hockey. Apropos korfbal, NED HOCKEY- EN BANDY-BOND EERSTE KLASSE. M. H. C.Amsterdam (12) Als de scheidsrechters Van 't Lam en Broese van Groenau beginnen blazen, ver schijnt het M.H.C.-team als volgt: Van Oordt (doel). Fraser, Pot (achter). Rhodius, D. Brand, Van Citters (midden). V. d. Valk, Thate, Hubrecht, Van Kempen, Hooft (vóór). De thuisclub pakt na de bully de zaken meteen energiek aan; de eerste aanvallen worden echter door De Waal en Leembruggen afgeslagen. De Musschen houden echter goed vol en komen nu in de meerderheid, doch treuzelen en slecht aangeven doen verschei dene kansen te loor gaan. De Amsterdam-voorhoede presteert in deze periode niet bijster veel, want de Musschen- backs hebben weinig moeite met het indi- yidueele spel van Spies en Westerman. Amsterdam komt meer en meer opzetten; beide partijen gaan gelijk op; er wordt nu in de Amsterdamsche voorhoede beter gecombi neerd en als Van Oordt vergeet om uit te loopen en slechts half wegtrapt, is Ingram er als de kippen bij om den M.H.C.-keeper te passeeren (01). Spoedig hierop is het rusten. Na een kopje thee is Amsterdam dadelijk in de meerderheid, doch de M. H. C.-backs weten voorloopig scoren te voorkomen. Ook de M.H.C.-voorhoede zit niet stil maar Hardebeck maakt diverse harde schoten on schadelijk en weet ook door goed uitloopen eenige keeren goede aanvallen te onderbre ken. Desondanks doelpunt Amsterdam ten tweeden male als keeper Van Oordt weder om niet uitloopt en Spies den bal in het net pusht (02). M. H. C. valt, niet ontmoedigd aan; haar voorhoede trekt weer ten aanval. Het gelukt Thate, met een hard schot Hardebeck te pas seeren. De thuisclub is sterk in de meerderheid, maar De Waal c.s. houden stand en geven aan de Musschen-voorhoede geen kans om nogmaals te scoren. Het einde van dezen nogal forsch gespeel den wedstrijd komt met een onverdiende nederlaag voor M.H.C. BloemendaalH. D. M. (11) De Bloemendalers zijn er in geslaagd om van het sterke H.D.M. een puntje af te snoe pen en indien de thuisclub iets meer geluk had gehad, zouden het er zelfs twee geweest zijn. Bloemendaal verschijnt als volgt: Berkhout (doel), Donk, Muller van Czer- nicky (achter). H. André de la Forte, Geyl v. Steenwijk (midden). Gunning, v. d. Linden Drijver, v. Eendenburg, André de la Porte (vóór). Na de bully onderneemt de thuisclub de 'eerste aanvallen. H.D.M. valt een beetje tegen wat spel betreft. Na ongeveer vijf minuten heeft Bloemen daal succes, als v. d. Linden een goeden voor zet van Gunning onhoudbaar langs den H. D. M.-keeper schiet (10). De Ha.agsche voorhoede combineert heel' goed, doch de oranje-achterhoede speelt voor wat ze waard is en heelt dikwijls geen moeite met het te korte spel van de H.D.M.-voor- hoede. De Bloemendalers krijgen eenige straf- corners te nemen; deze worden zeer goed aangegeven en gestopt, maar de harde schoten van Van Eendenburgh gaan jam merlijk net naast. De H.D.M.-voorhoede is met de corners ook niet erg gelukkig. Rust gaat in met 10. Na rust krijgen we hetzelfde spel te zien, beide doelen verkeeren beurtelings in gevaar, maar de achterhoeden zijn te sterk voor de resp. voorhoeden. Bloemendaal slaagt er zelfs in om den voorsprong te vergrooten, maar dit doelpunt wordt geannuleerd wegens offside. •H.D.M. wordt nu sterker; de achterhoede der thuisclub krijgt het hard te verant woorden; de Hagenaars slagen er in, om uit een scrimmage keeper Berkhout te pas seeren (11)- H.D.M. zet er alles op om de overwinning te behalen, maar de Bloemendaal-achter- hoede laat zich niet meer verschalken en als de scheidsrechters Ockhuisen en Drs. Kleefstra het einde aankondigen, heeft Bloemendaal weer een kostbaar puntje in de wacht gesleept. TWEEDE KLASSE. M. H. C. 2Bloemendaal 2 (13) Bloemendaal is direct na' de bully in de meerderheid; het duurt niet lang of De Keyzer weet het eerste doelpunt voor de oranjehemden tc scoren (10). De Musschen hebben weinig in te brengen tegen de goede Bloemendaal-achterhoede; het spel wordt grootendeels op de M.H.C.- helft gespeeld. Nog vóór rust scoort De Keijzer Bloemen- daal's tweede doelpunt. Nu rust wegen beide partijen goed tegen elkaar op; diverse goede aanvallen worden ondernomen op beide doelen, maar de gasten zijn een tikje gevaarlijker in den cirkel; Gunning scoort op fraaie wijze no. 3. Dit is den Musschen-rcserves tc bar; uit een goeden aanval weet Jhr. v. Riemsdijk de eer te redden. Hot einde komt met een verdiende over winning voor de Bloemendalers. DERDE KLASSE. KievitenBloemendaal 3 (30) Met tien man trokken de Bloemendalers naar Wassenaar; zij hebben het niet tegen de Kieviten kunnen bolwerken. De Kieviten zijn bijna den geheelen wed strijd in de meerderheid geweest, doch dank zij dc backs Hofland en Buurman wordt erger voorkomen. Al spoedig weten dc Kieviten ecnlgszins gelukkig te doelpunten en het duurt niet lang of no. 2 ligt ook al achter keeper De Kadt. De Bloemendaal-voorhoede presteert, weinig en brengt het niet verder dan de backs. Na rust neemt Bloemendaal even het spel in handen; het regent strafcorners en cor ners op het Kieviten-doel, maar de voorhoede der gaston blijkt niet in staat om hiervan tc profiteeren. Kieviten komt nu overwegend in de meerder heid maar slaagt er slechts in, om nog één keer te scoren (3—0). Het Nederlandscli elftal voor Barcelona. PROEFWEDSTRIJD TE AMSTERDAM Zaterdagmiddag heeft het Nederlandsch Hockey-elftal, dat de volgende week naar Barcelona vertrekt, op het terrein achter het Olympisch Stadion een proefwedstrijd ge speeld tegen een B.-elftal. De wedstrijd is een teleurstelling gewor den. Hoewel het elfta! in het veld wellicht iets sterker was dan het B.-elftal, was de voorhoede niet in staat de aanvallen goed af tc werken en tot doelpunten te komen. Daar entegen wist het B.-elftal tweemaal te scoren eenmaal voor de rust door J. v. d. Hagen en in de tweede helft door Kist. Deze beide spe lers, die bij het B-elftal uitblonken, en v. d. Kloes zullen den tocht naar Barcelona mee-( maken; wijziging van het elftal is dus nog mogelijk. De 20 nederlaag van het Neder landsch elftal behoeft nog geen reden te zijn te wanhopen aan de resultaten, doch wij hebben na de Olympische Spelen een reputatie op te houden en onze vertegen woordigende ploeg zal te Bercelona met meer éian en meer doorzettingsvermogen moeten spelen dan Zaterdagmiddag in den proef wedstrijd. Feestavond H. B. S. De soiree, die de Haarlemsche Hockeyclub H. B. S. in verband met haar tweede lustrum gegeven heeft, was zooals elke „H. B. S."-fuif weer een prettige avond. Hoewel deze geen officieel karakter droeg, was het toch aange naam dat zoowel de Nederlandsche Hockey en Bandybond (door het bestuurslid Mr. C. Ch. Geyl) en de Noord-Hollandsche Hockey- bond door den secretaris R. Taco Mulder ver tegenwoordigd waren. Mr. Geyl vertelde uit eigen ervaring te we ten hoe moeilijk de eerste tien jaren van een vereeniging zijn en hij eindigde dan ook zijn hartelijke speech met de leden op het hart te drukken, hun bestuur in eere te hou den. Een compliment dat het H. B. S.-bestuur (de heeren J. J. Bolland, J. de Bock, H. Hout man en de dames F. Stoel en J. de Bruin) zeker toekomt. Ook de heer Taco Mulder prees H. B. S. voor alles wat zij voor den Noord-Hollandschen Hockeybond gedaan heeft. Moge H. B. S. later nooit vergeten, dat er een hechte band be staat tusschen den Noord-Holiandschen Bond en „Houdt Braef Standt". Het programma bood als altijd weer „elck wat wils". Vóór de pauze hoorden we een aar dig zangnummer uit Dreimadlerhaus, dat evenals het tooneelstukje „De Aardschok" een even groot als verdiend applaus kreeg. Na de pauze kregen we den „Man with the quick hands", die met kaarten, zakdoekjes, balletjes en sigaretten tooverde of liet niets was. Ten slotte zongen de Ramelars ernstige en vroolijke liedjes; speciaal in „Dream River" bleek dit beschaafde quartet niet alleen in naam maar ook in zangkunst overeenkomst met „The Revellers" te hebben. De rest van den avond was aan den dans gewijd, met als afwisseling aardige spelletjes. Tot laat in den nacht bleef het gezellig. Vermelden we tenslotte nog, dat de eenvou dige maar smaakvolle zaalversiering en de prima dansmuziek van Pape's jazzband veel bijdroegen tot het welslagen van dezen feest avond. Noord-HoII. Hockeybond H. B. S. 2—M. H. C. 3 (5—3) H.B.S. is direct in den aanval; Van Dijken geeft H.B.S. spoedig de leiding en vergroot deze binnen enkele minuten tot 20. Jetten en Van Dijken combineeren goed; voor rust voegt Jetten no. drie er aan toe. M. H. C. valt dan sneller aan en profiteert van eenige fouten in de H.B.S.-achterhoede om tot 32 op te halen. Na de rust gaat het spel meer gelijk op. Voor M.H.C. verricht de midhalf v. Olphen keurig werk. Spoedig- brengt M. H. C. den stand op 3—3- Dan komt H.B.S. in de meerderheid. Van Dijken en Jetten scoren ieder nog eenmaal, zoodat het einde met 53 komt. Amstel 2—H. B. S. 3 (3—3) De keeper Mulder deed eenige malen goed werk doch Amstel nam de leiding waarop Blad gelijk maakte (11). Amstel scoort andermaal (21), waarop wederom Blad gelijk maakte. Rust 22. Uit een straf corner maakt Amstel dan 32; even voor tijd weet H3.S. den gelijkmaker in het net te deponeeren. Bloemendaal 4M. H. C. 4 (100) Reeds voor rust wist de Bloemendaal-voor hoede den stand op 60 te brengen. M.H.C. had vrijwel niets in te brengen. Ook na de rust is het oranje-team steeds in de meerderheid. Regelmatig loopt de score tot 100 op. Bloemendaal is te sterk voor deze afdeeling gebleken DAMES-HOCKEY B. D. H. C—H. O. C. (1—3) B.D.H.C. ontving Zondag het sterke H.O.C. uit Den Haag. Als scheidsrechter Houtkooper om onge veer 11 uur laat beginnen, heeft Bloemendaal zich als volgt opgesteld: A. van Eek, D. Roos, R. Taylor, K. v. Panhuis, T. Roos, N. Drijver, J. Nilant, P. de Roos, N. Roos, E. Hofsté, W. v. d. Tak. BD.H.C. pakt direct flink aan. H.O.C. dat niet op zooveel tegenstand rekent, raakt hierdoor eenigszins in de war: de speelsters worden zenuwachtig, waardoor verschillende kansen gemist worden. Langzamerhand keert de rust in het Haagsche elftal terug te zien we weer enkele goede aanvallen, die echter door het taaie verdedigen van Bloemendaal geen van alle resultaat opleveren, zoodat rust met blanken stand ingaat (00). Ook na halftime toont B.D.H.C., dat. met enthousiasme veel te bereiken is: Mej. P de Roos weet zelfs de leiding te veroveren (1—0). Maar dan lijkt het wel of dit te veel van Bloemendaal's krachten gevergd heeft: een algeheele inzinking volgt, waarvan H. O- C. dankbaar profiteert en spoedig den gelijk maker scoort (11). Hierdoor aangemoedigd, komt H.O.C. ge weldig opzetten; B.D.H.C. kan hier geen weer stand meer aan bieden: de midvoor van H.O.C. weet één van de vele voorzetten van mej. Polano in een goal om te zetten (12). Hiermee niet tevreden, valt H. O- C. nog enkele malen goed aan; mej. Polano heeft tenslotte zelf succes, als zij met een onhoud baar schot den voorsprong vergroot (13), waarna spoedig gefloten wordt. Het einde komt dan met een verdiende, zij het ook eenigszins geflatteerde zege van H. O. C, Engelsch biljarten. Er is op het oogenblik in Engeland een sterk herleefde belangstelling voor de bil jart-sport. De lezer zal wel weten, dat het En- gelsche spel zeer belangrijk afwijkt van den vorm waarin op het continent gebiljart wordt. De Engelsche balien zijn kleiner, de tafels zijn aanmerkelijk grooter dan de onze en hebben zes zakken in eiken hoek een en een in het midden van elke lange zijde. Het heeft mij wel eens verwonderd dat dit spel in ons land nooit ingang heeft kunnen vinden, want ik weet uit ervaring dat het zeer amu sant is. Wij hebben alleen de caramboles, de Engelschen daarnaast nog en zelfs als hoofd zaak het spelen van den rooden en den eigen bal via een anderen (via twee is niet noodig) in de zakken. Natuurlijk is het voor de vorming van goede spelers ongewenscht om twee, zoo uiteenloopende spelen door elkaar te beoefenen, maar toch lijkt het me vreemd, dat dit spel hier in het geheel niet beoefend wordt. Misschien komt het doordat geen caféhouder het risico van den aan koop van het ongetwijfeld kostbare mate riaal aandurft. Een bijzonderheid van het Engelsche spel is ook dat de puntentelling veel sneller gaat. Een carambole telt voor 2, in den zak via wit voor 2, via rood voor 3, roode bal in den zak ook 3. Wanneer dcor een gelukkigen stoot alle ballen in een zak verdwijnen na carambole, hetgeen natuurlijk uiterst zelden, maar toch wel eens, gebeurt, krijgt de fortuinlijke speler daarvoor 9 pun ten. Het is dus heel wat gemakkelijker met dat spel series van bijv. 20 en 25 te maken, dan met het onze, maar het is niettemin niet zoo eenvoudig. De herleving der Engelsche belangstelling vindt nu haar oorzaak in de omstandig heid, dat drie vermaarde Australische be roepsspelers, de gebroeders Lindrum en Clark Mc Conachie op tournee zijn in het Ver- eenigd Koninkrijk. Vooral Walter Lindrum levert merkwaardige prestaties in zijn matches tegen Engelsche beroepsmatadors als Smith, Newman en Davis. Dezer dagen maakte Lindrum een serie van.... 3264 het geen wereldrecord is en ongeveer 500 meer dan het vroegere record van Smith. Deze keu-voerders zijn ware artiesten en ook daar overweegt men telkens nieuwe maatregelen om het den spelers moeilijker te maken. Zij mogen bijv. niet meer dan 25 caramboles achtereen scoren en zoo zijn er nog vele beperkende bepalingen. Niettemin scoort Lindrum 3264 in een ruk en hij zoowel als de anderen maken herhaaldelijk series van meer dan 1000. De Engelsche kampioen Davis was een paar dagen geleden al zeer ongeluk kig toen hij na 999 gescoord te hebben, strandde op een moeilijken trekbal. In deze match speelde Davis met een gemid delde van 162 en zijn tegenstander Newman met een moyenne van 99, zoodat het u wel niet verwonderen zal, dat deze wedstrijden in den regel om 18000 punten gespeeld wor den. Maar de vele duizenden bescheiden amateurtjes in Engeland bepalen zich ook tot partijtjes van hoogstens 500. BILJARTEN Kampioenschap van Europa. Aan de kampioenschappen van Europa, welke in de „Harmonie" te Groningen ver speeld zullen worden, zullen deelnemen: Van Belle, kampioen, van Europa 1926, België; dr. Poensgen, Duitschland; Soussa, kampioen van Egypte, Moons, wereldkampioen 1926, 1927, 1928 en 1929, België; Vives, kampioen van Spanje; Dommering, wereldkampioen 1925, Nederland. De officieele opening heeft plaats op Don derdag 19 December, des middags 2 uur. Massakamp D. E. S.Vondel. Bovengenoemde wedstrijden zijn thans ge ëindigd in het voordeel van „D.E.S." na een vinnigen strijd in 48 partijen uit en thuis. De zes laatste partijen zijn in het lokaal van „Vondel" te Amsterdam gespeeld. Toen deze laatste beslissende strijd een aanvang nam, was „D.E.S." 92 caramboles voor. Groote vrees bestond, dat de Amsterdammers op eigen terrein dezen achterstand in een voordeel zouden omzetten, vooral omdat er dien avond groote partijen gingen. De Haarlemmers vochten echter als leeuwen en kwamen zege vierend uit den kamp. Van de zes partijen wonnen zij er vijf, terwijl de eene vevlies- partij op twee punten na gewonnen was. Vooral de partij tusschem de kopspelers De Foei jaeger (D.E.S.) en Beekhof (Vondel, lste klasse speler klein biljart) trok de aan dacht. De Haarlemsche kampioen was in buitengewonen vorm. Hij overmeesterde zijn tegenstander geheel en al en maakte de 250 caramboles cadre in slechts 16 beurten uit, alzoo spelende met 15.62 gemiddelde. Zijn partner bleef op 138 staan. Ook de Haarlemmers Lubbers en Van Ter- wisga maakten een mooie partij; zij behaal den een fraaie overwinning, terwijl Brauck- man en Tuninga zich dapper weerden en op :t. kantje af wonnen. L. Vlug, die ook goed speelde, verloor met 2 punten verschil. *De fraaie clübprijs, een plaqué in lijst, werd voor een jaar medegenomen naar Haar lem. De eindstand was: „D.E.S." 5276 en „Vondel" 4959 caramboles, alzoo een verschil van 317 caramboles. Kampioenschap 2e klasse van Haarlem Bovengenoemd tournooi zal dit. seizoen^ ge organiseerd worden door „Vriendenkring", in lokaal Roefs aan den Kruisweg, van 25 tot en met 29 Dec a.s. Voor deze wedstrijden zijn 17 inschrijvingen binnen gekomen. Jubileumwedstrijden bij „Vrienden kring". Deze nederlaagwedstrijden zijn vervolgd in klasse C. Op bezoek was „D.E.S." met vier spelers. In de partij Bij rij (D.E.S.)—Zijlstra (Vrien denkring) was de eerste spoedig in de meer derheid Hij wist met vast spel voor te blijven en te winnen met 80 om 64 in 32 beurten. Tuninga (D.E.S.) en N. Duits (Vrienden kring) speelden een spanende partij, die ten slotte door Duits gewonnen werd met 63 om 75 in 33 beurten. De ontmoeting tusschen Bottelier (D.E.S.) en Moorer Vriendenkring! was geheel voor den gast, die met vast spel gemakkelijk won met 75 om 45. Tenslotte traden Honsbeek (D.E.S.) cn Terrehorst (Vriendenkring) in het strijdperk. Beiden begonnen zwak. Daarna gingen bei den ongeveer gelijk op. De gastheer won met gering verschil: 41 om 50. Dc stand van den avond luidt: ..D.E.S." 264 en „Vriendenkring" 234 caramboles. Ned Korfbalbond D. E. D.Advendo (14) Advendo gaat op den goeden weg voort. Na een flinken rusttijd trok Advendo naar het aloude D.E.D., tegen welke club de zwart- witten altijd een van de prettigste wedstrij den spelen. De gasten spelen met een invaller, terwijl een der heeren zich verlaat heeft. Voorloopig speelt dan de Advendo-aanval tegen een volledige D.ED.-verdediging; het gevolg ls, dat de Amsterdammers sterker zijn- Als echter de Haarlemsche club volledig is, laat zij zich van een betere zijde zien. Nadat eerst Van der Zwaag met een verren bal zijn club de leiding had bezorgd, komt Krelage vrij te staan en doelpunt op kalme wijze (11). Na de vakverwlsseling is de zwart-witte aanval steeds in offensieve beweging; spoe dig maakt mej. Van der Kort handig gebruik van een lakschheid van haar dame en van onder den paal doelpunt zij od keurige wijze. (1—2). Direct hierop komt mej. De Haan op ver ren afstand vrij; een mooi schot volgt, dat doel treft (1—3). De nieuwe aanvallen werken beide hard en ofschoon D.E.D. eenige mooie schoten lose, wordt toch aan den anderen kant beter ge speeld. Hier zijn Deegenaar en Van den Berg hun heeren veel te vlug af. Een aardig schot van eerstgenoemden speler belandt in de mand. (14). Beide aanvallen werken hard, maar als de rust aanbreekt, is de stand nog steeds 1—4. Na de hervatting zijn de gast-heeren direct in de meerderheid, maar door nonchalant schieten worden vele kansen gemist. Het middenvak van Advendo begint eenigszins laks te spelen, zoodat D-E.D. nu vele ballen onderschept. De Advendo-verdediging is echter voor haar taak berekend. In den stand komt geen verandering meer. D. S. V.—K. V. (3—0) Onder leiding van den heer Baaij is dit een zeer spannende wedstrijd geworden. De begin-aanvallen waren voor D. S. V., maar de K. V.'ers gaven geen kans tot doelen en sloegen deze aanvallen af. Er werd vlug ge speeld. waarbij vooral de aanval van D. S. V. uitblonk. Beide partijen trachtten de leiding te nemen. K. V. speelde bij het wegwerken den bal nog al dikwijls in handen der tegen partij, die dan weer tot" den aanval overging en hieruit onvex-wacht doelpuntte (10). K. V. trachtte dezen achterstand in te halen; zonder succes. Een speler van D. S. V. ver grootte den voorsprong (20). Ook na de hervatting was er geen over wicht merkbaar. Het samenspel van K. V. was beter dan in de eerste helft. Toch doel puntte D S. V. nog eens (30), in welken stand geen verandering meer kwam. Haarlem 2—D. D. V. 2 (5—2) Wanneer scheidsrechter Ter Horst, begin nen fluit, blijkt Haarlem volledig te zijn. De partijen wegen goed tegen elkaar op. Het spel verplaatst zich snel. Na eenig inspelen van de verdediging op het gladde terrein krijgen de D. D. V.'ers maar weinig kansen. Reeds na tien minuten weet mej. Van Leeu wen met een ver schot 1—0 te maken. Spoe dig hierop weet A. v. Lohuizen met een goed schot den stand op 20 te brengen. Dit wordt D.D.V. II echter al te bar. De vakwisseling brengt haar een uitstekenden aanval, die den stand op 21 brengt en nog voor rust met een mooi schot den gelijkma ker scoort. Rust 22. Na de rust is Haarlem n geregeld sterker. De Haarlemmers krijgen zeer veel kansen. Met twee mooie schoten weten H. Arends en F. Weiffenbach er 42 van te maken. D.D.V. II valt fanatiek aan om den achterstand op te halen. De verdediging weet echter stand te houden. Wanneer A. v. Lohuizen met een bijzonder mooi schot het vijfde doelpunt maakt, speelt Haarlem een gewonnen wed- wedstrijd. Het eindsignaal brengt Haarlem een 52 overwinning. Sint Nicolaasfeest van „Haarlem". Zaterdag had de jaarlijksche St.-Nicolaas- fuif der H. K. C. „Haarlem" in een der zalen van café Brinkmann plaats. Der traditie ge trouw kwam Sint met zijn Piet in vol ornaat de zaal binnen om aan alle aanwezigen een geschenk uit te reiken, wat onder groote pret geschiedde, ,,'t Zoethout-je", het muziek- clubje der H. K. C., heeft wel het zijne er toe bijgedragen om den avond ook muzikaal te doen slagen. De voordrachten en tooneelstukjes hadden een verdiend succes. De enkele oogenblikken, die over waren werden met opwindende spel letjes gepasseerd, zoodat het twee uur was, voor de aanwezigen er aan dachten om naar huis te gaan. Feestavond „Sport Vereent". Voor de bezoekers van den feestavond op 4 Januari 1930 uit Haarlem en omstreken (ook IJmuiden) zullen bij voldoende deelneming des nachts twee uur van Hotel „Vreeburg" af autobussen rijden. Het secretariaat is ge vestigd Beukenstraat 29 Haarlem (N.) Haar!. Korfbalbond Zilvermeeuwen 2Haarlem 3 (02) De eerste aanvallen zijn voor Zilver meeuwen, doch reeds na vijf minuten weet Haarlem de leiding te nemen met een mooi punt van mej. H. Stouten (01). Verder gaat de wedstrijd vrijwel gelijk op, met Zil vermeeuwen iets meer in den aanval, doch geen der partijen weet te doelpunten. Ds rust gaat dan ook in met 01. Na rust speelt Haarlem met wind mee en weet dan na ongeveer tien minuten door C, Groenendal den stand op 02 te brengen. Na de vakwisseling is Haarlem het meest in den aanval, doch heeft veel pech, daar enkele goede schoten uit den mand terug springen. Verdere doelpunten blijven uit. Het einde komt dan met 20 voor Haarlem, waarmede zij haar eerste overwinning binnen heeft. Voorwaarts 2D S. V. 3 (10) In de laatste minuten van een prettigen wedstrijd, met gelijk opgaand spel, wisten de Voorwaarts-reserves een ovei*winning te be halen op D. S. V. 3. DE UITSLAGEN. S. V.Haarlem-comb. (vriendschappelijk) 0—0 Haarlem 2—D.D.V. 2 5—2 Zilvermeeuwen 2Haarlem 3 0—2 Haarlem 4—K. V. 3 1—0 CRICKET. Buitengewone alg. vergadering Ned. Cricketbond. Zaterdagmiddag hield de Nederlandsche Cricketbond in Krasnapolsky te Amsterdam een buitengewone' algemeene vergadering, welke werd gepresideerd door den heer H. Is- brücker. De buitengewone algemeene vergadering- had slechts één punt op de agenda staan, nl. de benoeming van een eerelid. De voorzitter stelde voor den heer A. de Haan Hzn., secretaris van den Nederland- schen Cricket Bond, tevens 25 jaar bestuurs lid. als eerelid te benoemen, welk voorstel met algemeene stemmen werd aangenomen. Toen de heer en mevrouw De Haan de verga dering waren binnengeleid, hield de heer Is- brücker een rede, waarin hij de verdiensten van den heer De Haan naar voren deed ko men. I-Iij deelde hem mede, dat de verga dering met algemeene stemmen besloten had den heer De Haan tot eerelid te benoemen. Spr. wenschte hem met deze benoeming ge luk en hij sprak de hoop uit, dat het nieuwe eerelid nog vele jaren den Cricketbond zal blijven dienen, evenals de heer de Haan dat had gedaan gedurende zijn 25-jarige be stuursfunctie, eerst als vice-voorzitter, daar na als waarnemend secretaris en thans als secretaris. De heer De Haan dankte den voorzitter voor zijn vriendelijke woorden en den Bond voor den hem verleenden titel. De vergadering werd daarop gesloten. Een druk bezochte receptie werd daarna gehouden, waar vele vrienden en bekenden het nieuwe eerelid kwamen gelukwenschen. WIELRIJDEN H. S. V. „De Kampioen". Zondag werd een begin gemaakt met de wintercompetitie op home-trainer over 1, 3, 5 en 10 K.M. voor de A -en de B-klasse en 500, 1000 en 1500 Meter voor juniores. Hier voor zijn eenige mooie prijzen geschonken n.l. een fraaie clubtrui door den heer N. B. Slecht en drie prijzen door de heeren Kui per en Kulk. De opkomst der renners op dezen eersten dag was niet groot; de tijden waren niet bijzonder snel. Er werd gereden op tijd op beide trainers, dus tweemaal 1 K.M. De uitslag was als volgt: A-klasse: 1. v. Egmond 1.23,3; 2. v. Dijk 1,26,4; 3. v. Bree 1.35,1, 4. Coster 1,36, 5. Ko per 1,36,2, 6. Kruid. B-klasse; 1. de Groot 1,30.2, 2. Schell 1,41,2, 3. v. d. Broek 1.42,4, 4. Gruyters 1.45. Juniores: 1. Moerkerk 31. 2. Verkes 32, 3. Kruyd 33; 4. Langeveld 33,4. Volgende week Zondag 3 K.M. eveneens op tijd. LAWNTENNIS. Suzanne Lenglen verkoopster geworden. Uit Parijs: Suzanne Lenglen, de wereldbe kende tennisspeelster, heeft een betrekking aangenomen van verkoopsier in een groot Franscii modehuis. G. A. BROEKMAN KL. HOUTWEG 5 TELEFOON 12225 UW KLEERMAKER sflBWUBHiuiffiffiUfliiw.u /ïfiHiui umnninBn SCHAKEN Eéndaagsche schaakwedstrijd Haarl. Schaakgenootschap. Ten behoeve van de propaganda voor het schaakspel heeft het bestuur van het Haar- lemsch Schaakgezelschap gemeend een, één- daagschen schaakwedstrijd te moeten orga- niseeren op 26 December, 's morgens 10 uur in Restaurant Köhlinger aan de Jansstraat. Er wordt gespeeld in groepen van vier spelers (hoofdklasse, lste, 2de en derde klasse) terwijl voor elke groep twee prijzen beschikbaar worden gesteld. Iedere schaker van Haarlem en omstre ken, die hieraan wenscht deel te nemen, kan zich hiervoor aanmelden tot uiterlijk een half uur vóór het begin bij den secretaris H D. v. d. Ouw, Oosterstraat 39. ZEILEN. Haarlemsche Zeilvereeniging. Vele leden der Haarlemsche Zeilvereeniging hadden gehoor gegeven aan den oproep van 't bestuur om gezamenlijk het Historisch Scheepvaart-museum te Amsterdam te be zoeken. De directeur had de bereidwilligheid, allen rond te geleiden en deed dat op zoo'n onder houdende en geestige wijze, dat men veel tijd te kort- kwam om ook maar slechts een klein gedeelte volledig te zien. Een kijkje in de prachtige historische at lassen wekte reeds aanstonds de belangstel ling, die nog toe nam, toen we talrijke op getuigde modellen zagen, waar elk lyntje en zeiltje natuurgetrouw nagemaakt zijn: een zeer omvangrijk werk, dat. alleen een des kundige gegeven is te verrichten. De tijd van sluiting kwam -veel te vroeg. Een tweede bezoek in het volgend jaar ligt zeker in het voornemen HENGELEN. „De Dageraad" te Heemstede. Bovengenoemde club hield Zondagmorgen een onderlingen wedstrijd o'i baars, nabij Schiphol. De vangst was slecht. De prijzen werden als volgt gewonnen: 1 Jac. Scoo, 2 H. v. d. Braak, 3 Jan Schöo, 4 C. v. Norde. 5 T. Mens, 6 D. Kamn, 7 J. v, Slooten. 8 W. Dijkstra, 9 T. v. Gelder, 10 H. v. Trigt. Extra prijs voor laatsten visch gewonnen door Jac. Schoo. Des avonds had in een feestelijke bijeen komst in café Van Slooten de prijsuitreiking plaats.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12