UIT DE OMSTREKEN De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf RAADSVERGADERING fWinterhanden Kloosterbalsem SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO - PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLADVRUDAG 13 DECEMBER 1929 Een dageiijksche Kindervertelling. HEEMSTEDE De begrooting in twee zittingen af gehandeld. De commissie van overleg voor ambtenaren. De sa larissen der wethouders na gehei me zitting verhoogd. Vergadering van den gemeenteraad, onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W- van Doorn. Ingekomen stukken Ingekomen is een brief van het Comité der Vereenigingen van Burgemeesters en Secretarissen in de kantons Hoorn (waaron der Medemblik), Furmerend, Alkmaar en Schagen, houdende verzoek adhaesie te wil len betuigen aan de door dit Comité aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen alsmede aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal verzonden adres inzake classificatie der gemeenten volgens het „Be zoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksambtena ren 1928" in verband met onderwijsbelangen ten plattelande. B. en W. stellen voor het adres voor ken nisgeving aan te nemen. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 te gen 4 stemmen. De heer R ij k e s wil aan het adres ad haesie niet onthouden. Adhaesie zal zijn ten voordecle van het onderwijs ten plattelande. De heer Audretsch is het met den heer Rijkes eens. De Voorzitter zegt dat B. en W. gemeend hebben dat het niet op den weg ligt van het gemeentebestuur adhaesie te betui gen aan alle mogelijke vereenigingen. Afge wacht kan worden of de Vereen, van Ned. Gemeenten iets zal doen. De heer V r i n g wil ook adhaesie betui gen. De heeren Kwak en Van Unen zijn vóór het voorstel van B. en W. Het voorstel van B. en W. wordt met 10 tegen 4 stemmen. Ingekomen is verder een brief van den voorzitter van het Hoofdstembureau, hou dende de benoemdverklaring van den heer H. B. W. de Ru tot lid van den Raad. De voorzitter deelt mede dat van den heer De Ru geen mededeeling is ontvangen dat hij de benoeming aanneemt. Er zal dus moeten worden overgegaan wfc benoeming van een ander. Een adres van het bestuur der afd. Heem stede met een verzoek tot verlaging van de electriciteitstarieven met 1 Januari 1930 wordt in handen gesteld van B. en W. om praeadvies. Hamerstukken. ^•iuler hoofdelijke stemming worden voorts aangenomen de in ons blad vermelde voorstellen van B. en W. inzake: splitsing van de le klasse U.L.O.-School en overplaat sing van den onderwijzer den heer W. H. Dekker; uitbreiding van de Bronsteeschool met 2 leslokalen; vervroegde aflossing geld- leening en voorloopige vaststelling der ge meenterekening over 1928 met bijbehoorende bedrijfsrekeningen. DE BEGROOTING 1930. Algemeene beschouwingen. De heer Van Unen zegt dat B. en W. er blijkbaar in zijn geslaagd een wijze van begrooten te vinden die en de financieele commissie en den Raad bevredigt. Toch is de toekomst nog onzeker. Zoolang die onze kerheid niet is weggenomen zal men nog uiterst voorzichtig moeten zijn. Moge in 1930 er een volledig en goed overzicht zijn van de financieele gestes van de gemeente. De heer Van der Erf brengt de commissies van overleg ter sprake. Zij vol doen niet altijd. De commissie voor de amb tenaren vooral niet. Wat is de oorzaak dat die commissie niet functionneert zooals dat moet? Ambtenaren weigeren zelfs in die commissie zitting te nemen. Is de leiding misschien niet goed? Is er al eens een ernstig onderzoek ingesteld? Ligt de schuld bij de leiding, kan die dan niet vervangen worden? Heeft de vervanging van paardentractie door autotractie bij de reiniging besparing opgeleverd? Spr. heeft uit goede bron verno men van niet. Is nu voor de verkleinde ge meente paardentractie voordeeliger, laat men er dan weer op terugkomen. Wethouder Van de Poll is eenigs- zins verwonderd dat nu weer behandeld wordt wat In een vorige raadsvergadering al ampel is besproken inzake de commissie van overleer voor de ambtenaren. Eéns heeft spr. als voorzitter der commis sie van overleg voor ambtenaren, een amb tenaar de waarheid gezegd. Overigens heeft spr. In de commissie nooit last gehad maar aangenaam samengewerkt. Het ligt niet op den weg van den heer van der Erf nu weer in den Raad op dat ééne geval terug te ko men. Wethouder D r. Droog zegt dat voor grooten afstand autotractie niet duurder is; op een kleine ruimte is paardentractie goed- kooper. Het ligt dan ook in de bedoeling van de reiniging paarden te behouden en te ge bruiken. De heer van der Erff zegt dat hij de eventueele schuld van den voorzitter der commissie van overleg alleen vragenderwijs ter sprake heeft gebracht. Overigens is spr. niet bekend dat eenige verbetering is inge treden. De heer v. d. Poll heeft geweigerd, naar aan spr. is medegedeeld, ter vergade ring der commissie een ontwerp van een ver ordening in bespreking te brengen. Wethouder Van de Poll zegt dat in het door den heer Van der Erff bedoelde geval aan de voornaamste wenschen der vragers is voldaan. De heer Kwak vindt dat een raadslid zich over dergelijke zaken eerst beter met den wethouder kan verstaan. De heer Van der Erff zegt dat de inlichtingen dan nog eenzijdig zijn. De V o o r z i t t er: Maar u had den andeven kant toch al gehoord! Wethouder Van de Poll zegt nog dat de wethouders altijd volkomen bereid zijn de raadsleden In te lichten. De bedrijven. Bij het Hoofdstuk Burgerlijk Armbestuur vraagt de heer Van der Linden den naam B. A. te veranderen in Maat schappelijk Hulpbetoon en dat dan van één centraal punt uit te laten werken. De Voorzitter zegt dat B. en W. dit villen overweeg. De uitgaven. De Voorzitter zegt bij het Hoofd stuk II algemeen beheer dat het salaris dei- wethouders thans 800 is. Spr. stelt voor het te verhoogen tot 1250. De heer Audretsch wil dit voorstel uitstellen tot het volgend jaar. De Voorzitter wil hierop niet in gaan. De heer Van Unen wil in 't alge meen politieke baantjes niet te hoog sala- rieeren, maar spr. kan zich met een salaris van J 1250 wel vereenigen. Maar de pensioen verordening voor de wethouders luidt dat ze al pensioen kunnen krijgen als ze 3 of 4 jaar in functie zijn geweest. Dit is niet goed. Er moet alleen pensioen gegeven woruen ais een Wcwiiouder een zeke.en leeftijd bereik, heeft. Wordt de pensioenverordenaig zoó ge wijzigd, aan wil spr. zijn stem aan net voor- suc-i van aen voorzitter geven. De Voorzitter zegt dat die pen- öio_nveroraerung nooit is toegepast. Maar en W. wnlen aan aen wensen van den heer yan Unen tegemoet komen. De heer Kwak wil den wethouders j iöia; salaris toekennen. Spr. stelt de vraag: is het wethouderschap een eerebaantje oi een hoofdbezigheid? is dit laatste het geval, dan is j 800 of J' 1250 absoluut niet vol doende. De heer De Boer steunt het voorstel van den heer Kwak. De heer R ij k e s steunt het denkbeeld van den heer Audretsch. De heer Van Unen zou bespreking van deze quaestie in besloten zitting niet kwaad achten. De heer Rijkes doet daartoe het voorstel. De Raad gaat over in een zitting met ge sloten deuren. Na heropening der geheime zitting trekt de heer Audretsch zijn voorstel in. Het voorstel van den voorzitter verhoo ging der jaarwedden tot 1250) wordt daar na z. h. s. aangenomen (applaus; Bij Hoofdstuk III (Openbare Veiligheid) wordt het adres behandeld van den heer Ph. J. H. Steysel, schrijver bij de politie, houden de verzoek zijn jaarwedde naar billijkheid te verhoogen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschik ken. De heer V r i n g vraagt aan het ver zoek te voldoen. Adressant staat nu op jeug digen leeftijd, reeds op zijn maximum. Hij is politieagent geweest, maar kon dit wegens ziekte niet blijven. De heer R ij k e s heeft een schriftelijk advies gemist van den directen chef van adressant. Is de betrekking noodig, dan is ook een behoorlijke salarieering noodig. Waarom zullen B. en W. afwijzend beschik ken en is er geen omlijnd advies van B. en W.? De heer Van Unen vraagt: is er re den om adressant hooger te rangschikken dan de rang van kantoorbediende? Zoo neen, dan moet hij genoegen nemen met zijn 2190. Zoo ja, welke bezwaren zijn er dan tegen verhooging? De heer Audretsch bepleit twee jaarlijksche verhoogingen van ICO. De heeren Van der Linden en Schelvis steunen dit voorstel. De Voorzitter zegt dat de zaak al leen mondeling met den directen chef van adressand is besproken. Voor deze betrekking worden geen diploma's enz. geëischt. En zijn verantwoordelijkheid is ook niet zoo bijzon der groot. Spr. vindt geen aanleiding Steijsel in een hoogere categorie te plaatsen. Ver hooging uit medelijden wil spr. ook niet ge ven. Voldoet men aan het verzoek van adres sant dan gaat het dergelijke adressen re genen. Na de Inlichtingen van den voorzitter kan de heer R y k e s met den heer Audretsch niet meegaan. Het voorstel \an B. en W. (afwijzend be schikken) wordt verworpen met 8 tegen 6 stemmen. Het- adres wordt nu in handen van B. en W. gesteld om praeadvies. Te zes uur wordt de zitting geschorst tot acht uur. De avondzitting Bij Hoofdstuk VI (Openbare Werken"» vraagt de heer Van der Linden den Kadijk van dsn Heerenwegaf te bitumee- ren, van het bestrate gedeelte af. Het vorige jaar zeide wethouder Droog toe dat Prin senlaan en Kadijk een gesloten wegdek zou den krijgen. Wethouder Droog zal de zaak nader bespreken, maar herinnert zich niet een toe zegging gedaan te hebben. Het zal duizenden guldens kosten. De heer De Boer vraagt te beginnen met de Prinsenlaan. De heer Audretsch vindt onder post 275 1000 voor adviezen van den tuin architect. Spr. vraagt aanstelling van een goed onderlegden tuinbaas. De Sparrenlaan moet nu weer beplant worden omdat het den eersten keer niet goed is gedaan. Wethouder Droog zegt dat de erva ringen met den tuinarchitect nog slechts van korten duur zijn, maar gunstig. Met de Spar renlaan heeft deze tuinarchitect niets te maken. De heer Van der Erff meent dat niet is uitgemaakt dat de leiding bij den plantsoendienst niet deugt. De heer Audretsch meent toch dat de gemeente beter af zal zijn met iemand die goede adviezen geeft en die ook goed uit voert. De heer R ij k e s vindt Groenendaal een ontzettend duur bezit. Het nadeel saldo is nu 41.0C0. Men zal zuinig moeten zijn. Is nu uitbreiding van de hertenbaan voor 1000 wel noodig? Wethouder Droog zegt dat het nadee- llg saldo nu toevallig wat hoog is. Het zal het volgend jaar minder zijn: dan is er be langrijk minder te doen. De herten moeten kunnen schuilen, vandaar de uitbreiding. Met 10 tegen 4 stemmen wordt nog beslo ten een subsidie van 400 aan de H. O. V- toe te kennen. De Inkomsten. geven geen aanleiding tot opmerkingen. De geheele oegrooting wordt met algemee- ne stemmen aangenomen. Rondvraag De heer Van der Linden wil naar aanleiding van het aftreden van den heer Moolenaar als voorzitter van het be stuur van de woningbouwvereeniging „De Haemstede", den heer Moolenaar danken voor alles wat door hem in 't belang van den arbeiderswoningbouw te Heemstede is ge daan. (Applaus). De Voorzitter sluit zich' hierbij aan. Schriftelijk is den heer Moolenaar al dank betuigd. Verder vraagt de heer Van der Lin den of de werkloozen weer een Kerstfeest krijgen. De Voorzitter zegt dat dit in de bedoeling ligt. Hierna sluiting der openbare vergadering. BLOEMEND AAL. GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemendaal ge houden op Donderdag 19 December 1929 ten 14 ure ('s namiddags 2 uur) in het raadhuis te Overveen. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van de Commissie inzake Raad- hu isbouw c.a. 3 Benoeming van een lid der bovenge noemde commissie door het bedanken van den heer A. J. de Waal Malefijt wegens hoo- gen ouderdom. 4 Overname van grond van mevrouw J. P. M. de Joncheere geb. Jonkvr. Teding van Berkhout. 5. Overname van eigendommen van de ge meente Haarlem. 6. Ruiling van grond met Prof. Mr. P. A. J. Losecaat Vermeer. 7. Aankoop terrein langs den Midden Duin en Daalscheweg. 8. Verhuur terrein langs den Zeeweg aan W. Dijkstra. 9. Aanvrage credlet voor verlichting van den Vogelenzangscheweg. 10. Vaststelling kohier rioolaansluitingen 1929. 11. Verleening vergoeding ex art. 100 der Lager Onderwijswet 1920 aan de Chr. U. L. O. school. 12. Voorstel inzake vervolgonderwijs. 13. Wijziging der Algemeene Politieveror dening. 14. Ontheffing bepalingen der Bouwveror dening. 15. Verbetering spoorwegovergang Klever laan. SANTPOORT. CONCERT „CAECILIA". Het was alles nieuw Woensdagavond, wat we aanschouwden: De nieuwe concertzaal van „De Weijman", welke voor het eerst door een onze plaatselijke vereenigingen als zoo danig in gebruik werd genomen, de nieuwe dirigent van het orkest, de heer W. J. Ooster- veld, opvolger van de heeren K. H. Kerkhoff en W. Knikker, en de nieuwe bezetting van „Caecilia". Ons plaatselijk symphonie-orkest heeft moeilijke tijden achter den rug. Allerwegen bedankjes. Bedankjes van directeuren, be dankjes van leden en donateurs. Het heeft maar weinig gescheeld of „Caecilia" was den weg opgegaan welke reeds zooveel an dere vereenigingen hier ter plaatse vóór haar bewandeld hebben. Dien der ontbinding. Ge lukkig echter hield een flinke kern „braef standt" en zoo geschiedde het, dat gister avond „Caecilia" wederom voor haar dona teurs een concert kon geven. De nieuwe dirigent had voor een zeer aan trekkelijk programma zorg gedragen. Hij opende het concert met de „Kriegsmarsch aus „Athalia" van F. Mendelssohn-Bartholdy welke pittig werd uitgevoerd, doch even leed door een ietwat minder juiste stemming. Het orkest nam echter revanche in „Ouverture zur Oper Titus", van W. A. Mozart en in de Balletmusik aus „Rosamunde", van F. Schubert. Bij de vertolking dezer beide composities bleek overduidelijk, dat „Cacilia", al is haar bezetting kleiner geworden, de piano moest o a. te hulp komen en de tweede vio len kun r.og best versterking verdragen nog in Ik :zit is van een zeer goeden kern, welke in staat is genoemde muziek met suc ces ten gehoore te brengen. Voor de pauze kregen we nog te hooren een trio voor klarinetten, uitgevoerd door de heeren Hollander, Koeman en Koning. Voor hen, wien zulks nog onbekend mocht zijn geweest, hebben deze heeren duidelijk gedemonstreerd, welk een mooi instrument een klarinet is. Onder leiding van den dirigent, die de pianopartij verzorgde, hoorden we van vier leden van het orkest (2 violen, cello en fluit) een „Fantasie Schubert" arr. Popp. Na de pauze werd meer populaire muziek uitgevoerd, waarmee het orkest zeer veel succes had.Vooral „HeinzelmannchensWacht- parade" van K. Noack en een Operetten-Re- vue-potpourri van Oscar Fétras vielen bui tengewoon in den smaak. De „Florentiner Marsch" van Julius Fucik vormde een waardig slot van dezen welge slaagden avond. Wij zijn er van overtuigd, dat als de heer Oosterveld op deze wijze de programma's blijft verzorgen, „Caecilia" weer spoedig in het bezit zal zijn van een groote schare be zoekers harer concerten. IJMUIDEN. VISSCHERIJ. In de week van 511 Nov. 1929 kwamen te IJmuiden de navolgende vaartuigen aan den afslag. 101 stoomtrawlers, 4 Duïtsche stoomtrawlers 1 Fransche stoomtrawler, 2 stoomharinglog- gers, 10 Motorharingloggers, 9 Engelsche haringdrifters, 7 motortrawlloggers, 1 Engel- sche zeilkotter en 10 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Stoomtrawlers van f 7018 tot f 1564. Duitsche stoomtrawlers van f 4906 tot f 3246. Fransche toomtrawler f 1760. Stoomharingloggers van f 5570 tot f 2855. Motorharingloggers van f5022 tot f 634. Engelsche haringdriffcers van f 3193 tot f 1687. Motortrawlloggers van f 941 tot f 74. Engelsche zeilkotter f 236. Terwijl de kustvisschers f 451.20 besom- den. De aanvoer bestond uit plm. 819852 K.G. trawlvisch, 4645 kisten versche haring en 1262 kantjes pekelharing. Dc totaal-opbrengst bedroeg f 394.322.79. HAARLEMMERMEER GRAANMARKT. Donderdag was de aanvoer op de graan- beurs te Hoofddorp als volgt: tarwe (rood) f 10.50 a f 11; tarwe (wit) f 11 af 11.50; rogge f 8.50 a f 9; haver f 7.75 f 8; gerst che valier f 9 a f 9.40: duiveboonen f 14 a f 15; paardeboonen f 10.75 a f 11.25; groene erwten f 12.50 a f 13; schokkers f 16 a f 18; karwij f 38 a f 39; blauwmaanzaad f 38 a f 39; geel mosterd f 23 a f 25; kanariezaad f 19 af 20. Alles per 100 K.G. BRAND. De brandweer van Hoofddorp werd gealar meerd voor een brand in oen groote schuur, staande naast de woning van den turf- en steenkolenhandelaar M. in de Kruislaan. Met de autospuit. die stond aan de Hoofd vaart vlak voor de Kruislaan, kon men het vuur spoedig meester worden. Een hoeveelheid stroo ging verloren. De oorzaak van den brand is onbekend. Dicky en Dirkje tuimelen verder door de lucht- Soms kijken ze naar de wolken en dan weer zien ze de rotsen vlak voor hun verbaasde kijkertjes. Ze draaien als koffiemolentjes, maar dat is niet erg. De heele wereld draait ook. Tuimelend passecren *Dicky en Dirkje den bergweg. Daar turen Sir Drywood, lady Drywood en dc jonge dames VEEMARKT. Op de Donderdag te Hoofddorp gehouden veemarkt werd geen enkel rund of paard aangevoerd. Kooplieden waren ook niet ko men opdagen. Vermoedelijk heeft het storm achtige weder de veehandelaren er van te ruggehouden om de dieren naar buiten te brengen. HAARLEMMERLIEDE GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den raad der gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude gehouden op Dinsdag 17 De cember a.s. des voormiddags 10 uur. De agenda luidt: 1. Ingekomen stukken. 2. Beëediging Gemeente-ontvanger. 3. Benoeming Secretaris-Penningmeester van het Burgerlijk Armbestuur. (Voordracht M. J. van Zuylen te Vreeland, 2 G. H. J. Roe- lofsen, ambtenaar ter secretarie van Haar lemmerliede). 4. Benoeming van een ambtenaar van den Burgerlijken Stand. (Aanbevolen wordt de ambtenaar ter secretarie G. H. J. Roelofsen). 5. Benoeming van een lid van de School commissie. 6 Onderhandsche verhuring van een per ceeltje tuingrond aan den Mooien Hel. 7. Voorstel tot herstelling van het dak van het Raadhuis. (De kosten zijn op 500 ge raamd). HALFWEG RAADSVACATURE. De heer R. van Stormbroek, lid van den gemeenteraad, heeft de gemeente verlaten. De heer J. van Kalkeren is thans aan de beurt de S.D.A.P. in den raad te vertegen woordigen. ZANDVOORT. PERSONALLA. Tot tijdelijk opzichter-teekenaar alhier is benoemd de heer D. W. Vervoort te Haar lem. BRANDWEER. Aan de heeren A. Stokman. N. Zonneveld en F. van Deursen is eervol ontslag verleend als brandweerman. Bij den brandweerspost Waterleiding zijn benoemd tot straalpijpvoerders de heeren C. C. Heemskerk en H. van der Vossen en tot brandweerman in algemeenen dienst de heer A. van den Berg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct« per regel. U behoeft niet bang te zijn, ook 's win ters Uw handen te laten zien. want winterhanden zijn te voorkomen. Akker's Kloosterbalsem verzacht, herstelt en voorkomt erger. Neem. zoodra zich de eerste verschijnselen voordoen, Akker's „Geen goud zoo goed" Andijk 11 Dec. v.m. van Bombay n. Kur- rachee. Achilles p. 11 Dec. 15 u. 10 m. Dungeness, W.-Indië 1. v. Havre n. Amsterdom. Amsterdam 11 Nov. te Callao v. Amster dam. Ares 11 Dec. te Hamburg van Rotter dam. Beemsterdijk( 11 Dec. te Philadelphia, New-York n. Java. Breda 7 Dec. van Paita n. Manta. Barneveld 11 Dec. van Valparaiso n. San Antonio. Blitar p. 11 Dec. 5 u. Sagres, New-York n. Java. Commewijne 11 Dec. te New-York van W.- Indië. Drechtdijk p. 11 Dec. n.m. Ouessant, Rot terdam n. de Pacifickust. Gelria 11 Dec. van Rio Janeiro, Z.-Amerika n. Amsterdam. Kota Gede 12 Dec. te Londen, Java n. Rotterdam. Kieldrecht 12 Dec. te Rotterdam van Cal cutta. Klipfontein 12 Dec. te IJmuiden, Antwer pen n. Amsterdam. Leerdam 12 Dec. te Antwerpen, Rotterdam n. New-Orleans. Marken p. 12 Dec. 1 u. Kaap del Armi, Java n. Rotterdam. Madoera 11 Dec. te Boston, Java n. New- York. Manoeran 11 Dec. v. Singapore n. Soera - baya. Merauke 12 Dec. 9 u. te Padang, New-York n. Java. Narenta 8 Dec., te San Francisco, Antwer pen n. de Pacifickust. Pollux 11 Dec. 16 p. v. Cartagena n. King ston. Poelau Bras 11 Dec. v. Hamburg n. Am sterdam. Gladys. Edith en Kathe Drywood naar het schoone landschap in de diepte. Het is toch mooi J zegt lady Drywood Wondervol, lispelen de drie dochters. En wat een lieve vogeltjes vliegen daar voorbij Die lieve vogeltjes zijn Dicky en Dirkje Durf op hun eerste revs rond de wereld. Saleier p. 11 Dec. Ouessant, Amsterdam n. Java. Sumatra 11 Dec. te Duinkerken, Beira n. Rotterdam. Saparoea 12 Dec. te Suez. Batavia n. Am sterdam. Stuyvesant 11 Dec. v. Barbardos n. Ply mouth. mouth en Amsterdam. Soesterberg p. 11 Dec. Fernando Noronha, Santos n. Amsterdam. Samarinda 12 Dec. 6 u. te Catania, Rotter dam n. Java. Ternate vertrekt 12 Dec. 19 u. v. Londen, Batavia n. Rotterdam. Tjerimai 13 Dec. 12 u. te Marseille ver wacht, Batavia n. Rotterdam. Toba 10 Dec. te Batavia v. Hamburg. Tambora 12 Dec. 13 u. te Belawan, Rot terdam n. Java. Tjitaroem 11 Dec. v. Sjanghai n. Japan. IJstroom 11 Dec. te Teneriffe, Amsterdam n. West-Afrika. IJselkerk p. 12 Dec v.m. Vlissingen, Ham burg n. Antwerpen. Aagtekerk p. 12 Dec. 11 u. Dover, Austra lië n. Duinkerken en Rotterdam. Indrapoera 12 Dec. 12 u. 30 m. te Southampton, Rotterdam n. Java. Patria 12 Dec. 1 u. v. Colombo, Batavia n. Rotterdam. Texel p. 12 Dec. Ouessant, Batavia n. Rot terdam. ZATERDAG 14 DECEMBER HILVERSUM, 298 M. na 6 uur 1071 M. 10. —Morgenwijding; 12.15 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.Filmpraatje door Max Tak. 2.30 Aansl. van het Tuschinski- Th eater te Amsterdam. 4..,Onze Auto". Een achttal lessen door J. J. A. de Ridder. 4.30 Ir. J. W. Kips spreekt in verband met het 40-jarig bestaan van den Kon. Ned. Voetbal Bond. (In dialoogvorm met EL Hol lander). 5.Gezondheidshalfuurtje. Dr. L. W. Schut over: De schoolarts en zijn taak. 5.30 Duitsch voor gevorderden en conversa tie. 6.01 Concert door het Omroeporkest m. m. v. het Wladimir Pique Trio (zang, bala laika en piano) 8.— VARA. Orgelspel en toespraak. 3-15 VARA. Concert. Orkest, too- neel, dansmeester en conférencier. 1130 ca. VARA-Varia. Gramofoonmuziek. HUIZEN, 1875 M. Uuitsluitend KRO-uitz, 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.15 Con cert door het KRO-Trio. 1.15 Gramofoonmu ziek. 2.Kinderuurtje. 4.Cursus Esperanto 4.30 Cursus Engelseh. 5.Gramofoonmuziek. 6.01 Praatje over „Duitschland nieuws voor den Kersttijd en om Nieuwjaar". 6.10 Gra mofoonmuziek. 6.45 Journalistiek Weekover zicht. 7.— Lezing over „Noodzakelijkheid en werkprogramma v. d- R.-K. Film Centrale". 7.30 Lezing over „Het Engelsche Volkska rakter". 8.Concert.. Orkest en Instrumen taal Kwartet. 9.Orkestconcert. 10.Voort zetting concert door Orkest en Instrumen taal Kwartet. 11.— Voortzetting Orkestcon cert. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 1.20 Or kestconcert. 3.15 Verslag van een voetbal match (2e speelhelft). 4.15 Concert. F. Long (mezzo-sopraan). G. Pizzey (bariton) Mili tair Orkest. 5.05 Orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Muziek voor blaasinstrum. 7.20 Lezing. 7.35 Lezing. 7.50 Schoolconcert. 8.20 Concert. Orkest en vocale solisten. 9.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 9.55 Vau deville. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.50 Gramofoonmuziek. 4.05 Kinderuurtje. 4.35 Dansmuziek. 5 20 Concert. 6-55 Gramo foonmuziek. 8.35 Piano-les. 9.05 Populaire Fransche liedjes. 9.0 Gramofoonmuziek. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9 35 Gramofoonmu ziek. 11-30 Gramofoonmuziek. 12.25 Orkest concert en viool-solï. 4.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond Orkest en solisten. 9.50 Dans les. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. 11.20 Dansmuziek. (Gramof.pl) KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 2.20 Kinderuurtje 2.50 Concert. Orkest en zang. 7.20 „Revolu tions-Bryllup". Tooneelstuk in 3 bedril ven van Sophus Michaelis. 9.20 Populair orkest concert. 10.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5.20 Gramofoonmuziek, 6.50 Gramofoon muziek. 8.35 Gramofoonmuziek. 8.50. Concert Orkest en zangeres. ZEESEN, 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Muziekuitz. voor scholen. Orkest en koor. 12.10 Berichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Con cert uit Hamburg. 4.50 Lezingen. 7 20 Klein kunst uit Oost en West. 8.20 ..Het kindeke Jezus in Vlaanderen" van FelLx Timmermans Spreker: Gerd Fricke Daarna: Berichten, Vervolgens tot 11.50 Dansmuziek,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14