HERINGA&WUTHRICH BURGERLIJKE STAND INGEZONDEN HAARLEM'S DAGBLAD woensdag 18 december 1929 PHILIPS' RADIO-TOESTELLEN (Adv. Ing Med.) vroede humor. Uit den Amsterdamschen Raad: Daarna zet svr. uiteen dat de schoolkinderen al heel wat onder goed krijgen; als hij de stukken op noemt interrumpeert mevrouw VAN ZELM: Alles van katoen!. Wethouder POLAK: De jongens krijgen ook een manchesterbroekje! Mevrouw VAN ZELMToch alles van katoen. (Gelach). Ja, lach jul lie maar, het gaat om de arme kin deren! En de zoethouder leest maar een lesje op van den directeur! (Groote vroolijkheid). Wethouder POLAK: De meisjes krijgen ook borstrokjes en onder rokjes! Mevrouw VAN ZELM: Dat krimpt allemaal! (Gelach). De heer PETERS (R.K.), tot me vrouw Van Zelm: Jij krimpt ook! (Onbedaarlijk gelach! Mevrouw Van Zelm lacht luid mee). De heer PETERS verklaart, niets kwaads met zijn interruptie te heb ben bedoeld. (Hilariteit). Ach, welk onvergelijkelijk feest Van fijnen humor, rijken geest Als AmsteI's Raad. vergadert, En dan wordt in zoo'n koel verslag, Dat spreekt, de humor van zoo'n dag Nog slechts zeer vaag benaderd; De lachlust kruipt al in het bloed. Nietwaar, want 't gaat om ondergoed Van kinderen op de scholen; En naar het zich wel denken laat. Is dat voor een goedlachsolien raad Flink koren op den molen; Wethouder vindt liet aardig wat- Mevrouw van Zelm komt in debat, Zij is nog ontevreden; Zij wil er heel wat meer aan doen, 't Is bovendien maar van katoen, Gelach, bij alle leden; En voortgaand weet ze telkens weer De stijve raadszaalatmosfeer Met gul gelach te vullen, En clan komt er natuurlijk bij. Al dat gejullie en gejij Is ook al om te brullen-; Het krimpt verklaart mevrouw van Zelm. Jij krimpt rok intrumpeert een schelm, Dan is 't niet meer te stillen; Dat was zoo fijn en zoo tersnêe, Mevrouw lacht zelf nu luidkeels mee, Nou, 't is ook om te gillen; Men giert en brult, men kreunt en lacht, Om 't beste, zooals wordt verwacht, Het stadsbelang te dienen; De burger echter, die het leest, Is blijkbaar bittor arm van geest, Hij kan er wel om grienen P. GASUS. auto bij halfweg geslipt en omgeslagen. Door de gladheid van den weg is heden morgen om kwart voor negen bij de school aan den Amsterdamschen straatweg een vier persoons auto, een Marmon geslipt en tegen het hek van de school opgevlogen. Daar speelden kinderen en twee van hen kwamen onder het hek, dat omviel terecht. Ze kropen er echter onverlet onder vandaan. Uit den gekantelden auto kon de bestuurder met slechts enkele lichte wondjes aan de handen bevrijd worden. De auto werd nogal bescha digd. van londen naar kaapstad. POGING TOT RECORDVERBETERING*. LONDEN, 18 December (Reuter). He denmorgen tien uur was nog geen enkel be richt binnengekomen van de beide vliegers Williams en Jonking. die hier opgestegen zijn voor een non-stopvlucht van Londen naar Kaapstad met de bedoeling om het wereld record over den langen afstand te verbete ren. Sinds Dinsdagmiddag vier uur heeft men niets meer van de vliegers gehoord. Toch maakt men zich hier over hen nog niet on gerust. omdat zij thans b.uiten bereik van draadlooze stations in het binnenland zijn. Het zijn dezelfde piloten, die in April jL van Engeland naar Karachi vlogen. het goederenstation te haarlem. ONTEIGENINGSWET DOOR DE EERSTE KAMER AANGENOMEN. Men seint ons uit Den Haag: De Eerste Kamer heeft hedenmorgen aan genomen het ontelgeningsontwerp voor do uitbreiding van het Goederenstation te Haar lem en aansluitende baanvakken. de kerkelijke verkiezingen CANDIDATEN VAN „EVANGELIE EN BELIJDENIS" GEKOZEN. De volledige uitslag van de Dinsdag ge houden herstemming voor de verkiezing van 16 gemachtigden in het kiescollege der Neder- duitsch Hervormde Kerk te Haarlem zal eerst heden in den middag bekend worden. Hedenmiddag 1 uur stond evenwel reeds vast dat de candid aten van de kiesvereenïging „Evangelie en Belijdenis" meer stemmen ge haald hebben dan die van „Evenredige Ver- tegenworodiging". zoodat eerstgenoemden ge kozen zijn. Dit zijn de heeren B. Diesbergen T. Dorrepaal, J. H. Fort-gens, J. P. Haanscho- ten, J. C. Luitingh, F. H. v. d. Miesen, C. Nel, A. Ooyevaar, J. W. Polderman, J. Santing mr. W. F. van Slooten, S. Stam, C. van Unnik, J. Vander Jr., ds. C. Veen en A. de Wijs. Behalve de heeren Diesbergen. Haan- schoten en Van Unnik waren al deze leden aftredend. Het aantal verworven stemmen kon hedenmiddag nog niet worden opgege ven. links passeeren van een tram. „EEN DWAZE VERKEERSTOESTAND". Voor den Kantonrechter trad heden, Woens dagmorgen Mr. Dr. F. A. Bijvoet alhier als gemachtigde op voor H. De G., reiziger, wo nende te Overveen, die verstek liet gaan en verdacht werd op 9 December j.l. des mid dags te 4.45 uur, als bestuurder van een 4-wielIg motorrijtuig in de Kruisstraat een tram gepasseerd en daarbij zonder noodzaak de linkerzijde van den weg gehouden te heb ben. Mr. Bijvoet gaf toe dat de tram links ge passeerd was, maar niet dat dit zonder nood zaak was geschied. Naar aanleiding van een opmerking van Mr- Bijvoet deelde de Ambtenaar mecle dat tot nu toe, in deze gevallen door de politie nog geen procesverbaal is opgemaakt. Het wordt nu echter in de smalle straten, waar- In eigen-lijk geen tram thuis hoort, te ge vaarlijk. De vcrkeerspuzzles, aldus spr., zijn blijkbaar te Haarlem nog niet opgelost en misschien zal dit ook wel niet gebeuren vóór de tram weg is uit de smalle straten en zij daar vervangen wordt door bussen, die wèl kunnen uitwijken. Maar op 't oogenblik mag men In een smalle straat geen tram pas- seeren, of die stilstaat of niet en zoo zal dus steeds een lange file voertuigen achter een tram aanrijden. Spr. eischte f I boeten of 1 dag hechtenis. Mr. Bi,jvoet zeide dat de consequentie dus is dat als er op den weg een tram Is, andere voertuigen achter de bij elke halte stoppen de tram moeten blijven hobbelen. Wanneer er dus eens ergens een tramstoring zal zijn, zal het verkeer in de geheele stad stil staan. Dit kan nooit de bedoeling van het Motor en Rijwielreglement zijn geweest. Er zijn al middelen genoeg om het verkeer te doen stoppen, als dit bij een tram op enkele pun ten (bij voorbeeld het Plein) noodzakelijk wordt geacht. Een verkeersagent kan daar dan het stopteeken geven. Een dwaze ver- keerstoestand behoeft daartoe niet in het leven geroepen te worden. Want nu krijgt men een lange file, die niet langs de voort- hobbelende tram mag. Trouwens: de Com missaris van Politie, de burgemeester, pas» seeren ook per fiets een tram en spr. ver moedde dat de Ambtenaar dit ook wel doen zal (De Ambtenaar knikte bevestigend). Wordt nu voor al deze gevallen proces verbaal opgemaakt dan zal het verkeer le Haarlem hopeloos gedesorganiseerd worden De Ambtenaar merkte nog op dat het ir. 't algemeen niet wenschelijk is eerr tram links te passeeren in een smalle straat, daar anders het verkeer te Haarlem nog meer een puzzle wordt. De Kantonrechter zal schriftelijk vonnis wijzen op 30 December a.s. des namiddags tc 2 uur. vervanger of niet? VERBODEN VERKOOP VAN STERKEN DRANK. Wegens- verkoop van sterken drank in drie lokaliteiten van het gebouw van de Centra le Coöp. Bloembollen- en Groentenveiling van het gebouw, nr. 16 aan den Kleinen Houtweg, zonder de daartoe verelschte ver gunning stond voor den Kantonrechter te recht J. J. M .alhier. Verdachte zeide dat hij de vervanger was van den directeur, den heer M. A. A. De directeur der veiling deelde mede, dat voor die lokaliteiten vergunning is gegeven vcor den verkoop van alcoholhoudende dran ken, anders dan sterke drank. Verdachte is in het buffet gezet, met de mededegling: „zie maar, dat je er een boterham aan verdient". Hij ontving geen loon, kon echter ontslagen worden, wanneer het bestuur dit om de een of andere reden noodig vond. Het bestuur had den directeur opgedragen, te zorgen dat er jenever was. De directeur had daarom verd. gezegd, te zorgen dat er altijd een of twee flesschen jenever waren. Naar het oordeel van den directeur werd het bedrijf van het buffet gedreven voor re kening en risico van verdachte. Deze betaalde ook de loonen aan de kellners. Een lid van het Veilingbestuur, als getuige gehoord, gaf als zijn meening te kennen dat M. de vervanger was van den directeur. De Ambtenaar zeide dat het in dezen min of meer dubieus is, wie het hoofd van het buffetbedrijf is. De directeur heeft de ver gunning gekregen, maar laat het bedrijf over aan verdachte. M .is dus te beschouwen als de vervanger van het hoofd van het bedrijf; hii oefent het bedrijf van verlofhouder uit. Verdachte kon wèl onmiddellijk ontslagen worden. Spr. meent, dat verd. daarop een goede kans zou hebben als hij zou weigeren te zorgen voor sterken drank, omdat de hee ren van het bestuur sterken drank willen drinken op hun vergaderingen. De Ambtenaar eischte f 25 boete f 25 da gen hechtenis. De verdediger mr. W. G. J. Veenhoven, be twistte dat M. de verv.yiger zou zijn van den directeur. Een vervanger toch is iemand, die voor rekening en risico van den verlof houder het bedrijf drijft. En dat ging hier uitsluitend voor rekening en risico van den heer M. Wat gebeurt is, mag niet, maar de bestuursleden zijn te goeder trouw van mee ning geweest dat. ze in de bestuurskamer een borrel mochten drinken. PI. meende dat geen veroordeeling kon volgen. Na re- en dupliek deelde de Kantonrechter mede, schriftelijk vonnis te zullen wijzen op 30 December a.s. des namiddags te 2 uur. tal van gewonden bij de frankfortsche relletjes. FRANKFORT AM MAIN, 18 Dec. (VD.) De politie-president deelt mede: Bij de gisterenavond in de oude stad plaats gehad hebbende botsingen tusschen de politie en 'net gepeupel zijn 7 gewonden geteld, van wie 5 in het Heilige Geest-ziekenhuis en twee in het gemeentelijk ziekenhuis zijn opgenomen De reddingswagen heeft drie transporten -verricht en elf maal hulp verleend. Een ge wonde werd door het gepeupel weggesleept- Door steenworpen werden drie politiebeamb ten een een chauffeur licht gewond. Zeven en twintig personen werden gearresteerd van wie twaalf op vrije voeten werden gesteld. Vijftien worden vervolgd. De politie-president heeft met het oog op de gebeurtenissen der laat-ste dagen alle optochten en demonstra ties in de open lucht tot nader order ver boden. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 18 December medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bilt. Hoogste barometerstand. 760.0 m.M. te Carlshot. Laagste barometerstand 737.7 m.M. te Jan Mayen. Verwachting tot den avond van 19 Decem ber: Zwakke wind uit Oostelijke of Zuidelij ke richtingen, meest licht bewolkt, droog weer, lichte vorst des nachts, overdag wei nig verandering in temperatuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM Stand van heden 777 m.M. Stand van gisteren 775 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van CAREL VAN HUIZEN, Opticien, KI. Houtstraat 13. T«l. 14112, THERMOMÊTERSTAND 18 December. Hoogste gisteren 47 F. Laagste hedennacht 36 F. Hoogste heden tot 12 uur 41 F. Haarlem, 18 Dec. Bevallen: 15 Dec. B. ComelloVerbeek, d., H. M. v. Bruggev- Saase z., 16 Dec. J. E. v. d. Vlietv. Donselaar z=-,-4-7 Dec. C. M. Joosten Hijnen z. Overleden: 15" Dec. C. G. H. KleijnArens, 93 j., Jansstraat. M. WesselmanFransen, 84 j., K. Poellaan. de moord te rotterdam. NADERE BIJZONDERHEDEN. (Zie ook elders in dit nummer). ROTTERDAM. 18 Dec. (V. D.) Van der Z. kwam, naar wij nader vernemen, 's avonds laat met een kameraad in den winkel van den 29-jarigen vischhandelaar D. T. in de Weste Wagenstraat, om bokking te koopen. Deze vischhandelaar, die een zoon van het slachtoffer is, bevond zich op dit oogenblik niet in den winkel, evenmin als zijn vrouw. De klanten worden bediend door het 16-ja- ï-ige zusje van D T.. een dochtertje van aen verslagène dus. De dader heeft dit is uit getuigenverklaringen komen vast te -staan eenige- grapjes gemaakt met het jonge meis je, v/elke d'e grenzen van het behoorlijke overschreden. Zooals gezegd, verkeerde- hij onder -dr-ankinvloed en hij was zelfs vannacht .verschillende' ui-en na zijn daad. nog niet ge heel nuchter. Zijn onbetamelijke houding werd direct opgemerkt door T. en zijn vrouw, die den winkel inliepen en den klanten ver zochten er uit te gaan. Dit heeft een klein relletje veroorzaakt. Van der Z., die op deze wijze terecht gewezen werd, kon dit niet goed verkroppen en hij was waarschijnlijk te dronken dat hij precies wist wat hij deed. Klaarblijkelijk was hij in een vechtlustige stemming, daar hij op een gegeven oogenblik bij de woorden, welke T- en hij elkaar toevoegden, zeide: „Kom er maar eens uit als je durft". T-, die gezien had dat de dronken man een dolkmes, dat hij in een van zijn zakken had gestoken, naar den buitenzak van zijn jas bracht, was zoo verstandig aan die uitnoodiging geen gevolg te geven. Op dat oogenblik is de vader van T., het slachtoffer, van de Raambrug af komen wandelen naar den winkel van zijn zoon toe. Dichterbij komende hoorde xiij de oorzaak van het relletje en hij trok toen natuurlijk dadelijk partij voor het beleedigde meisje. Zoo moet hij den verdachte hebben toege voegd, dat hij het meisje niet in de maling moest nemen. Dat wakkerde natuurlijk den twist tus schen de partijen, die alweer aan het luwen was, onmiddellijk weer aan en zoo ontstond er een woordenwisseling tusschen het slacht offer en den dader. Er is een getuige, die verklaard heeft, dat hij gezien heeft dat T. zich daarbij zóó kwaad heeft gemaakt, dat hij van der Z. een klap in het gezicht heeft gegeven. Als reactie op die klap zou van Z. het dolkmes uit zijn zakhebben gegrepen en daarmee naar T. hebben gestoken. Deze werd op twee plaatsen geraakt, nl. in den rug en in den rechter-bovenarm, waar de groote slagader werd doorgesneden. Hevig bloedende is T. de Weste Wagenstraat inge- loopen, daarna d'e Hofstraat, waar hij juist bij de brievenbussen van het Postkantoor in elkaar is gezakt. Hij ging daa.r op een stoepje, zitten, toen blijkbaar al uitgeput door het groote bloedverlies, en werd daar gevonden. Onderwijl waren omstanders den dader, die op de vlucht was geslagen, nageloopen, tot dat deze op den Coolsingel terechtkwam. Daar werd hij gearresteerd. Een bebloed dolkmes werd op hem gevonden. DOOR EIGEN SCHULD VOOR IIET LEVEN VERMINKT. Den 25-jarigen Rotterdammer J. v. d. G., die Zondagavond op den Heerenweg in dron kenschap door eigen schuld onder een auto raakte, is hedenmorgen het been, dat hem daarbij verbrijzeld werd, afgezet. Zijn toe stand is ernstig. biljarten. COMPETITIE NED. BILJARTBOND De zestallen van de biljartverenigingen ..D. E. S." er. ..Vriendenkring" in klasse~E van bovengenoemde competitie hebben elkaar ontmoet in hét clublokaal van ..Vrienden kring". Na een vinnigen strijd was de uit slag. dat beide teams drie partijen wonnen en drie verloren, &oodat de stand was: 1—1. ernstig ongeluk nabij driebergen. TWEE DOODEN. DOORN, 18 Dec. (V. D.) Hedenmorgen even na. zeven uur had tusschen Driebergen en Doorn een ernstige botsing plaats tusschen een vrachtauto en de eleelrische tram. Op het rechte weggedeelte voor het landgoed „De Horst" te Driebergen raakte vermoede lijk de stuurinrichting van den auto defect, waaxdoor deze tegen de in volle vaart zijnde tram opreed. De auto werd versplinterd on de beide inzittenden, de ongeveer 35-jarige landbouwer J de Lange uit Doorn en de on geveer 27-jarige chauffeur K. Mandersloot uit Langbroek, werden op slag gedood De auto geraakte in brand, die echter door de Vrijwillige Brandweer uit Driebergen spoedig kon worden gebluscht. Van de vier varkens, waarmede de auto geladen was, brachten drie het er levend af. De slachtoffers waren beiden gehuwd en laten vrouw met kinderen achter. De wagenbestuurder en de passagiers van de tram bleven ongedeerd. dr. j. hania. t In den ouderdom van 68 jaar is gisteren avond overleden dr. J. Hania, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Geldermalsen. In vroeger jaren was hij een der meest voor aanstaande predikanten van de Gerefox*meer- dè kerk. De overledene studeerde aan de Vrije Universiteit, waarvan hij een der eer ste discipelen was. Hij promoveerde in 1895 op een proefschrift tot doctor in de theoio- gie. 23 Juli 1889 aanvaardde hij het predik ambt bij de Gereformeerde Kerk te Oostbie- rum. In 1897 vertrok hij naar Steenwijk, in 1918 werd hii, predikant te De Bilt, 25 April 1920 deed hij zijn intrede te Geldermalsen. Dr. Hania was niet minder dan 13 keer lid van de Generale Synode der Gereformeexde Kerk. Ook was hij curator van de theologi sche school te Kampen. Ook oo politiek gebied heeft bij zich be wogen. Hij had vele jaren zitting in het cen traal comité der Anti-revolutionnaire partij en door zijn optreden ging in 1901 het oude Kamerdistriet om. De regeering erkende zijn verdiensten door hem te benoemen tot ridder in de Orde van Oranje Nassau. Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. EEN BEGRAFENISKWESTIE Geachte Redactie, Naar aanleiding van de advertentie in uw blad van Vrijdagavond, waarin mijn goede naam door het bestuur der Algemeene Haar lemsche Begrafenisvereeniging G. G. Metten, M. Rooij Jr., J. M. v. Duffelen, A. Mulder en C. J, Stolwijk is aangerand, verzoek ik' ur het volgende in uw geacht blad te willen opne men. Genoemde personen ..deelen mede dat het bestuur en alle leden hunner vereerxiging mij als lid én aanspreker van hunne vereeniging hebben ontslagen in verband met oxxgeoor- loofde handelingen, gepleegd bij een door mij uitgevoerde begrafenis te Aerdenhout. De heeren zouden gaarne verdere ixxlich tingen verstrekken. Ik ben zelf bezig die in te win nen, daar mij alleen het volgende bekend is: Te Aerdenhout overleed onlangs de vrouw vaxi A. B. Sedert jaren waren onze gezinnexi bevriend en zoo lag het voor de hand dat mij als een der directeuren van genoemde Ver- eeniging de begrafenis werd opgedragen. On der zoodanigen directeur is te verstaan aan nemer en leider van een bepaalde begrafe nis. De Algemeene Haarlemsche Begrafenis vereeniging nl. is een associatie van zelfstan dig werkende aansprekers, die naar buiten een vereeniging vormen, maar onderling werknemers zijn in dienst van den aanne mer, „directeur" van een bepaalde begx-afe- nis. Het tarief en de regeling van begrafenis sen, crematies en transporten is afkomstig van de niet meer bestaande federatie van Haarlemsche aansprekers. Moxideling werd door mij aan A. B. het laagste bedrag opgegeven dat voorkomt in de kolommen: naar Haarlem van Heemstede of Bloemendaal-Aerdenhout, Bennebroek of Zandvoort- Toen de begrafenis was afge- loopen heb ik het tarief nog eens nagegaan en de rekening uitgeschreven op een lager bedrag dan ik mondeling had opgegeven en wel op het laagste bedrag dat op de des betreffende bladzijde van het tarief voor- komt. In plaats van dit te wa'ardeeren, is men om mij niet bekende redenen, in en bui ten de Vereeniging gaan ageeren en de be doelde advertentie gaan plaatsen. De Rech ter zal omtrent de beteekenis en het gevolgen van een en ander te zijner tijd beslissen, mij rest alleen u dank te zeggen voor de gelegen heid deze zaak wat mij betreft tot de ware proportie terug te brengen. Hoogachtend, PAUL M. ROOIJ, Leidschcstraat 12. Dit ingezonden stuk hebben wij ter inzage gegeven aaxi het Bestuur van cle Alg. Haarl. Begrafenisver. Deze deelde ons mede: Het oxxtsiag houdt ixxderdaad verband met het geval van den heer A. B. teAerdenhout. Hier was door den heer P. M. R. het tarief opgegeven vaxi een begrafenis 2e klasse, ter wijl die door hem is uitgevoerd 3de klasse langs den weg en associatie, of 4e klasse op de begraafplaats. Vooraanstaande bewoners van Aerdenhout hebben hierover hun ont stemming laten blijken. Het geval is tx-ou- wens door de familie in handen gesteld van een advocaat ter afdoening. Deze feiten le ken ons bestuur zoo ernstig toe. dat. Iemand, die zich daaraan schuldig maakt niet langer door ons als collega kan worden beschouwd. Dit zijn wij verschuldigd aan het vertrouwen dat wij bij het publiek genieten en ook die nen te genieten. De uitslag van den rechter eventueel wachten wij in vol vertrouwen af. Namens het Bestuur: A. MULDER. AI g.functionaris. vreeselijk mijnongeluk. 1 REEDS 43 DOODEN. NEW YORK, 18 Dec. (N.TA.) Volgens de laatste berichten uit Mac Alester, in Oklahoma, heeft men, tengevolge van een ontploffing in de mijn, thans alle hoop op gegeven de nog ingesloten 48 mijnwerkers levend te voorschijn te kunnen halen. Zoo als reeds gemeld was, zijn reeds twaalf lijken geborgen. rumoerige raadszitting te frankfort. KERST-TOESLAG AAN WERKLOOZEN. FRANKFORT AM MAIN, 17 Dec. (Wolff- bureau). De gemeenteraad behandelde hedenavond den Kersttoeslag aan werklco- zen. Nadat de magistraat de toekenning van 50 Mark voor eiken werklooze, tot een totaal be drag van 2,3 millioen, wegens gebrek aan dekking, van de hand had gewezen, stelden de partijen opnieuw voor, dit bedrag uit te betalen. Na rumoerige tooneelen op de publieke tri bune en buitengewoon opgewonden debatten, waarbij ettelijke dekkings- en toeslagvoor- stcllen werden gedaan, werd de zitting ten slotte voor anderhalf uur geschorst, om aan de centrale commissie gelegenheid te geven haar houding ten opzichte van de in gediende voox-stelleix te bepalen. Na de her- vattixxg der zitting besloot de raad eiken werklooze 20 Mark en elke vrouw van een werklooze 5 mark uit te betalen tot een be- dra.g van 900.000 Mark. Hierop dienden de Duitsche Volkspartij, de Duitsch-Nationale partij en de Economische partij een motie van wantrouwen tegen den burgemeester dr. Landmann in. Door de houding der com munisten, die zich van steenming ont hielden, werd de motie tenslotte verwer pen. gomezTcösta. t LISSABON, 18 December (B.T.A.) Maar schalk Gomez Costa, oud-president der repu bliek is overleden. voorbeurs te amsterdam. EEN VAST VERLOOP. Het Persbixreau Vaz Dias meldde ons heden middag: De beurs had hedenmorgen een vast ver loop. Margarine Unies zetten hun giséeren ingezette rijzing voort en liepen van 312 tot 317 op. A. K. U.'s werden tot 124 verhan deld. Aecoustxek-aandeelen waren gevraagd en konden daardoor eenige punten avanceeren Koninklijke werden tenslotte eveneens wat hooger afgedaan. AMSTERDAMSCHE BEURS woensdag 18 december 1929 OPGEGEVEN DOOR DE ROTTERDAMSCHE BANKVEREENIGING, KANTOOR HAARLEM. Staatsleeningen 4t4pGt.Nederl.1917 5pCt. Ncderl. 1915 Scheepvaart Oude Vaart............ Ned. Scheepv. Unie Oude Boot Stoomvaart Nederl. Marine Pref..... Industrieën Alg. K.zijde-Unle... Intern. Viscose Margarine Unie....- Calvé Delft Van Berkei's Patent Accoustiek L'ltraphoon Aniem Gem. Bezit Philips Ford Auto Ind. Ond. Buitenl. Anaconda copper... United States Steel Bethlehem Steel... Fokker Aircraft U.S. Leather..» Banken Kol. Bank Indische Bank Cert Handel Mij.. Petroleum Koninkl. Petroleum Continental Oil Shell Union Prolongatie Cultuur Mij. H.V.A Java Cultuur CultuurMij.Vorstenl Mijnbouw Algem. Exploratie. Boeton Tabak Mijen Deli Mij Senembah Deli Batavia Tabak Oostkust..... Rubber Vico Deli Bat. Rubber.. Amsierdam Rubbei Intcrcont. Rubber Amerika Wabash Comm. Milwaukee Pref. idem Comm. Cities Service Cy 1 30 102,% 40# 193 82 ISO 22# 121 44# 315 144# 175 126-127 121 480 268 154# 165% 9^/B 17% 21ft# 156 163# 395 398 24 3# 565# 4C2 148# 170 159 335 388 371# 91# 93 1C1 1C5U 5% 59# 26# 2C"; 48 1.45 120—121 316—311 143 325—330 479 - 480 396-399 23% 3#% 555# 335 390 371# SI# 165 1 t\\

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2