HAARLEM'S DAGBLAD vrijdag 13 december 1929 Heringa Wuthrich, Haarlem Centrale Verwarming Oliestookin richtingen (Adv. Ing. Med.) er wel voortdurend mee doorgaan, want geen verordening kan iemand dwingen om zijn radio al te schaffen. Het zal dus, in de con crete gevallen die niet uit zullen blijven, een kwestie worden van uithoudingsvermogen. Zijn beide partijen taai in volharding, dan kunnen de représailles niet uitblijven. Het is niet makkelijk om een radiotoestel te over stemmen, maar met een misthoorn bereik je heel wat, en mocht der buren radio af en toe eens stoppen dan zal een hobo, met on kunde en weemoed toegepast tot opvulling van ae entr'actes, een erg ceprimeerende uitwerking hebben. Of het bovenbedoelde Frühlingslied van Mendelssohn, liefst op een huisorgel. Of Handel's Doodenmarsch uit „Saul" een schoons compositie, maar de luguberste aller Doodenmarschen op cor- nct-a-piston met pianobegeleiding. Het is niet mijn bedoeling om deze dingen nan te bevelen, maar ik zie ze als toekom stige onvermijdelijkheden, nu de hoofdstede lijke overheid den strijd tegen den aether van wettelijke hulpmiddelen gaat voorzien. Er is niets aan tc doen. Juist door zijn ge brek aan verbeeldingskracht geeft de wetge ver, telkenmale als hij iets verbiedt, een machtigen stimulans aan de fantasie des volks. De Amsterdamsche voorliefde voor een goed ..gijntje". een nieuw „gebbetje", alsmede voor „heibel" cn „matschudding" zal de rest doen Wij zullen er nog heel wat van hooren. R. P. zes fransche visschers in de stormzee 'verdronken. PARIJS, 12 Dec. (V.D.) Naar uit Cap- Breton, 20 K.M. ten Noorden van Bayonne wordt bericht, zijn de bewoners van dit Rustplaatsje door een verschrikkelijk ongeluk in diepen rouw gedompeld. Een visschers- 'boot, die Woensdagavond laat binnènloopen wilde, werd door de stormachtige zee omge slagen. De 14 opvarenden, allen Bretonsche visschers. geraakten in zee. Het gelukte den bootsman zich aan den kiel vast te klampen cn vier van zijn makkers vast te houden, waarbij een hunner zich met inspanning van zijn laatste krachten aan den voet van zijn redder vasthield. Vier anderen konden de kust zwemmende bereiken, de overige zes, onder wie vijf huisvaders, verdronken. felle brand~te katwijk. GEVAAR VOOR DE OMGEVING. Donderdagavond omstreeks half negen is brand uitgebroken in een hooiberg staande op het erf van Jan van Paridon, te Katwijk. Door den feilen wind aangewakkerd, greep het vuur snel om zich heen en in minder dan geen tijd werden een schuur, een stal en een groote broeikas door de vlammen aangetast. In den stal bevonden zich 26 koelen, die bij tijds door den eigenaar konden worden los gesneden en later door het dorp dwaalden- De brandweren uit Katwijk aan Zee, Katwijk Binnen en Rijnsburg bepaalden zich er toe de belendende perceelen te beveiligen, waar in zij ondanks den Z.W. storm slaagden. Een ooger.bllk leek het alsof een der huizen aan de overzijde van de straat eveneens in vlam men zou opgaan, met inspanning van alle krachten gelukte het dit perceel te behou den. De Le-idsche brandweer was eveneens met een spuit uitgerukt, doch behoefde geen dienst te doen. Om 11 uur was het gevaar voor uitbreiding geweken. De oorzaak is ver moedelijk te wijten aan het achteloos weg werpen van een brandende sigaret. De vrij aanzienlijke schade wordt door de verzeke ring gedekt. de „veendammer" voor het amsterdamsche hof. Procedures tot volstorting op 3 Maart 1930. Naar de Tel. verneemt, zullen de pleidooien Inzake de procedures tusschen de curatoren der Veendammer Hypotheekbank en oud aandeelhouders nopens volstorting der in hun bezit geweest zijnde aandeelen voor het Gerechtshof te Amsterdam worden gehou den op 3 Maart 1930 voor de vierde Kamer van het Hof. Voor de aandeelhouders zal worden ge pleit door mr. H. Rademaker, advocaat te Groningen, en voor de curatoren door mr. Salm, advocaat te Amsterdam, tevens één der curatoren in het faillissement der Veen- dammer Hypotheekbank. RIJWIELDIEVFN ACHTER SLOT EN GRENDEL Op verzoek van den Commissaris van Po litie te Haarlem is Donderdag door de Haag- sche politie aldaar aangehouden den 35-jari- gen W. J. M. B. (de man was nog wel juist jarig), verdacht van diefstal van een rijwiel, te Haarlem gepleegd. Hij is voor een nader onderzoek in verzekerde bewaring gesteld. Donderdagavond half acht. werd floor een winkelier in de Joh. de Breukstraat bij de politie aangifte gedaan van de vermissing van zijn rijwiel. Reeds een half uur later werd dit rijwiel op een even onverwachte als zeldzame wijze in beslag genomen. Te acht uur werd namelijk een surveillee- rendo poütie-agent op den Spaarndamschen- weg aangesproken door den 33-jarigen zee man G. C. uit Den Helder. Deze vertelde, dat hij per vrachtauto van Rotterdam naar de Velscrpont was gereden. Daar was hij uit gestapt en wilde toen weer naar Rotterdam terug. Daarvoor koos hij geen gebruikelijk middel en ook niet den goeden weg. Hij stal eerst in de Johan de Breukstraat bovenge noemd rijwiel en zou toen naar Rotterdam f'e'.cnn. Hij raakte echter verdwaald en kwam on den Spaamdamschenweg terecht, waar "an zijn omzwervingen maar resoluut een C"- -'c maakte en een politie-agent aansprak. Deze bracht hem naar het politiebureau. Heden zou hij aan de Justitie worden overgeleverd. EEN POLDER VÓLGELOOPEN. De Zaagpolder. bli Krimpen aan de Lek, is tengevolge van het hooge water voigeloopcn Enkele paarden, die er liepen, zijn gered, meldt, de N.R.C. ernstige tramstoring op de lijn haarlem-zandvoort Beugel bleef haken en ver nielde de bovenleiding. TRAM OP HET VIADUCT TE AERDEN. HOUT BLIJVEN STAAN. Het tramverkeer op de lijn Haarlem— Zandvoort der N.Z.H.T.M. is Donderdagavond op ernstige wijze gestoord geweest, tengevol ge van een zware beschadiging van de boven- leliding. Deze is ontstaan tijdens het pas- seeren van de tram van 7.23 uit Haarlem naar Zandvoort over den dijk van het via duct bij de Leidschevaart. De tram, die uit twee motorwagens van het oude type be stond was de spoorbrug reeds gepasseerd en reed met weinig snelheid in de bocht, waar de lijn naar het Zuiden afbuigt. Plotseling hoorden de passagiers en de be stuurder een hevig gekraak, het licht ging uit en groote vonken spatten door de lucht en daalden op de baan. Boven het dak van den tweeden wagen klonk een geweldig ge raas alsof het dak gegeeseld werd. Van de zen wagen brak ook een' ruit. Daarbij deed de razende wind den wagen schudden, zoodat het niet te verwonderen is, dat de passa giers in den tweeden wagen op dit punt, op den hoogen dijk in de scherpe bocht, hevig schrokken. De tram was met de Westinghouse-rem zeer spoedig tot stilstand gebracht, zij zal ongeveer nog vijftien meter gereden hebben, na het eerste alarm. Het bleek nu, dat de beugel van den twee den wagen, in de bovenleiding was blijven haken. Tijdens het doorrijden van de tram heeft de beugel de rijdraad, voedingskabels cn telefoonleiding meegetrokken en totaal vernield. Automatisch werd daardoor het ge- heele traject stroomloos. De bovenleiding wordt op dit gedeelte van de lijn opgehouden door ijzeren palen, die tusschen de beide sporen geplaatst zijn. Doordat er in de scherpe bocht op de staal draden een zeer groote spanning staat, had de ontwrichting van de leiding tengevolge, dat een van de palen zoodanig scheef getrok ken werd, dat zij afknapte. De paal viel om naar de tegenovergestelde zijde als waar de tram stond, even nadat de tram gepasseerd was. Ook eenige andere palen werden scheef getrokken, doch zij vielen niet. Dit alles gixig natuurlijk met groot lawaai gepaard. De passagiers in den eersten wagen merk ten echter van het ongeval niet veel. Zij ble ven rustig in den wagen in het vertrouwen, dat de tram wel spoedig haar weg zou ver volgen. Dit bleek echter vooreerst absoluut onmogelijk. Er was zelfs geen hulp te krij gen, omdat ook de telefoonlijn verbroken was. Een der conducteurs heeft zich daarop naar de remise aan de Leidschevaart bege ven. waar onmiddellijk uitgebreide maatre gelen werden genomen. De andere conduc teur is met de passagiers, ongeveer een dertigtal, op weg gegaan naar Aerdenhout. De reis bij maanlicht langs den hoogen spoordijk was niet zonder moeilijkheden, doch persoonlijke ongelukken zijn niet voorgeval len. De dienst tusschen de remise en Zand voort stond echter geheel stil, er waren drie trams. - onderweg, die nietjverder konden. Omdat het zich liet aanzien, dat het defect, ondanks den .onmiddellijk aangevattéh her- stellingsarbeid niet spoedig verholpen zou zijn nam de heer P. M. Gieske, chef van den uitvoerenden dienst der N.Z.H.T-M. maatregelen om de passagiers naar den trein te vervoeren en na negenen werden zelfs eenige gehuurde autobussen plaats biedende aan 27 personen in dienst gesteld, die van de Tempeliersstraat de passagiers naar Zandvoort brachten. Lijn 4 van den stads dienst kon normaal blijven rijden, zoo ook de trams, die van Amsterdam naar de re mise gingen. Het tramverkeer kon echter 's avonds niet meer hervat worden. De afgebroken paal werd vervangen door twee nieuwe, die terzijde van de spoorbaan geplaatst werden, de scheef gezakte palen werden recht getrokken en te half drie des nachts was men zoover, dat. het net weer onder stroom- gezet kon worden. De trams zijn daarop naar de remise teruggekeerd. Hedenmorgen kon de dienst geheel nor maal onderhouden worden. Omtrent de oorzaak van het blijven haken van den beugel valt niets met zekerheid te zeggen. Wanneer er reeds een defect aan de bovenleiding geweest zou zijn zou de beugel van den eersten wagen waarschijnlijk ook zijn blijven haken. Van den bestuurder van de tram vernamen wij nog, dat ook hij niets bijzonders gemerkt heeft dan na het blijven haken van den beugel. Toen zag hij de bovenleiding slinge ren en bracht de tram onmiddellijk tot stil stand. Waarschijnlijk is het defect een ge volg van den storm. oud-wethouder heykoop te rotterdam overleden. ROTTERDAM. 13 December (V.D.) Op 4G-jarigen leeftijd is alhier overleden de heer A. D. Heykoop, wethouder van Rotter dam. De heer Heykoop werd 26 Augustus 1883 te Charlois geboden. Aanvankelijk volg de hij de lessen aan de Normaalschool te Rotterdam. Hij voelde echter niets voor het onderwijs en op 19-jarigon leeftijd werd hij ambtenaar aan het Rijksbureau der Belas tingen. In 1903 kwam hij tijdens de staking m nauw contact met de Rotterdamsche arbei dersbeweging en hij stichtte tezamen met wijlen II. Spiekman het bureau voor Arbeids recht. In 1909 werd hij gekozen tot lid van den gemeenteraad van Rotterdam, in 1908 als lid van de Tweede kamer, maar in 1909 nam hij reeds ontslag als zoodanig. Twee maal bekleedde hij de functie van wethou der van Volkshuisvesting en wel van 1919 1921 en van 1923— 29 tot eenige weken voor zijn dood. Hij was van 1909 af onafgebroken lid van de Staten van Zuid-Holland. de moord op de veldwach ters te grootegast. YJE WYKSTRA TOEREKENINGS VATBAAR VERKLAARD. GRONINGEN, 13 Dec. Naar de „Pro vinciale Groninger Courant" verneemt, hebben de psychlatoren Yje Wijkstra. den verdachte van don moord op de vier veldwachters te Grootegast, toerekeningsvatbaar verklaard. De behandeling in hooger beroep zal te zijner tijd voor het Gerechtshof te Leeuwarden wor den voortgezet. visschersboot vergaan. ELF PERSONEN VERDRONKEN. PARIJS 13 Dec. (N.T.A.) Havas bericht uit Lissabon dat bij Caparica een met 22 per sonen bemande visscherboot tengevolge van den storm op 500 meter van het vaste land is gezonken. Elf personen verdronken; de overigen kon den zich zwemmend redden. prins hendrik naar het kennemer lyceum. DONDERDAG 19 DECEMBER. Naar wij vernemen zal Prins Hendrik in den middag van Donderdag 19 December een bezoek brengen aan het Kennemer Lyceum te Overveen. nog'geen bericht van de „nieuwe zorg". IS HET SCHIP BINNENDOOR GEGAAN? Nog heeft de N.V. Van Wijk Catz' Zaadhan- del te Vijfhuizen geen bericht gekregen van het vermiste vrachtschip „Nieuwe Zorg", schip per G. ten Wolde, dat eenigen tijd geleden van Nieuwolde (Gr.) naar Vijfhuizen vertrok. Wel heeft men. de zekerheid, dat het schip noch bij Harlingen, noch bij Stavoren of De Lemmer de Zuiderzee op is gegaan. Waar schijnlijk heeft schipper Ten Wolde ergens in het Friesche waterland een schuilplaats ge zocht tegen den storm, waardoor hij niet met menschen in aanraking kwam en dus ook niets kon weten van het radiobericht, dat inlichtingen over het schip verzocht. Donderdag heeft de Inspectie voor de Bin nenvaart de bevrachters, de N.V. Van Wijk Catz' Zaadhandel voorgesteld met twee politie- vaartuigen de „Nieuwe Zorg" te gaan zoeken. Men wilde echter nog een dag wachten, om dat, als schipper Ten Wolde inderdaad ergens beschutting tegen het weer had gezocht, hij toch vandaag of morgen wel aan land moest gaan, om levensmiddelen te koopen. Nader vernemen wij .nog, dat hedenmorgen iemand uit Groningen de N-V. Van Wijk C,atz' Zaadhandel heeft" opgebeld en mededeelde, dat hij daar onlangs schipper Ten Wolde nog heeft gesproken.-Deze vertelde toen, dat hij, wanneer het weer slecht bleef, niet over de Zuiderzee, doch binnendoor naar Vijfhuizen zou gaan. De „Nieuwe Zorg" zou dan langs Zwartsluis, den IJsel, den Rijn en Rotterdam naar Vijf huizen komen, waardoor het lange uitblijven verklaard werd en eveneens het niet ontvan gen van eenig bericht omdat men uitsluitend in Friesland heeft geïnformeerd en men het schip ook daar óf op de Zuiderzee zocht. schoenerHgezonken. ONZEKERHEID OVER DE BEMANNING KOPENHAGEN, 13 Dec. (VJD-) Bij Vor- dingborg in Zuid-Seeland is in den nacht op Donderdag een schoener van onbekende na tionaliteit gezonken. Slechts de beide mas ten steken boven het water uit. Nergens, noch aan de kust van Seeland, noch aan die van Falster, heeft men van de bemanning iets gezien of gehoord. de onbewaakte overwegen WEER EEN ONGELUK. RAALTE, 13 Dec. (V.D.) Hedenmorgen ge raakte een wagen beladen met melkbussen en bestuurd door A. W. op den onbewaakten overweg aan den Zwolschen weg onder den trein Almelo-Zwolle, die te 8.06 uur Raalte passeert. Het paard was op slag dood. De wagen werd totaal vernield. A. W. werd zwaar gewond. Eenige geneesheeren waren spoedig aanwezig om de eerste hulp te ver- leenen. De man is naar Zwolle vervoerd waar h;j in het ziekenhuis is opgenomen. Zijn toe stand is zeer ernstig. de brand in een filmfabriek TWEE ARRESTATIES. NEW YORK, 13 December (V.D.) De vice-president en de directeur van de film maatschappij, in welker studio een hevige brand heeft gewoed, waarbij tien personen om het leven zijn gekomen, zijn terzake van het veroorzaken van dood door schuld in staat van beschuldiging gesteld. ned.-amerikaansche hypotheekbank. SURSéANCE VAN BETALING. GRONINGEN, 13 December (V.D.) De Groningsche Rechtbank heeft hedenmorgen de surséance-aanvrage van de directie der Nederlandsch-Amerikaansche Hypotheekbank ingewilligd. voorbeurs~amsterdam. LICHTE" VERBETERING. He; Persbureau Vaz Dias meldde ons he denmiddag: De reactie, die gisteren in Wallstreet heeft plaats gevonden, heeft hier een ongunstigen indruk gemaakt. Het meeste ging vanochtend nog om in de Accoustiekaandeclen, die aan vankelijk tegen belangrijk lager koersen af gedaan werden, n.l. ca. 114 pCt. Later trad echter een herstel tot ca. 123 pCt. in. Ook in Aku's was nog wel wat tc doen en na ca. 10 pCt. beneden de prijzen van gisteren te zijn ingezet, kwamen die later weer boven 130 pCt. Margarine Unies werden op be scheiden schaal verhandeld, waarbij die zelfs beneden 320 pCt. werden afgedaan. Ook hier viel later een lichte verbetering te consta- teeren. Tenslotte werd voor Koninklijke nog een prijs van ca. 395 pCfc. genoemd. elf zeilschepen vermist. LONDEN, 13 December (Reuter). Slechts één van de twaalf zeilschepen, die sedert den jongsten storm niet in de havens zijn teruggekeerd, kwam hedenmorgen in de haven van Lowestoft aan. Dit schip was veertien dagen over tijd. Het was ten prooi aan de woedende elementen, daar het alle zeilen verloren had. Gelukkig werd het door een ander zeilschip uit Grimsby opgemerkt. Dit nam het vier dagen geleden op sleep touw en bracht het.' thans in dc haven. Een oorlogsschip is nu uitgezonden om nasporin gen te doen naar de overige schepen, wier positie thans hachelijk begint te worden, als zij tenminste nog op zee ronddobberen. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 13 December. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 779.5 m.M. te Cler_ mont; laagste barometerstand 740.3 m.M. te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 14 Dec.: Matige tot krachtigen, later weer toenemen- den meest Zuid-Westel. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, later met eenige regen, wei nig verandering in temperatuur. STORMWAARSCHUWINGSDIENST. Geseind van de Bilt hedenmorgen 9 uur aan alle posten: „Weest op uw hoede". BAROMETERSTAND TE HAARLEM Stand van hedenmiddag één uur: 766 m.M. Stand van Donderdagmiddag: 754 m.M. Neiging tot vooruitgang. Opgave van CAREL VAN HUIZEN, Opticien, KL Houtstraat 13, T«L 14112, THERMOMËTERSTAND 13 December. Hoogste gisteren 51 F. Laagste hedennacht 48 F. Hoogste heden tot 12 uur 51 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM. Getrouwd: 12 December: J. H. Metselaar en G. H. M. v. Waart. P. de Groot en A. Hetem. A. Jalink en M. Stroes. A. P. Gouwentak en L. J. M. Markese, G. Peper en A. M. Kool. H. M. v. d. Kaaij en Cr J. L. v. Emmerik. Bevallen: 11 December: A. M. Schildmeijer- Poelman, z. C. M. L. A. Aerts-Rulgrok v. d. Werven, d. 10 A. v. d. Wal-van Iperen, z. 12 T. M. Bloemzaad-Groenland, d. Overleden: 11 December: H. Mandelin, 74 j., Eikenstraat. 12 P. Saarloos-Breur, 85 j., Sterreboschstraat. 10 J. Emmerzaai- Romeijn, 60 j., Voorzorgstraat. de spoorwegovergang aan de!kleverlaan. VERBETERING. B. en' W. van Bloemeridaal stéllen den Raad dièr gemeente vóór samen met de Ned. Spoorwegen tot verbreeding van den 'spoor wegovergang aan de Kleverlaan over te gaan, door doortrekking van het Noordelijke voet pad. Dan kunnen bij het passeeren van den overweg voetgangers en wielrijders van den ri,weg geweerd worden. De wielrijders moe ten dan hun rijwiel aan de hand houden. De aan de Ned. Spoorwegen terug te beta len kosten, met inbegrip van 10 pet. voor di rectie en toezicht worden door de Maat schappij op f 2030 geraamd, terwijl de door de gemeente uit te voeren werken op f 300 begroot worden. AANBESTEDING Hedenmorgen werd door den Rijkswater staat alhier aanbesteed het onderhoud der duinen aan den vasten wal van Noord-Hol land gedurende 1930, 1931 en 1932. De ra ming per jaar bedroeg in massa f 29.000. Er waren dertien biljetten ingeleverd. Het laagst werd voor de massa ingeschreven door P. Daalder, te Alkmaar voor f 28.465. NEDERLANDSCHE BANK. In de op 10 December gehouden vergade ring van Commissarissen der Nederlandsche Bank is mr. dr. C. Sleeswijk in de plaats van jhr. mr. van Beevervoorde tot Oldemeule be noemd tot lid van de Commissie van Advies. de gestrande „benwyvis". DRIE SCHIPBREUKELINGEN GERED. TERSCHELLING, 13 Dec. (VJ>.) Gister avond te ongeveer tien uur is een der leden van de bemanning van het gestrande En- gelsche stoomschip „Benwvvis" overboord gesprongen en met een lijn naar wal ge zwommen om zoo een verbinding tot stand te brengen. Daarna zijn er drie schipbreuke lingen langs een lijn aan wal gekomen. De verdere bemanning is nog aan boord, getracht zal worden langs de lijn proviand over te brengen, en zoo noodig de anderen eveneens te halen. Het weer is kalmer gewor den. verkeersongelukken. Te naarlcm. Donderdagmiddag twee uur had op de Dreef een aanrijding plaat-s tusschen een tram en een met een paard bespannen wa gen. Deze aanrijding ontstond doordat het paard schrikte van een voorbij rij denden be tonmolen. Het sprong op de trambaan, maar werd niet gekwetst. De koetsier kreeg een paar ontvellingen aan de vingers. Van de wagen braken drie wielen. De tram bleef on beschadigd. Donderdagmiddag drie uur stak de 61- iarige poetser B., die hardhoorend is, op het Soendaplein plotseling den weg over. Op dat oogenblik naderde juist een autobus, waar van de bestuurder kalm reed. Toch kon hij een aanrliding niet voorkomen. De oude man werd door het linker spatbord gegrepen en tegen dc straat geslingerd, met het gevolg dat hij kwetsuren aan het achterhoofd, het linker bovenbeen en linkerarm kreeg. Hij werd door een lid van den Ongevallcndienst' verbonden, waarna hij loopend naar zijn wo ning werd gebracht. onder een stelling bedolven. Twee vrouwen gedood. ONGELUK IN SPANJE. MADRID, 12 Dec. (V.D.) Te Hueltra in Span- je vond een ernstig ongeluk plaats, waarvan twee vrouwen het slachtoffer werden. Een groot aantal vrouwen was bezig met het in zamelen van eikels, die op een houten stel ling werden gestapeld. Deza stelling scheen op een zeker oogenblik overbelast te zijn, al thans het gevaarte stortte in en dertig vrou wen ,die zich op dat oogenblik onder de stel ling bevonden werden onder het vallende hout en de opgestapedle eikels bedolven. On middellijk toegesnelde hulp slaagde erin, de vrouwen uit hun benarde positie te bevrij den. De meesten hunner, n.l. 25, liepen lichte verwondingen op, drie werden ernstig gewond terwijl twee vrouwen overleden bleken te zijn toen zij onder de overblijfselen van de stel ling werden vandaan gehaald. giftmoordproces hongarije. in BOEDAPEST, 13 December, (V.D.) Voor de Rechtbank te Snolnek is vanmorgen het giftmoord proces begonnen tegen 34 vrou wen. De belangstelling is ouit-engewoon groot. Allereerst stonden terecht vier giftmengsters tegen wie alle Yier de doodstraf is geëischt. AMSTERDAMSCHE BEURS vrijdag 13 december 1929 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING, KANTOOR HAARLEM. 1 30 1.45 Staataleenlngen 4VipCt.Nederl.1917 5 pCt Nederl. 1919 S9«ta 102 - Scheepvaart Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Nederl. 41V* 192 79 180 V* 24% I Induatrieên Alg. K.zijde-Unie... Van Berkei's Patent Gem. Bezit Philips 132 45% 313—315 144 122—123 120 481 271 I30V*—132 313-818 143V*-144 185 325 481—482V* Ind. Oud. Buitenl. Anaconda copper... United States Steel Bethlehem Steel Fokker Aircraft !6C%. 179% 18 9 92%—92V* Banken Cert. Handel Mij... 116V* 156»* 164Vs Petroleum Koninkl. Petroleum 395V* 26^' 24% 395-396 Prolongatie 2% 3V*% Cultuur Mij. H.V.A lava Cultuur.. CultuurMij.Vorstenl 550 402 150J* 560 -564 Mynhouw Algem. Exploratie. 170 160 ieo-ifov* Tabak Mij en Deli Batavia Tabak 327 381V* 373 92V* 327 383 372V* Rubber Deli Bat. Rubber- Amsterdam Rubbei Intercont. Rubber.. 96 104 170V* 169V*—171 5% 5H Amerika Wabash Comm. Milwaukee Pref. idem Comm. Cities 51—53 2=1/8 25V* *5%45V* 29V* - Vreemd geld en chèques Medegedeeld door de Rotterdamacbe Bankvereen vrijdag 13 december 1929 Koersen tot hedenmiddag 12 uur BILJETTEN Berlijn 59 20 —50.40 Parijs 9 70 9.85 Belga 34 40 —34.90 New York2 46 2.49 Londen 12.08 -12.12 CHEQUES Berlijn 59.28 -59.38 Parijs 9 71 9.81 Brussel 34 60 -34 75 Zurich 48 10 -48 20 Londen 12 C8«» 12 0 Rome 12 9i —13.03 Madrid 34- 30 —34 60 vVeenen 34 80 -34.95 New-York (Cable)2.47H~ 48!* Kopenhagen 66.42 —66.57 Oslo 66.35 —66.50 Stockholm 66.75 —66.90 Praag 7.30 7.40

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2