De overige eerste klasse wedstrijden De Derde Klassers. AjaxHilversum (61) Ajax is reeds dadelijk in den aanval en neemt in de eerste vijf minuten twee cor ners op het vijandelijke doel. Na een scrimma ge voor dit doel ondernemen de Hilversum mers een aanval en passeeren De Boer mee een ver schot (0—1). Ajax zet nu flink op en vooral de spil Andriessen laat zich gelden. De Hiiversumsche rechtervleugel blijkt echter een groot struikelblok te zijn. Het spel ver plaatst zich tamelijk snel en bsi.'e doelver- dedigers leveren goed werk. Twee corners op het Ajax-doel hebben geen resultaat. Ver melding verdient, een fraaie run van Strij- bosch, die echter op niets uitloopt. Ajax on derneemt aanval op aanval, maar de Hii versumsche achterhoede staat pal. Als De Boer is uitgeloopen hebben de gastheeren maar voor het intrappen, maar Kramps staat buitenspel, zoodat dit doelpunt geannuleerd wordt. Uit een strafschon gelukt het Ajax den gelijkmaker te scoren- (1—l). Hierop is het rusten. Na de hervatting zijn de Hilversummers wederom in den aanval. Van Rheenen scoort onder groot enthousiasme uit een voorzet van Jurriaans die intusschen het elftal heeft gecompleteerd, het tweede doelpunt (2—1). Strijbosch passeert kort daarop ten derden male Meinders (3l). Jurriaans zorgt voor het vierde doelpunt (4—1). Hilversum stelt zich dan gewijzigd op maar dit blijkt van geen voordeel te zijn. Volkers maakt uit een kopbal het vijfde doelpunt voor de gasten (5—1). In de laatste minuten gelukt het Van Reenen nog een zesde aan de reeks toe te voegen- Ajax heeft op schitterende wijze revanche genomen. Scheidsrechter Vuyck leidde zeer goed. A. D. O.Excelsior (51) AD .O. it in de meerderheid, maar de gas ten verdedigen zich goed. Na 25 minuten spelen geeft De Roo zijn club de leiding (10). Na eenige minuten scoort Bouber den gelijkmaker. (1—1). Voor de rust maakt van der Meer er 2—1 van. Na de thee maken de gebroeders Tap, uit goed samenspel het BloemendaalBaarn (33) De strijd gaat aanvankelijk gelijk op en kenmerkt zich door verbazend slecht schieten aan beide kanten. De aanvallen der bezoekers zijn iets gevaarlijker en wanneer de rechts binnen met een flink vaartje op het Bloe- mendaal-doel afstevent, moet Beijk uitloo- pen, maar ziet zich toch gepasseerd. (0—1). Nadat de witten eenige vergeefsche aanval len hebben ondernomen, krijgt Baarn's links buiten den bal vrij. Hij komt alleen voor Beijk en vergroot met een hard laag schot via den paal den voorsprong der gasten. (0—2) Het ziet er dan voor Bloemendaal niet gun stig uit. De spanning stijgt echter weer als Immer uit een slecht genomen strafschop den ach terstand verkleint. (12). Bloemendaal is nu iets sterker, doch de ■witten slagen er niet in om dit voordeel in doelpunten uit te drukken. Rust komt met ongewijzigden stand. Na de hervatting bestookt Bloemendaal onmiddellijk het Baarnsche doel. Het schie ten is echter opvallend slecht. Tenslotte pro beert Beijk Jr. het maar eens en hij heeft, na eenige tegenstanders te zijn gepasseerd, zoowaar succes. (22). Bloemendaal blijft hierna beduidend ster ker. Als bij een snellen aanval der gasten één der witte backs echter een fout maakt, heeft de midvoor der gasten weinig moeite om Beijk voor de derde maal te passeeren. (2—3). Baarn trekt zich thans geheel voor het doel terug. De resteerende speeltijd wordt geheel voor het doel der bezoekers uitge vochten. Het Bloemendaalsche overwicht blijft zich kenmerken door slecht schieten; zoo mist Parson eens voor open doel een ze kere kans. Toch maken de witten nog door Fr. Bakker gelijk. (3—3). Niet lang hierna klinkt het eindsignaal en mag Bloemendaal tenslotte nog blij zijn, dat deze wedstrijd, waarin zij verreweg het meest aanvallend was, haar één punt heeft opge leverd. Het spel van Baarn viel niet mee. Bloemen daal heeft in de voorgaande wedstrijden heel ,wat beter werk geleverd. Het elftal van Bloemendaal was als volgt: J. Beijk, Yfs, C. Bakker, Van Dam, H. Beijk, v. d. Mey, J Kammeijer, Immer, Sunter, Fr. Bakker, Parson. A. F. C.Zandvoort (31) Deze wedstrijd, die van groot belang was voor de bezetting van de onderste plaats, is verdiend door A. F. C. gewonnen. Het gaat er nu voor Zandvoort heel beden kelijk uitzien. Toch gelooven we niet, dat Zandvoort onderaan zal eindigen. Een elf tal dat D. E. C. verslagen heeft en tegen derde doelpunt. (3—1). Het gelukt den broe ders nog 2 maal te scoren, zoocar ondanks eenige gevaarlijke aanvallen van beide zijden, het einde komt met 5—1. Z. F. C.Blauw Wit (71) Na vijf minuten spelen hebben de Zaan dammers reeds een voorsprong van 1—0, welk doelpunt door Hoogmoed uit een vrijen schop buiten het strafschopgebied wordt gescoord. Z. F. C. blijft in de meerderheid. Het duurt niet lang of Z. F. C. vergroot haar voorsprong door een goed schot van Steens (2—0). Spoe- cug daarna is 't Van der Kolf. die ten derden male voor de thuisclub weet te scoren (3—0). Met dezen stand komt de rust. Na de pauze zijn de Zaankanters wederom de sterkste partij. Het vierde doelpunt wordt aoor Da Maar geproduceerd (4—0), waaro; van der Kolf zich ook niet onbetuigd laat e: nummer vijf in het Amsteróamsche ne„ doe: verdwijnen (50). Z. F. C. speelt flink door en De Maar zie. ians er 60 van te maken. Eindelijk zie. B-auw wit kans een tegenpunt te scorer. (61). Tenslotte lost Hoogmoed een ver schc dat doel treft (7—1). 't Gooi—H. V. V. (0—2) De eerste helft is niet buitengewoon belang rijk. Na de rust is de strijd spannender, 't Gooi valt het eerst aan, doch weldra is H. V. V. in de meerderheid. Max Jansen scoort, na 20 minuten met een laag schoc (0—1). Even later speelt Sterk op den keeper terug, die den bal door zijn handen laat glijden, zoodat deze in het net terecht komt (0—2>. Nadien blijft de stand ongewijzigd. Even voor liet einde werd v. Melick door Laarinans wegens een spelovertreding het veld uitgestuurd. FeijenoordV. U. C. (43) V.U.C. is onmiddellijk in den aanval, doch deze levert door slecht schieten niets op. Als het spel 20 minuten oud is weet Pijl de Rot terdammers de leiding te bezorgen (10). De gelijkmaker laat echter niet lang op zich wachten, als Dill inschiet. Na de rust brengt Konings den stand op 2—1. Als er nog een kwartier te spelen is blijft de gelijkmaker niet uit, geproduceerd door Klein (2—2). De Hagenaars doen hun uiterste best en behalen zelfs een voorsprong als Van Gelder zijn club de leiding weet te geven (23). De Rotterdammers weten echter uit een straf schop den stand weer hi evenwicht te bren gen (33). Even voor het einde bezorgt Pijl zijn club de overwinning door er 43 van te maken. Bloemendaal zoo schitterend gespeeld heeft, moet zich niet tevreden stellen met een zoo slechte plaats. A. F. C. verschijnt met een sterk elftal, terwijl bij Zandvoort Keesman vervangen ezi Zwart weer in de gelederen opgenomen is. Het elftal is nu als volgt: Van der Meije, J. Water, W. v. d. Meije. Beekhuis, Schaap, E. Keur, Schut, Rinkel, Koper, Swart, Moolenaar. Zandvoort staat aanvankelijk vreemd te schutteren. Alle verband tusschen de linies onderling is zoek, zoodat A. F. C., handig profiteerend van de ontstane openingen in de Zandvoortsche verdediging, aanval op aanval onderneemt. Wolters breekt fraai door, geeft een voorzet, die onhoudbaar be nut wordt door Ch. Lungen (10). Zandvoort herstelt zich nu en forceert een corner, die door Koper wordt ingeschoten en door welwillende assistentie van een Amster- damschen back nog wat verder over de lijn wordt gewerkt. (11). Zandvoort's oude enthousiasme komt nu weer voor den dag. Weer volgt een aanval. Moolenaar zet voor, Koper schiet: goal! Maar tot groote teleur stelling der Zandvoorbers, wat ook dadelijk in het spel tot uiting komt, wordt dit doel punt wegens buitenspel niet toegekend. De roode Amsterdammers belagen nu weer verschillende malen het Zandvoortdoel, waar v. d. Meije herhaaldelijk aan het werk wordt gezet. Hij doet wat er van hem verwacht mag worden, maar moet toch nog vóór rust bezwijken voor een vrijen schop, die goed door Wolters genomen wordt. Rust 21. Na rust is weer A. F. C. het meest in den aanval geweest. Zandvoort speelt te slap, iets wat toch slechts zelden van haar spel gezegd kon worden. Uit de eerste minuten valt te vermelden: een corner op Zandvoortdoel, die ternauwernood weggewerkt wordt, een vrije schop op doel eneen waarschuwing van den scheidsrechter aan J. Water. Na tien minuten scoort Wolters A. F. C.'s derde doel punt, zoodat hij dus den hat-trick verricht heeft. (3—1). Nog geeft Zandvoort zich niet gewonnen. Snel worden eenige aanvallen opgezet, waar bij Moolenaar eens hard inschiet. Weer stuwt de jeugdige Schaap zijn voorhoede ten aan val, maar doordat een handsgeval niet opge merkt wordt, ontgaat Zandvoort een penalty. Door onvoldoende plaatsen duurt dit offen sief niet lang, zoodat A. F. C. den aanval weer overneemt. De linker helft van de Zandvoort-verdediging is zeer zwak; A. F. C. is zoo handig, hiervan dankbaar te profi- teeren; zij nadert herhaaldelijk het Zand- voort-doel, echter zonder resultaat. Het ein de nadert.. Koper neemt nog een vrijen trap, en dan is het afgeloopen. A.s. Zondag B. F. C.Zandvoort. Als Zand voort dien wedstrijd verliest, dan wordt haar toestand precair. T. H. B.—Hortus (2—2) Het is den hard werkenden T. H. B.'ers zoo waar wederom gelukt een kostbaar puntje te veroveren, zoodat zij nog steeds een eervolle plaats in het midden der ranglijst inneemt. T. H. B. verschijnt in de volgende opstel ling: P. Gras, H. Dreyer, Spierbeek, Boeree, Van Danzig, Knaape. "Van Straaten, Lindeman, E. Veldmeyer. J. Kotman, Van der Pol. Hortus onderneemt de eerste aanvallen. Zij speelt zeer enthousiast en profiteert van het feit. dat de achterhoede der Boys aanvan kelijk nog niet op dreef is. Hortus neemt een mooien voorsprong van 02. Van dit mo ment af herstellen de Boys zich. Menige aan val wordt ondernomen, terwijl de Amster dammers nu groote struikelblokken vinden in den veteraan Spierdijk en den jeugdigen Dreyer, die een flinke versterking is voor het T. H. B.-elftal. Van der Pol krijgt een goed aangegeven bal en slaagt- er in. door een mooi doelpunt den achterstand tot 12 terug te brengen. Met dezen stand wordt ge draaid. Was vóór rust Hortus gemiddeld wat ster ker. na rust was er maar één elftal dat. voet balde, en dat was t. H. B. Hortus wordt ge dwongen met man en macht te verdedigen, maar door ongelukkig schieten en goed kee pen duurt het nog tot twintig minuten vóór tijd, voordat hot zoozeer verdiende gelijk makende doelpunt komt. Lindeman schiet van grooten afstand hard op doel, de bal stuit terug van den paal, maar wordt nu goed ingezet. Nu wordt de strijd nog span nender, maar het lukt t. H. B. niet meer, een voor haar gunstiger resultaat te be vechten. ZeemeeuwenSchoten 21 Door deze overwinning gaat Zeemeeuwen zoowaar nog een woordje meespreken in den strijd om de bovenste plaats. Met nog acht wedstrijden voor den boeg is alles nog moge lijk. Beide elftallen stellen zich volledig op. Voor rust heeft Schoten den wind mee en is mede hierdoor direct aanvallend. Toch is het Zeemeeuwen, dat het eerst scoort. De rechtervleugel brengt snel op. een harde voorzet. Fransen, ce linksbuiten, snelt toe en schiet ineens in (1—0). Dit fraaie doelpunt inspireert Zeemeeuwen tot verschillende aanvallen, maar als deze afgeslagen zajn, komt Schoten het Zee meeuwen-doel bedreigen. Steeds zit de Scho- ten-voorhoene voor doel, maar slecht schieten en goed verdedigen van Zeemeeuwen zijn oorzaak, dat de gelijkmaker uitgesteld wordt tot drie minuten voor de rust. De verdediging mist, de Jong, de verdienstelijke keeper van Zeemeeuwen, doet een laatste poging om door uitloopen nog redding te brengen, maar op handige wijze weet de middenvoor r.og juist om hem heen te spelen. Rust 11. Was voor rust Schoten sterker, na rust ls in hoofdzaak het woord aan de Zee meeuwen geweest. Steeds is het Schotenöoei m gevaar. De keeper vangt een schot van Fransen hoog op, maar een eigen back loopt den bal uit zijn handen en deponeert den bal hierdoor in eigen doel; een geste, door de Zeemeeuwen naar waarde geapprecieerd. Zeemeeuwen is doorloopend sterker, enkele kansen worden gemist, terwijl mooie kopbal len van Moolenaar door den keeper goed gestopt worden- Eens ontstaat een heftige "scrimmage voor het Schotendoel, van de paal stuit ce bal terug, maar wordt dan in gezet door den linksbinnen. Wegens buiten spel wordt dit doelpunt door scheidsrechter Bronkhorst geannuleerd. Het einde komt met een verdiende over winning voor Zeemeeuwen. De scheidsrechter leidde zeer verdienste lijk. PurmersteijnKennemers (26) Op een onbespeelbaar terrein stellen beid ploegen zich onder leiding van scheidsrecht-.-: Vreeken op. Purmersteijn trapt af en direct is te zien, dat beide partijen het met het veld te kwaad hebben, in 't bijzonder de bezoekers. Toch weet Groot reeds na drie minuten uit een voorzet van Aardenburg aan de Kenne mers de leiding te geven (0—1). Purmersteijn doet talrijke pogingen om den achterstand in te halen; het gelukt haar door zwak werk van Van Essen, voor de rust een 21 voorsprong te behalen. Na de rust beginnen de Kennemers een geweldig offen sief; het blijkt al spoedig, dat Purmersteijn voor de rust haar kruit heeft verschoten. Weldra slaagt Honig er in de partijen op ge lijken voet te brengen (22). Kort hiema verrast Horeman den Purmer- steijn-doelman alweer; dus hebben de Wij- kers een 32 voorsprong. De Kennemers gaan beter spelen; het gelukt aan Kluft, met een fraai schot den stand op 24 te brengen. Na keurig voorhoedespel slaagt Groot er in, de bezoekers in veilige haven te brengen (23). Pumersteijn doet wanhopige pogingen om den achterstand in te halen, doch Lindner en v. d. Ploeg staan pal. De doelman der thuisclub stopt eens een keihard schot van Groot heel goed, doch even later moet hij toch zwichten voor een schot van denzelfaen speler (26). Alle spelers zijn tenslotte blij als scheidsrech ter Vreeken het einde aankondigt. Reserve Eerste Klasse. E.D.0.2-Z.F.C.2 (1—1) De E.D.O.-reserves hebben het ook ditmaal niet tot een overwinning kunnen bren gen. Een gelijk spel is voor beide partijAi wel de beste oplossing. De wedstrijd was, wat spelkwaliteit betreft, van slecht gehalte; er werd evenwel zeer veel vergoed door den goeden wil en het enthousiasme van beide ploegen. Het E. D. O.-elftal had de volgende op stelling: Van den Berg, Zoet, H. Swart, St-Tffens, Pennarts, Zandstra. De Waard, Hanson, Putten, Veldmeijer. Calland. Beide elftallen loopen had van stapel. Veldmeijer schept voor Putten een mooie kans, maar laatstgenoemde schiet hoog over. Een gevaarlijk moment ontstaat als Zoet wat- slordig op zijn keeper terugspeelt, doch het loopt goed af. Weer verknoeit Putten een op gelegde kans. Een snelle Z. F. C.-aanval wordt. E.D.O.-noodlottig. De rechtsbuiten der roodwitten zendt een scherp schot in, dat- doel treft (01). De Z. F. C.'ers spelen een weinig te fana tiek. Een buitenspel doelpunt van Z. F. C. wordt geannuleerd. Dant komt E.D.O. meer in den "aanval, maar slecht schieten is oor zaak. dat niet gescoord wordt. Rust 01. Na de thee zitten de Z. F. C.'ers weer direct voor het E. D. O.-doel, doch Zoet en Swart staan goed te backen, waard<jor succes voor Z. F. C. uitblijft. Na eenigen tijd van Z. F. C.-overwicht- neemt E. D. O. het initiatief. Bij een scherp voor goal geplaatsten bal van De Waard kan een Z. F. C.-back niets anders doen dan in eigen doel schoppen (11). De Z. F. C.'ers doen nog krachtige pogin gen om te scoren, maar Pennarts en Van den Berg ontneemt hun deze kans. Met ongewijzigden stand breekt het einde aan met een verdeeling der punten. Haarlem 2Stormvogels 2 (23) Deze half-plaatselijke ontmoeting tusschen de nieuwelingen in deze afdeeling en de kampioenen van verleden jaar is geëindigd in een overwinning voor Stormvogels, De elftallen zijn als volgt: Haarlem II: Hoeben, Boot. Torringa, Vreeken. Buisslnk. H. de la Mar M. Hout-kooper, Levy, Groeneveld. Tuinman, Onkenhout. Stormvogels II: De Waard, Muller, Westerhuis, Hoogerduin, Langbroek, Heilig. Pronk. Veuger. Van Gelder. Van der Lugt, Wagenaar. Haarlem trapt af met het voordeel van den wind. Direct onderneemt Haarlem vele aan vallen, maar zij leveren niets op. Wel is het schieten, vooral van Groonoveld, hard. zui ver en onverwacht, maar dc IJmuider inval ler-keeper is buitengewoon goed op dreef. Op zeer fraaie wijze houdt hij zijn doel schoon. Ondanks het groote overwicht van Haarlem weet Muller na een half uur aan Stormvogels een 01 voorsprong te geven. Een minuut voor de rust vergroot Muller te gen alle verhouding in met een schot via het been van Hoeben den voorsprong. Ook na de rust is Stormvogels, wat spel kwaliteit betreft, de mindere van het goed maar onfortuinlijk spelend Haarlem. Groe neveld schiet hard tegen den onderkant van de lat, de bal stuit loodrecht r.aar beneden maar wordt nog weggewerkt. Na goed sa menspel van de rechterwing var. Stormvo gels scoort Hoogerduin met een mooi schot iö den hoek (0—3). Toch blijft Haarlem dapper doorspelen. Buisslnk kopt het eerste tegenpunt in. terwijl Houtkoooer een ouderwetsch schot lost, dat doel treft (2—3). Onder zeer groote spanning komt het ehv de. De scheidsrechter leidde zeer goed. Blauw Wit 2—R. C. H. 2 (2—0) Hoewel geheel compleet tegen het sterke Blauw Wit 2 uitkomende, ls het den R. C. H.'ers niet gelukt, om ook maar één puntje in de wacht te sleepen. Nu zij gezegd dat het Muller c. s. niet bepaald mee zat, hetgeen reeds spoedig na het begin bleek, toen de Amsterdammers het eerste doelpunt kon den maken. Voor dien had Radsma reeds veel en goed werk onder de R. C- HJat verricht en ook caarr.a bleef hij op sublieme wijze zijn doel verdedigen. Toch kon hU niet verhinderen dat de Amsterdammers nog voor de rust een tweede doelpunt aan hun score toevoegden. In de tweede helft, toen de Racing-reser ves den wind in den rug hadden, was het een aanvallen en verdedigen op he: Blauw Wit- doel. waarbü de R. C. H.-achterhoede geheel werkeloos kon toezien. Het schieten van de Racing-voorwaartsen bleek echter van te weinig importantie om doelpunten te kun nen opleveren, ai had doelman Van Hees- wijk het geluk wel eenigszins aan zijn zijde. Eenige malen werd namelijk tegen lat- en doelpalen geschoten, doch het- eindresultaat- bleef inmiddels toen ook de tweede helft verstreken was, 20 voor de Amsterdam mers. waardoor de positie van R. C. H- 2 nog st reds heel bedenkelijk is. Het R. C. H.-elftal speelde met Radsma Kaestner, Van Dam, Prevost-, Wiekamp, Muller, W. Kodde, L. Kuit, Hooger.doorn. Nachtegeller, Spoor. Hilversum 2H. F. C. 2 (11) Te ruim t-wee uur fluit scheidsrechter J. C. F. Bulte beginnen. Het H.F.C.-elftal is als volgt: Dorsman, Dijkhuizen, Koreman. Reuvekamp Gille, Gerke, Marchant-, Kruyer, Van iRemsdljk, v. d. Bogaardt, Smit, Perre, Het blijkt dan dat het elftal der HF-C.'ers vier invallers telt, doch dat desondanks de eerste aanvallen voor de blauw-witte Haar lemmers zijn. Hun voorhoede, goed gesteund dor de halfllnie, brengt het Hiiversumsche doel menig keer in ernstig gevaar, zoodat er slechts zeven minuten zijn gespeeld, als Koreman met een laag hard schot aan zijn club de leiding geeft-. Het spel is hierna meer verdeeld, doch beide partijen laten door te lang treuzelen en te egoïstisch spel der bin- nenspelers menige kans tot doelpunten ver loren gaan. In deze periode geraakt- de mid denvoor der H.F.C.'ers aan den enkel gebles seerd, zoodat hij nauwelijks verder kan spe len; een invaller ontbreekt echter. Voor een geval van hands, even buiten het penalty- gebied, van een der Haarlemschë achterhoe- desepelers, geeft- de scheidsrechter na een half uur gespeeld te hebben terecht een vrijen trap, die door den Hilversumschen rechts binnen Krant, met een keurig schot in een doelpunt wordt omgezet. Als vervolgens de rust ingaat is dc stand nog steeds gelijk (11). Ondanks het nadeel van den wind zijn de H.F.C.'ers na de rust niet de minderen van hun tegenstanders. Speciaal de halflinie deed in deze periode zoowel verdedigend als aanvallend goed werk, dit laatste in tegen stelling met hun collega's aan de andere zijde. Hoewel zoodoende verscheidene kansen tot scoren geboden worden, weet de Hiiver sumsche keeper, soms niet zonder geluk, zijn doel schoon te houden. Aan den anderen kant eindigt echter een goede aanval der gastheeren in een doelpunt, doch dit worJt terecht niet toegekend wegens buitenspel- Met onveranderden stand komt hierna het einde. HAARL. VOETBALBOND SpaarnevogelsHaarlem 3 (31) Na een zeer eigenaardigen wedstrijd heeft Spaarnevogels verdiend gewonnen, 't Duurde nog al lang voor Haarlem voltallig was. zoo- dat men maar vast- met negen man begon. Het lijkt wel of het in de lagere elftallen van Haarlem gewoonte gaat worden om te- laat te komen. Gaat de lust er dan heclc- maal uit! Spaarnevogels was het- meest in den aan val, maar onvoldoende schieten harer aanval lers en een wijze van keepen van Moolenaars, die bijna aan het ongelooflijke grensde, de den den stand blank blijven. Hoewel Moole naars veel succes had. zouden wij hem toch een anderen stijl aanbevelen, daar het vrij wel levensgevaarlijk voor hem is. Kort na rust nam Spaarnevogels de lei ding. Het al te groote enthousiasme der Spaarnevogels was oorzaak van eenige zeer vreemde incidenten. Zoodra één hunner spe lers een doelpunt maakte, werd hij op „Ita- liaansche" wijze door al zijn medespelers omarmd, terwijl zij even later, toen Haarlem gelijk gemaakt had. elkaar de grootste ver wijten toevoegden! Eén wilde zelfs het veld verlaten, maar hij werd door de supporters weer eenigszins tot kalmte gebracht. Toen de rechtsbuiten, één der kalmste spelers, aan Spaarnevogels ce leiding hergaf, was alles eer in eens koek en ei! De vreugde kende echter geen grenzen meer toen Spaarnevogels door een zeer goed doelpunt den eindstand op 31 in haar voordeel bracht. Haarlem Hl was lang niet zoo goed als vorige jaren. Van Balen Blanken toonde zich echter een moeilijk te passeeren back. DamiatenHaarlem 3 a (36) Onder leiding van scheidsrechter De Korte wordt afgetrapt. Gesteund door den krach - tigen wind is Damiaten direct in den aan val. Na vijf minuten spelen maakt A. Smit een doelpunt voor Damiaten, doch dc scheids rechter annuleert dit wegens buitenspel. Niet ontmoedigd valt Damiaten weer goed aan, doch de beide backs van Haarlem 3a staan pal. Toch kunnen zij den druk niet weerstaan; na 25 minuten overwicht van Da miaten wordt eindelijk haar werk met een doelpunt beloond (10). Het schijnt dat dit de gastheeren goed doet, want spoedig daarna vergroot Smal met een kopbal den voorsprong (20). Even komt er een kleine opleving in de Haarlem gelederen. Een handsgeval op den rand van het strafschopgebied van Damiaten levert Haarlem ook niets op. Weer gaat de bal naar voren en Damiaten maakt een goal (3—0). Direct hierop is het rusten. Als er weer begonnen is. zijn de rollen om gekeerd. Nu is Haarlem direct sterker; spoe dig is de stand dan ook 3—1 door toedoen I van Brakel. Het spel van Damiaten is nu veel slechter dan vóór rust. Haarlem krijgt eenige doel punten door het onbenullige spel der Damla- ten-achterhoede. Geleidelijk wordt de score door Haarlem opgevoerd. Nog een enkele uitval van de Damiat en- voorhoede volgt, doch niets helpt meer- Als het- einde daar ls. heeft Haarlem wel verdlcna gewonnen met 6—3. EERSTE KLASSE B- Haarlem 4Kennemers 2 (26) Haarlem begint zonder keeper, die na eeni ge minuten verschijnt. Beide partijen doen beurtelings eenigo aanvallen zonder het gewenschte resultaat- De Kennemers komen door het wtndvoordeol dan wat meer in den aanval, doch door slecht schieten gaan vele kansen verloren. Eindelijk heeft de linksbuiten van Kenne mers succes, als hij een van de lat terug- springenden bal inschiet. Rust gaat in met lL_0 voor Kennemers. Na de rust weten de Kennemers den stand op te voeren tot 03 door onbenullig spel van de Haarlem-achterhoede. Haarlem doet verscheidene aanvallen, uit een waarvan v. d. Schaar weet te scoren. (1—3). De Haarlem-achterhoede is blijkbaar niet in goede conditie, want de toch niet sterke Kennemers-voorhoede scoort er lustig op los, vooral dc linksbuiten had een groot aandeel in de doelpunten. Haarlem weet- nog slechts eenmaal te scoren door Hetem. terwijl dc Kennemers het- half dozijn volmaken. Het einde komt met 62 voor Kennemers. E. D. O. 4—H. F. C. 3 (3—1) Eindelijk heeft het verjongde EDO. IV de eerste overwinning veroverd, waardoor t-wee kostbare punten binnengehaald zijn. Ditmaal was de thuisclub eens de gelukkigste, want qua spel deden de partijen niet voor elkaar onder. Misschien was de achterhoede van E-D.O. beter dan die van H.F.C. Al spoedig na het begin maakt Wanrooy een mooi doelpunt. Dit geeft den E-D.O-'ers een moreelen steun, waardoor zij goed blij ven spelen. Doch verder dan dit cene doel punt voor rust weten zij het niet te brengen. De tweede helft levert legio kansen op voor E.D.O.maar de meeste werden door slecht schieten verknoeid. De Bruin weet na goed doorzetten no- twee te maken (2—0); de zelfde speler maakt met behulp van een H F.C-back 3—0. De blauw-witten geven niet op: hun vol houden wordt dan ook met een verdiend tegenpunt beloond (31). Verder komt er geen verandering meer in den stand. Schoten 2Stormvogels 3 (42) Wanneer scheidsrechter Van Straten be ginnen blaast, stellen beide partijen zich vol ledig op. Schoten heeft het windvoordeel en is het het meest aanvallend. Stormvogels doen ook eenige gevaarlijke aanvallen, maar de Schoten-achterhoede weet scoren te voor komen. Dan krijgt Stormvogels een penalty tegen zich; Rootlieb geeft hieruit zijn club de leiding 10). Spoedig hierop een keurige Schoten-aan- val; Blokker zet netjes voor en Fortgens zorgt voor de rest (20). Dan maakt Kuperus ook een goal. maar de scheidsrechter constateert buitenspel. In de tweede helft zien wij van Storm vogels-zijde een vuriger spel: weer krijgt Stormvogels een penalty tegen zich; Root lieb maakt er 3—0 van. Stormvogels doet haar best om den achterstand in te halen; dc Schoten-defensie krijgt druk werk, maar Dekker is haast niet te passeeren. Weer moet Schoten een penalty nemen; ook nu doelpunt Rootlieb hieruit keurig (40). Dan moet De Groot uitvallen wegens een blessure; Eljkhoff Jr. komt in zijn plaats. Eindelijk maakt Stormvogcbs een verdiend tegenpunt (41). Een vrije trap op het Schoten-doel wordt ineens ingezet; dc scheidsrechter geeft goal (42). Met dezen stand breekt het einde aan. I. V. O.—E. D. O. 3 (4—2) Na een zwaren spannenden wedstrijd zijn de geblokten er in geslaagd, 't sterke E.D.O. te slaan. Onmiddellijk na den aanvang werpen beide ploegen zich vol vuur in den strijd; beurte lings zijn de doelen in gevaar. Dernison opent de score voor de bezoekers, maar Van Baa- ren. die Invalt voor van Leuven Sr. en dit op goede wijze doet, maakt spoedig gelijk om eenige minuten daarna den geblokten de leiding te geven. Het E.D.O.-doel ontsnapt dan op gelukkige wijze als een hard schot van Berglsch vla den onderkant der lat in het veld terug springt. Als de I.V.O.-keeper den bal bulten het penaltygebied met de handen aanraakt, maakt Jansen uit den vrijen schop gelijk. Een kopbal van Mollema wordt mooi door den I.V.O.-keeper gehouden. Met gelijken stand komt de rust. Na de hervatting zijn de roodzwarten ster ker. maar de I.V.O.-achtcrhoede, waarin het uitstekende werk van Dc Vries Sr. opvalt, houdt stand; steeds komt E.D.O. terug. Het gaat er donker uitzien als De Vries Sr. een maal niet anders kan redden, dan door den bal met de hand weg te slaan. De penalty, door Jansen genomen, wordt door Molendijk gestopt; weder ingeschoten, weet hij den bal wederom te keeren. I.V.O. wijzigt nu haar voorhoede; de bin- nenspelers verwisselen met dc buitendito's en dit brengt verbetering. Uit een snellen aanval scoort Jongkind onhoudbaar en als G. van Leuven kort vóór het einde goed voorzet, Jaagt Berglsch den bal onhoudbaar voor dc vierde maal in het E.D.O.-net. Voetbal in Engeland. Eerste divisie: Arsenal—Huddersfield T. 20 Aston V.—Sheffield U. 5—1 Bolton W.—West Ham U. 4 1 BurnleyMiddlesbrough 4—1 Derby C.—Grimsby T. 51 EvertonManchester U. 00 Leeds UNewcastle 52 Manchester U.—Leicester 3—2 PortsmouthBirmingham 21 Sheffield W.Blackburn R. 40 Sunderland—Liverpool 23 SCHERMEN. Kampioenschappen Haarlem. De kampioenschappen op floret zullen plaats hebben a.s. Zaterdagmiddag drie uur in de schermzaal Brasslnne aan den R/:im- singel; op degen op 4 Januari en op sabel 5 Januari. De Inschrijvingen zijn openges' ;n voor alle inwoners van Haarlem er. Omste ken. Die kunnen geschieden in de Scherm zaal Brassinne en bij den heer G. F. Aanstoot. Hoofmanstraat 37.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11