De Wereldreis van Dicky en Dirkje Durf UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING Scheepvaartberichten RADIO-PROGRAMMA Een dagelijksche Kindervertelling. HAARLEM'S DAGBLAD ZANDVOORT. BEHANDELING DER GEMEENTE- BEGROOTING. Openbare vergadering van den gemeente raad van Zand voort op Woensdag 18 Decem ber, des avonds acht uur. Aangehouden worden de verzoeken om gemeentegrond te mogen huren. De reserves der bedrijven. De meerderheid van B. en W. stelt voor, de verordening op het beheer van het Gas- en Waterleidingbedrijf zóó te wijzigen, dat wanneer de reserve van het gasbedrijf 30.000 zal overschrijden en die van het Wa terleidingbedrijf 20.000, elk jaar door den raad zal worden uitgemaakt, welke bestem ming aan deze winst zal worden gegeven. Zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. Benoemingen Benoemd worden: tot leden der commissie van bijstand voor de financiën de heeren Geers, Koning, Druyf en Molenaar; voor Pu blieke Werken en Bedrijven de heeren Gun ners, Termes, Siegers en Van der Mij; voor Onderwijs en Sociale aangelegenheden de heeren Termes, Geers, Elffers en Forrer. Daarna worden de leden en plaatsver vangende leden voor de stembureaux be noemd. Vergoeding onderwijskosten Elk jaar moet ter bepaling van de uitree- ring aan de besturen der Bijzondere Scholen, worden vastgesteld het bedrag, dat de ge meente heeft uitgegeven per leerling van een openbare school. Volgens de rekening over 1928 stellen B. en W. voor die bedragen over 1929 voorloopig vast te stellen voor het ge woon lager onderwijs op 14.47 per leerling, en van het U. L. O. op 37.95Yi per leerling. De heer Forrer merkt op, dat er geen U. L. O. bestaat. Er moet dus worden gespro ken van „zou worden uitbetaald". Wethouder P a d t geeft dit toe. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Hamerstukken. De volgende agendapunten worden zonder discussie en hoofdelijke stemming goedge keurd. Verzoeken om strand te pachten. Vaststelling van een instructie voor den voor-werkman. Voorstel om aan A. Kraayenoord ziekengeld tiit te keeren gelijk aan de helft van zijn loon als fitter der Bedrijven. Voorstel tot wijziging van art; 6 der Ver ordening regelende de samenstelling en den werkkring der Commissie van Bijstand in het beheer der financiën. G em een tebegrooting. Na afloop van de agenda worden de be grootingen der bedrijven en van de gemeente voor 193(1 behandeld, De heer Forrer opent de algemeene beschouwingen. Hij zegt, dat van het college van B. en W. heel weinig leiding uitgaat. Het is de raad geweest, die het voorstel van het saneeringsplan heeft ingediend. Gelukkig- is het door B. en W. overgenomen. Maar het had door dat college ingediend moeten zijn. De financleele toestand der egmeente mag geen reden zijn om de volksbaden niet in t.e voeren. De raadszittingen zouden, niet zoo lang behoeven te duren, als de leiding van de vergaderingen wat beter was. Het onder ling debatteeren mag in een geordende ver gadering niet plaats hebben. Dit zou niet noodig zijn, als B. en W. voortaan onmiddel lijk van repliek dienen als de raadsleden in eerste instantie hebben gesproken. Dat kan de veelpraterij voorkomen. Ook in het college van B. en W. heerscht geen eenstem migheid. Doorgaans vormt wethouder Padt. de minderheid (spreker kan overigens diens standpunt waardeeren), maar dit is toch niet in het belang van de gemeente. De heeren moesten elkaar voortaan niet meer in de openbare vergadering bestrijden. Zij moeten tot elkaar zien te komen. Wat het. politiewe zen betreft, meent spreker, dat het niet goed geweest is, om in den afgeloopcn zomer de strandbewaking aan maréchaussées. die nu eenmaal in een kwaden reuk staan, op te dragen. Hij had het beter geacht, als de Bur gemeester den raad te voren hierover gepolst had. Nu is de raad overvallen. Strandover- •tredingen kunnen het best geconstateerd worden door politie in burgerkleeding. Spre ker hoopt, dat de Volksbad-exploitatie spoe dig zal komen. Ook meent hij dat tijdig moet worden ingegrepen bij den tramoverweg aan den Bentveldweg. Het is daar 's zomers zoo druk dat ongelukken bijna niet kunnen uit blijven. Tenslotte spreekt de heer Forrer er zijn blijdschap over uit, dat hij in deze ver gadering eindelijk weer eens waardig gekeurd is, om tot lid van een raadscommissie te wor den benoemd. Hij hoopt, dat de samenwer king van den raad voortaan beter zal wor den. De heer Molenaar meent dat men de gemeente Zandvoort geen dienst bewijst, als men over sommige Zandvoqrtsche toe standen aan een krant een interview toestaat want Zandvoort heeft over het algemeen geen gunstige pers. Aan den wethouder van Publieke Werken geeft hij in overweging, niet te dikwijls met argumenten van den direc teur der bedrijven in den raad te komen; de heer Zwaan moot meer zelfstandigheid too- nen. De heer Molenaar houdt uitvoerige fï- nancieele beschouwingen; hij bepleit meer zuinigheid. „We hebben", zegt hij. „tot Augustus zitten debatteeren over het slui tend maken van de bcgrooting voor 1929 en nog steeds zit de raad op goedkeuring van Ged. Staten te wachten". De raad moet ook voorzichtig wezen met de besluiten van de Commissie voor Georganiseerd Overleg; er is laatst een besluit genomen, toen er slechts één raadslid aanwezig was geweest. Als de raadsleden eventueel nog eens verhinderd mochten zijn om de vergaderingen van het Georganiseerd Overleg bij te wonen, dan hoopt hij, dat ze voortaan tijdig de plaats vervangende leden zullen waarschuwen. Spreker hoopt, dat de maréchaussées niet meer in Zandvoort zullen terug komen. Hij moet echter toegeven dat ze van den zomer tactvol zijn opgetreden. De heer Siegers is ook van meening, dat er van dit college van B. en W. te weinig kracht uitgaat. „Het college is niet- krachtig genoeg", zegt spreker; „het toont geen rugge- graat; het durft niet! Dat blijkt uit verschil lende dingen. O-a. is er laatst door de Kroon een buitengewoon onrechtvaardige beslissing genomen ten opzichte van de wachtgelders. DONDERDAG 19 DECEMBER 1929 De Raad gaf B. en W. verschillende wenken, maar, B. en W. maakten er geen gebruik van! Men hoort er tenminste niets meer van. Ik ben overtuigd dat de Minister in dezen niet voldoende door zijn ambtenaren is inge licht". Spreker uit den wensch, dat aan het gemeentepersoneel voortaan zal verboden worden om bijbaantjes te hebben. Dat kan beter door ingezetenen geschieden, die geen inkomen genieten. De heer Druyf zegt, dat deze begroo ting eigenlijk nog niet behandeld mocht wor den, omdat de vorige nog steeds niet is goed gekeurd. De Voorzitter is dus een sterke wets overtreder, door gelden uit te geven, terwijl Ged. Staten dit nog niet goedkeurden. Spre ker zegt dit, omdat de Voorzitter er altijd op uit is, om de wet in bescherming te nemen tegen hen, die haar overtreden willen. Ook de heer Druyf verwijt het college van B. en W. slapheid. De heer Geers heeft in deze raadszit ting geconstateerd, dat men wederom gepro beerd heeft om een lid van de financieele commissie, die heel veel voor de gemeente heeft gedaan, niet te herkiezen. Dit pleit niet voor de nu zoo luid verkondigde eenheid van den raad. Wat het toezicht betreft, vindt ook spreker het beter, als dit wordt opgedragen aan burgerpolïtie, waarvoor in Zandvoort wel personen te vinden zijn. Hij is voor orde en tucht, cn acht het daarom niet in het be lang van de gemeens dat personen in bad mantels door het dorp flaneeren. Dat is ook nadeelig voor de badexploitanten. De heer Geers hoopt ook, dat spoedig een volksbad zal worden opgericht. Hij geeft in overweging, om als iemand in gemeentedienst aangesteld moet worden, in de plaatselijke bladen te ad verteeren, opdat de ingezetenen in de ge legenheid kunnen worden gesteld te solli- citeeren. Wat den financieelen toestand der gemeente aangaat, bepleit spreker de grootste zuinigheid, opdat niet de belasting te zwaar zal worden. Wethouder Zwaan antwoordt de ver schillende sprekers. Hij is er dankbaar voor, dat hij er nogal betrekkelijk goed is afgeko men. Uitvoerig verdedigt hij zijn beleid. B. en W. zullen trachten verbetering te krijgen bij den gevaarlijken tramoverweg aan den Bentveldweg. Er zijn ambtenaren en werklie den die reeds van vroegere colleges de schrif telijke vergunning hebben ontvangen, om een bijbaantje uit te oefenen. Het is dus moeilijk om hun dit nu weer af te nemen. Het Rijk geeft ook aan het postpersoneel Vergunning om bijbaantjes uit te oefenen. Wethouder Padt drijft den spot met de ontroerende eenheid, die in den raad tot stand gekomen heet te zijn. Hij herinnert er aan, dat twee jaar geleden de man, die Zandvoort uit de impasse had kunnen redden (de heer Elffers) niet waardig gekeurd is, om lid van een commissie te zijn. Ook wet houder Padt verdedigt uitvoerig zijn beleid en merkt humoristisch op, verheugd te zijn, tegenover zich te zien een raad met veel ruggegraat, veel moed en veel durf. (Groote vrcolijkheid). De Voorzitter verdedigt eveneens zijn beleid en zijn leiding. Tegenover den heer Forrer verdedigt hij vooral zijn finan cieel beleid. Wat den duur der raadszittingen betreft, merkt spreker op, dat hij niet anders kan doen, dan het reglement van orde toe passen. Over de maréchausséesheeft spre ker geen enkele klacht gehoord. Zij hebben uitstekend hun plicht gedaan. Hij acht het niet noodig, de strandbewaking aan burger polïtie op te dragen. Wat de reclamecam pagne betreft, wil hij die zooveel mogelijk steunen, maar daarvoor is ook de medewer king van den raad en-van anderen noodig. Verder weerlegt spreker uitvoerig de woor den van den heer Druyf. De Voorzatter ziet er geen kwaad in, als iemand in een behoor lijk gesloten badmantel loopt. Klachten heeft hij hierover niet gehoord. Te half twaalf wordt de vergadering ge schorst tot hedenavond half acht. (Onderstaande berichten zijn reeds in een deel van de vorige oplaag opgenomen.) IJMUIDEN. VERKEERSONGELUKKEN Dinsdagmiddag kwam een vrachtauto, be stuurd door S. van de Julianakade af de betonbrug oprijden. De 12-jarige S. v. d. W wonende iii de Frögerstraat, die van de Ken- nemerlaan kwam, liep, doordat hij niet uit keek, tegen den auto aan, waardoor hij tegen den grond werd gesmeten. Door een lid van het Roode Kruis werd het knaapje nar dr. B. gebracht. Alhoewel men aanvan kelijk dacht, dat de jongen ernstig gewond was, constateerde de geneeskundige, dat hij er met eenige lichte wonden aan. hoofd en handen was afgekomen. Voorts had Dinsdagmiddag in de Prins Hen drikstraat hoek Annastraat een aanrijding plaats tusschen een autobus, bestuurd door J. van R. en een luxe-auto van den heer J. 3. te Den Helder. De luxe-auto, die met eea flink vaartje tegen de autobus botste, werd van voren in elkaar gedrukt. De autobus was slechts licht beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BESOMMINGEN. IJMUIDEN, 18 Dec. Aan den Rijksvisch- afslag te IJmuiden kwamen heden binnen 31 stoomtrawlers. De besommingen waren als volgt: S. D. 545 f 3800, S. D. 107 f 3300, Amstel- dijk f 1500, Gloria f 4800, Wilhelmina f 2500, Utrecht f 1900, Ommering f 3100, Nelly Ge- ziena f 2400, Alma f 2800, Holland m f 2200. Holland TV f 3600, Holland VI f 2500, Tim- mers f 1800, Pi-oef f 1900, Proef II f 1600, Avanti f 2900, Protinus f 2100, Avila f 1600, Zwarte Zee f 2100, Maria f 1800, Clivia f 2800 Schorl f 5600, Ini f 1900, Aneta f 1700, Irene f 1200, Hermina f 1500, Spaarnestroom f 2100 Silvaln f 1900, Walrus f 4600, Caroline f 4000, Albatros f 2000. BEVERWIJK ONDERWIJS Voordracht voor de benoeming van een on derwijzer aan de Openbare Lagere school no. 1: 1. C. L. Duininck. te 's Heer-Arends- kerke, 2. L. de Waal te IJmuiden-Oost, 3. L. M. Winkelman, te Schiedam. BESTRAT1NGSWERKEN. Vragen van het raadslid Eyking. De heer J. Eyking, lid van den Beverwijk- schen gemeenteraad heeft betreffende de uitvoering van bestratingswerken eenige vra gen tot B. en W. gericht, waarop deze hem thans geantwoord heeft. „Wat zijn de redenen, dat de nieuwe be stratingswerken met verbeterde voetpaden aan den Polderweg, waarvoor een bedrag van f 17200 was uitgetrokken, niet uitgevoerd zijn?" Hierop antwoordden B. en W.: De bestra tingswerken aan den Polderweg, nL het ge heel opnieuw bestraten, waarvoor in 1928 een crediet werd toegestaan van f 17200 was reeds uitgevoerd. Het verharden der voetpa den is achterwege gebleven in verband met de omstandigheid, dat in deze voetpaden la ter gasbuizen en electriclteitskabels, zijn ge legd. Dit werd reeds medegedeeld in onze voordracht no. 197 dd. 14 Januari 1929. Bij raadsbesluit van 21 Januari 1929 werd op nieuw een crediet van f 14600 verleend voor verbetering van den Polderweg. Wij hebben bij bovengenoemde voordracht voorgesteld om de voetpaden bij den rijweg te trekken, waardoor deze rijweg een breedte zal verkrij gen van 6,20 Meter. Op verzoek van het be stuur van den Wij kerm eerpolder is de uitvoe ring van laatstgenoemde werken aangehou den tot het voorjaar 1930. Een andere vraag van den heer Eyking was: Welke redenen waren er bij het Col lege, dat zij niet tot aankoop van de voor tuintjes aan denAlkmaarschen weg zijn over gegaan, waardoor de uitvoering van het be tegelen der voetpaden, waarvoor een post groot f 6800, was uitgetrokken, niet heeft plaats gehad? Het antwoord van B. en W. luidde hierop: Het indertijd toegestane crediet van f 6800, was bestemd voor den aanleg van een betegeld voetpad aan de Oostzijde van den Alkmaarschen straatweg. Daaronder was geen bedrag opgenomen voor aankoop van voortuintjes, omdat aanvankelijk het voetpad vóór deze tuintjes zou worden aangelegd. Bij de door den Rijkswaterstaat verleende ver gunning tot het aanleggen van bedoeld voet pad is echter als eisch gesteld, dat de breed te van den Rijksweg moest worden gebracht op ten minste 9.5 Meter. De aanleg van het voetpad was toen alleen mogelijk, indien de eigenaren der perceelen, gelegen aan de Oostzijde van genoemden straatweg, bereid waren afstand te doen van de voortuintjes. Gedeeltelijk zijn deze voortuintjes voor dit doel om niet afgestaan en is het betegeld voetpad ter plaatse aangebracht. Later is getracht de voortuintjes aan te koopen, doch deze pogingen zijn mislukt door den onwil der belanghebbenden. Zooals bekend, is, heeft onlangs de Raad besloten de voortuin tjes aan te koopen voor een prijs van f 7 per vierkante meter. SLUITINGSUUR VERGUNNINGS- EN VERLOFSLOKALITEITEN De af deeling Velsen en Omstreken van den Nederlandschen Bond van Koffiehuis-, Res tauranthouders en Slijters, had den Raad van Beverwijk verzocht, om gedurende den Zaterdag en Zondag een later sluitingsuur voor vergunnings- en verlofslocaliteiten te willen bepalen en wel op des nachts 12 uur. Indertijd werd een verzoek van adressante om het sluitingsuur gedurende den vastge- stelden zomertijd te bepalen op des nachts 12 uur door den Raad van de hand gewezen. Adressante betoogt, dat het bestaande sluitingsuur (11 uur) veel ongerief teweeg brengt voor het reizend publiek, dat gebruik maakt van de openbare middelen van ver voer. B. en W. geven dit toe, maar deze om standigheid behoeft, naar hun meening geen aanleiding te zijn om voor alle inrichtingen in deze gemeente een later sluitingsuur vast te stellen. De Burgemeester is van meening, dat het aanbeveling verdient een proef te nemen met een later sluitingsuur gedurende den Zaterdag en Zondag, voorloopig voor een tijdvak van 3 maanden; daarna zou kunnen worden beslist, 'of in de politieverordening een later sluitingsuur zal worden vastgesteld Het College kan zich hiermede niet ver eenigen aangezien het van meening is, dat er geen enkele reden aanwezig is, om voor alle inrichtingen een later sluitingsuur vast te stellen. B. en W. stellen dan ook voor, op het ver zoek afwijzend te beschikken. WEIGERING BOUWVERGUNNING. In de Raadsvergadering van 28 November j.l. wérd in handen van B. en W. om advies gesteld een adres, van de Handelsvereeniging onder de firma P. Langendijk, waarbij be roep bij den Raad werd ingesteld tegen het besluit van B. en W. van 29 October 1.1. tot weigering der gevraagde vergunning tot het gedeeltelijk vernieuwen en nieuw oprichten van een bergplaats aan de Meerstraat, hoek Koudenhorn. B. en W. adviseeren thans den Raad, dit beroep af te wijzen, op grond, dat een alge- heele bebouwing van bedoeld perceel, met het oog op de veiligheid van het verkeer op het kruispunt Bloksteeg-Koudenhorn en Meerstraat-Adrichemstraat en omdat in ver band hiermede in het voorloopig vastgestel de uitbreidingsplan een belangrijk gedeelte van dit perceel bestemd is om bij den open baren weg te worden getrokken. VOETBAL. HAARL- VOETBALBOND. D.I.O.—R.C H. IV (2—3). Voor rust gaat de strijd vrijwel gelijk op en neer. R-C-H. IV is verzwakt, doordat Roelf- sema, Hazevoet en Maarsen ontbreken, maar zij geeft toch goed partij. Nadat DI.O eenl- gen tijd sterker is geweest, neemt R.C.H. de leiding (01). Korten tijd later gaat de zelfde speler er weer van door; hij geeft een hoogen, scherpen voorzet, die, doordat de keeper verkeerd opgesteld staat, in den uiter sten bovenhoek verdwijnt (02). D-I-O. is niet zwakker; zij neemt integendeel gerul- men tijd het spel in handen,, maar de scho ten zijn meest zeer slecht gericht. Na de rust is D-I.O. doorloopend sterker geweest. Drie kwartier lang werd R.C.H. op haar eigen helft terug gedrongen, maar vele schoten gaan naast, of worden gestopt door den goed keependen Schoustra. D I-O. scoort n3 een kwartier het eerste tegenpunt door den linksbinnen (12>. Dit wordt beantwoord door één der weinige R.C-H.-uitvallen, die na rust geweest zijn en zoowaar heeft zij wederom succes. (13). Den resteerenden tijd wordt steeds op de R.C.H.-helft gespeeld, doch slechts één doelpunt, door den rechtsbinnen gemaakt, wordt aan de score toegevoegd, zoodat als het einde aangekondigd wordt D-I-O. tegen alle verhouding in verloren heeft. POSTDUIVEN. DE SNELVLIEGER. De uitslag van de tentoonstelling van 145 duiven is als volgt: P. Lindeman 12 eerste. 5 tweede, 2 derde, P. J. van Daalen 11 eerste. 8 tweede, 6 derde. J. J. Petri 4 eerste, 2 tweede. C. J- v. Tonge ren 3 eerste, 2 tweede, 2 derde. W. v. d. Pol Daar zwemt de auto door het water van de beek. Hoera, roept Dicky, wat gaatsie hard! Maar Dirkje is niet heelemaal tevreden. Ik vind jou een nare jongen, zegt ze erg boos. Eerst denk je dat je auto een kraai of spreeuw is en nu maak jc er een onderzeeër van- Als ik dat geweten bad, was ik nooit meegegaan. Wacht maar, zus, antwoordt Dicky dood« bedaard. Dadelijk zit je weer hoog en droog- En 3 eerste. H. Fikkert 1 eerste, 2 tweede, 2 derde. P. Bosse 1 eerste, 1 tweede, 4 derde. J. J. v. d. Meijden 1 eerste, 1 tweede. 2 derde. W. Petri 1 eerste, 1 tweede, 1 derde. Ant. Sweerts 1 eerste, 1 tweede. R. Slot 1 tweede. J. J. Doeglas 1 tweede, 1 derde. J. de Vries 1 tweede. P. Dik 1 tweede. Schoonste vogel der tentoonstelling P. J. van Daalen- Schoon ste doffer en schoonste duif P. J. van Daa len. Schoonste schoonheidsklasse P. Lin deman. TENTOONSTELLINGSCLUB KENNEMER- LAND. Zaterdag en Zondag houdt bovengenoemde club haar tweede jaarlijkschs nationale ten toonstelling. Uit alle deelen van het land zijn de duiven vertegenwoordigd. Er zijn 400 mooie exemplaren. Ruim 100 eereprijzen zijn hiervoor uitgeloofd. Deze nog jonge Club kan bogen op een groote belangstelling. Ais keur meesters zullen fungeeren de heeren C. Goet- zee uit Rotterdam en B. Boogaart uit Maas sluis. De tentoonstelling wordt gehouden in het Brongebouw. LEVENDE JUWEELEN IN HET AQUARIUM VAN „ARTIS". Een wondermooie collectie Koraalvisschen, w.o. nog nimmer levend in „Artis" geziene soorten, kon dezer dagen door het Genoot schap worden aangekocht. De verzameling bevat o.a. twee pracht exemplaren van Das- cyllus trimaculatus Piipp., niet grooter dan een gulden, fluweelzwart van kleur met lich tende, als edelsteen fonkelende rugvlekken, vier Amphiprion akallopisis Bl.kr., bleekgele „spaarvarkentjes" met teerwitte rugstrepen, naar boven gerichte oogjes, voorts eenige diep-wijnroode Premnas biaculeatus BI. kr. met opaalwitte bandvlekken, Amphiprion ephippium Bloch, gloeiend donker rood met koolzwarte zadelvlek, prachtige oranje- en witte Amnhiprion percula Bl.kr., zwart ge streepte Glyphidodon saxatilis Bl.kr. en een nog jeugdige, teérgekleurde Balistes-soort. Met de reeds aanwezige Koraalvisschen vormt deze nieuwste aanwinst een ongekend mooie verzameling, waarmede het aquarium als geen ander in Europa voor den dag lean komen. Als vitrines met levende juweelen van wonderschoone vormen en kleuren pralen de verlichte koraal visschenbassins te midden van het stemmig mooi der Anemonen- en siervisschen-aquaria in de Kleine Zaal. Wij brengen nog even in herinnering, dat de artistieke wintel-verlichting van het aqua rium tot en met Woensdag 15 Januari eiken middag van 3 tot 5 1/2 uur zal duren. Aagtekerk 18 Dec. 10 u. van Antwerpen n. Bremen, Australië n. Rotterdam. Amsterdam, 17 Dec. te Mollendo van Am sterdam. Amstelkerk 18 Dec. te Amsterdam v. W. Afrika. Aldabi 17 Dec. van Rotterdam n. Ham burg. Amsterdam, 17 Dec. van Arica n. Iquique. Barneveld 16 December van Corral naar Coronel. Bodegraven 18 Dec. 1 u. 30 m. Vlissingen, Antwerpen n. Duinkerken. Boskoop, p. 17 Dec. van Cristobal n. Buena ventura. Breda 16 Dec. van Curasao naar Rotter dam. Binnendijk 17 Dec. v.m. v. Philadelphia n. Rotterdam. Christiaan Huygens 18 Dec. te Genua, Java n. Amsterdam. Delfland, 17 Dec. 20 u. v. Lissabon, Amster dam n. Z.-Amerika. Delfland 17 Dec. v. Leixoes, Amsterdam n. B.-Aires. Deucalion 17 Dec. v -P. of Spain n. Havre en Amsterdam. Garoet 17 Dec. 14 u. v. Gibraltar, Java n. N.-York. Kertosono 18 Dec. v. Middlesbro n. Ham burg. Karimoen 17 Dec. v. Belawan n. Tandjong Priok. Klipfontein 18 Dec. van Rotterdam n. Durban. Luna 17 Dec. 20 u. v. Havre, W.-Indië naar Amsterdam. Mars 16 December van Curasao n. Sta Marta Meliskerk 16 Dec. van Suez n. P. Soedan. Modjokerto 17 Dec. van Singapore naar Belawan Deli. Maasland p. 16 Dec. Finlsterre, 20 Dec. te Havre venv., W.-Afrika n. Amsterdam. Nic.theroy 15 Dec. van Los Angeles, Rot terdam n. de Pacifickust. Nieuw Amsterdam 18 Dec. van Rotterdam n. New-York. Nieuw Zeeland 16 Dec. v. Melbourne n. Singapore. Nickerie p. 17 Dec. 19 u. Ouessant, W.-Indië n. Amsterdam. Ouderkerk 18 Dec. v. Sjanghai, Amsterdam n. Japan. Oostkerk, 17 Dec. te Chefoe, Japan n. Rot terdam. Palembang p. 13 Dec. 6 u. Suez, Batavia n. Rotterdam. Phrontis 17 Deca v. Padang, Batavia n. Amsterdam. Patria p. 17 Dcc. 20 u. Pcrim, Batavia n. Rotterdam. hij pompt alle vier de autobanden zoo vol, dat de: auto boven op het water komt te staan. Ze mar cheert over de oppervlakte van het water, alsof er een dikke ijskorst op lag- Nou gaat het leuk, Dick, juicht Dirkje. Zoo kunnen wij wel altijd door het water rijden. Dan komen we tenminste geen tollen tegen en storten niet in een afgrond..— Rietfontein p. 16 Dec. Dakar, Beira n. Duinkerken en Rotterdam. Stadsdijk, 18 Dec. te Rangaan, Rotterdam n. Calcutta. Samarinda p. 18 Dec. 8 u. Suez, Rotterdam n. Batavia. Slamat 18 December van Batavia naar Rotterdam. Sifcoebondo 18 Dec 6 u. te Antwerpen, Rot terdam na Batavia. Tjerimai p. 17 Dec. 22 u. Finisterre, 20 Dec. 13 u. v. Batavia te Rotterdam verwacht. Tasman 17 Dec. van Singapore n. Austra lië. Ternate 18 Dec. van Rotterdam naar Ham burg. Toba 18 Dec. te Soerabaja van Hamburg. Van Renselaer 14 Dec. v. Barbados n. Port Limoru IJstroom 17 Dec. v. Dakar n. Freetown, Amsterdam n. W.-Afrika. Zeelandia 17 Dec. 14 u. van Lissabon, Z. Amerika n. Amsterdam. Zaanland p. 17 Dec. Ouessant, Amsterdam n. Z.-Amerika n. Amsterdam. Zaanland p. 17 Dec. Ouessant, Amsterdam n. Z.-Amerika. Zaan 17 Dec. van HudlksvalL VRIJDAG 20 DECEMBER HILVERSUM 1071 M. (van 12.00—6 00 298 M.), 10. Morgenwijding; 12.15 Concert door het AVRO -Kwartet 2.05 Uitzending voor scholen. 2.45 Gramofoonmuziek. 3.Maak- het-zelf-cursus. 4.30 Gramofoonmuziek. 4-40 Causerie over de Vredes- en Volkenbonds tentoonstelling te 's Gravenhage door H. Ch. G. J. v. d. Mandere. 5.Concert door het Omroeporkest. 6.30 Vaz Dias: Koersen. 6.45 Spaansoh: Beginners. 7.15 Radio-cursus vanwege het Onderwijsfonds voor de Bin nenvaart. Spreker: C. A. M. C. van KasteeL 8.01 Gramofoonmuziek. 8.15 Oratorium-uit voering: „Die Jahreszeiten" van Jos. Haydn. De Philips' Oratorium Vereen, o. 1. v. Johan Winnubst. Solisten: Jo Vincent, Louis van Tulder, Tom Denijs. Begeleiding: Het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Aan den vleu gel Mevr. J. F. van Lonkhuyzen. Uitzending vanuit het Philips' Ontspanningsgebouw te Eindhoven. Na afloop: Persber. Daarna: Gramofoonmuziek. 12.Sluiting. HUIZEN, 1875 M. 10.30 Ziekendlenst. NCRV. 11.— NCRV. Voor de jeugdige zieken. 11.30 Godsdienstig half uurtje KRO. 12.15 KRO. Concert door het KRO-trio. 1.15 KRO. Gramofoonmuziek. 4,— Gramofoonmuziek. NCRV. 5.NCRV. Con cert door het Holl. Harpkwartet. 6 30 KRO. Lezing over: „Inkoop voor Handel en In dustrie". 7,KRO. Cursus Schriftverbete ring. 7.35 VPRO. Persberichten. 7.40 VPRO. Lezing over: „Pilatus". 815 VPRO. Piano-re cital 8.50 VPRO. Lezing over: Het Vrijz. Pro testantisme. 9.30 Voortzetting piano-recital. 10.VPRO. Bespreking van Kerstliteratuur. 10-20 VPRO. Voortzetting piano-recital. DAVENTRY, 1554,4 M. 10.35 Morgenwijding. 11.05 Lezing. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert. A. Lucchesi (viool) M. Cunningham (piano) 12.50 Orgel concert. 1-20 Gramofoonmuziek. 3.20 Concert. C. Astington (sopraan) P. Thompson (bas- bariton). 4.20 Dansmuziek. 4.50 Orkestcon cert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 635 Nieuwsber. 6.50 Lezing. 7.05 Piano-recital. 7.20 Lezing. 7-45 Lezing. 8.05 „The Prisoner of Zenda" van Anthony Hope. 9.20 Nieuws ber. 9.40 Lezing. (Debat). 9.55 Concert. T. Ma- kushina (sopraan). Symphonie Orkest. 11.20 Verrassing. 11.35 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1725 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Conceit. Or kest en soli. 6.55 Gramofoonmuziek. 7.40 Gramofoonmuziek. 8.20 Causerie met muzi kale illustratie. 9.05 Concert. Uitvoering van .,Le Roi d'Ys" van Lalo. Orkest en vocale so listen. LANGENBERG, 473 M. 6.20 Gramofoonmuziek. 9.35 Gramofoon muziek. 11.30 Gramofoonmuziek 12.25 Orkest- concert. 4.50 Concert. Piano, viool en cello. 7.2!" „Weihnachtsoratorium" voor soli, koor en orkest van Richard Wetz. (Eerste uitvoe ring) Daarna tot 11-20 Dansmuziek. ZEESEN, 1635 M. 6.15 Lezingen. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.15 Berichten. 1.20 Gx-amofoonmuziek. 1.50 Lezingen. 3.50 Concert uit Leipzig. 450 Le zingen. 7.05 Lezingen. 7,50 Orkestconcert. S.50 Koorconcert. Daarna berichten. 9-50 Orkest concert en sopraan. KALUNDBORG, 1153 M. 11.20 Orkestconce-t. 2.Orkestconcert en acclamatie. 4.Kinderuurtje. 7.20 Orkest- co; eert en uitzending van eeix zangspel. 9 35 He --uitzending van buitenlandsche stations. BRUSSEL, 508.5 M. 5,20 Trio-concert- 6.50 Gramofoonmuziek. 8,35 Orgelconcert. 9,35 Koorzang. 10.15 Gra mofoonmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 14