UÏT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf Li Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 18 DECEMBER 1929 VELSEN. Openbare vergadering van clen gemeente raad van Vel sen op Dinsdag 17 December des avonds zeven uur. Hamerstukken. Zonder hoofdelijke stemming worden goed gekeurd de volgende agendapunten: Wijziging van de verordening regelende den gemeentelijken geneeskundigen dienst, d: instructie voor den gemeentelijken genees kundige enz. Vaststelling van de le suppletoire begrooting van de R.K. Burgerlijke Instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon, dienst 1929. Wij stellen u voor de bij de stukken ge voegde le suppletoire begrooting van de R.K. Burgerlijke Instelling van Maatschappelijk Hulpbetoon, dienst 1929, aldus B. en W. Vaststelling van de over het jaar 1927 aan de besturen der bijzondere scholen uit te kee- rcn vergoeding voor vakonderwijs, bedeeld in artikel 101, 9e lid, der Lager-onderwijswet 1920. Vaststelling van de vergoeding, bedoeld in artikel 101, le lid, der Lager-onderwijswet over 1926 en 1927 en afrekening dezer ver goeding over het drie-jarig tijdvak 1 Ja nuari 192531 December 1927. Verleenen van machtiging en toestaan van het noodige crediet voor den bouw van een dubbele conciërgewoning op door slooping vrijkomend terrein aan het Kerkplein te Vel- sen. Toekenning van een vergoeding aan den hoofdopzichter bij het bedrijf openbare wer ken, belast met de werkzaamheden betref fende Bouw- en Woningtoezicht, wegens het gebruik van een auto voor den dienst. Aanvulling van de Raadsbesluiten van 23 December 1926, No. 6 en 16 April 1929, No. 4, waarbij aan de N.V. Exploitatie Maatschappij „Velserduin", en W. van H-eyst vergunning is verleend tot het aanleggen van wegen. B. en W. stellen voor, ingaande 1 Januari 1930, het nieuwe Rijksweggedeelte tusschen het Noordzeekanaal en de gemeente Haarlem te noemen „Rijksweg", en het gedeelte van den ouden Rijksweg te Velsen „Meervliet- straat" en het gedeelte van laatstbedoelden weg te Santpoort „Hoofdstraat". De heer Vermeulen stelt voor, den naam Hoofdstraat te veranderen in Thorn- weg. Dit wordt door B. en W. bestreden. De Voorzitter zegt toe, met den wensch van den heer Vermeulen rekening te zullen houden, als daar weer een nieuwe straat wordt aangelegd. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. Drie moties. In behandeling komen de volgende moties: 1. van de hecren Groeneveld c.s. be treffende het vragen van financieelen steun aan Rijk en provincie voor het verkrijgen van een betere oeververbinding: 2. van de hecren Dalmeij er c.s. inzake het in stellen van een permanente commissie van bijstand voor de bevordering van alles wat aan de economische beteekenis der gemeente ten goede kan komen: 3. van de heer en D e Nobel c.s. betreffende de invoering van een centrale administratie der bedrijven. Deze moties werden met het antwoord van B. en W. uitvoerig in ons nummer van Maan dag gepubliceerd. De heer Ten Broeke meent dat de provincie wel degelijk belang heeft bij een betere oeververbinding. De heer Groeneveld is het daar mede eens. De heer Vermeulen wil wel voor de motie-Groeneveld stemmen, maar die betee- kent toch eigenlijk het intrappen van een open deur. De heer De Nobel spreekt in den zelfden geest. Deze motie wordt zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. De heer D a 1 m e ij e r verdedigt de door hem ingediende motie. Wethouder Tusenius Is het niet eens met de meerderheid van B. en W. Hij meent, dat die commissie er wèl moet ko men. Het vestigen van een industrie wordt belemmerd als men het met de meerderheid van B. en W. eens is. De lieer Visser meent, dat deze com missie niets te doen zou hebben. Misschien alleen wat papier vuil maken. De heer D e N o b e 1 vcreenigt zich met de woorden van wethouder Tusenius. De gemeente is arm aan industrieën. Den heer Vermeulen spijt het, dat B. en W. deze commissie niet noodig achten. Spreker meent, dat B. en W. deze gelegenheid tot, samenwerken met den raad met beide handen hadden moeten aangrijpen. Hij vraagt, of B. en W. deze motie eventueel naast zich willen neerleggen. Zoo ja dan geeft hij den voorstellers in overweging, haar in te trekken. De Voorzitter merkt op, dat als men een commissie wil benoemen tegen den zin van B. en W., dit beschouwd zal worden als een motie van wantrouwen tegen B. en W. Dien indruk moet het naar buiten ma ken. Spreker geeft in overweging, een studie commissie buiten den raad in het leven te roepen. Die kan aan advies indienen. De heer D a 1 m e ij er ontkent, dat zijn motie wantrouwen tegen B. en W. beteekent. Hij wil Juist het werk van B. en W. verlich ten. Hij handhaaft zijn motie. De heer Vermeulen geeft den hee- ren Daimeïjer c-s. in overweging hun motie in le trekken, nu de Voorzitter haar een mo tie van wantrouwen noemt. Want dat is van geen enkel lid de bedoeling. Nadat de Voorzitter nog eens zijn afwijzende meening nader heeft uiteengezet, trekt de heer Dalmeij er zijn motie in. Tenslotte wordt de motie-De Nobel c.s. be handeld. t B. en W. verwachten van een centrale ad ministratie in Velsen geen bezuiniging. De heer De Nobel handhaaft, zijn motie. Overal leidt een centrale administratie tot bezuiniging. De heer Ten Broeke vestigt er de aandacht op, dat deze centralisatie niet mo gelijk is omdat in Velsen geen gebouw be staat, waar die lean worden ondergebracht. De heer Visser geeft in overweging, de motie om advies in handen van de flnan- cii i'.e commissie te stellen. De heer Vermeulen geeft den heer De Nobel in overweging, zijn motie in te trekken. Hij vraagt B. en W. te willen over wegen wat er te bereiken is met het in liet leven roepen van een centrale kas. Daar is wol financieel voordeel van te verwachten. Wethouder Tusenius zegt, dat de administratie en boekhouding van Velsen kunnen dienen als een goed voorbeeld voor vele andere gemeenten. Elke wijziging, die Een dagelijksche Kindervertelling Hier is de beek- Ze ruischt eerst docT schoone landstreken, stroomt onder een oud bruggetje door en is een lust om te zien- Ze is dan zoo lief, dat de kippen er uit drinken en de vermoeide wande laar doet het ook, als zijn vcldflesch leeg is. Maar plotseling wordt de liefelijke beek onstuimig. Ze werpt zich ever den rand van een afgrond naar be» neden. Donderend storten haar wateren neer in c'e diepte- De dames en heeren. die er naar komen kijs ken, kunnen zichzelf niet verstaan, zooals anders. Beneden in de vlakte wordt de beek een brcede rivier met snelle, zilverachtige visschen er in- Nelis Natiever hengelt naar die vissphen. Dat noemt hij liefhebberij, 's Morgens stapt hij in zijn bootje, 's Avonds stapt hij weer uit zijn bootje. Dan mag zijn vrouw de visch bakken, die Nelis gevangen heeft. Als ze moppert zegt NelisDaar heb ik me nou den heelen dag voor afgesloofd. En wat het raarste ishij gelcoft het zelf ook t De rivier stroomt naar de groote stad Volvettendam. Daar worden groote markten gehouden. Zouden Dicky en Dirkje er behouden aankomen? hier zou worden ingevoerd, zou een verslech tering zijn. Het is hier niet noodig. „In Velsen is alles puik in orde", aldus eindigt hij. Wethouder N ij s s e n wil later het denkbeeld van een centrale kas wel eens overwegen, maar voorloopig acht hij een ver andering niet noodig. De heer De Nobel trekt zijn motie in na de woorden van wethouder Nijssen. Tuberculoseb estrij ding. B. en W. stellen voor in te willigen het ver zoek van de Vereeniging tot bestrijding der tuberculose te Velsen, om het subsidie over 1929 van 6390 met 28ü0 te verhoogen. Wordt goedgekeurd. Inschrijving van leerlingen. In behandeling komt het adres van de af- deelingen IJmuiden en Santpoort van de Ver eeniging „Volksonderwijs", de afdeeling „Kennemerland" van den Bond van Ned. Onderwyzers en de afdeeling „Kennemer land" van het Ned. Onderwijzers Genoot schap, houdende het verzoek om wijziging van art. 5 der Verordening regelende het openbaar lager onderwijs, uitgebreid lager onderwijs en buitengewoon lager onderwijs in de gemeente Velsen. Deze vereenigingen wenschen de jaarlyksche inschrijving van leerlingen weer door de hoofden te doen ge schieden en niet door B. en W. Daar volgens B. en W. de nieuwe regeling uitstekend voldoet, stellen zij voor op het adres van genoemde organisaties afwijzend te beschikken. "Nadat vele "leden hierover het woord heb ben gevoerd wordt met 17 tegen 8 stemmen het verzoek van de bovengenoemde organisa ties ingewilligd. Benoemingen. Tot leden van de Algemeen Burgerlijke in stelling van maatschappelijk hulpbetoon worden herbenoemd de heeren W. F. J. Meijer en W. F. Visser; tot lid van de R.-K. Burger- liike instelling van maatschappelijk hulpbe toon de heer Th. Dam; tot lid der commis sie van toezicht op de Rijks H. B. S. de heer A. M. J. Vermeulen; tot lid der Commissie van toezicht op de Visscherijschool de heer J. Visser Lzn.; tot leden.der commissie van toe zicht op het L. O. worden gekozen mevrouw H. F. CalkoenVan Thienen Mevrouw A. J. Thiel-Bruyel en Dr. D. J. van Katwijk. Winkelsluiting. Aan de orde komen het prae-advies van B. en W. op het verzoek van het bestuur der afdeeling IJmuiden van den Ned. Kappers- bond tot wijziging van de verordening op de winkelsluiting en het adres van de Midden standscentrale voor Haarlem en omliggende gemeenten, waarin verzocht wordt geen over ijlde maatregelen te nemen, doch af te wach ten hoe de zaak door onderling overleg zal worden geregeld. B. en W. kunnen zich geheel vereenigen met het advies van de Kamer van Koophan del; ook zij meenen, dat de gemeente in de zen niet regelend behoort op te treden en stellen daarom voor, afwijzend op het ver zoek te beschikken. De heer R o e 1 s e stelt een motie van orde voor, waarin B. en W. worden uitge- noodigd regelend op te treden, wanneer de kappers in eigen kring het niet eens kunnen worden. Wat den algemeenen winkelstand betreft, moeten eerst de belanghebbenden zich uitspreken. Dit wordt verworpen met 15 tegen 9 stem men. tf) Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. Te kwart voor elf wordt de vergadering gesloten. BEVERWIJK. VERGADERING GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Beverwijk gehouden op Vrijdag den 20en December 1929 des namid dags ten 7 1/4 ure. Punten van behandeling: 1. Benoemingen van: a drie leden der Commissie van toezicht op de Gem. Nüverheidsavondschool voor ambachtslieden b. drie leden der Commissie van toezicht op de Gem. scholen voor Nijverheidsonder wijs aan meisjes; c. een lid der plaatselüke Schoolcommis sie: d. een lid der Commissie van toezicht op de Fröbelschool; e drie leden der Commissie van Overleg voor de Ambtenaren; f. drie leden der Commissie van Overleg voor de werklieden; g. twee onderwijzers aan de openbare la gere school no. 3; h. een onderwijzer aan de openbare la gere school no. 1; i. een opzichter-doodgraver. 2. Voorstel tot wijziging der verordening regelende de samenstelling der Commissie van toezicht op het Nijverheidsonderwijs voor meisjes. 3. Voorstel tot het aangaan van een geld- leening nominaal groot 200.000. 4. Voorstellen tot het toestaan van credie- ten; a. voor de verbouwing van het politiebu reau; b. voor verbetering der Koningstraat, en van den Hoflanderweg. 5. Prae-advies op het adres van de afd. Velsen en omstreken van den Bond van kof fiehuishouders enz. betr. een later sluitings uur van vergunnings- en ver lof lokaliteiten. 6. Interpellatie van het lid J. Eijking be treffende de uitvoering van bestratingswer- ken. 7. Prae-advies omtrent het beroepschrift van de fa. P. Langendijk inzake de weige ring van een bouwvergunning. 8. Prae-advies op het voorstel-Eijkmg in zake de verlaging der huren van de gemeen te-woningen aan den WUkermeerweg. 9. Mededeelingen en ingekomen stukken, en hetgeen verder ter tafel zal worden ge bracht. „FRYSKE FLAGGE" De Friesche Vereeniging „Fryske Flagge" gaf Maandagavond in Hótel „De Prins" een voordrachtavond, die niet druk bezocht was. De heer Bakker heette de aanwezigen met een kort woord welkom. De heer IJ. C. Schuitmaker betrad daarna het podium. Hij begon, een uiteenzetting te geven van het stuk, dat door hem zou voor gedragen worden: „de Sang fen de tiid", door den declamator geschreven naar aanleiding van het Engelsche stuk .Mijlpalen". Op verdienstelijke wijze droeg de heer Schuitmaker daarop fragmenten uit „de Sang fen de Tiid" voor. In dit werk wordt in drie episoden het leven geschilderd van het Friesche boeren bedrijf, met tusschenpoozsn van 25 jaar. De heer Schuitmaker heeft de gave, de figuren voor de oogen der aanwezigen te doen leven. In de korte rustpoozen werden Friesche liederen gezongen. Na ..de Sang fen de tiid" volgde „Oene Ros", karakterschets uit „de Laeitsjende Wierheit". Oene Ros was een van de oude beroemd heden van de „Wielewaai" in „Frentsjer" (Franeker), die heel Franeker van de sokken kon zingen in het bijzonder den „seeslatter" en die ten slotte in de Franeker nor gelegen heid kreeg om te repeteeren, zooals z'n vriend Sjoerd meende. Tot slot fragmenten uit het satyrieke „Leg er 's an" eh „de Skearders- jonge" van Waling Dijkstra. Na afloop werd gedanst. Het muzikale gedeelte was bij den heer Brouwer, pianist, in goede handen. AANBESTEDING LAGERE SCHOOL. Heden, Dinsdagmorgen, is door B. en W. aanbesteed het bouwen van een O. L. School aan de Romerkerkweg, bevattende 7 leslo kalen en een lokaal voor handenarbeid. Laagste inschrijf ster was de fa. Henneman en Jansen te wyk aan Duin voor f 63085. Er waren 25 biljetten. De gunning is aangehouden. BLOEMENDAAL. OUDERAVOND M.ULO. SCHOOL. Op den ouderavond van de openb. school aan den Vijverweg, welke Vrijdag 20 Dec. wordt gehouden zal de heer P. van der Vuurst de Vries, tandarts, een lezing houden over School-tandverzorging. Wegéns aftreden van Mevr. Ritsema moet een nieuw lid der Ouder-Commissie worden benoemd. Daarna hebben de ouders gelegenheid het onderwijzend personeel te spreken over de vorderingen der leerlingen. OPENING JEUGDHUIS. Het Jeugdhuis van de Vereeniging voor Jeugdwèrk aan de Donkerelaan zal op Zaterdag 21 December des namiddags om 3 uur officieel worden geopend. NIEUWE BK. SCHOOL. Naar wij vernemen bestaan er plannen om in de wyk Bloemendaal een R.K. Jon gensschool te stichten. HILLEGOM. GEMEENTERAAD. Er is al weer een raadsvergadering uitge schreven, en wel op Vrijdag as. De agenda luidt: 1. Aangehouden notulen. 2. Vaststelling verordening aardappelziek te. Op 10 October is deze verordening door B. en W. van de agenda afgevoerd, omdat Gedeputeerde Staten een zelfde verordening van Lisse niet goed wilden keuren. Inmiddels heeft de Minister geen termen gevonden om de verordening te vernietigen, waarom zij voor de tweede maal op de agenda is ge plaatst. 3. Vaststelling van de begrooting dienbaar 1930 Burgerlijk Armbestuur. 4- Idem Gasbedrijf. 5. Idem Waterbedrijf. 6. Idem Slachthuisbedrijf. 7. Idem Gemeente- Een uittreksel der Gemeentebegroting is gisteren geplaatst. ONWEL GEWORDEN IN EEN KERK. Tijdens de godsdienstoefening op Zondag morgen in de Ned. Hervormde kerk te Mas tenbroek (Ov.'> zijn eenige personen onwel geworden, wat. in verband wordt gebracht met de omstandigheid dat de laats'.e dagen op het. koor achter den preekstoel opgravin gen zijn verricht voor den aanleg van cen trale verwarming, bij welke opgravingen een groote hoeveelheid menschelUke beenderen te voorschijn is gekomen, meldt de N. R. Crt. PRINSES JULIANA GAAT OP HUIS TEN BOSCH WONEN. Prinses Juliana, die haar studie te Leiden heeft beëindigd en reeds uit Katwyk ver trokken is zal, in het Huis ten Bosch aan den Leidscheweg te 's-Gravenhage haar in trek nemen. Prinses Juliana zou er de voor keur aan geven op dit buitenverblijf te wonen boven het betrekken van het voor haar be stemde paleis op den Kneuterdijk, meldt de Tel. DE UITREIKING DER NOBEL PRIJZEN. DE REDE VAN PROF. LILESTRAND. De toespraak van prof Lilestrand tot den Nederlandschen gezant, baron Sweerts de Landas Wyborgh, die den Nobelprijs voor prof. Evkman verleden week Dinsdag in ont vangst heeft genomen,, en sir F. G. Hopkins, begon, naar de N. R. Crt. meldt met een uit voerige herinnering aan de geschiedenis van het beri-beri-onderzoek in Nederlandsch- Indië en de wijze waarop prof. Eykman zijn geruchtmakende ontdekking deed, dat zekere bestanddeelen van het voedsel later vitami nen genoemd, de poly-neuritis zoowel bij den mensch als bij sommige dieren (kippen) kunnen bestrijden. Spr. eindigde zijn uiteenzetting met een persoonlijk woord tot baron Sweerts de Lan das Wyborgh en Sir Frederick, waarin hij deed uitkomen, dat het zoo lang heeft ge duurd voordat de beteekenis van Eykman's ontdekking op de juiste waarde is geschat: vele jaren is het geleden dat Eykman het anti-neuritische element in het voedsel vond, maar het groote belang van dezen arbeid is niet spoedig ten volle begrepen. Thans echter wordt de buitengewone beteekenis dezer ont dekking algemeen erkend, niet alleen voor de kennis en de bestrijding der berl-beri, maar ook omdat zij den weg heeft aangegeven om allerlei andere verwante ziekten te ontdek ken en te beteugelen. Gij, Sir Frederick - zeide hij verder - hebt ie physiologische noodzakelijkheid der vita minen aangetoond voor ae normale stofwis seling en den groei, en daardoor onze kennis van het belang der vitaminen voor de levens verrichtingen in'het algemeen belangrijk uit gebreid. De ontdekking van de anti-neuritis en van de groeivitaminen, waarvoor het Ca- roline-instituut den Nobelprijs voor physiolo- gie en geneeskunde dit jaar heeft toegekend, maakt den grondslag uit voor de wetenschap der vitaminen. Al is de vooruitgang op dit gebied groot, toch mogen wij op een rijken oogst in de toskomst hopen. Het Caroline-instituut biedt aan den prijs winnaar z-ijn gelukwenschen aan en ik ver zoek Uwe Excellentie die aan uw beroemden landgenoot over te brengen. Hiermede heb ik de eer u te verzoeken den Nobelprüs voor physiologie en geneeskunde wel uit de han den van Zijne Majesteit den Koning in ont vangst te willen nemen. Or-IZE. GROEMTJE5 u D!N5DAG DONDERDAG I 1= ZATERDAG S O i©' TRANSATLANTISCHE LIJNEN. Alcyone 16 Dec. van Las Palmas, Buenos- Aires naar Rotterdam. Alphacca 16 Dec. van Victoria, Buenos- Aires naar Rotterdam. Arendskerk passeerde 16 Dec. 22 u. Sagres, Rotterdam naar Australië. Aldebaran 17 Dec. te Fremantle van Rot terdam. Aldabi 17 Dec. van Rotterdam naar Ham burg. Billiton 16 Dec. te Beira van Rotterdam. Bachus, 16 Dec. te New-York van West- In dië. Bali 15 Dec. van Padang naar Batavia. Bennekom 14 Dec. van Iquique naar Mant-a. Breedijk 15 Dec. te Boston, Java naar New- York. Drechtdijk passeerde 16 Dec. de Azoren, Rotterdam naar de Pacifickust. Delftdijk 16 Dec. te Portland, Vancouver naar Rotterdam. Deucalion 14 Dec. van Paramaribo naar P. of Spain. Eurylochus 15 Dec. van New-York naar Java. Flandria 15 Dec. van Lissabon, Amsterdam naar Buenos Aires. Hoogkerk passeerde 17 Dec. Ouessant, Kur- rachee naar Rotterdam. Ja.n Pieterszoon Coen 17 Dec. van Amster dam naar Batavia. Johan de Wit-t 16 Dec. van Sabang, Batavia naar Amsterdam. Karimcen 15 Dec. van Sabang, New-York naar Java. Kota Gede, 17 Dec. van Rotterdam naar Hamburg. Kennemerland 15 Dec van Takoradi naar Freetown, Wcst-Afrika naar Amsterdam. Klipfontein 17 Dec. van Rotterdam naar Kaapstad. Madioen passeerde 17 Dec. 12 u. Point de Galle, Java naar New-York. Maasdam 16 Dec. van Havana, Rotterdam naar New-Orleans. Moena 15 Dec. van Belawan Deli, Amster dam naar Batavia. Mapia 16 Dec. te Belawan Deli van Sce- rabaya. Meliskerk 14 Dec. van Port Said naar P. Soedan. Nijkerk 16 Dec. te Beira van Rotterdam. Nickerie 16 Dec. 6 u. Finisterre, W.-Indië naar Amsterdam. Noorderdijk 16 Dec. te Boston van Rotter dam. Nieuwkerk 17 Dec. van Rotterdam naar Hamburg. Oostkerk 15 Dec. van Tientsin, Japan naar Rotterdam. Springfontein 16 Dec. te East London, Beira naar Rotterdam. Tjerimai passeerde 16 Dec. 20 u. Sagres, Java naar Rotterdam. Veendam 17 Dec. te Rotterdam van New- York. IJ-elkerk 17 Dec. te Rotterdam van Ant werpen. IJstroom 16 Dec. te Dakar, Amsterdam n. West-Af:ika. DONDERDAG 19 DECE3IBER HILVERSUM 1071 M. (van 12.00—6.00 298 NL) 10.Morgenwijding. 12.50 Concert door het AVRO-Kwartet. 2.Gramofoonmuziek. 3.Halfuur voor de Ned. Ver. van Huisvrou wen. Lezing door Mej. F. Meijboom over: Wat iedere vrouw moet weten van practische zie kenverpleging. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.— Ziekenuurtje. 5.30 Concert door het AVRO- Kwartet. 6-30 Vaz Dias: Koersen. 6.45 Land- bouw-halfuurtje. Spreker: W. Th. Zwart. 7.15 Fransch: Gevorderden en conversatie. 8.01 Praatje door J. G. Pater over: De P. T. T. diensten in verb, met het Kerst- Nieuwjaars feest. 8.15 Aansl. van het Concertgebouw te Amsterdam. Het Concert gebouw Orkest o. 1. v. Pierre Monteux: Walter Gieseking (piano) In de rustpoos: Vocaal concert door het „Quintet classique des Cosaques du Terek" o. v. Pierre Svetlanóff. Solo-tenor: Fedencö. Na afloop van het concert: Persber." Daarna: Voortzetting Vocaal Concert. 10.45 ca. Gra mofoonmuziek. 12.— Sluiting. HUIZEN, 1875 M. Uitsl. NCRV-uitz, 8.15 Concert. 10.— Zang door Dameskoortje 10.30 Ziekendienst. 11-Lezen van Christ. Lectuur. 11.30 Gramofoonmuziek. 11.45 Urn tje voor de landbouwers. 12.30 Concert. Piano orgel, fluit, en viool. 2Uitz. voor scholen. 2.45 Cursus Fraaie Handwerken. 4.Zieken uurtje. 5.Lezing over: „Over zielkundige invloeden op het proces van de ziekte". (IV) 6.Orgelconcert. 7.Lezing over: ,-Kristlik fryske dichtkinst". 7.30 Cursus Maleisch. 8.Lezing over: „Mijn Jordanertjes". 9.— Uitvoering van een Oratorium. Koor, orkest en vocale solisten. Daarna: Persberichten. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11-20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. E. Simp son (sopraan) G. Heather (bas-bariton), O. Cloks (piano). 1.20 Concert op cinema-orgel. 3.20 Vesper uit de Westminster Abbey. 4.05 Lezing. 4.20 Concert. W. Ransom (sopraan). E. ftichol (tenor). Harp-Kwintet. 5.35 Kin deruurtje. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Marktprijzen. 7.05 Piano-recital. 7.20 Lezing. 7.45 Lezing. 8 05 Concert N. Walker (alt) T. Jones (tenor) Militair Orkest. 8.20 Nieuwsber. 9.40 Lezing. 9.55 Duitsch Nationaal Programma. Man nenkoor, dansorkest en sprekers. 11.20 Dans muziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1725 RL 12 50 Gramofoonmuziek 4-05 Dansmuziek. 4.35 Kinderuurtje. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Tooneeluitz. zang en kamermuziek. LANGENBERG 473 M. 6 20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoonmu ziek. 11.30 Phonola-concert. 12.25 Concert. Orkest en bas. 4.50 Orkest-concert. 7.20 Or kestconcert. 805 Wederopvoering tod „S. O. SRao, raoFoyn". ..Krassïn" rettet „Itaiia" Hoorspel van Friedrich Wolf. Daar na tot 10.50 Dansmuziek, 10.50 Dansmuziek (Gramofoonplaten) Vervolgens tot 12.50 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 6.15 Lezingen. 1.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gramofoonmuziek. 1.50 Le zingen. 3.50 Concert uit Berlijn. 4.50 Lezin gen 7-20 Orkestconcert. 8.25 Lezing. 8.35 Con cert door Strijkorkest. 9.50 Dansles. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1153 M. 10.35 Uitzending voor scho'en. 11.20 Or kestconcert. 2.Concert. Orkèst en Opera zanger. 7.35 Concert doo- het Heger-Te-zet. 8.10 Voordracht met- muzikale illustratie. 9.35 Orkestconcert. 10.30 Dansmuziek. BRUSSEL, 508.5 M. 5 20 Orkestconcerfc. 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Her-uitzending van het concert in het Concertgebouw te Amsterdam.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10