 Dec. 1929 Bloemiiofstraat 9. De teraardebestelling zal D. v. plaats hebben a.s. Maandag Dec. te 2-30 ure te Hoofddorp. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden onze ge liefde Man, Vader, Behuwd zoon. Broeder, Bchuwd- broeder en Oom, de Heer ARNOUD, DANIEL LINDEMAN in den ouderdom van ruim 39 Jaren. Uit aller naam: Wed. A. H. LINDEMAN VAN IïEMERT Haarlem, 5 Dec. 1929 Nieuwe Kruisstraat 9 Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven De begrafenis zal plaats hebben op Maandag 9 Dec. op de Begraafplaats Kle verlaan te 10.45. van ilcn Gemeenteraad v. Haarlem op Woensdag 11 December 1929» des namiddags ten 1-30 ure, 7.00 noodig voort te 7.clten des avonds ten 8 ure, jn dc Statenzaal .(Prinsenhof)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3