C.O.V. De Stads-Liïlikerd. the Messiah" UIT DE OMSTREKEN op Donderdag en Vrijdag (de Messias) van Handel SPORT EN SPEL HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 11 DECEMBER 1929 Stoute plannen eens lezers. Een lezer de heer J. F. N. heeft voor ons het volgende stuk geschreven en geïllustreerd Daar staat hij nu op het terrein van de gasfabriek, hoog en breed en zwart en be derft zooals men zegt het silhouet van Haarlem! Een hoekige kerel en toch ook weer een ronde vent. Want in doorsnee vertoont zijn lichaam een regelmatigen 18 of 20-hoek; ik weet zelf niet precies, hoeveel zijden ik geteld heb; 'maar zoo in zijn geheel gezien, kan hij ,best voor rond doorgaan. En dezen zwartjan wil men nu opknappen en een aluminium tintje geven, dat hem „met onze atmosfeer doet samensmelten". 't Zal moeilijk gaan, 't samensmelten, meen ik want het opschilderen is geen kunstwerk! Volgens den directeur van het gasbedrijf staan de verfpotten al klaar! Me dunkt, 't zullen wel vaten zijn, want zoo ruw berekend is het oppervlak van onze stadslillikerd 5 a 6 duizend vierkanten meter en dan doet men piet veel met een kilo verf. Maar terwijl ik dezer dagen van het Vrouwenhek. af, onzen lillikerd stond te be wonderen (heusch!), dacht ik zoo: „Als men nu tóch gaat klodderen en verven, kan men dan van dit moderne gedrocht nog niet wat moois maken?" En al mijmerend schoten mij een paar ideeën te binnen, die ik aan de Haarlemmers ter overweging voorleg, maar die ik eventueel graag voor beter geef. De autoriteiten kunnen zoo noodig geheel gratis er over beschikken. Ze zijn: No. 1. Men gaat den stadslillikerd „marmer- schilderen", zooals de vakman zegt. Dit is niet moeilijker dan aluminiummenEn als model kan de scheeve torn van Pisa dienen. Die kolommen en bogen gaan geheel met de lijnen van onzen kolossus mee. Stel u voor: wat een reclame voor Haarlem! De scheeve toren van Pisa is in loodrechten stand in Haar- 3em te bewonderen! En wat eeen pracht oefening voor de 'leerlingen van onze am- bachts- en vakscholen! Zesduizend meter marmeren!Over dit idee no. 1 behoef ik vast niets meer te zeggen. No. 2. Dit idee behoort thuis onder de ro mantische of beter nog de geschiedkundig- romantische school. En verder is het geheel camouflage. In hoofdzaak is de overweging ëe volgende. „Van het Hildebrand-monument in den Hout komt toch niets; laten wij dus enzen „lillikerd" daarvoor bestemmen! Boven op den dop komt dus het beeld van Hilde brand, „zooals die uit den Hout komt aan wandelen". Is die vergelijking nier stout en fantastisch? De romp van den lillikerd is zeker wel een beetje reusachtig, om als voetstuk voor zóón beeld te dienen! Maar die romp word:, gecamoufleerd. De beste tooneel-decorateurs worden heiast met de beschildering. Het ge heel zal voorstellen de hotels in den Hout, vol gens de beschrijving van Hildebrand. De ondersta galerij van den gashouder verbeeldt costuums van dien tijd zitten daar te genie- de balkons dier hotels. Aardige poppen in de ten. De diligence staat voor de deur. Nurks leunt uit het portier en roept Hildebrand zijn historisch gezegde toe: „Niet veel zaaks"- Wat natuurlijk niet op den gashouder slaat, maar op den inhoud van het rijtuig. Rondom den gashouder zijn een aantal boomen in natura geplant, die ae camouflage nog versterken. Als offer aan de moderne reclame staat op cc bovenste verdieping geschilderd: „Welkom, vreemdeling", 't Idee is nu zeker wel duidelijk genoeg. -Jf N j No. 3 Is practisch! Op den donkeren onder grond wordt in levendige kleuren een reuzen- pan geschilderd, staande op een gasfornuis en een tafeltje. De ooren van de pan zullen niet veel kosten, evenmin als de knop van het deksel! En wat een reclame voor ons gasbe drijf! Half Europa ziet haar van de spoorbrug af! No. 4. Kent de lezer de overblijfselen van het kasteel van Coucy, in het land van Reims? Het rijk der oude Remiagen schijnt door reuzen bevolkt te zijn geweest. De hoofd toren of donjon van dezen middeleeuwschen burcht komt in afmetingen met onzen stads lillikerd overeen. Het gevaarte heeft een mid dellijn van 30 M. en een hoogte van 60 M.! Maar de muren waren dan ook 6 M. dik en het inwendige was verdeeld In 3 zwaar over welfde verdiepingen. Als men nu onzen lilli kerd eens wat bijwerkte en dan een zand- steenkleur gaf, met hier en daar wat voegen en schietgaten en een sprietje mos! 't Zou een pracht donjon zijn. De noodwoningen aan den ouden weg konden als een middeleeuwsch dorpje om zijn voet gerangschikt worden. De verdere omgeving moest dan ook zoo'n 12de eeuwsch karakter krijgen. De directeur van ons gasbedrijf kon dan als middeleeuwsch rid der en slotvoogd zijn terrein rondrijden en op de toen gebruikelijke wijze het personeel der gasfabriek aansporen om hun uiterste best te doen in den dienst der gemeenschap: Haarlem. En als men dan vreemdelingen en ingezetenen voor een zacht prijsje den donjon liet beklimmen om te genieten van het prach tige vergezicht! De stads-Iillikerd werd dan nog een goud mijntje voor onze schatkist! N. VOOR HET MINAHASSA-COMITé Dinsdagmiddag is ten Stadhuize de slot vergadering gehouden van de Haarlemsche af deeling van het Minahassa-comite. Door den penningmester werd medege deeld, dat hij 424.75, die te Haarlem zijn ingezameld, aan het hoofdcomité heeft over gedragen. DE B A.N.S. EN DE EXTRA-UITKEERING De afdeeling Haarlem van den B A N-S. hield een buitengewone ledenvergadering in verband met de conferentie van de directie en den personeelraad inzake de extra-uitkee- ring. Op deze druk bezochte vergadering was de bondspenningmeester aanwezig, die in het kort verslag uitbracht van de conferentie. Spreker deelde mede, dat men allereerst eenige onbillijkheden in Diensterder 2214 be treffende de winterdrukte had besproken, maar dat om de consequenties, die een even tueel tegemoetkomende houding van de directie zou hebben, de directie haar weige rende houding handhaaft. Wat betreft de extra-uitkeering, de stem ming der leden was geenszins rustig. Men was wel tevreden, maar geenszins voldaan, met klem werd dan ook aangedrongen op herstel van het grievende onrecht en de onbillijk heid dat het spoorwegpersoneel nog steeds 10".; moet blijven derven in vergelijking met ander overheidspersoneel. De B.A-N.S. zal er dan ook voor blijven ijveren, dat bij de loonherziening van 1931 dit onrecht weggenomen worde. Na nog eenige geanimeerde discussies werd de ver gadering gesloten. „ONZE VLOOT". EEN EXPEDITIE IN NOORD NIEUW- GUINEA. Voor de leden der afdeeling Haarlem en omstreken der Kon. Ned. Vereeniging ..Onze Vloot" hield Dinsdagavond in den schouw burg aan den Jansweg de heer L. A. C. M. Doorman, luitenant ter zee le klasse, een voordracht over het onderwerp: „De expedi tie in Noord Nieuw-Guinea (19131915)". Op eenvoudige en ongekunstelde wijze ver telde de spr. eerst het een en ander van vroegere expedities. Van Heutz was de man die het initiatief nam om de onbekende ter reinen van Nieuw Guinea die nog altijd een witte vlek op de kaart vormden, in kaart te brengen. Spreker had de opdracht van het Noorden af het land binnen te dringen. Dit binnen dringen moet men zich niet te gemakkelijk, integendeel: men kan het zich niet te moei lijk voorstellen .De leden der expeditie moes ten zich al spoedig een weg door het oerwoud kappen. Veel last van ziekte: malaria, berri- berrl, werd ondervonden. De zieken werden zoo goed mogelijk behandeld, maar moesten toch met de expeditie meeloopen. lederen dag waren er ongeveer drie zieken. Als dragers werden Papoea's en Dajaks ge bruikt: de Papoea's een opgewekt, vroolijk volkje als eenmaal de vriendschapsbanden met hen zijn aangeknoopt; de Dajaks som berder, maar ook veel ijveriger dan de Pa poea's. Om de booten tegen de stroomversnel lingen in te krijgen was de hulp der Dajaks onontbeerlijk. Vogels, vlinders en slangen komen zeer veel op Nieuw-Guinea voor. Groote hoogten, tot bijna 4000 meter, werden door de expeditie beklommen. De nachten waren op deze hoog te ontzettend koud. Spreker vertelde nog vele bijzonderheden over het leven en de gewoonten der Papoea's. De expeditie had tot resultaat dat een atlaskaart van het bedoelde gebied kon ge maakt worden en dat tal van planten (vooral orchideeën) werden verzameld. Een serie mooie lichtbeelden verduidelijkte het gesprokene. Verder werden nog eenige films vertoond, die onderwerpen, de marine betreffende, in beeld brachten. De voorzitter der afdeeling, jhr. O. van Lennep, dankte den spreker met een har telijk en waardeerend woord. DE VOLKSUNIVERSITEIT. Dinsdag 17 December zal in het geb. ,v van den Protestantenbond de Kambodja- film van den heer H. C. Verkruysen vertoond worden. Zr>.erdag 28 December zal de heer G. de Clercq van Amsterdam de film der Staats mijnen, eveneens in het gebouw van den Protestantenbond, laten draaien. In het laatst van December of het begin van Januari ontvangen de leden het pro gramma van de cursussen na Kerstmis, waarin ook nader zal worden bekend ge maakt, v/elke andere extra-filmavonden er zullen zijn. Er kan reeds worden gezegd, dat er behalve de reeds geannonceerde Film over Japan (13 Januari de heer H. C. Verkruijsen) op Zaterdag 25 Januari een schitterende Borneo-film van den heer H. F. Tillema uit Bloem endaal en in den loop van Februari een zeer bizondere film over de Alpen van den heer Dick LaanS' uit Wormervcer zal draaien. CONCERT VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP". De Koninklijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" geeft Vrijdag 20 December in het Gemeentelijk Concertgebouw een con cert. Hieraan werken als solisten mede me vrouw A. C. van TienhovenKauwling. me vrouw C. VeurmanNienhuis en mejuffrouw Annie Woud. Aan den vleugel de heer Duvosel en mejuffrouw Emmy van Eden (eerelid). Het programma vermeldt liederen van Du vosel, Schubert, Hei-mann Suter, Fred. J. Roeske, Jan Blockx en Sem Dresden. Van „Dem Sonnengott" van Hermann Suter (1870 1926) een vijfstemmig Mannenkoor wordt de eerste uitvoering in Nederland gegeven. „Milenkar" een tweezang van Jan Blockx (18511912), wordt uitgevoerd door de heeren Jan Hensen en E. J. Hoefman, leden van het koor. Aan „Wereldwee", een muzikaal tafereel van Lieven Duvosel, werken mede de dames C. Veurman, A. C. van Tienhoven en ae heeren Jan Hensen, P. de Lugt, M. Valent en A. van der Velden, harmonium. AANBESTEDING. De uitslag van de aanbesteding voor den bouw van een woonhuis in Oosterduin, ge meente Bloemendaal, gehouden door den Architect H. Korringa te Haarlem, is: D. van Kampen te Bloemendaal 34.200, C. A. M. Jonckbloedt te Heemstede 33.640, Gebr. H. A. en J. L. Seegers te Nijmegen en Haarlem 33.590, J. Buis te Heemstede 33.367, Gebr. P. en W. Botbijl te Heem stede 32 448, P. Rynlerse en Zoon te Over- veen 30.496, H. Klaassen te Heemstede 30.495, G. Broertjes en J. Broertjes te Heemstede en Bloemendaal 29.644, F. Kap- pelhof te Haarlem 29.109, E. Bellaart te Haarlem 28-900, N-V. Aanneming M- v.h. P. Rozenhart te Haarlem 28.819, F. Filips te Haarlem 28.775, J. Brevooiïi te Haarlem 28.500, G. Poldermans Jr-, ie Aerdenhout 28340, Fa. N- Cobelens en Zonen te Haar lem 27.850, N. J. Tromp te Overveen 24.959, N-V. Huizenexploitatie Mij. „Hema" te Am sterdam 24.850. PURMEREND. 10 Dec. 1929. Kaasaanvoer 19 stapels kleine, f 52 a f 52.50 per 50 K.G. Boteraanvoer 1481 K.G.. prijs f 1.80 a f 2.25 per K.G. Vee. 454 runderen, waaronder zijn 220 vette en 16 stieren. 22 paarden f 100 a f 200 per stuk. 10 vette kalveren f 1.40 a f 1.50 per K.G. 171 nuchtere dito, f 30 a f 40 per stuk. 369 vette varkens f 0.7S a f 0.85 per K.G. 31 matrere dito f 32 a f 52 per stuk. 231 biggen f 20 a f 28 per stuk. 559 schapen f 30 a f 51 pe rstuk. Kuikens f 0.75 a f 3.25 per stuk. 200 ganzen f 5 a f 6 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks f 8.25 a f 9.75. Vette koeien, prijshoudend f 0.80 a f 1.15 per Kilogram. Gelder, koeien prijshoudend f 150 a f 230 per stuk. Melkkoeien prijshoudend, f 200 a f 350 per stuk. HEEMSTEDE DE PRIJS DER ELECTRICITEIT. DE S. D. A. P. DRINGT OP VERLAGING AAN. De afdeeling Heemstede van de S.D.A.P. heeft den Raad verzocht het. electriciteits- tarief met, 1 Januari a.s. ie veriagen van 22 op 17 cent per K.W.. Bij het adres werd de volgende toelichting gevoegd. Het is adressante, mede uit de mededeelin- gen van den voorzitter in eer. der vorige raadszittingen, bekend, dat een algeheele wij ziging van de tarieven van gas, water en electriciteit in voorbereiding is. Adressante betreurt- het levendig, dat. deze voorbereiding niet zóó tijdig haar beslag heeft gekregen, dat de resultaten ervan in de be grooting van 1930 verwerkt, konden worden. Zij houdt er rekening mede. dat de Raad alvorens tot een algeheele tariefsherziening te besluiten, de voorstellen van B. en W. zal wenschen af te wachten. Net-temin meent zij den Raad te mogen verzoeken, in afwach ting van de eventueelc invoering van vast recht-tarieven e.d., reeds thans te besluiten tot verlaging van den prijs der aan de ge meentenaren te leveren electriciteit volgens- Tarief A. Blijkens de Begrooting van het Electriciteits- bedrijf voor 1930 wordt een verbruik volgens dit tarief geraamd van 740.000 K.W. te leve ren tegen 22 cent. Het bedrijf begroot daarbij een winst van f 103.788.75 voor f 54.151.95 berustend op uit leveringen van de gemeente Haarlem ingevolge de annexatie, terwijl het resteerend bedrag ad f 49.626-80 uitsluitend door den hoogen verkoopsprijs van de electriciteit ontstaat. Het komt adressante gewenscht voor. thans niet hun principieel standpunt ten opzichte van uit Gemeentebedrijven te behalen winst uitvoerig uiteen te zetten. Zij meent, dat zich bij de behandeling van de in uitzicht, gestelde voorstellen van B. en W. daartoe een meer geëigende gelegenheid zal voordoen. Voor het oogenbük wil zij volstaan met te doen opmerken, dat de onevenredig hooge winst van het electriciteitsbedrijf behaald wordt ten koste van tarieven, die vèr uit gaan boven die. welke practisch in andere gemeenten gelden, waardoor eenerzijds de arbeidersbevolking voor dit noodzakelijk ge worden verbruiksartikel veel te zwaar belast wordt, terwijl daarnaast voor vele anderen de vooraeelen, die uit de z.g. lage belastin gen te Heemstede voortvloeien, goeddeels illusoir gemaakt worden. Adressanten meenen daarom, dat het. wen- schelijk zal zijn, te besluiten tot een verlaging van den eiectriciteitsprijs volgens Tarief A van 22 cent op 17 cent per K-W., welke verlaging mogelijk is, zonder ook maar in het minst te beschikken over de bedragen, welke op Haar lemsche uitkeeringen gebaseerd zijn. HILLEGOM. VACATUREN O. L. SCHOOL Ter voorziening in de vacaturen, ontstaan door eervol ontslag aan de onderwijzers der Openbare Lagere School, de heeren J. de Geus en J. Verhoeven, en ten gevolge van het niet-aannemen der benoeming door den heer I. van Weerlee, die in de vacature-Verhoeven was benoemd, zijn de volgende voordrachten opgemaakt. Vacature J. de Geus: 1. W. van Ingem te Oldenzaal, 2. H. P. Postma te Noord-Schar- woude, 3. C. L. Schotel te 's-Gravendeel. Vacature J. Verhoeven: 1. H. P. Postma te Noord-Scharwoude. 2. S. Bark te Hilversum, 3. J. W. Schuiling te Anncn. VELSEN. VERGADERING GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Velsen gehouden op Dinsdag 17 December 1929, des namiddags 7 uur. Agenda: 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Behandeling van de moties, ingediend bij de behandeling Yan de begrooting voor 1930. 3. Wijziging van de verordening regelende den gemeentelijken geneeskundigen dienst, de instructie voor den gemeentelijken ge neeskundige. enz. 4. Vaststelling van de le Suppletoire be grooting van de R.-K. Burgerlijke Instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, dienst 1929. 5. Verhooging der subsidie over 1929 aan de Vereeniging tot bestrijding der tubercu lose te Velsen. 6. Vaststelling van de over het jaar 1927 aan de besturen der bijzondere scholen uit te keeren vergoeding voor vakonderwijs, be doeld in artikel 101, 9e lid, der lager-onder- wijswet 1920. 7. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager-onderwijswet 1920 over 1926 en 1927 en afrekening dezer vergoeding over het drie-jarig tijdvak 1 Januari 1925—31 December 1927. 8. Prae-advies omtrent het adres van de afdeellngen IJmuiden en Santpoort van de Vereeniging „Volksonderwijs", de afdeeling „Kennemerland" van den Bond van Neder- landsche Onderwijzers en de afdeeling „Ken nemerland" van liet Nederlandsch Onder wijzers Genootschap, houdende het verzoek om wijziging van art 5 der verordening re gelende het openbaar lager onderwijs, uit gebreid lager onderwijs en buitengewoon la ger onderwijs in de gemeente Velsen. 9. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor den bouw van een dubbele conciërgewoning op cloor sloo ping vrijkomend terrein aan het Kerkplein te Velsen. 10. Toekenning van een vergoeding aan den hoofdopzichter bij het bedrijf openbare werken, belast met de werkzaamheden be treffende Bouw- en Woningtoezicht, wegens het gebruik van een auto voor den dienst. 11. Aanvulling van de Raadsbesluiten van 28 December 1926, No. 6 en 16 April 1929, No. 4, waarbij aan de N.V. Exploitatie Maat schappij „Velserduin", en W. van Heijst ver gunning is verleend tot het aanleggen van wegen. 12. Prae-advies omtrent het verzoek van het bestuur van de afdeeling IJmuiden van den Nederlandschen Kappersbond tot wijzi ging van de verordening op de winkelslui ting. 13. Benoeming van: a. twee leden van de Algemeen Burgerlijke instelling van maatschappelijk hulpbetoon; b. één lid van de Rcomsch Katholieke Bur gerlijke instelling van maatschappelijk hulp- beloon; INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Ct». per regel. Denk eraan, dat de de uitvoering geeft v an in de Gemeente Concertzaal V c. één lid der commissie van toezicht op de Rijks Hoogere Burgerschool; d. één lid der commissie van toezicht op de Visscherijschool; c. drie leden der commissie van toezicht op het lager onderwijs. 14. Belastingen. UITBREIDING VAN HET RAADHUIS Op de a.s. Dinsdagavond te houden verga dering van den Raad van Velsen komt in be handeling een voorstel van Burgemeester cn Wethouders om het college machtiging te ver leenen cn het noodige crediet tot. te staan voor den bouw van een dubbele conciërgewo ning aan liet Kerkplein. Voor dit doel zal de oude woning ter plaatse die eigendom is van de gemeente, worden af gebroken. Verder vernemen wij, dat het de bedoeling is, dat wanneer deze perceelen gereed zijn, de prakwachter Verwey de woning, thans be woond door den concierge Van Kempen, zal betrekken. DE NIEUWE MOTORBRANDSPUIT Naar wij vernemen zal de nieuwe motor brandspuit. die de vorige week is gearriveerd, a.s. Zaterdagmiddag nabij Hotel Velserbeek officieel beproefd worden. KUNSTAVOND NEDERL. BLINDENBOND A.s. Zaterdagavond zal in Concordia een kunstavond gegeven worden door den Neder landschen Blindenbond. Medewerking zullen verleenen de Harmoniekapel „de Eendracht", mevrouw SternFrank, sopraan, de heer W. Créman, piano en de heer H. v. d. Heuvel, de clamatie. De heer Joh. v. d. Berg. propagan dist van den N. B. B. te Oosterbeek zal een propagandarede houden. IJMUIDEN. EINDELIJK BINNEN Het Duitsche stoomschip Heidelberg, be stemd voor Amsterdam, dat eenige dagen vóór de haven heeft rondgevaren, aangezien het wegens het slechte weer niet binnen durfde komen, is Dinsdag, profiteerende van de tij delijke verbetering der weersgesteldheid, de haven ingevaren cn opgestoomd naar Am sterdam. FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN Blijkens de mededeelingen in de IJmuidcr Federatie aangaande het Fonds voor Sociale Doeleinden hebben zich van Januari t.m. 29 November 951 opvarenden als werkloos doen inschrijven, waarvan 890 georganiseerd cn 6L ongeorganiseerd. Aan ondersteuning werd in dezelfde periode uitbetaald 33.494, waarvan aan georganiscerden 31.908 en aan ongeor ganiseerden 1585. Aan ondersteuning bij ziekte werd uitgekeerd 14.389, aan uitkcc- ring bij overlijden 845. Aan bijdragen van de reeders werd gedu rende de maanden Januari tot en met Octo ber ontvangen 78.237.30. BEVERWIJK. HET ROODE KRUIS In de laatst gehouden vergadering van do afdeeling Beverwijk van „Het Roodc Kruis" verkreeg het bestuur machtiging tot het aan gaan eener hypothecaire lecning groot 25000, rentende pCt. 's Jaars. LAWNTENNIS. DE DATA VOOR DEN DAVISCUP. Uit Parijs: De Federation Internationale de Lawn Tennis (F.I.L.T.) maakt de data voor de wedstrijden om den Davis Cup be kend. De eerste ronde moet gespeeld zijn voor 6 Mei 1930, de tweede voor 18 Mei, de derde tot 9 Juni en de vierde ronde tot 20 Juni. De finale voor de Europeesche zone is vastgesteld van 1113 Juli, die van de interzonefinale van 18—20 Juli. De eind wedstrijden zijn be paald van 25—27 Juli. ZWEMMEN. DE NIEUWE OVERDEKTE ZWEM INRICHTING IN HAARLEM-ZUID. Een brochure en ccn propaganda- avond. Op ccn Maandagavond in het gebouw van den Haarl. Kegelbond gehouden vergadering is met algemeene stemmen besloten het con cept-contract tusschen dc verschillende par tijen aan te nemen, zoodat nu vaststaat dat voor de uitvoering der plannen, zooals die door dc commissie Schmidt c s. waren ont worpen, algemeene samenwerking is ver kregen tusschen den Haarl. Zwembond, de Haarl. Reddingsbrigade, de N-V. dc Sport fondsen en de genoemde commissie. Het ligt in het voornemen binnen enkele weken brochures uit te geven waarin een en ander wordt omschreven en eveneens ligt het in de bedoeling om direct na het verschijnen van die brochures een voor ieder belangstel lende toegankelijken propaganda-avond te organiseeren. waarop Mr. Bierenbroodspot het werken en de plannen van de Haarlem sche afdeeling van de Sportfondsen nader zal uiteenzetten. Het correspondentie-adres, waar tevens alle geweaschte inlichtingen worden verstrekt, blijft voorloopig bij Me vrouw C. E. Schmidt—Musier, Barteljoris- straat 21.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9