WAT ONZE EERSTE KRASSERS DEDEN Kon. Ned. Voetbalbond. H. F. C. van de laatste plaats. De toestand van Haarlem bijna hopeloos. Ook E. D. O. in gevaar. Heftige strijd om de leiding tusschen Feijenoord en Stormvogels. V. S. V. speelt in een ruiven wedstrijd tegen H. B. S. 33 gelijk. R. C. H. wint van D. F. C. Het protest van Blauw Wit toegewezen. DE UITSLAGEN AFDEELING L Eerste klasse: Ajax—Hilversum A.D.O.Excelsior SpartaHaarlem H.B.S.VJ3.V. R.C.H.—D.F.C. Tweede klasse A. HollandlaKF.C. SpartaanW.F.C. H.R.C.V.V.A. rweede klasse B: A.F.C.Zand voort BloemendaalBaarn Velox—D.E.C. ZeeburgiaB.F.C. Derde klasse A: Assendelft—Meervogels Purmersteijn—De Kennemers Q.S.C.O.S.V. K.V.V.De Volewijckers A.P.G.S.—Helder Derde klasse B. O.VV.O.—Amstel KinheimODÜ. T.H.B.—Hortus Zeemeeuwen—Schoten Vierde klasse C. BeverwijkSloterdijk 6—1 5—1 3—2 3—3 3—2 2—3 4—4 5—2 3—1 3—3 1—1 3—2 7—2 2—6 2—2 0—1 1—2 4—0 1—2 2—2 2—1 Reserve eerste klasse 3lauw-Wit 2R.C.H. 2 Haarlem 2Stormvogels 2 Hilversum 2—H.F-C. 2 A.F.C. 2—Ajax 2 E D.O. 2—Z.F.C. 2 Reserve derde klasse A. V.S.V. 2—West Frisla 2 Z.V.V. 2Hollandia 2 Alcm. Victrix 3HE.C, 2 AFDEELING H Eerste klasse. StormvogelsE.D.O. H.F.C.Hermes FeijenoordVU.C. Z.F.C.—Blauw Wit 't Gooi—H.V.V. Tweede klasse A. OvermaasS.V.W. D.H.C.—R. F. C. S.V-V.Merwede B.M.T.C.V.V. VJ.OB.Quick Tweede klasse B- O.D.S.Neptunus FortunaXerxes GoudaV.DL. Unitas—V.O.C. Derde klasse A: Laakkwartier—Rijswijk Hillinen—A.S.C. L.F.C.G.S.V. 2—0 2—3 1—1 0—0 1—1 3—0 1—2 1—3 3—0 1—1 4—3 7—1 0—2 3—4 7—1 7—0 1—4 1—6 3—1 6—1 4—3 1—1 2—1 2—1 2—1 Reserve eerste klasse- C.V.V- 2—Unitas 2 3—3 Xerxes 2Sparta 2 11 Excelsior 2Feijenoord 2 13 V.O.C. 2—U.V.V. 2 4—2 AFDEELING III. Eerste klasse: EnschedéTubantia 41 Go aheadRobur et Velocitas 72 Z.A.C.Wageningen 32 A.G.O.V.V.—P-E.C. 6—1 HeraclesVitesse 42 AFDEELING IV le klasse. L.O.N.GA.Willem H 2—3 P.S.V.—M.V.V. 5—1 N.A.C.—B.V.V. 2—0 Wilhelmina—N.OAD. 1—1 AFDEELING V Eerste klasse. Be QuickFriesland 34 LeeuwardenFrisia 35 VelocitasAchilles 30 W.V.V.Veendam 17 VOETBALNIEUWS. Protest van Blauw Wit toegewezen. 's-Gravenhage: Het protest van de Voet balvereniging „Blauw-Wit", inzake de scheidsrechterlijke uitspraak, waardoor de wedstrijd Blauw-WitE.D.O. geleid zou heb ben tot een 21 voorsprong van laatstge noemde club, is aan de Amsterdamsche Ver- eeniging toegewezen, waardoor deze wed strijd dus geacht wordt met 22 te zijn ge ëindigd Amnestie voor G. Paap. Nauwelijks was bekend geworden, dat de K.N.V.B. ter gelegenheid van zijn 40-jarig jubileum een regeling had getroffen, om aan spelers, die wegens overtreding van wedstrijd voorschriften waren gestraft, kwijtschelding van straf te verleenen, of het bestuur van de voetbalvereeniging „Zandvoort" stelde pogin gen in het werk om amnestie te verkrijgen voor zijn oud-speler G. Paap. Naar we verne men is deze poging met succes bekroond; deze speler komt 1 Juni 1930 weer in actie. RANGLIJSTJES AFDEELING L Eerste klasse: ges. gew. gel. verl. pt. v.-t. gem. Ajax A. D. O. R. C. H. H. B. S. Excelsior Hilversum Sparta V. S. V. D. F. C. Haarlem 24-11 1.33 19-13 1.28 26-19 1.22 16-12 1.14 23-24 1.— 20-25 1.— 20-20 1.— 22-23 1.— 13-16 0.88 15-35 0.12 Tweede klasse B: D. E. C. Zeeburgia Hercules Velox Baarn Bloemendaal A. F. C. H. V. C. Zandvoort B. F. C. 17 29-14 14 22-14 11 29-26 12 31-21 11 20-28 8 15-19 7 22-24 7 17-27 6 13-20 7 17-22 Reserve eerste klasse: Ajax II Stormvogels II Z. F. C. II Blauw Wit H Haarlem II H. F. c: II A. F. C. II E. D. O. II R. C. H. n Hilversum EC AFDEELING II. Eerste klasse: 31-16 1.64 30-20 1.50 29-18 1.36 29-20 1.20 27-24 1.— 18-26 0.80 16-25 0.66 16-24 0.60 20-29 0.60 15-31 0.50 HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. I A: DamiatenHaarlem 3A I. V. O.—E. D. O. m D. I. O.—R. C. H. 4 SpaarnevogelsHaarlem 3 I B: E. D. O. 4—H. F. C. 3 Haarlem 4Kennemers 2 Schoten 2Stormvogels 3 R. C. H. 3Bloemendaal 2 Bloemendaal 3- II A: -Kennemers 3 3—Q 4—2 2—3 3—1 3—1 2—6 4—2 2-4 3-3 n B: Kinheim 2D. I. O. 2 5—1 V. O. G.Bloemendaal 4 uitgesteld. n C: V. V. H.—Haarlem 5 Hill e gom 2—R. C. H. 5 E. H. S. 2—E. D. O. 5 uitgesteld. 4—3 2—2 2-2 5—3 4-0 n D: Zandvoort 2Zeemeeuwen 2 R C. H. 6—1. V. O. 2 D. W. O.—Spaarnestad III A: Beverwijk 4I. V. O. 3 Zandvoort 3E. H. S. 3 III C: Kennemers 4Zeemeeuwen 4 22 o. p III D: Hillinen 2Zandvoort 5 III E: Zeemeeuwen 5Spaarnevogels 2 6—0 III F: R. C. H. 8—T. H. B. 5 21—0 Damiaten 2Hillinen 3 H. n. o. JUNIORES-COMPETITIE. AFDEELING A: H. F. C.—D. I. O. 6—2 Haarlem aE. D. O. a 132 Bloemendaal aR. C. H. a 1—3 3—1 4-0 13-1 Feijenoord 9 5 2 2 12 32-13 1.33 Stormvogels 9 6 0 3 12 25-18 1.33 AFDEELING B H. V. V. 10 5 3 2 13 26-23 1.30 Haarlem bD. W. O. 5-4 Blauw Wït 9 3 3 3 9 14-14 1— 't Gooi 9 4 1 4 9 15-17 1.— ZATERDAGMIDDAGCOMPETITIE Z. F. C. 11 5 1 5 11 34-29 1.— Hermes-D. V. S. 9 2 4 3 8 14-24 0.88 AFDEELING IL H. F. C. 8 1 4 3 6 13-18 0.75 V. E. W. 2Vliegende Vogels 1—8 E. D. O. 9 2 2 5 6 17-25 0.66 Kennemerland 2Ulysses 2 5—2 V. U. c. 9 3 0 6 6 18-27 0.66 1 Ulysses 3Kennemerland 3 7—3 H. F. C.-Hermes-D. V. S: (1-1) R. C. H.-D. F. C. (3-2) Voor den tweeden keer ontmoetten beide partijen elkander en zoowaar voor beide wed strijden was de stand 11. Om even voor tweeën stellen de volgende elftallen zich onder leiding van scheidsrech ter Hans Tetzner op: H. F. C.: Van der Meulen, Wamsteker, Van Baasbank, P. Jongeneel, Van der Lee, Lamp, Reydon, R. Jongeneel, Kruyt, De Ruyter, Van Pareeren. Hermes-D. V. S.: Van Es, Van der Griendt, Van der Vaart, Bronneman, Goumare, Scheffers, Den Hoed, Van Nus, Van der Windt, De Bruijn, Jousma. Hermes heeft vóór rust het voordeel van den wind; zij doet den eersten aanval. Wam steker kan slechts ten koste van een corner redden; die levert echter niets op. Dan komt H. F. C. opzetten; een mooie aanval door Reydon opgezet, gaat door bui tenspel staan van Kruyt te niet. De aanvallen van Hermes zijn gevaarlijker, dan die van H. F. C., doch de schutterscapa- citeiten laten zeer veel te wenschen over. Van der Meulen moest verschillende kee- ren optreden, hetgeen hij zeer goed deed, ter wijl zijn collega aan den anderen kant zeer weinig te doen kreeg. Toch waren de uitvallen van H. F. C. ge vaarlijker; vooral de rechterwing was zeer op dreef. Er zal ongeveer een half uur gespeeld zijn als Van der Griendt voor Hennes na een scrimmage voor het H. F. C.-doel weet te doelpunten (01). H. F. C. liet het er echter niet bij zitten; integendeel kwam zij een moment goed op zetten. Bij een snellen uitval van H. F. C. sloeg een der Schiedammers den bal met de hand cor ner; iedereen dacht aan een penalty, doch de scheidsrechter gaf corner. Na de thee kreeg H. F. C. het voordeel van den wind. Bij een scrimmage voor het Hermes-doel sloeg De Ruyter den bal in het doel, doch de scheidsrechter had dit gezien. Spoedig hierop een aanval van Hermes, waarbij Van der Vaart, Wamsteker reeds was gepasseerd. Van der Meulen loopt uit, doch daar Van der Vaart gehinderd werd, kon hij niet. hard schieten; daardoor kon Van Baasbank nog juist den bal wegtrappen. II. F. C. wijzigde haar opstelling; De Ruyter ging rechts-buiten spelen en Reydon links-binnen, hetgeen de voorhoede ten goede kwam. Er was ongeveer twintig minuten gespeeld, toen Van Pareeren bij een aanval van II. F. C. door Kruyt in de gelegenheid werd gesteld om te scoren, hetgeen hij met een goed schot deed (1—1). Groote vreugde heerschte er bij de H. F. C - supporters. Hermes deed ook zoo nu en dan nog wel eens een aanval, doch H. F. C. domineerde thans het meeste. II. F. C. hield goed vol; het was op het laatste oogenblik een belegering van het Her mes-doel; alles stond dan ook te verdedi gen met De Bruyn als uitblinker. Van der Griendt moest tengevolge van een opgeloopen blessuur uitvallen. Als tenslotte scheidsrechter Tetzner einde fluit, hebben de partijen wederom gelijk ge speeld. H. F. C. speelde vooral in de tweede helft zeer goed en enthousiast; Wamsteker was weer de uitblinker van de backs. Van de mid denlinie viel vooral Van der Lee op, uitste kend ter zijde gestaan door Lamp. De voor hoede was na rust zeer gevaarlijk, met als uitblinkers R. Jongeneel en Reydon. Kruyt die een speciale bewaking had van soms drie Schiedammers, kon zoodoende niet veel uit voeren. Bij Hermes was vooral De Bruyn zeer goed als back. De middenlinie voedde de voorhoede zeer goed. vooral Den Hoed als mid-half werkte zeer hard. De voorhoede plaatste en combi neerde uitstekend, doch het schieten was slecht. Vóór rust had zij zeer zeker een paar goals meer moeten maken. Zag het er in den beginne niet naar uit, dat de wedstrijd van eenig belang zou zijn, omdat er aanvankelijk heel slap gespeeld werd, toen de Racing door Verkerk scoorde, werd er plotseling een andere geest vaardig over de twee en twintig spelers en is er spanning geweest tot het einde toe. Het is ruim twee uur, als scheidsrechter Grootmeijer laat tossen; als.D.F.C. goed ge raden blijkt te hebben, trapt R.C.H. tegen den dwars over het veld staanden wind in af. Beide partijen nemen het bijzonder kalm op; bovendien is het spel matig. R.CÜ. schijnt er het eerst een schepje op te leggen, doch de Dordtenaren beantwoorden dit met een stevig offensief, waarbij Kos al zijn talenten kan toonen. Van de Werve krijgt gelegenheid om eenige goede voorzetten te geven, doch voorloopig blijft ook Born meester van de situatie. Het blijkt dat De Bruin zich geblesseerd heeft; hij moet uitvallen. Bierens komt hem vervangen. Nog voordat deze echter in het veld ver schijnt, heeft Verkerk kans gezien om na goed werk van Ruis en Roelfsema aan R.C.H. met een gericht schot de leiding te geven (10). Eerst nu komt er werkelijk leven in het spel. DP.C. geeft zich geheel; aanval op aanval wordt ondernomen. Prevost is nu in zijn element; met Krom redt hij menigen aanval. Als plotseling De Geus er tusschen uit gaat scoort hij ten tweeden male, doch het blijkt offside te zijn. De R.C-H.'ers komen echter weer terug; na goed werk van De Geus en Van de Werve, belandt de bal bij Verkerk, die hem afgeeft naar Roelfsema, welke laatste hard nummer twee in het D.F.C.-doel schiet. Spoedig is het dan rusten (20). De tweede helft begit sensationeel. Nog voordat de R.CJI.'ers goed en wel beseffen, dat er begonnen is, ligt reeds het eerste schot van Ruisch achter Kos. Voordat daar na een der D.F.C.'ers den bal aangeraakt heeft, knalt De Geus het derde punt in de D.F.C. touwen (31). Er volgt dan een felle strijd, waarin de verdedigingen een groote rol spelen. Heel D.F.C. trekt ten aanval met voldoend, succes wordt bovendien de off side val open gezet, waar Van de Werve zich nogal eens in laat loopen. Hanse krijgt daarna de kans van den dag; alleen voor Born staande faalt zijn schot. Nog meerdere malen moet Born er aan te pas komen. Niet zonder geluk weet hij verder scoren te voorkomen, terwijl de R.C.H.-achterhoede inmiddels ook overvloedig gelegenheid krijgt om te laten zien waar zij t-oe in staat is. Bij een kleine weifeling maakt Ruisch dan ten tweeden male van de gelegenheid gebruik om Kos het nakijken te geven (3—2). Dan ontbrandt de strijd eerst recht. De R.C-H.'ers worden zichbaar nerveus, waarvan de D.F.C.'ers echter niet weten te profiteeren al dient gezegd dat Prevost in deze periode als een rots in de branding stond. Hij was letterlijk overal en retourneerde alles. De druk op het R.C.H.-doel wordt hevig; we zien zelfs Verkerk in de verdediging. De Recing weet echter stand te houden en met een 32 overwinning breekt het einde aan. De elftallen waren als volgt samengesteld: R. C. H.: Kos, Vrugt, Prevost. Geutskens, Ruis. Krom, Van de Werve, De Geus, Roelfsema, Verkerk. Hanse. D. F. S.: - Sleicher, Dracht, Smit. Ruisch. Van Dam, Piantoni, Wolf, Mookhoek, De Bruin, Litz, Born, Stormvogels-E. D. 0. (3-0) Met sprekender cijfers dan de algemeene verwachting was, heeft Stormvogels gisteren van E.D.O. gewonnen. De IJmuidenaren danken deze overwinning aan hun doortastender en schotvaardiger voorhoede. Die van E.D-O. combineerde voor de rust vooral in het veld heel wat beter, dan die van Stormvogels, maar het trio PerukelSteffensVan der Hurk trad voor het doel niet doortastend genoeg op. De elftallen waren als volgt: Stormvogels: Thijssen, Haak, Koster, Effern, Tol, v. d. Velde, De Jonge, Van Pel, Groeneveld, Struys, Boekelaar. E.D.O-: Oome, Perukel Jr., Steffens, v. d. Hurk, Perukel Sr. Koene, Dlnkla, v. Weeren, Boeree, Kuyl, Meenhorst, Zooals hieruit blijkt, speelde bij Storm vogels Effern weer mede en bij E.D.O. Dinkla. Kuikens, Van der Laan en De Kiefte ont braken echter op-het appèl. Met den wind in den rug trapt- E.D.O- af en zit direct voor het Stormvogelsdoel. Voorloopig blijven de roodzwarten hier, daar hun voorhoede vaak met verbluffend gemak de Stormvogels-middenlinie passeert, domineeren. Toch krijgt Thijssen niet veel gevaarlijks te verrichten, daar Perukel c.s. nog niet op schot zijn en Haak en Koster bovendien niet gemakkelijk een schietkans geven. In tegenstelling met de E.D.O.-midd^nlinle is het steunen van Tol c.s. verre van goed. Dank zij echter het feit, dat Kuil en Van Weeren Boekelaar nog al vrij spel laten, trekt deze „veteraan" er nog al eens tusschen uit: het zijn vooral zijn voorzetten, die de ED.O- verdediging op haar qui-vive doen zijn. Enkele goede schoten worden hieruit op Meenhorst afgegeven, waarmede de E.D.O.- doelman echter voorloopig wel raad weet. Het spel van E.D.O. blijft geruimen tijd beter dan dat der Vogels. Steffens krijgt van Oome een mooie kans om dit beter veldwerk ook in een doelpunt om te zetten, maar hij schiet van dichtbij rakelings naast den paal. Nadat er een half uur gespeeld is, doet Stormvogels het spel meer gelijk opgaan. Groeneveld, die tot dusver nog weinig heeft laten zien, kopt een voorzet van Boe kelaar 1 rakelings langs den paal. Bij E.D.O. doen de buitenspelers meer dan eens handig werk. Steeds echter zien ze hun voorzetten door Koster c-s. onderscheppen. Vlak voor de rust werkt Tol zich langs eenige E.D-O.'ers. Hij lost een ferm schot, dat Meenhorst wel stopt,' doch niet wegwerkt; Van Pel geeft dan Stormvogels de leiding (1—0). Als weer is begonnen, wordt er vinniger gespeeld, dan vóór de rust. Stormvogels heeft thans den wind tot bondgenoot; zij bestookt het E.D.O.-doeL Van Pel schiet al gauw tegen de lat. De IJmuider rechterwing is thans heel wat beter dan vóór de rust; van dezen kant dreigt dan ook nog al gevaar. Bijna maakt Perukel gelijk, maar Thijssen stopt zijn listig schot heel goed. Vrij onverwacht, als Meenhorst een fout begaat, maakt Tol er 20 van. Dadelijk hierop trapt Struys van grooten afstand nummer drie langs den verrasten ED.O.-doelman (30). E.D.O. is thans een geslagen team. De verhouding in het veld wordt er niet prettiger op- De Jonge krijgt nog een mooie kans, maar hij schiet, leelijk naast. E D O. krijgt niet veel kansen meer, zoodat Thijssen het zeer kalm heeft. Meenhorst krijgt echter nog 'vaak gelegen heid te toonen, dat hij nog wel keepen kan- Met 3—0 komt dus het einde. Sparta-Haarlem (3-2) Het is den roodbroeken gisteren niet ge lukt om in Rotterdam de punten te verove ren; met den oneven goal uit vijf doelpunten bleef Sparta de meerdere der roodbroeken, welke meerderheid haar ook toekwam. Onder leiding van den heer Weber komen de volgende elftallen binnen de lijnen: Sparta: Cohen, v. Zwieteren, v. d- Geest, Kramer, v. d. Berg, Formenoy, v. d. Welle, Viergever, Voormolen, Wendt, De Jong. Haarlem: B. Kammeijer, v. Polanen, Breeuwer, Huys- mans, Oldenburg. De Vos, Bieshaar, Dik, P. v. Daalen, D. Houtkooper, De Vries. Bieshaar verliest den toss; Haarlem trapt tegen wind in af en gaat direct op het Sparta-doel af, waar de verdediging niet thuis geeft. Direct hierop volgen eenige aan vallen van Sparta, die eveneens op niets uitloopen. Oldenburg gaat er eenige malen goed van door en geeft aan Huiysmans de eerste kans in dezen wedstrijd, die niet wordt benut. De rechtsbuiten Van der Welle geniet veel vrijheid, hetgeen hij niet ongebruikt laat; telkens plaats hij het leder voor doel. Na ongeveer tien minuten heeft hij succes, als een prachtvoorzet door Wendt wordt in gekopt (10). Sparta wordt nu even sterker en daar de Haarlem-verdediging niet in haar besten vorm is, ontstaat nogal eens een ge vaarlijk moment voor het doel van De Vries. Toch zijn de uitvallen, van Haarlem niet van gevaar ontbloot; de aanvallen, speciaal voorloopig geleid door Oldenburg zijn zelfs zeer gevaarlijk, maar voor doel is het mis. Geruimen tijd volgt dan een strijd, die gelijk op gaat, waarbij Haarlem een serie hoekschoppen te nemen krijgt, die alle goed voor doel geplaatst, steeds door de goed kop pende verdediging van Sparta onschadelijk worden gemaakt. Bij een uitval van Sparta zet De Jong goed voor doel en het is Voormolen, die hard inschiet (20). Sparta blijft nu in de meerderheid en heeft pech als een schot via de bovenlat wordt weggewerkt. Bieshaar wisselt dan van plaats met Huysmans en krijgt reeds spoedig een kans tot scoren, doch hij schiet in de handen van Cohen. Rust 20. In de tweede helft begint Sparta met en kele uitvallen, die op niets uitloopen. Spe ciaal de linkervleugel van Haarlem komt nu meer in actie. Vóór rust werd op dezen vleu gel weinig gespeeld. Van Polanen krijgt geen enkele gelegenheid om zijn schiettalenten te toonen, doch speelt met zijn linker buurman een goede partij. De Vries en Cohen krijgen om beurten bal len te stoppen en doen dat beiden naar be- hooren. Hoewel Sparta in deze periode van gelijk opgaand spel de meeste kansen krijgt, maakt Haarlem het eerste doelpunt na rust; als Oldenburg aan Bieshaar een goede kans geeft, weifelt deze echter. Toch blijft de bal voor doel; een der achterspelers werkt het leder in eigen doel (21). Dit geeft Haarlerg. moed; Sparta wordt nu in het nauw gedreven, maar de backs blijven meester van het terrein. Als dan bij een voorzet van Van der Welle De Vries vergeet uit te loopen, kan Wendt er vrij gemakkelijk 3—1 van maken. Nog geeft Haarlem niet gewonnen en als Van Polanen er 3—2 van maakt, stijgt de spanning. Aan beide kanten krijgen we nog enkele kansen, doch daar blijft het bij. Als de heer Weber het einde aankondigt, heeft Sparta met 3—2 verdiend gewonnen. H.B.S.-V.S.V; (3-3) EEN RUWE TWEEDE HELFT. Wie aanvankelijk gedacht zou hebben dat de zwarte Hagenaars revanche zouden nemen, is bedrogen uitgekomen. Het had zelfs niet veel gescheeld of ze hadden weer het onder spit moeten delven. En V. S. V. was nog wel zoo gehandïcapt. Een bewijs dat V. S. V. ook door kalm spel een overwinning kan behalen, was wel het spel vóór de rust, toen zij een 21 voorsprong had behaald, maar het laat ste half uur vervielen die Ve.lser spelers in hun oude kwaal en werd er roekeloos gespeeld. Ook H. B. S. telde veel forsche spelers en de heer Van Moorsel, die het spel goed in han den hart, moest ook de Velsenaren veel vrije trappen laten nemen. Onder zijn leiding speelden de volgende elf tallen: H. B. S.: Rambormet, Denis, Vermetten, v. d. Bergen, Diehl, Schoorel, d'Fonseca, Smeets, Reeder, v. Kesteren, Küchlin. V. S. V.: Hillekamp, de Koning, J. Wey, Heyerman, Koning, Heiligers, Bruidschaar, Demmers v. d. Griendt, v. d. Pieterman, Van der Wint. Het begin kenmerkt zich door uiterst snel spel van beide zijden. Het schieten van H. B. S. is technisch veel beter doch voorloopig brengen Reeder c-s. het niet verder dan Van der Wint. Aan den anderen kant is de rood-witte voorhoede veel gevaarlijker. Tot twee maal toe weet Rambormet echter doelpunten te voorkomen. Uit een dezer aanvallen ontstaan eenige corners en als een paar malen op doel wordt geschoten, blijkt een schot van Koning den Haagsehen keeper toch te machtig (01) Een vrije schop belandt via van Kesteren's hoofd in v. d. Wint's handen. Vlak hierop wordt Reeder gehaakt en vliegt Denis' schot rakelings langs den goal. H. B. S.' internationale backs dringen ge regeld ver op: dit wordt hun bijna noodlottig. Bliksemsnel stevent het duo De Koning— Hillekamp op doel af en ternauwernood kan v. d. Bergen ten koste van een corner dezen aanval onderbreken. Deze corner, goed voor doel geplaatst., gaat over den recht tegen de zon inkij kenden keeper heen, Koning komt echter net te laat, waardoor Vermetten weg kan werken. Plots weet Reeder den bal heel handig vrij te maken en na een mooi stukje samenspel scoort Van Kesteren den gelijkmaker (1—1). Even vóór rust herneemt V. S. V. echter weer de leiding, als de Koning een mooi schot in den benedenhoek geeft, dat succes oplevert (1—2). Na de thee blijkt H. B. S. haar geheele voorhoede te hebben veranderd waardoor ze o. i. niets verbetert. Bij een algemeenen V. S. V.-aanval schiet Koning tegen Vermetten aan waarbij hij een rare buiteling naast den goal maakt. Als ds bal weer het veld in gewerkt wordt, schiet Wey in en het is 13. Opnieuw wijzigen de .Kraaien" hun opstel ling, en als zij ten aanval trekken ontstaat er voor v. d. Wint een heele opeenhoping van spelers, waaraan Reeder met een hard schot een einde maakt (23). Als Koning geblesseerd raakt verlaat deze het veld; hij wordt vervangen door P. Weij. Beurtelings zijn beide partijen nu in den aanval; het spel wordt van dien aard, dat de heer Van Moorsel vrije trappen gaat uit- deelen. In het beruchte gebied wordt Reeder gehaakt, Vermetten plaatst zich achter den bal en geeft v. d. Wint geen kans (3—3). Als weer is afgetrapt en H. B. S. weer voor het rood-witte doel komt, geraakt Küchlin zóó ernstig geblesseerd, dat hij weggedragen moet wórden. Na nog eenig middenveld-getrap blaast de scheidsrechter het einde. De uitslag geeft de sterkteverhouding o. i, goed weer.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10